Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120351) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Nálatok hogy szuperál jelenleg a 2004 az Optimalizálás? Lefut bármikor is automatikus? Kézi inditással lefut. Viszont több nap után se csinálja meg automatikusan valamiért. Driverekből az Update által felrakottak vannak fenn,kivéve a videókártya és az egér.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#120352) King Unique válasza Dumi86 (#120351) üzenetére


King Unique
titán

Arról nemrég volt szó, hogy a 2004-es verziónál van egy, a meghajtók optimalizálását érintő bug, ami majd vélhetően hamarosan javítva lesz.
Igen, lefut automatikusan, de ez függ attól is, hogy a használatból adódóan mikor szükséges, mennyit van használva a Windows 10 és van-e ilyenkor üresjárati állapot amikor lefuthat, milyen (napi/heti/havi) ütemezés van beállítva, stb. Azaz az előbbiek függvényében a pár napja futott utoljára még nyilván nem feltétlen jelent hibát.

(#120353) Dumi86 válasza King Unique (#120352) üzenetére


Dumi86
senior tag

Három napja tettem fel tisztán a rendszert,azóta elvileg nem futott még le egyszer sem pedig napira van állítva az ütemezés. Üresjáratot(amikor csak úgy itt hagyom a gépet) minden nap hagytam kb 2szer 1 órát. Hát akkor majd valamikor javítják ha ez ismert hiba :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#120354) King Unique válasza Dumi86 (#120353) üzenetére


King Unique
titán

Az az ismert hiba, ami linkelve volt. Az automatikus futtatást meg intézi a Windows, ha szükséges, akkor majd lefuttatja az adott meghajtón/partíción az optimalizálást. Vagyis nem feltétlen kell manuálisan futtatni, de ugye az a lehetőség is adott.

(#120355) King Unique válasza jas39 (#120350) üzenetére


King Unique
titán

Nem derült ki, hogy a BIOS-ban a bootolási beállítások megfelelőek-e, a célmeghajtó (SSD) van-e beállítva elsődlegesként, illetve UEFI-s telepítésnél a Windows Boot Manager opció, szükség esetén frissítve lett-e a BIOS, stb. Aztán hogy az SSD csere hogyan történt, régi ki majd új be, vagy mindkettő bent van a gépben, klónozással / tiszta telepítéssel, stb.

(#120356) King Unique válasza bobalazs (#120349) üzenetére


King Unique
titán

Ha funkciófrissítés történt a 2004-es verzióra, akkor 10 napig adott 1:1-ben a közvetlen visszaállás lehetősége az előzőre (pl. 1909). Ha frissítés után a 10 napot meg sem várva ügyesen törölted a Windows.old mappát, akkor nem világos mégis hogyan akarsz visszaállni a 1909-re, meg pláne ha mentésed sem volt, amit vissza lehetne állítani? :F :D
Esetleg letölteni (pl. TechBench) egy 1909-es ISO-t, majd felcsatolni a fájlkezelőben és a setup.exe futtatása a fájlok, programok, beállítások stb. megtartásával, aztán hátha. :F

(#120357) Cs1csó válasza King Unique (#120354) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tehát a lényeg, hogy lehet azt látjuk a GUI-n, hogy nem futott soha stb. de ettől még a háttérben a Windows figyeli a meghajtókat és ha kell így is lefuttatja?

(#120358) jas39 válasza King Unique (#120355) üzenetére


jas39
tag

Régi SSD ki új be, tiszta telepítés usb ről. Csak F11 boot menü ssd kiválasztása után indul. Bios nem lett frissítve. Ez őrültség :F
[kép] [kép]

(#120359) bobalazs válasza King Unique (#120356) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ja. Ügyes voltam, töröltem. Megnézem ezt a megtartásos megoldást hátha működik, Köszi. .

(#120360) #86564352 válasza Cs1csó (#120357) üzenetére


#86564352
törölt tag

Dióhéjban ennyiről van szó. Lefut, csak nem menti el a státuszt és az időt. Eseménynaplóban meg tudod nézni, hogy lefutott az optimalizáció: [link]

Természetesen mint általában, insiderben jelezték a bugot, viszont a Microsoft kiadta így is.

