Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120151) King Unique válasza xy.zsolt (#120134) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik válaszban leírtakat, illetve a 2004-es verziónál az ismert hibák listáját. Vagyis nincsen semmi teendő, majd ha készen áll az eszköz a frissítésre (megoldódnak a driveres problémák), akkor jelezni fogja a Windows Update, hogy lehet letölteni és telepíteni. Meg eleve jó ez a módszer, mert nem tolja rá a problémás vasakra, hanem átmenetileg blokkolja, majd ha minden oké, akkor mehet. Ha neked ez nem felel meg, nem akarsz várni, hanem saját felelősségre csak azért is most akarsz upgrade-elni, akkor lásd a linkelt válaszban leírt lehetőségeket.

(#120152) King Unique


King Unique
titán

Amúgy tök jó, hogy n+1-edik alkalommal újra és újra a hogyan telepítsünk Windows 10-et, hogyan írjuk ki pendrive-ra az ISO-t, hogyan aktiváljuk a Windowst, miért késik a 2004-es funkciófrissítés a téma, holott ezekre sok esetben a topik keresője is választ adna. :))

(#120153) jas39 válasza Doky586 (#120143) üzenetére


jas39
tag

Ez az!! Köszi!! :R :K

(#120154) detroitrw válasza King Unique (#120146) üzenetére


detroitrw
addikt

Mint írtam gyárilag van az eszközre telepítve a rendszer ami tegnapig aktív volt. (nem pedig általam okosított rendszer). Ez előtt a 1904-est raktam fel ugyan így.
A hibakód: 0x8007007B

Ha mókolva lenne akkor nem érdekelne, mert meg tudnám oldani, hogy ismét "okos" legyen.
Csak érdekes, hogy x évig nincs baj vele, és aztán a mostani frissítés meg kiüti? :F

Jó lenne tudni, hogy miért történt ez :K

[ Szerkesztve ]

(#120155) májkimiki válasza detroitrw (#120154) üzenetére


májkimiki
őstag

0x8007007b A 0x8007007b DNS név nem létezik. KMS kliens
[link]

(#120156) detroitrw válasza májkimiki (#120155) üzenetére


detroitrw
addikt

:DDD
És ezt, hogy lehet orvosolni? :U

(#120157) májkimiki válasza detroitrw (#120156) üzenetére


májkimiki
őstag

Ezzel vetted kereskedőtől, első tulajként a gépet-notit?

(#120158) detroitrw válasza májkimiki (#120157) üzenetére


detroitrw
addikt

Mint már írtam párszor, igen :K
Annyi, hogy eredetileg angol volt a rendszer de az első frissítésnél (~1809) bevette a magyart, azóta magyar.

(#120159) Doky586 válasza detroitrw (#120158) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ellenőrizd hogy a számlán is szerepel-e tételként a windows, utána vidd vissza... :D

(#120160) detroitrw válasza Doky586 (#120159) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi a tippet, de már több mint 3 éves
És mint írtam a kulcsot ki kellett olvastatni, hogy megtudjam miket pötyögtek bele :U

(#120161) Doky586 válasza detroitrw (#120160) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha kidobtad a számlát, magadra vess..

(#120162) detroitrw válasza Doky586 (#120161) üzenetére


detroitrw
addikt

Ki mondta, hogy kidobtam? :(((
Azért olvastam ki még a legelején amikor láttam, hogy aktív a licensz, hogy bármi történik meglegyen, úgy ahogy a számla is. :U
Mivel se a dobozon se a csomagoláson nem volt utalás a licenszre, így a számlán se lehet. (vagy mégis?)

(#120163) Zoz
Az általad linkelt oldalon megtalálható ("H8Q99" végű)

[ Szerkesztve ]

(#120163) Zoz válasza detroitrw (#120162) üzenetére


Zoz
őstag

És milyen kulcsot olvastál ki? Véletlenül nem ezek közül az egyiket?

(#120164) Pyttawrx válasza detroitrw (#120162) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem azt a kulcsot látod.

