Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) tamasbartha


tamasbartha
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Újra szeretném rakni a windowsot, hogy a legújabb 1703-as verzió legyen rajta.Telepítés során egy olyan üzenetet ír ki a windows, hogy " Hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram. Helyezze be DVD-n vagy usb-n stb" Érdklődnék, hogy honnan tudom meg ,hogy melyik adathordozómhoz nincs illesztőprogram? Mert a gépemben van egy ssd meg egy sima hdd. És, hogy ezt utánna hogyan kéne betölteni? Csak az az egy file legyen a pendriveon?
Segítséget köszönöm

(#58902) gduck válasza quailstorm (#58888) üzenetére


gduck
addikt

Ez oké is lenne, hiszen vissza lehet állítani az előző buildet. A gond ott kezdődik, hogy KIKAPCSOLJA! Ergo ha nem veszed észre, egy nyamvadt visszaállítási pontod se lesz!

(#58903) seger válasza qqcqqc (#58900) üzenetére


seger
addikt

Win 10 van rajta már több mint 1 éve. Nincs is vele baj. Tökéletes. Csak dobálja hogy a license hamarosan lejár...

(#58904) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Egy-két hete tűnt fel, hogy egy fájl vagy mappa törlésénél már nem dobja fel a biztonsági kérdést, hogy valóban a lomtárba akarom-e dobni azt a dolgot, hanem csak rákattintok, hogy törlés, és már kész is.
Én biztos nem állítottam át (szándékosan) semmit, ez valami frissítésnek az okossága?

(#58905) GEPESZ66 válasza tamasbartha (#58901) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam egyszer régebben volt ilyen,talán a DVD-nél.
Pendrive-ről raktam fel emiatt akkor a WIN-t.

(#58906) karldergroße


karldergroße
senior tag

Ez a windows tényleg egy fos lett. Mostanában a "pajzs-ikon" mellett mindig ott a felkiáltójel, amely közli, hogy valamilyen probléma van. Mikor felkeresem a problémát, a következő információ fogad:

A dologgal csak három "apró" probléma van:
1. Ha még úgy is lenne, hogy 100%-on nyomom a képernyőt, miért kell ezért engem hibaüzenetekkel zaklatni? És ha félvak vagyok? Nincs ehhez talán jogom?
2. A nagyobb probléma pedig az, hogy nem 100%-on van a képernyőm fényereje, hanem 75%-on. Folyamatosan. És az idióta rendszer mégis azzal fenyeget, hogy az általam használt 100% veszélyezteti az akkumulátort.
3. A gép nem akkumulátorról megy, be van dugva a hálózatba. Akkor miért nem szarjuk le a fényerőt, kérdezem én. És hogyha nem szarjuk le, akkor miért írunk olyan hülyeséget, hogy 100%-on van, közben meg nem is???

[ Szerkesztve ]

(#58907) #86564352 válasza GEPESZ66 (#58905) üzenetére


#86564352
törölt tag

Pendrive-nál régebbi gépnél találkoztam olyannal is, hogy USB 3.0-ról töküres SSD-re telepítésnél ugyanígy kidobta a hiányzó driver üzenetet, kerestem egy öreg USB 2.0 fajtát és gond nélkül települt.

(#58886) mexel

Írta valaki és igaz is, a CU alatt a Defender már ilyen teljes security wellness center lett. Még a számítógép alaphelyzetbe állítását is odapakolták, laptopnál az akkura is ott figyelmeztet stb. Persze hogy jelez ha kikapcsolod a felhő védelmet. Ezekre én nem is gondoltam, mert úgy használom ahogy az MS kitalálta alapértelmezetten. Nekem bejön a Defender évek óta, mert nem zaklat. Igazából sok dolga nincs is: Adguard szűri a reklámokat ott nem jöhet be semmi rondaság, Edge sandbox, Flash kikapcsolva, Smartscreen már böngészőben figyelmeztet, kb. szándékosan kellene telepítenem a vírust, a Defender csak az ütemezett lemezvizsgálatokat végzi a háttérben. (félévente pluszban egy ESET online scanner is a békesség kedvéért)
Mivel most CU alatt új az UI, valószínűleg idővel a visszajelzések alapján finomítják majd és meg lehet adni bizonyos dolgokért ne figyelmeztessen.
Pontosabban most nem tudok utánanézni, mert bugok miatt egyelőre visszamentem AU-ra és bekapcsoltam a CU halasztását, majd pár hónap múlva teszem fel.

