Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47701) regvoltrossz válasza SP4C3 (#47700) üzenetére


regvoltrossz
tag

Köszönöm, ez bekapcsolta. :R Értem mire gondolsz, de egy akkuról üzemelő gépnél nem mindegy, hogy pillanatok alatt használatra kész, vagy percekig töltögeti be a különböző drivereket.

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#47702) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Letezik winre Mindig tv, es Digionline alkalmazas?
Ha igen, csinalok egy microsoft accountot. Esetleg meg lehet kerulni az aruhazat?
Ha nincs, marad a w10 pc mellett a droid tablet.

(#47703) SyMbioTe

Hali.

Win10 Enterpirse-ra lehet valahogyan telepíteni az évfordulós frissítést?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47704) SP4C3 válasza regvoltrossz (#47701) üzenetére


SP4C3
veterán

Kikapcsolásnál ugyanazt megeszi.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#47705) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy miért van az , hogy magától kikapcsol a Defender és vissza se tudom kapcsolni?

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#47706) Maxtreme válasza SyMbioTe (#47703) üzenetére


Maxtreme
addikt

(#47707) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok tudna nekem valaki közvetlen linket adni a KB3176936 nevű frissítéshez, ugyanis itt is összef*sta magát?!

Biztos én vagyok a f*sz, de a ms update catalogról kb semmit nem tudok leszedni mert azt írja hogy ie 6.0 vagy afeletti verzió kell neki.. igaz ez akkor is ha ie-vel próbálom megnyitni..

szerk: x64 kellene.

szerk2:
Asszem találtam valamit. Ha valakinek kéne még esetleg katt

[ Szerkesztve ]

(#47708) Doky586 válasza Maxtreme (#47707) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

[KB3176936] de kizárólag IE-vel nyitható meg!

[ Szerkesztve ]

(#47709) CirrMee válasza SyMbioTe (#47703) üzenetére


CirrMee
addikt

Mindigtv létezik. Bármilyen hihetetlen, csak be kell írni a keresőbe.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#47710) Maxtreme válasza Doky586 (#47708) üzenetére


Maxtreme
addikt

Köszi közben megoldódott! :R

Már csak azt kutatom hogy a skypeot hogy tudom száműzni a rendszerből...

(#47711) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Van bármilyen módszer arra, hogy friss telepítésű Win10-en kikapcsoljam a "biztonságos rendszerindítás házirend"-es hülyeséget?
Nem tudok egy kontrollerhez spéci hivatalosan természetesen nem aláírt drivert telepíteni, mert nem futtatható le a nem-aláírt driverek telepítésének engedélyezésére való parancs a házirendre hivatkozva.

"Az értéket a Biztonságos rendszerindítás házirend védi, ezért nem módosítható és nem törölhető."
(bcdedit /set testsigning on)

Ha jól rémlik, még erről volt valami cikk itt PH!-n is, hogy ez egy "újítása" az anniversary update-nek...

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#47712) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!

Tervezem a rendszer újrarakását mert vannak bizonyos anomáliák (beakadó hang, dupla klikk 1 klikk helyett stb...).

A kérdésem az lenne, hogy próbálta-e valaki a reset PC opciót, mennyire hatásos? Én mindig a clean reinstall formattal karöltve híve voltam de most gondoltam ki kellene próbálni ezt a módszert ha már ilyen egyszerűen is lehet.

További kérdésem, hogy a personal file-okat (desktop, videók, képek stb...) én áthelyeztem a C-től különböző meghajtóra. Ha azt választom hogy törölje a personal fájlokat akkor törli őket akkor is, ha nem a C-n vannak? Azt gyanítom a válasz igen lesz. :D Csak mert attól tartok ha a personal fájlokat nem törlöm meghagy más hulladékokat is a regisztryben és akkor felesleges az egész. Lehet csak én parázok ettől, esetleg ha tudtok valami mélyebb olvasmányt linkelni arról, hogy hogy is működnek mit csinálnak a rendszer mélyén ezek a reset-ek, azt megköszönném!

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47713) Maxtreme válasza Dyingsoul (#47712) üzenetére


Maxtreme
addikt

"dupla klikk 1 klikk helyett"

Logitech egered van? :D
Ha igen, ha nem, az nem feltétlenül win hiba sajna.

(#47714) arcitec válasza arcitec (#47697) üzenetére


arcitec
addikt

Erre senki?

(#47715) fecs


fecs
senior tag

Adott egy All-in-one PC. Vettem hozzá egy Win10-et, amit DVD-n adtak át. Ezen az AiO PC-n nincs DVD meghajtó. Ilyen esetben hogyan lehet a legális utat járni?

