Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107751) AstraCDX válasza #86564352 (#107749) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Ééés valóban ! :C
Eddig nekem mindig a "Téma mentése megosztáshoz" szöveg jelent meg jobb egérgombra .

Köszi ! :R

Üdv.

Astra

(#107752) MaxxDamage válasza King Unique (#107750) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Az megoldva, de a telepítés még úgy ahogy felment, de a "belakás" során elhalálozott a rendszer... most a 1809 amit fel tettem és ezzel minden rendben (eddig) és itt már csináltam Wines rendszer mentést is a D: meghajtóra. /biztos ami biztos/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#107753) Cs1csó válasza MaxxDamage (#107752) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pedig a profilodban lévő gép elég friss.

(#107754) MaxxDamage válasza Cs1csó (#107753) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Éppen ez az! :K
Dell Updatet toltam, főbb Driverek (friss) után.
Meg ment a Win Update is... ötletem nincs mi lehet a gondja, de a 19xx verziókat nem kómálja. Az a "nonpaged area..." blue screen van ahogy elnéztem.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#107755) norba69 válasza MaxxDamage (#107754) üzenetére


norba69
senior tag

Azt a dell updatet kellene elfelejteni :)
Csak e dell szarságokat rakja föl, amire semmi szükséged.

(#107756) Cs1csó válasza MaxxDamage (#107754) üzenetére


Cs1csó
félisten

+2 norba69, tiszta telepítéssel Windows-ra hagyott driver telepítéssel - egy két kivétel pl. VGA driver audio driver ha van spéci hardver pl. egér vagy aminek nem telepített stb. - és úgy tesztelni.

(#107757) MaxxDamage válasza norba69 (#107755) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

+ csicso82: Van benne igazság! :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#107758) OldMike válasza King Unique (#107747) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm a megnyugtató választ (a többieknek is). Helyreállítási pontot rendszeresen csinálok, de ez lehet hogy nem elegendő ilyen esetben? Olvastam még helyreállítási meghajtóról, az megfelelő lenne? Ezt megcsinálnám a 1909 előtt, aztán a 20H1 előtt (amit akkor nem kapkodok el) ismételten.

42LM660S

(#107759) Kékes525 válasza King Unique (#107743) üzenetére


Kékes525
félisten

Adminisztrátori felhasználó vagyok, de adminisztrátorként idítva a fájlkezelőt akkor sem jelenik meg a USER mappa. Az érdekesség az, hogy a Total Commander és a File Manager megjeleníti, normál, nem adminisztrátori jogosultsággal is. A rejtett és a védett mappák láthatósága kezdettől fogva be van kapcsolva nálam és ennek ellenére nem látom a USER mappát. [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107760) zolee001 válasza Kékes525 (#107759) üzenetére


zolee001
őstag

A 'Felhasználók" nevüvel probálkozz magyar nyelvi lokalizácionál

(#107761) liszi70 válasza Kékes525 (#107759) üzenetére


liszi70
nagyúr

De hát ott van.... vagy én értettem félre valamit? :F

Szerk.: zolee
Akkor nem én értettem félre. :)

[ Szerkesztve ]

(#107762) King Unique válasza Kékes525 (#107759) üzenetére


King Unique
titán

Ha magyar nyelvű Windows 10-et telepítettél, akkor értelemszerűen a Felhasználók mappát kell keresni a beépített fájlkezelőnél, azon belül ott lesz a saját felhasználói mappád. Ilyen mappa pedig esetedben is van a mellékelt screenshotok alapján, vagyis nem teljesen világos a problémád. Az, hogy egyes külső fájlkezelő programok Users néven listázzák ki, az egy dolog.

(#107763) Kékes525 válasza zolee001 (#107760) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, hol találom a magyar nyelvű lokalizációt? :B

(#107761) liszi70

A USER mappa megvan, de nem látom a Windows fájlkezelőjében. Viszont megjelenik a File Managerben és a Total Commanderben.

(#107762) King Unique

Hű de hülye vagyok! :W Ott van az, csak nem beszélni magyar. :DD

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107764) King Unique válasza OldMike (#107758) üzenetére


King Unique
titán

A komplett rendszermentés alatt a Windowsról készített lemezképet értettem, ami megoldható a beépített eszközzel és külső programmal (pl. Macrium Reflect) egyaránt. Ezzel 1:1-ben lementhető a rendszer a szükséges partíciókkal együtt, amiből szükség esetén 1:1-ben visszaállítható a korábbi állapot. A helyreállítási meghajtó más, az nem egyenlő az előbbivel. Plusz ott van az is, hogy ha majd 20H1-re, vagy akár újabb nagyobb, tavaszi verzióra upgrade-elsz, akkor a gépházban 10 napig van lehetőség 1:1-ben visszaállni a korábbi Windows 10-verzióra.

