Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) Borisz76 válasza Grawens (#47548) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

Zökkenőmentes volt a manuális telepítés.

Mod : Elkiabáltam.

Frissítés előtt még ment a Steam fiókom és játszottam is a Project Cars-al.
Most meg a kliens el sem indul....remek :W

Egy újabb restart lehet megoldja.
Majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47552) pete_21 válasza pete_21 (#47477) üzenetére


pete_21
addikt

Erre valaki tud tippet adni?
Köszönöm! :)

(#47553) csixy válasza Borisz76 (#47551) üzenetére


csixy
addikt

Kell fizetni a kosár tartalmáért?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47554) Borisz76 válasza csixy (#47553) üzenetére


Borisz76
veterán

Csak ha meg akarod venni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47555) csixy válasza csaba951 (#47531) üzenetére


csixy
addikt

DejoooOOÓ !!
Ezt honnan lehetett kimazsolázni?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#47556) TRob1 válasza Borisz76 (#47551) üzenetére


TRob1
veterán

Nekem az sem megy. :W (hiba: 0x800706be)

¤ R'n'R ¤

(#47557) ElEvEn11


ElEvEn11
senior tag

Nem volt ma senkinek problémája a Windows Update futtatásával? Nekem órák óta 46%-on áll és nem történik semmi további a letöltésnél. Tisztára mint a Windows 7-nél. Korábban elkezdte, majd szintén megállt 48%-nál. Akkor újraindítottam, de továbbra sem történik semmi. :(
Ötlet?
Mit javasoltok? Mit lehet ilyenkor tenni vele? :F :F :F

Most látom, hogy éppen fentebb hasonlóba futottak. Kipróbálom a tippeket és írok, hogy megy-e.

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#47558) yanna válasza ElEvEn11 (#47557) üzenetére


yanna
őstag

Az előző néhány tucat hsz fele kb. erről szól... :U

(#47559) netpeti98


netpeti98
addikt

Apps built using the Desktop Bridge now available in the Windows Store!
Végre érkeznek az első asztali alkalmazások az Áruházba! Remélhetőleg hamarosan több népszerű program is követni fogja őket. :)

[ Szerkesztve ]

(#47560) ElEvEn11 válasza ElEvEn11 (#47557) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Teszteltem mindkét ötletet az Update stuck-ra, de nekem csak a kézi telepítés jött be.
Lásd fentebb.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#47561) apollo12


apollo12
veterán

heló miért terheli állandóan procimat egész nap

neten pár dolgot ki próbáltam, de ugyan úgy terheli tovább minden nap

hogy lehetne ki kapcsolni?

(#47562) Boonen007


Boonen007
őstag

Nekem a tegnapi frissítő csomag letölti a fájlt és előkészítésnél ezt a hibát dobja: 0x8e5e03fa

Próbáltam azt a frissítés törlő cuccos programot, letölteni manuálisan de azzal sem jobb. Ötlet?

(#47563) akos727


akos727
senior tag

Üdv! Vettünk egy új laptopot freedos-szal és próbálkozunk vindózt tenni rá nem sok sikerrel. Rufussal csinaltam bootable usb-t, de mindíg kék halál "page fault in nonpaged area "-val megspékelve a végeredmény. Próbáltam több féle windowst is, egyedül a 7-tel jutottam tovabb, ahol még a tényleges telepítés előtt (nyelv választás után) valamilyen illesztőprogramot kér vagy nem elékszem pontosan (probaltam betallozni a mellekelt dvd-t, amin elvileg vannak a driverek, de nem fogadta el). Gugliztam is jó sokat, ezt a fórumot is átnéztem, de nem találtam erre megoldást. Van valami tipp, hogy mit csinaljak vele? Vagy mit ornthatok el?

[ Szerkesztve ]

(#47564) movax válasza Hobbbyt (#47504) üzenetére


movax
őstag

Nálam az egér volt a vétkes. Wireless egér és általában benne hagyom a laptopban a kis vevőbiszbaszt, de ha ébren van az egér, akkor nem alszik el a gép. Megoldás: kikapcsolom az egeret a kis kapcsolóval az alján.

Ha nem az egér, akkor valami más USB-s cucc lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#47565) ElEvEn11 válasza yanna (#47558) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Valóban. Ezért is kértem bocsánatot. Megzavart az időrend és a topic tetejét néztem az alja helyett. Ezért nem találtam az ide vágó hsz.-eket. :B Mindenki hibázik néha. :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#47566) DaWe94


DaWe94
senior tag

Sziasztok nem tudom volt-e már a kérdés, de Én itt a keresőt használva sem találtam.... :D
Na mindegy.... a problémám a következő:
Mióta fentvan a win10 az asztali gépemen, nem hajlandó egyszerűen sem alvó módból felébredni, sem pedig újraindulni. Mindkét esetben standby módba kapcsol a monitor és kb ennyi. :D Csak a hosszan nyomott power gomb segít.

