Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) Gre@T válasza PuMbA (#47043) üzenetére


Gre@T
tag

Szia,

250G-ből 205 szabad. A legújabb fw van rajta.

(#47052) E.Kaufmann válasza TRob1 (#47050) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Lehet, valamelyik meghajtóprogi jobban lett megírva 64 bitre mint 32-re.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47053) TRob1 válasza E.Kaufmann (#47052) üzenetére


TRob1
veterán

Tudtommal nem igazán lehet gyorsabb egy 32es rendszer kevesebb rammal sem, max bootolás, és esetleg 1-2 32es progi. De ugye akinek 64ese van, az használjon mindenből 64es - már ha van. :D

¤ R'n'R ¤

(#47054) Nemdick válasza Dan-szan (#47046) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Ennek ellenére az esetek 99.99%-ában könyvjelzőből használom:

http://www.google.co.hu/

[link]

https://www.google.hu/

[link]

[ Szerkesztve ]

(#47055) Doky586 válasza Gre@T (#47041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"a gép atom lassú, hiába telepítem újra 1-2 nap után ismét belassul. ... A lapozófájl a D meghajtóra került."

Ezután ne csodálkozz... lapozófilnak az ssd-n a helye. Ha nem állítgatnál el semmit azon 1-2 napban akkor nem lassulna be. Javaslom az SSD topik összefoglalójának olvasgatását. Máshol sok elévült urban legends olvasható ami csak rontja a helyzetet. alignálás, trim rendben?

(#47056) Hunork válasza Doky586 (#47055) üzenetére


Hunork
veterán

Pont így! :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47057) Dan-szan válasza Nemdick (#47054) üzenetére


Dan-szan
senior tag

pontosan így van, végigcsináltam lépésről-lépésre nem jó

És címsorból megy? vagy csak könyvjelzőből próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47058) Nemdick válasza Dan-szan (#47057) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Akkor nem az alap beállítással van probléma, mert ugyanezzel a címsorból keres és jól működik

(#47059) E.Kaufmann válasza TRob1 (#47053) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Miért nem?
A 64 bites programok jobban terhelik a memóriabuszt, a 32 bites programok futtatásához meg kell egy komplett WindowsOnWindows64bit rendszer, lényegében a fontosabb rendszerállományok megvannak 32 és 64 bites változatban is, ezért is nagyobb egy 64 bites telepítés. Ehhez képest egy 32 bites Windows tisztább, szárazabb érzés :).
A modern gépek esetén persze már nem sokat oszt/szoroz 32/64bit.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47060) Dan-szan válasza Nemdick (#47058) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Igen és ezzel vissza is jutottunk oda hogy akkor hol a hiba? Marad az FF.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47061) Gre@T válasza Hunork (#47044) üzenetére


Gre@T
tag

Üdv,

A szokásos SSD módosításokat megcsináltam:

- Indexing off
- Auto defrag off
- Hybernate off
- prefetch off
- HDD never sleep
- System restore off

és nincs sehol mem/cpu túhasználat.

(#47062) Doky586 válasza Gre@T (#47061) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na ezen urban legends-eket kéne már elfelejteni..

(#47063) Hunork válasza Gre@T (#47061) üzenetére


Hunork
veterán

Csak defrag és Hibernálást kell kikapcsolni, bár a Defrag sem megy le, mert felismeri, hogy SSD. Persze külső programoknál lehet, hogy nem, nem tudom. A többi kihagyása hülyeség, mindig "szűzen" olvassa az adatokat. A használat írásra vonatkozik elsősorban.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47064) TRob1 válasza Gre@T (#47061) üzenetére


TRob1
veterán

Veszel egy kütyüt hogy gyorsíts, aztán manuálisan belassítasz? :F :DDD Defrag ok, de az meg sztem alapból ki van lőve...

