Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47651) yanna válasza netpeti98 (#47650) üzenetére


yanna
őstag

Köszi!
Tegnap meguntam a várakozást 95%-nál, kinyomtam, majd ma indítás után azt mondja, hogy telepítsünk. Jó. Telepített, majd üzeni, hogy töltsünk le frissítést. Ok, letöltötte, kérte az újraindítást és lőn friss windows 10. :)

Elég nyűgöske volt, de megjött. :K

(#47652) raidx válasza yanna (#47651) üzenetére


raidx
őstag

Én meg azon drukkolok, nehogy megjöjjön mégegyszer. Eléggé sok bajom volt a régi visszavarázsolásával.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#47653) raidx válasza SoulReaver (#47617) üzenetére


raidx
őstag

Teszteléshez nem kell torrenthez fordulni. Letöltöd az MS-től és van 30 napod tesztelni. Akkor vagy adsz neki egy legális kulcsot és megy tovább vagy visszaállsz a régi rendszeredre. Gondolom ez még nem változott.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#47654) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

kb 1 hónap után kapcsoltam be a notimat, szinte rögtön elkezdte letölteni a frissítéseket de 55%-on megállt és órák óta ott áll.
Mit lehet ilyenkor tenni?
Ha nem folytatódna tovább a letöltés akkor büntetlenül le lehet kapcsolni a notit?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#47655) yanna válasza raidx (#47652) üzenetére


yanna
őstag

Fél éve tesztüzemben van csak a 10, igazából nagy gondom nem volt még.
A windows.old mappát kellett trükközve törölnom, mert hagyott benne 2 használatban lévő fájlt.
A másik vesszőparipám, hogy a vezeték nélküli képernyőtükrözés TV-re nem működik.

(#47656) King Unique válasza sz.j (#47654) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ilyenkor érdemes várni, hátha továbbmegy. Ha nem, akkor nyilván nem érdemes a végtelenségig és lehet akár egy újraindítást csinálni. Ilyen nálam is előfordult korábban, de egy restart általában megoldotta. Viszont, amikor sikeres telepítést követő újraindítás után a szokásos 0 —► 30% | 30% —► 100% folyamat megy, akkor nyilván (nagyon) nem ajánlott közben kikapcsolni / újraindítani a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#47657) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Sziasztok!
Egy napja csúnyán fagy a gépem. Tegnap előtt este valami frissítéseket telepített a 10 megint, és azóta, szóval tegnap este kétszer lefagyott. De úgy, hogy semmi reakció, csak a kikapcsolás, majd újra be. Meg ma este megint. Nem sokat gépeztem azóta, a munka miatt csak esténként tudok. Egy régebbi i7-es konfig, 8 giga ram, ssd-n van a windows. Félek, hogy valami hardveres hiba. Vagy lehet a frissítés miatt?
Más is jár hasonló cipőben?

Értem a csíziót.

(#47658) yanna válasza King Unique (#47656) üzenetére


yanna
őstag

Van egy öregecske asztali gép a környezetemben, még a szülinapi frissítés se jött meg rá. Pár hete is frissített, és nem tudtam kivárni, még a %-ig se jutott, csak forogtak a pöttyök újraindítás kérés után. Kikapcsoltam délután, majd másnap reggel meg úgy tett, mintha misem történt volna. Telepítette a frissítéseket "normálisan".

(#47659) CirrMee válasza Doky586 (#47649) üzenetére


CirrMee
addikt

Ne nézd hülyének a rendszer programozóit.
Szerinted nem lehet megállapítani, hogy egy adott kulcs illegális forrásból származik, lásd kalóz msdn / loaderes szemét? Az OEM teljesen egyértelmű, mert hardverhez kötődik, azzal nem tudsz mit csinálni. A dobozosnál van az egy gépes korlát, de ha csak egy gépen üzemel, már nem lehet illegális (eleve kellett rendelkezned azzal az 1db kóddal, újabban meg aktivál már kód nélkül is, ha tudja a m$ szervere azonosítani a gépet). m$ meg készségesen segíti az ilyen kérdésekben a sündőrségi szagértőt, nem kell kétszer kérni rá.

