Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) TRob1 válasza tahepa (#47498) üzenetére


TRob1
veterán

És ezzel hogyan? Nem volt még évfordulós frissítés sem fenn? Mert nekem megköszöni hogy azt használom és kész. Ráadásul az oldalon fel sincs sorolva alul a frissítéseknél a tegnapi. :F

¤ R'n'R ¤

(#47502) core i7 válasza #18193920 (#47496) üzenetére


core i7
addikt

Nem is tudtam köszi :R

Habár sztem ajánlottba is benne van mert amikor telepítés közbe kiírja a dolgokat Grafikus illlesztő telepítése aztán experienc stb és elsőnek kiírta illesztő eltávolítása ha jól emlékszem :)

[ Szerkesztve ]

(#47503) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Van a Win10-ben ugye az Xbox App, viszont én leszedtem az Xbox (Beta) appot, csak most duplán jelzi ki, ha üzenetet kapok, vagy elérek egy achievementet. Valahogy le lehet tiltani az alap app-ot, hogy csak a bétától kapjak értesítést?

Live-Die-Respawn

(#47504) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

(Win 10 Enterprise)

Megpróbáltam megoldást keresni a topicban, de nem nagyon találtam.

A problémám az, hogy a számítógép egyszerűen nem megy alvó módba magától. (semmilyen más leállási módba se) Ha meg manuálisan alvóba teszem, akkor random idő után magától elindul.
Már mindent amit csak találtam, lelőttem ezzel kapcsolatban (ütemezett ébresztés, háló kártya-usb perifériák sem ébreszthetik fel a gépet stb..) Néha még a kijelzőt se kapcsolja le.

Van valamilyen alkalmazás vagy megoldás, ami kimutatja, hogy mi gátolja meg az automatikus leállást vagy egyéb módot?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#47505) Clemi válasza core i7 (#47502) üzenetére


Clemi
veterán

Sziasztok,
Nem tudom jó helyen kérdezek-e, de talán. A lényeg, hogy a freemail-ről át kellene telepednem végre (van gmail címem is) és erre a célra regisztráltam egy outlook email fiókot és a freemailről minden emailt átirányítok ebbe az új fiókba. Az a bajom, hogy (thunderbird klienst használok) az outlook levélszemét szűrőjét nem tudom kikapcsolni és nem jövök rá, hogy tanul, mint a thunderbird, vagy nekem kell a kivétel adatbázis felépíteni, mert eddig minden email ellenőrzéskor külön le kell hívnom a levélszemét mappát is, mert rendszeresen odapakol nekem fontos leveleket is, így például most egy prohardver privát üzenet értesítőt is.
Csinálhattam volna tudom, egy gmail fiókot a freemailról érkező leveleknek, de a gmail teljesen önfejű rendszerezőjétől, de főleg az összes levél meg fontos levél gyüjtögetésétől agyfrászt kapok így is. Konkrátan ha egy kínos levelet akarok eltüntetni, nem elég törölni a bejövő mappából és üríteni a lomtárt, ez a szar még vagy három helyen elraktározza a kimenő és a bejövő leveleket is.

Tudtok esetleg egy harmadik megoldást ami IMAP kiszolgáló és nem a szerver dönti el helyettem, hogy mit akarok a leveleimmel? Vagy van infója valakinek az outlook levélszemét szűrőjéről?

(#47506) core i7 válasza Clemi (#47505) üzenetére


core i7
addikt

De miért nekem válaszolsz :DDD ?

(#47507) Maddrive321


Maddrive321
csendes tag

sziasztok, szombat reggel nekem is megérkezett az évfordulós frissítés a gépemre sajnos :(, azóta több alkalommal előjött egy kék képernyő valami elromlott újraindítás szöveggel, ilyen előtte egyszer sem volt, és még olyat is csinál hogy este lefekvés előtt elindítom a torrentet, mikor felkelek reggel a bejelentkező képernyő vár és a torrent kb ment fél órát, a gép vagy újra indult vagy csak kijelentkezett, semmit nem szedett le teljesen, nem értem mi a baj a beállításaim a régiek az update előtt semmi gond nem volt, mi lehet a probléma?

(#47508) core i7 válasza Maddrive321 (#47507) üzenetére


core i7
addikt

Valahogy nem lehetne leállítani ezeket a frissítéseket? Nem szeretnék így járni Win7 be belehetett ,hogy én döntöm el telepítse és letöltöm e azokat

(#47509) TRob1 válasza oriic (#47503) üzenetére


TRob1
veterán

Gépház/Rendszer/Értesítések-nél gondolom mindkettő megjelenik. Ha igen, az alapnál kapcsold ki az értesítést.

