Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) King Unique válasza Zoz (#58800) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, a net tele van leírásokkal, videókkal. Viszont ez max. hozzáértőknek, illetve (adatmentő) szakiknak opció. De normál esetben egy ilyet nyilván nem lehet SATA-ra csatlakoztatni az integrált USB-aljzat miatt. :N

[ Szerkesztve ]

(#58802) alfa20


alfa20
senior tag

Szerintetek mi a baja?
Tegnap frissített 1704-re, de utána újra indítás után még jó volt.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#58803) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Át szeretnék térni Win 10-re, és akarok venni pro OEM kulcsot ebay-ről. A kérdésem az lenne hogy a MCT ugyanúgy elfogadja az OEM kulcsot is, nem csak a retail kulcsot?

:R

Illetve tervbe van véve 2 héten belül egy SSD csere is. Az OEM miatt valószínű hogy új SSD-nél új kulcsot kellene vennem megint?

iPhone 13 Pro Max

(#58804) gduck


gduck
addikt

A nap üzenete (Avast):
"A Windows 10 telepítő hozzá lett adva a játékok listájához!" :DD :DDD

(#58805) #63761920


#63761920
törölt tag

Sziasztok!
Nem vagyok otthon a témába, a kérdés tükrözi. :U
Windows 10 van a gépemen.
ASRock 1151 H110M-HDS
Intel Dual Core G4400
Kingston DDR4 2133
Kingston HyperX Fury 120GB 2.5"/SATA3
WD Blue 1TB 3.5"/64MB/7200/SATA3

SSD-én Win10 + google + rar, nincs más telepítve.
Nem tetem fel utólag illesztő programokat, csak amit
az update rakott fel.
Kell valami hogy jobban működjön a rendszer?
Vagy a Win10 mindent tud!

[ Szerkesztve ]

(#58806) dunc válasza #63761920 (#58805) üzenetére


dunc
nagyúr

Szia a lap illesztőprogramjait.

(#58807) #63761920 válasza dunc (#58806) üzenetére


#63761920
törölt tag

Köszönöm!
Akkor leszedem.
:R

(#58808) Zoz válasza jozsi252 (#58803) üzenetére


Zoz
őstag

SSD csere miatt nem kell új kulcs. Vagy átklónozod a rendszert, vagy újratelepítésnél nem adsz meg kulcsot, és felismeri a hardver azonosító alapján, hogy azon a gépen már volt Win10, és aktiválja.

(#58809) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

Már kétszer vágtam neki a Creators frissítésnek Anniversary-ról, de sikertelenül.. Enterprise x64 verzió, USB-ről telepítés (nem tiszta telepítéssel) rendben lemegy, majd mikor először indulna a Win és megjelenik az "Üdvözöljük!" felirat a fióknévvel és jelentkezne be, akkor végtelen ciklusba kerül: 2-3 másodpercenként elsötétül a monitor, majd újra előröl jelentkezne be... :W
Valakinek valami ötlete, hogy mi okozhatja ebben az indítási fázisban? Esetleg lehet valahol log fájl-ban kutakodni? :F

[ Szerkesztve ]

(#58810) Doky586 válasza Poplacsek (#58809) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az Enterprise verzió NEM frissithető ilyen módon..

(#58811) n1nja válasza -FLY-> (#58797) üzenetére


n1nja
tag

9-én tiszta telepítéssel raktam újra a Win 10-et. Fürge volt, de most a CU után lomhának érzem. Indítás/leállítás folyamata több időt vesz igénybe, ami annyira nem is zavarna, de a programok indulása előtt is sokat gondolkozik. A felesleges szolgáltatásokat mindig letiltom (pl.: nyomtatás), hogy minél több erőforrás álljon rendelkezésre, de nem vagyok most megelégedve a rendszerrel.
Valakinek ötlete, hogy mit lehetne megnézni, megvizsgálni vagy állítani? Rollback-et nem szeretnék.

