Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kemény, nagyjából 10 perc alatt sikerült feltelepítenie az xbox one controller-t, úgy, hogy az anniversary build-del működött.

Véleményem szubjektív...

(#58202) norti válasza Cr00py (#58199) üzenetére


norti
addikt

Mielőtt nagyon belemerülnétek a politikába, ez egy régi angol nyelvű meme magyar fordítása.

(#58203) darkhorse válasza Zola01 (#58193) üzenetére


darkhorse
tag

Elvileg nem, de az alaplapcsere már újraaktiválást igényel. Nekem mondjuk aktivált maradt az OEM win10 pro alaplapcsere után, sőt azóta egyszer újra is telepítettem a rendszert és aktiválta magát.

(#58204) #86564352 válasza pendre54 (#58187) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha AU alatt minden jó, lehet jobban jársz vissza arra és Windows Update-ben defer résznél pár hónapig halasztani a feature update témát és csak a normál biztonsági frissítéseket kapni. Aztán mire sorra kerülsz talán időközben kikalapálják a dolgokat. Eddig minden build váltás úgy volt többnyire a ciklus elején problémák, adott ciklus végére már jó, aztán jött az új feature build és megint lefokoz minket bétatesztelővé az MS. Legalábbis én úgy emlékszem a legelső nyári Win10 problémás volt az őszi tresholdig főleg memóriakezelésben, az AU is csak pár hónap összegző után lett stabilabb, aztán most a CU driver gondokat hoz, megint kell várni pár összegzőt hozzá. Valószínűleg nem elégséges a csapatok közti kommunikáció, tényleg a legfurcsább amikor eddig jó dolgok romlanak el. Kapkodhattak is hiszen csomó fejlesztői konferencián bemutatott dolog kiesett a Creator Update-ből, UI-n is látni összevissza vannak 3D Builder és Paint 3D, véletlenül sem egységes elnevezés. Saját MS appok közt is más-más a navigáció, logikátlan UI. Edge UWP is meg nem is, nincs az áruházban, helyette csak évente rendszerfrissítéssel lehet újdonságokat belerakni. Levelező és a többi majd Project Neon után fog viszonylag normálisan kinézni. Élő csempék zsákutca évek óta csak tabletre jók, normál gépen az kéne az asztalra ki lehessen tűzni őket, átlátszóság és interaktívak legyenek komolyabb opciókkal.

Én még 1-2 napot nyomogatom a CU-t, aztán megyek vissza AU buildre és halasztom a frissítést. Nekem nincs driver gondom kopp-kopp, viszont a CU Edge bugokkal jelenlegi állapotában nem akarok napi szinten szórakozni. Chrome pedig nem jöhet szóba, mert egy év AU Edge alatt úgy megszoktam a vajsima Edge smooth scrolling-ot, ahhoz képest a többi böngésző darabos számomra.

(#58205) raidx válasza csacsa01 (#58151) üzenetére


raidx
őstag

Jobb klikk a startmenűn. Eseménynapló, Windows naplók, Rendszer.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58206) Rimuru


Rimuru
veterán

Meg mindig nem lehet azt megcsinalni hogy ha atlepek egy masik virtual desktopra akkor ne rendezze ossze vissza az programokat a panelen? baromi zavaro tud lenni. :U

Vigyázat, csalok!

(#58207) Pityu. válasza darkhorse (#58203) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A múltkor én is cseréltem alaplapot,ugyan arra a modellre mint előzőleg volt,és simán ment a windows szarakodás nélkül,de ez mondjuk ugyan olyan alaplapnál többit nem tudom.

#Cr00py

Van ez így :)

#norti

A meme ,mese lenne?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58208) n1nja


n1nja
tag

Sziasztok.

Help! :)

Mi okozhatja a következőt?:
ha kihúzom az USB-s egerem a gépből, akkor három rendszereszköz is felkiáltójeles lesz az eszközkezelőben azzal a hibával, hogy nincs az eszközhöz illesztőprogram telepítve. Ezek után hiába dugom vissza az egeret bármelyik portba, még csak áramot se kap. Az eszközök illesztőprogramját ilyenkor frissíteni nem lehet és a rendszer se indul újra vagy áll le, csak gondolkodik. Windowst már újratelepítettem ma.
Windows 10 Pro x64 1607 14393.969
Lenovo V570 notebook

Köszi.