(#47059) E.Kaufmann:
És hány század mp-et tudunk így nyerni ahelyett hogy vennénk még bele 1-2 ezresért ramot? :)

(#47063) Hunork :
Hibernálást miért? Akk nincs hibrid alvás sem, nem? Az nekem meg pl. mindent megér. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#47065) PuMbA válasza Doky586 (#47062) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, csak azt kell használni, ami a Samsung Magician-ben van optimalizálásként megadva :) Indexelés kikapcsolása, kisebb lapozófájl és még 1-2 dolog, ami nem jut eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#47066) Hunork válasza TRob1 (#47064) üzenetére


Hunork
veterán

Bocs :R , nem írtam oda, hogy aki nem használja, annak minek, Hely szabadul fele, főleg a 120 GB-s SSD-knél jól jön. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#47067) PuMbA válasza Gre@T (#47061) üzenetére


PuMbA
titán

Prefetch-et kapcsold vissza, sokat gyorsít a gépen :) Defragot is visszakapcsolhatod, mert a Windows beépített töredezettségmentesítője érzékeli, hogy SSD-d van és ritkán fog defragolni, ami szükséges, mert egy idő után SSD-n is gond az összevisszaság.

[ Szerkesztve ]

(#47068) Nemdick válasza Dan-szan (#47060) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Sikerült előállítanom a „hibát”!

Akkor kapod ezt az üzenetet, ha nem keresel, hanem egy web címet írsz be rosszul. Mivel minden szentnek maga felé hajlik a keze, utána az EDGE A BING-et használja segítségnyújtásként.

Írd be pl. az alma szöveget a címsorba, ha akkor nem a GOOGLE jön fel, feladom.

(#47069) TRob1 válasza Hunork (#47066) üzenetére


TRob1
veterán

:D Lehet hogy csak én szeretek mindent onnan folytatni fél mp alatt, ahol abbahagytam. :D

Amúgy csak 60as ssd-m van, de elférek, hisz csak az oprendszer meg progik vannak rajta, egyéb adat nincs. Mivel nem kímélem, ezért ha netán behal, veszek másikat. Ezeknek az ára manapság már a béka segge alatt.
Egy 120as még oké lenne (főleg amikor 20gb kell egy évfordulós win frissítéshez :DDD ), de nagyobb nekem nagyon felesleges pénzkidobás.

¤ R'n'R ¤

(#47070) Dan-szan válasza Nemdick (#47068) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Értékelem a segíteni akarásod :R , az első képen (#47040) a mazda 3 volt amit beírtam mint keresőszó, de ezen ne múljon megpróbálom az almát is mihelyt gépközelben leszek.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47071) Popes válasza PuMbA (#47067) üzenetére


Popes
őstag

Az SSD-n SOHA nem fog defragolni csak trim parancsot küld! (ami meg szükséges a megfelelő működéshez)

Deus ex machina

(#47072) E.Kaufmann válasza TRob1 (#47064) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na ja, ha a G31-eseknek meg a laptopoknak lenne kettőnél több foglalatuk és a dílerek nem árulnák aranyárban a ddr2-őt

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47073) Nemdick válasza Dan-szan (#47070) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Firefox-ot használok, az EDGE-t csak kalandvágyból próbálgatom. Ahol az EDGE hibaüzenetet ír, ott a Firefox behívja a félreütött helyett a jót (ha pl. HTTPS helyett HTTP-t írok), de persze nem minden esetben. Tény, az elütés után is a GOOGLE-t kellene használnia, de ez van.

[ Szerkesztve ]

(#47074) Doky586 válasza PuMbA (#47065) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"Samsung Magician" ... na az aztán végképp elcseszi a gépet.. :(
Nem javaslom a telepítését se, csak firm frissítéshez..

(#47075) Doky586 válasza TRob1 (#47069) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akinek van UPS-e annak felesleges hibernálnia, ott az altatás..

