Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) cozmo válasza Rick3D (#50191) üzenetére


cozmo
őstag

(#50202) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok! Feldobtam a win 10-et, felraktott egy-ket drivert, ujra kellett inditani, de ujrainditas utan fekete képernyő fogad. Az egeret látom mozgatni is tudom, de ennyi. Ötlete valakinek?
Köszi

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#50203) TRob1 válasza baboss (#50199) üzenetére


TRob1
veterán

Milyen gépbe?!? Ez a Gép amit felsoroltál! Vagy te a házat hívod annak ami még megmaradt? :D Ennél már illik "újrahúzni".

(#50202) Peti78 :
Még egy újraindítás sem segít?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#50204) cozmo válasza baboss (#50199) üzenetére


cozmo
őstag

Nem feltétlenül. De a költöztetés előtt minden olyan hardver driver-ét el kell távolítani a belakott rendszerből amit kiszerelsz.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#50205) Peti78 válasza TRob1 (#50203) üzenetére


Peti78
őstag

Nem, haromszor indítottam ujra miután percekig nem reagált. Néha seekel a meghajtó, de ennyi. Az elején a kis windows negyzet megjelenik, alatta a pontokbol allo kör, ezek eltunnek, és ugy marad a kép feketén az egerkurzorral

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#50206) baboss válasza zzola (#50200) üzenetére


baboss
őstag

Közben frissült az op is az új buildra, és minden hülyeséget csinál a gép, egyes programok nem indulnak el, hibát ír ki.
Reggel újrarakom az op-t, vagy elég a gép alaphelyzetbe állítása, illetve a korábbi build vissza állítása ?

[ Szerkesztve ]

(#50207) Peti78 válasza TRob1 (#50203) üzenetére


Peti78
őstag

Már vagy 10x inditottam ujra, , de semmi. Probaltam ujrarakni,flash driverol amirol felraktam, de most mar a telepites lehetoseget sem adja ki, csak toltene be amit felraktam.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#50208) SAMG3


SAMG3
tag

Sziasztok!

Vettem egy 250-es samu ssd-t klónoztam rá a HDD-m dolgait h ne kelljen mindent urja rakni. 110gb hely volt rajta. Csomagoltam pár dolgot a HDD-n mióta bent van az SSD és eltűnt kb 20-30-40gb-nyi hely az ssd-ről, de hiába keresgélek törölgetek nem találok semmit. Létezik h én raktam valamit rossz helyre és nem találom vagy h valami elszívott ennyi tárhelyet?
Persze hivataloss win10 professionalrol van szo

[ Szerkesztve ]

(#50209) SAMG3 válasza SAMG3 (#50208) üzenetére


SAMG3
tag

A c meghajtómon van egy ESD mappa is amiben a windows boot fileok meg a telepítéssel kapcsaolatos dolgok vannak. Ezt törölhetem? Összeadtam a C meghajtón lévő összes mappám méretét benne a rejtettekkel amiben a rendszer fileok is vannak és csak 55gb körül foglal nem pedig 140 ahogy a gép írja :/

[ Szerkesztve ]

(#50210) Peti78 válasza Peti78 (#50207) üzenetére


Peti78
őstag

Na újraraktam a wint, de ugyanaz a jelenség. Black screen és egérkurzor. Semmi egyéb

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#50211) King Unique válasza SAMG3 (#50208) üzenetére


King Unique
titán

Egy WinDirStat / TreeSize megmutatja, hogy mi és mennyi helyet foglal a lemezen.

Az ESD mappára meg itt válasz az MS fórumáról. Illetve, ha már annyira törölni akar valaki bizonyos rendszermappákat, akkor az alábbi 2 cikkben foglaltak szerint célszerű —► [link], [link]. Tehát például a lemezkarbantartóval.

(#50212) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

Hali.
Mi a francért csinálja azt ez a sz@r, hogy fél évente letörli random a windows media playert? Már év elején is megcsinálta egyszer. :W

Viszont, megporóbáltam letölteni, de sehol sem találtam rá. Az oldalon is csak a 32 bitest találtam.
Valaki tudna dobni egy 64 bites media player letöltő linket? Köszönöm, előre is. :) :R

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#50213) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Testvérem gépén sokáig egy aktivált Win7 Ultimate ( 64 bit ) rendszer volt.
Ő ezt online frissítette Win 10-re.
Azóta is használja nincs különösebb gond a géppel.