Üdv.

(#58209) n1nja válasza n1nja (#58208) üzenetére


n1nja
tag

Időközben megoldódott:
a Synaptics drivert frissítettem Driver Booster-rel.

(#58210) Pityu. válasza #86564352 (#58204) üzenetére


Pityu.
nagyúr

lehet valahogy halasztani?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58211) Doosa


Doosa
aktív tag

Adott egy Asus UX501-es laptop win10-zel. Az utóbbi időben másodszor fordul elő, hogy kékhalálozik (szomorú fej) a gép és utána nem lehet bekapcsolni. Csak a biosig jut nem látja az SSD-t, nem tud bootolni. Eltelik pár perc és mintha mi sem történt volna, bekapcsolom és működik.

Lehet ez valami win10 frissítési bug, vagy inkább hardveres?

Előre is köszi az ötleteket! :)

(#58212) #86564352 válasza Pityu. (#58210) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pro verzióval lehet így elvileg: Windows Update - advanced options (magyarul azt hiszem speciális beállítások) és ott defer feature updates (szolgáltatásfrissítések halasztása) menjen egy pipa. (Home verziónál ez nem jelenik meg) Ekkor az alapértelmezett frissítési útról a WU átrak a vállalati frissítési ágra, új funkciókat nem kapsz, csak biztonsági frissítéseket. Pár hónap a halasztás ideje, aztán visszadob az alapértelmezettre és előbb-utóbb mindenképp települ a Creator Update. Jó esetben addig javítják a kezdeti hibákat.

(#58213) Pityu. válasza #86564352 (#58212) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor ok nekem enterprise van,de gondolom ezzel le állítom a defender frissítését is igaz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#58214) prisz


prisz
aktív tag

Most frissítettem én is. 1703 build 15063.13
Egyelőre hibátlan. A pár órás teszt alatt, érezhetően gördülékenyebb a rendszer. A Mozilla szinte "megtáltosodott". Sokkal gyorsabb lett.

[ Szerkesztve ]

(#58215) hackeeeee válasza prisz (#58214) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én találtam egy pakkot, parancssorból kellett feltenni a cab file-t, így .14 lett.

Teszi a dolgát frissítés után szintén, leszámítva pár apróságot, de azt megszoktam.

Véleményem szubjektív...

(#58216) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
nekem mostanában a következő hibajelenségem van.

Leállításkor a következő hibaüzenet kapom: nvcontainer.exe memória nem írható vagy valami hasonló.

Találkoztatok ilyennel ?

(#58217) steele80


steele80
senior tag

Nem tudom egyelőre ez egyedi probléma-e, de a 1703 tiszta telepítését követően az Office 365-ben az Outlook egy normál pop3-as fiók létrehozásánál a .pst file-t a onedriveba telepíti. Ez most valami újdonság? Mert eléggé szaggat még. Az office telepítése előtt a tárterület ellenőrizve lett a vezérlőpúltban és minden a C meghajtón állt. Az előző verziókban itt ha nem volt a dokumentumoknál a C beállítva akkor telepítette alapból onedriveba. De most be van állítva C-re és alapból onedriveba rakta.

(#58218) mckay válasza mckay (#58158) üzenetére


mckay
aktív tag

Sziasztok!

No, elkutyagoltam a telepítőlemezért az egyesülethez.
Majdnem pont olyan, mint amit én letöltöttem MSDN-ről.
Jé, azzal telepítve elfogadja a kulcsot aktiváláskor!
Szerintetek melyik változtatás lehetett a titok nyitja?

Windows 10 Enterprise N x64
helyett
Windows 10 Enterpise x64
?

MSDN-forrásból származó ISO
helyett
a Volume Licensing Service Center-ről származó ISO
?

Persze, mindegy, működik, csak erősen csodálkozom...