Folytasd kérlek...
A cégesre nem azt írtam, hogy nekik kell igazolni?
Leírták neked értelmesen, bár azóta sem bírtad felfogni, hogy matrica már nem feltétlenül jár egy adott példányhoz. A matricával buzulásuk anno az XP idejében volt menő utoljára.

Amúgy attól függ, miért van nálad a 100db laptop. Ha üzletről van szó, ott végezhető szervizelés, és javításra váró gépeket érint a dolog, akkor a tulaj felel a tartalmáért. Ha van 100db laptop, 0km -es ringyózzal, az első kérdés amúgy sem az eredetiség lesz, hanem hogy mit keres az ott (ezt igazold). Ha ezen túl vagy, akkor jön az eredetiség kérdése.

A tekes sünöket meg k*rvára nem érdekli, mi van a gépeden - ha már egyszer kiszálltak feljelentés miatt, viszik azt kérdés nélkül (mondván ők hülyék a gépekhez, de ha ide vonatkozó jogszabályt kérdezel tőlük, akkor arra sem tudnak majd mit nyögni), majd visszakapod pár hónap múlva, amikor méltóztatik átnyálazni a (felbérelt) szagértőjük. Ha otthon látogatnak meg, asztali géped van, és valami "értelmesebb" jómunkásember is van a látogatók között, akkor max megúszod az adattárolók/meghajtók kiszerelésével, lefoglalásával. Ha nincs ilyen szerencséd, visznek mindent, aztán majd egyszer viszont láthatod a dolgaidat. Bár azt sem garantálja semmi, hogy ugyanolyan formában. Régen a viccesebb helyeken elő szokott fordulni, hogy a kényszerpihi alatt mutálódni kezdtek a gépek... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#47660) King Unique válasza yanna (#47658) üzenetére


King Unique
titán

Van, amikor nem okoz gondot, de volt már, aki egy ilyennél rácseszett és utána nem nagyon tudott vele mit kezdeni. Nyilván, ha futó OS alatt szakítja meg, az talán kevésbé kockázatos, mintha az említett újraindítási folyamat közben. Előbbit már én is csináltam, főleg az Insider verzióknál, de az utóbbit nem szoktam erőltetni. Max. akkor, ha tényleg nincs más opció.

[ Szerkesztve ]

(#47661) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Lehet volt már kérdés, de hogy lehet, hogy a laptopom és a desktopom eltérő ütemben frissít? A notin már 1-2 hete elérhető egy új startmenü, desktopon azóta sem.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47662) netpeti98 válasza Jim Tonic (#47661) üzenetére


netpeti98
addikt

Direkt ilyen, fokozatosan engedik ki a frissítést.
Ezzel tudsz kézzel is frissíteni.

(#47663) Roxkex válasza hegegabi80 (#47598) üzenetére


Roxkex
senior tag

Nekem nincs tapasztalatom a windows 10-beli virusírtóval de a comodo-val van és amúgy azzal is ugyan ez a helyzet ,hogy szarrá kajálja a processzort néha. De nem mindig :P - Viszont vannak rá "javítások" de még mindig nem 100%-os ugyanis amikor az adatbázisait frissíti akkor szarrá kajcsizza a CPU-t :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#47664) hegegabi80 válasza Roxkex (#47663) üzenetére


hegegabi80
addikt

Most a process lasso progival kiszedtem azt az exe fájlt, ami alapból 25-30% tolta a cpu-t, és most ok.
Elvileg az avast-on belül a SecureLine VPN szolgáltatásra hivatkozott. De hiába kapcsoltam ki, akkor se változott semmi.
Majd teszek fel képet, hátha tud valaki valami okosságot.

