Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) movax válasza Rick3D (#50147) üzenetére


movax
őstag

Első blikkre: törölni kell az IconCache.db-t a "felhasználóneved/AppData/Local" mappából és restart.

[ Szerkesztve ]

(#50152) Syl válasza Doky586 (#50150) üzenetére


Syl
nagyúr

Végül is, csak a poén kedvéért szúrtam be a képet, hsz-t. Még véletlen sem azért, hogy ha valaki tudja a gyógyírt az ossza meg. :U
De tőled nem is várok mást :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50153) cozmo


cozmo
őstag

Én nem várom Creators Update ;]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#50154) Rick3D válasza cozmo (#50148) üzenetére


Rick3D
senior tag

+ (#50151) movax

Végigcsináltam azt amit küldtetek. Meglepetésemre a windows updateket 9.12 visszamenőleg talált. Nem egészen értem hogy miért amikor egészen ezek szerint addig a napig magát frissítette mindig olyan időszakban amikor nem használtam a gépet , végül is mindegy mert most megvan.

Kitöröltem a IconCache.db-t is.

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget , pár napon belül jelentkezek hogy sikerült megoldani a problémát avagy sem ! :R

(#50155) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Tessék itt a hangerő baszakodása a W10-nek, ma ujrarakom.
Tegnap például érdekes módon szinte egész nap jóvolt, nagyon random.

0:40-nél pl kvanagyot ugrik.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50156) szasanyi válasza SkyS1gn (#50155) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez tuti Win10 probléma? Driver vagy ahhoz kapcsolódó program (Nahimic, XMB) nek okozhatja?

(#50157) SkyS1gn válasza szasanyi (#50156) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Restart után is csinálja semmi sincs megnyitva, meg irtam már multkor hogy minden driver cserét meg mindent megpróbáltam registry módosítás, mókolt driver stb.

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#50158) #93794560 válasza SkyS1gn (#50155) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet driver probléma is, de az azért elgondolkodtató, hogy a Windows 10-nek gyanúsan sok hangproblémája van, a megjelenése napjától fogva. Elég nehéz elhinni, hogy a gyártók több, mint egy év után sem tudtak volna megfelelő drivert írni. Valószínűbb, hogy a Windows 10 rendszer állandó változása (teljesen soha el nem készülte) miatt nem mindig azonosak a drivermodellek, és a gyártók ezt nehezen tudják követni.

[ Szerkesztve ]

(#50159) szasanyi válasza SkyS1gn (#50157) üzenetére


szasanyi
félisten

Telepítés után a Win10 feltesz hozzá működő drivert vagy nem ismeri fel, és te manuálisan telepítesz?

(#50160) TRob1 válasza #93794560 (#50158) üzenetére


TRob1
veterán

Lehet ez is az is. De:
"Elég nehéz elhinni, hogy a gyártók több, mint egy év után sem tudtak volna megfelelő drivert írni." - Írnak? Mert ha jól tudom, pl. a Realtek HD utolsó driver 2015 júliusi (nem biztos a dátum, csak fejből írom)
Vagyis nemigen kapkodják el. Még ha ír is vki vmi új drivert, az is hibás sokszor.. Mint mostanság a vga driverek is... Tehát: ha változik a win folyamat, ha nem, sokan baxnak rá, és nemhogy követnék, de még akár egyes gyártók a legelső win10hez sem vették a fáradtságot hogy írjanak vmi épkézláb drivert a xaros cuccaikhoz. Ebből is adódhat a felvetésed: "de az azért elgondolkodtató, hogy a Windows 10-nek gyanúsan sok hangproblémája van, a megjelenése napjától fogva"

Anno "kötsög" Creative is ezt csinálta a hangkártyáival (asszem win7-nél vagy vista-nál). Akinek az volt, baxxa meg, vegyen újat. Vagy használjon vmi tákolt drivert...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#50161) TRob1 válasza TRob1 (#50160) üzenetére


TRob1
veterán

Nézegetem az Asus oldalát a Xonarok drivereivel kapcsolatban. Ott is eddig csak 2015 szept-okt havi drivereket találtam. Tehát ők sem törték nagyon magukat a frissítésekkel.

