Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120101) King Unique válasza vlevi (#120099) üzenetére


King Unique
titán

Ez megint lehet szubjektív is, hogy szerinted mi nézett ki jobban a hetesen, szerintem meg nem feltétlen, nekem egyértelműen jobban bejön a W10 látványvilága, sokkal modernebb hatást kelt, kellemesebb számomra használni. A modern UI meg a W8-tól kezdve végre adott egy pluszt a hagyományos felületen kívül, a 10-esnél a blur effect meg szvsz pont hogy tetszetős tud lenni pl. a gépházban is, de akinek nem jön be, kikapcsolhatja.

Igen, vannak kivett elemek, de ott pl. a kezdőképernyőre történetesen ment W8.X-nél az össznépi hurrogás, az vélhetően azért lett megszüntetve. Viszont ott van helyette a teljes képernyős Start menü + tablet mód, ami eleve hasonló. Az UI meg szerencsére azért változott, megújult itt-ott és nem ugyanazt kell bámulni, mint a 1x éves rendszernél. Meg az a különbség a kettő között, hogy a W10-nél legalább folyamatosan vannak fejlesztések, ott legalább kísérleteznek, egy-egy új verzióban a felhasználói felület is változhat itt-ott, igazodhat az aktuális trendhez, ellenben a 7-esnél nem, azt 1x kiadták, aztán azóta is maradt ugyanolyan, megrekedt azon a szinten.

[ Szerkesztve ]

(#120102) pontyos


pontyos
senior tag

Sziasztok! Kingston ssd 128 as, 6 éves, 97% os a vizsgálat alapján. Elkezdett 2-5 perc között felállni a rendszer, ez lehet a meghajtó hibája? Friss Windows 10, eredeti, Pro verzió. Vagy az új frissítés szarakodik? Köszi szépen

[ Szerkesztve ]

(#120103) Pyttawrx válasza pontyos (#120102) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szerintem nem biztos. Esetleg teszteld az ssd sebességet, másik gépen. :) Ha az jó akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#120104) pontyos válasza Pyttawrx (#120103) üzenetére


pontyos
senior tag

Saját gépén teszteltem majd holnap, de amúgy is kicsi már. Ha belerakok egy újat, kell bármit csinálni? Vagy 256 os be, win 10 fel és serial be. Alaplap csere esetén kell új kulcs ha jól tudom.?

(#120105) King Unique válasza pontyos (#120102) üzenetére


King Unique
titán

Ha friss telepítés, akkor ott a 2-5 perc sok, SSD-vel meg pláne. Maga a 97%-os kondíció SSD-knél normál esetben nem hiba, természetes csökkenés a használattól, írásmennyiségtől függően. Viszont attól még lehet vele gond, pláne ha már 6 éves és túl van a gyártói garanciaidőn is.
Ha van másik SSD kéznél, akkor ki lehetne próbálni arra átklónozni, vagy tisztán telepíteni a 2004-es Windows 10-et és azzal megnézni mit produkál ugyanabban a gépben. Ha azzal gyors ugyanaz a Windows 10-telepítés, akkor a régi SSD-vel lehet gond.

"Ha belerakok egy újat, kell bármit csinálni? Vagy 256 os be, win 10 fel és serial be. Alaplap csere esetén kell új kulcs ha jól tudom.?"

Telepíted rá megfelelően a Windows 10-et, vagy akár átklónozod a régi SSD-ről ezekre is odafigyelve, ha hardvermódosítás történt. Licenc, újraaktiválás ügyben meg lásd az egyes korábbi válaszokban leírtakat: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#120106) pontyos válasza King Unique (#120105) üzenetére


pontyos
senior tag

Tökéletes, mindent kimerítő válasz! :R köszönöm szépen!

(#120107) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Csak két dolgot szabott el a 2004-es frissítés: egy programot törölt mondván, hogy úgysem fog működni - de természetesen az újratelepítése óta is hibátlanul használható. A másik a hangkártyám, ami viszont azóta is néma.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#120108) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Aktiválatlan 1909-re felmegy MCT-vel VBox-ban a 2004 update?