(#47567) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Most meg a defender miatt van 89%on a CPU :D Ezzel a frissítéssel szenved KB2267602..Probalkozik frissíteni.. Mi történik most ezzel...

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#47568) mrbego válasza Pokesz007 (#47567) üzenetére


mrbego
aktív tag

Ugyanez van nálam is ... :(
De még a tegnapi frissítés sem ment fel a laptopomra.

A régi lapotopomon W10 Pro van, az gond nélkl frissült tegnap elsőre. Lehet hogy csak a Home veriókkal van valami bibi... ? :F

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#47569) Borisz76 válasza mrbego (#47568) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem Win 10 Pro-m van ( 64 bit ) és mint korábban írtam nekem is sz@rakodott a frissítéssel.

Szerintem nem azon múlik a dolog , hogy Home vs Pro a Winfos....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#47570) yanna válasza Borisz76 (#47569) üzenetére


yanna
őstag

Nem bizony, az én pro-m is xarakodik 95%-nál már vagy 4 órája.

(#47571) norti


norti
addikt

Valami gáz van az update szerverekkel, Windows Update MiniToolban látszik, hogy megáll a letöltés csak ennél az egy frissítésnél néhány 10 mega után. A többi frissítés gond nélkül letöltődik és feltelepül, csak a cumulative nem.

Mindenkinél baj van.

[ Szerkesztve ]

(#47572) Boonen007 válasza norti (#47571) üzenetére


Boonen007
őstag

Nekem a letoltott updatet sem engedi felrakni, de senkinek sincs otlete miert.. 😐

(#47573) mefistofeles


mefistofeles
addikt

Halkan írom, mert félek megköveztek..... nekem a háttérben felment a frissítés észre sem vettem csak mikor leállításkor írta, hogy frissítés és leállítás. Ennyi volt és minden tuti.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47574) nobiand


nobiand
aktív tag

Nekem az itt leírtak segítettek a frissítésben. LINK

(#47575) TRob1 válasza nobiand (#47574) üzenetére


TRob1
veterán

:C :R

¤ R'n'R ¤

(#47576) apollo12 válasza apollo12 (#47561) üzenetére


apollo12
veterán

ha teljesen le tiltom a windows search, milyen problémákkal jár ?

(#47577) netpeti98 válasza apollo12 (#47576) üzenetére


netpeti98
addikt

Nem lesz indexelésed, így a keresés lassabb lehet.
Első körben érdemes lehet testre szabni, hogy csak ott indexeljen ahol szükség van rá. Ha nem oldja meg, vagy nincs rá szükséged, akkor letilthatod.

Szerk.: itt egy cikk róla:[link]

[ Szerkesztve ]

(#47578) Popes


Popes
őstag

Úgy látom hogy jó döntés volt hogy a saját rendszeremre nem erőltettem fel a csodálatos Anniversary-t. :N
Valami oknál fogva az MS sem erőlteti mindenkinek hanem inkább frissíti a régebbi buildeket is. Most is jött a 10586.589-re is öt darab frissítés. (van olyan ismerősöm aki még mindig megelégedéssel használja a 240-es buildet mert azóta sem frissült)

Nagyon olyan érzésem van hogy az MS insider-nek néz minden felhasználót és tolja élesben a Beta állapotú frissítéseket,(az insiderek meg kapják az Alfát :U ) ezért inkább napi használatban lévő gépen csak két verzió lemaradással kullogok az új buildek után. :K

Deus ex machina

(#47579) apollo12 válasza netpeti98 (#47577) üzenetére


apollo12
veterán

holnap megpróbálom köszi, ha ugyan úgy eszi a procit, akkor teljesen kikapcsolom

(#47580) ufonauta válasza mefistofeles (#47573) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Isten ments, hogy valaki téged megkövezzen. De amikor már majd leragad a szemem és mennék aludni, de a gép a kék képernyőnél szüttyög órákig frissítés címén a leállás helyett, akkor az MS-t szívesen megkövezném. :D

(#47581) TRob1 válasza ufonauta (#47580) üzenetére


TRob1
veterán

De ha inkább elmész aludni ahelyett hogy leragadó szemmel bámulod a kék képernyőt órákig, attól még a Win megcsinálja ám a frissítést, majd leáll. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#47582) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Biztos megoldjàk...Eddig nem.csalódtam a win10be 1éve hajtom éjjel nappal.. Gondolom itt is leírjàk a megoldàst magyarul lesz olyan rendes felhasznàló..