Vagyis bőven lehetnek driver hibák a hangproblémák. És akár jó sok is lehet, hisz a legelterjedtebbek sem épp a friss driverekről híresek. :U

¤ R'n'R ¤

(#50162) norti válasza TRob1 (#50160) üzenetére


norti
addikt

Kb. 2-3 hetes a legfrissebb Realtek HD Audio driver és WHQL (7960 asszem a verzió), szóval még azt sem lehet ráfogni, hogy béta. Nekem ezzel egy Asrock Z97 Extreme 6 hangkártyájával semmi problémám nincs W10-en.

(#50163) TRob1 válasza norti (#50162) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor vmit benéztem, mert én csak a 2.79-et találtam a Realtek oldalán. :B (Persze sokáig nem is keresgéltem, de akk ezek szerint van ennél újabb)

ui: Mondjuk nekem sincs gondom, nem is volt soha egy gépen sem (pedig nekem tavalyi a driver). Csak itt többeknek is van...

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#50164) movax válasza TRob1 (#50163) üzenetére


movax
őstag

2012-es Realtek driverrel megy a hang nálam, ha frissítettem, szétcseszte a cuccot (pl. lefagyott a taskbar, nem lehetett semmire kattanni). Úgyhogy marad a négy éves, kiválóan működik (igaz, módosított gyártói driver, az ilyesmit jobb nem piszkálni)

(#50165) sheep válasza norti (#50162) üzenetére


sheep
addikt

Na ez érdekes mert én kb 2 hete tiltottam le a Realtek HD audio drivert. Iszonyat belassult a gép induláskor, és az eszközkezelőben az audio driver foglalt 40%-ot. Letöröltem és feltettem vmi Nvidia audio drivert, most nincs vele gondom.
De akkor kipróbálom, hátha az új Realtek már jobb.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#50166) Mr.C


Mr.C
őstag

Üdv!
Találkoztatok már ilyennel? :DD
Épp az önéletrajzomat frissítettem, szerkesztettem, és többszöri mentés után egyszer csak nem sikerült menteni a psd-t. Ezért:

A lényeg, Google Drive-ban volt egy mappa, amit áthelyeztem egy másik, szintén Google Drive-ba tartozó mappába, mint almappa. És most meg ott egy psd, amivel kezdeni nem lehet semmit. Se átnevezni, se törölni, se másolni.... csak van.... Ott.... Él.... Semmi más.
Most bruteforce módszerrel Live rendszer alól kéne eltávolítanom vagy mi? Ilyennel még nem találkoztam :F

sudo rm -rf /*

(#50167) norti válasza TRob1 (#50163) üzenetére


norti
addikt

Tessék a Windows Update Catalogot nézni, ott vannak a frissek, illetve nálam szokott működni az is, hogy az eszközkezelőben rányomok a driver frissítésre és ott automatikusan frissül (de ezt nem tudom, mi alapján szabályozza a Microsoft, pl. Intel VGA driver, audio frissül így nálam, ethernet, wifi nem...)

Egyébként én ezt a topikot szoktam figyelni frissítésért (bár az ftp most nem megy, de van Windows Catalog link)

[ Szerkesztve ]

(#50168) quailstorm válasza sheep (#50165) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fuhh.
6 éve van Relatek HD alaplapim, XP-től W10-ig nem láttam ilyet. Ellenben van egy vírus ami Relatek drivernek álcázza magát és a géped erőforrásait használja netes clusterben. Bitcoin botnet vagy hasonló.
Eszközkezelőben biztos nem foglalt 40%-ot mert az csak egy lista. Erőforrásfigyelőben/feladatkezelőben inkább, de az is vírusra utal. Memleakről nem tudok, CPU terhelést interrupts okozhat.

nV drivert végképp nem értem, az a VGA driverben van és a HDMI Audiohoz kell. Azzal nem tudsz Realteket vezérelni.

(#50167) norti : kösz a linket

[ Szerkesztve ]

(#50169) TRob1 válasza norti (#50167) üzenetére


TRob1
veterán

Eszközkezelőben sokszor még olyat se talál meg amiből tényleg van újabb, akár több is. Pl. az említett hangkarira is azt írja hogy a legújabb (2015.06havi)
Nem mintha lenne vmiféle gond, csak általában szeretem frissen tartani a dolgokat, hogy ne is legyen. :D (ha netán attól lesz - mint ahogy lentebb említette movax (de ez a ritkább) - akkor meg vissza egy előző)