(#120165) detroitrw válasza Pyttawrx (#120164) üzenetére


detroitrw
addikt

Ezt nem értem, hogy hogy nem azt a kulcsot látom? :F

(#120166) Pyttawrx válasza detroitrw (#120165) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Digitális licenszed van, így van egy matricád a gép alján, de kódot nem látsz, amit kiolvasol, azzal nem tudsz aktiválni, sokan látják ezt a kódot: VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T, de ezt láthatod Zot fórumtárs linkjében is. Nincs is értelme, hisz ha egyszer ár aktiválódott az adott gép újra fog aktiválódni automatikusan.

[ Szerkesztve ]

(#120167) detroitrw válasza Pyttawrx (#120166) üzenetére


detroitrw
addikt

Köszi, ezek szerint később újra aktív lesz?
(olyan mintha most nem tudná elérni a szervert s ezért nem tudja beazonosítani az érvényességet?)

(#120168) Pyttawrx válasza detroitrw (#120167) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Elvileg 1 percen belül megszokott történni. Esetleg dobj fotót, hogy mit ír ki pontosan. :)
van win matrica az eszköz alján?

[ Szerkesztve ]

(#120169) Doky586 válasza detroitrw (#120167) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért volt a kérdés hogy rajta van-e a számlán? (amire még nem válaszoltál) Vagy csak szivességből v hibakeresésből felraktak volt neked egyet valami volume licenszel amit visszavontak v aktivátorral.

[ Szerkesztve ]

(#120170) janesart


janesart
tag

TUD VALAKI SEGITENI?
Sziasztok, régóta küszködök azzal a problémával, hogy a billentyűzet hosszú Ő helyett Q betűt ír és ez nagyon zavaró és ez igaz a wordre, böngészŐre, bárhol ütöm le a billentyűzetet! van valakinek ötlete mitŐl lehet? Trust bluetooth os billentyűzetem, és egerem van. Próbálkoztam a billentyűzet típusának beállításával, a 101gombos sem jó. Vírusirtót is futtattam le a kasperskyn kívül, az sem oldotta meg.

(#120171) Đusty válasza janesart (#120170) üzenetére


Đusty
addikt

Explorer böngészőben nekem is ezt csinálja már rég óta, annak annyi. Mondjuk a word az érdekes.

(#120172) King Unique válasza detroitrw (#120154) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10-zel gyárilag előtelepített hardver azt jelenti, hogy UEFI BIOS OEM Key van, aminél nyilván nem lesz aktiválási probléma ugyanazon kiadásra (pl. Home) történő clean install, vagy MCT-s upgrade esetén. Ha nálad igen, akkor vsz egész egyszerűen nem az előbbi állapot van, hanem az előző tulaj által feltákolt Windows 10, a szokásos 180 napos KMS bohóckodással, a hibakód is arra utal...

Aztán ha már szóba került a digitális licenc is, akkor annak meg pont az a lényege, hogy ha van azon a hardveren Home kiadáshoz társított digitális licenc, akkor aktív internetkapcsolat mellett megint automatikusan aktiválódnia kellene a Windows 10-nek a Home kiadás tiszta telepítésénél, vagy arra történő 1909 —► 2004 upgrade esetén. Ha esetedben így sem aktiválódik a Home kiadás, akkor valószínűleg nincsen érvényes digitális licenc.

[ Szerkesztve ]

(#120173) detroitrw válasza King Unique (#120172) üzenetére


detroitrw
addikt

Az eszköz már több mint 3 éve vettem, azóta már párszor lejárt a 180nap ... (már írtam párszor, hogy nem lehet buherálva a rendszer, egyedül az angol lett befrissítve magyarra)

