Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47451) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Ha már egy adott gépre regisztrálva van a win10 anno win7-ből free, és a gépben alaplapcsere lesz, akkor gond nélkül fog vele menni az aktuális Win10?

(#47452) Zoz válasza RedHarlow (#47450) üzenetére


Zoz
őstag

Ha a BIOS-ban van a kulcs, akkor telepítéskor nem kell beírni semmit, automatikusan kiolvassa majd, és aktiválja. Csak az a lényeg, hogy ugyanolyan kiadású (Home/Pro) legyen a telepítő, mint amilyen a 8.1 volt.

(#47453) yanna válasza B-L-A-C-K (#47451) üzenetére


yanna
őstag

Elvileg nem, de mintha írt/ak volna valaki/k ellenpéldát is.

(#47454) Doky586 válasza RedHarlow (#47450) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a laptopon ott a hologramos matrica akkor a biosában ott a kulcs is az aktiváláshoz.
Ha letöltöd a Win10 relepítőt az MS-től akkor telepítheted a megfelelő verziót (valószínű Home). Ennek semmi köze az iskolához..

Ha ennél magasabb verzió kell (azon korlátozott időre) akkor járj el az idézett leírás szerint...

(#47455) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Azt meg lehet oldani windows 10 esetén, hogy az OS-hez kötődő processzek csak a kijelölt CPU magokon fussanak? Van egy szoftver, ami láthatóan csak 4 magot használ a 6-ból és ezt szeretném elérni, hogy az OS viszont azon a 2 magon fusson, amin nincs terhelés. Ez megoldható?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#47456) st6969


st6969
őstag

Köszi mindenkinek :)

(#47457) tatararpad válasza Tigerclaw (#47455) üzenetére


tatararpad
őstag

Task managerben lehet affinitást állítani az egyes folyamatokhoz, de tippre ez jóval összetettebb dolog annál, mint hogy a userre legyen bízva.

[ Szerkesztve ]

(#47458) Sz_Imre válasza bopeti98 (#47438) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia, köszönöm a segítséget. A gép észlelhetővé tétele volt a megoldás.

(#47459) justaview


justaview
őstag

Sziasztok! Segítséget kérnék.

Egy Windows 10-et futtató laptopból kiemeltem a HDD-t.

Amennyiben ezt a HDD-t egy szintén Windows 10-et futtató PC-be helyezem (persze csak plusz meghajtóként), és néhány könyvtárat, adatot törlök (a laptop W10 rendszeréhez persze nem nyúlva), majd ezt követően visszahelyezem a HDD-t a laptopba, az működni fog rendesen?

Vagyis a PC W10-ese nem csinál valami olyat, ami bezavarhat a laptop W10 rendszernek?

[ Szerkesztve ]

(#47460) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Frissites Pc re.

[ Szerkesztve ]

(#47461) netpeti98


netpeti98
addikt

Windows 10 Anniversary Update Build 14393.187

Improved reliability of Windows Shell, map apps, Internet Explorer 11, and Microsoft Edge.
Addressed issue causing push-button reset to not work correctly and roll back on devices with language set to any of the Unicode languages.
Addressed issue causing devices to crash after disconnecting an e-reader that was attached to the device.
Addressed issue causing devices to not recognize a Secure Digital (SD) card if it is inserted and removed multiple times.
Addressed issue causing some apps to not respond to the commands in the app bar in Windows 10 Mobile.
Addressed issue that sometimes blocks alarm notifications in Windows 10 Mobile.
Improved support for using the camera app in Windows 10 Mobile Enterprise.
Addressed additional issues with rendering 4K resolution, missing Start menu tiles when running on battery, Internet Explorer 11, Microsoft Edge, Bluetooth compatibility, graphics, display rotation, app compatibility, Wi-Fi, Feedback Hub, Miracast, Windows Shell, revised daylight saving time, and USB.
Security updates to Microsoft Edge, Internet Explorer 11, Microsoft Graphics Component, Windows kernel, and Adobe Flash Player.

[ Szerkesztve ]

(#47462) szami777


szami777
addikt

Üdv, vettem ma egy ssd-t, a hdd-t leformáztam teljesen és friss win10-et pakoltam az ssd-re. Minden klappol, a kérdésem az, hogy a win10 miatt korábban kettészedett 1.5 terrás winchestert hogyan tudom újra egybrerakni, telepítéskor próbáltam, de ott csak formázni és törölni engedte, de egyik sem tűntette el és olvasztotta egybe.

