Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107501) Met válasza Lauda (#107500) üzenetére


Met
nagyúr

Letöltöm a Media creation tools-ot, upgrade this pc. Kell hozzá a telepítő pendriveom?
Macriummal hogy mentsem le hogy ha kell esetleg tudjam használni vissza állításra?
Drive-ról driver-a költözéshez használtam de ez ismeretlen terület számomra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#107502) Lauda válasza Met (#107501) üzenetére


Lauda
félisten

Kell hozzá a telepítő pendriveom?

Igen, a letöltött windowsból készítsél egy telepítőt. Én mondjuk legutóbb már eleve pendrivra töltöttem le, így maga el is készítette a telepítőt.

Macriummal hogy mentsem le hogy ha kell esetleg tudjam használni vissza állításra?

A backup fülön a rendszermeghajtón pipáld be amelyik partíciók a rendszerhez tartoznak és image this disk, a következő ablakban csak a mentési helyet kell megadni, majd next - next - finish - ok.

(#107503) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Üdv, nem találom azt az opciót ami elvileg az lenne ha megnyitva hagyok pár programot pl: Chrome vagy pár egyszerűbb program egy gyors újraindítás után ne indítsa el a nyitva hagyott programokat. Hol lehet ezt kikapcsolni?

(#107504) King Unique válasza Met (#107501) üzenetére


King Unique
titán

Ha az MCT-nél a gép frissítését választod, akkor nem, értelemszerűen nem kell hozzá külön telepítési adathordozó, megoldja Windows alól az ISO letöltését, majd azzal az upgrade-et - akár ugyanarra a verzióra - maga a program. Pendrive akkor kell, ha külön telepítési adathordozót akarsz készíteni, majd arról bootolva egy tiszta telepítést, vagy meglévő telepítésre egy rátelepítést csinálni. A telepítőben az egyéni telepítés helyett a közvetlen frissítés alapesetben nem fog menni (példa).

Lásd pl. az operációs rendszer mentése, visszaállítása a Macrium Reflect Free program használatával című leírást. Megoldható a telepített verzióval Windows alól, vagy a pendrive-ra elkészített és arról bootolt WinPE/WinRE változattal is. A visszaállításhoz eleve az utóbbi kell, de akár a mentést is azzal célszerű elkészíteni. Magát a Windowsról készített mentést (lemezképfájlt) pedig értelemszerűen lehetőleg másik fizikai lemezre kellene menteni, amit lehet akár USB-s tárolóeszköz is.

(#107505) Lauda válasza BIZ0906 (#107503) üzenetére


Lauda
félisten

(#107506) King Unique válasza BIZ0906 (#107503) üzenetére


King Unique
titán

Lásd az alábbi blogbejegyzésben a 6. pontnál leírtakat, vagyis a gépházban kell kikapcsolni a megfelelő opciót.
Másik lehetőség a Start menüs leállítás helyett az Alt+F4 billentyűkombinációval előhívható ablakban lévő leállítást használni.
Harmadik lehetőség a rendszer leállítása előtt megfelelően bezárni a nyitva hagyott programokat... :)

(#107507) BIZ0906 válasza Lauda (#107505) üzenetére


BIZ0906
aktív tag

:R

(#107508) Lauda válasza King Unique (#107504) üzenetére


Lauda
félisten

A telepítőben az egyéni telepítés helyett a közvetlen frissítés alapesetben nem fog menni (példa).

Szerintem nála azért nem működött, mert teljesen eltérő verziószámú windows volt a telepítő és a fentlévő. (1809 vs 1903)

(#107509) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Wind10 bekacsolásnál nem kér jelszót, bejelntkezési képernyő sincs, azonnal bejön az asztal. Ellenben sleep modeból ébresztve van bejelntkezési képernyő. De itt sem szeretnék? mia teendőm?