(Miért jobb a beta? Mi a különbség? :F )

¤ R'n'R ¤

(#47510) Doky586 válasza Maddrive321 (#47507) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"este lefekvés előtt elindítom a torrentet, mikor felkelek reggel a bejelentkező képernyő vár és a torrent kb ment fél órát, a gép vagy újra indult vagy csak kijelentkezett,"

- megadható az a 12 órás időszak (munkaidő) mikor nem indítja újra a gépet. Ezt bármikor módosíthatod.
- megadható hogy automata újrainduláskor jelentkezzen be a nevedben, így az automatikusan induló programok (pl torrent) elindulnak és folytatják a dolgukat ott ahol abbahagyták...

ezekből következik hogy csak magadat okolhatod... ;]

(#47511) Storms


Storms
őstag

Üdv

Ma frissült a Windows 10 enterprise-om az 1607-es verzióra. Lett egy windows.old mappa azt majd le lehet törölni?
Ami még furcsa nekem ,hogy eltűnt a program files(x86) mappa. Pedig elvileg ott van, rejtett lett? :F

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#47512) Milestone2 válasza Storms (#47511) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Rendszereszközök / Lemezkarbantartó -val lehet eltávolítani.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#47513) Nyugis


Nyugis
senior tag

üdv!

valaki megtudná nekem nézni, hogy a win 10 jelenleg - összesen- mekkora helyet foglal a HDD-n?

(#47514) core i7 válasza Nyugis (#47513) üzenetére


core i7
addikt

Én most raktam újra a gépet és még 20GB foglalt helyem sincs pedig jelenlegi legfrissebb Win10 verzió van fent ráadásul Enterprise
Igaz raktam fel már 1-2 programot

Ugye a Microsoft Visualok
Nvidia Driver
Winrar
CPU/GPU-z
Aida
Chrome

Igaz SSD-n van a rendszerem nem HDD-n :)

[ Szerkesztve ]

(#47515) Nyugis válasza core i7 (#47514) üzenetére


Nyugis
senior tag

nekem is SSD-re megy csak azt számolom melyikre toljam rá, hogy jön ki jobban a rendszer szempontjából..

(#47516) core i7 válasza Nyugis (#47515) üzenetére


core i7
addikt

Kalkuláld bele ,hogy erre majd jönnek frissítések + SSD-nek legalább 10%-át szabadon kellene hagyni ha nem 15-öt

(#47517) Nyugis válasza core i7 (#47516) üzenetére


Nyugis
senior tag

nos akkor a kérdés megoldódott, 128-ra teszem rá. win 10 +program fils-nak elég kell h legyen.

(#47518) core i7 válasza Nyugis (#47517) üzenetére


core i7
addikt

másik SSD-d mekkora 30Gigás?

(#47519) Nyugis válasza core i7 (#47518) üzenetére


Nyugis
senior tag

256 gb

(#47520) core i7 válasza Nyugis (#47519) üzenetére


core i7
addikt

Hát azthittem ,hogy egy 30-asra akarod feltenni így teljesen fölös volt a kérdés mehet még 60-asra is nekem is 60-ason van még egy nagyobb játék is elfér :DDD

(#47521) core i7


core i7
addikt

Nekem is lenne egy problémám megkérdem nem e Win10 hiba

Youtobeon Ezt csinálták a videók legutóbb leis fagyott a gépem

Néha csak ugy simán beakadt de jött ez a feketeség kis képkocka maradta videóból

(#47522) PuMbA válasza core i7 (#47521) üzenetére


PuMbA
titán

Elég érdekes lenne, ha 1 évvel a kiadás után ilyen hibák lennének a Windows 10-ben, hogy még egy YouTube videót sem tudsz megnézni :DDD Milye böngésző? Videókártya driver hiba vagy húzva van, vagy melegszik.