(#58219) t72killer válasza mckay (#58218) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elivileg mind2 "melléfogás" kulcsproblémákat eredményez. Msdnről hol töltesz le enterprise-t:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58220) mckay válasza t72killer (#58219) üzenetére


mckay
aktív tag

nekem nincs MSDN-em
torrentről szoktam letölteni, de mindig olyant, amiben ott van, hogy "érintetlen" (és bízok a feltöltő becsületességében)
ezt szoktam nagy csúsztatással úgy mondani, hogy MSDN-ről van
:-)
akkor ezek szerint nem MSDN-ről van, ha torrenten töltöttem le Enterprise-t?

(#58221) vlevi válasza mckay (#58220) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is tudok ISO-t csinálni (meg bárki), ami érintetlen, de nem lehet kibogarászni, hogy miből van.
A Media Creation Tool-t letöltöm, és azzal csinálok ISO-t, akkor az érintetlen, vagyis nincs benne aktivátor, kodekpakk, drivercsomag, de mégsem fogsz találni a világon sehol egy másik ugyanilyen Win10 ISO-t.

(#58222) Gee_-


Gee_-
tag

Sziasztok

Hogy tudnám beszerezni az alkotói frissítést a laptopomra?
Win10 enterprise 64bitet használok a WIndows upgrader nem támogatja ezt a verziót.

(#58223) quailstorm válasza Gee_- (#58222) üzenetére


quailstorm
nagyúr

in-place upgrade
leszedsz egy telepítőt, elindítod a setup.exét és rárakod a mostani telepítésre adatmegtartással

(#58224) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Sziasztok.....
Segítsetek nekem,pár napja ez van ,nem tudok semmit letölteni a store-ból,és nem is frissít,mi lehet a gond?
A rendszer maga frissít csak ez nem jó...

(#58225) Gee_- válasza quailstorm (#58223) üzenetére


Gee_-
tag

Esetleg megtudod mutatni melyik telepítőt kéne indítani és honnan tudom letölteni?

(#58226) quailstorm válasza Gee_- (#58225) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem fogok frissíteni még 1-2 hónapig mert úgy ítélem meg hogy több bajt hozhat mint hasznot. Általában az oprend.hu-s telepítőket használom, nem tudom az erre jó-e, meg van-e már creators nekik.

(#58227) Gee_- válasza quailstorm (#58226) üzenetére


Gee_-
tag

Valahonnan nekem telepítő iso kéne az MSDN megtaláltam de nincsen jogosultságom letölteni sajnos.

(#58228) t72killer válasza mckay (#58220) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tudtommal a VLSC a forrás. Aki a kulcsot vette, annak kellene, hogy legyen hozzáférése. Amúgy hash-eket az msdn-nel szemben itt nem publikálnak, úgyhogy a különféle forrásokból szerzett Enterprise iso-kat elég macera ellenőrízni, kell valami megbízható helyről egy sha-érték.

#58227: PRO vagy HOME verziót simán letölthetsz a media creation tool-lal (már azt szedi), linkhez ld összefoglaló fent.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#58229) JamesHun


JamesHun
addikt

Hát én céges gépen tettem is visza a "régit"
Edge a proxy nevet és kódot mindig megkérdezi, pedig már nem is rémlik mikor láttam utoljára azt a jelszó bekérő kis ablakát. Egyszer elmentettem és azóta sem kérte.
Ez egy nagy hiba, a franc akarja 15 megnyitott ablaknál 15x enterrel jóváhagyni a kódot.
Mert persze meg van jegyezve, csak barom.
Nálam kevésbé volt gördülékeny, főleg ha a windows update részre akartam menni. Volt hogy fél percig várt mire belépet oda.
Illetve a Windows Mobile Device Center meg nem ment, ami azért gáz, mert van 3 PDA amiről néha adatokat kell lemásolnom, így ez volt a szög a koporsójába ennek a kiadásnak, és tettem is vissza a "régit".
remélem azért ezeket javítani fogják, különben gondba leszek.

SeriesX: JamesSHun

(#58230) quailstorm válasza JamesHun (#58229) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Hát, a WinMO-s cucc Vista óta ugyanaz és már 8.1 alatt is rohadt nyögős erroros volt nálam, szóval azt kb el kell felejteni. Tarts retro gépet hozzá.