(#120109) SunMount3r válasza SunMount3r (#119580) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Visszatérve erre a kérdésre: szerencsére rosszul emlékeztem és már 2x2GB RAM van a gépben, tehát az tuti elég lenne. Viszont kibővíteném a Win10 vs Win7-es kérdésemet azzal, hogy játékok alatt melyikkel járnék jobban? Nyilván nem mai, hanem régebbi játékokról van szó, amik még futottak (elindultak) ezen a gépen. A VGA-hoz (9800GT) van Win10-es driver, valami 2016-os, ami azokhoz a játékokhoz biztos megfelelne.

(#119598) King Unique: Ezeket is tudtam persze, de nem lehet egyértelműen kiigazodni az infók között, mert van ami meg azt sugallja, hogy a Win10-nek csak valami elég régi verziója menne fel ezzel a procival és csak az NX, PAE, SSE2 nem lenne az újabbakhoz elég. Amit amúgy lecsekkoltam coreinfo-val és tudja mindet a proci.

(#120110) vlevi válasza SunMount3r (#120109) üzenetére


vlevi
nagyúr

NX, PAE, SSE2

Én úgy emlékszem, hogy ezek a követelmények nem a w10, hanem a w8.1 valamelyik frissítésénél jelentek meg. Illetve, mintha csak az NX lett volna az új követelmény.
De én korábban próbáltam w10-t telepíteni Core2duo E5400 CPU-ra, gond nélkül felment, meg a 64 bites is.

Ha jól látom, T4300-rol van szó, és az Intel honlapja azt írja, ez a proci támogatja az NX-t, szóval hajrá :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#120111) SunMount3r válasza vlevi (#120110) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem a T4300-as egy másik gép és az a proci meg a PAE-t nem támogatja.

Amelyik gépről szó van az pedig E5200-as procis (újra lecsekkoltam, tehát nem pont az amit korábban írtam) és erre írtam is, hogy corefinfo-val már megnéztem és mind a 3-at tudja.

No mind1, ha meglesz az SSD hozzá akkor megpróbálom a legújabb Win10-el, csak kérdés hogy ha az nem megy fel, akkor melyik?

(#120112) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Aktiválási problémám van :((
Az eszköz egy Wintel Pro W8 (box), amire elő volt telepítve a win10 home ...
A tegnapi nap gondoltam újratelepítem és felrakom rá a 2004-et (hash: 7ef1d734fe2aa12cc4c182416c6ff4ed), nem bootolva, hanem önmaga alól, mikor befejezett mindent jobb alul megjelent a szöveg hogy aktiválni kell :F
A hibaelhárító, vagy ha újra megadom a termékkulcsot nem segít.
slui 4 paranccsal azt írja telefonon nem aktiválható :F

Ilyenkor mit lehet ezzel kezdeni?
Offline módba volt használva (nem volt hozzáfűzve microsoft fiók).

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#120113) jokeph válasza *Ropi* (#120107) üzenetére


jokeph
nagyúr

kb. a 1909-es Build-tól kezdve az összes nagyobb frissítésnél kiabál a 8gadget progira, nyomok egy repair-t azt hibátlanul megy tovább. :D
Bár nekem nem törli, csak kilövi a progit. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#120114) vlevi válasza SunMount3r (#120111) üzenetére


vlevi
nagyúr

Videókártyád van?
Mert az én E5400-as gépemben egy Intel G41 chipsetbe integrált alaplapi VGA vezérlő volt, ami kábé a desktopot tudta elvinni, de már a 720p-s YT videók is beszaggattak vele, mert hardveres gyorsítás az kb sehol nem volt rajta.
És emiatt nagyjából használhatatlan manapság egy ilyen gép, mert a benne lévő 2 processzormagot teljes egészében felemészti az alap windows funkciók, a desktop, és a böngésző kiszolgálása. Nekem legalábbis ez volt a tapasztalatom. Legrosszabb Ubuntu Linuxxal volt, ott volt olyan, hogy hosszú másodpercekre megállt még az egérkurzor is.