Itt egy képernyőmentés a helyzetől: [link]
Nem merek visszamásolni még semmit, nehogy újra formázzam kelljen, előre is köszönöm a válaszokat. :R

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#47463) AKG válasza szami777 (#47462) üzenetére


AKG
tag

A telepítónél padig van mód a két partíció törlésére,majd egy új létrehozására.
Ha ez nem,az easeus partition master megteszi.
Feltéve,ha a képen látható,jelenlegi win indításához szükséges partíciók nem itt vannak.
Csak az ssd volt a gépben,amikor telepítetted a wint?

[ Szerkesztve ]

(#47464) szami777 válasza AKG (#47463) üzenetére


szami777
addikt

Nem, bent volt a hdd is. Elszurtam, hogy maradt ilyen apro rendszerizé a hddn?

Az általad ajánlott programmal kipróbáltam és nem engedi összevonni a kettőt, fene tudja miért, nem engedi kijelölni. [link]

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#47465) AKG válasza szami777 (#47464) üzenetére


AKG
tag

Gép kikapcs,lemez ki,gép indít.
Ha a win nem tölt be,akkor a sima hdd-re rakta a boot partíciókat.
Megoldás:
Csak az ssd legyen bent,úgy telepítsd a wint.
Ha kész,lemez be,telepítő újra elindít,majd töröld a két partíciót,és hozz létre egy újat.

(#47466) #41133696


#41133696
törölt tag

Mai:

(#47467) King Unique válasza szami777 (#47462) üzenetére


King Unique
titán

Gondolom a Lemez 1 az SSD, azon van most a Win10. Korábban a Lemez 0-án volt a rendszer, azért a kisebb partíciók? Ha nem és csak a nem lefoglalt részt hoztad létre, akkor mivel telepítésnél csatlakoztatva volt a HDD is, így arra is került egy "kicsi"...f@sza. :DDD

Szóval, ha a HDD-re is reprodukálta magát, akkor csak a 2 nagyobb partíciót piszkáld, azokat vond össze! Ha van nem lefoglalt rész, akkor ez esetben elvileg a beépített lemezkezelő is tud kiterjesztést. Na persze nem mindig ám...—► [link], [link]. Van amikor még ehhez is külső partícionáló program kell, de abból sem mindegy, hogy melyik —► [link].

[ Szerkesztve ]

(#47468) Apucy01


Apucy01
őstag

Sziasztok!
volna egy kis gondom ezt a frisitést telepitené az opredszer KB3189866 ám ha a letőltés eléri a 95% ot a net megszakad és kezdődik minden előről igy telepiteni sem tudja már kb 2 órája ezt játszom valakinek valami ötlet?

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#47469) TRob1 válasza Apucy01 (#47468) üzenetére


TRob1
veterán

Kb. ugyanaz. :U Illetve itt van olyan is hogy 5%-on áll meg. :)

¤ R'n'R ¤

(#47470) netpeti98 válasza Apucy01 (#47468) üzenetére


netpeti98
addikt

Nekem probléma nélkül felment, de máshol is panaszkodnak rá. Majd megjavul. :)

(#47471) szami777 válasza AKG (#47465) üzenetére


szami777
addikt

+(#47467) King Unique

Köszönöm a válaszokat, nem tudtam a tanácsaitokat még elolvasni, nem volt net, így tudtam megoldani: [link]

Tehát a a 1.5 terra elvileg egyben van, de az 500 mega nem az ssd-n van, ha jól értelmezem.
Para ez így, vagy maradhat?

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#47472) Apucy01 válasza netpeti98 (#47470) üzenetére


Apucy01
őstag

az oké hogy nem jó még de azért a netet nem kellene bontania minden próbálkozásnál :O

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#47473) TRob1 válasza Apucy01 (#47472) üzenetére


TRob1
veterán

Jah, a net nálam nem szakad meg. :B Csak laptop 95%-ig megy, asztali meg hol így hol úgy.

szerk: Hopp, közben laposon 97! % Ezt még nem láttam ma. :D Lehet hogy lesz valami? :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#47474) yanna válasza justaview (#47459) üzenetére


yanna
őstag

Persze, semmi akadálya az "adatmódosításnak". Amennyiben valóban csak ennyi, nem lenne szabad bezavarni semminek.

(#47475) netpeti98 válasza Apucy01 (#47472) üzenetére


netpeti98
addikt

Máshol nem írtak netbontásról, csak arról, hogy nem ment tovább.

(#47476) Zoz válasza justaview (#47459) üzenetére


Zoz
őstag

Ha nem akarsz kellemetlen meglepetéseket, akkor kiszedés előtt kapcsold ki a Gyors rendszerindítást, hogy a leállítás valóban leállítás legyen.

