Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) DJMDJM


DJMDJM
tag

Udv,

Windows 10 alatt kellene futtatnom egy nem túl bonyolult tervező progit. Bizonyos funkciói nem működnek jól, de Win7 alatt még tökéletes volt. Kompatibilitási mód, Uac kikapcsolás, registry és filerendszer kimonitorozása működés közben, rendszergazda fiók aktiválása semmi nem segített. Ezért arra gondoltam, hogy hasonló megoldás kellene, mint az XP mód volt anno, de inkább valami még elegánsabb, mint az alkalmazás virtualizáció, tehát transzparens módon működjön virtuális környezetben a program Windows 10-n. Mit gondoltok megoldható lenne vhogy, ki merre indulna el?

Köszönöm az ötleteket!

(#59552) Dilikutya válasza Ga3rieL (#59550) üzenetére


Dilikutya
félisten

Miért akarod szétganézni a rendszert?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59553) zolee001 válasza sajog159 (#59543) üzenetére


zolee001
őstag

Lehet de már nem ajánlott,ellenben az sigithet ha egyesével a következöt teszed: Users\Felhasználo\Documents,Pictures,Video könyvtáraknál jobb gomb,tulajdonságok majd lesz egy "location" fül ahol a "move" ra kattinta oda rakod ahová jol esik

(#59554) Ga3rieL válasza Dilikutya (#59552) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Ártogat. és csak ikont akarom eltüntetni. és avval nemlesz instabil a rendszer. Ha tudsz valamit,akkor nyugodtan írd meg.

(#59555) Dilikutya válasza Ga3rieL (#59554) üzenetére


Dilikutya
félisten

Árt!?

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59556) Ga3rieL válasza Dilikutya (#59555) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Tudsz valamit?

(#59557) Dilikutya válasza Ga3rieL (#59556) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azt, hogy az ott nem csak egy parancsikon, hanem ott tallózhatod a hálózatot. Szóval elég mély integrációja lehet. Parancsikonokat lazán el lehet ugyanis tüntetni. De még mindig érdekelne, miben árt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59558) #86564352 válasza Ga3rieL (#59550) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tiszta megoldás: A nézet fülön kikapcsolható az egész navigációs panel, ha annyira zavar.
Ronda megoldás: registry-ben barmolj bele (4. rész)

(#59559) Ga3rieL válasza Dilikutya (#59557) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nem használom. a onedrivet is eltüntettem,.

(#59560) zolee001 válasza DJMDJM (#59551) üzenetére


zolee001
őstag

1,kompatibilitási mod
2,ACT (Application Compability Toolkit) ingyenes Microsoft program
3,Virtualizálni "xp mod " féle hack ha nincs más (Windows 10 ben ott a hyper-v)

(#59561) Ga3rieL válasza #86564352 (#59558) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

KÖszi,sikerült, megvan . :R

(#59562) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, vettem egy új külső vinyót, maxtor m3 2tb usb 3.
Amikor biztonságosan szeretném leválasztani a gépről, folyton hibaüzenetet kapok.

Probléma a következő kiadásakor: USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár
A Windows nem tudja leállítani a(z) USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár eszközt. Ne távolítsa el az eszközt, amíg az használatban van. Zárja be az eszközt használó programokat, és távolítsa el úgy az eszközt.

Nos, semmi nem használja az eszközt, minden programot kilőttem, a led se villog.
Neten olvasottak alapján ki van kapcsolva rajta a tartalomindexelés és az eszközkezelőben alapból a gyors eltávolítás van beállítva.
Ennek ellenére továbbra sem lehet leválasztani.

Vajon mi lehet a baja?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#59563) urbi107


urbi107
tag

Távoli asztalnál olvashatatlan a kép.Mit kéne beállítanom,hogy rendesen bejöjjön?

(#59564) King Unique válasza Zirowe (#59562) üzenetére


King Unique
titán

Egy hasonló kérdésre nemrég az alábbi válasz született. Tehát nincs mit csodálkozni rajta, így volt ez már az XP-nél is...

[ Szerkesztve ]

(#59565) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Windows 7-ről meddig lehet ingyenesen Windows 10-re frissíteni?

(#59566) Zirowe válasza King Unique (#59564) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ez tök jó, tehát akkor majd folyton rizikózom a kihúzással, aztán majd egyszer kipurcan. :F

Lehet, hogy xp óta így van, de ez az első külső háttértáram, ami így viselkedik.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#59567) King Unique válasza Ryder62 (#59565) üzenetére


King Unique
titán

A hivatalos frissítési lehetőség már rég lejárt...Persze az ilyen és az ehhez hasonló beszámolók alapján a gyakorlat már más dolog...Továbbá hivatalosan ezen opció él még az arra jogosultaknak.