(#58231) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Ez a gépbe csatlakoztatott hálózati meghajtót hogyan lehet leválasztani, ha nem azon a hálózaton vagyok? Nem engedi, mert nem találja a meghajtót... :(

(#58232) raidx válasza Gee_- (#58227) üzenetére


raidx
őstag

Innen letzöltöd az ISO Downloadert elindítod és válogathatsz. MS szerverekről szedi az anyagot.

[link]

Közvetlen letöltés: [link]

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#58233) Gee_- válasza raidx (#58232) üzenetére


Gee_-
tag

Enterprise verziót nem találom a programba.

Nekem csak az jó mert ahoz van kulcsom.

(#58234) Tybor66 válasza Gee_- (#58233) üzenetére


Tybor66
tag

Esetleg ez? :F

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#58235) #86564352


#86564352
törölt tag

Kár a Microsoft oldalán nincs egy rendes iso katalógus. Mindig csak a legfrissebbet kínálja a Media Creation Tool. Szerencsére vannak 3rd party gyűjtőoldalak például ez itt. Verzió és nyelv szerint szépen csoportosítva.

(#58236) HUN SUB


HUN SUB
csendes tag

Van arra nézve infó ,hogy az előzetesen megadott április 11-én (holnap) a W.U-n keresztül is meg fog érkezni "felajánlott frissítésként" a Creator Update ? SZVSZ Eddig a win 10 felhasználóknak csak töredéke állt neki .Iso vagy Creation Tool stb. frissíteni az új verzióra.

(#58237) vlevi válasza HUN SUB (#58236) üzenetére


vlevi
nagyúr

A hivatalos kommunikáció szerint folyamatos lesz az átállás, hasonlóan a korábbi frissítő csomagokhoz.
Nem kapja meg mindenki azonnal, lehet, hogy egyes helyekre csak hónapok múlva ér el, de végül terv szerint minden w10 gép átáll a creator's update-re.
Azt, hogy milyen szempontrendszer alapján döntik el, hogy ki, mikor kapja meg, ne kérdezd, én is csak olvasgattam.

(#58238) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Nekem senki nem tud segíteni,most én is frissítem a 1707-re hátha az jó lesz.. :R

(#58239) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Segítséget kérnék, mert belefutottam egy idegesítő hibába.

Ma feltelepült a Win10 1703 verzió a gépemre frissítéssel, és olyan hibát csinál, hogy az Ethernet csatlakozás kb. 2 perc után eltűnik, mintha nem lenne bedugja a kábel, ilyenkor átvált a gép WiFi csatlakozásra, de hiába húzom ki és dugom újra be a kábelt, mintha be sem lenne dugva.
A hiba azért is érdekes, mert újraindítás után megint van kb. 2 percig ethernet kapcsolat, majd újra eltűnik.
A régi az előző win10 alatt 2015. 05. 05. az illesztőprogram, de az újabbakkal sorra előjön, szóval én az illesztőprogramban keresném a hibát.
A másik ami még fura, hogy amikor eltűnik az ethernet kapcsolat (mintha nem lenne bedugva) és átvált WiFi-re akkor a gép észrevehetően legyengül, az egér mozdulatok is nem olyan finomak, és mintha nem reagálna úgy mint előtte.

Fel akartam tenni a 2015. 05. 05.-ös ethernet drivert is, de nem engedte, mert arra hivatkozott, hogy van újabb ezért nem akarja frissíteni, van lehetőség ezt kikerülni, és régi driverrel használni, vagy ennyi így jártam?

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#58240) RoboGuru válasza zsolt501 (#58239) üzenetére


RoboGuru
tag

Csatlakozz le a netről, az eszközkezelőben távolítsd el, de úgy hogy pipáld ki törölje le az eszköz illesztőprogramját is, aztán felrakhatod a régebbit!

www.rendszerguru.hu

(#58241) Gee_-


Gee_-
tag

Sikerült végül újra raktam a gépet most már a crators update van rajta.

De belefuttotam egy idegesítő hibába ami nem tudom hogyan tudnék megkerülni.

A laptopomba egy Intel dual band Wireless-AC 7265 hálókártya van ami ugye egyben wifi és bluetooth is.

A wifi tökéletesen müködik de a bluetooth az nem. Felraktam a gyártó oldalán található drivert de az nagyon régi és ha jól emlékszem a régi win10 se müködött tökéletesen. Ezért a intel honlapjáról lekellet töltenem a legfrisebbet.

