Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108301) Fred23


Fred23
nagyúr

Kivettem a rendszer SSD-m, betettem az új konfigba, egyből indult is a Win10, és azt írja, hogy aktiválva is van! Régebben nálam ilyen esetben elveszett a kulcs, mivel alaplaphoz volt kötve a Win10. Most egyből beléptem a MS fiókomba rendszertöltés után, hogy talán majd így aktivál, de el se vette a kulcsom. Ez normális? Lehet az is, hogy frissít egyet, és majd akkor veszik el a kulcs? Vagy a MS fiók miatt tényleg egyből vette a lapot?! :F

(#108302) Tivi103 válasza Fred23 (#108301) üzenetére


Tivi103
tag

Tudod deaktiválni a windows licenced mielőtt ilyesmit kell csinálnod, utána új hadverrel újra beaktiválod a kulccsal és kész. :) :)

(#108303) Fred23 válasza Tivi103 (#108302) üzenetére


Fred23
nagyúr

A régivel nem lett deaktiválás. Csak kivettem a régi SSD-t, és betettem az új gépbe; erre egyelőre még aktiválva van.

(#108304) zümzümm válasza King Unique (#108298) üzenetére


zümzümm
senior tag

Ugy hallottam hogy egy normál uninstall nem elég, és a registryt is ki kell pucilni. Persze csak a PSel kapcsolatos dolgokat. És lehetőleg programmal, nem pedig manuálisan én magam saját kezűleg, mert azt is tudom hogy az lutri, és nem akarok olyat is törölni ami a rendszer instabilitásához vezethet.
Egyszerűen csak 100%ban meg akarok szabadulni a most fent lévő PStől, hogy aztán tiszta lappal feltehessem újra.

(#108299) twofatcat
A próba verziót nem véletlenül tettem idézőjelbe, nem trial verzióra gondoltam ;)

(#108305) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Most fogok majd először Windows 10-et használni (w7 után). Kell hozzá MS fiók? Hol tudok olyat csinálni?

(#108306) Doky586 válasza Sanyi.mTs (#108305) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem kell. Ha kihúzott utp kábellel telepítesz.

(#108307) King Unique válasza Sanyi.mTs (#108305) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen, lehet helyi fiókkal is használni. Viszont ha Home kiadást telepítesz, akkor annál aktív internetkapcsolat mellett a Microsoft-fiók létrehozása lesz az alapértelmezett, helyi fiókot max. offline módban lehet választani (bővebben). Ha Pro és annál magasabb rendű kiadás, azokat nem érinti ez.
Egyébként vannak bizonyos előnyei a Microsoft-fiók használatának is (összehasonlítás). Ha később Microsoft-fiókra akarsz váltani, akkor van lehetőség utólag is létrehozni, ahogyan utólag Microsoft-fiókról is lehet helyi fiókra váltani.

[ Szerkesztve ]

(#108308) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Kicsit off. Hogy tudnám egy merevlemez tartalmát lemásolni, de úgy, hogy csak egyszerre egyet tudok berakni, aztán azt átrakni az újra?

(#108309) Tivi103 válasza Dinter (#108308) üzenetére


Tivi103
tag

Tudsz venni ilyen átalakítót. Mérettől függően el tud tartani egy ideig a procedúra, de talán ez a legkényelmesebb mód.

[ Szerkesztve ]

(#108310) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Azt hol kell beállítani, hogy se jelszót se pin kódot se semmi ne kérjen iduláskor, hanem egymől az asztalon legyen indulás után?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#108311) King Unique válasza Dinter (#108308) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha úgy érted, hogy egyszerre csak 1 db HDD lehet helyileg (pl. SATA) csatlakoztatva, vagyis pl. csak a forrásmeghajtó, ellenben a célmeghajtó nem, akkor az úgy problémás. Ez esetben a forrásmeghajtóról esetleg pl. egy lemezképet lehetne készíteni valahova, majd utána azt másolni, pontosabban visszaállítani a többire. Vagy megoldani, hogy fizikailag lehessen egyszerre több meghajtót is csatlakoztatni, ami ha helyileg nem opció, akkor ott az USB-s lehetőség is. Az utóbbi lehet a másik válaszban is linkelt IDE/SATA-USB adapter, vagy külső ház, vagy HDD dokkoló.