(#58908) VeryByte válasza AstraCDX (#58873) üzenetére


VeryByte
őstag

Ez így nem túl jó!
Ne rendszergazdaként futtasd! Gondold át, nincs sok kedvem sokat írni.

A megoldás nem ez, hanem telepíteni a PF-ba (jól csináltad), de az INI fájlok helyét pedig a saját profilodba irányítani, arra is van a telepítésnél egy rádió gomb.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#58909) qqcqqc válasza seger (#58903) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az érdekes. Nálam egy Acer wines tab van, és nincs semmi gondom vele. Azon a gyári 8.1 lett uppolva és nem hisztizik.

(#58910) jozsi252


jozsi252
veterán

Valaki esetleg szokta úgy csinálni a telepítést, hogy a pendrive-ra a windows-on kívül a driverektől kezdve mindent rámásol? Attól hogy nem csak a Win 10 van a pendrive-on a telepítés ugyanúgy hiba nélkül végig fog menni?

iPhone 13 Pro Max

(#58911) pzstm válasza karldergroße (#58906) üzenetére


pzstm
titán

jeleztem már én is belsős csatornákon, főleg azért mert nincs ok vagy ignore gomb....miért ne használhatnám akár 100%-on a laptopomat nem akkuról is.

Illetve veszélyes, mert a user ha tényleg valamit találna a rendszer nem figyelne fel rá, mivel azt hiszi, továbbra is csak az akksis hisztéria áll fenn. Remélem javítani fogják mihamarabb, módosítani a jelenlegi logikán.

Ti is Feedback hubba jelezzétek addig. :R

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#58912) seger válasza qqcqqc (#58909) üzenetére


seger
addikt

Én sem értem miért mobdja ezt...

(#58913) Torry válasza jozsi252 (#58910) üzenetére


Torry
addikt

Semmi gondja nem lesz tőle, bármi mást is felmásolhatsz a pendrive-ra!

(#58914) fradi81


fradi81
veterán

Van lehetőség arra hogy megtudjam mi éleszti fel a merevlemezt? A windows ssd-n van.

moto g72, Ninebot d28e

(#58915) CartmanLand0


CartmanLand0
senior tag

Üdv!

Kb 2 hete telepitettem 10-et a gépemre, akkor gond nélkül lezajlottak a frissitések. Volt egy kis gondom, amiért vissza kellett térnem 8.1-re, amit épp most cseréltem le ujra 10-re, viszont nem frissül a legfrisebb verzióra ( build 10240 ). Lement pár apróbb frissités, most csak azt kapom, hogy a rendszerem naprakész. Tud valaki segiteni ? :)

A jó hírnévhez egy élet munkája kell ... a lerombolásához elég egy perc ...

(#58916) saelin válasza karldergroße (#58906) üzenetére


saelin
veterán

Ezzel van tele a net. Szerintem ezt az ms ki fogja patchelni idővel.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#58917) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Windows 10 alatt, hogyan lehet törölni minden bejelentkezést, jelszavakat, és mindent amit elmentettek eddig ?

(#58918) vlevi válasza RaPiDsHaRe (#58917) üzenetére


vlevi
nagyúr

"és mindent amit elmentettek eddig "
Rendszergarázdaként kitörlöd a profilmappát. :DD

De szerintem nem erre gondoltál, hanem a böngészőből akarod ezeket törölni.

(#58919) RaPiDsHaRe válasza vlevi (#58918) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Igazad van, böngésző, win bejeletkezés és a többi.