(#47076) Norby86


Norby86
őstag

Újabb problémám adódott a legfrisebb Redstone 1-es Windows 10-el. Most olyan hibát probukál hogy a hálózati meghajtóként csatlakoztatott (a routerre kötött külső merevlemez) meghajtót egész egyszerűen gondol egyet és eldobja. Magyarul bontja vele a kapcsolatot és hiába próbálok rá vissza csatlakozni, nem engedi. Persze a számítógép ujraindítása után ismét elérhető, de aztán pár percen belül ismét eldobja a kapcsolatot. Ez mitől lehet?

-Norbi-

(#47077) PuMbA válasza Doky586 (#47074) üzenetére


PuMbA
titán

Mit csesz el rajta? :)

[ Szerkesztve ]

(#47078) TRob1 válasza Doky586 (#47075) üzenetére


TRob1
veterán

Mármint futárcége? ;] Nekem nincs mégsem hibernálok, hanem altatok. :) (Áramszünet sosemnenmnicsenvoltmég, de ha lenne is, erre jó a hibrid alvás)

Egyébként én spec senkit nem ismerek akinek otthon lenne szünetmentese. Pedig ismerek jópár pc júzert. :) (persze tudom hogy létezik olyan akinek van, de azért csak ritkább mint az aki kényelmesen használná a gépét. :U ) :R

ui: És a Laptopot is UPS-ről használod a parkban/wc-n/utcán/mekiben...akárhol? :P

(#47077) PuMbA :
Valaki tényleg hisz egy ilyen nevű programban/nak? :))

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#47079) movax válasza Doky586 (#47074) üzenetére


movax
őstag

Az égvilágon semmit nem csesz el, ez egy másik makacs urban legend. Igaz, sokmindenre nem jó, de pl. a firmware update-et kényelmesen meg lehet nézni vele.

@Gre@T

Tedd vissza a lapozófájlt az ssd-re, a hibernálást esetleg kikapcsolhatod, de egyébként egy 500 gigás ssd-t teljesen hdd-ként lehet használni, ne sokat foglalkozz vele, néha nézz rá az SSDOK-kal és kész.

[ Szerkesztve ]

(#47080) PuMbA válasza movax (#47079) üzenetére


PuMbA
titán

:K Arra is tökéletes, hogy ne neked kelljen kézzel kikapcsolni az indexelést, ikon tárolást és a lapozófájl méretet levenni, hanem 1 kattintásra meg tudod csinálni. Továbbá a lemez 10%-át le tudod vágni az SSD-nek Over Provisioning név alatt, ami szintén nagyon fontos, mert egy 97%-ig telerakott SSD-n nem működik a TRIM parancs, mert nincs hova áthelyezni az adatokat. Az írást is jól lehet vele monitorozni, kiírja, hogy hány TB-nél jársz :)

[ Szerkesztve ]

(#47081) movax válasza PuMbA (#47080) üzenetére


movax
őstag

Jaja, ilyen kényelmi apróságok, igen, én is erre használom (igazából nem használja az ember, csak az első beállításoknál, aztán félévente megnézi, hogy van-e új firmware).

(#47082) Ice_Man22 válasza TRob1 (#47078) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Nalam van szunetmentes tap.

(#47083) Dan-szan válasza Nemdick (#47073) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Na itt az alma teszt : 1, a google keresés ott figyel....
2, és ez az eredménye

Ezek után valami?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47084) Nemdick válasza Dan-szan (#47083) üzenetére


Nemdick
csendes tag

Egy olyan EDGE programot nyertél, ami mindent címnek értelmez, nehogy véletlenül a BING helyett más keresőt kelljen használnia.

Valahol biztosan van egy beállítás, hogy a címsorba ne csak URL-t lehessen beírni.

Firefox ...

