Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120701) jokeph válasza King Unique (#120700) üzenetére


jokeph
nagyúr

Csoda egy lap lehet, ha nincs a BIOS-ban AHCI mód.
Ezt már a 10+ éves s775-ös lapok jó része is tudja. :U

(#120702) King Unique: hát W7 óta nem igazán volt szükségem AHCI driver külön telepítésére. :N
Nem vitatom a jogosultságát, de nekem nem kellett, pedig rengetek klf konfigom volt/van.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#120702) King Unique válasza jokeph (#120701) üzenetére


King Unique
titán

Passz, ez nekem sem teljesen tiszta, meg hogy a Windowshoz mellékelt AHCI drivernek - amit alapesetben a user / Windows Update telepít Windows alól - mi köze a BIOS-ban a lemezvezérlő módjához. Ha BIOS-t frissít és ott megy valami félre, annál lenne reálisabb.

(#120703) OldMike válasza King Unique (#120700) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm. Az alaplapom egy Gigabyte M68M-S2P, ami nem mai gyerek. A honlapján szerepel a támogatásban a letölthető, Windows preinstallként telepíthető AHCI. Nyilván ennek sikeres telepítése esetén lenne a BIOS-ban az AHCI kapcsoló (legalábbis nekem laikusként ez lenne logikus).
Számomra ez már adottság, nem is foglalkozok vele, csak a kérdés megvilágítása miatt írtam le. A lényeg, hogy lecsökkentem (vagy teljesen leállítom) az SSD optimalizálás gyakoriságát.

42LM660S

(#120704) vlevi válasza OldMike (#120703) üzenetére


vlevi
nagyúr

"lenne a BIOS-ban az AHCI kapcsoló"
Nem, a BIOS-ban alapból van AHCI mód, legalábbis kellene lennie. Az a driver, ami a honlapon van, az azért volt, mert a WinXP alapesetben nem ismerte az AHCI-t, és anélkül nem tudta használni a HDD-t.
Ezért volt a régi gépeken alapértelmezetten kikapcsolva az AHCI, ami sok évvel későbbi BIOS-okban alapértelmezetten bekapcsolt szokott lenni, illetve, talán manapság már nem is lehet állítani, mert mindíg be van kapcsolva.

Valami ilyesmit kellene keresned a BIOS-ban

Csak éppen lehet, hogy, ha utólag kapcsolod át, lehet, nem indul el a nem AHCI vezérlővel telepített rendszer. De kipróbálni ki lehet, legfeljebb, ha nem sikerül, visszakapcsolod, és kitaláljuk, hogyan lehet utólag bekapcsolni, rendszer újratelepítés nélkül.

(#120705) King Unique válasza OldMike (#120703) üzenetére


King Unique
titán

A hardvergyártó weboldalán max. W8/8.1 rendszerekig van feltüntetve a driveres támogatás és azoknál már nincs is külön chipset és SATA RAID/AHCI driver ott, vagyis nem éppen világos miért akartad W10-hez a régebbi Windowsokhoz valót telepíteni. :F Meg a "Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy" elvileg magánál a telepítésnél értendő, ha a telepítő nem ismeri fel, nem listázza ki a meghajtókat.
A BIOS-ban pedig normál esetben lennie kellene a lemezvezérlőnél AHCI módnak is, ahogyan a másik válaszban szemléltették, meg ahhoz az előbbi drivernek semmi köze. Az továbbra sem derült ki, hogy nálad melyik szerint van telepítve a W10, de ha IDE, akkor van lehetőség akár utólag, újratelepítés nélkül is váltani AHCI-re. Inteles konfigon működik a linkelt módszer a biztonságos rendszerindítással, AMD esetén viszont szükség lehet a registry piszkálására [link].

(#120701) jokeph:
Nem is írtam, hogy okvetlenül külön telepíteni kell minden esetben. :N Alapesetben megteszi a Windowsba beépített, szabványos AHCI driver.

(#120708) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Nyugalom Uraim! Maradjunk a topik témájánál ha kérhetem. Köszönöm.

