Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) ScomComputer válasza zzola (#50349) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezt mi okozza valami bug,rosszul számol ?

(#50352) zoo8800 válasza ScomComputer (#50348) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt tényleg 2-3 naponta belinkeli valaki.

rip and tear, until it is done

(#50353) ScomComputer válasza zoo8800 (#50352) üzenetére


ScomComputer
veterán

Jah már látom... :DDD :R

(#50354) erahurka válasza vlevi (#50306) üzenetére


erahurka
félisten

Mi a baj a mennyiséglicenc kulcsokkal?

Erre az átaktiválásra tudsz linkelni leírást? :R

(#50355) cattus válasza erahurka (#50354) üzenetére


cattus
őstag

Az, hogy magánszemélynek nem lehet eladni. Tehát pont annyira lenne legális a haszálata (illetve eladása), mintha okosba oldanád meg, csak még fizettél is érte.

Do the thing!

(#50356) betyarr válasza Popes (#50350) üzenetére


betyarr
veterán

már én is gondolkodtam reinstallban.lehet kipróbálom,amint lesz egy kis időm.viszont ha továbbra is fennáll a probléma,akkor kérjek egy másik ssd-t a mikrofostól?vagy az árát?persze,amennyiben tönkre megy.

(#50357) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

Adott egy lapos, oem win10-el, meg lehetne oldani azt hogy ne kérjen sem pint sem pedig jellszavat amikor inditom a gépet?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50358) netpeti98 válasza MiklosSaS (#50357) üzenetére


netpeti98
addikt

Futtatás->netplwiz

(#50359) MiklosSaS válasza netpeti98 (#50358) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem mukodik :(

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#50360) szucstom válasza MiklosSaS (#50359) üzenetére


szucstom
őstag

Gépház - felhasználó - új jelszó - új jelszó rész üresen hagyása.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#50361) access_denied


access_denied
senior tag

Nem találok driver problémákkal küszködő topikot nagy hirtelen.

Egy régebbi HDD-s DVD felvevőt (Pioneer DVR-560H-K) USB-n keresztül kötök össze PC-vel, de semmiképp nem óhajt drivert dobni hozzá, neten pedig nem találni.

Kategória: Ismeretlen
Eszköz: Pioneer.HDD/DVD-Recorder

Eszköz típusa: Ismeretlen
Gyártó: Standard MTP-compilant devices

A Windows nem tudja elindítani ezt a hardvereszközt, mert az eszköz konfigurációs információi (a beállításjegyzékben) nem teljesek vagy sérültek. (Kód: 19)

Ismeretlen eszközhöz nem tud a netről letölteni drivert a Win 10. Media Feature Pack telepítve van.

Valaki találkozott a szívás ezen válfajával?

(#50362) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Na, lehet megvan a fagyások megoldása (koppkopp)

Leszedtük a gép oldalát, benne egycentis porréteg, beleértve a CPU hűtőt... minden kiszív, kifúj, oldalt leszed, drivereket biztonságképpen frissíteni, mind.

És voilá... BF1 alatt 63-67 fok CPU, GPU se több és több óra lement pihenés nélkül crash nélkül :F

Gondolom úgy porosan, zárva volt 80-90 fok is, szóval nem véletlen a crash. Meglátjuk így marad-e.

MOD: na kellett mondani... visszahűl a gép, nincs semmi nyitva, erre monitor elmegy standbyra és semmire se reagál... na, ez a 40 milliós kérdés... Az elmúlt 1 hétben ennyi féle kritikus hibát nem láttam egy gépen.
-2 féle kékhalál
-monitor elszáll
-hang és kép kifagy ott ahol van
-simán újraindul
-cpu overheates hiba

[ Szerkesztve ]