(#107510) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

Hali,

Megvettem a gears of war 4-et és hát ehez a csodás microsoft store kellett hogy felrakjam. Regeltem accot meg minden,beállitottam hogy hova rakja a játékot de azon a particion csinált pluszba 2 mappát : "ModifiableWindowsApps" és "WindowsApps" ezeket az istenért de tudom törölni... A játék már kilett pörgetve,eltöröltem de ez a 2 mappa nem akar távozni... :W

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#107511) King Unique válasza Lauda (#107508) üzenetére


King Unique
titán

Vagy nem, mert próbáltam azonos verzióval, azonos kiadással is és szintén a példában lévő üzenetet kaptam.

(#107512) #86564352 válasza AndrewTdi (#107509) üzenetére


#86564352
törölt tag

Gépház, fiókok, bejelentkezési lehetőségeknél állítsd be soha ne kérjen jelszót.

(#107513) Lauda válasza King Unique (#107511) üzenetére


Lauda
félisten

Csak tipp volt, mert nálam simán ment a dolog.

(#107514) King Unique válasza AndrewTdi (#107509) üzenetére


King Unique
titán

Beállítod a gépházban a bejelentkezésnél, hogy az alapértelmezett gép alvó állapotból való ébredésekor helyett soha nem kérjen a Windows újbóli bejelentkezést.

(#107510) AsakuraDave:
Lásd egy másik válaszban leírtakat, ahol másnál Windows alól próbálva végül a külső program használata volt a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#107515) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Egy majd 5 éves AMD cpu-val (FM2+ foglalatú A10-67000T) szerelt gépen fog futni a win10?
Ez alapján nem tudom eldönteni.

(#107516) Armagedown válasza Sanyi.mTs (#107515) üzenetére


Armagedown
őstag

Még a sokkal régebbi Core 2 alapú gépeken is fut.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#107517) Dumi86 válasza Sanyi.mTs (#107515) üzenetére


Dumi86
senior tag

X2 6000+os 12 éves gépemen is simán megy :) Egyedül a processzor terheléses dolgokon akad meg néha. Egy 5 éves gép kimondottan újnak számít.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#107518) AndrewTdi válasza #86564352 (#107512) üzenetére


AndrewTdi
addikt

nekem nincs ilyenem itt.

(#107519) #78600448


#78600448
törölt tag

Akik olvasták, leginkább a problémám a saját HDD-re vonatkozik a legnagyobb kiakadásom.

Nos, Rufussal rendesen megcsináltam a telepítőt, de mégis csak ki ír GPT táblával, holott a beállításokban minden úgy van ahogy kell. (GPT-EFI, mindent megnéztem).

Akkor se!... Látom a partíciokat egytől-egyig, de mégse bírom telepíteni az adott hibával..
Megint elakadtam...

A HDD-t odavághatta vagy se az update? (Amit 2 alkalommal is ELHALASZTOTTAM).

Komolyan értetlenül állok már...

(#107520) King Unique válasza #78600448 (#107519) üzenetére


King Unique
titán

Mit ír ki a GPT táblával? Ha neked is sikerült keverni a telepítési módokat a partíciós sémával, akkor lásd egy másik válaszban leírtakat.

Nem, nyilván nem vághatta oda az update a HDD-t, max. a tulaj a földhöz/falhoz... :D Egyébként meg ott van pl. a HDS, rá lehetne vele nézni, hogy milyen az állapota, meg ellenőrizni SATA-n a fizikai csatlakozást, kábeleket.

Ha 1x megfelelően be lett állítva X ideig a frissítések halasztása - lásd a korábbi válaszban leírtakat -, akkor addig nem fog frissíteni a Windows 10. Viszont ha az ott megadott késleltetési idő letelik, vagy közben megváltoztatják a beállítást engedélyezésre, akkor nem meglepő, ha utána igen. Ha egy bizonyos frissítés a gépeden gondot okoz, akkor szükség esetén van lehetőség elrejteni.

[ Szerkesztve ]

(#107521) #78600448 válasza King Unique (#107520) üzenetére


#78600448
törölt tag

Ha a gépbe van a HDD akkor, hogy vágom a földhöz? :D Notiba van, ölbe/ágyon van és csavarozva, tehát nem kéne kiesnie.