[ Szerkesztve ]

(#59568) CirrMee válasza Abrion (#59548) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha dx12 kompatibilis VGA lesz a jövőben, és van szándék a kihasználásra, akkor az win10 alatt (win7-8) nem lesz lehetséges.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#59569) King Unique válasza Zirowe (#59566) üzenetére


King Unique
titán

Vagy / vagy, tipikus orosz rulett...De ez nem igazán a külső háttértártól függ, hanem inkább mondhatni az OS-nek a hülyesége. Illetve ennyi erővel opció a restart / leállítás is. Egyébként egy ilyen drive-nak azt elvileg ki kell bírnia, ha hirtelen kirántják alóla a tápot USB-n. Persze gyakran ismételve és hosszabb távon nem igazán egészséges neki. Valamint itt a nagyobb probléma inkább a fájlok / fájlrendszer sérülése. Főleg utóbbi a szívás, illetve ha emiatt RAW lesz a lemez...

[ Szerkesztve ]

(#59570) Doky586 válasza urbi107 (#59563) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mit kéne beállítanom"

A felbontást..?

(#59571) Zoz válasza King Unique (#59567) üzenetére


Zoz
őstag

Én éppen ma frissítettem egy gépet, és simán ment.

(#59572) urbi107 válasza Doky586 (#59570) üzenetére


urbi107
tag

Win 10 nem enged távolról felbontást állítani.
A távolira feljelentkező kliensnél kéne a felbontáat állítani?

(#59573) Abrion válasza CirrMee (#59568) üzenetére


Abrion
senior tag

ok kösz :D észben tartom.

(#59574) King Unique válasza Zoz (#59571) üzenetére


King Unique
titán

Lassan már az lenne a meglepő, ha nem menne... :DDD
Egyébként vsz emiatt lehet.

[ Szerkesztve ]

(#59575) sajog159 válasza zolee001 (#59553) üzenetére


sajog159
aktív tag

Ne vegyetek akadékoskodásnak.

Két választ kaptam és ezek nem teljesen azonosak:

(#59549) movax: „NEM…” Mert egyes alkalmazások a C:-en fognak keresni?

(#59553) zolee001: „Lehet, de már nem ajánlott…” Miért nem ajánlott?

(#59576) SP4C3 válasza sajog159 (#59543) üzenetére


SP4C3
veterán

Na csak hogy tiszta legyen.

1. Documents and Settings - saját dokumentumaidat tudod mozgatni (zolee001 gyönyörűen leírta)
2. Users - Nemtudod átrakni
3. Program Files - Nemtudod átrakni, megoldás ha máshova telepítesz.
4. Prodgram Data - Szintén ^

"És, végül is a C:-en csak a „Windows” könyvtár maradna és talán a „Windows10Upgrade” vagy még valami, ami a Windows működéséhez/indításához szükséges." - "Windows10Upgrade" - nem szükséges a windows működéséhez, hétköznapi nyelven szemétnek hívják. Futtass le egy Disk Cleanup-ot avagy "Lemezkarbantartó" vagy mi a k.a.

Disk Cleanup után Defrag, azaz "Lemeztöredezettségmentesítés" vagy mi a pék kasza.

AMD mappa = Szemét
Intel szintén

ezeket a driver telepítés után el szoktam távolítani.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59577) margithid válasza margithid (#59529) üzenetére


margithid
veterán

Erre valaki? Az új frissítés után nem lehet lecsatlakozni az adsl netről vagy mi a szösz?

(#59578) bszg@


bszg@
tag

Sziasztok, a "munkás" laptopomon legális W10 és Office talán 2016 fut. A telefonomon meg W10M. Hogyan tudnám elérni, hogy az Outlook levelezés szinkronban legyen a két eszközön?
Ha más topikban kell megkérdeznem, azt is köszönettel veszem, ha megmondjátok, hogy hol.

(#59579) PerczelZita válasza seger (#59547) üzenetére


PerczelZita
tag

Biztos, hogy ez így van? Ha alaplap csere után is aktiválható volna, akkor mire való a drágább dobozos verzió?

(#59580) PerczelZita


PerczelZita
tag

Nekem is van még egy kérdésem: a letölhető windows, egyben kipróbálható is? Szóval pár napig használhatom ingyen, amíg meg nem veszem?

(#59581) lck válasza PerczelZita (#59580) üzenetére


lck
senior tag

Igen, telepítéskor ki lehet hagyni a kulcsmegadást, utána 30 napig használhatod. Aktiválás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#59582) PerczelZita válasza lck (#59581) üzenetére


PerczelZita
tag

Köszi, ez jól hangzik, legalább ki tudom tapasztalni, hogy kedvenc programjaim működnek-e.

(#59583) E.Kaufmann válasza saelin (#59541) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ilyet én is tapasztaltam már pár gépen.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#59584) ph2012


ph2012
senior tag

Néhány hete többszőr ezt az üzenetet dobja fel a Windows 10:

Ha rákkantintok akkor a Gépház -> Rendszer -> Akkumulátor ablak jön elő: [link].

