Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121197) King Unique válasza jokeph (#121193) üzenetére


King Unique
titán

Tudom hogy lehet kivétel, nem is azt írtam, hogy minden esetben, hanem hogy általában modern desktop PC-knél, alaplapoknál. Meg a fórumtag kérdése szempontjából mindegy is, mert az övé még legacy BIOS-os. + Úgy tudom a korábbiak alapján neked is, mármint UEFI BIOS-os alaplapnál is a legacy/CSM módot használod. :))

(#121194) egykori:
Az alapértelmezetten amúgy is be lehet jelölve, viszont akkor lép érvénybe, ha több OS/bejegyzés van a rendszerindításnál, meg pl. bekapcsolod az F8-as legacy boot menüt, akkor várakozik a boot screen 30 másodpercig, majd indul az alapértelmezettként beállított bejegyzéshez társított OS, művelet. Mármint ha nem nyúlsz hozzá, mert nyilván nem muszáj megvárni a 30 másodpercet, lehet előtte is OS-t választani a menüben és indítani, ahogyan a várakozási időt is csökkenteni, vagy eleve kikapcsolni, kivenni a pipát.
Egyébként előzőleg mások is kérdeztek, javasoltak a lassú bootolással kapcsolatban ezt-azt, amikről nem derült ki, hogy mi a helyzet, még mindig a 840-s SSD-ről van szó, vagy már másikról, átklónoztad arra a W10-et, stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.