(#58812) jozsi252 válasza Zoz (#58808) üzenetére


jozsi252
veterán

Klónozni nem szeretném, tiszta telepítés lenne jó, de annyira nem sürgős szóval megvárom inkább az új SSD-t. Már csak azt nem tudom hogy az MCT elfogja-e fogadni az OEM kulcsot is.
Közbe este még kutakodtam, és találtam HA-n eladót Win 10 Pro OEM kulcsra. Inkább megveszem drágábban itthon, de így legalább tutira megyek vele hogy később se lesz semmi gond a kulccsal. :K

Illetve ahogy néztem az alaplap csere se kizáró ok, mert van lehetőség lap csere esetén is újra aktiválást kérni. Legalábbis ez alapján ez a helyzet.

iPhone 13 Pro Max

(#58813) gézu válasza Poplacsek (#58809) üzenetére


gézu
őstag

Engedélyezd a verbose módot, [link] hátha abból kiderül, melyik folyamatnál akad el a boot.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#58814) DS39 válasza Doky586 (#58810) üzenetére


DS39
nagyúr

nem? akkor miért ajánlja fel céges gépem, hogy frissítsek 1703-ra?
ennyire süsü lenne a MS? :D

(#58815) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Nekem frissítést követően a K&H e-bankba való, chipkártyával történő belépéshez szükséges dolgokat kellett újratelepítenem.

(#58816) r92king


r92king
tag

Valaki tudja miért nem találja meg egyes telepített alkalmazásokat a Start menű keresője? Pl: Beírom Firefox vagy Chrome megtalálja, de ha beírom Opera azt nem, pedig mindegyik telepítve van.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#58817) szepsy


szepsy
senior tag

Hali!

Újratenném a wint, előtte szokásos edge kedvencek mentés, de nincs a megszokott helyen.
Hol találom meg? megváltozot a helye?

(#58818) szabeska


szabeska
addikt

Sziasztok!

Miért nem tudom ezt a sz*rt kikapcsolni? Visszaugrik amint rányomok... Van saját víruskergetőm, amit újra is telepítettem winupdate után. Miért kell a torkomon lenyomni ezt a f*shalmazt? :W :O :F

F1

(#58819) szepsy válasza szepsy (#58817) üzenetére


szepsy
senior tag

Megvan, ki lehet exportálni....

(#58820) netpeti98 válasza szabeska (#58818) üzenetére


netpeti98
addikt

Melyik vírusirtót használod? Lehet még nem támogatja az új Windows és nem regisztrálja be magát a rendszerve rendesen.

Nálam rögtön felismerte a másik védelmet és ki is kapcsolt:

[ Szerkesztve ]

(#58821) szabeska válasza netpeti98 (#58820) üzenetére


szabeska
addikt

Nálam is megjelenik az "egyéb vírusirtót használ", ott ahol Neked is, tehát regisztrálta a rendszer a kergetőmet. De ha a bal alsó sarokban rámegyek a fogaskerékre, előjön a kép amitlinkeltem. Neked rákattintva mit mutat? Bitdefender free egyébként, nekem az elég.

szerk: fogaskerék -> vírus -és veszélyforrás-kezelési beállítások. Valós idejű védelem bekapcsolva...

[ Szerkesztve ]

F1

(#58822) netpeti98 válasza szabeska (#58821) üzenetére


netpeti98
addikt

Ott nekem is ez jön fel, de szerintem ez csak UI bug, a felület nem kezeli megfelelően a kikapcsolt defendert.

A gépház szerint is ki van kapcsolva.

Nézz körül a feladatkezelőben, hogy fut-e a MsMpEng.exe (Antimalware Service Executable) nevű folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#58823) szabeska válasza netpeti98 (#58822) üzenetére


szabeska
addikt

Nem fut. Akkor köszi, nyilván bug lehet, majd javítják :R MSASCuiL.exe fut, a tálcaikon, azt még eltüntetem valahogy :K

[ Szerkesztve ]

F1

(#58824) mexel


mexel
veterán

Lenne 2 kérdésem, előre is köszi a segítségeket.
Frissítettem 2 gépet. Az egyiken win8-ról frissült a 10-es, megmaradt az aktiváció is szerencsére pedig féltem hogy ugrik az aktivált mód, mert ez még anno felsőoktatásban kapott kóddal volt aktiválva és nem engedett frissíteni anno valamiért, most egy más módszerrel sikerült.
Itt egy AMD A6 proci van, amiben a beépített VGA van használatban. Win 10 telepítés után letöltöttem az AMD oldaláról a hozzá való legfrisebb drivert ( a win sima Microsoft vga-nak érzékelte), és feltelepítettem a Catalyst-al együtt. Ez a 15.7.1 driver. Újraindítás után nyomtam egy win frissítést és lefrissítette az AMD VGA drivert a szerinte legújabb MS AMD-s driverre, aminek a verziószáma 15.201.11.51 és 2015.11.04-es dátumú. A catalystba ha szoftverfrissítésre nyomok azt írja a legújabb driver van fönt. Most melyik az újabb és hogyan állítsam be hogy ha frissítem a wint a vga driver ne frissüljön? Az automatikus win frissítés ki van kapcsolva, de a többi driver nem lenne gond ha frissülne. A win mást használ mint az AMD hivatalos oldalán van?