¤ R'n'R ¤

(#50170) #93794560 válasza TRob1 (#50160) üzenetére


#93794560
törölt tag

A 10-es előtt volt már nem egy Windows rendszer, azokhoz tudtak drivert írni a gyártók. Miért pont most, a 10-es esetén felejtették volna ezt el? Az állandó változás miatt a rendszer futtatókörnyezete is változik, és ha a driver a korábbi változathoz lett írva, egy frissítés után az esetlegesen megváltozó, új futtatókörnyezettel már nem biztos, hogy jól megérteti magát. Ha a gyártók elkezdik írni az új drivert, mire elkészülnek vele, a Windows ismét megváltozik. A korábbi Windows-ok viszonylag konstans állapotúak voltak, nagyobb, rendszermagot érintő frissítések csak ritkán jöttek hozzájuk, így stabilan driverezhetők voltak.

(#50171) sheep válasza quailstorm (#50168) üzenetére


sheep
addikt

Rosszul írtam, nem az eszközkezelőben hanem a task managerben láttam a 40%-ot.
Az eszközkezelőben meg letiltottam és azóta nincs gond.
Rákerestem a neten és rengetegen szívtak hasonlóval.
Lehet hogy beszívtam vmi vírust, bár nem volt semmi risztás.

[ Szerkesztve ]

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#50172) netpeti98 válasza Syl (#50139) üzenetére


netpeti98
addikt

Látom KB3194496 óta szórakozik veled. :( Arra volt egy lehetséges megoldás, hátha segít:
Here's a workaround to get the failed update to Windows 10 build 14393.222 installed

[ Szerkesztve ]

(#50173) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Ma kitakarítottam a gépem, de előtte gondoltam, ha már szétkapom a gépem, letesztelek egy winyót, ami félre volt rakva. Kihúztam az optikai meghajtómat és a helyére raktam a winyót. Leteszteltem, kikapcsoltam a gépet, kihúztam a winyót, visszadugtam a meghajtót, majd vittem a gépet takarítani. Kompresszorral kifújtam a kényes poros részereket. Visszahoztam, beraktam egy plusz ventilátort a gépházba (tápból kiszedett, csak +12V,gnd-re dugott venti).
Mikor bekapcsoltam a gépet nem volt kép (monitor hibájából, de én ezt nem tudtam), nem értettem mi a probléma, ki-be húzogattam a dolgokat (hdd-k, videókártya, meghajtó). Utána gondoltam, hogy talán a monitor megint bolondozik, és hát igen. ki-be kapcsoltam a monitort, visszadugtam mindent a helyére és indítottam a gépet. Látszólag minden oké. Ellenőrizni akartam, hogy a ventit megérte-e berakni, ezért játékot akartam indítani.

Egyik feltelepített játékomat sem lehetett elindítani, mert "párhuzamos konfigurációja helytelen". Nézegettem neten megoldásokat, de nem jött össze semmi. Telepítő fájlokat töltöttem le, pl visual c++ ,de a telepítőfájlok sem indulnak el. Rendszergazdaként futtatva is ezt a párhuzamos konfigurációja helytelen hibát kaptam.
Végül arra jutottam, hogy egy EXE sem futtatható, ami nem a C meghajtón van. Pedig a C és D meghajtók egy lemez 2 partíciója, de a C-n fut minden. Viszont ha D-ről C-re másolok exe fájlt, akkor a C-n sem nyílik meg. Ha c-ről másolok exe-t d-re, akkor megnyílik a d-n.

:F

Eseménynaplóban nézegettem, amikor monitorhibára nem gondolva újraindítgattam a gépet, hogy ménemjómá, abban az időpontban van bejegyzés.
"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

Valami tipp, hogy mi lehet? Egyáltalán jó topicban kérdem?

Meg az egyik játék eseménynaplózása:
[I]A hibát okozó alkalmazás neve: Crysis64.exe, verzió: 1.1.1.6156, időbélyeg: 0x47d6d9cf
A hibát okozó modul neve: CrySystem.dll, verzió: 1.1.1.6156, időbélyeg: 0x47d6e0a0
Kivételkód: 0xc000008f
Hiba pozíciója: 0x0000000000085bdc
A hibát okozó folyamat azonosítója: 0x1d94
A hibát okozó alkalmazás indításának időpontja: 0x01d2310cdba71515
A hibát okozó alkalmazás elérési útja: D:\Games\Crysis\Bin64\Crysis64.exe
A hibát okozó modul elérési útja: D:\Games\Crysis\Bin64\CrySystem.dll
Jelentés azonosítója: 867cbf2f-6ceb-4fc3-937f-c6096c16bd2e
A hibát okozó csomag teljes neve:
A hibát okozó csomag relatív alkalmazásazonosítója:[/I]