(#108310) petymeg:
Hát pl. ezen leírás alapján, amúgy meg a "netplwiz" a kulcsszó, amire itt a topikban is rá lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

(#108312) cigam válasza Dinter (#108308) üzenetére


cigam
félisten

Az image-t egy hálózati meghajtóra töltöd fel és onnan vissza is tudod tölteni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108313) Doky586 válasza petymeg (#108310) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az emberek szeretnek maguk ellen dolgozni valamiért.
Ha telepítéskor nem adsz meg jelszót, akkor nemis fog kérni jelszót. (helyi fiók)
Ez ilyen egyszerű. :K

[ Szerkesztve ]

(#108314) Cs1csó válasza Doky586 (#108313) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sajnos nem, mert ha ilyenkor altatásból ébresztve nem egyből az asztalra tölt be a gép, hanem a zárolási képernyő jön be és ott kell a felhasználónévre kattintani és akkor tölt be ilyenkor a gépházban kell kikapcsolni valamit vagy ha az sem segít akkor jelszót kell létrehozni - vicces -és utána a NETPLWIZ beírásával betöltött oldalon kikapcsolni a jelszókérést. Sokan altatják a gépet és szerintem zavaró mikor nem egyből az asztalra ébred ilyenkor a rendszer.

(#108315) Doky586 válasza Cs1csó (#108314) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ennél nem tudom egyszerűbben kifejezni magam:
- Ha nem adsz meg jelszót nem kér jelszót..
- indulás után egyből az asztalon van

Az altatás után se kér jelszót.
Csak le kell ok-zni, ha nem tetszik az energiagazdálkodási beállításoknál ez is kikapcsolható..

[ Szerkesztve ]

(#108316) Cs1csó válasza Doky586 (#108315) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#108317) #86564352 válasza zümzümm (#108304) üzenetére


#86564352
törölt tag

Így már leesett, arra azért vigyázz olyanba szeretnek vírust rakni! Így már inkább előtte a teljes system image mentés ajánlott egyszerű visszaállítási pont helyett, vagy virtuális környezetben tesztelni a "trial" verziót.

csicso82: az kellemetlen

[ Szerkesztve ]

(#108318) Cs1csó válasza zümzümm (#108304) üzenetére


Cs1csó
félisten

Valaki zsaroló vírust kapott be hasonló módon: [link]

(#108319) xeon forever válasza petymeg (#108310) üzenetére


xeon forever
addikt

Legegyszerubb, ha telepiteskor odafigyelsz, es nemm kattingatsz. Bal also sarokban kidobja, hogy helyi fiok letrehozasa a felhasznalo letrehozasakor, majd ott jol nem adsz meg jelszot. :B Majd belepsz a computer managment-be es engedelyezed a rendszergazda fiokot @pro edition esteben@ torlod a telepitett fiokot vegleg, majd letrehozol egy uj fiokat amit a rendszergazda fiokkal csinaltal. Akkor kerulod meg a def settings fiokot es mindenfele jogot be tudsz allitani az adott fiokra amire hasznalni akarod. (start menu/administrative tools/local security policy)
Ezutan computer managment ben kikapcsolod az Administrator fiokot es ujrainditas utan az egyedileg beallitott fiokd fog uzemelni...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#108320) cigam


cigam
félisten

Mivel állandóan felüti a fejét (itt is), készítettem egy windows_es_office_licence topikot, ahol mindenki kedvére kiügyvédelheti magát, és lehet linkelni az olcsó licence-et keresőknek/kérdezőknek.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108321) Pakmara válasza King Unique (#108260) üzenetére


Pakmara
őstag

Megtörtént az alaplap csere. Már az újról írok. Ha az slmgr -dli licencelt állapotot jelez akkor rendben is vagyok, vagy még előjöhet később egy újraaktiválási kérés? (nem csináltam meg az újraaktiválási folyamatot, licenceltet írt rögtön).

Köszi, Pakmara

(#108322) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy indulásnál már gond van a géppel, a felhasználói bejelentkező ablak szürke-inaktív, akkor hogy a fenébe lehet valami javítós üzemmódot kicsiholni? F8 ugye már nincs, a shiftes restart meg nem csinál semmit

(#108323) King Unique válasza Pakmara (#108321) üzenetére


King Unique
titán

A részletek ugyan nem derültek ki mind, de ha ott licencelt, a gépházban is aktivált állapot szerepel, akkor elvileg rendben van, máskülönben az ellenkezőjét írná.