Az összes partíicót próbáltam, mindegyikre GPT-s táblával dobott ki, holott a Rufusban is GPT-re van állítva MBR helyett.

Az updatere már lehet, amit mondasz. Feldobta lent, mondom 7 nap OKÉ.. megint 7 nap oké..

AZTÁN alvóból nem kell fel, reset meg minden, elindul majd elkezdi frissíteni.. én meg csak nézek.

(#107522) movax


movax
őstag

Létezik, hogy win-frissítés önhatalmúlag leszedje a gépről a qBittorrentet? :)
Más magyarázatom nincs, én biztos nem szedtem le.

[ Szerkesztve ]

(#107523) Lauda


Lauda
félisten

https://www.napi.hu/tech/windows-10-frissites-hiba-kekhalal-felho-start-menu-mi-a-baja-a-gepnek.693853.html?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

A jelentések alapján a KB4520062-vel is baj van, ez a frissítés a Windows Defender ATP-t tette tönkre

Érdekes, rendszeresen frissítem manuálisan a rendszert, de ilyen frissítés hozzám nem is érkezett.

(#107524) Geth válasza Lauda (#107523) üzenetére


Geth
addikt

1809-ed van?

(#107522) movax: erősen kétlem.

[ Szerkesztve ]

(#107525) Lauda válasza Geth (#107524) üzenetére


Lauda
félisten

1903

(#107526) #86564352 válasza AndrewTdi (#107518) üzenetére


#86564352
törölt tag

Érdekes, valószínűleg azért nincs ott mert netplwiz kivetted már a jelszót? Állítsd vissza, aztán gépházban ha erre előkerül a kérdéses rész állítsd be soha, utána megint netplwiz és kiveheted a kérést. Így akkor elméletben semmikor nem kér.

Lauda: mert a KB4520062 a 1809 verzióra vonatkozik, a magyar cikkíró kisiparos nem nézett utána miről ír

(#107527) AndrewTdi válasza #86564352 (#107526) üzenetére


AndrewTdi
addikt

köszönöm, megpróbálom.

(#107528) Lauda válasza #86564352 (#107526) üzenetére


Lauda
félisten

Köszönöm, így márt érthető! :R

(#107529) King Unique válasza #78600448 (#107521) üzenetére


King Unique
titán

Akkor visszakérdezek, egy Windows-frissítés mégis hogyan tehetné tönkre a HDD-t, netán szektorhibákat generál rajta, belenyúl a firmware-be, az olvasófejjel végigszántatja a lemeztányért, vagy mégis hogyan??? Na kb. ennyire volt értelme a kérdésnek... Ellenben pl. a leejtés és az adatkapcsolati hiba miatti probléma reális lehet, ahogyan az is, ha idővel magától megy tönkre.

Nem igazán sikerült egyértelműen megfogalmazni ezt a GPT-s problémát, screenshot sem lett mellékelve, de gondolom nálad is az lehet a gond, ami a linkelt példában a másik fórumtagnál. Ha igen, akkor meg lásd az arra adott válaszban lévő megoldási javaslatokat, vagyis céllemez törlése/ törlése + konvertálása/ telepítő bootolása másik mód szerint. Az pedig csak egy dolog, hogy a Rufus GPT-UEFI sémáját használtad, ami közvetlenül GPT-t magán a telepítési adathordozón (pendrive-on) állít be, nem a célmeghajtón (HDD/SSD). Az hogy az utóbbin végül mi lesz a telepítésnél, az alapvetően attól függ, hogy milyen mód szerint van bootolva a telepítő, lásd az előző válaszban linkelt hozzászólásban leírtakat. Az pedig megint más, hogy mi lesz és jelenleg mi van rajta, lehet a kettő eltérő és amiatt ütközés, mint vsz esetedben is.