Napokon belül költözik és arra gondolt, hogy egy "tiszta" telepítéssel újrahúzná a meglévő de "szemetes" rendszerét.

Viszont a telepítő beszerzését rám hárította.

Letöltöttem a Media Creation Tool alkalmazást.
Bedugtam egy 16 GB-s pendrive-t a gépbe.
Most tölti lefelé a Win10-t. ( Nekem is Win 10 Pro - 64 bites rendszerem van )

Ezzel a telepítővel megoldható a tiszta reinstall ?!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50214) csixy válasza GEPESZ66 (#50190) üzenetére


csixy
addikt

Cseréld ki az elemet az alaplapon.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50215) Angel2014 válasza baboss (#50199) üzenetére


Angel2014
addikt

Azt hiszem telefonon jelezned kell..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50216) Angel2014 válasza Peti78 (#50207) üzenetére


Angel2014
addikt

Én most találkoztam ilyennel hp pavilion g6 nál uefiben 5 perc a boot...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50217) Levwi válasza movax (#50195) üzenetére


Levwi
aktív tag

Ez az, hogy én se pedig én is dos-al kezdtem, de win7 óta nem használok kodec pakkot, mert elméletileg nincs rá szükség. De vicces, hogy egészen az évfordulós frissítésig nem volt semmi gondom a rendszerrel, de szerintem hétvégén Windows reinstall lesz, de nem szeretnék úgy járni mint az XP-vel amit havonta rakhattam újra, mert egyfolytában kékhalálozott. Igaz itt nem kékhalálozott van hanem más marhaság.

Huawei P20 Pro Black

(#50218) szucstom válasza Ferenc. (#50053) üzenetére


szucstom
őstag

khm.... no, azt nemtom hogy, de nálam még az óra bal oldalán van a műveleti központ ikonja... szóval az óra a sarokban van.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50219) embe válasza embe (#50012) üzenetére


embe
nagyúr

Sziasztok!
Az itt leírt hiba szerintem W10 bug lehet.
3 új lapost telepítettem otthon, az egyiket folyamatosan használom, és a hiba nem jelentkezett.
Viszont ez a gép reggel óta a melóhelyemen ugyanazt a hibát produkálja mint korábban az előző gépek az otthoni Asus routerrel.
Van valami ötletetek?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50220) szucstom válasza embe (#50219) üzenetére


szucstom
őstag

Hm... Nálam szinte ugyanez a gond, csak nekem RT-N12+-os a routerem. Szintén estefelé, vagy mikor egy másik lapos lekapcsolódik a routerről, nálam totál elmegy a net és csak egy reset oldja meg.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50221) TRob1 válasza Borisz76 (#50213) üzenetére


TRob1
veterán

Megoldható. De a winben van Gép alaphelyzetbe állítása lehetőség is (Gépház/Frissítés és biztonság/Helyreállítás), lehet érdemes lenne ránézni. Habár ha már letöltötted/elkészítetted a telepítőt...

¤ R'n'R ¤

(#50222) embe válasza szucstom (#50220) üzenetére


embe
nagyúr

Eddig az Asus routerre gyanakodtam, mert ugy a Mikrotik nálam és a melóhelyen is jó volt. De most fordult a helyzet.
A közös a w10.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50223) csixy válasza embe (#50219) üzenetére


csixy
addikt

Így lehet. A w10 hálózatkezelője lehet x@r szerintem mert openwrt-s TP linkkel is megcsinája (ebben talán az is közrejátszik, ha gyenge a jel), előbb kiírja, hogy biztonságos kapcsolat, aztán meg , az jön , hogy nem lehet kapcsolódni ehhez a hálózathoz, de ha a notit újra bootolom és a linuxot indítom, akkor az simán csatlakozik, de ha a routert indítom újra akkor a win10 is tud csatlakozni (tehát mintha linux berzenkedne a windows 10 ellen {a routerek firmware-e is általában linux alapú}, lehet, hogy a win10 túl sokat akar és droppolva van?).