Másik kérdés: Most egy vinyó van a gépben, akarok majd SSD-t belerakni. Ha pl Macriummal átmásolom a komplett rendszert uefi partíciókkal együtt akkor ugrani fog az aktiváció? Hogyan tudom azt megmenteni?

+1 bónusz kérdés: hogyan tudom megakadályozni hogy ne telepítsen az áruházból olyan appokat amik nem kellenek és hogyan tudom leszedni ami nem kell? A régiekről van leírásom de ezekről az újakról nem találok sok mindent. Sőt, azt semakarom hogy frissítgesse őket, igaz az áruházban kikapcsoltam a frissítést de ezt nem mindig veszi figyelembe szpokás szerint. A feladatütemezőben is találtam letiltási lehetőséget hogy induláskor ne frissítsen appokat, azt is beállítottam.

(#58825) HUN SUB válasza Doky586 (#58810) üzenetére


HUN SUB
csendes tag

Épp ellenkezőleg az én tapasztalatom szerint mivel eddig 2 64bit (Lt és PC) + 1 x86 (32bit) (Acer 10colos 2008-as) Enterprise lett eleddig .isoból (eredeti gyári magyar DVD) frissítve lekopogom eleddig problémát nem tapasztaltam Mindhárom eszközön előzőleg is enterprise futott a frissítés után az aktiválás ********* helyén maradt Ráadásul mindhárom eszközön lévő Office 2016 pro is háborítatlanul vészelte át a frissítést. A három eszköz közül 164 bites Microsoft a másik kettő helyi fiókkal van ellátva. Számomra a tesztfázis ott ér véget ha a 10-dik napon az előző verzió eltűnik a rendszer mögül

Ahogy a topicgazda is említette, figyelj oda, mit írsz itt a Fórumon!

[ Módosította: Racecam ]

(#58826) pzstm válasza HUN SUB (#58825) üzenetére


pzstm
titán

ezt az aktivátoros dolgot ne nagyon erőltessük.....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#58827) ph2012


ph2012
senior tag

Van olyan applikáció, hogy News. Nem fogják magyar nyelvre is lefordítani? A nyelvi beállításoknál van olyan, hogy Dán, Portugál, Izraeli. Ezek se nagyobb országok mint mi.
A Google-nak is van Hírek alkalmazása magyarul. A Google Hírek alkalmazásának magyar kiadását ki finanszírozza? A Microsoft Magyarország nem tudná magyarul elkészíteni a News applikációt?

(#58828) jeni válasza ph2012 (#58827) üzenetére


jeni
félisten

itt nem az országok méretétől teszik függővé az adott nyelveken való hozzájutását.

a Héber,a Portugál, a Dán nyelvet többen használják és nemcsak területileg van kiválasztva,hogy melyik nyelv van előnyben.

(#58829) Eliot Anders válasza ph2012 (#58827) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Pedig azt én is használnám ha magyar nyelvű lenne. :U

(#58830) lck válasza Eliot Anders (#58829) üzenetére


lck
senior tag

Király lenne M1 meg TV2 meg Echo-s hírekkel.

(#58832) ph2012 válasza lck (#58830) üzenetére


ph2012
senior tag

A Google hírek alkalmazás sem kormánypárti propaganda hírekkel van tele.

(#58833) intensa_man


intensa_man
tag

(#58834) #86564352 válasza ph2012 (#58827) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem prioritás a Microsoftnak, a Bing (és Cortana) is fapados USA-n kívül. Apple News és Siri hasonlóan. A Google viszont elsősorban reklámokból él, nekik érdekük helyi nyelven is helyi tartalommal kínálni a szolgáltatásaikat.

(#58835) Pierre75 válasza ph2012 (#58832) üzenetére


Pierre75
senior tag

Pedig a Gázszerelő saját elmondása szerint okosabb, mint Zuckerberg...

(#58836) Racecam válasza Pierre75 (#58835) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Ugye nem szeretnétek tovább vinni ezt a (politikai) vonalat itt? :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#58837) netpeti98 válasza szabeska (#58823) üzenetére


netpeti98
addikt

A régi felület így nézett ki:[link]
Itt is bekapcsolt állapotban maradtak a kapcsolók, de inaktívak lettek, így egyértelmű volt, hogy ki van kapcsolva a Defender. Az új felület tényleg kicsit megtévesztő lett a kapcsolók kiszürkítése nélkül. :)

Ha zavar az tálcaikon, akkor a Feladatkezelő Indítás fülén ki tudod iktatni.