Na most letöltöttem a legfrisebb Intel drivert de mikor rákattintok hogy futtatás rendszergazdaként megadom az engedélyt neki utána nem történik semmi nem indul el a telepítő.

Mitől lehet ez? És hogyan tudnám felrakni ugy hogy ez a hiba jelen van?

(#58242) JamesHun válasza quailstorm (#58230) üzenetére


JamesHun
addikt

win10 alatt kezdetektől használom heti szinten, de 1 nyűgje nem volt eddig

pedig nem egyszer tettem azért újra a gépet különböző verziókat tesztelve
Ez az első frissítés aminél megmakkant, de mivel fontos amit le kell mentenem, így szopacs

SeriesX: JamesSHun

(#58243) Gee_- válasza Gee_- (#58241) üzenetére


Gee_-
tag

Sikerült.

Végül úgy oldottam meg a problémát hogy a Rendszergazdáknak szánt drivert raktam fel.

[link]telepítő működött.

(#58244) quailstorm válasza JamesHun (#58242) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Eseménynaplóban minden indításnál errort dobott eddig is.

(#58245) zsolt501 válasza RoboGuru (#58240) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nagyon köszönöm a tippet bevált, nem nem tudom mit ronthattak el az új driverekkel, de tényleg az utolsó működő a 2015-ös kiadás volt.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#58246) kovaszoskeny


kovaszoskeny
aktív tag

Gyökér szemét ez az ablakos shit komolyan. Egy frissítés mért törli a az asztali ikonjaim?
Miért tünteti el az asztal háttérképem?
Miért törli le a media playert(amit nem használok uygan de mtp miatt kell...)
És sorolhatná,. sazhander valagja vagy ki a szósz elmegy a titsába komolyan..
2 napja szenvedek a visszaállítással olyannra mint a cretén edisön telepítése elött volt a gépem.... :W :W :W

Abe due dembella

(#58247) tomp válasza kovaszoskeny (#58246) üzenetére


tomp
félisten

Érdekes. Én még Win8-ról indultam a frissítésekkel. Mindig ráfrissítettem és soha nem volt ilyen.
Minek szenvedsz 2 napja? Tiszta telepítéssel 10perc alatt megvagy.

(#58248) vlevi válasza tomp (#58247) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sőt. A visszaállítással méghamarabb.
De ezt tiszta telepites 10 perc dolgot felejtsük már el!
Ha valakinek 2 nap, míg testreszabja a rendzserét, azt ne idegesitsük már azzal, hogy 10 perc az urs telepites. Ha ennyire nincs semmjre szükséged, mert csak böngésző, emil, youtube hasznalsz, akkor minek telepietsz windowst? Ott az ubuntu live cd, az minden induláskor ujra van telepitev :)

De, hogy témánál maradjunk, nekem se boritott le semmit a creator update . Ja, de, igen. Letörölte a nyomtatodrivert, de erre már számitottam, ez az egy dolog, ezt hamar visszaraktam. Viszont aki nek szamit rá, esetleg nagyon nem ért hozza,és nyomtatni akar, az káromkodik...

[ Szerkesztve ]

(#58249) Pala válasza vlevi (#58248) üzenetére


Pala
veterán

Nekem konkrétan 5 nap belőni a rendszert clean install után (és ebben tényleg MINDEN benne van, amit be akarok állítani, a legutolsó apróságig).

[ Szerkesztve ]

(#58250) kovaszoskeny válasza tomp (#58247) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Tiszta telepítés nem opció..Biztos nem fogom a fél világot visszaállítan.(több tonna plugin dawok hangkártyák millió cucc..)Nem szabadott volna iylennek történnie.iTanulság van Soha többet frissítés.kivágom a procit inkább..És igen nem csak nálam törpént meg teli a net.

Valaki tud megoldást MTP re.?

Akármelyik verziót teszem fel a media "fícsőr" packból vagy települ de nincs media player
Vagy nem is akar települni.Melóznék erre szétszivat,

Windowsom 1703(15063.13)

64 bit Win10 PRO N

Köszönöm szépen az esetleges megoldást.
:R

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.