(#58920) vigyori78 válasza CartmanLand0 (#58915) üzenetére


vigyori78
őstag

Miért a legrégebbi win 10-et rakod fel :F
Rakd fel a 15063-at alapból.

(#58921) #86564352 válasza RaPiDsHaRe (#58917) üzenetére


#86564352
törölt tag

Bocs hogy angolul: Edge-ben három pötty, settings, choose what to clear gomb alatt cookies, history, cached data, form data, passwords (ha a minden alatt ilyesmire gondoltál) ha csak egy adott mentett jelszót kell törölni akkor pedig advanced settings, manage my saved passwords

Vagy vezérlőpultból, fiókoknál:
[kép]

(#58922) jozsi252 válasza Torry (#58913) üzenetére


jozsi252
veterán

Okés köszi!

Az lenne még a kérdésem hogy fontos nekem a Win 10 telepítésekor létrehozni Microsoft fiókot? Elvileg ugye arra jó csak hogy a MS különböző szolgáltatásaiba be tudjak jelentkezni 1 azonosítóval. Ilyen a Skype - xbox - office - one drive - msn.. De nekem ezekre nincs szükségem.
Ha csak helyi fiókot hozok létre, akkor ugyanolyan lesz a rendszerem mint Win 7-nél?

Illetve gondolom az MS Store-ba csak MS fiókkal tudok bejelentkezni. De gondolom a programokat ugyanúgy fel tudom rakni mint Win 7-nél, a Store csak annyiban segít hogy minden 1 helyen van?

iPhone 13 Pro Max

(#58923) Zoz válasza jozsi252 (#58922) üzenetére


Zoz
őstag

Csinálhatsz helyi fiókot, és akkor olyan minden mint a 7-nél.

(#58924) junior11 válasza pzstm (#58911) üzenetére


junior11
veterán

Nekem a régi asztali PC-n a floppy meghajtó le van tiltva, mert már nem használom, erre is figyelmeztet állandóan...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#58925) jozsi252 válasza Zoz (#58923) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja és még valamit elfelejtettem. Az alaplapi driverekből ugyanazokat fel kell rakni mint Win 7-nél? Chipset - audio - lan - rapid storage?

iPhone 13 Pro Max

(#58926) #93794560 válasza karldergroße (#58906) üzenetére


#93794560
törölt tag

Ez a felkiáltójeles hülyeség nálam is megjelent pár nappal ezelőtt, de egy idő után eltűnt, és minden OK. Hogy mitől javult meg, nem tudom. Lehet, hogy az azóta lejött frissítések egyike orvosolta a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#58927) vlevi válasza jozsi252 (#58922) üzenetére


vlevi
nagyúr

A store témában: Hagyományos win32 alkalmazás telepítéséhez nem kell a store,és így ms fiók sem. Azonban uwp appokat csak a store-bol tudsz telepíteni, ahhoz viszont be kell jelentkezni.

(#58928) netpeti98 válasza vlevi (#58927) üzenetére


netpeti98
addikt

Már az Áruházhoz se kell MS fiók.

(#58929) saelin válasza netpeti98 (#58928) üzenetére


saelin
veterán

És az ilyenkor hogy működik? Úgy tudom vannak olyan programok, amik ms fiók alapján mentenek adatot felhőbe. Ilyenkor csak felajánlják hogy csinálj egyet?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#58930) MasterDeeJay válasza MasterDeeJay (#58843) üzenetére

Ha ha ha még hogy május 1.
Nyomkodtam a frissítés gombot és egyből beadta hogy frissíthetek. Bezzeg amit letöltött program az meg írta hogy rendszergazdnának szóljak.

Szóval engedi az enterprise is frissíteni magát csak nyomkodni kell ezerrel a frissítés gombot meg a programot egyszer elindítani nem baj ha a hibát ír rá.

(#58931) netpeti98 válasza saelin (#58929) üzenetére


netpeti98
addikt

Természetesen csak az ingyenes alkalmazásoknál működik, a fizetős alkalmazásoknál rögtön ugrik a belépés ablak. A vársárlásokat a MS fióktárolja.