(#47477) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Adott egy Windows 10-es HP laptop (naprakész), ami wifin csatlakozik a hálózathoz. Időnként a wifi jelerősség legyengül, és a letöltés sebessége is drasztikusan lecsökken. (akár fél Kb/sec-re)
Egy Windows újraindítás segít. Gondoltam, hogy keresek hozzá másik wifi drivert, de közben azt tapasztaltam, hogy ugyanezen a hálózaton egy másik laptop is ugyanígy járt: legyengült a wifi jelerősség, és egy restart megoldotta.
Az lenne a kérdésem, hogy láttatok-e már ilyet? Mi lehet a baj? Két különböző gépen is rossz a wifi driver? Érdemes próbálkozni a cserével, hátha megoldja egy másik driver? Vagy inkább a routert kéne resetelni, vagy frissíteni a router firmwaret?
Köszönöm a tippeket!

(#47478) Apucy01 válasza netpeti98 (#47475) üzenetére


Apucy01
őstag

nállam a net is szakad ál 95% on és egyszer csak nincs net (DIGI)

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#47479) justaview válasza Zoz (#47476) üzenetére


justaview
őstag

(#47476) Zoz
(#47474) yanna

Köszönöm a segítséget! :R

(#47480) Doky586 válasza szami777 (#47471) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Így legalább a HDD belassítja a rendszerindulást hogy ne érezd túlzottan gyorsnak. és persze a HDD kiszedhetetlenné válik, mert különben a gép el sem indul.. :DDD

HDD nélkül particionálatlan SSD-re kellett volna telepítened (szerintem uefi módban)...

[ Szerkesztve ]

(#47481) szami777 válasza Doky586 (#47480) üzenetére


szami777
addikt

Oks, akkor lesz egy hosszú estém :D
Köszi a választ.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#47482) King Unique válasza szami777 (#47471) üzenetére


King Unique
titán

Azt látom, hogy a két nagyobb partíció össze lett vonva, de ezek szerint a két kisebb is... Így indul egyáltalán a rendszer? Illetve tökmindegy, mert ez így akkor is abnormális. Normális esetben a rendszer által létrehozott plusz partícióknak is arra a lemezre kellett volna kerülnie, amire a Win10-et telepítetted.
Tehát, ha belefér és nem nagy meló, akkor + 1 szavazat az újratelepítésre úgy, hogy csak az SSD van a gépben.

[ Szerkesztve ]

(#47483) Maddrive321


Maddrive321
csendes tag

sziasztok, szombat reggel nekem is megérkezett az évfordulós frissítés a gépemre sajnos :(, azóta több alkalommal előjött egy kék képernyő valami elromlott újraindítás szöveggel, ilyen előtte egyszer sem volt, és még olyat is csinál hogy este lefekvés előtt elindítom a torrentet, mikor felkelek reggel a bejelentkező képernyő vár és a torrent kb ment fél órát, a gép vagy újra indult vagy csak kijelentkezett, semmit nem szedett le teljesen, nem értem mi a baj a beállításaim a régiek az update előtt semmi gond nem volt, mi lehet a probléma?

(#47484) raidx válasza King Unique (#47482) üzenetére


raidx
őstag

Érdekes az eset. Már Win 7-nél is azt alkalmaztam, hogy létrehoztam a particiókat a rendszernek szánt meghajtón majd a rendszer particióját töröltem és azt mutattam meg a telepítőnek. Soha nem pakolt semmit a többi HDD-re. Ott szépen létrehozta a neki kellő dolgokat és telepített. Így utólag nem kellett particiókat mozgatni. Jelenleg SSD és 2 HDD található a gépembe de utoljára akkor volt megbontva mikor az SSD belekerült. Ja! Akkor kapott új alaplapot is.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#47485) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Windows 10 mennyire igényli az újraindítást? Ha hónapokig nem kapcsolom ki a gépet, nagyon belassul?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47486) zzola válasza enginev3.0 (#47485) üzenetére


zzola
félisten

Windows, szerinted? :DDD

(#47487) csixy válasza Apucy01 (#47468) üzenetére


csixy
addikt

Kapcsoljátok ki a torrentes frissítést és indítsátok újra a gépet. Úgy tűnik, hogy egyenest Redmondból lejön a frissítés.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47488) csixy válasza csixy (#47487) üzenetére


csixy
addikt

Így eljutottam 47%-tól 95%-ig , itt megint elakadt,ekkor visszakapcsoltam a torrentes fissítést és meg lett a 100%.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47489) PuMbA válasza enginev3.0 (#47485) üzenetére


PuMbA
titán

Semennyire, Windows 10 Home-ot szerverként, távoli asztalos munkára használva simán 3 hónapnál többet bír. Ha belassulna, akkor az egy program hibája és nem a Windowsé.