(#120115) worxland válasza jokeph (#120113) üzenetére


worxland
addikt

Nem a 1909-től, hanem a Win 10 megjelenése óta.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#120116) jokeph válasza worxland (#120115) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha te mondod. :D
A régebbi buildokra nem emlékeztem biztosan, így csak a tutit írtam be. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#120117) Pyttawrx válasza detroitrw (#120112) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Ha volt az eszközhöz windows, akkor ha ugyanolyan wint tettél rá ( home) es nem pro, akkor aktiválja autonatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#120118) detroitrw válasza Pyttawrx (#120117) üzenetére


detroitrw
addikt

Szia!

Mivel rendszer alol tortent a telepites, igy valasztasi lehetoseg nem volt, tehat maradt a home, de az aktivalas nem tortenik meg :(( :(((

(#120119) Pyttawrx válasza detroitrw (#120118) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A kulcs? Külön vetted?

(#120120) detroitrw válasza Pyttawrx (#120119) üzenetére


detroitrw
addikt

Az ujonnan vasarolt termekre mar elore fel volt telepitve/aktivalva.
Evente mindig updateltem, a legutobb ugyan igy frissitett verzio az a 1904-es volt, azzal meg megmaradt aktivaltkent, de a tegnap felrakott frissites (2004) utan mar aktivalni kene ...
Termekkulcs nincs kulon hozza, azt anno kiolvastattam a nirsoft produkey-el onnan tudom.
De frissites utan a kulcs nem valtozott.

(#120121) Pyttawrx válasza detroitrw (#120120) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, kiolvasás nélkül is kellene neki aktiválódni. Ha a hibaelhárítás után sem megy, akkor mivel ehhez van rendelve digitális kulcs, telepítsd újra clean installal, vagy állítsd vissza a frissítés előtti állapotra, ha még erre van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#120122) detroitrw válasza Pyttawrx (#120121) üzenetére


detroitrw
addikt

A clean install megfelel annak, ha telepiteskor azt valasztom, hogy semmit se tartson meg?

(#120123) Pyttawrx válasza detroitrw (#120122) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De ez sokkal hosszabb lesz. Ezzel alapállapotba teszed a gépet, de tuti jóval hosszabb idő lesz, mint ha létrehoznál egy telepítőt pendrive-ra MCT-vel és utána pendrive-ról telepíted.

[ Szerkesztve ]

(#120124) detroitrw válasza Pyttawrx (#120123) üzenetére


detroitrw
addikt

A pendriver-rol valo telepiteshez nem gpt kell?

(#120125) Pyttawrx válasza detroitrw (#120124) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Lehet mbr is vagy gpt. Az mct is megcsinalja. De ott van a rufus pl. Azzal te választod ki, a bios beállításaidnak megfelelőt. Most milyen gpt?

(#120126) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Arra van valakinek tippje, hogy mitől lehet, hogy hálózaton keresztül nézek filmet. A Zidoo X8 wifin keresztül kapcsolódik a hálózathoz és a pc winyóján lévő filmeket játszom le. Az a baj, hogyha nem mozgatom meg időnként a pc-s egeret, akkor elkezd akadni a film. Amint hozzányúlok az egérhez azonnal megszünik. Ha meg időközönként megmozgatom, akkor elő sem jön a probléma.
PC-n az energiabeállításoknál kikapcsoltam a winyó altatást(0-t írtam be), de ez nem segített a problémán.
Lehet a wifi kapcsolat a baj?
Vagy mitől lehet?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#120127) detroitrw válasza Pyttawrx (#120125) üzenetére


detroitrw
addikt

Csak azert kerdezem mert eddig a desktop pc-ken mindig reklamalt nekem a win10 ha usb-rol telepitettem, hogy nem fogja elvegezni csak akkor ha gpt-re atvaltok. S ilyenkor az egesz vinyot at kell alakitani.
Ezert szoktam a rendszer alol inditani a telepitest, ha nem lehetseges a magan fajlokat valahova atmasolni.