Ha az alkalmazás tárol valamit MS fiókban, akkor a probléma kezelése a fejlesztőtől függ. Nyilván a szinkronizáció ilyenkor nem megoldott.

[ Szerkesztve ]

(#58932) vlevi válasza netpeti98 (#58928) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor le vagyok maradva, valamikor kellett hozzá. Korábban olyan idétlenül volt megoldva, ha offline fiókkal használtad a windows-t, és be kellet jelentkezni valami miatt (pl. áruház), akkor könnyű volt egycsapásra online fiókká alakítani a korábbi windowsos felhasználónevet. Ehhez persze az kellett, hogy a megszokott "mindenre yes-t kell nyomni" módon használja az ember a rendszert.
De bevallom, nem követtem, hogy mikor mire elég az offline fiók, mert nekem kezdetektől megvolt az accountom, nem okoz problémát, hogy csatlakoztassam.

(#58933) ghostrider20


ghostrider20
tag

Srácok az Xbox.os részt ,hogy tudom megcsinálni hogy aktív legyen???
Mert ugyanis az a bajom ,hogy megvan a Forza horizon 3 és nem működik az online
na már most van ez az xbox menü a rendszerben oda belépek bemennék a beállításokba de ahogy rámegyek azonnal kidob ...semmilyen hiba üzenetet nem kapok csak egyszerűen bedob vissza az asztalra!

[ Szerkesztve ]

(#58934) vigyori78


vigyori78
őstag

Ha már CU :DDD

(#58935) netpeti98 válasza vlevi (#58932) üzenetére


netpeti98
addikt

Valamikor az AU után írt róla valamelyik portál, hogy csöndben bekerült ez a lehetőség is.
Én is MS fiókkal használom a kezdetektől fogva. Viszont van egy másik felhasználó a gépen helyi fiókkal, neki jól jön.

(#58936) g0dl


g0dl
addikt

Létezik valami publikált lista a szerverekről, ahonnan a w10 frissítéseket keres? Mobilnetes routerben szeretném blokkolni, mert a legkevésbé sem szeretném, ha a windows önhatalmúlag percek alatt elhasználná a (nem olcsó) mobilnetkeretemet.

(#58937) ph2012


ph2012
senior tag

Már frissítettem a 1703-ra. Megnéztem a lemezkarbantartót és ezt találtam:

Nyugodtan Ok-ra nyomhatok és törölhetek? A Rendszerfájlok törlése gombra is rányomhatok?

[ Szerkesztve ]

(#58938) seger


seger
addikt

Windows tab-on van egy ? Az eszközkezelőben. UART DRIVER. Ez mi lenne?
Köszi

(#58939) mexel


mexel
veterán

A C: meghajtón a frissítés után maradt egy "$GetCurrent" és egy "Windows10Upgrade" mappa. Ezek törölhetőek vagy kellenek?

(#58940) seger válasza seger (#58938) üzenetére


seger
addikt

Uart controller pontosan..

(#58941) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Van értelme az adatlapomon levő konfigot uefibe telepíteni? Tuning mellett lehetséges vagy annak semmi köze?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#58942) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Windows 10 CU frissítés létrehozott egy 810MB -os helyreállítási partíciót.
A kérdésem az lenne, hogy lesz-e vmi baj, hogyha törlöm/beolvasztom ezt a partíciót más partícióba EaseUS Partition Master -rel?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#58943) #86564352 válasza ph2012 (#58937) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mehetsz a rendszerfájlokra is nyugodtan, listázni fog még pár opciót ott lehet igazán gigabyte-okat felszabadítani. Windows Update maradványok, windows.old mappa stb. Csak olvasd el mi mit csinál. Nehogy később az legyen pl. mégis vissza akarod pörgetni a 1703-at az előző buildre, de a karbantartó már lepucolta az előző rendszer maradékát.