[ Szerkesztve ]

(#50174) Syl válasza netpeti98 (#50172) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm, kipróbálom :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#50175) Pokesz007 válasza csadi0011 (#50173) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Én sose merem kompresszorral kitakarítani,csak láb pumpával havonta,ahol van esetleg por. Persze nincs köze hozzá lehetséges. Víz csepp miatt. Melóhelyen is van ipari kompresszor sok szűrő van utána és az se tökéletes egy pici minimális van. Persze ne az legyen.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#50176) quailstorm válasza Pokesz007 (#50175) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem itt a másik vinyó (tesztre berakott) lesz a ludas és valami félre van konfigurálva miatta. De gőzöm sincs. Ha van rendszervisszaállítási pont akkor azt megpróbálnám.

(#50177) csadi0011 válasza Pokesz007 (#50175) üzenetére


csadi0011
őstag

Hát kb, fél órával a kifújás után kapcsoltam be a gépet, és működik. Minden fájlt meg tud nyitni amúgy, csak a windows hülyéskedik az exékkel. Videót viszont úgy játssza le az MPC-HC, hogy van egy függőleges piros csík középen.

@quailstorm: Féltem ettől is, ezért is említettem meg. Ránézek, köszi!

Szerk: Nincs visszaállítási pontom sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#50178) geza844 válasza geza844 (#50060) üzenetére


geza844
aktív tag

Érdekes fejlemény van. friss Win10 Pro telepítés után ugye nincs billentym. Nem működik. A jelszót még be lehet írni indításkor, aztán semmi. De rájöttem, hogy miután elindítom a képernyőbillentyűzetet, megjavul. Érdekes. Visztont állandóan, minden billentyű lenyomásakor hallani egy kis klikkelő (vagy nem tudom hogyan fogalmazzam meg) hangot. Marha zavaró. Mit lehet ezzel kezdeni?

(#50179) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ma frissített a win 10 valami nagyot... ez mi volt?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50180) xyvz2 válasza Angel2014 (#50179) üzenetére


xyvz2
tag

egy nagy frissítés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50181) vlevi válasza Angel2014 (#50179) üzenetére


vlevi
nagyúr

Attól függ, mi volt neked előtte.
Mert volt tegnap egy összegző frissítés, de ha "nagyonnagyra" gondolsz, akkor neked most került fel az augusztusi, másnéves évfordulós frissítés.
Az összegző frissítés településében nincs semmi extra, elszámol százig, és ennyi. De az évfordulós frissítés az nagyon hasonlít egy windows újratelepítésre.

(#50182) movax válasza vlevi (#50181) üzenetére


movax
őstag

Jó dolgok voltak a tegnapi frissítésben, nekem megoldotta az ébresztés utáni wifi-kapcsolódási hibát, benne is volt a changelog-ban, hogy valami wifi-dolgot is javít.

(#50183) movax válasza geza844 (#50178) üzenetére


movax
őstag

Valszeg a Filter Keys-t ki kell kapcsolni az Ease of Access-ben.

(#50184) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Elnézést,hogy itt is megkérdezem, nem csak a hardveres fórumon!
Nem vagyok kezdő,de ilyennel még nem találkoztam.
Tegnap este kikapcsoltam az asztali gépet, gond nélkül leállt.
Ma este elindítottam, a monitoron megjelent, hogy a memória rendben van, majd ellenőrizte az IDE meghajtókat.
Ezután kellet volna áttérnie a Windows betöltésére.
Az alaplap nem adott hibaüzenetet, nem sípolt.
A képernyő elsötétült,s a kijelző bal felső sarkában a kurzor villogott ,de nem történt semmi.
Találkoztam már olyannal, hogy teljesen sötét maradt a kijelző, de akkor a kurzor nem villogott
Ilyenkor egy újraindítás segített. Valószínű, hogy a videokártya drivere nem töltődött be.
Ha most a videókártya ment volna tönkre, akkor gondolom, hogy az alaplap sípolt volna.
A gépemben 3 hónapos SSD meghajtó van, ezen van az op. rendszer.
Mi a véleményetek?
Az SSD hibásodott volna meg egyik pillanatról a másikra?