[ Szerkesztve ]

(#47085) #78032384 válasza PuMbA (#47080) üzenetére


#78032384
törölt tag

A Samsung Magician Over Provisioning bekapcsolása felesleges, mivel gyárilag már megtörtént hardveresen az OP a TRIM miatt. A Windows nem is látja azt a gyárilag elkülönített helyet, szoftveresen csak plusz OP helyet különítenél el feleslegesen. Monitorozni az írást minek, az elmúlt kb. 2-3 évben vett SSD-k már bőven bírják a strapát. Indexelést minek kikapcsolni, hogy lassabb legyen a keresés?? A RAPID mód több problémát okoz mint előnyt. A program többi része csak parancsikon a Windows rendszer beállításokhoz, pl. virtuális memória. Gyakorlatilag csak a firmware frissítés az egyetlen értelme. A Windows ismeri az SSD-t, tudja nem kell defrag csak TRIM, nincs szükség plusz programokra. Egy csomó elavult SSD útmutató kering a kezdeti időkből, ami az újakra nem érvényes. Pl. teljes facepalm amikor Pistike vesz SSD-t a gépbe, de áthelyezi a pagefile-t és programokat a lassú HDD-re, prefetch, index stb. kikapcsolva mert azt olvasta egy 5 éves cikkben...

[ Szerkesztve ]

(#47086) Syl válasza Dan-szan (#47083) üzenetére


Syl
nagyúr

A Spybot Anti-Beacon programmal nincs véletlen tiltva a Bing kereső? kép

iwroteapoem +1 :R

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#47087) Dan-szan válasza Syl (#47086) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Csak a Defender védi. Maradok a a jó öreg Firefoxnál.

[ Szerkesztve ]

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#47088) PuMbA válasza #78032384 (#47085) üzenetére


PuMbA
titán

"A Samsung Magician Over Provisioning bekapcsolása felesleges, mivel gyárilag már megtörtént hardveresen az OP a TRIM miatt. "

OP nélkül egyes esetekben lassul az SSD, olvasd el ezt a cikket, ahol részletesen leírják, hogy miért jó a gyári hardveresen felül OP-t csinálni :) Van róla egy Samsungos leírás is, hogy miért van értelme, de nem tudom, hogy hol van most.

"A RAPID mód több problémát okoz mint előnyt."

Ez így van, de nem is kell bekapcsolni :)

"Indexelést minek kikapcsolni, hogy lassabb legyen a keresés??"

Nem tudom, de valószínűleg azért, mert nálam nélküle is gyors a keresés, bár nem keresek nagyon eldugott dolgokat :) Zenefájlokra keresve instant megtalál akármit.

[ Szerkesztve ]

(#47089) vlevi válasza PuMbA (#47088) üzenetére


vlevi
nagyúr

TRIM és OP, nem sok közük van egymáshoz.
A TRIM parancs arra szolgál, hogy üresként jelöljön meg olyan cellákat, amiben már valóban nincs adat, de az SSD vezérlője még csak felülírható állapotban lát.
Tudástár » Adattároló témakör
TRIM (SSD)

Az Over Positioning pedig le nem foglalt, szabad tárterületet jelent, amit az SSD vezérlője arra használ, hogy a wear levelinget (a cellák elhasználtságát) lehetőség szerint egyenletes szinten tartsa.

Az, hogy nagyon vigyázni kell az SSD-re, az is csak egy régi beidegződés, még talán az XP-t használók miatt maradt ránk, mert a WinXP még sima HDD-nek tekintette az SSD-t, és oda kellett figyelni a telepítéskor, beállításkor a 4K partíció igazításra, a defrag kikapcsolásra, ésatöbbi. Win7 óta már ez sincs, mert a Win7 mindíg 4K blokkra igazítottan particionál, SSD-n nem futtatja a defragot,...

2012 óta használok egy Samu830 SSD-t, ezalatt a különböző rendszerek 6TB-ot írtak rá, 96%-os kondíció, vagyis még 96 év, mire eléri a wear leveing a 0%-t.
Egyedül a hibernálás (és ennek következményeként a hibrid alvás és a gyorsindítás) van kikapcsolva, minden más, indexelés, keresés megmaradt a gyári beállításon.

