Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120551) Kékes525 válasza mzso (#120546) üzenetére


Kékes525
félisten

Úgy látom konstans szöveget és állandó színt tud csak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#120552) Kiskokó válasza Male (#120547) üzenetére


Kiskokó
veterán

Hát ez nagyon érdekes, full új gép, full új win10 stb
és egyszerűen ahogy van kedved működik az egér vagy nem.
Mármint a plusz beállított gombok... van amikor működnek a gombok de a gyári beállításon van amikor sehogy se ... reinstall már volt persze..
Illetve ha elindítom a programot van hogy el se indul... csak forog forog a betöltés...

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#120553) RoyBatty válasza Tézé81 (#120548) üzenetére


RoyBatty
aktív tag

Röviden: egy ilyen HDD-vel mindegyik lassú lesz rajta, a 8.1 hangyányival gyorsabb. Annyit lehet gyorsítani rajta, hogy a gyári HP "bloatware"-eket legyalulod róla és tényleg csak a legfontosabb programokat hagyod meg.

(#120554) MasterDeeJay

32bites win 10-ről lehet-e valamilyen módon upgradelni 64bitesre úgy hogy az adatok megmaradjanak?
Egy program miatt kellett a 32 bites de már megoldottam hogy menjen 64 bit alatt.
Tiszta telepítés elég nagy munka lenne. (30gb levelezés 6 fiókon, rakás program és beállítás stb)

(#120555) zolee001 válasza MasterDeeJay (#120554) üzenetére


zolee001
őstag

Nem

(#120556) Cs1csó válasza Tézé81 (#120548) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha 4GB RAM van benne akkor mindenképpen 64 bites rendszert tegyél rá. Szerintem mehet rá a Windows 10 tiszta telepítéssel lehet csak az a gondja, hogy már tele van szemetleve stb. és egy friss rendszertől megtáltosodik.

(#120557) Tézé81


Tézé81
tag

Köszi mindenkinek :R

(#120558) King Unique válasza Tézé81 (#120548) üzenetére


King Unique
titán

Nem egy erőgép a laptop a specifikáció alapján, de azért még így is viszonylag használhatóan kellene rajta futni a W10-nek. Illetve itt egyrészt a gyárilag előtelepített Windowsoknál az egyes gyártói bloatware programok is lehet gond, azok is lassíthatnak, amit az eltávolításuk, vagy a Windows reinstall / alaphelyzetbe állítás megoldhat. Másrészt maga a lassú rendszermeghajtó (HDD) is gond, ha SSD-re lenne cserélve, az sokat dobna az egészen. Ha nem akar rá költeni a kedves tulaj, akkor meg így járt... Illetve lassú HDD-vel max. valami könnyűsúlyú Linux fog rajta érezhetően jobban pörögni, W8.1/10 nem igazán. Na meg ha gyárilag W10 Home kiadással előtelepített a laptop, akkor nyilván ahhoz van érvényes licenc és termékkulcs, nem W8.1-hez / egyéb Windowshoz, ha már semmire nem akar költeni a tulaj. :))

[ Szerkesztve ]

(#120559) King Unique válasza MasterDeeJay (#120554) üzenetére


King Unique
titán

Nem.
Amúgy 64 bites Windowson is telepíthetők és futtathatók 32 bites programok, nem derült ki milyen program miatt kellett okvetlenül 32 bites Windows, de ha mégiscsak működött 64 bitesen is, akkor nem sok értelme volt 32 bites OS-t telepíteni, meg manapság amúgy is egyre kevésbé.

(#120560) vlevi válasza King Unique (#120559) üzenetére


vlevi
nagyúr

Olvastam valahol, hogy a Microsoft is tévézi, hogy abbahagyja a 32 bites rendszerek támogatását.

(#120562) Cs1csó válasza vlevi (#120560) üzenetére


Cs1csó
félisten

16 bites operációs rendszert sem gyártanak már, lehet az egyik korai Windows még az volt, nem tudom pl. a 3.akárhányas.

(#120563) vegyszer válasza MasterDeeJay (#120554) üzenetére


vegyszer
addikt

A személyes adatok exportálása az 32/64 bit függő dolog?

Mert nemrég kérdeztem, hogy van-e ilyen, és tippet is kaptam rá, bár ez akkor nem volt szempont.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#120564) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
az amúgy tökéletesen fagyás nélkül működő gépemre nem ment fel rendben ez az új frissítés, 2 próba után nem erőltettem, szerencsére magától vissza állt 1909-re.
Most megjelent a WU-ben, hogy a gépem nem teljesen kompatibilis vele, nem kell semmit tennem, hamarosan érkezik az új frissítés majd. Csak kíváncsiságból kérdezném, meg lehet tudni mivel van a baja?

