Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59401) svgyula válasza csacsa01 (#59400) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! hálózati éspeciáliss megosztási központ-speciális megosztás. jelszó kikapcsolás, hálózatfelderítés bekapcsolás. Ja mindkét gépen! és elméletileg szinte azonnal látják egymást.

(#59387) Géb89

Szia! Igen ilyenek ezek a vírusírtók :D A markpetting jól működik! Ha jól látom szinte teljesen friss a telepítésed vagy pár hetes. Tehát a kérdés: hol jársz és mit csinálsz, hogy ennyi szarságot összeszedtél?(csak költői kérdés volt) Régebben minden vírusírtó talált valamit a gépemen, nagyrészt olyat ami soha nem volt ott a telepítése előtt, meg olyat ami régen ott volt és soha nem volt vele gond(átnevezett másképp mentett módosított file). Az utóbbi pár hónapban több vírusírtót is kipróbáltam-használtam de mind sokkal jobban lassította a gépet mint a defender és egy rémálom volt letakarítani. Volt amihez kellet egy csomó átnevezés/újraindítás mire a szemetet amit otthagyott törölni lehetett. De kívánok neked sok sikert :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#59402) istvankeresz válasza allein (#59389) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Szia!

Futtass rendszergazdai parancssorból: gpupdate /force

Ez után fog érvényesülni az amit a policy-ban állítgattál.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#59403) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Egy több ember használt Win10-es gépen mindenkinek van külön mappája az asztalon. Hogy lehetne azt megcsinálni, h ezeket a mappákat még csak véletlenül se töröljék a hozzá nem értők/bénák stb.?

Az egyébként mitől függ, h milyen törölt fájlok kerülnek be a lomtárba és melyek nem? Mert én úgy veszem észre, h van, ami megtalálható törlés után a lomtárban, van, ami meg nem.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#59404) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nem tudtam, hogy hol kérdezzem meg, ezért itt teszem.
Okostévén, ill. PC-n (WIN10) is nézegettem az utóbbi egy hétben egy sorozatot (The 100), az Indavideon.
Tegnap az fogadott, PC-n, ill. TV-n is, hogy a tartalom le van tiltva.
Annál a résznél is ez volt, amit 1 nappal előtte még megnéztem.
Viszont most a munkahelyen kipróbáltam, s itt nincs gon a sorozattal.
Ez esetleg egy ideiglenes gond volt nálam otthon, vagy valamiért letiltott az oldal?
Este tudom csak kipróbálni, hogy otthon ma mi van vele.

(#59405) qqcqqc válasza tylerddd (#59403) üzenetére


qqcqqc
őstag

Mindenkinek saját felhasználói fiók, így saját asztal :)
A kuka beállításait nézd meg, mekkora hely van biztosítva.
Ha valami nem kerül bele azt két dolog okozhatja:
1. shift+del= azonnali törlés, nem megy a kukába
2. A törlendő file mérete nagyobb, mint a kuka számára elkülönített terület

(#59406) [CS]Blade2 válasza szotadi (#59373) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Na azt én pont nemrég uninstalláltam, akkor az vitte el az ikont. Hogy lehetne visszarakni az eredetit?

Tehát a C meghajtóra az eredeti ikont, ha valaki PRO ebben. (Gondolom vagy a fájlt törölte, vagy valami regiszterben kikerült, mert a HD sentinelnek volt saját ikonja)

(#59407) vigyori78 válasza Micsurin (#59398) üzenetére


vigyori78
őstag

Azt már leírtad mi nem lehet így ezeket kihagyom, lehet még pl.: alaplapi driver hiba is.
Vagy próbáld meg úgy, hogy kikapcsolod a gyors indítást.

Vagy még: parancssor futtatás rendszergazdaként és beírod : dism /online /cleanup-image /restorehealth

(#59408) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#59406) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Közben megtaláltam, megoldódott, de, hátha másnak is kell majd 1x. :[link]

A driveicons tök üres volt nálam.