(#120361) Cs1csó válasza #86564352 (#120360) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#120362) mzso


mzso
veterán

Helló!

Máshol azt mondták, hogy most is lehet ingyen frissíteni aktivált win 8-ról. (De amúgy volt már upgradelve korábban, csak visszatértem a 8-hoz)

Meg valaki az 1909-es verzió telepítését javasolta, és hogy halasszam el a frissítést amíg stabilabb nem lesz a 2004.
Hol választhatok korábbi verziót?

" Amennyiben 1 év eltelt, már meg kell vennie a win10-et új gép vásárlásakor."
Ez mit jelent az összefoglalóban? Mitől egy év?

(#120363) Cs1csó válasza mzso (#120362) üzenetére


Cs1csó
félisten

:) üdv, ha már egyszer upgrade-eltél Windows 10-re és az sikeres volt tehát aktivált Windows 10-et volt akkor azon a hardveren bármikor telepítheted.

De ha egy Retail Windows 8-at upgrade-eltél akkor azzal a kóddal aktivált WIndows 10 is jogtiszta aktivált Windows 10 lesz.

HA és AMENNYIBEN tiszta telepítést akarsz akkor nyugodtan kipróbálhatod a 2004-es build-et a hivatalos MCT-vel letöltve innen.

HA minden jó (rövid idő alatt kiderül) akkor nyugodtan maradj ennél a friss build-nél.

Amit tanácsolok még, hogy a driver-eket - pl. chipset stb. - ne manuálisan telepítsd, hanem nyugodtan hagyd a Windows-ra. Kivétel pl. a VGA driver amit érdemes manuálisan a legfrissebbet feltenni.

(#120364) King Unique válasza mzso (#120362) üzenetére


King Unique
titán

Igen, még mindig lehet ingyen váltani W10-re W7/W8.1 rendszerekről a cikk végén lévő megjegyzéssel. Viszont ha már korábban, az 1 éves ingyenes időszakon belül váltottál az adott gépen, akkor az téged nyilván nem érint és minden oké, bármikor újratelepíthatő a W10. Az összefoglalóban az 1 év is arra vonatkozik, de technikailag utána, illetve a meghosszabbítás után is működött, működik az ingyenes váltás.

Korábbi verziójú Windows 10 ISO-t pl. a TechBench weboldaláról lehet letölteni, amiről nemrég már volt szó itt. Ahogyan egy másik válaszban arról is is, hogy a még támogatott verziónál alapesetben a Windows Update csak választható frissítésként ajánlja fel a 2004-es funkciófrissítést, meg hogy nem feltétlen kötelező azonnal váltani, a korábbi verzió is még támogatott egy ideig, stb. Amúgy meg ha már vélhetően úgyis clean install lesz, akkor kipróbálhatod egyből a 2004-es verziót, aztán ha esetedben az adott gépen minden oké (az a lényeg, nem az hogy másnál mi van), akkor nyilván maradhat akár az is, nem feltétlen muszáj erővel a 1909-es verziót használni.

[ Szerkesztve ]

(#120365) Doky586 válasza jas39 (#120358) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak ez kell hogy ott legyen, minden más felesleges. Nálad fura ha nincs ott. [kép]

(#120366) rootkit3 válasza Doky586 (#120365) üzenetére


rootkit3
újonc

Nem a témához kapcsolódik, de ez alapból ilyen ronda, vagy ez valami moddolt csoda?

(#120367) Doky586 válasza rootkit3 (#120366) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez szép..!

(#120368) jas39 válasza Doky586 (#120365) üzenetére


jas39
tag

nincs, a három meghajtó van ahogy látni, és nem boot ol be, csak ctrl alt del majd F11 _ SSD és enter

[ Szerkesztve ]

(#120369) Doky586 válasza jas39 (#120368) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor nagyon rosszul csináltál valamit telepítéskor... :W

(#120370) jas39 válasza Doky586 (#120369) üzenetére


jas39
tag

pl? mit ronthattam el?
semmi mást nem tettem mint általában :F
újra rakom pillanatok alatt ha kell, elég gyors a dolog, még semmi nincs fent.