(#107765) zolee001 válasza Kékes525 (#107763) üzenetére


zolee001
őstag

Sebaj,bárkivel elöfordulhat az ilyesmi

(#107766) Ablakos


Ablakos
őstag

Rendszeresen kék képernyős rendszerösszeomlás van a win 10-en. Kivétel nélkül a nvlddmkm.sys videó driver a hiba oka. (log szerint). Legfrissebb az Nvidia driver. Létezik olyan, hogy egy videó kártya, jelenesetben Nvidia GTX 1060 nem kompatibilis egy alaplappal? :F(Asus PrimeZ390)
Kínomban próbáltam teljesen eltávolítani az Nvidia eszközt az eszközkezelőben, de erőszakosan visszatelepít valami ős verziót. Azt sem bánnám, ha Microsoft Általános videokártya lenne az eszközkezelőben csak ne omlana össze a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#107767) Cs1csó válasza Ablakos (#107766) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mikor volt a rendszer újratelepítve, tiszta telepítés után is ezt csinálja, bármikor vagy csak játék alatt? (a kompatibilitási problémát felejtsd el nem az a gond)

Áramtalanítsd a gépet és ellenőrizd le a csatlakozókat húzd ki dugd vissza mozgasd meg stb. Egy netes panasznál valami csatlakozó nem volt bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#107768) Ablakos


Ablakos
őstag

Egyáltalán nem játszom ezen a gépen VM os-eket futnak és távoli asztalon dolgozom. Újratelepítve talán 3 éve lehetett. Volt egy féléve alaplap csere, de mivel ez is inteles chipset, mint a régi volt, nem kellett újraküzdeni az OS-t. Vagy ez gond lehet?

[ Szerkesztve ]

(#107769) Cs1csó válasza Ablakos (#107768) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csinálnék a mostani rendszerről egy mentést Macrium Reflect Free-vel aztán újratelepíteném a gépet és tesztelném ha nincs hiba akkor a korábbi rendszerben volt valami gond és inkább ezt az új rendszert laknám be, ha ezen a "szűz" rendszeren is előjön a hiba akkor vagy hardver vagy driver hiba lehet. Persze ilyenkor a régi rendszert is vissza lehet tenni hiszen akkor nem a rendszerrel van a gond.

Az újratelepítéssel egy csomó hibalehetőséget kvázi kizárunk.

[ Szerkesztve ]

(#107770) Kékes525 válasza zolee001 (#107765) üzenetére


Kékes525
félisten

Eddig mindig angol Windows-om volt...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#107771) tirszin válasza Ablakos (#107768) üzenetére


tirszin
senior tag

Akkor miért van benne az a 1060-as VGA? A helyedben kivenném és az Intel prociban lévővel tesztelném. Sőt, ha jó úgy, vissza sem tenném azt a bazi nagy kártyát, ha nincs a gépen renderelés vagy játék, stb.
A távoli asztalhoz sztem nem ad semmit egy egy ilyen VGA, bőven kiszolgálja az integrált.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#107772) Ablakos válasza tirszin (#107771) üzenetére


Ablakos
őstag

A dupla monitor, esetleges cpu terhelés csökkentés miatt gondoltam dedikált kártyára.
Ez lesz a következő, kiveszem és alaplapival tesztelek.

(#107773) tirszin válasza Ablakos (#107772) üzenetére


tirszin
senior tag

Az integrált VGA-val is lehet dupla monitorozni, legfeljebb más típusú lesz a csatlakozó (ez alaplap függő). Ha csak 2D, irodai jellegű megjelenítés van, teljesen felesleges a 1060.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#107774) zolee001 válasza Kékes525 (#107770) üzenetére


zolee001
őstag

Sokszor én is keresem a szlovák,német,francia nyelvü rendszereken hosszu percekig mire kapcsolok

(#107775) OldMike válasza King Unique (#107764) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm, erről a 10 napos visszaállási lehetőségről eddig nem tudtam. Lemezképet már csináltam egyet nem sokkal a Win 10 telepítése és belakása után. Nyilván amikor aktuálissá válik az új verzió, akkor kell egy frissebbet csinálnom.
A 1909 esetében is lehet ez a 10 napos visszaállás, vagy az annyira WU jellegű, hogy ott nem lesz?

42LM660S

(#107776) Zoz válasza Ablakos (#107766) üzenetére


Zoz
őstag

Simán lehet hibás is az a VGA.

(#107777) King Unique válasza OldMike (#107775) üzenetére


King Unique
titán

Mivel ez csak kisebb frissítés lesz, egy havi összesítőhöz hasonló, ezért olyan módon nem valószínű, meg oda Windows.old mappa is kell. De majd kiderül, ha a WU-n elérhetővé válik és települ.