Ha egyszer a gépházban szüneteltetve van a frissítés 7 napig, akkor normál esetben addig nem lesz frissítés, akár leállítod - indítod, újraindítod, altatod - ébreszted a rendszert. Ha újabb 7 napig - 1903-nál 5 x 7 = 35 napig lehet ott -, akkor addig szintén nem. Ha ez letelik és más módon nem késlelteted - lásd a korábbi válaszban leírtakat - a frissítést, egy esetlegesen problémás frissítést nem rejtesz el - lásd az iméntiben -, akkor nem kell meglepődni, ha utána frissítést telepít a Windows. De ha az kell, akkor akár utólag is van lehetőség frissítést visszavonni, eltávolítani, lásd az ebben a leírásban lévő módszereket.

[ Szerkesztve ]

(#107530) King Unique válasza movax (#107522) üzenetére


King Unique
titán

Inkább az antivírus szoftver (milyen?) lehetne reális, az szedheti le, karanténozhatja (megnézted ott?). De maga a Windows-frissítés nem éppen, nálam eleve up to date mindegyik Windows 10, amelyeken telepítve van a qBittorrent, azokon a frissítések után is ott maradt és működik.

(#107531) Imy


Imy
veterán

Tegnap frissítettem a windows, és az aproblémám, hogy pár perc után elmegy alvó állapotba, pedig az energiagazdálkodásnál meg van adva hogy mikor menjen el, pl hálózatról való üzemelés esetében 1 óra. Ezt mi okozhatja még, mit kellene beállítanom? :R Fontos lenne, hogy ne aludjon, ha nem akarom.

(#107532) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Most valtottam AM3+-rol AM4 platformra es friss ropogos Windows 10 pro van a gepemen. Eddig csak egy jatekot telepitettem, a FryCry 4-et, ami max 20 perc utan fixen kifagy. Eloszor csak megmerevedik a kep es recseg a hang, majd par masodperc utan kikapcsol a monitor es nem reagal semmire a gep. Nincs BSOD, nem indul ujra a gep magatol es ures az event viewer is.Ugyanezt egyebkent ritkan megcsinalja terheles nelkul is, amikor mondjuk csak egy windows explorer fut.
Futtattam Windows memory diagnostics-ot egy napig (extended mode, 3 pass), de semmi. Letoltottem az ingyenes memtest86-ot es az is lefutott (4 pass) gond nelkul. Most egy kicsit meg vagyok love, hogy merre tovabb. Barmifele log es hibauzenet hianyaban nem tudom, hogy merre haladjak. BIOS frissites is megvolt tegnap. Van valami tippetek esetleg javaslatotok vmi egyeb diagnosztikai programra?

A gep:
Ryzen 2600X (gyari hutovel)
MSI B450 TOMAHAWK MAX
Crucial Ballistix Sport 3200 LT 2*8 GB (XMP 2 profilban)
ADATA SX8200 pro 512 GB M2 SSD
FSP Hexa 85+ 550W

[ Szerkesztve ]

(#107533) Imy válasza Imy (#107531) üzenetére


Imy
veterán

Megnéztem, az csak 1 perc, hogy elmegy aludni. Ezt hogyan tudom kikapcsolni?
Energiagazdálkodás/alvás minden soha, de így is elalszik. :W

(#107534) Imy válasza Imy (#107533) üzenetére


Imy
veterán

A megoldás ez lett: [link]

(#107535) Tibicsucsu válasza Tibicsucsu (#107532) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Lemaradt a videokartya: Sapphire RX 580 Pulse 8GB.
A tap es videokari nem uj, azok kb 3/4 evesek es eddig kivaloan tettek a dolgukat egy FX 6300 tarsasagaban.