Itt mit kéne beállítani? Laptopot használok és hálózatról működik folyamatosan.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#59585) jjeahh válasza jjeahh (#59509) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Senki? :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59586) norti válasza ph2012 (#59584) üzenetére


norti
addikt

Ez egy ismert bug, valamiért ha 100%-ra állítod a kijelző fényerejét, akkor vmikor triggerel hálózaton is. Majd kijavítják.

(#59587) SP4C3 válasza margithid (#59577) üzenetére


SP4C3
veterán

itt tedd fel a kérdésed.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#59588) Z10N


Z10N
veterán

Az mekkora f@szsag, hogy a win10 alapertelmezesbol hibernal kikapcsolasnal (amit korabban taglaltunk), de a leallitas opcional, ha hibernalni akarok akkor nem lehet, csak alvo allapotot beallitani :D Teljesen logikus (Nem).

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59589) oreg0503


oreg0503
tag

Sziasztok.
Van egy Windws 10 Enterprise a gépemen ami Microsoft Toolkit-tel lett aktiválva. Kaptam egy céges licencet, ami valószínű hogy Pro verzió. Mi történik ha a Gépházban módosítom? Vagy jobb lenne újra telepíteni?
Előre is köszi a segítséget.
[kép]

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#59590) DS39 válasza Z10N (#59588) üzenetére


DS39
nagyúr

dehogynem az, mivel a leállítás = hibernálás, ezért minek ilyen opció oda (egyébként bekapcsolható). :D

(#59591) HUN SUB válasza oreg0503 (#59589) üzenetére


HUN SUB
csendes tag

Ha Enterprise aktivációt Pro-ra cseréled akkor szerintem "lebutítja"- pro ra

(#59592) oreg0503 válasza HUN SUB (#59591) üzenetére


oreg0503
tag

Szia.
Köszi a választ. Azt gondoltam hogy lebutítja, de ez simán megtörténik kis frissítés után? Megmarad minden beállításom stb, vagy alapra áll a rendszer?

Zalman-zm-t7-fekete, GIGABYTE B450M GAMING, AMD Ryzen-5-5700G, G.Skill Aegis16GB DDR4, WD 2TB Blue SN570 M.2 PCIe M.2 2280, BE QUIET! System Power 9 400W, Samsung S27E500C Monitor

(#59593) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv !

A PC képét szeretném kivetíteni egy LG okostévére. Amióta felment az új frissítés azóta nem működik a dolog. Kivetítés gombra kattintva nem él a vezeték nélküli megjelenítő használata lehetőség.
A tévét multimédiás eszközként ismeri fel az eszközök menüpontnál, nem pedig kijelzőként, valamint a képernyő beállításoknál csak a monitor jelenik meg a TV nem.
Ha valakinek van tapasztalata ez ügyben kérem ossza meg velem. Előre is köszönöm

(#59594) rapika


rapika
csendes tag

Hello mindenkinek!
Egy kis problémába ütköztem.
Egy gépre szeretnék rakni egy Win 10-et, most Win 7 van rajta. S amikor telepiteni szeretném, állandóan valami problémát talál. Ha windoson belül inditom el, akkor a telepitésnél elakad egy sima "A windows 10 telepitése sikertelen" üzenettel. Ha újrainditás után, akkor kékképernyős error ledob, hogy "Bad system config".
Próbálkoztam más windows telepitésével, az xp és a win 7 simán felmegy állandóan. De a win 10 egszerűen nem. Lehet esetleg a probléma, hogy pendrive ról telepitem s a csatikkal van valami? Mert a másik 2 win dvd ről megy fel. Vagy esetleg valami alaplapi probléma lehet a háttérben?
Alaplap: Asus M5 A99FX 2.0 pro egy FX 8350-el.
Egy teljesen szűz win 7 re raknám fel.
Az új gépemre tökéletesen felment, de ezen egyszerűen nem csinál semmit.
Ha valami kezdő ötlet van csak osszátok meg.
Üdv
viktor

(#59595) vlevi válasza Bigmasterl (#59593) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hasonló probléma lehet, mint ami nekem volt a táblagéppel.
Talán az a megoldás, ha az eszközkezelőben torlod, és kézzel hozzáadod.

(#59596) Dilikutya válasza rapika (#59594) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pendrive-ról fel kell mennie a simán iso-ból átmásolt telepítővel is. Próbáld meg esetleg lemezről!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59597) Z10N válasza DS39 (#59590) üzenetére


Z10N
veterán

A hibernalas az amikor a munkafolyamatokat is elmenti es folytatni tudom. Szoval ez nem igaz "leállítás = hibernálás".

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#59598) krealon válasza Z10N (#59597) üzenetére


krealon
veterán

"Szoval ez nem igaz "leállítás = hibernálás"."

Igy van.
Fast startup eseten a "leallitas" = "kernel hibernalas", ahogy arrol mar szo volt regebben.

(#59599) DS39 válasza Z10N (#59597) üzenetére


DS39
nagyúr

Igazad van, az így a programokat nem menti, sorry.

(#59600) Mynock


Mynock
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes innen megvenni?Most akciós

[link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.