(#120169) Doky586
A számlán csak az eszköz van feltüntetve, és a készüléken és másol sincs matrica.
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#120174) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Újabb információk a teljes AMD konfig vs 2004 update kapcsán. Ugye voltak kékhalálok random, na mondom megpróbálok ezt azt kikapcsolni/bekapcsolni a biosba. Na mondom SMT off ,próba cseresznye, így persze csak 8mag/8szál maradt. De hátha, és nem akarom elszólni magam azóta a youtube tovább megy ha fölé viszem az egeret, valamint nincsnek random akadások se a böngésző alatt. De mivel ugye semmi sem lehet atombiztos, így próbaképp ráengedtem megint az SMT-t, erre megint előjöttek a laggolások, valamint a bsod is. Na de akkor én megint SMT off , mondom megvan a megoldás, és egyelőre működik. Lehet nem ez a megoldásom kulcsa, lehet az AMD VGA friss driver bajlódik, bármi lehet.
Egyelőre ennyi amit megosztok veletek. Adok még esélyt a 2004-nek. :B

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#120175) tpeter77 válasza tpeter77 (#120079) üzenetére


tpeter77
addikt

valaki tud nekem segíteni ebben?

(#120176) King Unique válasza detroitrw (#120173) üzenetére


King Unique
titán

Én meg azt írtam le világosan, hogy a hardverrel előtelepített W10 = UEFI BIOS OEM Key, ha külön lett megvásárolva és aktiválva hozzá a W10, akkor pedig van hozzá érvényes termékkulcs, digitális licenc, ahol mindkét esetben értelemszerűen gond nélkül aktiválódni kell a rendszernek. Ellenben esetedben az eddigiek alapján úgy tűnik egyik sem adott, vagyis nem világos mire fel van olyan biztosan állítva, hogy minden oké a Windows aktiválásánál... Jobbik esetben még olyan szokott lenni, amikor átmenetileg nem érhető el az aktiválási kiszolgáló, de akkor más a hibakód (0x8007267C).

(#120177) Doky586 válasza detroitrw (#120173) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valami kínai kms szerverről frissülget ilyenkor naponta. Úgylátszik ez a nagy frissítés alapra állította a kms törést. Most kénytelen leszel ~5eFt-ért új licenszet venni boltból.. :U

[ Szerkesztve ]

(#120178) #86564352 válasza janesart (#120170) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az nem jó, ha a nagy Ő-ről kiderül egy nagy Q! :)

"böngészŐre" és "mitŐl" is érdekes! Másik billentyűzetet próbáltál? Kiosztás, karakterkódolás ellenőrizve? Másik böngésző? Böngésző reset, valami program vagy plugin is bezavarhat. Új fiók alatt megnézni esetleg. Csökkentett módban indítva, vagy Live Linux alól bootolj be, ha ott minden rendben, akkor biztos valami a Windows-ban, egy program miatt gányolódott el.

[ Szerkesztve ]

(#120179) Pyttawrx válasza detroitrw (#120173) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor ez nem előtelepített windowsos gép! Ahogy King Unique is írta. Azaz valaki vett egy kulcsol vl vagy kak kulcsot, amit már visszavontak. De ezt nem folytatom. Így nem aktiválható. Venned kell licenszet, ahogy írták mások is.

(#120181) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Adott egy Windows 10 Pro, verzió: 1909, build száma: 18363.836. Becsúszott egy automatikus frissítés néhány héttel ezelőtt, és használhatatlanná tette a rendszert, olyannyira, hogy egy tiszta Windows 10 képfájlt is másik gépen kellett letöltenem, mert fagyás nélkül nem tudott végigmenni az sem. Ez után újra telepítettem a gépet nulláról, majd újabb hibák jöttek. Login alatt fagyás, stb. Ez most megoldódni látszik, végigmentem azokon a tanácsokon amiket itt kaptam a topikban, és végül úgy tűnik,hogy a BIOS frissítés óta ezek a problémák megszűntek.