(#50363) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Mik a lehetőségek egy előre telepített win10 helyreállításában?
Használt laptopot eredeti példánnyal vettem (nos, bolti vétel volt, elvileg eredetinek kell lennie), viszont se matrica, se lemez, se recovery partíció nincs.
Hardverhiba gyanús a gép, mert egyik nap az addig fürge rendszer előjel nélkül szinte fagyásig lassult.
Nem válaszolt boot közben, vagy nem válaszolt bejelentkezés után, hogy percekig tartott míg az asztali ikonok megjelennek.
Én ramra és/vagy hdd-re gyanakszom. Az egyik memória modul kivétele után a rendszer megint működőképes lett úgy ahogy, viszont pár rendszerfájl megsérült.
Végigpróbáltam a különböző recovery opciókat, bár képfájl nincs, se rendszer visszaállítási pont (ezt win10 alatt nem is egészen értem hogy kéne bekapcsolni, ha egyáltalán létezik még ilyen funkció).
Volt "sfc /scannow" ami nem talált hibát, ugyanakkor pár program meghülyült.
MSVCP110.dll sérülésre panaszkodott boot után, majd újratelepítettem az MS Visual C++ futtatókörnyezeteit ami a felugró hibát ugyan eltűntette, de a programjaim még mindig nem működnek (Pl. PowerDVD egyszerűen el sem indul, hibát sem dob).
Azóta volt pár update is, gondolom ha vmi megsérült azt lehúzta a netről.

Viszont ami jobban zavar, hogy néha a rendszer kiakad 100%-os lemez kihasználtsággal és nulla vagy nagyon minimális átviteli sebességgel, többnyire "system" vagy "host process blablabla" szálakkal a lista élén.
Ekkor percekig nem válaszol a gép, mire normalizálódik a helyzet.
Bár hibát nem dob.
Kékhalál se volt egyszer se.
Reboot nem segít rajta, mert ekkor az is belassul.

Találkozott már vki hasonlóval?
Gondolom ha hardverhiba lenne és leválna a rendszermeghajtó akkor a Windows kékhalálozna, viszont az átvitel nélküli teljes kihasználtságból nem tudom mire lehet következtetni, ilyesmivel még nem volt dolgom.
Töredezettségmentesítés is volt, szóval semmi oka lassúnak lenni.
Másrészt én olyat még nem láttam, hogy a lemez kihasználtsága miatt ne válaszolna az OS (de még az éppen lejátszott film is megakad).

Van lehetőség egy "újratelepítésre" oly módon, hogy megőrizzem vhogy ennek a példánynak az eredetiségét?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#50364) cattus válasza Teasüti (#50363) üzenetére


cattus
őstag

Újra tudod telepíteni gond nélkül, még kódot sem kell megadnod és aktiválni fogja magát.

Do the thing!

(#50365) Teasüti válasza cattus (#50364) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És megtudhatom miként?

(#50366) cattus válasza Teasüti (#50365) üzenetére


cattus
őstag

Fogsz egy pendrive-ot, pl. a Media Creation Tool-lal csinálsz belőle telepítő médiát és arról felteszed.

De ha a Windows-ig el tudsz jutni, akkor a Gépházon belül tudsz nyomni egy visszaállítást, ami ugyanezt csinálja, csak nem kell vele annyit tökölni

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#50367) raidx válasza Teasüti (#50363) üzenetére


raidx
őstag

Nézd át az eseménynaplót van e benne valami érdeke?

Jobb klikk a startmenűn, Eseménynapló, Windows naplók, Rendszer. Főleg, ha van sárga háromszög felkiáltójellel. Ezek figyelmeztetések. Piros nemigen lessz mert nem volt kékhalál.

Alaphelyzetbe hozáshoz: Gépház, Frissítés és biztonság, Helyreállítás. Két lehetőség van: Gép alaphelyzetbe állítás (mint ha újra telepítenéd), Speciális rendszerindítás, itt érhető el a lemezképből való visszaállítás (ha van olyan), Csökkentett mód és egyéb.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#50368) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok! Mivel Lenovo topicban nem kaptam rá választ, itt is megpróbálkozom.
Lenovo Yoga 500-as laptopon olyan problémám van, hogy időnként elmegy a képernyő. A funkcióbillentyűvel ki/betudom kapcsolni a kijelzőt, de egyébként teljesen fekete. A capslock az egyetlen aminek van ledes visszajelzője, de az se működik. Csak úgy tudom életre kelteni, ha hosszan nyomom a bekapcsoló gombot.
Próbáltam az energiagazdálkodások között keresgélni, de semmit nem találtam ami erre utalna.
A video drivert próbáltam már frissíteni, továbbra is csinálja.
OS Windows 10, 64 bit, eredeti.
Intel hd 520 gpu
Találtam némi infót itt, de megoldást nem nagyon írnak (pl videó driver kikapcsolása szerintem nem megoldás).
Van valami ötlet, hogy miért csinálja, vagy mit kellene beállítani, frissiteni?