(#58944) tordaitibi válasza mexel (#58939) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

En toroltem, semmi problemat nem eszlelelek.
Ennek ellenere rad biznam a dontest.

(#58945) tordaitibi válasza g0dl (#58936) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Most itthon vagyok (xp/w7) de a melohelyi gepen w10, asszem a kapcsolatnal van olyan hogy korlatozod, most fejbol nem tudom hol es hogyan, holnap du. megnezem neked. Jol mukodik a korlatozas, valami adatforgalom kornyeken keress az adott wifi kapcsolatnal.

(#58946) mexel válasza tordaitibi (#58944) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, igen, úgyemlékszem az otthoni gépen én is töröltem, ezeken itt még meghagyom és meglátom mi lesz :)

(#58947) jozsi252


jozsi252
veterán

Lenne még egy dolog ami az GPT partíciós telepítéssel kapcsolatban nincs teljesen rendben. Asrock Z170 alaplapom van.

Olvasgattam 2 oldalon is erről de nem találom ezt a UEFI-s beállítás pontosan a lapomnál.

Az addig okés hogy a fast boot secure boot-ot disabled-re kell állítani, alapból is azon volt. De a Boot menübe az istenért se találtam meg hogy tudnám UEFI-re rakni a beállítás.
Viszont az Advanced -> USB Configuration-ra rámegyek akkor a következő ablak jön elő.

Legacy USB Support
- enabled
- disabled
- auto
- UEFI Setup only

Itt kell akkor UEFI-ra átrakni a beállítást? Mert enabled-en van ez (Win7-et használtam csak idáig ezen a gépen).

MCT-vel megcsináltam a pendrive-ot Win10 x64-re, FAT32-re formázva. Szóval a fő kérdés az hogy a Legacy USB Support-nál kell csak UEFI Setup Only-t beállítani és menni is fog a GPT telepítés?

Ja és még valami, amikor a pendrive-ot bedugom a gépbe, és nyomok egy boot menüt, akkor 2 lehetőség is előjön a pendrive-nál.

- USB: ADATA USB FLASH DRIVE 1.00
- UEFI ADATA USB FLASH DRIVER 1.00 PARTITION 1

Lehet hogyha az UEFI-re megyek rá akkor alapból úgy telepíti?

Bocs a sok kérdésért csak ez a GPT UEFI téma kicsit új nekem, mivel eddig Win 7-et használtam. Hiába ovlastam el több oldalt is erről a telepítési módról, akkor se tiszta hogy fogok GPT partíciót kapni tutira.

:R

Itt egy kép a boot menüs dologról

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#58948) King Unique válasza jozsi252 (#58947) üzenetére


King Unique
titán

Az UEFI-s telepítéssel kapcsolatban vannak itt a topikban (pl.), illetve egyéb fórumokon & cikkekben is infók. Tehát pl. az is fontos, hogy a megfelelő boot mód legyen beállítva, valamint a megfelelő boot eszköz legyen kiválasztva!

(#58949) jozsi252 válasza King Unique (#58948) üzenetére


jozsi252
veterán

Ezeket olvasgattam, de épp ezt mondom hogy az én lapomnál nincs ilyen hogy Boot mód mi legyen. Átnéztem már minden egyes beállítást UEFI-n belül, de semmi ilyet nem találtam.
Ezért is kértem segítséget, hogy akkor ezek után hogy.. Ha szerencsém van és az UEFI-t választom ki a boot menüből, akkor így is megcsinálhatja a GPT partíciós telepítést?

iPhone 13 Pro Max

(#58950) King Unique válasza jozsi252 (#58949) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor amit lehet, azt állítsd UEFI-re és bootoláskor itt az UEFI jelölésű boot eszközt válaszd ki! Ilyenkor normál esetben eszerint fogja a telepítést megcsinálni és a lemez is GPT lesz. De utóbbit pl. egy Shift + F10 után a parancssorban is GPT-re lehet konvertálni a telepítés előtt. Persze ezt csak akkor, ha nincsen semmi fontos adat a lemezen, mivel az egészet törli!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.