(#120565) Cs1csó válasza Orgi (#120564) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nem egy "konkrét" dolog, hanem gondolom van egy lista és az egyik pontja a te gépedre is vonatkozik, az én 2007-es nyári modell notimra is ezt írja ami ugye elég régi. ;]
Amúgy lehet nem szórakozok hanem tisztán feltelepítem és kész.

(#120566) C. s. válasza Orgi (#120564) üzenetére


C. s.
addikt

Szia!

Én is jártam már így. Ellenőrizd, hogy a VGA legfrissebb meghajtóprogramja legyen telepítve, mert nálam az volt a baja. Papíron kompatibilis volt, de mégsem fogadta el. A frissítése után simán fölment a Windows frissítés is. Ez már tényleg szőrszálhasogatás az MS részéről, de ez van. Talán ellenőrizhetnéd a többi illesztőprogramot és más szoftvereket is, ha így sem sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#120567) Orgi válasza C. s. (#120566) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi a válaszokat! Videókártya legfrissebb, de van egy sejtésem, a külső usb-s hangkártyám lesz a problémája, ahhoz nincs újabb driver...

(#120568) MasterDeeJay válasza King Unique (#120559) üzenetére

Spedició dokumentum kezelő Windows 95-re íródott visual dataflex 7-re upgradelt progi hogy menjen windows 98-on. :DDD
Szerencsére XP-n simán ment, aztán pár dolgot át kellett benne írni hogy menjen win7 32biten. És sikerült registry áskálódással, pár ini file-t és helyet átírva rávennem hogy 64biten is menjen, de a benne lévő active x vezérlő ami generál doksikat az is eléggé régi sokat kellett reszelni az IE-t hogy menjen és félek ha eltűnik az internet explorer akkor nem fog az sem menni.
A másik programot nem próbáltam 64-biten, az meg egy olajkiadó gép, nagy tartályokból szivattyúz ki pontos mennyiséget, soros porton megy az se mai marad az elvileg menni fog.
A gépen eredetileg windows 7- volt és az lett upgradelve 10-esre. Maga a gép hardvere már lett cserélve újabbra simán elbírja.
Szóval alapból nem futott még XP-n sem, és 64biten sem reszelés nélkül.
Az igaz hogy a 32bites progik nagy része megy 64biten de nem mind, a speckó driverekről nem is beszélve mert azokat meg tesztmódban kell telepítenem ilyen olyan trükkökkel.
bocs rosszul írtam, dos-os verzióban is futtatható. :DDD

vegyszer
már az segítség lenne hogy az outlook beállítását sok fiókkal és minden megjegyzett dolgát át tudnám menteni az a sok. A felhasználó programokat még megoldanám. A gond itt az idő, mivel pár órám van rá, nem akarok hétvégén ezzel dolgozni, leállás meg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#120569) Cs1csó válasza MasterDeeJay (#120568) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y :DDD

(#120570) vlevi válasza Cs1csó (#120569) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, igen, sajnos vannak meg ilyen egzotikus szoftverek, amik miatt nemhogy a régi rendzsert, de a régi vasat is meg kell tartani, és óvni meg a széltől is, nehogy valami baja légyen.
Ez olyan, mint amikor Cobol programozókat keresnek. Azt se azért, mert abban kezdik az új projektet, hanem mert már az is nyugdíjba ment, aki 20 éve átvette az előző fejlesztőtől:)

MasterDeeJay: Nem próbáltatok meg virtual gépen (Wmvare) futtatni?

[ Szerkesztve ]

(#120571) MasterDeeJay válasza vlevi (#120570) üzenetére

Már megy 64 biten, azt megoldottam. Az olajkiadónál csak driverrel lehet gond meg a soros portal de az ráér mert egy gépen van.

(#120572) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló mindenki!!

A fent említett SPY probléma, ami mindig vissza írt egy link megnyitás a Firefox indító fájljába az asztalra. Úgy néz ki megtaláltam a hibát.

Win indításkor elindul egy MSW.Exe nevű valami, na ezt most letiltottam, így most jó a Firefox. Nem íródik át.
Nem tudom, ezt hogy tudnám eltüntetni a gépről. Érdekes hogy 8 féle program nem találja...

Csak gondoltam megosztom.
Köszi
üdv

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#120573) rootkit3 válasza Kiskokó (#120572) üzenetére


rootkit3
újonc

Töröld ki a C:\Windows\System32 mappából.

(#120574) Doky586 válasza MasterDeeJay (#120571) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"csak driverrel lehet gond meg a soros portal de az ráér mert egy gépen van."