[ Szerkesztve ]

(#50369) zsamiatt válasza whitezo88 (#50362) üzenetére


zsamiatt
őstag

Kipróbáltad másik tappal?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50370) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Ha a registryből torolve lett az UpperFilters kulcs a HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Class\{4d36e967-e325-11ce-bfc1-08002be10318} alól és nyilván nem indul a windows, akkor ujratelepites nélkül hogy lehet helyrehozni? :Y

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50371) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok egy kis segítséget kérnék! Minden reggel automatikusan bekapcsolódik a pc-ém. Van rajta Windows 10 pro, Windows 7 pró külön ssd-én. A merevlemezen Windows 10 Windows-10 Technical Preview +még egy Ubuntu :DDD ! Tudom kicsit sok. Nem tudom melyik kapcsolja be, v. van-e olyan program amivel meg lehet akadájyozni? A Windows 7-nél kikapcsoltam az Updatet, A Win 10-nél is de nem jött be! Valami?????? :F Köszi!

Üdv. Feri!!

(#50372) Sub-ZeRo válasza V.Stryker (#50370) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Berakod a cd/dvd/pendrive-ot, amiről telepítettél és próbáld meg autómatikusan javítani a rendszert.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#50373) V.Stryker válasza Sub-ZeRo (#50372) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Végül ez lett és sikerült.

Amúgy windows 10-re van valami trükk sd kártya írásvédettség megszüntetésére? Lett a kártyával valami és bármit csinálok, se fájlokat nem lehet törölni, se formázni. Pl. engedi törölni róla a képeket, de ráfrissítek és újra ott vannak. Formázásnál írásvédettséget ír ki. Diskpart crc hibát ír. Ötlet?

Nem dobnék ki egy pár hónapos samsung 32 gigás kártyát... :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50374) Sub-ZeRo válasza V.Stryker (#50373) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig kuka a kártya. Dobós lett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#50375) V.Stryker válasza Sub-ZeRo (#50374) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Gondolom gariztatni lehet ha még garis nem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50376) vigyori78 válasza V.Stryker (#50373) üzenetére


vigyori78
őstag

Próbáld meg ezzel : LINK

Kártyát kiválasztod majd fent delete utána bal fent pipa, majd létrehozod újra.

Amúgy:
Pár hónapos akkor gondolom garis ?

(#50377) Gabor8634


Gabor8634
tag

Sziasztok
Nem is tudom windows 10-es hibákkal hova kell írni remélem itt kapok választ!
Az lenne a bajom ,hogy minden bekapcsolásnál bedob egy rundll hibát ami a következő :

" Probléma merült fel a következő indításakor: CrumbyThyself.dll
A megadott modul nem található. "

Erre tud valaki megoldást mert sajna én nem találtam eddig sehol! Válaszokat előre is köszönöm!!

(#50378) netpeti98 válasza Gabor8634 (#50377) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem valami kártevőnek tűnik.
Első körben futtasd le ezeket: Malwarebytes Anti-Malware, Hitman Pro

[ Szerkesztve ]

(#50379) Popes válasza V.Stryker (#50373) üzenetére


Popes
őstag

Nem lehet hogy csak a mechanikus írásvédelem pöcke állítódott át? :U (az N betű fölött)

kp

Deus ex machina

(#50380) V.Stryker válasza Popes (#50379) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

microSD... nincs pöcök.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#50381) whitezo88 válasza zsamiatt (#50369) üzenetére


whitezo88
nagyúr

A találgatásokból már elegem van eléggé, és hogy nem lehet megtudni mi a gond... először az volt hogy driver hiba. Lefrissítettem mindent, 1 napig jó volt... újraraktam a wint, 2 napig jó volt... tegnap megint frissítettem a drivereket és megint jó volt aznap... most megint akartam játékot indítani, ugyanúgy leállt monitor azonnal standby-al mint este és Resettel jött fel megint... ha a táp, miért ment órákig full energiafelhasználással? Miért jó egyszer és aztán nem? Miért írja hogy CPU overheat, ha takarítás után ugyan jobb a hűtés de rossz? Miért lenne driverhiba, ha már BIOSban fagyott? És full driverfrissítés után 1 napig jó aztán nem? Kétszer? Miért jött 1 hét alatt 5 féle kritikus hiba (lásd fentebb).