(#107778) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egy új gépre tennék windows 10-et, sima home edition megfelel. Az érdekelne, hogy tudtok-e olyan olcsó, de legális forrást? (nem valami szürke zónás kínai volume licenszes dolgot, mert olyat gondolom ingyen is tudok szerezni)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#107780) Lauda válasza Tigerclaw (#107778) üzenetére


Lauda
félisten

nem valami szürke zónás kínai volume licenszes dolgot, mert olyat gondolom ingyen is tudok szerezni

Szerintem ember meg nem állapítja, hogy az a licenc milyen zónás, meg kínai-e és volume vagy sem. annyit tudsz az egészről, hogy működik-e a kulcs vagy sem. Ha működő kulcsot tudsz ingyen, akkor jó neked és használd azt.

(#107782) tixem


tixem
addikt

Üdv

Segítséget kérnék a következőben [kép]

A képen látható két lemezem van, a C az ssd, ezen van a windows, a D a hdd, ami egy mezei háttértár. Boot priority-ben az ssd van megadva elsőnek, de induláskor azt írja nem talál rajta OS-t válasszak másik meghajtót. A HDD-ről hajlandó csak bootolni, amit nem értek, mert azon egy deka OS nincs még mutatóban sem, az ssd-ről sehogy nem akar indulni. De amikor belépek a windowsba akkor minden a helyén van. Hogy lehetne ezt megoldani?
Köszi

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#107783) Lauda válasza tixem (#107782) üzenetére


Lauda
félisten

Az a c érdekesen néz ki, alap esetben így kellene mutatnia:

Most telepítetted?

Szerintem húzd le a háttértárat és telepíts úgy egy újat. Töröld az összes partíciót az ssd-n a telepítőben, majd hozd létre a 100gb-ot a winnek (vagy ami szimpatikus), így ő maga létrehozza a rendszer számára fenntartott kicsit is.

[ Szerkesztve ]

(#107784) Doky586 válasza tixem (#107782) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hibásan lett telepítve.

(#107785) zolee001 válasza tixem (#107782) üzenetére


zolee001
őstag

A boot particiókat/fleokat /fileokat átcopyzod a kivánt. meghajtóra a bcdedit segitségével,amiröl 10000000 leirás van mindenfelé a neten avagya amit ajánlottak mások is,gyakorolod a windows installt ismét

(#107786) tirszin válasza zolee001 (#107785) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha egyébként jó a win, sztem sem kellene ezért új telepítés, csak a boot-ot kell áttenni az ssd-re. Úgy rémlik, még a Win automatikus javításában is van ilyen repair lehetőség. Illetve ott nem átviszed, hanem létrehozza. (Persze ilyenkor csak az SSD legyen az alaplapon!)

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#107787) Ablakos válasza Zoz (#107776) üzenetére


Ablakos
őstag

Hogyan, milyen módon tudon ezt tesztelni? (szoftverrel)

(#107788) King Unique válasza tixem (#107782) üzenetére


King Unique
titán

A mellékelt sceenshot alapján még sincs minden a helyén, nem az SSD lévő C partíció, vagy a rendszer számára fenntartott az aktív és a rendszer megjelölésű, hanem a HDD-n (D) lévő. De ez akár utólag is korrigálható, lásd az ebben (+) a hozzászólásban leírtakat, ahol esetedben értelemszerűen a BIOS módhoz tartozó megoldást kellene alkalmazni, mivel BIOS/MBR telepítésről van szó.

(#107789) Cs1csó válasza Lauda (#107780) üzenetére


Cs1csó
félisten

:D 1000( kb. 3 euró) forintért ha csak pár évig megy az is jó, szerintem.

(#107790) JohnYBoVs


JohnYBoVs
csendes tag

hello,
jelszó kérést hogy lehet megszüntetni alvásból ébredés után? Nincs Microsoft fiók hozzáadva, Win10 Home, nincs olyan lehetőségem a Gépházban, ami segítene.

(#107791) King Unique válasza JohnYBoVs (#107790) üzenetére


King Unique
titán

Mármint milyen nincsen? Alapesetben lennie kell a gépházban a bejelentkezésnél olyannak, hogy a gép alvó állapotból való ébredésekor helyett soha nem kérjen a Windows újbóli bejelentkezést. Ami beállítható még csoportházirendben és parancssorban is, ahol a Home kiadásnál nyilván az utóbbi lesz opció.

[ Szerkesztve ]

(#107792) Lauda válasza Cs1csó (#107789) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem is jó. Azt gondolom a felhasználó nem fogja tudni megállapítani a kulcs forrását. Más kérdés, hogy nem is kell tudnia. Attól, hogy valahol 10 ezerért adják a kulcsot, még nem lesz semmivel sem másabb az aktivált winfos, mint az ezer forintos kulcstól. :D persze aki nyugodtabb attól, hogy drágábban vesz kulcsot, az ő dolga.