(#108322) Szirtimorc:
A shift + restart a speciális rendszerindításhoz visz, aminek nomrál esetben működnie kell. Ha nálad nem, akkor a telepítési adathordozóról is elérhető, ahogyan a csökkentett mód szintén (bővebben), plusz utólag az F8-cal előhívható menü is beállítható.

[ Szerkesztve ]

(#108324) Pakmara válasza King Unique (#108323) üzenetére


Pakmara
őstag

Igen licencelt és aktivált. Köszi a segítséget. Egy dolgot csináltam még végül: MS fiókban két eszköz lett aktív hirtelen. A régebbit (remélem a jót) eltávolítottam.

Köszi, Pakmara

[ Szerkesztve ]

(#108325) Szirtimorc válasza King Unique (#108323) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Köszönöm!
Ismerős gépe, semmi sincs hozzá, valami előtelepített csoda lehet rajta (notebook). Az baj, hogy nem lehet belépni, a usernévre már hiába kattintok, nem fagy le, csak tovább sem lép.

(#108326) zolee001 válasza Szirtimorc (#108325) üzenetére


zolee001
őstag

Recovery mode létezik notiknál (F akármennyi tipusfüggöen)
Pár db power gombos hosszannyomás után magátol elöjön a javitás menü ahol ki lehet választani a csökkentett modot

(#108327) zozo1976


zozo1976
csendes tag

Sziasztok!
A Windows 10 újratelepítésével kapcsolatban kérnék tőletek segítséget!
A laptop vírusos, mert a Windows defendert nem tudom elindítani, és más vírus eltávolító programot sem enged feltelepíteni a rendszer!
Online vírus keresővel jó pár kartevőt talált, amit aztán karanténba tett, és egyes fájlokat helyreállított, de a gép újrainditasa után, a hiba nem szűnt meg!
Ezért szeretném újratelepíteni a win10-et!
A gépet úgy vásároltam korábban, hogy már előre fel volt telepítve a Windows 10, és természetesen aktiválva is volt!
Hol keressem a telepítő fájlokat?
Tudnátok segíteni abban, hogy kezdjek hozzá?
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#108328) adika4444 válasza zozo1976 (#108327) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A Windows 10 az aktiválást megjegyzi, az alaplap van kötve a Microsoft szerverein az aktivációhoz, szóval rakd újra simán egy telepítő adathordozóról, aktiválni fogja.
Adathordozót legegyszerűbben a Media Creation Tool-lal készíthetsz.

üdv, adika4444

(#108329) zozo1976


zozo1976
csendes tag

Arra nincs megoldás, hogy a régi telepítő fájlokból telepítsem a Windowst a gépre?
Csak valamilyen adathordozó segítségével tudom ezt megtenni?
Korábban win10 - el vettem a laptopot!

(#108330) Cs1csó válasza zozo1976 (#108327) üzenetére


Cs1csó
félisten

A legjobb lenne egy másik TISZTA gépen egy legalább 8GB-os pendrive-ra létrehozni egy Windows 10 telepítőt (erről van videó a YouTube-on pl. Windows10 letöltése MCT-vel stb. ahogy adika4444 is írta) majd bedugni a fertőzött gépbe azt bekapcsolni és F2 vagy DEL gombot nyomni - vagy mást amit kiíír hogy bejuss a boot menübe - és arról indítva telepítsd újra a gépet lehetőleg minden partíciót törölj, addig amíg egyben nem látod az egész lemezt tehát az ilyen 100, 500MB méretűeket is töröld.

Mivel fertőzött a rendszer nem tudni mivel ezért jobb lenne egy tiszta telepítés pendrive-ról.

[ Szerkesztve ]

(#108331) Lauda válasza zozo1976 (#108329) üzenetére


Lauda
félisten

Annak nem sok értelme lenne, még ha meglenne a telepítőd, akkor sem. A microsofttól a legfrissebb windowst leszedi a mct és abból készítesz telepítőt, majd hamar frissít pár dolgot és kész vagy.

[ Szerkesztve ]

(#108332) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Következő problémám van:
Nem tudok törölni egy filmet tartalmazó mappát, és a benne lévő mkv-t.
A mappa neve: Pókember Idegenben, a benne lévő fájl neve:
Pókember: Idegenben.mkv

Törléskor ezt a hibaüzenetet kapom:

"Az elem nem található
Többé már nincs a következő helyen:......
Ellenőrizze az elem helyét, és próbálja újra"

Próbáltam átnevezni a fájlt, de akkor meg nem olvasható hibaüzenetet kapok.
Próbáltam Unlocker, FilExile programokkal, és windows csökkentett módban is, de nem sikerült....
Természetesen írásvédettség nincs rajta.

Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#108333) Cs1csó válasza YxVs (#108332) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbáld ki: Wise Force Deleter

(#108334) Downsampling válasza cigam (#108300) üzenetére


Downsampling
senior tag

Az eszközöm tudja, az Oppo médiajátszóval ezen kommunikál (az SMB mellett, de mive ez elég lassú az Oppo-nak BD minőségű anyagoknál, így az NFS-t egy hozzáértővel beállítottuk). Csak az gond, hogy én nem tudom, mit és hogy a kéne tennem ehhez. Mármint, hogy a laptop és a NAS között NFs kapcsolat legyen. Ehhez minimum ide kéne ülnie egy szakinak, aki mindezt megoldja/beállítja nekem, úgy talán fogom érten. De magamtól sosem menne...

(#108335) YxVs válasza Cs1csó (#108333) üzenetére


YxVs
senior tag

Ezzel sem megy...
Viszont most látom, hogy a mappa írásvédett, de a benne lévő fájl nem.
Viszont ha megakarom szüntetni a mappa írásvédettségét, akkor azt írja: "a rendszer nem találja a megadott fájlt"

(#108336) Cs1csó válasza YxVs (#108335) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha csökkentett módban sem megy, és ezekkel a törlőkkel sem akkor passz nem tudom mi lehet.

(#108337) xy.zsolt válasza YxVs (#108332) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ilyen ritkán nálam is előfordul....úgy tudom törölni, hogy megnyitva a mappákat egyenként törlöm a file-okat.....ha esetleg írásvédett vagy tömörített valamelyik akkor azt megváltoztatva törlöm.
Most látom, hogy már más is ezt tanácsolta

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#108338) YxVs válasza xy.zsolt (#108337) üzenetére


YxVs
senior tag

ha megakarom szüntetni a mappa írásvédettségét, akkor azt írja: "a rendszer nem találja a megadott fájlt"
ha meg a fájlt akarom törölni, akkor: "Az elem nem található
Többé már nincs a következő helyen:......
Ellenőrizze az elem helyét, és próbálja újra"

Tehát nem látja, mintha nem is lenne ott, de mégis ott van...

A Wise Force Deleter be sem tudja tallózni a fájlt, mert nem találja...

Nem a fájlnévben szereplő kettőspont a gond?? (Pókember: Idegenben.mkv)
Viszont nem tudom átnevezni...

[ Szerkesztve ]

(#108339) rgeorge válasza YxVs (#108338) üzenetére


rgeorge
addikt

Parancssorban dir /x. Ebből látni fogod a 8+3 fájlnevet, ezzel talán tudod törölni parancssorból.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#108340) YxVs válasza rgeorge (#108339) üzenetére


YxVs
senior tag

Nem látok 8+3 nevet, csak az alábbit:

F:\movies\Movies 2\Pókember Idegenben>dir /x
Volume in drive F is LG External HDD
Volume Serial Number is 18E2-2DC0
Directory of F:\movies\Movies 2\Pókember Idegenben
2019. 11. 09. 09:23 <DIR> .
2019. 11. 09. 09:23 <DIR> ..
2019. 09. 26. 19:21 56 477 512 638 Pókember: Idegenben.mkv
1 File(s) 56 477 512 638 bytes
2 Dir(s) 190 082 351 104 bytes free

(#108341) krealon válasza YxVs (#108332) üzenetére


krealon
veterán

"A mappa neve: Pókember Idegenben, a benne lévő fájl neve:
Pókember: Idegenben.mkv
Törléskor ezt a hibaüzenetet kapom:
"Az elem nem található" "

A kettospont nem megengedett fajlnev-elem Windows alatt.
A megoldas:
Paranccssor: [Win] --> cmd --> [Enter]
utana valtas a mappaba, ahol a hibas fajl van.
cd /d
Ezutan kimasolod a Windows intezo ablak cimsorabol ( [F4] ) az eleresi utat ( [Ctrl] - C vagy jobbkatt masolas)
A parancs ablakon jobbkatt beillesztes. Ennek az eredmenye ilyesmi lesz:
cd /d Z:/mappa/masikmappa/Pokember Idegenben
[Enter]
dir /x

A kimenetben ilyesmi lesz:
08/22/2018  08:25 PM       776,152,788 POKEMB~1.MKV Pókember: Idegenben.mkv
ebben a sorban a
POKEMB~1.MKV
a dos 8.3 kompatibilis fajlnev.
Ennek segitsegevel le lehet torolni a fajlt.
del POKEMB~1.MKV

Ha a hibas nevu fajl letorlesre kerult, akkor utana a mappat is lehet mar torolni. Persze a parancsablak bezarasa utan, mivel ott benne allunk a mappaban, vagyis hasznaljuk, es amig hasznaljuk, nem torolhetjuk.