(#47090) kasa85


kasa85
őstag

Windows 8.1 el nem villog a monitorom.
Asztalt megnyitottam közben másoltam,és volt mikor ki be kapcsolt mintha nem lenne jel.
Másnak is volt ilyen.
Nem merem a 10 est vissza rakni. :W

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#47091) #78032384 válasza PuMbA (#47088) üzenetére


#78032384
törölt tag

Cikkedből: In fact, there are plenty of benefits—under the right circumstances. Szóval ha a csillagok úgy állnak, mesterséges teszteken lehet magyarázni a plusz OP-t, (over-over provisioning?) mint a RAPID-ot is, de a hétköznapi használatban elég a gyárilag előre elkülönített 7% OP. Szerinted gépek millióin ahol nincs fent a csodálatos Samsung Magician, azok elromlanak? A cikk se írt most konkrétat, 30-50% kapacitást akar OP miatt elvenni? Hát én inkább a kapacitást választom. Használom és kész, a mostani típusokkal nem kell hímestojásként bánni. Nekem egy 2014-ben vett régebbi 840 EVO van, hiba nélkül teszi a dolgát, még 2017 tavaszáig garis is. Ha utána lesz baja, veszek másikat, anyagi és technikai szempontból sem kell félteni manapság. Hibernálás nincs, de nem azért mert féltem az SSD-t, hanem mert csak altatni szoktam a gépet. Visszaállítási pontokat is csinálja, cucc is van rajta talán 15-20 giga szabad helyet szokott mutatni a Win.

"nálam nélküle is gyors a keresés"

Persze, hogy gyors mivel SSD. Attól még technikailag kikapcsolt index esetén az egész Tescot körbefutod amikor keresed a sört, az indexelt kereső pedig tudja kapásból hol van nem kell feleslegesen megnézni a műszaki osztályon is. Aztán vennél jégkrémet is, potyára futsz el a mosóporok felé, persze azért megtalálnád végül. Ha OP kapcsán olyan óvatos vagy, kikapcsolt index mellett technikailag jobban terheled. Nem mintha ártana neki, mert én pont azt mondom használni kell, bírja és kész. Nem kell áthelyezni a pagefile-t, nem kell kikapcsolni az indexet, prefetchet, nem kell külön progi, nem kell pátyolgatni, Win7-től felfele tudja a rendszer hogyan bánjon vele.

[ Szerkesztve ]

(#47092) TRob1 válasza #78032384 (#47091) üzenetére


TRob1
veterán

:C Erről van szó.

¤ R'n'R ¤

(#47093) PuMbA válasza #78032384 (#47091) üzenetére


PuMbA
titán

Jobban utánanézve azt találtam, hogy az OP sok írás esetén segít (például gigabiten töltesz le, mint állat vagy szervereknél, adatbázisoknál), ugyanis nagyobb lesz az SSD vezérlőnek az elérhető ideiglenes tár: "Over-provisioning reserves more NAND for the ssd's controller to perform background maintence. If the controller has enough reserved NAND to handle garbage collection processes during constant activity, then ssd performance will not slow down as much." " If memory serves, I think AnandTech conducted tests and was able to demonstrate that overprovisioning helps reduce performance degradation. Storage Review addressed it during their review of the Intel 520 at the beginning of this year. The majority of consumers and gamers don't really need to concern themselves with overprovisiong. Overprovisiong is more of a concern over in the enterprise side of the market."

"kikapcsolt index mellett technikailag jobban terheled."

:F A keresés az olvasási művelet, tehát nem terhelem jobban, ugyanis csak az írás számít a cellák szempontjából. Ellenben az index készítése és fenntartása írási műveletekbe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#47094) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok!

Vettem egy laptopot, amire OEM Windows 10 - és a gyártó többi haszontalan programja is - telepítve lett. Szeretnék egy clean installt nyomni, de nem szeretném elveszíteni a Windows licenszet. A vezérlőpult>rendszer menüben megtaláltam a "termék azonosítója" alatt egy CD kulcsnak tűnő kódot. Ha ezt leírom, majd elkezdem telepíteni a frissen formázott gépre a Win10-et, ugye nem érhet meglepetés? (Azaz települni fog, és érvényes, aktivált lesz a Win).