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#47583) mefistofeles válasza ufonauta (#47580) üzenetére


mefistofeles
addikt

Tökéletesen megértelek...... :K

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#47584) TRob1 válasza Pokesz007 (#47582) üzenetére


TRob1
veterán

Próbáltad a #47574-ben lévő linken leírtakat? (Igaz ott nem magyarul van, de nekem bevált)

- Nyomd le a Windows gombot + R-t, írd be: services.msc , majd okézd le
- Keresd meg a Windows update sort.
- Dupla katt rá, ott az Indítás típusa Automatikus legyen, nyomj egy Leállítást, majd egy Indítást
- Ezek után próbáld újra a Win frissítést

Kb. ennyi. :)

¤ R'n'R ¤

(#47585) ufonauta válasza TRob1 (#47581) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Ebben igazad van. Nem is kellett volna OFF-ba tenni, hisz a Win 10 egy "jó" tulajdonságáról van szó. Csakhogy én készüléket nem hagyok áram alatt. Ha meg sokáig szüttyög, akkor a lapos akksiját is lemerítheti. Nem beszélve róla, hogy pörög a venti és nem tudok aludni. Én még a TV-t, UPC boxot, hangprojektort is áramtalanítom a billenős kapcsolóval. Melóhelyen is cumiztatott már meg, amikor 2 perccel zárás előtt kikapcsoltam a gépet és elkezdte az ottani gép is a szüttyögést. Az egy asztali gép szünetmentes nélkül. Hazamenetelkor meg áramtalanítanunk kell, így kénytelen voltam lelőni frissítés közben. Azóta már kikapcsoltam az otthoni gépen is és a melóhelyin is az automatikus frissítést. Most is itt figyelnek az e heti frissítések, de nem indítom el, mert mindjárt megyek szunyálni, lejön az holnap is, amikor több idő lesz rá. :)

(#47586) TRob1 válasza ufonauta (#47585) üzenetére


TRob1
veterán

Ja hogy áramtalanítás. :D
Akkor már azt is értem néhány emberkének miért probléma a boot idő mellett a leállítási idő is. Eddig ezt furcsállottam nagyon - mondom nem mindegy hogy 5mp vagy 5 perc a leállás, hisz ha leállítom, már ott sem vagyok. :DDD (Én még az életben nem áramtalanítottam - nem is fogom, pedig nekem is kapcsolós :) ) De így már tiszta...

¤ R'n'R ¤

(#47587) Doky586 válasza ufonauta (#47585) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kell venni egy szünetmentes tápot (UPS) és akkor gyorsan lehúzhatod a ház főkapcsolóját, de a PC pár perces frissítését ez nem fogja zavarni... ;]

(#47588) ufonauta válasza TRob1 (#47586) üzenetére


ufonauta
aktív tag

Pedig jobb félni, mint megijedni. Vén fejjel már túl vagyok egy autószerelő műhely komplett leégésén. Addig én sem féltem az ilyen dolgoktól, amíg be nem ütött a mennykő. Igaz az nem elektromos tűz volt. De láttam "Vargáné féle" tápot és UPC boxot is elfüstölni. Azóta igen óvatos vagyok. Szid is érte az asszony, mondván minek a felvevős UPC box, ha mindig leáramtalanítom?

[ Szerkesztve ]

(#47589) ufonauta válasza Doky586 (#47587) üzenetére


ufonauta
aktív tag

UPS beszerzése a főnököm dolga lenne, de nekem a bátyám a főnököm és nehezebb pénzkiadásra bírni, mint egy idegen főnököt. :)

(#47590) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Most egy olyan kérdés jön, amit, ha lenne időm, akkor kb 400 hsz visszaolvasásával valószínűleg nem kérdeznék, de most a munka miatt időm semmi (pedig máskor igyekszem előbb tanulmányozni, aztán használni). A helyzet az, hogy a munkahelyemen win10-et raktak fel az új gépemre. A kérdésem: érdemes e időnként engedni a frissítéseket, vagy próbáljam meg letiltani végleg, ami még nem sikerült (elvileg igen, de mindig van egy felugró ablak, amit be kell zárjak, miszerint vannak elérhető updatek). Megszoktam még win7 alatt, hogy jó a rendszer ahogy van, vírusírtó van, normál mezei használat (semmi extrém helyen való böngészés) mellett sosem volt gondom. Elolvastam az első hsz-t, meg igyekeztem hiteles cikkeket találni róla, de az itteniekben jobban bízom...
Köszönöm előre is, ha valaki válaszra méltatja e kérdést! :B