(#120709) oxalisz


oxalisz
tag

Ma a win update felkínálta letöltésre és telepítésre a 2004-s verziót. Legyen.
Kb. 80 percet dolgozott a gép (E554 haswell, i3-3100M, 8 GB DDR3, 250 GB 860 EVO, win10 home 64 karbantartva)
újra indulás közben pár másodpercig egy eddig soha sem látott feliratot láttam: A változások törlése.
Talpra állt a gép, és az eddigi win változat fogadott. A frissítési előzmények között a 2004-s re sikertelen telepítést jelzett a hibakód: 0xc1900101.
És a lényeg: ez a kód mit jelent? Ha valaki tudja, kérem ossza meg velem.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#120710) Cs1csó válasza oxalisz (#120709) üzenetére


Cs1csó
félisten

A GOOGLE keresője nem segít?

(#120711) OldMike válasza vlevi (#120704) üzenetére


OldMike
őstag

És King Unique

Én a témát lezárom azzal, hogy nálam nincs a BIOS-ban AHCI kapcsoló. Köszönöm hogy próbáltatok segíteni.

42LM660S

(#120712) gerner1 válasza oxalisz (#120709) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam is ugyan ez volt. Ezt követően, MCT -vel felraktam, és így hiba nélkül lefutott.

(#120713) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Véletlenül kitöröltem a weba camerát az eszközkezelőben. Hogy tudom visszaállítani?

(#120714) King Unique válasza oxalisz (#120709) üzenetére


King Unique
titán

A Microsoft weboldalán van a hibaüzenetről, annak fajtáiról és a hibát kiváltó lehetséges okokról bővebb leírás. Azaz többek között lehet driveres probléma, 3rd party antivírus szoftver, csatlakoztatva felejtett másik meghajtó / egyéb periféria, stb. + Szükség esetén a driverek és a BIOS frissítése is szóba jöhet.
Másik lehetőség a frissítési segéd / MCT / 2004-es ISO felcsatolása a fájlkezelőben és a setup.exe futtatása az elemek megtartásával, ha a Windows Update-en keresztül nem megy.
Kövekező esetleg a clean install, ha nem egy belakott rendszerről van szó és nem gond az újratelepítés a 0-ról.
Vagy egyelőre nem erőlteted a 2004-et és maradsz 1909-es verziónál, 2021 májusáig támogatott még a Home és Pro kiadásoknál.

(#120715) Cs1csó válasza ssgt1981 (#120713) üzenetére


Cs1csó
félisten

Esetleg egy gép restart és ha van fizikai kapcsoló a webkamerán akkor ezután kapcsold be és remélhetőleg a Windows telepíti a szükséges driver-t.

(#120716) oxalisz válasza King Unique (#120714) üzenetére


oxalisz
tag

Köszönöm.
Maradok az eddigi verziónál.
A többivel - kivéve a tiszta telepítést - már "végeztem". (A fujitsu deskupdate szerint semmilyen aktuálisabb driver, ill. BIOS nincs.) Viszont lehet, hogy egyszerűen naprakészen öreg a gép. Eddig az első kiadástól kezdve kiadott nagyobb csomagoknál semmi ilyen nem fordult elő.
Mindössze kíváncsi vagyok, ez nem kenyér kérdés.

A hibáimból tanulok, az erdményeimből erőt merítek.

(#120717) ssgt1981 válasza Cs1csó (#120715) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi, de sajnos nincs kapcsoló....

(#120718) #86564352 válasza ssgt1981 (#120713) üzenetére


#86564352
törölt tag

Eszközkezelőben jobb szélső ikon hardverváltozások keresése gomb. Windows újraindítása.

(#120719) wing_hun


wing_hun
csendes tag

Sziasztok! Tört Win7-ről szeretnék váltani legális Win10-re. Valami azonban nem teljesen világos. Az árukeresőn és hasonló oldalakon 7-8000 forintért már találni Win10 Pro licenszt. Teljesen validnak tűnik (?) a dolog, de ez egész azért baromi gyanús nekem, főleg, hogy ugyanez némileg jobban futó boltokban (alza, aqua) inkább 40-50k között mozog. Szóval gondolom felejtős az "ócsított" Win10, de megköszönném, ha valaki megerősítene ebben :)

(#120720) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Gyerekek, komolyan mondom a sírás kerülget.
Win 10 Pro - 2004 verzió.
Logitech M545 egér.
Legfrissebb Logi Options driver fent, a vevő egység Unifyng vagy mi drivere is frissítve. Logi fiókba belépve, ott minden alap beállításra vissza állítva. Másik USB portban is próbálva.
Egyszerűen fogja magát és vagy megy az egér plusz gombja vagy nem, vagy ha megy néha a gyári beállításokon és nem az egyénin.

