Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) Döglött Róka válasza TRob1 (#50892) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Informational event, felment az update.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50902) hun-vik


hun-vik
csendes tag

Sziasztok!

Az egyik otthoni Windows 10 op.rendszert futtató gépen (ver.:1607, build:14393.351) az alábbi probléma merült fel, amiben nagy köszönettel venném a hozzáértők segítségét:

Egy ideje nem lehet bejelentkezni a Windows Live Mail programba, az alábbi üzenetet kapom:[WLM]
A Posta alkalmazás ezzel egyidejűleg hibaüzeneteket jelzett a létrehozott fiókokra vonatkozóan ("A fiók beállítások elavultak!"). A fiókbeállítások javítása nem volt sikeres (Hibakód:0X800704CF). A fiókokat töröltem, majd létre akartam hozni újra, de ugyanezt a hibaüzenetet kaptam.
Tegnap ránéztem az frissítésekre és ott 2016.10.28 óta nem volt új frissítés. A frissítés keresésére rákattintva az alábbi üzenetet kapom:[Update]

A három probléma összefügg szerintem, de az okát nem tudom. A szintén Win 10-et futtató másik gépen egyik problémát sem tapasztalom. Az internetre mindkét gép WIFI-vel csatlakozik.

Megköszönném, ha valaki segítene a probléma megoldásában. :R

(#50903) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

A Wolfram Alpha alkalmazás az Win10en mobil/PC -n mennyit tud a desktop alkalmazáshoz képest? Tudok mobilon és tableten is beírni rá emeletes tört számításokat meg hasonló ínyencségeket? Másképp kérdezve, eleget tesz egy jobb fajta számológépnek? Képernyőképekből nem nagyon derül ki áruházban, legfőképp a tabletemen használnám, de nem akarok egy ezrest kidobni a semmibe :)

(#50904) movax válasza hun-vik (#50902) üzenetére


movax
őstag

Tegnap este nekem is gondjaim voltak a frissítéssel (ugyanez az üzenet), de többszöri próbálkozásra simán lehozta.

(#50905) a.sebi


a.sebi
őstag

Sziasztok! Van egy dell inspirin 5558 as laptopom , i5 2200u. 8gb ram geforce 920 4gb os gépem.
Ehez vettem egy 120 gigas ssd t, haver valami kódos win 10 et tett rá, kérésem a következő.
A hdd helyére megy az ssd , hogy tudom ugy a win 10 et visszavarázsolni , hogy eredeti maradjon, mi amenete az egésznek? Köszönöm a segítséget!

(#50906) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Megoldható bizonyos fájltípusok automatikus elrejtése?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#50907) Zoz válasza a.sebi (#50905) üzenetére


Zoz
őstag

Ha már egyszer volt a gépen rendes beaktivált Win10, akkor azt hardverazonosító alapján megjegyzi a Microsoft aktiváló szervere. Újratelepítéskor nem írsz be számot (ezt írja is a telepítő, hogy nem kell), amint netre megy beaktiválja magát.

(#50908) Tybor66 válasza a.sebi (#50905) üzenetére


Tybor66
tag

Macrium Reflect Free a barátod. :)

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#50909) a.sebi válasza Tybor66 (#50908) üzenetére


a.sebi
őstag

Nem jo a hdd klonozas nekem sajna mert nincs pc meg keretem meg semmi...

(#50910) Rimuru


Rimuru
veterán

Windows alatt tenyleg nincs egy egyeszeru rev(erse) parancs? helyette lehet ciklust irni, vagy ilyen olyan kulso appot hasznalni? :W

Vigyázat, csalok!

(#50911) szőr Artúr válasza Rimuru (#50910) üzenetére


szőr Artúr
tag

Mit szeretnél? Komolyan nem értem.
De ha valami parancssori eszköz hiányozna, nézd át alaposan a powershell doksiját, könnyen lehet, hogy abban megtalálod amit keresel.

(#50912) Rimuru válasza szőr Artúr (#50911) üzenetére


Rimuru
veterán

roviden, ezt:
[cc@cc ~]$ echo asd | rev
dsa

Vigyázat, csalok!

(#50913) Mister X


Mister X
tag

Sziasztok. Utólag lehet frissíteni 32bites win10.et 64bitesre? Köszi !

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#50914) Воланд válasza Mister X (#50913) üzenetére


Воланд
titán

Nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50915) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Egyszerűen már nem tudom mit csináljak, netet teljesen feltúrtam, de egyik leírás sem segített a problémámon. Mióta feltettem a Win10-et, azóta van az a jelenség, hogy ha hibernálva, vagy leállítással kapcsolom le a laptopot, akkor félig leáll a gép. Értsd úgy, hogy a ventilátorok nem állnak le, nagyon halkan duruzsolnak, a ledek közül pedig csak a HDD ledje nem világít. Minden más igen. Ilyenkor az segít, ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot. Következő indításnál viszont úgy indul hibernált állapotból, mintha semmi sem történt volna. Leállításnál ugyanez.