Van viszont újabb probléma. Alapvetően Call of Duty Warzone alatt tapasztaltam eddig (mással mondjuk nem is játszom már hetek óta), hogy a játék betöltéséig sem jutok el 10-ből 8 esetben, mert BLZBNTBGS000003F8 hibakóddal server disconnected üzenet kíséretében kidob, majd a Battle.net alkalmazásban is offline-ra vált, majd újra kapcsolódik a profilom. Gondoltam elengedem a COD-ot, és visszatérek a jó öreg Battlefield V-hez, az is elég szórakoztató. Azonban a probléma itt is fennáll, néhány perc játék után kidob a szerver, és offline módba vált a játék. Mivel már két játék is hasonló tüneteket produkál, úgy sejtem nem feltétlenül a játékokkal van probléma.
Első körben próbálkoztam egy LAN driver telepítéssel, mert eddig a Windows 10 drivereit használtam by default, tettem ezt eddig hiba nélkül. Viszont ez nem segített.
Ami furcsa, hogy a wifi kártyán keresztül sem tudok csatlakozni hálózathoz, mert azt írja nem lehet csatlakozni a hálózathoz. Sem a routerhez, sem a modem wifi hálózatához, de még a telefonról megosztott hotspothoz sem.

A furcsa az,hogy maga az internet nem szakad meg ilyenkor, legalábbis az értesítési ikonoknál nem látszik a szokásos kis sárga háromszög, hogy baj lenne az internetkapcsolattal.

Van valakinek ötlete, hogy milyen vonalon lehet elindulni ezzel a problémával? Szoftveres, vagy inkább hardveres gond lehet? Őszintén szólva teljesen tanácstalan vagyok. :(

Előre is köszönöm a segítséget!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#120182) Kupszi válasza #32839680 (#120180) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Én sem akarok már telepíteni, viszont hogy te is mondod elég nagy a gond.
Bízom benne hogy még a jövőhéten érkezik valami értelmes AMD-vel kompatibilis javítás. Mintha az új update nem csippantaná sem az X570-et se a 3xxx Ryzent vagy a Navi kártyáját.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#120183) #86564352 válasza #32839680 (#120180) üzenetére


#86564352
törölt tag

Insiderek gyanítom nagy %-ban:

1. felment a build üres gépre, igaz nem használjuk, feedback: minden ok
2. mi szóltunk XY nem jó, MS mégis kiadta

Az érdekesebb most a sok driver probléma miatt, hogy a Microsoft és a VGA gyártók mit csináltak hónapokig. Nem véletlenül hullámokban adják ki, most az önkéntes tengeri malacokon gyűjtik az adatokat. Hogy akinél csak augusztusban kínálják fel, már ne szívjon annyit.

(#120184) King Unique válasza #32839680 (#120180) üzenetére


King Unique
titán

Igen, vannak a 2004-es verziónál ismert hibák és egyes hardvereknél driveres problémák. De milyen jó, hogy a Windows Update is úgy működik, hogy akinek nem oké az eszközén, annak átmenetileg blokkkolja, meg ha felajánlja, akkor is alapesetben csak választható frissítésként (+ itt is) az aktívan támogatott Windows 10-verzióknál. Ezt meg gondolom úgy sikerült összehozni, hogy manuálisan nyomtál a letöltés és telepítés opcióra, mert magától csak választható frissítésként ajánlja fel a Windows Update, lásd az előbbieket. Ha nem, akkor pedig max. csak a Home kiadás lehet kivétel, vagy az sem feltétlen. Ja, és a szüneteltetési lehetőség max. a Home kiadásnál lehet 7 nap (bár ez alapján ott sem), Pro és felette biztosan 35 nap, illetve a 2004-es verziónál is. A 365/30 napos halasztási opcióról meg szintén volt már szó itt: [link], [link].
Csak mert egy másik (...) topikban olvastam, hogy kissé meg lettek keverve ezen dolgok... :))

[ Szerkesztve ]