(#47095) istvankeresz válasza Cicero (#47094) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Produkey-el olvasd ki a kulcsot. Az nem az amit találtál.

Ha Win10-en belúl csinálsz egy alaphelyzetbe visszaállítást, akkor jó eséllyel tiszta win-t kapsz és megmarad az oem-ed is a rejtett partíción. Bár figyelj oda, hogy melyik alaphelyzetbe való állítást választod. A lényeg, hogy a partíciókat ne zargassa.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#47096) SAMG3 válasza worxland (#47038) üzenetére


SAMG3
tag

Amikor a gépet vettem nem volt keret mindkettőre és a tárhely mérete fontosabb volt mint a sebesség ez volt tavaly decemberben. Tavasz óta meg kb be sem kapcsoltam a gépet. Valoszinüleg a télen majd kap ssd-t is.

(#47097) Norby86 válasza #78032384 (#47085) üzenetére


Norby86
őstag

Én kíváncsiságból feltettem ezt a Samung Magician szoftvert és a Performance módban optimalizáltam az SSD-t. Érzésre gyorsabb lett az írás/olvasási művelet, azonban a Prefetch és a Superfetch opciókat alapból kikapcsolta ez a performance mód. Most már képzavarban élek, nekem is SSD-m van és érdekelne hogy egy friss windows telepítés után, mit érdemes kikapcsolni? A gyorsítótárazás csinálja a Thumbs.db fájlokat? Mert azok renszeresen átkerülnek a szerver gépre ha SSD-ről mentek adatot és onnan az istenért sem bírom letörölni, max linux alól engedi.

-Norbi-

(#47098) #78032384 válasza PuMbA (#47093) üzenetére


#78032384
törölt tag

Túltárgyaltuk szerintem, nem vitatkozni akartam, nekem ennyi a lényeg amit most bemásoltál: The majority of consumers and gamers don't really need to concern themselves with overprovisiong.

Nem az index vagy a pagefile fogja agyonírni az SSD-t, torrenttől sem kell félteni, gyári OP is elég. Most fejből passz, egy gyors keresés alapján Kingston, Samsung tesztek kb. 200 terabyte írás után kezdett látszani a használat nyoma az se szemmel, hanem csak tesztprogrammal és 600-700 TB írásnál adta meg magát. Volt olyan Pro darab ami 1 petabyte írást kibírt. Tehát miről beszélünk? Én aki nem sajnálom, tartok talán mindössze 20 TB írásnál 3 év alatt és semmi gond? Hol vagyok még a 200-tól. És ha lenne is gond, már nem aranyárban mérik. Simán adnak 3-5 év garit is a gyártók, mert bírja. Tök felesleges a Windows szolgáltatásokat kikapcsolni, barkácsolni.

Kis millió más okból, villám, elpukkanó táp stb miatt előbb fog elhalálozni az SSD. Vagy egyszerűen új laptopot, gépet vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

(#47099) #78032384 válasza Norby86 (#47097) üzenetére


#78032384
törölt tag

"Most már képzavarban élek, nekem is SSD-m van és érdekelne hogy egy friss windows telepítés után, mit érdemes kikapcsolni?"

Semmit, tudja a Win a dolgát. Hibernációt talán csak, ha nincs szükséged rá. Az is inkább a hely miatt, nem a terhelés miatt. Használd a gépet, ennyi. Nem kell barkácsolni.

(#47100) Syl válasza Norby86 (#47097) üzenetére


Syl
nagyúr

> érdekelne hogy egy friss windows telepítés után, mit érdemes kikapcsolni?

Semmit! Kivéve a w10 beépített spyware moduljait :DDD
Ideje lenne elfelejteni ezeket a régi beidegződéseket. Megveszed az SSD-t, beszereled, feltelepíted rá az OS-t, programokat, játékokat és használod. Pont.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.