Szerk:
Jaj. Most latom csak, hogy a 8.3 kompatibilis fajlnev ki van kapcsolva a meghajton... :(
Akkor peldaul pendrive-rol bootolj be egy live-Linux-ot, es azzal torold.

[ Szerkesztve ]

(#108342) Bodz válasza YxVs (#108340) üzenetére


Bodz
nagyúr

--

[ Szerkesztve ]

(#108343) YxVs válasza krealon (#108341) üzenetére


YxVs
senior tag

Nekem nem jelenik meg ez a dos 8.3 kompatibilis fájlnév.
Fentebb írtam, hogy mit látok.
Miért nem látom a 8.3-as nevet?

(#108344) YxVs válasza krealon (#108341) üzenetére


YxVs
senior tag

"Jaj. Most latom csak, hogy a 8.3 kompatibilis fajlnev ki van kapcsolva a meghajton... :(
Akkor peldaul pendrive-rol bootolj be egy live-Linux-ot, es azzal torold."

Bocs, de nekem ez kínai. Nem lehet egyszerűbben bekapcsolni a 8.3-as fájlnév kijelzést a meghajtón? Ez egyébként egy külső merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#108345) krealon válasza YxVs (#108344) üzenetére


krealon
veterán

"Nem lehet egyszerűbben bekapcsolni a 8.3-as fájlnév kijelzést a meghajtón?"

TL;DR Nem.

Ez csak NTFS-en mukodik:
How to disable 8.3 file name creation on NTFS partitions
0 --> Enable
1 --> Disable

A fajlnev alapjan nem Windows-on jott letre a fajl, igy a maghajto valoszinuleg FAT32 vagy exFAT rendszeru.

Universal USB Installer segitsegevel pofonegyszeru egy Linux Mint live-ot felpattintani egy USB pendrive-ra.
De az UNetbootin sem "agysebeszek" szamara keszult. :)

[ Szerkesztve ]

(#108346) Sub-ZeRo válasza krealon (#108345) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én ezért csináltam egy linux/windows dual boot pendrive-ot és egyben megvan minden.
Ubuntu/windows 1903-al kombinálva. Működik is! :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#108347) Doky586 válasza YxVs (#108344) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Linux Mint x64 iso tartalmát [link] felmásolod (vagy 7zip-el kicsomagolod) egy fat32 pendrivera és arról bootolsz uefi módban. Egyszerű ez mint a...

[ Szerkesztve ]

(#108348) King Unique válasza YxVs (#108332) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem megy, mert nem megengedett karakter (\ / : * ? " < > |) szerepel a fájl nevében, ami esetedben a kettőspont (:). Ha a másik válaszban említett módon nem megy, valamint külső programmal sem (pl. IObit Unlocker), akkor marad a pendrive-ról bootolt Live Linux / WinPE rendszer alóli törlés. A Linux ISO-k esetében pedig kb. alap, hogy elsődlegesen DD képfájl módban javasolt azokat kiírni a pendrive-ra, amit pl. a népszerű Rufus is tud.

[ Szerkesztve ]

(#108349) YxVs válasza King Unique (#108348) üzenetére


YxVs
senior tag

Úhh...És ha már linuxra bootoltam, akkor ott hogyan tudom törölni? milyen parancs kiadással?

(#108350) King Unique válasza YxVs (#108349) üzenetére


King Unique
titán

Például a fájlkezelőben simán egy törléssel, mivel azon rendszeren általában nincsen a fájlnevekre, abban szereplő karakterekre vonatkozóan az az előbbi megkötés, ami Windowson. Plusz ha amúgy okostévéhez csatlakoztatva használod a külső HDD-t, akkor akár ott is megoldható lehet, mivel azokon is rendszerint Linux-alapú / Unix-szerű OS-ek szoktak futni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.