Az autómhoz féláron veszem az olajszűrőt, mert nem a GM dobozban veszem meg a mahle filtert, hanem a mahle dobozban. A szűrő ugyan az. Biztos van olyan, akit a GM doboz tudata nyugtat meg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#107793) Cs1csó válasza JohnYBoVs (#107790) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Gépház - Fiókok - Bejelentkezési lehetőségek - itt ezen az oldalon minden opció elől legyen kivéve a pipa.

De ha ez nem elég akkor egy kis trükköt kell eszközölni:
Hozz létre egy jelszót, majd kezd el írni a start menünél hogy "netplwiz" és ott vedd ki a pipát a jelszó használata elől és mentsd el ekkor feljön egy ablak ott kétszer be kell írni a jelszót majd okézod és kész is ezután nézd meg az előbbi gépházas útvonal végén lévő beállításokat , hogy nem történt e ott módosulás.

(#107794) Doky586 válasza Lauda (#107792) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"nem fogja tudni megállapítani a kulcs forrását. Más kérdés, hogy nem is kell tudnia"

Igen. Ha kínálnak nekem a sikátorban egy gyémántos aranygyűrűt hihetetlen olcsó áron elég ha kihúzzák belőle a gazdátlan levágott ujjat és leöblítik a vért, és meg lehet venni..(?) (miközben mondogatja az eladó hogy siessünk siessünk mert üldöznek)

De valóban nem fogja tudni megállapítani sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#107795) liszi70 válasza Doky586 (#107794) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát, ez ritka rossz, igen sok sebből vérző példa. :D

[ Szerkesztve ]

(#107796) Novver


Novver
senior tag

Sziasztok!

Kisebbfajta fejfájást okoztam magamnak.

Szerettem volna DDU-val leszedni vga drivert. Breakpoint a legújabb driverre 10 per outàn out of memory hibát dob fel. Eddig a megjelnese óta nem csinàlta. Ma reggel raktam fel aznúj drivert. Safemodeba bootoltam msconfiggal, viszont a win10 offline passwordomat nem tudom. Csak a microsoft accountét.
Hálózat nincs, normal bootba nem tudok visszalépni.

Parancssort az ssdről nem tudom behozni mivel ugye ahhoz is jelszót kérne. Csak usb telepítőről sikerült elérnem a cmdt, aminél meg nem működik a bcdedit safemode parancs
The boot configuration data store could not be found
A kert rendszereszköz nem található

Illteve ha beirom a deletevaluet akkor
The specified entry dentifier is not valid
A pyraméter nem megfelelő

Nem esne jól egy reinstall most

Typokert bocsi, telefonról igyekeztem.

Köszi a segítséget :R

Life is a game... The game is my life!

(#107797) zolee001


zolee001
őstag

A product key birtokában pontosan kiderithetö,hogy milyen SKU/Channel valamint MAK key birtokában a maradék felhasználhatóság számait is

(#107798) Lauda válasza Doky586 (#107794) üzenetére


Lauda
félisten

Tekintsünk el a példádtól szerintem, mert az nem sikerült valami jól. Te hogy állapítod meg, hogy a kódot árusító oldal, az általuk árult kulcs megbízható-e?

Megint más kérdés, hogy semmit sem kell tudnom róla. Max annyit bukhatsz, hogy lelövi a mikrofos. De lelőheti a 10 ezerért vett kulcsot is, ezt ne feledjük. Aztán reklamálhatsz, mert max azt mondják, te cseszted el a kulcsot, mert másik gépre is fellőted.

Ha aktiválja a windowst, kész vagy. A wint nem érdekli, hogy mennyit fizettél a kulcsért.

[ Szerkesztve ]

(#107799) Doky586 válasza zolee001 (#107797) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez engem is érdekelne. Hol és hogy?
De természetesen még vásárlás előtt.!

Pl egy sha256 ellenörzőösszeget mutatnak a megvásárlandó kódról és alatta egy képernyőmentés a paraméterekkel*. Ha fizetés után nem stimmel az sha256 kódja az aktiváló kódnak akkor becsaptak és ezt bizonyítani is lehetne.

* Microsoft oldal mely mutatja hogy kereskedelni v msdn v Volume licensz-e, lejárati idő, 7-8-10 kiadás, home-pro-educat, china verzió stbstb..

[ Szerkesztve ]

(#107800) mutyi


mutyi
őstag

Van itt olyan személy, aki jártas az Azure-ban? Leginkább a költségszámítással kapcsolatban lennének kérdéseim.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.