(#120185) Dumi86 válasza King Unique (#120184) üzenetére


Dumi86
senior tag

Annyit szólnék hozzá hogy Home alatt is csak választható perpill :R Viszont akinél nem blokkolja hanem így felajánlja az Update az elvileg rá is nyomhat a frissitésre nyugodtan?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#120186) vlevi válasza Kupszi (#120182) üzenetére


vlevi
nagyúr

Asus B450 lap, és Ryzen5-3600,G-Skill 16GB 3200-as memória, videókártya Nvidia 1060.
Ez a konfig így hibátlanul megy a 2004-es Win10-en.
A chipset driverek az AMD honlapjáról lettek letöltve, de úgy látom már van frissebb chipset driver, már tőtöm is, mert június 3-n adták ki, a májusi win10 frissítéshez.
[link]

(#120188) King Unique válasza Dumi86 (#120185) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az is pipa, Home kiadásnál is alapesetben csak opcionális frissítés, meg lehet ott is 35 napig lehet halasztani.
Ha magától / manuális keresésre felajánlja a Windows Update a 2004-es funkciófrissítést és nincs ilyen szöveg, akkor elvileg nagy gond nem lehet és mehet az upgrade. De biztos ami biztos alapon lehet előtte rendszermentést készíteni, + upgrade után 10 napig amúgy is van lehetőség visszaállni az előző Windows 10-verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#120189) King Unique válasza #32839680 (#120187) üzenetére


King Unique
titán

Ja hogy Insiderként előzetesen telepítetted, lehet esetleg az is bekavart, mert amúgy alapesetben támogatott Windows 10-verziónál jelenleg csak választható a 2004-es funkciófrissítés, 3 db példa is linkelve volt rá, + nemrég írta más, hogy nála Home kiadásnál is. A frissítések szüneteltetésénél a 7 nap meg max. Home kiadásnál van, vagy ott sem, Pro és felette biztosan 35 nap (7 x 5).

(#120191) vlevi válasza Kupszi (#120182) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az előbbivel írásommal azt akartam jelezni, hogy a ryzennel nincs gond, én inkább a videokártya idriver rányában keresnem a hiba forrasat.

(#120192) havri1


havri1
félisten

Üdv!

Imént kellett lányom gépén újrahúzni a wint, 2004-et, tisztán.
Indulás után a filekezelő így néz ki. Hol vannak a bal oldalt a sávok?
Nem tudom a gépet böngészni..
Semmit nem állítottam, rendszergazda a fiók..

Köszi!

havri

(#120193) Cs1csó válasza havri1 (#120192) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ilyet még nem láttam.

Csinálnék egy új telepítést lehet ott rendbe jön. Driver-ek telepítését hagyd a Windows-ra manuálisan csak a VGA esetleg a hangkártya driver-t tedd fel bár arra is volt már panasz, kezdésnek azt is hagyd, elég a VGA. Ha minden rendben akkor mehet az audio driver.

(#120194) havri1 válasza Cs1csó (#120193) üzenetére


havri1
félisten

Ah, emiatt nem rakom újra :D
Kap egy TC-t és kész.
Mondjuk valami nem kerek ezzel a 2004-el, ezért is omlott össze. 2 fiókkal használhatatlan volt. Amint hozzáadtam az én MS fiókom, vagy indult vagy nem..win töltés után, amikor a bejelentkezés jött volna, sötét kép..se előre..se hátra..reset..
:(

havri

(#120195) Pyttawrx válasza havri1 (#120192) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ezért ne húzd újra. A nézet menüben a navigációs ablaknál tedd be a pipát és ott lesz. :)

(#120196) havri1 válasza Pyttawrx (#120195) üzenetére


havri1
félisten

Ó, megvan, köszi :D

havri

(#120197) Pyttawrx válasza havri1 (#120196) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:C :D

(#120198) Burki válasza Burki (#120181) üzenetére


Burki
aktív tag

Úgy érzem sok ötlet ezzel kapcsolatban nem fog születni.

Abban tudna valaki segíteni, hogy melyik az utolsó stabil build, amit érdemes feltenni egy újratelepítésnél?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#120199) Cs1csó válasza Pyttawrx (#120195) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ó így könnyű!

(#120200) Pyttawrx válasza Cs1csó (#120199) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:DD :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.