(#47665) Roxkex válasza hegegabi80 (#47664) üzenetére


Roxkex
senior tag

Rendben :)

Hát én még pár napig adok neki esélyt és ha továbbra is fent állnak ezek a nagyon idegesítő (másoknak apróságok) dolgok akkor teljes dózer és vissza W7 mert ez a 1607 "Anniversary updte" teljesen megöli a rendszert :\ És természetesen hivatalos forrásbol nem lehet vissza rakni a 1511-es utolsó releaseig... -.-"

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#47666) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Most nézem, hogy a vga-t is kajálta rendesen. Ezért csodálkoztam én, hogy sima netezés közben is 60-65 fok körül volt a gpu is, mint intenzív játék közben. Most hogy lelőttem azt a szart, már csak 38-40.

(#47667) Popes válasza Roxkex (#47665) üzenetére


Popes
őstag

Legfrissebb előzetes build eltávolítása nem működik?

Felesleges az Anniversary miatt visszaállni Win7-re. :)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#47668) Boonen007 válasza Boonen007 (#47644) üzenetére


Boonen007
őstag

Valaki az update kérdésben? :)

(#47669) TRob1 válasza Boonen007 (#47668) üzenetére


TRob1
veterán

#47584

¤ R'n'R ¤

(#47670) mefistofeles

Apró de bosszantó hiba. Miért jelez a win 10 a valós időnél két órával kevesebbet a tálcán?
Megnéztem, az időzóna oké.
Kivettem a pontos idő automatikus beállítását és kézzel adtam meg. Talán így jó lesz de fel nem fogom miért csinálja.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47671) Rimuru válasza mefistofeles (#47670) üzenetére


Rimuru
veterán

Azert lesz mert a Windows nem UTC-t hasznal Linux alatt pedig ez lett beallitva.

Vigyázat, csalok!

(#47672) mefistofeles válasza Rimuru (#47671) üzenetére

Mi köze ehhez a Linuxnak? Nem piszkált bele semmit a Windowsba, külön merevlemezen is vannak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47673) King Unique válasza mefistofeles (#47670) üzenetére


King Unique
titán

Ez a hiba jellemzően akkor jön elő, ha pl. Linux is van telepítve mellé. Mindkét rendszerben lehet állítgatni —► [link], [link].

(#47674) lev258 válasza mefistofeles (#47672) üzenetére


lev258
veterán

De mindkettő kapcsolatban áll a BIOS-szal/UEFI-vel.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47675) Boonen007 válasza TRob1 (#47669) üzenetére


Boonen007
őstag

Ezen kívül valaki?

Köszönöm a segítséget, de sajnos nem jött be :(

(#47676) mefistofeles válasza lev258 (#47674) üzenetére

Nem tudtam, hogy a windows a biosból olvassa ki az időt.
Egyébként most megnéztem, a biosban tökéletes mutatja az időt. Azt meg ne mondjátok, hogy oda-vissza játszik a dolog és azért pontos a biosban az idő mert a Windowsban manuálisan átállítottam.

Hmm pedig de... megpróbáltam és egy órával előre állítottam az időt és valóban a biosban is így módosult a dolog...... ez érdekes......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47677) lev258 válasza mefistofeles (#47676) üzenetére


lev258
veterán

Akkor ne mondjam? :DDD
Ez a dolgok normál menete. Mert különben nem lenne értelme a netes időszinkronizációnak se (hol tárolódna?).

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47678) mefistofeles válasza lev258 (#47677) üzenetére

Bebizonyítottam magamnak, hogy igazad van. :D
...csak éppen számomra ez tök furcsa és érthetetlen. Tehát most jó az idő, de ha csatolom a linuxos merevlemezt és elindítom akkor utána a win ismát -2 órát fog mutatni?.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47679) lev258 válasza mefistofeles (#47678) üzenetére


lev258
veterán

Már linkelte egy ismerős kolléga, hogyan lehet megoldani. A Windows, a világ nagy részével ellentétben, még mindig local time-ot használ, eszerint manipulálja a rendszerórát is. Vagy ráveszed, hogy változtasson a szokásain, vagy a másik rendszert degradálod ilyen értelemben a céljaidért.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#47680) Jim Tonic válasza netpeti98 (#47662) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, gondoltam. Köszi.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#47681) #71746560 válasza mefistofeles (#47676) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,ez régóta így működik,internetes időfrissítés még pontosít is rajta-naponta. :))