[ Szerkesztve ]

(#47490) enginev3.0 válasza PuMbA (#47489) üzenetére


enginev3.0
félisten

Tobb folyamatot ad egy windows mint egy ubuntu a gépnek? Csak mert tobb feladat lassabb működés, es tobh hő, tobb ventilátor pörgés

Plex, utorrent

Ezeket futtatnek csak rajta en, tobbi meg a windows folyamatai

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#47491) TRob1 válasza csixy (#47487) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem az asztalimon így is baxik megcsinálni. :( (Laposon felment már tegnap "nagy nehezen")

¤ R'n'R ¤

(#47492) PuMbA válasza enginev3.0 (#47490) üzenetére


PuMbA
titán

Fogalmam sincs, ennyire nem vagyok benne, de nem hiszem, hogy lenne bármilyen gondod :)

(#47493) bubogabor


bubogabor
tag

Sziasztok hogyan lehet kikapcsolni a a torrentes frisitést Windows 10 ben mert nekem se akar asztali gépre felmenni ez a fránya frissités segitségeteket elöre is köszonöm

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Enterprise Kaspersky Internet Security 2019 & Malwarebytes' Anti-Malware

(#47494) #56474624


#56474624
törölt tag

Windows frissítéssel win10-en nem szenvedtem ennyit, mint a tegnapival, még mindig nincs fent. Tegnap több órára magára hagytam a gépet, mindig 95%-ot mutatott, mikor ránéztem. Volt újraindítva is, de ragaszkodott a 95%-hoz. Most már 4-féle értéket is látok össze-vissza sorrendben megjelenítve: 95%, 5%, 33%, 50%. Illetve egyszerűen eltűnik, hogy egyáltalán frissít, a keresés gomb sincs meg. Aztán bezárom, újra belépek a Gépházba, megint kijelzi a frissítés tényét.
Pedig már alszanak a derék amcsik, gondoltam, most simán fog menni... :U

[ Szerkesztve ]

(#47495) core i7


core i7
addikt

Na feltettem a Windows 10-et azon kívül semmi bajom vele ,hogy magától szedi le az Nvidia drivert ezzel is csak azért van mert nem a legfrissebbet szedi le. Le kell szednem és még csak törölni se tudom a régit hanem rá kell telepítenem Játékot pedig még mindet nem próbált például régebbiek is ,hogy futnak el vele...

(#47496) #18193920 válasza core i7 (#47495) üzenetére


#18193920
törölt tag

A driver telepítésénél ha az Ajánlott helyett az Egyéni telepítés választod, akkor be lehet pipálni a Tiszta telepítés lehetőséget.

Nálam a Steam-es Far Cry 2 sehogy sem akart működni windows 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#47497) Maddrive321


Maddrive321
csendes tag

sziasztok, szombat reggel nekem is megérkezett az évfordulós frissítés a gépemre sajnos :(, azóta több alkalommal előjött egy kék képernyő valami elromlott újraindítás szöveggel, ilyen előtte egyszer sem volt, és még olyat is csinál hogy este lefekvés előtt elindítom a torrentet, mikor felkelek reggel a bejelentkező képernyő vár és a torrent kb ment fél órát, a gép vagy újra indult vagy csak kijelentkezett, semmit nem szedett le teljesen, nem értem mi a baj a beállításaim a régiek az update előtt semmi gond nem volt, mi lehet a probléma?

(#47498) tahepa válasza #56474624 (#47494) üzenetére


tahepa
senior tag

Nekem sem ment a rendszerből frissítve...de leszedtem innen a segédprogramot és azzal már minden ment rendben.( volt vagy másfél óra az egész buli)

(#47499) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Windows 10 Anniversary után jol tudom beállítani,hogy ne telepítse automatikusan a frissítéseket?Keresse,de ne tegye fel és én dönthessem el mikor telepítem.Mondjuk amikor nem használom aktívan a gépet.Nem találom,csak aktív időszakot az meg az újraindításra vonatozik.
Most nézem teleépítgeti itt nekem 48% a tegnapi frissítést...

Köszi.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#47500) PuMbA válasza Orlin (#47499) üzenetére


PuMbA
titán

"Most nézem teleépítgeti itt nekem 48% a tegnapi frissítést..."

És ez miért zavaró? Ha nem nézed meg, akkor sosem jössz rá, hogy frissít :) Egyébként Gépházban a Frissítés és Biztonság főmenüben a Windows Update fülön a Speciális beállításoknál be tudod pipálni a Szolgáltatásfrissítések elhalasztásánál.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.