Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Hirtelen nem is tudom hol kérdezzem meg.
Intel driverek telepítésével felment az Intel Rapid tárolási technológia nevű dolog.
Megpróbáltam eltávolítani, de nem tudtam, ezt az üzenetet kaptam: " A termék újraindítása függőben van"
Hogy a bánatban lehetne eltávolítani?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50752) yanna válasza embe (#50751) üzenetére


yanna
őstag

Gép újraindítás volt?

(#50753) embe válasza yanna (#50752) üzenetére


embe
nagyúr

Természetesen. :K

Egy külföldi fórumon azt írták, el kell távolítani az eszközkezelőben a sata drivert. Na után összeszarta magát a Windows. De végül helyreállt. És ez a szar maradt.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#50754) petymeg válasza King Unique (#50749) üzenetére


petymeg
addikt

Köszi, ettől féltem, hogy másolgathatok. De legalább az adatok megvannak.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#50755) Potyka03


Potyka03
senior tag

Sziasztok,az OEM verzió a neten az csak CD kulcsot tartalmaz,ugye?
Illetve G2A-n mennyire érdemes win 10 OEM kulcsot venni?
Illetve két gépen ugyan azt a termék kulcsot tudom használni/aktiválni? Szerk.: Megvan már sajnos az utóbbi kérdésemre a válasz :( (OEM
(egy gépre telepíthető, gépcsere esetén nem vihető át másik gépre))

[ Szerkesztve ]

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#50756) King Unique válasza petymeg (#50754) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem írtad melyik eset, de a legfontosabb valóban az, hogy az adatokat le lehet menteni a másik gépen. Mert, ha nem lehet hozzáférni sehol, na az az igazi szívás... Illetve a jobb adatmentő programok is mind fizetősek, valamint 2x mennek végig a felületen + a visszamásolás ideje. Ellenben a lementés csak 1x + a visszamásolás ideje —► hamarabb megvan.

[ Szerkesztve ]

(#50757) movax válasza KubanitoS (#50750) üzenetére


movax
őstag

Ilyen fagyást nálam egy újabb Realtek-driver okozott. Megoldás: visszament a régi.

(#50758) szucstom


szucstom
őstag

Sziasztok!

Van egy kis gondom (ismét)... Valamiért kockulás után a ventilátor magas fordulatszámon pörög, minden ok nélkül. Írtam ezzel a gondommal kapcsolatban a megfelelő topikba (egy Dell 5558 gépről van szó), de választ eddig nem kaptam. Érdekes módon, ha megnyitom a grafikus kártya programját (nvidia GF GT920m), akkor lecsökken.
Szerintetek mi lehet a gond? BIOS beállítás vagy esetleg a grafikus kártya illesztőprogramja kavar be?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50759) RetepNyaraB válasza netpeti98 (#50739) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Köszi, értem. Legközelebb figyelek és remélem menni fog :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#50760) ROBREGGAE válasza szucstom (#50758) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Ehhez hasonlót nekem is csinál az 5558. Játékból kilépés után még fél órán keresztül nyomta, s már nem is meleg levegőt...

(#50761) szucstom válasza ROBREGGAE (#50760) üzenetére


szucstom
őstag

A poén, hogy a hivatalos Dell fórumon is írtak erről, de válasz nincs rá. Egyedül azt lehet csinálni, hogy belépsz a Geforce Experience-be, akkor lekapcsol.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50762) Воланд válasza Potyka03 (#50755) üzenetére


Воланд
titán

g2a-n semennyire nem érdemes kulcsot venni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#50763) Doner


Doner
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érti valaki ezt a problémát? Esetleg tudja mi a megoldás?

Nem tudom telepíteni a winddows 10-et a laptopomra. (asus x59sl)

Ezt a verziót szeretném telepíteni bootolható pendrive-ról:(hu_windows_10_enterprise_2016_ltsb_n_x64_dvd_9
057423)

Rendben elindul a bootolás, megjelennek a minimalista stílusú kék négyszögek, majd a kis gömbökből álló forgó karika aztán egyszerűen leáll a gép, mintha kihúzták volna a konektorból.