Ugye aki lemaradt: elkezdte csinálni, ment egy DriverBoosteres frissítés (chipset, ram vezérlő, meg még vagy 15 amit eszközkezelőben is lehet látni), és aznap jó volt másnap nem. Ment egy win10 újrahúzás, 2 napig jó volt. Aztán kezdte megint. Ment megint egy fenti driver újrahúzás, és megint: aznapig jó volt, kilépve jött a restart-szerű leállás standby monitorral. És most megint ugyanez. Mindent megnéztem már én is neten, minidumpokat küldtem szakiknak, de ott memória corruption volt. Egyszerre nem lehet RAM fizikai baj, Driverbaj, PSU baj, Alaplap baj, meg Isten tudja mi. Mert ugye eddig az volt hogy biztos Driverbaj. Ja nem, mert inkább biztos RAM baj a hibakódok és viselkedés alapján.

[ Szerkesztve ]

(#50382) Teasüti válasza raidx (#50367) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jó tipp volt, köszi! :R
Kiderült tele vagyok kritikus lemez hibákkal: bad block.
Nem is rémlik mit kell hirtelen csinálni, megnézem HDSentinel tud-e kezdeni ezzel vmit.

szerk: 6 db gyenge szektor, nincs szükség beavatkozásra. :F
Akkor f@szé' akadozik a rendszer...

Na mindegy, köszönöm a segítséget!

MÁS:
Van vmi lehetőségem átültetni a rendszert egy új vinyóra?

[ Szerkesztve ]

(#50383) Popes válasza V.Stryker (#50380) üzenetére


Popes
őstag

Bocs, SD-t írtál. :B

Deus ex machina

(#50384) margithid


margithid
veterán

Win10et szeretném kiírni DVD-re, windows 10-es gépről, milyen DVD írót javasoltok?
Valahol olvastam, hogy van beépített DVD író a 10ben, de nem találom.

(#50385) Teasüti válasza margithid (#50384) üzenetére


Teasüti
nagyúr

img burn

(#50386) csaba951 válasza margithid (#50384) üzenetére


csaba951
veterán

CDBurnerXP
ingyenes, kicsi, win10-el kompatibilis

Egyébként a Media Creation Tool-lal letölteni és kiírni is tudod a telepítő készletet. Szóval egyáltalán minek kell külön DVD író program erre?

#50382 Teasüti
HDD kipurcant. Próbáld meg gariban cseréltetni.
Számlán rajta van a win10? Ha nem, akkor nem biztos, hogy eredeti.

[ Szerkesztve ]

(#50387) netpeti98 válasza margithid (#50384) üzenetére


netpeti98
addikt

Jobb klikk a letöltött ISO fájlon, és ott lesz a lehetőség a kiírásra.

(#50388) whitezo88 válasza whitezo88 (#50381) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Na, áttettem a Corsair Vengeance RAM moduljaim ebbe a gépbe és már megy simán a game. Persze negyed óra után bármi lehet de ugye előtte már azonnal fagyott a gép már betöltéskor. Szóval ez RAM baj lesz. Csak már kicsit sok volt nekem a vak tippelgetés mindenhonnan.

Szóval nem Win baj, kivételesen, bár az is lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

(#50389) bobalazs válasza whitezo88 (#50388) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

De mintha mondtam volna kétszer is hogy ram hiba, meg hogy teszteld!

(#50390) whitezo88 válasza bobalazs (#50389) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Tudom, te jót írtál :) pü ment más ügyben.

(#50391) Teasüti válasza csaba951 (#50386) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az a nagy szívfájdalmam, h már a blokk sincs meg a gépről pedig vállaltak rá garit. :DDD
Használt kereskedésből való, biztos nem volt külön tételezve a Win.

(#50392) Gabor8634 válasza netpeti98 (#50378) üzenetére


Gabor8634
tag

Halli lefuttatam nindent talált pár apróságott de a probléma még mindig fent áll sajnos úgyanúgy feldobja az ablakot mikor bekapcsolom ! :(

(#50393) Rasiel válasza bobalazs (#50389) üzenetére


Rasiel
senior tag

+1. Ha már valami BIOS-ban fagy, akkor eleve ki lehet zárni az OS-t, mint esetleges hibaforrást. Így már sokkal közelebb lehet kerülni a probléma megoldásához.