[ Szerkesztve ]

(#47523) Apucy01 válasza csixy (#47488) üzenetére


Apucy01
őstag

Szia

nem értem milyen torrentes fissítésről beszélsz alapból nállam nem megy a kliens
Most itt figyel az update 49% on és se eéőre se hátra bár már annyi változás van hogy nem szagatja meg a netet. :W :W :W :W

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#47524) core i7 válasza PuMbA (#47522) üzenetére


core i7
addikt

áhh kiírt valami hibaüzenetet youtube meg most egy videó így besárgult Húzni semmit sem szoktam hőfok is 40 körüli

[ Szerkesztve ]

(#47525) PuMbA válasza core i7 (#47524) üzenetére


PuMbA
titán

Legújabb VGA driver fent van? Milyen böngésződ van, verziója?

(#47526) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok

Az mi a fenétől lehet hogy a store-ból letöltött programok kb 90%a nem működik?
A telepítés lezajlik problémamentesen, ám ahogy indítani akarom az adott alkalmazást(okat), kb 2 másodpercre bevillannak, és kb ennyi. Ergo valamiért bezárják magukat.
Próbáltam már teljes újratelepítést (0-ról format után) de az sem segít...

Egy I3-as NV GT920m-es laptopról van szó ha ez segít valamit.

A legfrissebb driverek természetesen fent vannak.

(#47527) core i7 válasza PuMbA (#47525) üzenetére


core i7
addikt

Chrome! Most tiszta telepítéssel felraktam az újat meglátjuk mi lesz :)

Eddig úgy néz ki jó lehet az volt a baj ,hogy rátelepítettem arra amit leszedett windows 352-es driverre az ujjat a 372-est de most tiszta telepítéssel talán megoldodott

[ Szerkesztve ]

(#47528) King Unique válasza raidx (#47484) üzenetére


King Unique
titán

Pedig ez nem egyedi eset és már többen is belefutottak ilyenbe. Nem hiába szokták általánosan azt javasolni, hogy a telepítés idején csak a célmeghajtó legyen a gépben, vagy legalábbis az legyen csak csatlakoztatva.

[ Szerkesztve ]

(#47529) JamesHun válasza Apucy01 (#47523) üzenetére


JamesHun
addikt

ugyan ez van nálam is valamiért
egyszer 48% ig ment
most restart után 46% on van

SeriesX: JamesSHun

(#47530) Zoz válasza JamesHun (#47529) üzenetére


Zoz
őstag

Nálam is ez volt, kézzel letöltöttem a Microsoft honlapjáról, és felraktam úgy.

(#47531) csaba951 válasza Apucy01 (#47523) üzenetére


csaba951
veterán

Gépház -> Frissítés és biztonság -> Windows Update -> Speciális beállítások -> Frissítések letöltési módjának kiválasztása -> Ki -> X-el bezárod az ablakot.

Gépet újraindítod és megpróbálod újra a frissítések letöltését.

Maga az alapötlet jó volt, de sajnos a kivitelezés katasztrofális lett. :(

(#47532) st6969


st6969
őstag

Arra van ötletetek, hogy miért nem tud alvó módból elindulni a gép kb. 20-ból 1x? 19x ha nyomok egy billentyűt, feléled, ahogy kell, de kb. 20-ból 1x az van, hogy bármit nyomok, nem reagál, vezetékes egérre se. Még a power gombra sem, kizárólag akkor, ha hosszan nyomom a power gombot, így indítva újra (vagy kihúzom a konnektorból). A gép kb. 3-4 hónapos (szinte új), win10 tiszta telepítés, alig van rajta 1-2 program, főleg böngészésre van használva. Kb. 1 hónapja csinálja ezt.

(#47533) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Felraktam a jelenlegi (nem insider!) legújabb release-t a windows 10ből (1607) és mit ne mondjak ... Nekem hiába tetszik ha a laptopomnak nagyon nem.
Esetleg valakinek nincs ötlete arra, hogy az előtte lévő release-t (1511) honnan tudnám leszedni ? (Hivatalos forrásból!)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#47534) Out válasza Hobbbyt (#47504) üzenetére


Out
addikt

Ha új UTorrentet használsz, akkor az alvó mód előtt kapcsold ki.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#47535) Hobbbyt válasza Out (#47534) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Nem, sajnos nem fut semmi a háttérben. (legalábbis nem tudok semmiről)

Direk 1 perces időre tettem, hogy teszteljem mi az ami megfogja, de semmi. Egyszerűen mintha valami ébren tartaná.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#47536) core i7 válasza Roxkex (#47533) üzenetére


core i7
addikt

Konkrétan Mi nem tetszik a laptopodnak? :)

[ Szerkesztve ]