Kipróbáltam windows 7-el is, azzal semmi gond települ.

Viszont: Egy másik windows 7 telepítővel ami sokkal újabb(Microsoft.Windows.7.AIO.64bit.Hun.2016.June-fatebringe
r) tehát tartalmaz frissítéseket is) azzal szintén ezt a hibát produkálja és a közös bennük az (mármint ebben az újabb windows 7 és a windows 10 telepítőben) hogy a 7 telepítője is úgy indul mint a 10-é tehát ez a windows 10 skines..és ennél ugyanígy leáll ha windows 7 ről is van szó amelyik windows 10 es skinel rendelkezőzik. A sima natúr kinézetű windows 7 az települ, meg minden más is.

Ez mitől lehet? Gépigény? Nem hiszem, gyengébb gépre is raktam már. És amúgy is megvan a követelmény (core 2 duo t5550, 2gb ram, mobility radeon hd 3470 512) és akkor sem ilyen módon kéne megnyilvánulnia hogy fel sem települ.
Rossz pendrive? Nem hiszem vadi új, előtte utána 4-5 gépre is gond nélkül telepítettem róla.(ugyanezeket az iso-kat) akkor mi lehet a gond? Lehet köze a windows 10 saját animációjának amelyik ha benne van egy 7 telepítőben akkor szintén ugyanazt a hibát produkálja mint a 10?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#50764) *Ropi* válasza Doner (#50763) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha tippelnem kellene azt mondanám, hogy a W10 és a fatebringeres W7 más telepítőkészletet használ, mint a korábbi W7-ed.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50765) Doner


Doner
aktív tag

Hát gondolom én is hogy igen. Akkor a kérdés az hogy: Hogyan tudok egyáltalán én akkor windows 10-et telepíteni erre a gépre? Próbáltam más verziót is belőle(pro) az sem megy. . Egyszerűen leáll.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#50766) bozont


bozont
veterán

Az vajon windows vagy driver probléma lehet, hogy energiatakarékos módból visszatérve (monitor és vga kikapcs) elfelejti az ICC profilt? Újra kell töltenem ilyenkor mindig.

(#50768) pvt.peter válasza Popes (#50728) üzenetére


pvt.peter
őstag

megtaláltam az ideális megoldást:
Schedule Windows to Sleep and Wake Automatically

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#50769) Doner válasza *Ropi* (#50764) üzenetére


Doner
aktív tag

Megkerültem parancssorból, manuálisan indítottam el a setup exét a sources mappába. Szépen települt majd következett az első újraindulás. Utána ugyanott a töltőképernyőnél kikapcsol csakúgy.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#50770) yanna


yanna
őstag

Csak nekem újdonság, hogy a vezérlőpult / energiagazdálkodás alól ide került az alvó állapotból való ébredés utáni jelszó kérés?

(#50771) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Erről mit tudtok?
A háttérben folyamatosan fut egy "Event Collector Command Line Utility" nevű dolog (wecutil.exe), és folyamatosan 40%-al terheli a procit, és 40%-al a vga-t. Mi lehet ez?

Kicsit durva.

(#50772) Döglött Róka válasza Doner (#50763) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Aruld mar el miert akarsz egy ltsb enterpriset egy konzumer laptopra rakni?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50773) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok,

Ma már sokadszorra fordult elő, hogy az edge eltüntette a kedvenceket. A mappájában sincs, külső programok se látják illetve ő se találja. Tapasztalt valaki hasonlót? Sikerült vissza állítani? Mióta fent van a win 10 ez már a 4. eset legalább.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50774) juhi56


juhi56
tag

Hali!
Van egy kérdésem. Az Edge hol tárolja a könyvjelzőket. Ha újra húzom a gépet, hogy tudom visszaállítani a könyvjelzőket.
Előre is köszönöm.