Egyszerűen nem jövök rá mi baja lehet, de most már komolyan lassan gyógyszerhez kell nyúlnom...... :((( :((( :((( :((( :((( :((( :(((

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#120721) Cs1csó válasza Kiskokó (#120720) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem tudom hol olvastam, de valakinek egy LOGITECH cuccnál az jött be, hogy egy régebbi driver-t telepített és azzal szépen fut. (nem tudom, hogy egér vagy bill de próbáld ki keress rá)

(#120722) headhunter


headhunter
addikt

USB-n csatlakoztattam egy pendrive-ot, de nem látszik az "eszközök és meghajtók" között, linux alatt elérhető.

Eszközkezelőben ezt látom: [link]

Valóságban 160MByte a foglalt hely.

(#120723) King Unique válasza wing_hun (#120719) üzenetére


King Unique
titán

Azok az olcsó licencek, termékkulcsok max. EU-s használt szoftver formájában lehetnek reálisak, meg ha megfelelnek pl. ezen feltételeknek. A nagyon olcsó, pár-néhány eurós változatok viszont rendszerint MAK termékkulcsok szoktak lenni. Ha nem akarsz találgatni, hogy melyik miféle és mennyire oké, akkor meg adottak a szokásos beszerzési források. De ha csak egy működő termékkulcs kell az aktiváláshoz, akkor saját felelősségre az előbbi, akár a MAK termékkulcs is megfelelhet otthonra, már ha utólag esetleg le nem tiltják :D :))

[ Szerkesztve ]

(#120724) King Unique válasza headhunter (#120722) üzenetére


King Unique
titán

Itt alapesetben eleve az eszközkezelőt és a lemezkezelőt kellene nézni, nem a vezérlőpultot. Ahol ha már sikerült a mellékelt screenshotot lekapni, akkor gondolom megjelenik az előbbieknél, meg akkor az utóbbinál is kellene, csak lehet benéztél valamit. Az pedig nem újdonság, hogy a köteteknél nem feltétlen jelenik meg reálisan a szabad és foglalt terület, ellenben az látszik, hogy a pendrive kapacitása igen, ami reális is, ha 8 GB-os.

Amúgy meg pontosan mi is a gond, talán nem tudod használni, hibakód van az eszközkezelőben, nem jelenik a fájlkezelőben, vagy mégis mi van? :F Ha igen, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat. Ha nem, akkor meg nem világos mi a probléma tárgya... + Ha már Linux, akkor az sem derült ki, hogy milyen fájlrendszerre van formázva a pendrive, mert ha esetleg pl. Ext2/3/4, akkor nem csoda, ha azt nem olvassa és írja a Windows 10. :D :N

(#120725) King Unique válasza headhunter (#120722) üzenetére


King Unique
titán

+ Ha a "nem látszik az eszközök és meghajtók között" az alábbi screenshoton lévő állapotra vonatkozik, akkor az nem helytálló, mert "Device" néven nyilván megjelenik ott, amiről már volt szó itt.

[ Szerkesztve ]

(#120726) #86564352 válasza Kiskokó (#120720) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win 1909 alatt még jó volt? Teljes eltávolítás és újra hozzáadás? Most vagy vársz Logitech Options frissítésre, vagy próbáld helyette Setpointtal. M545 Logitech oldala, összes letöltése rész
G305 itt minden rendben, június 10-i Logitech Options frissítés, igaz én még Win 1909-en vagyok.

(#120727) Male válasza King Unique (#120723) üzenetére


Male
nagyúr

Ha már ilyen termékkulcsos kérdés: Volt két retail Win 7 Professional-öm. Az egyiket még jó régen átváltottam Win10 Pro-ra amikor ingyen lehetett. Most feltettem a gépre a Win10-et, magától aktiválódott. Az slmgr -dlv parancsra ki is írja, hogy Retail, és a kulcs végét, de az ugye az általános Win10 kulcs. Hogyan tudom kideríteni, hogy a két Win7 közül melyiket váltottam át, tehát melyiket használom most?

(#120728) movax válasza Male (#120727) üzenetére


movax
őstag

Ezzel a kis programmal ki lehet olvasni a jelenlegi win10-es és a korábbi win7-es kulcsot is.