(#59409) junior11 válasza vigyori78 (#59407) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy ha ezt a gyors indítást kikapcsolom, érezhetően lassabban bootol be a rendszer?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59410) Ga3rieL válasza svgyula (#59401) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

szinte majdhogy csak a szokásos oldalakon ténfergek. fb, ez a fórum, gmail, itt- ott jutub, ncore, de onnan semmi sincs, még rendes irtóval sem. vagy pedig a tweaker programból, valamilyen módon. fene tudja. amúgy most hétvégén volt telepitve.

(#59411) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Sziasztok! Olyan kérdésem van,hogy haver vett egy laptopot,aminek az alján a win10 matrica sérült! kb 3 karakter nem látszik,emiatt nem tudja aktiválni,van valami 5 let ilyenkor mia teendő?

(#59412) Tibro5 válasza junior11 (#59409) üzenetére


Tibro5
senior tag

Én kikapcsoltam, de nem érzek különbséget.
Biosban viszont ultra fast-ra van állítva a boot

(#59413) Tibro5 válasza Medocsabi (#59411) üzenetére


Tibro5
senior tag

vissza kéne menni az eladóhoz

(#59414) Pierre75 válasza junior11 (#59409) üzenetére


Pierre75
senior tag

ssd-n 1-2 mp, hdd-nél számít sokat (5400-as hdd: 35s vs 70s)

(#59415) Zoz válasza Medocsabi (#59411) üzenetére


Zoz
őstag

Ha azon a gépen egyszer már telepítve volt a Win10, akkor soha többet nincs szükség a matricára. Újratelepítéskor nem kell megadni semmit, a hardverből képzett azonosító alapján felismeri és aktiválja.

(#59416) Pala válasza Medocsabi (#59411) üzenetére


Pala
veterán

Ha csak 3 karakter nem látszik, akkor semmi pánik. A kulcs az angol ABC betűit (26db), illetve számokat (0-9, 10db) tartalmazhat, ez összesen 36db, 3 számjegy esetén 36^3 = 46 656 lehetséges kombináció. Szerintem próbálgassa végig, nem olyan sok az!

(#59417) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Megvettem a Store-bol a Forza Horizons 3-at.

Most folyamatosan azt tolja: "Couldn't install. We'll try again later"
Helyem van, Windows a legfrisebb, driverek szinten, wsresettel problakoztam...

Help pls!

Udv. core2

(#59418) movax válasza Neil Watts (#59417) üzenetére


movax
őstag

Ez a Store. Használod, szívsz. Együttérzésem.

(#59419) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok!

Én 1366x768-as felbontáson használom a rendszert és az a problémám, hogy az ablakok felső sávja rengeteg helyet foglal el. Le lehet valahogy keskenyíteni ? Akár regedites megoldás is érdekel. Amikor teljes képernyőre rakok egy ablakot akkor tökjó vékony lesz, de egyébként meg nagyon vastag.
Előre is köszönöm a segítséget!

W10 PRO 1607

This is the way

(#59420) raidx válasza RaZroX (#59419) üzenetére


raidx
őstag

Ez video kártya függő nem Win! Ott keresgélj állítási lehetőséget. AMD cuccoknál van.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#59421) Micsurin válasza vigyori78 (#59407) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Jó lett köszi szépen!
Azóta szépen fut! :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#59422) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Köszi az ötleteket,sikerűlt kikapcsolnom a bejelentkezési jelszó kérést,és a bejelentkeszési háttérképet :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#59423) Medocsabi válasza Pala (#59416) üzenetére


Medocsabi
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsot,átadtam Neki! meg egyeztettem a nevében egy visszahívást a microsofttal,majd elválik mi lesz! :R

(#59424) LEON_01


LEON_01
tag

Hali!

A mappa megosztását otthoni hálózaton, hogy tudnám beállítani, mert a megszokott win7-es módszer szerint nekem eddig nem jött össze. A média lejátszó nem látja a pc-t. Amióta feltettem a win10-et azóta szenvedek vele és nem akarom össze-vissza mókolgatni.

Előre is köszi.

(#59425) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hali!!!