Pixel 6a

(#47716) zoo8800 válasza Maxtreme (#47706) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez Enterprise-hoz nem jó

rip and tear, until it is done

(#47717) #14595328 válasza fecs (#47715) üzenetére


#14595328
törölt tag

Pl. letöltöd az összefoglalóban található megoldások egyikével az ISO-t, amiből csinálsz pendriveot, vagy csinálsz egy ISO-t a lemezről. Telepítésnél meg megadod a DVD-hez kapott kulcsot. A sorozatszám legyen "tiszta" és érintetlen legyen a telepítő. (Hash-eket tudod ellenőrizni.)

[ Szerkesztve ]

(#47718) #14595328 válasza arcitec (#47714) üzenetére


#14595328
törölt tag

(#47719) arcitec válasza #14595328 (#47718) üzenetére


arcitec
addikt

Köszönöm, de ha a gép indításakor kéri a jelszót - ami nemvolt - akkor mi a teendő? Köszönve..
Nem tudok belépni..

(#47720) SyMbioTe válasza Maxtreme (#47706) üzenetére

Ez nem jó.
Kiírja, hogy frissítés ügyében forduljak a rendszergazdához...

(#47709) CirrMee
Tudom. Van is mindigtv. De ez honnan jött?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#47721) tatararpad válasza arcitec (#47719) üzenetére


tatararpad
őstag

Az áruházba Microsoft Accounttal léptél be, a gép is ugyanazokat a bejelentkezési adatokat kéri, amiket oda adtál meg.

(#47722) #14595328 válasza arcitec (#47719) üzenetére


#14595328
törölt tag

A fiókod (e-mail címed, amivel letöltöttél a storeból) jelszavát fogja kérni onnantól, hogy összekapcsolta.
Vak vagyok, tatararpad megelőzött :)

[ Szerkesztve ]

(#47723) Doky586 válasza zoo8800 (#47716) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#47703) SyMbioTe: elkéred a cég rendszergazdájától, ha te vagy az, akkor elkéred a microsoftos kapcsolattartódtól...

[ Szerkesztve ]

(#47724) Dancs Ákos


Dancs Ákos
csendes tag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek.Windows 10 et szeretnék vásárolni.
Olyan verziót keresek amely gépcsere (alaplap,VGA,CPU) esetén gond nélkül átvihető másik gépre.

Segítsetek a választásomban.
Nem szeretnék mellé nyúlni.

Ez a verzió több gépre átvihető??

[link]

MICROSOFT Windows 10 Home 32/64bit USB magyar

(#47725) #14595328 válasza Dancs Ákos (#47724) üzenetére


#14595328
törölt tag

Szerintem ez dobozos verzió. De az MS oldalán kb. 2-3000 Ft-tal drágább a letölthető, az tuti dobozos.

(#47726) TIT válasza Maxtreme (#47713) üzenetére


TIT
veterán

Vagy inkább razer :) amúgy az egér mikrokapcsoló hiba.

[ Szerkesztve ]

(#47727) tordaitibi válasza SyMbioTe (#47720) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nekem szanta, eggyel alattam volt hsz.-od, es mellenyomott.

Koszi a valaszt.

[ Szerkesztve ]

(#47728) Maxtreme válasza TIT (#47726) üzenetére


Maxtreme
addikt

Arról nincs infóm, viszont nálam kb 4-5 "flagship" logitech G szériás rágcsáló halt le így. (nem, nem ütöm vágom a cuccaim, sőőt)

(#47729) CirrMee válasza SyMbioTe (#47720) üzenetére


CirrMee
addikt

Mellément. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#47730) Creepy


Creepy
tag

Sziasztok! Hol lehet a Windows 10-ben beállítani hogy mutssa a gép hőmérsékletét? Vagy ahhoz le kell szedni egy szoftvert, anno win7-en volt nekem, csak akkor sem tudtam hogy hogy hívták, vagy hogy hol lehet bállítani azt.
Válaszokat előre is köszönöm. :)

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#47731) arcitec válasza tatararpad (#47721) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi.... és ha nem tudom ? Pedig ha minden igaz azt próbálgattam és nem ment..
De persze nem értem, ha egyszer csak belépek az áruházba , onnantól jelszóval akar beléptetni a gép induláskor,hollott egész addig nem volt. Nagyon nem logikus ez számomra , nálam ez hiba, bug. Miért nem tudják már rendbe tenni.A böngésző sincs még mindig kész. Ezért nincs elég informatikus. Ezt sok sok szart...

[ Szerkesztve ]

(#47732) mrbego válasza Creepy (#47730) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia,
a windowsban szerintem nincs ilyen beállítás. Viszont van rengeteg program ami ki tudja írni.
Én a Speedfan-t használom ilyen célra.

Üdv, P

(#47733) Creepy válasza mrbego (#47732) üzenetére


Creepy
tag

Köszi :R

[FOTÓK] https://500px.com/domass & [GRAFIKÁK] https://www.behance.net/galambdominik

(#47734) Dyingsoul válasza Maxtreme (#47713) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Razer Deathadder. Persze én is gondoltam rá, hogy beszart a mikrokapcsoló de nem, kipróbáltam más egérrel is. Sok más anomália is van egyébként, pedig van nodom és anti-malware-em is de valami nem okés így sem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#47735) Doky586 válasza #14595328 (#47725) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Te hol nézed..?