Azt megfigyeltem, hogy amikor tiszta újraindítást végzek, majd rögtön hibernálom, vagy leállítom, akkor rendben lekapcsol. De lehet ez csak a véletlen műve.

Driverek a legfrissebbek, legalapabb programok vannak fent, "fast boot" kikapcsolva... nincs ötletem.

Még egy dolog jutott eszembe. Amikor félig kapcsol csak le a laptop, semmivel nem tudom feléleszteni, de ha megnyomom a lekapcsolt egeret/billentyűt, akkor felélednek az eszközök, de maga a gép nem.

Amúgy ugyanez a jelenség van nálam is.

(#50916) SP4C3 válasza bexinho23 (#50915) üzenetére


SP4C3
veterán

CMD (Admin): powercfg -h off - ezáltal hibernálás helyett alvó állapotba megy.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50917) szőr Artúr válasza Rimuru (#50912) üzenetére


szőr Artúr
tag

Nem egyszerű: https://blogs.technet.microsoft.com/heyscriptingguy/2015/11/04/reverse-strings-with-powershell/
Más lapra tartozik, hogy elég nehezen tudom elképzelni, mikor lehet erre valóban szükség.
Röviden összefoglalva: powershell, a stringet tömbbé konvertálod, azt meg lehet fordítani, majd a tömböt joinnal újra stringgé alakíthatod, amennyiben szükséges.

(#50918) Mister X válasza Воланд (#50914) üzenetére


Mister X
tag

Ez rossz hír,de köszi.

" Nem eshet le a telefonod,ha repülőgép üzemmódban van... "

(#50919) bexinho23 válasza SP4C3 (#50916) üzenetére


bexinho23
őstag

Ne haragudj, de nem teljesen tiszta. Tehát ha beírom az utasítást, akkor azzal kikapcsolom a hibernáció funkciót (-h), és alvó állapotban fog leállni.

Vagy most alapesetben ez a parancs fut, tehát nekem a "powercfg -h on"-t kell beírnom, hogy rendesen hibernálódjon? :F

(#50920) vlevi válasza bexinho23 (#50919) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem, azcsak egy kapcsolő, hogy használod-e a hibernálást, vahy sem.
De nálam is vannak érdekességek kikapcsolás, alvás téren, de választ én sem kaptam.
Win7-en sosem jött elő a hiba, de win8, 8.1, 10 bármelyiket próbáltam, ilyen volt. A helyzet az, hogy, ha a gépem bealszik (akár kézi, akár idózitett alvás miatt), onnantol kezdve a gépházon lévő powergombot nem érzékeli. Ha az utolsó bekapcsolás óta nem altattam a grpet, akkor ki lehet kapcsolni a gépházon levő power gombbal.
A start menü leállitassal minden alkalommal leall rendesen.

Hibrid alvás, hibernálás, gyorsinditas ki van kapcsolva.
Esetleg walami bios power state beállitas lehet? De furcsa, mert asszem a win8 óta már házat, lapot, tápot, videokartyat, szoval madnem mindent cseréltem az évek során, de a jelenség megmaradt. Jelenleg asus b75m lap, i5-3470, coolermaster ház, enermax táp, giga 1060 videokatya van a gépben.
Win8-n vettem észreelőször, mert ott eléggé el volt dugva a kikapcs gomb. Akkor tűnt fel, hogy a hw kikapcsolás nem megy.

(#50921) bexinho23 válasza vlevi (#50920) üzenetére


bexinho23
őstag

Amúgy én sem először találkozom ezzel. Még pár éve, amikor erre a gépre feltettem a Win8.1-et, ugyanez a probléma jelentkezett. De hogy mitől oldódott meg, nem tudom. Újratelepítésben nem hiszek, meg biztosan van rá magyarázat. Ezért sem próbáltam egy reinstalt.

Mivel gyakran használtam a gépet távoli bekapcsolásra is, így Win10 esetén is megtartanám ezt a szokásomat. Viszont azt vettem észre, hogy ha távolról ébresztek, akkor ugyanaz a jelenség. Minden bekapcsol a gépen, csak éppen a HDD nem.

Itt is szintén ki van kapcsolva a hibrid alvás és a gyorsindítás is. Kivéve a hibernálás. Bios-t frissítettem, de nem oldotta meg a problémát. Bár a gép sem régi gyártású. 2014 júliusi gyártású ASUS.

Szóval te úgy oldottad meg a problémát, hogy a hibernálás funkciót kikapcsoltad, és a leállítást használod?