(#50185) movax válasza GEPESZ66 (#50184) üzenetére


movax
őstag

Megnézném egy Ubuntu Live CD-vel (USB-ről is indítható, Rufus kell hozzá), ha abban minden rendben, akkor nem hardverhiba.

(#50186) Angel2014 válasza vlevi (#50181) üzenetére


Angel2014
addikt

Tessék

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#50187) gerleimarci


gerleimarci
aktív tag

Sziasztok!
Ez alapján próbálom újratelepíteni az Edge-t, de nem akar lefutni a Script. Valakinek ötlete?

(#50188) GEPESZ66 válasza movax (#50185) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez így nekem bonyolult,ilyet nem csináltam még.
Mit érek el vele?
A fiamnak hasonló gépe van,abból áttudom rakni a memóriát,videokártyát.
Majd megpróbálhatom újrarakni a WIN-t.
Esetleg nem az SSD-re,hanem a HDD-re.
Ha így sem jó,akkor alaplap.

(#50189) norti válasza gerleimarci (#50187) üzenetére


norti
addikt

Ékezetes, szóközt tartalmazó usernév? :Y Egy csomó dolog nem szereti az ilyet...

Próbálj meg egy helyi fiókot létrehozni valami egyszerű usernévvel, esetleg administrator accounttal belépni és azzal is próbáld meg. Ha nem megy, teszteld a Get-AppXPackage parancsot kapcsolók nélkül, hogy működik-e egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#50190) GEPESZ66 válasza movax (#50185) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Rájöttem.
A BIOS-ban megváltozott a boot sorrend,az SSD helyett a merevlemez került előre.
Ez hogyan történhet meg?

(#50191) Rick3D


Rick3D
senior tag

cozmo (#50148)
(#50151) movax

Nem oldódott meg a probléma , további ötleteitek vannak :F

(#50192) Levwi válasza movax (#50134) üzenetére


Levwi
aktív tag

vlc reinstall nem segített potplayer sose jön le esküszöm felidegesít. És ez minden azóta van mióta kiadták az évfordulós frissítést. előtte tökéletesen ment minden úgy ahogy kell.

Huawei P20 Pro Black

(#50193) norti válasza Levwi (#50192) üzenetére


norti
addikt

MPC-HC?

(#50194) movax válasza GEPESZ66 (#50190) üzenetére


movax
őstag

Nem tudom. :) Mindenesetre állítsd az ssd-t előre.

Ha jól értettem, (több) hdd is van a gépben (jesszusom, IDE???) Akkor ott valami chipset-driver, IDE ATAPI driver összekutyulódás lesz a hibás.

(#50195) movax válasza Levwi (#50192) üzenetére


movax
őstag

Most megfogtál, nem tudom, mit mondjak. Én az életben nem találkoztam ilyesmivel, pedig DOS-szal és 5.x-es Red Hat Linux-szal kezdtem. :)

Talán a codecpack-mizéria idején voltak iyen gondok, olyan 15 évvel ezelőtt. :)

[ Szerkesztve ]

(#50196) GEPESZ66 válasza movax (#50194) üzenetére


GEPESZ66
veterán

SSD-n van a Win10-SATA1,HDD tárolásra-SATA 2.
4 hónapja megy így,mióta meglett az SSD.
ASUS M2N- E SLI lapom van,nforce chipset-el.
Amúgy az SSD-vel minden rendben van,pl TRIM.
Sajnos 10 éves lap ennyit tud.
Nemsokára megtudom venni a céges gépemet,ami 4-5 éves,ehhez képest előrépés lesz az i3 procival.

(#50197) geza844 válasza movax (#50183) üzenetére


geza844
aktív tag

ISTEN VAGY!!!! Ezer köszönet!!!!!!!! :R :R :R :R

(#50198) movax válasza GEPESZ66 (#50196) üzenetére


movax
őstag

Lehet, hogy egy Roll back driver segítene az IDE ATA/ATAPI szekcióban az Eszközkezelőben a chipset drivernél. Elképzelhető, hogy valamit feltett valamelyik frissítéssel.

(#50199) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Új alaplap,cpu, memória, vga került a gépbe, újrakel raknom az op-t ?

(#50200) zzola válasza baboss (#50199) üzenetére


zzola
félisten

Alap.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.