De az a fontos, hogy megoldódott. :K

[ Szerkesztve ]

(#50394) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Augusztus elejei tiszta telepítésű 64 bites Home verzió, napra készen. Az utóbbi időben azt tapasztalom, hogy főleg az Edge esetében, de más böngészőknél is, bár azoknál ritkábban, ha meg akarok nyitni egy oldalt, több másodpercig megy a keresés, majd dob egy ilyen üzenetet:


Ha rányomok az oldal frissítése gombra, akkor általában azonnal betölt az adott oldal, viszont ez a gond az adott honlapon való navigáláskor is elő szokott jönni. Pl. itt a PH-n valamelyik fórumot akarom megnyitni, akkor is jön a homokozás, majd a hibaüzenet.
Az sfc/scannow lefuttatása semmilyen hibát nem jelez. Vírusírtók semmit nem találnak, proci és RAM használat teljesen normális közben, alig pár százalék a feladatkezelőben nézve, tehát elvileg semmi nem fogja a gépet. A netem T-Homos 50/5-ös, hozza az értékeket, ha ellenőrzöm, tehát nem a netszolgáltaó oldaláról van gond. Minimális kiegészítőket használok csak, az Edge esetében csak a fordító, és az Adblock van fent, de ez utóbbi pl. le van tiltva a PH-n, és egyébként is, korábban az Adblockkal se jött elő ez a gond.
Sajnos arra már nem emlékszem, hogy mikortól kezdődtek ezek a bajok, de egyébként is szép lassan, folyamatosan nőtte ki magát a probléma.
Valami ötlet, javaslat kéna, hogy mi okozza.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#50395) margithid


margithid
veterán

Lenovo G570-es notebookhoz csak win8as driverek vannak, azokat is telepíthetem, nem lesz gond 10 alatt?

(#50396) raidx


raidx
őstag

A mocsok Win jól megszívatott. Engedtem neki a frissítések keresését. El is felejtkeztem róla, ebayen volt egy függő ügyem ami rendeződni látszott. Win aztmondja, hibát észlelt és újraindul. Vagy félórát szöszmötölt a frissítések telepítésével. Mikor elindult, megnézem már mi volt a hiba de nem találtam semmit. Se sárga se piros háromszög csak pár i betűs kör ami nem utal hibára. Kezdhettem a magyarázkodást a supportnál, hogy illetlenül eltüntem. Igazából az van beállítva, hogy letöltés és telepítés előtt kérdés. Legközelebb jobban meggondolom, engedem e update közelébe.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#50397) margithid válasza margithid (#50395) üzenetére


margithid
veterán

Hát gyerekek ez a microsot is megéri a pénzét, win7re nem települnek a frissitések, most win10re se, rábökök a frissítések telepitésére, mert írja, hogy talált, erre kb fél órja csak keresés van...

(#50398) King Unique válasza margithid (#50384) üzenetére


King Unique
titán

A beépített alkalmazás pl. az ISO-fájlon jobb klikkelve hozható elő, mint ahogyan pl. a 8.1-ben is —► lemezkép írása.

Na persze a beépített tool szokás szerint echte fapados és akadnak komolyabb programok is a célra, mint pl. a más által is ajánlott ImgBurn, amelyben értelemszerűen a "Képfájl írása lemezre" opciót kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#50399) Sub-ZeRo válasza margithid (#50397) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 7-nél felejtsd el a frissítést. Mióta a 10 kijött elb@sszt@ az MS a 7-et. Frissítést nem talál még fél nap után sem, de a gépet nem használhatod, mert bezabálja a ramot meg a procit... No comment. Mindegy, én már csak játék miatt vagyok 7-en, minden másra ott az Elementaryí Os.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#50400) margithid válasza Sub-ZeRo (#50399) üzenetére


margithid
veterán

Az oké, de win10re se teleülnek a frissítések? Kiírtam DVD-re elkezdtem telepíteni és kb fél órája csak frissítéseket keres.
Várok még egy kicsit aztán előlről kezdem...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.