EXTRÉM gyorsan help kellene !!! Rufussal, akarom magamnak csinalni usb-re a win-t gpt-s lemezre uefis gépre. és a 7.32gb-ből külön létrehoz valami hülyeséget,aminek a neve az elvett 7,32gb-ből uefi ntfs . és így mikor kiválasztom a 2 uefis usb-t, vagy ami előtt nincs uefi szó, egyikkel sem bootol be, és a 3 közül az egyiknél hibát dob ki,piros ablakba. mért hozza létre a rufus?? valaki tud valamit?? és hiába csinalom régebbi verzióval, az is létrehozza azt a sz@rt. :W :W

[ Szerkesztve ]

(#59426) vlevi válasza Ga3rieL (#59425) üzenetére


vlevi
nagyúr

Támogatja az alaplapod az UEFI-vel NTFS-ről bootolást?
Az UEFI specifikáció szerint FAT32-nek kell lennie a boot meghajtónak.
Próbáld ki azt, hogy leformázod a pendrive-t FAT32-re, és az ISO tartalmát simán rámásolod a pendrive-ra. Ha Uefi, akkor ennek mennie kell.

(#59427) Ga3rieL válasza vlevi (#59426) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

de eddig pedig minden jóvolt, úgyis ment,ahogy eddig csináltam. de azért megpróbálom.

Indítanám el,és ezt dobja.

Ez az ISO képfájl,olyan fájlt tartalmaz, ami nagyobb mint 4gb, ami több mint a maximális megengedett méret .Fat32 vagy fat fájlrendszer esetén.

[ Szerkesztve ]

(#59428) LEON_01 válasza Ga3rieL (#59425) üzenetére


LEON_01
tag

Nem tudom konkrétan neked mit hova hoz létre. Feltételezem, hogy a boot menu kiválasztására gondolsz. Nekem csak ezzel a beállítással "MBR partíciós séma BIOS-os vagy UEFI-s gépekhez" tudott bootolni a gép. Ha csak a gpt-s opciót választottam, akkor nekem se indult el a telepítés. Végül mindent megcsinált ahogy kell és a BIOS boot menut is beállította magának.

(#59429) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Milyen olyan hasonló progi van még mint a rufus, de ami nemcsinal hülyeségeket??

(#59428) usb-ből csíp le 1 nagyon keveset, avval a névvel amit fentebb irtam. uefi:ntfs debilséggel.

[ Szerkesztve ]

(#59430) Neil Watts válasza Neil Watts (#59417) üzenetére


Neil Watts
veterán

UP!

Udv. core2

(#59431) LEON_01 válasza Ga3rieL (#59429) üzenetére


LEON_01
tag

Az miért baj, hogy lecsíp belőle? Gondolom az kell neki. Én sose néztem mit csíp le. Rufus indít, pendrive be 4GB (FAT32), iso fálj helyét megadni és mehet. Az a lényeg hogy a BIOS-od felismerje és tudjon róla telepíteni.

(#59432) Ga3rieL válasza LEON_01 (#59431) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Indítanám el,és ezt dobja.
Ez az ISO képfájl,olyan fájlt tartalmaz, ami nagyobb mint 4gb, ami több mint a maximális megengedett méret .Fat32 vagy fat fájlrendszer esetén.

Nem indul el,ha fat32-n hagyom.

[ Szerkesztve ]

(#59433) Doky586 válasza Ga3rieL (#59429) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Semmilyen program nem kell a telepítő-pendrive elkészítéséhez. Csak simán formázod (win 7-8-10 al) a pent (persze csak az után miután a rufus hülye partícióátalakítását eltüntetted róla) és rámásolod az .ISO tartalmát.
- A jobb gyártók gépei már évek óta ismerik az NTFS-t UEFI telepítéskor is, ha a tied nem
- akkor formázd Fat32-re és a Wim splitterrel feldarabolod a nagy .wim filet több kisebb .swm -re.. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#59434) Ga3rieL válasza Doky586 (#59433) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és az úgy nekem jó? és mégis mennyire? 5gb az iso . próbáljam 2,5 -re?