(#120729) King Unique válasza Male (#120727) üzenetére


King Unique
titán

Ha korábban, az 1 éves ingyenes időszakon belül váltottál W7-ről W10-re és megvan az adott gépen a Pro kiadáshoz társított digitális licenc, akkor olyan szempontból mindegy melyikkel volt aktiválva, mert az fix állapot. + Ha mindkettő Retail, akkor a megmaradt termékkulcs ugyanúgy használható, mind a másik. Azt hogy melyikkel lett aktiválva a W10, nem egyszerű kideríteni digitális licencnél, meg olyankor W10 alól az általános termékkulcsot lehet kiolvasni, ProduKey, ShowKeyPlus és társaik programok is azt szokták kiírni. Bár elvileg ezekkel a módszerekkel nem lehetetlen.

(#120730) Male válasza movax (#120728) üzenetére


Male
nagyúr

Köszönöm, megnézem!

King Unique: Köszönöm neked is, megnézem a linkeket, ha a program nem válik be.
Igen, pont azért kéne, mert a másik kulcsot használhatom másik gépemen akkor Win7-hez. (vagy ha még mindig megy az ingyenes váltás, valahol írtak ilyet :F akkor abból is lenne egy Win10-em.)

(#120731) headhunter válasza King Unique (#120724) üzenetére


headhunter
addikt

Nem jelenik meg a fájlkezelőben. (Totalcommanderben sem látszik)

Tálcán ott az ikon: "Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása"

Vírusirtó: ESET Internet Security 13.1.21.0

Pendrive, Windows adatok:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#120732) King Unique válasza Male (#120730) üzenetére


King Unique
titán

Azt írtad, hogy mindkettő Retail, vagyis akkor lényegében mindegy melyik maradt meg, mert eleve átvihető másik gépre. A W10 ingyenes aktválása a W7 termékkulcsával technikailag továbbra is működhet, bár van egy megjegyzés a cikk végén.

(#120733) King Unique válasza headhunter (#120731) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban direkt azért linkeltem az egyes elemekhez a leírást, mert azokra volnék kíváncsi, azok a lényeg. :) Hol van pl. a lemezkezelőről a screenhot, ott van egyáltalán meghajtóbetűjele a pendrive-nak? :F

(#120734) zsolt_64


zsolt_64
senior tag

Üdv.
Olyan kis ingyenes programot keresek windos10(X64) re amivel be lehet állítani hogy melyik program melyik hangkimeneten szólaljon meg.
Konkrétan használok egy mikrofonos fejhallgatót , és egy usbs "hangkártyát".
Az alapértelmezett hangeszköz a füles (távoli asztal miatt), és hallgatnék zenét az usb-s hangártyára dugott hangszóróval.
Esetleg lehet ezt program nélkül is ?

(#120735) #86564352 válasza zsolt_64 (#120734) üzenetére


#86564352
törölt tag

(#120736) Teodor52 válasza King Unique (#120697) üzenetére


Teodor52
senior tag

Szia!

Hétfőn win update talált egy júniusi összesítő frissítést meg egy frissítést az adobe flash-hez, továbbá felkínálta azt a bizonyos 2004-es májusi funkció frissítést.

Mindegyik frissítést elindítottam, de a telepítés 5-10%-nál felfüggesztettem.
Megnéztem a frissítési előzményeket, de csak az adobe flash patch-et telepítette a júniusi össszesítőt meg sem említi és a 2004-re meg azt írja, hogy sikertelen telepítés.

Kérdésem, hogy július 20-ig szüneteltettem a frissítést, de attól függetlenül, mikor kijön a júliusi összesítő frissítés, azt azért megtalálja és felajánlja, annak érdekében, hogy a 1909-es verzióm maradjon napra kész?

Másik kérdésem, nem találom az előzmények között az összesítő frissítést, így manuálisan az általad linkelt KB4567512 kompatibilis lesz az általam használt win prof 64 bit 1909-es verzióval, mert a katalógusban 1903 szerepel már ami a KB4567512 illet?

[ Szerkesztve ]

(#120737) adika4444 válasza zsolt_64 (#120734) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Gépház, rendszer, hang. Itt meg lehet adni, hogy az egyes hangforrások hol szóljanak. A funkció azthiszem az 1903-as verzió óta érhető el.