(#50922) vlevi válasza bexinho23 (#50921) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én sosem használtam hibernálást, ezért kapcsolom ki mindig. De nálam működik a ki/bekapcsolás, nem az a gondom, hanem csak az, hogy a géphazon lévő gombbal nem lehet ezt megtenni.
Billentyűzetemen pedig nincs kikapcs gomb.
Volt nálam egy vacak ezerforintos billentyuzet, amin van kikapca gomb, na azzal mindig ment a kikapcsolas. Nem értem, a házon lévő gombot miért nem érzékeli, ha már egyszer altattam?

(#50923) droti25


droti25
őstag

Sziasztok
Frissítés után a Windows old mappát lehet törölni?

(#50924) TRob1 válasza droti25 (#50923) üzenetére


TRob1
veterán

Ne csak simán töröld, hanem a Lemezkarbantartót használd! (Már sokszor le lett írva)

(#50925) droti25:
Nm. (Lemezkarbantartó, majd ott Rendszerfájlok törlése, és utána ott csemegézz :) )

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#50925) droti25 válasza TRob1 (#50924) üzenetére


droti25
őstag

Ott csak 123mb törlendő dolgot talált...

[ Szerkesztve ]

(#50926) droti25 válasza TRob1 (#50924) üzenetére


droti25
őstag

Megoldva. Köszi mégegyszer.

(#50927) whitezo88


whitezo88
nagyúr

miért van az, hogy elkezdte tölteni a KB3200970 updatet, és 2 órája 0%? ráadásul lerohasztja a HDD-met is. Találtam külön install filet rá, 870MB...

(#50928) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e valaki olyan jelenséggel, hogy tiszta telepítéskor a fájlok másolása után amikor újraindul a gép a eszközök betöltése stb. után a beállítások jönnének, esetleg frissítés.
Nálam viszont egy login képernyő fogad Másik Felhasználó jelszó és felhasználónév rublikával.
Bármit írok be nem fogadja el, a pendrive-ot az MS telepítővel csináltam.
Gép bios beállítás lehet rossz, vagy mi történhetett?
Kösz a választ előre is! :R

(#50929) bexinho23 válasza vlevi (#50922) üzenetére


bexinho23
őstag

Eltuntettem a hibernalas funkciot, leallitottam az elobb a gepet, es ugyanaz a jelenseg van megint. Nem ertem. Elofordulhat, hogy pl. a wifi adapter hagyja ebren, vagy mas hardver? Senki nem talalkozott ilyen hibaval?

(#50930) top3 válasza Mister X (#50913) üzenetére


top3
tag

Simán .
2 otthonit vittem át 32-rōl 64-es rendszerre .
Nem tudok linket , de googlin van fennt videós segitség is és az MS is támogatja , sôt szorgalmazza a váltást 🙏

(#50931) Popes válasza top3 (#50930) üzenetére


Popes
őstag

Linkeld már be ezt az MS-tól, vagy azt a csoda videós segítséget hogy lássuk hogy is megy ez. :U

Deus ex machina

(#50932) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50933) vaakuum


vaakuum
addikt

sziasztok!

Létezik olyan lehetőség, hogy egy jogtiszta win8-at felupgradel az ember win 10-re olcsóbban, mint a win10 önálló ára? :F
Lényeg, hogy van egy elfekvő win8, és épülne egy új asztali gép, amire win10 kellene, de költség okokból ha lehet, felhasználnánk a win8-at, hogy ne kelljen teljes áron win10-et venni, ha már ott egy használatlan win8.

:R

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#50934) embe válasza vaakuum (#50933) üzenetére


embe
nagyúr

Win 8 frissíthető w10-re. Szerintem tiszta telepítésnél mehet a W8 sorozatszámával, nem kell eljátszani az upgrade-t.
Itt láthatod, hogy melyik verziód lesz:

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50935) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, az a problémám, hogy valamiért nem működik a helyi hálózaton történő frissítés a gépek között.
Sajnos csak havi fix mobilnetünk van és egy Huawei E5372 mobil routerrel használjuk. Kettő darab Win10-es laptoppal és kettő 8.1-s mobillal.
A laptopom jön velem napközben a céghez, többnyire itt leszokta szedni pikkpakk a frissítéseket.
Mikor hazaviszem a laptopom, a routeren kiszoktam kapcsolni a mobilnetet, aztán kapcsolom be a másik laptopot, de az egyáltalán nem talál frissítéseket.
Azonos tartományban vannak és az otthoni csoportban is látják egymást.
Az én gépemen "A helyi hálózaton és interneten lévő gépek" a másikon csak "A helyi hálózaton lévő gépek" vannak kijelölve.
Mit rontok el? Mivel próbálkozzam szerintetek, hogy működjön?

(#50936) Fortum


Fortum
tag

Nosztalgiázni akartam,amikor fel akartam dobni egy 2007-as játékot a gépemre(NBA LIVE 07) (Win10) és a következő kép fogadott:

Valakinek valami ötlet?