Az aktualis gep mbr-es

[ Szerkesztve ]

(#120128) jokeph válasza detroitrw (#120127) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ez esetben MBR-es W10 telepítőt kell készíteni, akkor nem fog reklamálni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#120129) janesart


janesart
tag

Sziasztok, régóta küszködök azzal a problémával, hogy a hosszú Ő helyett Q betűt ír és ez nagyon zavaró és ez igaz a wordre, böngészŐre, bárhol ütöm le a billentyűzetet! van valakinek ötlete mitŐl lehet? Trust bluetooth os billentyűzetem, és egerem van. Próbálkoztam a billentyűzet típusának beállításával, a 101gombos sem jó. Vírusirtót is futtattam le a kasperskyn kívül, az sem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#120130) Pyttawrx válasza detroitrw (#120127) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor amit mct-vel csinalsz az jo lesz, vagy rufussza mbr/fat32/bios/uefi a beállítások, így menni fog

(#120131) *Ropi* válasza *Ropi* (#120107) üzenetére


*Ropi*
félisten

...És a Logitech egerem alkalmazása sem indul el már magától (az újratelepítése után sem), ami azért idegesítő, mert az átprogramozott gombjai csak úgy működnek és amíg kézzel el nem indítom, egy véletlen gombnyomás jól összekavarhat mindent.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#120132) *Ropi* válasza jokeph (#120113) üzenetére


*Ropi*
félisten

Igen, az volt az. Azt írta, hogy eltávolította (ez nálam a törlés szinonimája), aztán reflexből nyomtam rá egy újratelepítést, azzal "repair"-elte (tehát valóban nem törölte, csak eltávolította).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#120133) Doky586 válasza detroitrw (#120124) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem.

Telepítés: [link] vagy [link]

(#120134) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ez most mit jelent...ha nem áll teljesen készen a gépem a 2004-re akkor miért nem kell tennem semmit...és mitől fog akkor készen állni ha nem teszek semmit?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#120135) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Találkozott már valaki olyannal hogy egy régi kb 12 éves gépen amikor inditanám Bios után a telepitőt ilyen furcsán szét esős a kép, pl az elején ahogy pörögnek a pöttyök akkor mintha mellette még egy menne. Aztán ahogy bejön a telepítő akkor az egész képernyőn ott marad az egér helye ahogy mozgatom. Ezen a gépen most elinditottam a 1909 telepitőt ez neg jól megy. Valami változás lehet gondolom a telepítőben vagy nem tudom. Kb 1809óta csak ráfrissitettem a rendszert úgy jó volt. Mondjuk alapból nem ajánlotta még fel Update a 2004 et ezen a gépen.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#120136) mastodon


mastodon
aktív tag

Gyerek internethasználat nyomon követését szeretném megoldani, de ne legyen feltűnően látható. Win10 Pro, 64 bit, admin userként. Egy laptopon megy, amely WIFI keresztül kapcsolódik a hálózatra.
Hogyan tudom logolni, milyen program fut? (Chrome böngészőben nyitott URL-ek és egyéb futtatott programok: Roblox, Minecraft)
Hogyan tudom ezt a logot látni másik gépről, telefonról?

(#120137) jas39


jas39
tag

Sziasztok, előre elnézést a full láma kérdés miatt. Vettem egy W10 Pro licencet, és nem tudom, hogy külön kell a prot letölteni vagy telepítés közben kell választani :F most csinálom először, Köszönöm!

(#120138) Pyttawrx válasza jas39 (#120137) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Én telepítés után szoktam megadni, és net nélkül telepítek. Van már telepítőd, vagy most van rendszered már a gépen

(#120139) #86564352 válasza xy.zsolt (#120134) üzenetére


#86564352
törölt tag

Attól fog készen állni, hogy idővel megoldja a driver kompatibilitás dolgokat a Microsoft, Nvidia, AMD és akkor már felajánlják a 2004-et.

Dumi86: hát 12 éves vason ne csodálkozz, ha a legfrissebb 2004 build nem 100%. A mostani modern drága saját Microsoft termék Surface gépeiken is visszatartják még.