(#47591) Maddrive321 válasza Doky586 (#47510) üzenetére


Maddrive321
csendes tag

köszi a tippet, de ezek be vannak állítva, de restart után mégis megáll ott hogy kéri a jelszót, esetleg egyéb ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#47592) Popes válasza melan (#47590) üzenetére


Popes
őstag

A végleges letiltást nem javaslom, de mint fentebb is írtam hogy előfordul egy egy nagyobb frissítés esetleg gondot okoz(nem minden esetben és nem mindenkinél) ilyenkor ha nem találom meg gyorsan az ellenszerét akkor visszavonom és várok vele.(ez általában build ugrásoknál van)
Az újdonságok miatt nem feltétlenül lenne szükséges a frissítés de azért nem csak újdonságokat hanem számos javítást is tartalmaz amik nem árt ha fenn vannak.
Szóval frissítsd nyugodtan, az majd kiderül hogy a szerencsés csoportba tartozol-e és minden klappol, vagy esetleg olyanba ütközöl ami miatt vissza kell vonni.(vagy nem is települ :DDD )

Lényeg a lényeg hogy amíg nincs gondod vele frissíts. :)

Deus ex machina

(#47593) melan válasza Popes (#47592) üzenetére


melan
senior tag

:R

(#47594) Nimda


Nimda
addikt

Hogy lehet a defendert automatizálttá tenni?Lassan már mindennap kiírja, hogy át kell vizsgálnia a gépet, de magától ezt nem teszi, csak ha rákattintok és elindítom.

(#47595) Pokesz007 válasza TRob1 (#47584) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Most próbálom,dolgozgat rendesen kíváncsi leszek. Köszi.

ui: Most küldte ezt :D
Nem sikerült telepíteni a frissítéseket, de később újból próbálkozunk. Ha nem szűnik meg a hiba, és megoldást keresne az interneten vagy az ügyfélszolgálathoz szeretne fordulni segítségért, a hibakódnak (0x80070002) hasznát veheti.

ui 2:

Frissítésre mentem megint most meg Az eszköz naprakész. Legutóbbi frissítéskeresés: ma, ‏‎7:18.

Egyenlőre a CPU-t HDD-t se forgatja. Köszi még egyszer. :R

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#47596) Out válasza Hobbbyt (#47540) üzenetére


Out
addikt

Azt próbáltad már, hogy az Energiagazdálkodásba beállítod, hogy a gép bekapcsológombja ébressze a gépet, majd ezután kikapcsolod, hogy a billentyűzet felébreszthesse a gépet? Illetve ha már ott vagy az Energiagazdálkodásban, akkor az Alvó állapot engedélyezve van?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#47597) ZPKing


ZPKing
tag


Sziasztok,
Van egy hálózati hely ahova nem tudok belépni.
Több éve használatban volt eddig automatikusan csatlakozott is.
Nem volt semmi jelszó felhasználói név se hozzá simán fel volt véve a hálózati meghajtók közé.
tehát simán lehetne csatlakozni hozzá.
Mi lehet a gond?
mit tudok csinálni?

Köszi

(#47598) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos mostanában nekem is zabálja valami a cpu-t win 10 alatt.

Tegnap este kicsit böngésztem a neten és dirtywindows oldalán találtam egy kis irományt.
Ez alapján letöltöttem a proceslass progit. Ma reggel bekapcsoltam a gépet, pont most frissített a win 10, utána szépen ingadozva 800 Mhz, 1,5Ghz, mikor mennyire volt terhelve ment a cpu. Aztán 10 perc után ismét 3,6 maxon és 40-50% folyamatosan a CPU.
Megnéztem a proceslass-ban, és egy exe fájl 25%-on terheli alapból a cpu-t. Ami nem máshoz tartozik, mint az AVASt-hoz. Na mondom szép, majd még hétvégén kicsit kutakodok.
Pedig korábban sose volt gondom avastal, este otthon megnézem mi is lehet az pontosan, hátha kikapcsolható és megnézem úgy is.

A win10-ben lévő alap vírusirtó milyen? Van valami tapasztalat vele?

[ Szerkesztve ]

(#47599) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

A TheVR csatornáján néztem egy bemutatót a win 10 -ről és megtetszett.

HA szeretnék frissíteni win7-ről, meg fogom bánni?

(#47600) wjbhbdux válasza SoulReaver (#47599) üzenetére


wjbhbdux
veterán

csak azt fogod bánni hogy nem akkor frissítettél amikor ingyenes volt.

/s

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.