(#47682) tibike8 válasza TIT (#47642) üzenetére


tibike8
őstag

(#47683) mefistofeles válasza #71746560 (#47681) üzenetére

Ez a része oké, nekem egyrészt az oda vissza befolyás az érdekes illetve az, hogy mindegy milyen módszerrel jutunk a végeredményhez, egy időzónában csak egy idő (lenne) lehetséges.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47684) TIT válasza tibike8 (#47682) üzenetére


TIT
veterán

Köszi megtaláltam de sajna leáll.

(#47685) rafis83 válasza ZPKing (#47597) üzenetére


rafis83
tag

Szia!

Nálam is ez a hiba jelentkezett a KB3189866 frissítés feltelepítése után. Nem tudok csatlakozni a saját NAS-hoz intézőn keresztül. Próbáltam a LAN drivert újra feltenni, ez sem segített, csak az ha letöröltem a KB3189866-os frissítést.
Ezzel csak az a baj, hogy a windows a háttérben újra letölti, és telepíti majd. Egyenlőre nem tudom, hogy mit lehetne kezdeni ezzel a hibával. Ha valakinek lenne ötlete, akkor azt szívesen fogadnám. Másnál esetleg jelentkezett ilyen hiba aki hálózati meghatóra akar csatlakozni?

(#47686) ZPKing válasza rafis83 (#47685) üzenetére


ZPKing
tag

SZia,

Ugyan erre jutottam én is.
Én vagyok a cégben a kinevezett rendszer garázda.
És ahogy települ a gépekre ez a frissítés úgy hullanak azok
a meghajtók amelyek nem kérnek hitelesítést. a csatlakozáshoz.
Szóval nem tudom mi lehet a megoldás.

Érdekesség képen engedélyeztem a win 10 rendszergazda fiókját oda belépve meg fel tudom csatolni a mappát.
Azt is megcsináltam a saját win fiókomra hogy megadtam neki ugyan azokat a jogokat és áttettem a rendszergazdák csoportba is a fiókot.
és még így sem működik a meghajtó csatolás.
szóval egyenlőre tanácstalan vagyok...

win+R netplwiz

[ Szerkesztve ]

(#47687) rafis83 válasza ZPKing (#47686) üzenetére


rafis83
tag

Nem hiszem, hogy mi csinálunk valamit rosszul, nem így kellene működnie.
A neten keresgélve máshol nem nagyon találkoztam ilyen hibával, de szerintem lassan majd több embernél is jelentkezik. Újratelepítéshez nincs kedvem, ill. nem hiszem, hogy megoldaná a problémát.

(#47688) JamesHun válasza rafis83 (#47687) üzenetére


JamesHun
addikt

nálunk olyan volt (van), hogy ha jelszót kért a hálózati meghajtó , de nem mentettük el nem tudott belépni
de ha elmentettük a kódot akkor belépet gond nélkül és többet nem volt vele gond ;)

SeriesX: JamesSHun

(#47689) vg válasza rafis83 (#47685) üzenetére


vg
addikt

Elvileg ezzel a programmal le tudod tiltani a nem kívánt frissítés újratelepítését. Azért mondom, hogy elvileg, mert én nem próbáltam.

(#47690) rafis83 válasza vg (#47689) üzenetére


rafis83
tag

Köszönöm a válaszokat, este kipróbálom!

(#47691) Dilikutya


Dilikutya
félisten

#47636-ra valaki? 24074-es upgrade telepítő.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47692) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Laptop, winfos 10 pro 64bit...

Miért szelektálja a wifi jeleket?
A Szomszéd hálózatait látja, de ami a másik szobában, csak 1 egy vékonyka ajtó választja el a routertől. Azt nem hajlandó észrevenni. :W
A router, újra indítva, a laptop újra indítva.

Valami tipp a megoldásra? (azon kívül amire már gondoltam, winfost kivágni a kukába!)