UI, bent is van a pendrive, ha tudom hol lehetett a hiba....

[ Szerkesztve ]

(#120371) havri1 válasza jas39 (#120370) üzenetére


havri1
félisten

Mondjuk én úgy tenném, hogy az összes másodlagos meghajtót lehúznám a telepítésig. Csak az ssd maradjon bent. BIOS-ban az ssd legyen az egyetlen boot. Restart, f11, uefi pendrive.

[ Szerkesztve ]

havri

(#120372) Doky586 válasza jas39 (#120370) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szándékosan ilyen hibát úgy tudok okozni ha Rufus-al WinToGo módban installálom a win-t.. :W

De inkább így telepíts: [link]

(#120373) jas39 válasza Doky586 (#120372) üzenetére


jas39
tag

igen, így volt ! Esetleg nem figyeltem és USB -t választva UEFI helyett ott lehetett a bibi ?

[ Szerkesztve ]

(#120374) csixy


csixy
addikt

A windows hello nekem nem szimpi. Nem lehet valahogy visszatérni a békebeli jelszavas bejelentkezéshez?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#120375) King Unique válasza csixy (#120374) üzenetére


King Unique
titán

Akkor kikapcsolod a gézházban, meg vannak egyéb bejelentkezési lehetőségek is.

(#120376) King Unique válasza jas39 (#120358) üzenetére


King Unique
titán

Ha nem megfelelően + [link] telepítettél, nálad is ilyen hiba van, akkor az okozhat gondot. De persze jellemzően nem derült ki néhány dolog, telepítés típusa sem ismert, meg hogy az előbbi probléma fennáll-e, stb. Aztán a "bent is van a pendrive" ha az jelenti, hogy még mindig csatlakoztatva van a telepítéshez használt pendrive és úgy történik a bootolás, akkor azt mondjuk nem ártana eltávolítani, meg az amúgy is csak a telepítés 1. fázisánál kell...

(#120377) mzso válasza King Unique (#120364) üzenetére


mzso
veterán

Akkor hivatalos (MS) forrásból csak a legújabbat lehet tölteni?

Amúgy most nem vágyom a tiszta telepítés nyűgjére.

(#120378) mzso válasza Cs1csó (#120363) üzenetére


mzso
veterán

A hardverem azóta teljesen megváltozott. De a kulcs nem (ha csak nem kevertem össze valamit), gondolom azt felismerheti a MS.

[ Szerkesztve ]

(#120379) King Unique válasza mzso (#120377) üzenetére


King Unique
titán

Mármint innen jelenleg csak a 2004-es verziót, de már említve volt a TechBench, aminél már kismilliószor volt itt szó arról, hogyan és milyen forrásból történik a letöltés.

"Amúgy most nem vágyom a tiszta telepítés nyűgjére."

Akkor azt írjad, hogy a W8.1 —► W10 közvetlen upgrade a cél! Ami megoldható az előbbi webhelyről letölthető, az alábbi képen szemléltetett frissítési segéddel és az MCT-vel egyaránt, valamint a már letöltött és a fájlkezelőben felcsatolt W10 ISO-nál a setup.exe futtatásával és azon belül a személyes fájlok, telepített programok stb. megtartásával egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#120380) jas39 válasza King Unique (#120376) üzenetére


jas39
tag

Köszönöm szépen a segítséget!!! A bent is van a pendrive azt arra írtam,hogy bedugtam és újra fogom telepíteni. :R

(#120381) Geth válasza mzso (#120377) üzenetére


Geth
addikt

Nem. A techbench oldal ms subdomainre mutató linket generál, ennél hivatalosabb nem is lehetne.

(#120382) cooi11 válasza S-IW (#120346) üzenetére


cooi11
senior tag

Köszönöm!

(#120383) bobalazs válasza King Unique (#120379) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem nem megy a techbench. [link]
a heidoc letöltő viszont jó az megy.