(#50775) raidx válasza droti25 (#50771) üzenetére


raidx
őstag

Az valami hírcsatorna kezelője a Winnek. :F

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#50776) droti25 válasza raidx (#50775) üzenetére


droti25
őstag

Lehet vhogy korlátozni hogy ne induljon el?

(#50777) szucstom válasza juhi56 (#50774) üzenetére


szucstom
őstag

Elvileg felmenti a felhőbe. Legalábbis legutóbb a gépváltáskor nekem minden a helyén volt.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50778) Döglött Róka válasza raidx (#50775) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hircsatorna,az... Miert nem lehet utananezni vagy csondben maradni?

A wecutil parancssori eszkoz esemenygyujteshez, elsosorban az event collecting configuraciojat lehet elvegezni vele. https://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb736545(v=vs.85).aspx

Megneznem scheduled taskban hogy van valami nem odaillo task harmadik feltol illetve megneznem ki inditotta.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50779) droti25 válasza Döglött Róka (#50778) üzenetére


droti25
őstag

Hogy lehet ezt blokkolni vajon? Kicsit durva ahogy pörgeti a procit illetve a vga-t!

De gondolom mindenkinél, nem csak nekem. Csak lehet sokan nem vették még észre.
Én is úgy jöttem rá, hogy pörgette a vga-t és ezáltal magasabb frekin ment a ventilátor ami ugye hangos volt.

[ Szerkesztve ]

(#50780) juhi56 válasza szucstom (#50777) üzenetére


juhi56
tag

A OneDrive-ban nincs. Képeim, könyveim. programjaim vannak benne.
Azért kérdezem, mert most húzom újra a win 10-est, és sok könyvjelző van az edge-ben.
Ha nem a OneDrive a felhő, akkor mi?

(#50781) Döglött Róka válasza droti25 (#50779) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Egyedi a problemad. A fenti modszerekkel kezdhetsz utanajarni. Ceges gep?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50782) pendre54 válasza juhi56 (#50780) üzenetére


pendre54
addikt

Én augusztus elején raktam tisztán újra a Win-t, és hiába használom az MS fiókot, szinkronizálás ide, szinkronizálás oda, nekem egyetlen könyvjelzős cuccom se lett meg. Nálam részben úgy oldódott meg, hogy átimportáltam az IE-ből(ott érdekes módon megmaradtak), ahol kb. 80 %-ban ugyanazok az oldalak voltak elmentve.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#50783) szucstom válasza juhi56 (#50780) üzenetére


szucstom
őstag

Most nem vagyok gépnél, szóval annyit tudok javasolni, hogy importáld át másik böngészőbe, mozillában le tudod menteni.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50784) juhi56 válasza szucstom (#50783) üzenetére


juhi56
tag

Pont most azt keresem, hogy hol van az export-import lehetőség, de nem találom.

(#50785) pendre54 válasza juhi56 (#50784) üzenetére


pendre54
addikt

Beállítások/Kedvencek beállításainak megtekintése, majd itt választasz:

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#50786) droti25 válasza Döglött Róka (#50781) üzenetére


droti25
őstag

Saját gép. Gondoltam átnevezem az exe fájlt de nem engedte...

Ha otthon leszek csinálok egy screenshotot.

[ Szerkesztve ]

(#50787) juhi56 válasza pendre54 (#50785) üzenetére


juhi56
tag

Én exportálni akarom a firefoxba, hogy újratelepítés után importáljam az edge.be.
Jobban járok, ha a firefox-ban importálom az edge-ből, utána az edge-be belépve importálom fireox-ból.
Egy kicsit bonyolultan írtam le. De lehet, hogy nem is lehet ezt a procedúrát meg csinálni. Még nem próbáltam.

(#50788) hackeeeee válasza hackeeeee (#50693) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre nincs senkinek ötlete? :(

Véleményem szubjektív...