(#47537) Out válasza Hobbbyt (#47535) üzenetére


Out
addikt

Gondolom a két alap paranccsal már megnézted, hogy az OS szerint mi ébreszti fel a gépet, ugye?

powercfg -lastwake
powercfg -devicequery wake_armed

Mikor gondom volt nekem ezek a parancsok segítettek kideríteni, hogy az USB hosszabító kábelem "rosszalkodott" :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#47538) Roxkex válasza core i7 (#47536) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hát a jó rég bugok elő jöttek.
Mint pl.:
Random "kékhalál" a videó kártya driver miatt (ugyan azzal is próbáltam amivel eddig használtam + a legfrissebbel is)
Random CPU pörgés mint az állat
Elsötétűl a monitor (lecsukom a laptopot) a CPU úgy fel pörög mint az állat. - De amit felnyitom / feloldom a kijelző sötétségét leáll.
Random .NET Runtime Optimization CPU pörgetés ..

Szerk.: Na meg az eddig megoldás ,hogy az idegesítő automatikus updateket letiltsam már nem jó :@ És mindig le tudja updatelni és az is szét vágja az egész OS-t ... NEKEM !

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#47539) Maxtreme válasza Maxtreme (#47526) üzenetére


Maxtreme
addikt

Kezdi elég komolyan felb*szni az agyam ez a szar...
Nem elég hogy erre sem találtam még megoldást, de ráadásképp az mtp eszközöket sem hajlandó felismerni ez a drága rendszer... (androidos telefon)
Elvileg az eszközkezelőnek a wpdmtp.inf-et kéne betallózni a windows/inf mappából, csak épp ilyen fileom nincs.
N-es rendszer, de a media feature pack fent van..

(#47540) Hobbbyt válasza Out (#47537) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Már néztem, de nem sikerült előrébb jutnom vele.

>powercfg -lastwake
Wake History Count - 1
Wake History [0]
Wake Source Count - 0

>powercfg -devicequery wake_armed
Logitech HID-Compliant Keyboard

A bill-t direkt enegdélyeztem, hogy ha netán mégis alvóba menne akkor legyen mivel felébreszteni. De ha ezt lecserélem az egérre, akkor is fenn áll a probléma.

Nekem az a furcsa, hogy már menni se akar alvóba (se hibernálás, se kikapcsolás)

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#47541) tahepa válasza TRob1 (#47501) üzenetére


tahepa
senior tag

Az évfordulós frissítést raktam így fel. Windows 10 managerrel vezénylem hogy mikor mit frissítsen...nincs orrba-szájba update...ennyi

(#47542) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Nekem a belső DVD és a külső BluRay meghajtót nem bírja felismerni a Windows 10 egy ideje.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#47543) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Látom többeket is szivat a Windows Update... Nálam is beragadt valami, a procit pörgeti, de történni nem történik semmi... Van már rá valami megoldás?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#47544) Bogyó bá' válasza pocokxx (#47543) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az okát nem tudom, de nejem gépe is ezt csinálta, pedig egyetlen SSD van benne, slussz. Egy teljesen tiszta újratelepítés nála megoldotta, azóta jó. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#47545) Grawens válasza pocokxx (#47543) üzenetére


Grawens
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#47546) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

2-3 napja tűnt fel először a figyelmeztetés, hogy frissítés érkezett.

Azóta többször volt ki és bekapcsolás valamint restart is....

Mintha itt beragadt volna :

Amit érdemes tudni, hogy édesanyám laptopja a belső hálón van.
Valamint engedélyezve van a "Frissítések több helyről" funkció a "helyi hálózaton és az interneten lévő gépek" rész.

Valaki tapasztalt már ilyet ?
Esetleg ötletek ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47547) netpeti98 válasza Borisz76 (#47546) üzenetére


netpeti98
addikt

Rakd fel kézzel:[link]

(#47548) Grawens válasza Borisz76 (#47546) üzenetére


Grawens
senior tag

Sokan szivattyúznak vele. Töltsd le manuálisan és úgy frissítsd. 32-bit, 64-bit

(#47549) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Nekem is beragadt szivás van :D Telepítettem kézzel,de még mindig ott van,hogy nem sikerült a frissítés. Dolgoztatja a hdd-t rendesen-

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#47550) pocokxx válasza Bogyó bá' (#47544) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez végül megoldotta, újraindítás után pedig le is ment rendben (akadás nélkül) a frissítés. Köszi mindenkinek! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.