Ma is minden asztali (atx) gépen van soros port (com1), csak az alaplapi tüskékről ki kell vezetni hátra egy 300Ft-os kábellel, ami szinte minden boltban kapható..

[ Szerkesztve ]

(#120575) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Csináltam már egy pár telepítést, de most hallottam egy számomra új ajánlást.
Miszerint: Ha több meghajtó van a gépben (pl. egy SSD és egy HDD), akkor a telepítés végéig érdemes csak azt bent hagyni, amire telepítek és a többit kivenni, különben azokra is elhelyez valamilyen swap/cache akármi fájlokat/partíciókat/akármiket.

Van ennek valóságalapja ? Érdemes így eljárni ?

Köszi.

(#120576) hobizoli válasza MasterDeeJay (#120571) üzenetére


hobizoli
nagyúr

[link]

több drón kell ;P

(#120577) Lauda válasza Gergello (#120575) üzenetére


Lauda
félisten

Szia! Igen, igen.

(#120578) DS39 válasza Gergello (#120575) üzenetére


DS39
nagyúr

XP korszakban volt ebből problémám, ha nem volt benne a második vinyó, nem akart elindulni a rendszer. Úgyhogy ha biztosra akarsz menni, csináld így.
(10 esetén nem tudom, hogy lenne-e ezzel gond)

(#120579) King Unique válasza Gergello (#120575) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem megfelelően + [link] telepítesz, akkor igen, lehet ilyen gond (példa). A "lehúzásos" módszer valóban megoldás az előbbi biztos elkerüléséhez, de amúgy nem feltétlen kötelező minden esetben, amiről egy másik válasz végén is volt szó.

(#120580) Doky586 válasza Gergello (#120575) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mivel felmerült ez kérdésnek, ezért biztos nem érted mi miért történik (az ok-okozati összefüggéseket). Ezért a legbiztosabb módszer ha lehúzod a többit, ezzel megkímélve magad a későbbi nem várt negatív következményektől.

(#120581) Male válasza Kiskokó (#120552) üzenetére


Male
nagyúr

Logitech fiók nem kavar be? Mert oda is tudja menteni a beállításokat, talán ott van valami szemét, amit rendszeresen visszatölt.
Esetleg még az alkalmazás függő beállítások okozhatnak zavart. (nekem, igaz, akkor még SetPoint néven futott a beállító programjuk, de az állandóan resetelődött, és így visszakapcsolgatott... lehet, hogy az új is szórakozik ilyennel.)

(#120582) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Sziasztok. Tegnap felfrissült a windowsom a 2004 es verzióra, aminek nagyon nem örülök mert így most olyan a kép mintha a gamma nagyobb lenne mint előtte volt, a fekete is inkább szürke lett és úgy általánosságban is nagyon furcsa a kép. Előtte a 1809 es verzió még jó volt. Csináltam driver reinstallt de nem segitett. A kimeneti szintartomány teljes en van mivel displayport al van összekötve. Mi az amire még nem gondoltam? Lehet a kábel nem jó? Mondjuk ezt adták a monitorhoz..

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#120583) #93794560


#93794560
törölt tag

Sziasztok!

Várható a közeljövőben a Windows 10 2004-es kiadás nyomtatási problémájának a javítása? A gépemen fent lévő 19041.329-es kiadás nem nyomtat. Vagy lefagy a rendszer, vagy ha nem fagy le, akkor meg semmi sem történik. 1909-esen minden oké volt. Egyébként minden más jól múködik.

(#120584) rootkit3 válasza #93794560 (#120583) üzenetére


rootkit3
újonc

Szerintem nem várható, azt hiszem örökre így marad.
Nyilván javítani fogják, hisz csak pármillió embert érint.

(#120585) Male válasza Gergello (#120575) üzenetére


Male
nagyúr

Van! Eddig alaptalannak gondoltam én is.... de most amikor váltottam 7-ről 10-re (a 7-est tartalmazó SSD ki, üres be a helyére, és arra ment fel a 10, tehát tiszta telepítés volt), benthagytam a második SSD-t meg a vinyót minden cuccal... a bentmaradt SSD-n sikerült összehoznia két filerendszer hibát. Az okát nem tudom, de két file ténylegesen megsérült, szerencsére volt mentésem róla.... szóval ezentúl én is kikötök minden mást inkább.

(#120586) #93794560 válasza rootkit3 (#120584) üzenetére


#93794560
törölt tag

A közeljövőre gondoltam. :)

(#120587) _DiEGO_ válasza Gergello (#120575) üzenetére


_DiEGO_
őstag

(#120577) Lauda +++ :R

Megerősítve, de elég, ha csak lehúzzuk a tápcsatit róluk, nem kell kivenni. ;)
És még más miatt is... Defender se akarjon egyből átnézni mindent . Ha van "kényes" tartalom a HDD-n , akkor amíg nincs vírusírtó "bekorlátozva" addig véletlen se akarjon ténykedni.
Win finomhangolása után mehetnek rá egyesével a HDD-k sorban ahogy előtte volt, és C után D E F stb kiosztás úgy lesz mint előtte és nem kell mókolni lemezkezelőben a kiosztással.