[link]
Szerinted kell ez nekem? Mert az adapter alól kikapcsoltam most ipv4 kivételével mindent és mintha gyorsabban reagálna a böngésző, mindenre.

(#120384) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló

Segítsetek kérlek.

Új gép, új Win 10 pro, legfrissebb 2004 kiadás.
A gép ez "üzleti" gép, mindent faszául beállítottam , ráraktam ami kellett stb stb.

Egy bajom van. Használunk egy bevált Logitech M545-ös Egeret, amihez használom a gyári programját amivel személyre lehet szabni a gombokat.

Namármost, az a bajom, hogy az egér plusz gombjai tök véletlen szerűen vagy működnek vagy nem. Ha elindítom a programot kézzel utána jó egy ideig aztán megint nem. De van hogy elindítanám a programját de az nem indul el csak tölt és tölt.
Újra telepítés már volt.
Teljesen random az egész

Valami ötlet?
Köszönöm
Szabi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#120385) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok!

Telepítettünk a gépemre egy windows 10-et. Be lett lakva minden föl lett telepítve ami kell a munkámhoz. A telepítés napján még hibátlanul működött, de két napra rá már nem akar normálisan elindulni. A hiba az, hogy amikor beírom a jelszavamat és lenyomom az entert akkor már a bejelentkezési képernyőn, az üdvözöljük feliratnál is sokáig gondolkodik. És miután belépett a fiókba után már nem akarja betölteni a tálca és az asztal ikonjait se. Konkrétan a tálcán csak a win logó látszik az asztalon meg csak az üres ikonjelek. A gép teljesen le van fagyva, de a feladatkezelő bejön és abban látszik, hogy az Explorer.exe nem válaszol. Remélem érthető így ahogy leírtam :)

Van erre a hibára valakinek tippje? Előre is köszönöm a választ :R

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120386) Zoz válasza Doki16 (#120385) üzenetére


Zoz
őstag

Én elsőnek a vinyót/SSD-t ellenőrizném le, nem csak az aktuális SMART adatokat megnézve, hanem egy teljes felület tesztet lefuttattva Hard Disk Sentinel-ben.
A leírt jelenség alapján a felhasználói profil fájljai sérülhettek meg, ezért gyanakodok lemez hibára.

(#120387) Imi1981 válasza Kékes525 (#120347) üzenetére


Imi1981
veterán

Még a mentés témával kapcsolatban lenne kérdésem. Van ugye Patríció mentés és rendszermentés. A Patríció mentésnél van a C és három kisméretű patríció amit a Windows hozott létre telepítéskor. Rendszer mentésnél ha jól látom csak a C meghajtót menti. Melyikkel érdemes/jobb menteni?

(#120388) need


need
addikt

Sziasztok

Azt gondolom hogy nem lehet sok panaszom a Win10 zökkenőmentesen megy már 2019.02.
Ma viszont kaptam egy kék halált ennyi idő után..
dpc_watchdog_violation az kék halál tárgya..
na most azt találtam hogy ez az ssd kehem van vagyis annak az illesztő problémája..
mézem [link] et itt azt javasolják hogy frissítsem rendben frissíteném de mire hol..?
hol találok aktuális vagy frissebb drivert..?
na most ez még csak 1x történt várjak a következőre vagy frissítsek..?

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#120389) Doki16 válasza Zoz (#120386) üzenetére


Doki16
addikt

Lefutott a teszt, de nem talált hibát: [kép]

Amúgy létrehoztunk egy új fiókot, de abban is ugyanazt csinálta. Egyébként ha kattingatok a start menüre akkor van, hogy elindul és bedobja az ikonokat és onnantól kezdve hibátlanul működik minden egészen addig a-mig nem kapcsolom ki a gépet.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120390) Cs1csó válasza Doki16 (#120385) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Vezérlőpult - energiagazdálkosás résznél kapcsold ki a gyorsindítást, lehet nincs köze de bezavarhat ez a funkció (ha be van kapcsolva akkor nincs valódi LEÁLLÍTÁS ha azt az opciót választod a gép kiakpcsolására)

(#120391) Doki16 válasza Cs1csó (#120390) üzenetére


Doki16
addikt

Ez volt az első amit kikapcsoltunk. Szerintem rakok egy új windowst az sokkal egyszerűbb, csak alapvetően érdekelnek a hibák megoldásai, mert így tanulok :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#120392) trialboj


trialboj
őstag

Sziasztok.