üdv, adika4444

(#120738) King Unique válasza Teodor52 (#120736) üzenetére


King Unique
titán

Itt most nem teljesen világos, hogy ha eleve nem akartál frissíteni, akkor miért nem előtte nyomtál a szüneteltetésre, miért telepítés közben szakítottad meg? :F De mindegy...

Ha a frissítések folytatására kattintasz majd 20-án, akkor elvileg futtat előtte egy keresést a Windows Update és ha talál újabb összesítő frissítést, akkor azt tölti le és telepíti. De ha esetedben a júniusit már elkezdte telepíteni és közben szakítottad meg, akkor lehet kavarodás. Meg ha az opcionálisan felajánlott 2004-es funkciófrissítésnél is rányomtál manuálisan a "Letöltés és telepítés" lehetőségre, majd azt is megszakítottad, akkor szintén... Ha 1909-es verzión akarsz maradni, akkor az utóbbit nyilván nem kellett volna, már ha esetleg tényleg rányomtál arra is a "mindegyik frissítést elindítottam" alapján.

A KB4567512 összesítő frissítést jelenleg a Windows Update eleve nem ajánlja fel, manuálisan kell a katalógusból letölteni és telepíteni. Ahol ha megnézed, akkor van külön 1909-es verzióhoz is, de amúgy 1903/1909 esetén eleve azonosak a frissítések KB számai, az is látszik. De egyébként az sem teljesen világos, hogy ezzel mi a terved, mert ha 1x jelenleg szüneteltetve vannak a frissítések, akkor gondolom nem akarod most külön manuálisan telepíteni. Vagy igen? Meg a júliusi összesítő frissítés elvileg tartalmazni fogja ezt a javítást is, vagyis a szüneteltetés után elég nyilván azt telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#120739) Geth válasza Teodor52 (#120736) üzenetére


Geth
addikt

Nincs* olyan update ami csak 1903 de nem 1909 kompatibilis és fordítva.
A catalog-ban a 1903-ashoz és a 1909-hez tartozó linkek ugyanarra a file-ra mutatnak :)

* leszámítva magát az enablement package-t, ami 1903-ból csinál 1909-et.

(#120740) zsolt_64 válasza #86564352 (#120735) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Sajnos nem jó, mert pont nem lehet az alkalmazás (mp3 lejátszó) programot irányítani hogy melyik kimeneten szóljon, vagy én nem látom hogyan...
Le vagyok döbbenve hogy egy ilyen egyértelmű dolgot nem lehet beállítani...

(#120741) Male válasza King Unique (#120732) üzenetére


Male
nagyúr

A másik gép nem csere, hanem mellette másik :) Gondolom az úgy jogilag nem oké, hogy a Win10-re váltott W7-et használom az egyik gépen, és közben a másik gépen meg ugyanezt a W7-et használom. (Köszi a linket, a végén írtak alapján ez egy megtűrt dolog inkább.)

(#120742) headhunter válasza King Unique (#120733) üzenetére


headhunter
addikt

Betűjel nincs, de utána létrehoztam (Powershell), mégsem találja, újraindítás után megint nincs betűjel. [link] , [link] , [link]

Lemezkezelésnél a betűjel létrehozására hibát dob. [link] , [link]

(#120743) Male válasza zsolt_64 (#120734) üzenetére


Male
nagyúr

Nem tudom Win10 alatt működik-e: [link]
Ha nem egyszerre akarod a kettőt, hanem jó a váltogatás, akkor meg DisplayFusion, a hangeszköz váltást az ingyenes verziója is tudja azthiszem.... billentyű kombinációt rendelsz hozzá, és bármikor váltogathatod.

(#120744) _DiEGO_ válasza OldMike (#120711) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Én a témát lezárom azzal, hogy nálam nincs a BIOS-ban AHCI kapcsoló. Köszönöm hogy próbáltatok segíteni.

Én meg megmutatom neked, hol is kell átállítani, igaz nem egy kapcsoló, hanem 3 opció közül kell kiválasztanod ! Ez a TE géped BIOS-a !

Szóval az IDE helyett válaszd ki az AHCI-t ! És aztán majd változások alkalmazása mentése !