[ Szerkesztve ]

(#59435) MK VII


MK VII
veterán

Skacok...
Egyik pillanatról a másikra elkezdett minden kattintásomra kattogó hangot kiadni a gép.
Magától beállított valami rendszerhangot az egérkattintásra ez a mocsok.. Hogy tudom kikapcsolni? Elég idegesítő. Nem találom, hogy hol kell állítani.

(#59436) SP4C3 válasza MK VII (#59435) üzenetére


SP4C3
veterán

jobb also sarok (tray), jobbclick a hangszóró icon-ra, sounds > itt kiválasztod a windows default-ot, akkor megszűnik a jelenség?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59437) MK VII válasza SP4C3 (#59436) üzenetére


MK VII
veterán

Nem..
Windows alapértelmezetten van jelenleg is és azon is volt.. Egyszer csak megjelent ez a kattogás úgy 2 órája.
Minden alkalmazásban és az asztalon is kattog.. Játékokon beül is... Nem tudom mi lelte..

(#59438) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#59434) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

és nyomjak rebuildet is? de így swm-et kapok. avval mit csináljak majd?

[ Szerkesztve ]

(#59439) SP4C3 válasza MK VII (#59437) üzenetére


SP4C3
veterán

Narrátor-beállítások? :F

Restart volt?

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59440) Doky586 válasza Ga3rieL (#59434) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"és az úgy nekem jó?"

Fogalmazd át mert nem értem..
mi jó? hogy telepítesz egy windowst? Nem tudom jó-e az neked.. esetleg Linux?

"próbáljam 2,5 -re?"

Ha 3GB-ra állítod lesz egy 3GB és egy 2GB darabod. Mindkettő a 4GB limit alá esik..

"swm-et kapok. avval mit csináljak majd?"
az swm filelokat teszed a nagy wim file helyére a pendriveon..

[ Szerkesztve ]

(#59441) Ga3rieL válasza Doky586 (#59440) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Az jólesz neki? fog működni?
(#59438) ?

[ Szerkesztve ]

(#59442) Doky586 válasza Ga3rieL (#59441) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"fog működni?"

fog működni.

(#59443) Balerik válasza Ga3rieL (#59441) üzenetére


Balerik
aktív tag

Le kell tömöríteni az "install.wim" fájlt, "install.esd"-re, akkor jó lesz. ESD2WIM-WIM2ESD​

Elmúlik.

(#59444) Ga3rieL válasza Doky586 (#59442) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

rebuildet bekell nyomnii,vagy csak rögtön start?

(#59445) Doky586 válasza Ga3rieL (#59444) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem, nem kell se a macskát felkoncolnod, se pucéran futkároznod az utcán..
Semmi ilyet nem mondtam.

(#59446) Ga3rieL válasza Doky586 (#59445) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

azt látom,csak megkérdeztem kell e rebuild vagy nem.

(#59447) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Hát nagyon kétlem, 5gb-ből 1gb-vel kisebbre tömörítette át esd-re. tuti nemlesz jó neki. legalább még ha 3,9 vagy 3,8 lenne. de így nagyon esélytelen sztem. De lehet sebaj. Megcsinaltam ketté osztottam swm-re nagyjából felére a wim-t. fat32-n gpt-re és uefis gépre, nemhozott létre a usb-ből külön uefi:ntfs marhaságot. akkor ez így csak jólesz.

[ Szerkesztve ]

(#59448) Balerik válasza Ga3rieL (#59447) üzenetére


Balerik
aktív tag

4,5 GB-ből 2,5 GB-t csinált

Elmúlik.

(#59449) Doky586 válasza Ga3rieL (#59446) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom mit jelent a 'rebuild'...
Talán Linux kernel újrafordítást, de olyat se szoktam tenni, Win-en meg kernelt sem kell újrafordítanod.

(#59450) Ga3rieL válasza Balerik (#59448) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

swm az egyik 2.4 másik 2.1gb . de én az egybe 5gb-re mondtam,hogy esd-be konvertálással, csak pont 1gb-vel kevesebb,vagyis 4gb.

(#59449) újjáépít

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.