Mit lehet lekzdeni akkor, ha egy program az ablakot úgy nyitja meg, hogy nem látom? Még a homeoffice-os időben 2 monitort használtam otthon, ezért valahogy megjegyezte, és a képernyő szélére nyitja meg, de csak az animációt látom, semelyik pontját nem látom az ablaknak.
A LaCie RAID Manager-ről van szó.
Köszönöm.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#120393) Cs1csó válasza Doki16 (#120391) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha végül csinálsz egy újratelepítést akkor próbáld meg a Windows-ra hagyni a driver-ek felpakolását és ne kezd el manuálisan vadászni a chipset stb. driver-eket.

Amit érdemes lehet manuálisan feltelepíteni az a legfrissebb VGA driver, de ott pl. érdemes a telepítést offline végezni mert a Windows 10 az első asztalra betöltésnél már tölt is le egy VGA driver-t és nem a legfrissebbet, főleg ha gyors neted van pikk-pakk feltelepíti.

(#120394) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Windows 10-en életre lehet valahogy kelteni olyan laser nyomtatót ami azt hiszem windows xp támogatású volt?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#120395) Zoz válasza Doki16 (#120391) üzenetére


Zoz
őstag

Igen az lesz az egyszerűbb :)
Izgalmas akkor lesz a sztori, ha újra elő jön majd.

Ha a lemez probléma kizárható, akkor a következő legvalószínűbb eshetőség, hogy valami Windows vagy driver frissítéstől dőlt össze. Ha ez így volt, akkor esély van rá, hogy újra előjön majd.
(Találkoztam már olyan laptoppal, ahol a wifi driver okozott ilyen problémát, se a start menü, se az asztal nem működött, egyedül ctrl-alt-del feladatkezelő módszer ment. A gyártótól letöltött driverrel jól ment a gép, de amint a win felfrissítette a sajátjára, megint előjött.)

Ha még nem törölted le, akkor esetleg rendszer visszaállítást lehetne megpróbálni korább időpontra visszaállítani, ha be volt kapcsolva a funkció.
Ha új telepítés lesz, akkor pedig kapcsold be, és te is csinálj pár visszaállítási pontot, amikor még jól működik a gép, hogy esetleges hiba estén legyen hova visszatérni.

(#120396) Zoz válasza Pityu. (#120394) üzenetére


Zoz
őstag

32 bites verzión lehet próbálkozni XP driverekkel.

(#120397) Cs1csó válasza Pityu. (#120394) üzenetére


Cs1csó
félisten

VirtualBox-ban telepített XP-ről?

(#120398) King Unique válasza bobalazs (#120383) üzenetére


King Unique
titán

Az max. csak átmeneti állapot, meg pl. a nemzetközi angol és a magyar nyelvű 1909 ISO továbbra is elérhető és letölthető onnan. + A TechBench esetében csak egy weboldalt kell megnyitni, meg a Heidoc esetében egy külön programot kell letölteni és futtatni.

(#120399) King Unique válasza Imi1981 (#120387) üzenetére


King Unique
titán

A Windows 10 képfájlba mentésénél és visszaállításánál nyilván nem kizárólag csak a C partíciót, hanem a telepítésnél létrehozott kicsi partíciókat is menteni kell, ami egy másik topikban már el lett magyarázva. Az ilyen célra való programok pedig rendszerint alapértelmezetten így mentenek, vagy ha esetleg nem lenne default bejelölve minden szükséges partíció, akkor általában van lehetőség manuálisan is kiválasztani. Még mielőtt sikerülne elcseszni a mentést...

(#120400) Pityu. válasza Cs1csó (#120397) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Azt,hogyan lehet kivitelezni?

#Zoz

64bites rendszerem van

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.