[ Szerkesztve ]

(#47693) PuMbA válasza Bal0924 (#47692) üzenetére


PuMbA
titán

Ha a WiFi driver a legfrissebb akkor az összes WiFi csatorna foglalva van valószínűleg, mert már 5 cm-enként telítve van minden WiFi eszközökkel manapság. Tedd át a routert 5GHz-re vagy az n-et kapcsold le és csak g legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#47694) Rimuru válasza Bal0924 (#47692) üzenetére


Rimuru
veterán

Masik rendszeren (ugyanazon a hardveren) lattad/tod azokat a halozatokat? Ilyesmi hiba jellemzoen arra vezetheto vissza hogy olyan frekvencian, csatornan, regio kodon van a halozat amit nem tud kezelni az adapter.
Esetleg telitett a kornyek mas halozatokkal es ez zavar be.
Routeren a fenti harom modot probald allitgatni.

Vigyázat, csalok!

(#47695) Bal0924 válasza PuMbA (#47693) üzenetére


Bal0924
aktív tag

A egész házban nincs annyi készülék, hogy beteljen a "puffer-ja"
A router jól van beállítva.
Még a drivert megnézem, de nem biztos hogy létezik frissebb driver hozzá..

És egyik napról a másikra csinálta ezt..

Más készülék nem panaszkodik.

[ Szerkesztve ]

(#47696) Lacess


Lacess
tag

Ha már WiFi...

Tegnap meglett az Anniversary Update (ne is menjünk bele :O ), azóta az óra melletti WiFi ikon nem animált már. Magyarul az összes csík folyamatosan fehér, nem változik a jelerősség függvényében.
Ha ráklikkelek, akkor a hálózatok listájában kapcsolat neve melletti ugyan ilyen jel már változik, a jelerősség függvényében. Az óra melletti állandó, "minden csíkja mindig fehér".

És nálatok?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#47697) arcitec


arcitec
addikt

Letöltöttem az áruházból - bár ne tettem volna - újraindításkor a belépéshez jelszót kér és persze jelszó az nem volt ,nincs . NEM TUDOK BELÉPNI. Ezért az valami nagyon hihetelen és nagyon csúnya szót szerettem volna ide írni. Mit tudok csinálni, illetve az áruház használata okán hogy lehet kivédeni a jelszó kérést(nem az áruházhoz ám,hanem a gép használatához) ami persze hogy nincs nem is volt. . Tulajdonos,rendszergazda egyedi user vagyok és így k..@ ..ott velem . Miért csinálják ezt.

[ Szerkesztve ]

(#47698) Hobbbyt válasza Out (#47596) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Lelőttem mindent, így alvóból már nem ébredt fel az éjszaka.. viszont magától aludni még mindig nem akar. Természetesen az alvó mód engedélyezve van.

(#47564) movax: Nekem az a baj, hogy a bill. és az egér is vezeték nélküli, a bill már.. pff.. 6+ éves, de sose volt ilyen baj eddig vele.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#47699) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Sziasztok! A laptopomon nincs fast startup. Onnan vettem észre, hogy az asztali gép(ami gyengébb hardverileg) sokkal gyorsabban bootol. Ott ahol be lehet (ne) kapcsolni a fast startupot (energiagazdálkodás) ilyen rész nincs a laptopon, csak az asztalin. Hogyan tudom előcsalogatni mégis, illetve lehet-e, hogy a laptopon nem véletlenül nincs ilyen. Olyasmire gondolok, hogy a win10 szerint jobb az a laptopnak, ha nincs beállítva, és talán ezért nem is létezik..

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#47700) SP4C3 válasza regvoltrossz (#47699) üzenetére


SP4C3
veterán

Valószínűleg ki van kapcsolva a hibernálás (szvsz úgy a legjobb) és olyankor nincs fast startup sem, mivel ahhoz meg kell a hibernálás, mert nem standard shutdown-t hajt végre, hanem előtte belapozza magát a hiberfil fájlba és csak utána csapódik el.

CMD (admin): powercfg -h on

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.