(#120588) mpo válasza Kiskokó (#120572) üzenetére


mpo
veterán

msw.exe
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#120589) bon válasza Gergello (#120575) üzenetére


bon
őstag

Nem

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#120590) zolee001 válasza MasterDeeJay (#120568) üzenetére


zolee001
őstag

Az IE nem mostanában fog eltünni de ha ki is veszik majd valamikor akkor is telepithetö

Outlook export-import nem járható ut?

(#120591) mzso válasza Lauda (#120577) üzenetére


mzso
veterán

Upgrade esetén is?

(#120592) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Köszi mindenkinek! :)

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#120593) C. s. válasza Orgi (#120567) üzenetére


C. s.
addikt

Szívesen!
Remélem, hamar jön hozzá.

(#120594) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Pro esetén van arra lehetőség, hogy bármikor egyszerűen át tudjak váltani az egyik típusú házirendről egy másikra? Profil létrehozása lehetséges vagy valami más? (Egyazon fölhasználó esetén.)

(#120595) Gergello válasza King Unique (#120579) üzenetére


Gergello
addikt

Végignézve a válaszokat, úgy látom, hogy minden leírt telepítés úgy zajlik, ahogy én szoktam. Azzal tisztában vagyok, hogy a telepítéshez kiválasztott meghajtóra csinál még "reserved" stb. partíciókat. Így valóban nem értem, hogy a másik meghajtóra, hogy kerülhetne bármi. :F
Ha teljesen új telepítést csinálok, nem akarok a régiből recovery visszaállítás csinálni, akkor ezeket a reserved partíciókat is törölni szoktam, hogy a kiválasztott meghajtó egyben üres legyen.

(#120596) Cs1csó válasza BogyóBP (#120582) üzenetére


Cs1csó
félisten

húzd ki a kábelt áramtalanítsd a gépet dugd vissza kapcsold be ha nem jó akkor nézelődj a Windows színbeállításainál valam alapra állításba, vagy a monitorban is szokott lenni auto beállítás ha ez sem elég akkor állj vissza a régi verzióra.
Ha és amennyiben nem jön rendbe vagy nem tudsz visszaállni vagy nem kapsz érdemi infót itt akkor csinálj egy tiszta telepítést.
Ha esetleg ezután sem lesz jó akkore esetleg szerezd be a 1909-est - a 1809-es elég régi már - és azt tedd fel.

Még valami a VGA driver-t DDU-val távolítsd el csökkentett módban majd gép restart és mehet fel a legfrissebb.

(#120597) krealon válasza Gergello (#120595) üzenetére


krealon
veterán

"Azzal tisztában vagyok, hogy a telepítéshez kiválasztott meghajtóra csinál még "reserved" stb. partíciókat. Így valóban nem értem, hogy a másik meghajtóra, hogy kerülhetne bármi."

Ha mar van a gepen boot manager (windows kompatibilis), akkor abba koltozik be, nem pedig ujat keszit. (A Grub-ot persze nem szereti. :( Bar lehet, jobb is ez igy. :) )

(#120598) C. s. válasza C. s. (#120594) üzenetére


C. s.
addikt

Az jutott eszembe, hogy két különböző fiók is lehet talán.

Azért kérdezem, mert szeretem a saját ízlésem szerint frissíteni a Windows-t, (jelenleg a 1809-es van fönt, de jó volna újítani valamit), akkor, amikor ráérek, ezért a házirendben kikapcsoltam az automata módot. Viszont amikor frissítenék, praktikus volna, ha nem kellene mindig áttúrni az egészet kétszer is (ki- és bekapcs.). Mások hogyan oldják ezt meg?

(#120599) Tomi_78


Tomi_78
tag

Sziasztok!
Egy munkatársam laptopján történt egy kis "baleset", hogy Windows 10 rendszerének Start menüje furcsán megváltozott: a nagy ikoncsoportok (Játék, Felfedezés, stb.) kikerültek az Asztalra és sehogy sem tudom egérrel visszahúzni őket. Egyáltalán, így kellene csinálni, vagy van erre valahol beállítási lehetőség vagy billentyűzetkombináció?

(#120600) Csupingo válasza Tomi_78 (#120599) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem váltott táblagép módba? Talán még itt is meg lehet találni: Géphéz - Redszer - Táblagép mód.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.