Kezdő vagyok és nem akarok össze-vissza töltögetni mindent,ezért nem annyira tiszta mit is kéne csinálni.

(#50937) Fortum


Fortum
tag

Dxdiag azt írja Directx 12 van telepítve.

(#50938) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Van két idegesítő problémám, ezzel a winfos 10-zel (a szokásos hülyeségén túl)

-A Start keresője nem akarja tudomást venni hogy írok bele.
-Minden újra indításkor be kell állítanom hogy ne mutassa az ismert fájlok kiterjesztését, mi okozza hogy mindig be kell pipálnom? (Norton Security csinálhatja ezt?)

Miért csinálja ezt?

(#50939) vaakuum válasza embe (#50934) üzenetére


vaakuum
addikt

A képen a Windows 8 oszlopban mindenhol 8.1 a kiindulási alap (from edition), az nem baj?
Esetemben valamilyen sima win8 lenne az alap, ha jó információt kaptam a tulajtól. A részleteket majd megszerzem tőle.
Ez egyébként ingyenes frissítési lehetőség? Az nem csak 1 évig tartott?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#50940) TRob1 válasza vlevi (#50922) üzenetére


TRob1
veterán

Jött frissítés a "kedvenc" Posta appodhoz. :DDD Próbáld ki! :U (Nálam ma eddig mindent jelzett, pörgött is rendesen az élő csempe - ami amúgy csak addig pörög míg van új levél)

¤ R'n'R ¤

(#50941) Gicz


Gicz
addikt

Sziasztok!

Lehet hogy rossz helyen kérdezem, ha igen, akkor megkerem majd admint h törölje.

Szeretnék egy kb 600GB-os(képek videók mentés) mappát átmásolni hordozható merevlemezre. A PC-n sajnos cska usb 2.0 van, ezért nem rövid a folyamat. A probléma az, hogy elindítanám a másolást, és otthagynám a gépet, hadd csinálja... legutóbb mikor ezt próbáltam 1-2% körül talált valamit amit valamiért nem tudott átmásolni, ezért kérdéssel megállt, h skippelje e a fájlt. Mondhatom nem voltam boldog mikor megnéztem végzett-e :D

Szóval van e olyan másolási parancs (programm vagy akármi), ami nem tesz fel kérdést, amit nem tud kihagy, stb és megy tovább ?

Köszi!

(#50942) zolee0307 válasza Fortum (#50936) üzenetére


zolee0307
őstag

Próbáld meg, hogy a directx web setupot lefuttatod, valószínűleg hiányzik néhány direct x 9 összetevő. [link]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#50943) szőr Artúr válasza Gicz (#50941) üzenetére


szőr Artúr
tag

Talán xcopy parancssorból.

(#50944) Syl válasza Fortum (#50936) üzenetére


Syl
nagyúr

Olyat keress az MS oldalán, hogy "DirectX End-User Runtimes"

(#50940) TRob1

Azt vajon megoldották így egy év után, hogy ha gmail fiókkal küldesz levelet, akkor ne az email cím legyen a feladó, hanem a beállított név? Mert ez a 8.1-es Postában hibátlanul megy, de a tízesben kaka.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50945) TRob1 válasza Syl (#50944) üzenetére


TRob1
veterán

Nemtom ,nézd meg a méljeid és mondd meg. :)

¤ R'n'R ¤

(#50946) Syl válasza TRob1 (#50945) üzenetére


Syl
nagyúr

Az email címedet mutatja.
Ezt nem tudták egy év alatt megoldani...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50947) kkdesign válasza kkdesign (#50903) üzenetére


kkdesign
senior tag

?

(#50948) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Eltűnt az UEFI újraindítás a speciális rendszerindításból, vagy új helyre került? Nem találom egyszerűen, BIOS-ba meg nem tudok belépni. Ha kihúzom a winyót, vagy cmos resetelek, akkor tuti jó lesz, szóval van megoldás, de azért szeretném használni én ezt a windows-ból való bios-ba lépést.

(#50949) szucstom válasza vaakuum (#50939) üzenetére


szucstom
őstag

Na erre én is kíváncsi vagyok. Van egy tiszta 8.1-es kulcsom, Ezek szerint, ha azt felrakom és aktiválom, utána frissíthetem a gépet ingyen és bérmentve 10-re?
(én eddig úgy tudtam, hogy ez a lehetőség is ki van már zárva)

[ Szerkesztve ]

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50950) rover45 válasza szucstom (#50949) üzenetére


rover45
senior tag

A múlt hétvégén egy Win7 kóddal még tudtam aktiválni egy frissen telepített 10-est.

szerk: Hoztak egy notit, hogy nem működik, vinyó nem volt jó, vettünk bele egy ssd-t, win10et tettem a win7 helyére és az alján lévő matricán lévő kóddal aktiváltam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.