[ Szerkesztve ]

(#58839) _ ĐanieL™ válasza King Unique (#58791) üzenetére


_ ĐanieL™
tag

Fura ez a WD Drive Utility..
Nem latja a HDD-t..azt irja, hogy csatlakoztassam az eszkozt. Ezen a feliraton kivul mas nem is jelenik meg az ablakban.
Ennek ellenere szepen porog alapjaraton a vinyo. Kb 30 perc utan all le keszenletbe.
Tokeletes.

[ Szerkesztve ]

(#58840) Gee_-


Gee_-
tag

Sziasztok

Az a problémám hogy néhány programot nem tudok telepíteni mert azt írja ki egyfolytában hogy NSIS error
újra raktam a gépet 2-szer is két különböző verziójú ISO fájlból. Enterprise verzió jöhet csak szóba mert az van meg nekem, idáig angol nyelvű telepítőkel próbálkoztam. Nagyon idegesítő a probléma mert a VLC se tudom feltelepíteni.

Van valami ötletetek hogy mi lehet a gond, vagy hogy mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#58841) pzstm válasza Gee_- (#58840) üzenetére


pzstm
titán

No offense csak ma már volt sokféle....ha Enterprise akkor gondolom céges és eredeti....rendszergazda tud segíteni vagy akár a google...

NSIS Error

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#58842) #86564352 válasza Eliot Anders (#58829) üzenetére


#86564352
törölt tag

Még a Groove Music előfizetés sem elérhető nálunk, pedig abból pénzt is láthatnának. Akkor nem hiszem megcsinálják az ingyenes hírolvasót lokalizálva.

(#58843) MasterDeeJay

Enterprise verziót nem tudom valahogy frissíteni erre a creations update-re? Próbálta már valaki?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#58844) Eliot Anders válasza #86564352 (#58842) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Annyira nem létszükséges számomra sem, csak megjegyeztem. :)

(#58845) pzstm válasza MasterDeeJay (#58843) üzenetére


pzstm
titán

igen. SCCM-ből ha engedi rendszergazda, vagy május 1-től VLSC-ről letöltheted...

ha nem eredeti akkor nem tudunk segíteni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#58846) MasterDeeJay válasza pzstm (#58845) üzenetére

MS partner a cég onnan van eredeti kulcs egy rakás szoftverhez de csak belső használatra és a poén az hogy én vagyok a rendszergazda. :DDD SCCM nincs fent. Sőt a konkrét gép még tartományban sincs.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#58847) XZoli válasza jozsi252 (#58803) üzenetére


XZoli
aktív tag

SSD csere miatt nem kell, régen alaplap csere után kellett új Windows . Ha jól tudom aha csatlakozol Microsoft fiókkal a Windows a fiókhoz van társítva.

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#58848) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Pár hete újratelepítettem a gépem, és azóta folyton előjön egy hiba. Kb minden második bekapcsoláskor nem jut el a Windowsig, bejön a Dell képernyő, és vagy ott megáll, vagy elsötétül a képernyő és onnan nem megy tovább. Ilyenkor a kikapcsoló gomb lenyomására egyből leáll, és a következő indításkor már nincs semmi probléma.

Egy Dell M6800 gépről van szó, Win10 (a gép támogatja), minden frissítés telepítve, minden driver rendben van, frissítettem a BIOS-t is, de ugyanúgy előjön a hiba. Tegnap letöltöttem a Dell SupportAssistot, minden teszten megfelelt a gép (CPU, RAM, VGA, háttértárolók), de a rendszerelőzményeknél minden napra kiír egy hibát, "váratlan leállás". Ahogy elnézem, minden kikapcsolást váratlan leállásnak ír, mert egy nap akár többször is kiírja.

sfc /scannow nem talált hibát.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#58849) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Tegnap frissített a windows ezzel az új húdenagyfrissítéssel, ennek köszönhetően megint megjelent a tálca jobb szélén a windows defender ikon, ami eddig ki volt kapcsolva. Most bármit próbálok, nem kapcsol ki. Tudtok rá esetleg valami módot, hogy eltűnjön?

(#58850) #86564352 válasza RockHaRD (#58849) üzenetére


#86564352
törölt tag

Feladatkezelő -> indítás -> windows defender notification icon jobb klikk és tiltás

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.