Ennyi az egész ! Jah és a S.M.A.R.T. is legyen engedélyezett és így minden után Mentés és restart ;)

[ Szerkesztve ]

(#120745) King Unique válasza Male (#120741) üzenetére


King Unique
titán

Ha Retail licenc, akkor az átvihető, használható másik gépen is, de egyszerre csak az egyiken. Bár lehet kivétel, mint pl. a korábbi MASDNAA/Dreamspark/Imagine keretében osztogatott Retail termékkulcsok. Amúgy meg kipróbálod, ha véletlenül a már használt termékkulcsot adnád meg, akkor elvileg kiírja, hogy az már használatban van máshol, azaz akkor értelemszerűen a másikat adod meg, azzal aktiválsz.

(#120746) King Unique válasza headhunter (#120742) üzenetére


King Unique
titán

Ha nincsen a pendrive-on lévő partíciónak meghajtóbetűjele, akkor azért nem jelenik meg a fájlkezelőben és a TC-ben, vagyis ez a rejtély megoldva.

Az viszont nem, hogy a lemezkezelőben miért nem látszik a kötetnév, fájlrendszer, dob hibaüzenetet, stb. Ilyen "üresen" akkor szokott ott megjelenni a lemez/partíció, ha ismeretlen, a Windows 10 által nem támogatott fájlrendszer van rajta, vagy esetleg offline a lemez, rejtett (hidden) a rajta lévő kötet, stb. De a MiniTool screenshot alapján elvileg NTFS fájlrendszerű, az offline disk és hidden volume állapot parancsok pedig nem támogatottak cserélhető lemezeknél (memóriakártya, pendrive). Max. az offline volume, azért van az info oszlopban is offline megnevezés. Ha offline a kötet, akkor az magyarázza, hogy miért nem kap automatikusan meghajtóbetűjelet, de normál esetben manuálisan akkor is hozzá kellene tudni rendelni a lemezkezelőben. + A kötetet kijelölve az online volume parancs az offline állapot inverze.
Szóval nem világos hogyan sikerült így összekutyulni, meg jó-e egyáltalán az a pendrive, de ha az előbbi nem használ, ellenben állítólag Linuxon működik, akkor ott szükség esetén le kellene róla menteni azt a 2 GB-nyi adatot, majd utána Windowson törölni és újraparticionálni pl. parancssorban, illetve pendrive-oknál inkább így célszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#120747) Male válasza King Unique (#120745) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, pont az egyszerre két gép miatt akarom tudni :)
A program nem jött be, nem tudja kiolvasni.... viszont a régi backupból elvileg ki tudja, azt meg csináltam a váltás előtt... hétvégén megpróbálom :)
Köszi mindkettőtöknek!

(#120748) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Mivel 2db SSD van a gépben, így nincs szükség a "Meghajtók töredezettségmentesítése"-re, de most kíváncsiságból ránéztem, és ezt látom:

Mi a franc lehet az a:

PortableBaseLayer....stb. mint virtuális meghajtó, minek a mérete nem is kevés:

:F
Fájlkezelőben ezek a meghajtók láthatók (a többség ugye csatolt):

Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#120749) Kiskokó válasza #86564352 (#120726) üzenetére


Kiskokó
veterán

Helló

Ez nem ilyen egyszerű, mert üzleti laptop lett cserélve. A régin még win7 volt de ugyan ez az egér tökéletes volt. Én magamnak itthon a 3. ilyen egeret koptatom (meg előtte M525)
sose volt semmi bajom velük. Sőt itthon most a rendszer úgy van össze rakva, hogy 2 uni vevőegység két külön helyen, és 2-2 bill és egér külön szobákban külön Unihoz párosítva. Minden megy tökéletesen sose akadt még össze.
Itthon amúgy win10 1909. De ezek után tuti nem is frissítem le.
Az üzleti új laptop meg full friss telepítés és 2004re frissült. A legeleje óta csinálja ezt az anomáliát de már nagyon unom.

(lehet köze hozzá, hogy volt egy Spy a gépen? de már törölve, csak a firefoxba nyitott meg induláskor 2 másik hirdetést)

Köszi

Van még egy új bontatlan ilyen M545 egerem, lehet elviszem kipróbálom azzal vagy én már nem tudom :D

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#120750) Trebron09 válasza VGYke (#120748) üzenetére


Trebron09
őstag

What is PortableBaseLayer Partition in Windows 10 Disk Management

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.