Windows 10 Home: 40 999 Ft ÁFA-val együtt [link]

(#47736) rafis83 válasza ZPKing (#47686) üzenetére


rafis83
tag

Most már működik, elérem a hálózati helyeket a KB3189866 frissítés feltelepítése után.
A Synology NAS-nál a fájlszolgáltatásokon belül (Windows fájlszolgáltatás) SMB 2-t engedélyeztem, és ezután az intéző már felhasználónevet és jelszót kért (JamesHun is ezt javasolta). Ezt megjegyeztettem és most már automatikusan belép. Szóval a hálózati kiszolgálón kell módosítani egy kicsit a beállításokon.

(#47737) fecs válasza #14595328 (#47717) üzenetére


fecs
senior tag

Köszönöm, ma is tanultam valamit. :R

Pixel 6a

(#47738) tomp


tomp
félisten

Hiba?
40GB-os a rendszer partíció. Ez megy így hogy? Törölni akarná a gépre dugott +4vinyó tartalmát is? :F

(#47739) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Windowson belül van-e valamilyen mód arra,hogy a jelenlegi teljesítményt meg tudjam nézni ? (watt) Esetleg külsős program erre?

(#47740) raidx válasza BladePocok (#47739) üzenetére


raidx
őstag

Ahhoz műszer kell és nem program. Gyártók specifikációiból összeszedhező az adott alkatrész fogyasztása ami elmélez szám.ezeket összeadod és megvan sacolva a fogyasztás. Ami egyébként még rengeteg mindentől függ az adott időintervallimba. Lahat venni párezer Ft-ért fogyasztásmérőt. Haszerencséd van még pontosnak is nevezhető.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#47741) Csöves


Csöves
senior tag

Akadálymentesítéses verzió felrakásával van gond, 2 napja 99%-on áll.

Várjak még néhány napot?
Win 7-re menne.

Aquila non captat muscas.

(#47742) lao válasza Dancs Ákos (#47724) üzenetére


lao
tag

Hello!
Esetleg itt is megnézheted :[link]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#47743) tatararpad válasza arcitec (#47731) üzenetére


tatararpad
őstag

Hát, akkor felmerül a kérdés, hogy hogyan léptél be az Áruházba, ha nem tudod a bejelentkezési adataidat? :D Ha a Microsoft fiókban megadtál másodlagos email címet akkor oda kérhetsz egy új jelszó készítést, és megpróbálhatod azzal, vagy esetleg figyelj hogy a beviteli nyelv magyar legyen a bejelentkezési képernyőn, néha nekem is átrakja angolra, és akkor egy összetettebb jelszót hibásan visz be.

(#47744) csaba951 válasza Csöves (#47741) üzenetére


csaba951
veterán

Felesleges. Valami baja van, azért nem tud felmenni.

Próbáld meg újra, elölről!

(#47745) Csöves válasza csaba951 (#47744) üzenetére


Csöves
senior tag

De legalább írná ki, hogy mi baja van.

Aquila non captat muscas.

(#47746) raidx válasza Csöves (#47745) üzenetére


raidx
őstag

Valami kompatibilitási gondja lehet és búvárkodik megfelelő driver után. Csinálj egy újraindítást és vagy marad vagy visszkerül a régi. Ha marad lehet bűvészkedni a driverekkel.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#47747) joergie


joergie
őstag

Üdvözlet. Egy ilyen problémába ütköztem, egy 8 colos 1280x800as tabletet kötöttem egy 22 colos fullhd monitorra, és a monitoron levő szöveg kb olvashatatlan(de a képek is rondák), és nem tudom mit, és hogyan kéne változtatni, mert ez így katasztrófa, nem jó a tablet arra amire vettem...

Másik topikból képek.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#47748) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Sziasztok.

Particionálásnál megfagy a gép amint formázni akarom a kívánt particiót. (Csak homokóra) Ha pedig elindítom a telepítést akkor a Windows-Fájlok másolása 0% és ennyi. Mi lehet a probléma? Egy samsung laptopról van szó pendriveról telepítem. (UEFI)

Üdv :R

Bankkártyával? Hát persze!

(#47749) didros


didros
senior tag

Sziasztok! Vásároltam egy netbookot előtelepített Windows 10 Home rendszerrel. A géphez nem kaptam viszont sem telepítő médiát, sem termékkulcsot. Ha most én ráteszek egy Linuxot, de később valamiért mégis vissza szeretném állítani a windowst, akkor azt hogyan lehetne jogtisztán megoldani?

(#47750) tibike8 válasza TIT (#47684) üzenetére


tibike8
őstag

Mármint a letöltés áll le mint előtte? A manuális telepítést próbáltad amit itt fentebb szintén javasoltak. Nekem mondjuk az nem segített, csak amit javasoltam, de másnak meg jó volt az is.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.