(#50789) tylerddd


tylerddd
veterán

Win 8.1 Entrepise-t hogy tudok 10-re frissíteni tisztaszoftveres kulccsal?! Jó lenne, ha frissíteni lehetne, nem újrahúzni az egészet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#50790) krealon válasza droti25 (#50771) üzenetére


krealon
veterán

"A háttérben folyamatosan fut egy "Event Collector Command Line Utility" nevű dolog (wecutil.exe), és folyamatosan 40%-al terheli a procit, és 40%-al a vga-t. Mi lehet ez?"

Fel van telepitve a mikro-torrent (utorrent) aktualis verzioja?

(#50791) Döglött Róka válasza hackeeeee (#50693) üzenetére


Döglött Róka
veterán

System eventlog? Magyarul nem tudok sajnos:)

És egyébként erősen javasolnám mindenkinek az eventvwr nézegetését ha problémája van, lehetőleg időintervallummal írja le a baját, mikor fordult elő a probléma, reprodukálható-e stb. Sokkal többet tudnának segíteni a többiek ha nem csak belekiáltjuk a világba hogy baj van.

Hackeeeeee, akkor így járt....

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50792) szucstom válasza tylerddd (#50789) üzenetére


szucstom
őstag

Már sehogy. Csak win10-es kulccsal tudod csak legalizálni a 10-et.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50793) hackeeeee válasza Döglött Róka (#50791) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az a gond, hogy Ügyfélnél van a gép, és túl sokat nem láttunk erről, csak leírta, hogy ilyen üzenetet kap..

Én valami "segítőre" gondoltam, mint a szövegfelolvasó, nagyító vagy hasonló, de az ügye nem sipákol hálózatért.

Véleményem szubjektív...

(#50794) szucstom válasza hackeeeee (#50793) üzenetére


szucstom
őstag

Bakker, rákerestem csak a multipont irányítópultra. Multipont volt, csak épp nem ebben a témában.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50795) hackeeeee válasza szucstom (#50794) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naigen.. Ezért is vagyok tanácstalan, hogy ez vajon mi a szösz lehet vajon? Mert Én sem hallottam róla eddig soha..

És, elvileg windows-os üzenet.. Vagyis, nem program "dobja fel".

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#50796) tylerddd válasza szucstom (#50792) üzenetére


tylerddd
veterán

Van key a Win10-hez.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#50797) droti25 válasza krealon (#50790) üzenetére


droti25
őstag

U torrent 3.4.9 van fent.
Közé lehet hozzá?

(#50798) SP4C3


SP4C3
veterán

Minden elismerésem, hányigert kapok a magyarított windóztól (még mindig):

Ez vótmá':

CPU bottleneck at disk cleanup:

Edit:

Driver telepítés után:

Beállításokv

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#50799) droti25


droti25
őstag

Itt a screenshot.

(#50800) krealon válasza droti25 (#50797) üzenetére


krealon
veterán

"U torrent 3.4.9 van fent.
Közé lehet hozzá?
"

Ha az ingyenes, reklamokkal tamogatott verziot hasznalod, akkor szinte biztos, hogy egy bitcoin banyasz malware-rel fertozodott meg a geped. Az operacios rendszer programjai a leheto legritkabb esetben terhelik a VGA-t. Ez mindig arulkodo jel kell, hogy legyen.
Segithetnek kiirtani:
- Malwarebytes Anti Malware
- AdwCleaner
- Junkware Removal Tool (utobbi ketto pl a www.bleepingcomputer.com-rol biztosan letoltheto es nem hamisitvany, mert mar a kartevoirtokat is hamisitjak)

Viszont a utorrent hasznalataval szinte biztos, hogy vissza fog fertozodni a gep.

Szerk:
(#50799) droti25
A masik arulkodo jel, hogy rendszerprogram sosem fut a
C:\Users\<felhasznalonev>\AppData\Local...
konyvtarbol.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.