Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108892) King Unique válasza Johnny_vT (#108889) üzenetére


King Unique
titán

1. Ha OEM licenc, akkor alapesetben igen, mivel hardverhez kötődik. Ha Retail, akkor az hivatalosan átvihető másik gépre. Amúgy meg a licenc Microsoft-fiókhoz kapcsolása, vagy a telefonos újraaktiválás jöhet szóba hardvermódosításnál, lásd egy másik válaszban leírtakat. Vagy új W10 licencet, új termékkulcsot venni az új hardverhez, ami akár a szokásosnál kedvezőbb áron is beszerezhető.

2. Van lehetőség akár a jelenlegi telepítés megtartására is, mivel a Windows 10 jól kezeli a hardverváltozást (példa). Viszont ehhez nyilván az is kell, ami pl. ebben a hozzászólásban van leírva, azaz a boootolásra, SATA módra stb. vonatkozóan stimmeljenek a régi-új alaplap egyes beállításai a BIOS-ban.

3. Ha SATA SSD-ről NVMe SSD-re akarod klónozni a rendszert, utána az utóbbiról bootolni a W10-et, annak lehetnek buktatói. Először is támogatnia kell az utóbbit, az arról történő bootolást a hardvernek, a BIOS-nak, máskülönben nem lesz használható rendszermeghajtóként. Másrészt szükség lehet pl. ilyen trükközésre, ahol szükség esetén (pl. ha most legacy/CSM szerinti és az adott gépnél + NVMe SSD-nél meg UEFI kell) a telepítés átkonvertálása adott ez a módszer, valamint az MBR2GPT parancssori eszköz is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.