(#120140) xy.zsolt válasza #86564352 (#120139) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Értem.....szóval akkor náluk van mit tenni és ezért késik. Köszi

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#120141) jas39 válasza Pyttawrx (#120138) üzenetére


jas39
tag

Most szeretném letölteni a telepítőt, teljesen szűz ssd re.

[ Szerkesztve ]

(#120142) janesart


janesart
tag

Sziasztok, régóta küszködök azzal a problémával, hogy a billentyűzet hosszú Ő helyett Q betűt ír és ez nagyon zavaró és ez igaz a wordre, böngészŐre, bárhol ütöm le a billentyűzetet! van valakinek ötlete mitŐl lehet? Trust bluetooth os billentyűzetem, és egerem van. Próbálkoztam a billentyűzet típusának beállításával, a 101gombos sem jó. Vírusirtót is futtattam le a kasperskyn kívül, az sem oldotta meg.

[ Szerkesztve ]

(#120143) Doky586 válasza jas39 (#120141) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#120144) Pyttawrx válasza jas39 (#120141) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Próbáld ezek közül bármelyikkel, csak figyelj mbr vagy uefi beállításokra.
[link]

(#120145) Dumi86 válasza #86564352 (#120139) üzenetére


Dumi86
senior tag

Köszi hát ezt tudtam eddig is hogy nem mai ez a gép :) Viszont ettől még nem jöttem rá mi okozza az említett hibát. Amúgy már nincs visszatartás 2004nél. Nálam másik gépemen tegnap ajánlotta fel hogy készen áll a telepítésre :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#120146) King Unique válasza detroitrw (#120112) üzenetére


King Unique
titán

Ha az "önmaga alól" azt jelenti, hogy MCT-vel / frissítési segéddel / ISO-ból történt az upgrade 2004-es verzióra, akkor nyilván maradt a Home kiadás, ahol normál esetben utána is meg kellett volna maradni a Windows 10 aktivált állapotának. Feltéve, hogy normálisan lett aktiválva érvényes termékkulccsal / digitális licenccel / UEFI BIOS OEM termékkulccsal, mert ellenkező esetben nem meglepő, ha az upgrade kiütötte az "okosítást"... Amúgy az aktiválási hibakód nem derült ki, de az alapján többet lehetne tudni.

"A clean install megfelel annak, ha telepiteskor azt valasztom, hogy semmit se tartson meg"

Lényegében megfelelhet, de a standard clean install amúgy nem ez, hanem az, amit a másik válaszban linkeltek, meg amiről itt is volt szó nemrég. Bár akiknek az utóbbi nem megy, akkor valóban egyszerűbb az előbbi, vagy a gépházban az alaphelyzetbe állítás, ha ugyanazon verzió újratelepítése a cél.

[ Szerkesztve ]

(#120147) májkimiki válasza King Unique (#120146) üzenetére


májkimiki
őstag

Erről tudnál nyilatkozni?
[link]

(#120148) King Unique válasza jas39 (#120137) üzenetére


King Unique
titán

Volt már erről szó itt, hogy nem olyan, hogy csak Pro only W10 ISO, telepítő, mivel eleve többféle kiadást tartalmaz, amelyek közül lehet a telepítésnél választani. + Az aktiválásnál megadva a termékkulcsot is megadható, hogy melyik települjön, bár az aktiválás ráér akár a telepítés után is.
+ Ha már clean install, akkor másrészről itt az lenne a lényeg, hogy megfelelően legyen kivitelezve, lásd az iménti válaszban linkelt információkat, mert ez sem mindenkinek szokott menni.

[ Szerkesztve ]

(#120149) King Unique válasza detroitrw (#120127) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha erre gondolsz, akkor csak a megfelelő telepítési módot kellett volna eltalálni, tudatosan telepíteni és nem random összevissza... :D

(#120150) King Unique válasza májkimiki (#120108) üzenetére


King Unique
titán

Felmegy akkor, ha megadod közben az MCT-nél a termékkulcsot, vagy előtte aktiválod a Windowst. Ha egyik sem, akkor elvileg nem fogja engedni... :N

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.