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50224) szucstom


szucstom
őstag

A router probléma mellett felmerült most még egy, bár egy kicsit off: szeretnék átállni insiderre, viszont valamiért ezt a hibakódot dobálja ki: 0x80072ee2. Próbáltam keresni, hogy ez mit takarhat, de sajnos eredménytelenül. Tudnátok nekem ebben segíteni?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50225) embe válasza csixy (#50223) üzenetére


embe
nagyúr

De korábban az otthoni routerrel volt szar a melóhelyen ok, most meg fordítva. Ezért nem értem a dolgot.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50226) VGYke válasza Pubszon (#50113) üzenetére


VGYke
addikt

Kis kiegészítés, mivel win7-win10 váltásnál én is jártam ugyan így. Nem hinném hogy bugos a win10 driver.
Feltételezve hogy analóg kimeneteket használsz, én így oldottam meg: kihúztam az összes csatlakoztatást, uninstall a régi driver, install az új. Ezután bedugtam az elsőket és hangkártya hangszórókezelőjében "megmondtam" (katt színnel jelölt kimenetre) hogy ő melyik:

Ezután bedugtam a következő hangszórópárt, stb.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50227) VGYke


VGYke
addikt

Észrevettétek hogy a 11.28-i frissítés lecseréli a háttértárat? Én a win10 jóvoltából most egy 500GB SSD helyett 4TB méretűt kaptam :DDD

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50228) Pokesz007 válasza VGYke (#50227) üzenetére


Pokesz007
senior tag

De jó neked:)
Valami spec beállítást állítottál az SSD-n mikor felraktad rá a win10et? Most nem,azért kérdezem a 4TB miatt.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#50229) zoo8800 válasza VGYke (#50227) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt írták már egy páran:)

rip and tear, until it is done

(#50230) szasanyi válasza embe (#50225) üzenetére


szasanyi
félisten

Nem úgy volt, hogy Win7-tel teszteled és azzal kizárhatod vagy megerősítheted a W10-et mint okot?

(#50231) csixy válasza embe (#50225) üzenetére


csixy
addikt

Tegyél be ott egy linux live rendszert csAk úgy DVD-ről, vagy USB-ről. Nézük , hogy fel tudsz-e vele menni a wifire.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#50232) embe válasza csixy (#50231) üzenetére


embe
nagyúr

Melózok, nem igazán tudom megoldani. De feltudok menni W10 alól is. Nem az a gondom, hanem hogy random dobálta le a lapost a routerről. "Nincs internet, biztonságos" mondta ő.
És ezzel mások is találkoztak. És csak laposokat, már eszközt nem. És volt olyan fórumtárs akinél szintén w10 volt.

Szasanyi: - Igen úgy volt, de lusta voltam hozzá. Meg ugye az új laposok otthon tökéletesen működtek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50233) BenceShearer válasza Peti78 (#50210) üzenetére


BenceShearer
aktív tag

Két ötlet.
Hálókábelt húzd ki.
Van rákötve TV? Be van kapcsolva?

(#50234) starr


starr
őstag

Sziasztok!
Mit lehet kezdeni ezzel a nyomorult Runtimebroker.exe-vel, hogy ne pörgesse a processzort?
Ha registry-ből letiltom, akkor meg nem működik a pl. a OneNote app.

[ Szerkesztve ]

(#50235) gerleimarci válasza norti (#50189) üzenetére


gerleimarci
aktív tag

Megpróbáltam, így sem megy.
Ha simán beírom, hogy Get-AppXPackage, akkor listáz egy csomó előre telepített alkalmazást.

(#50236) szucstom válasza embe (#50232) üzenetére


szucstom
őstag

Jelen. Nekem is w10 alatt játszotta ezt el

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50237) #18193920 válasza VGYke (#50227) üzenetére


#18193920
törölt tag

Kezdtem aggódni, már legalább 4 napja nem osztotta meg senki. :W

(#50238) Doky586 válasza VGYke (#50227) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem vettem észre semmit, mert a 11.28-i frissítés nekem csak egy hónap múlva fog megérkezni.. [kép] ;)

Nálad a régi rendszer maradéka lehet az, én nem frissítettem az évfordulós frissítést, hanem tiszta telepítéssel raktam fel. Másképp is néz ki a kép. A rendszermappákban sok helyen hard- és symbolic- link van amit a programok duplán számolnak, te ezeket régebben sokat használhattad.

[ Szerkesztve ]

(#50239) netpeti98 válasza Doky586 (#50238) üzenetére


netpeti98
addikt

Felesleges túlragozni. Egyszerű kiírási bug, semmi jelentősége nincs hogy ott mennyit ír.

(#50240) baboss válasza Angel2014 (#50215) üzenetére


baboss
őstag

Hol és hogyan lehet ?

(#50241) Doky586 válasza netpeti98 (#50239) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem még csak olyan menüpontok sincsenek..
(nincs Update, nincs Deffender, nincs frissítési naplófile)

(#50242) embe válasza szucstom (#50236) üzenetére


embe
nagyúr

Hüyle W10... :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50243) szasanyi válasza embe (#50242) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, most sokkal jobban érzed magad? ;]

(#50244) tordaitibi válasza embe (#50225) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem is értheted, mert magyarázat nincs.
Nálam a melóhelyen:

A hálózat titkosítatlan, eközben 2 android és egy másik windows eszköz vidáman netezik.
És ilyenkor a Jóistennek nem megy fel, ha felmegy 1-10 percen belül leszakad, amikor jó, akkor meg félnapokig is jó.
Én megoldottam, mert fix gép, routerből lankábel, oszt jónapot, neked ez nem jó sajna.

(#50245) embe


embe
nagyúr

Hogyan lehet engedélyezni a w10 által letiltott driver telepítést? Nem hagyja a mocsok.... :DDD Ezt a tiltást hol lehet kikapcsolni?

tordaitibi: De nekem is itt a lankábel, de ez a megoldás nem olyan elegáns. :DDD

szasanyi: Teljesen. :))

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50246) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Két kérdesem lenne a win 10-el kapcsolatban.

Az első, ha rányomok az újratelepítésre, akkor elvész minden program én annak beállításai, illetve másik meghajtón lévő programok, játékok elérési útvonal is eltűnik? Úgy veszem észre, valami történt a op. rendszerrel, lassan másol pendrivre, illetve a Chrome-nál is van valami gif és videó betöltési hiba, amely más gépen nem jött elő. No meg tele van szeméttel a meghajtó, úgy nézem, ráférne egy újratelepítés.

Illetve ha adott egy sima intel procis, 4 GB RAM-al ellátott gép, aminek nincs külön videokártyája, arra 32 bit-est, vagy 64 bitest érdemes rakni? Szereztem egy egyszerű netezős gépet, amelyet már nem nagyon akarok bővíteni, de videokártya nélkül a procira integrált vga-val működik, és a RAM-ból használ fel 1-2 GB-ot. Illetve 32 bitesnek 2 GB, míg 64-esnek 4 GB a megfelelő RAM mennyiség, de 32 bit-en nem tudja mind a 4-et kihasználni. 32 Bitnél csak az elérhető RAM-ból gazdálkodik, vagy belenyúl ahoz is,a mit az oprendszer már nem ér el?

Előre is köszönöm a választ! :R

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#50247) szasanyi válasza embe (#50245) üzenetére


szasanyi
félisten

Ilyen a probléma? [link]

(#50248) tordaitibi válasza Unteroff (#50246) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Belenyúl, és az oprendszernek a maradék marad. (32bites xp-nél legalábbis nálam otthon)
Videomemóriának 512m van megadva az integrált alaplapinak (atom-ion őskövület)
és a 32 bites xp 3,2gigát lát, ami helyén is van (32bit xp 3,75G max. körül, a többi cím elmegy másra)

32 biten 200megát vesztesz kb.,
szerintem 64 bitest telepíts, egyrészt a jövőbemutató út... :-) másrészt lehet ramot cserélni később.

(#50249) embe válasza szasanyi (#50247) üzenetére


embe
nagyúr

Nem. De a service tag alapján a support oldalról leszedett drivereket nem akarja telepíteni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50250) Unteroff válasza tordaitibi (#50248) üzenetére


Unteroff
aktív tag

Pont hogy nem akarok, meg majd a tulajnak felesleges (csak netezés, néhány videó), illetve nem mai a gép, jó ha 3 évig még rendben eldöcög. Megbiztak, hogy szerezzek be egy használt gépet, de 20k-ből nem fut G1820/40, DDR3, 60-120GB SSD-s gépre. Csak ilyen régebbi Office egybegép, nem lepusztítva.
Mindegy, hagyom rajta a 64-eset, hátha 1-2k-ért majd későbbiekben a tulaj, több felesleges is.

Illetve az első kérdésre valaki?

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.