(#107536) Sub-ZeRo válasza Tibicsucsu (#107532) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tápot cseréld le. Nekem ugyan ezt csinálta az fsp egy gyengébbik tápja.
Most egy Hyper M700 van benne és tök jó minden.
A táp nem tudja már kiszolgáni a vga tápját, azért kapcsol ki a monitor, mert nem ad jelet neki a vga. Szóval veszel egy jó, minőségi tápot, akkor nem lesz gond vele.
Én most a családba 3 db Hyper M 600-at és egy 700-at vettem, tökéletesen teszi a dolgát.3 rx 580 8 gb-os kártyát hajt, a 700-as meg egy rx 590-et.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#107537) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Egy kis segítséget kérnék:
Adott egy Win10 (nem crackelt, eredeti), amit nemrégiben újratelepítettem. A rendszer egy 1 TB-os SSD-n van, ami 200 (c)/800-as (d) megbontásban van partícionálva, 200-on a rendszer, 800-ason pedig a telepített játékok (Steam, Uplay, XBOX meg a többi).
Na most a problémám, hogy a többi kliens eddigi használatából kiindulva nem töröltem a meghajtót, hanem azt hittem, hogy majd felismertetem vele a telepített játékokat. A Steam/Uplay-nél ez ugye két kattintás, de az XBOX most megszívatott egy "kissé"
A korábbi win csinált egy WindowsApps mappát, amiben benne vannak a játékok, de ehhez semmilyen hozzáférést nem engedélyez nekem, azaz
* törölni nem engedi a mappát,
* az XBOX app nem ismeri fel mint korábban letöltött és telepített játék,
* a TC-ben nullának írja a méretet, de ha belemegyek, akkor ugye látszik a hiányzó ~105 GB-nyi hely, de semmiképpen nem tudom törölni,
* illetve az XBOX app elirányít az "Új tartalmak mentési helyének módosítása" menühöz, ahol szól is, hoghy egy másik eszközről származó alkalmazások vannak, kérdezi, hogy akarom-e törölni, de IGEN-re kattintva, sikertelen művelet és 0x8007005-ös hibakód, ami elég általános.

Mit lehet ezzel kezdeni?
Nekem már az is elég lenne ha le tudnám törölni a francba az egész mappát. :F
Előre is köszönöm a segítséget! :R

;) - The Power of the Light Side

(#107538) zolee001 válasza Anonymus23 (#107537) üzenetére


zolee001
őstag

Take ownership kifejezésre keress rá akkor tudod törölni

(#107539) Anonymus23 válasza zolee001 (#107538) üzenetére


Anonymus23
veterán

Elvileg teljes hozzáférésem van, de semmit sem tudok csinálni vele:

;) - The Power of the Light Side

(#107540) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#107539) üzenetére


Anonymus23
veterán

Törlésnél ezt a hibát dobja:
"A System programban meg van nyitva"

;) - The Power of the Light Side

(#107541) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Hat basszus! :D Nincs egy eves a tap. Amikor vettem, akkor ajanlott volt. Az FX 6300 mellett miert nem csinalta? Raadasul ha nem is jatszom, akkor mi terheli meg annyira h kifagyjon? Egyebkent nem azonnal megy el a kep, hanem kb 10-15 mp mulva. Probalok szerezni kolcsonbe egy jobb tapot, hatha igazad van.

(#107542) zolee001 válasza Anonymus23 (#107540) üzenetére


zolee001
őstag

Csodás magyar forditás
Legegyszerübben Windows PE/avagy Linux alol boot és simán törölhetö
avagy ami nem ajánlott a Local System nevü "user" nevében törlöd
A képen látható "security opciók" csalókák és félre is vezetöek,ajánlott az advanced fül használata

(#107543) AsakuraDave válasza Anonymus23 (#107539) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nekem úgy sikerült hogy a "Csoport vagy felhasználó neve" alatt végig mentem és bepipáltam mindegyiknél az összes engedélyt(teljes hozzáférés, módosítás stb).

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#107544) Anonymus23 válasza zolee001 (#107542) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csökkentett módban indítva a nagy részét engedte letörölni, de pár mappát csak nem, és még 22 GB foglalt, illetve ugye így nem tudok a D-re menteni Xbox appos játékokat.
Marad majd a Windows PE, de legalább ~80 GB felszabadult...
Egyébként advanced fülön is az látszik, hogy az összes engedélyem megvan elvileg, de a System használja a mappákat.

(#107543) AsakuraDave
Nem teljesen értem mire gondolsz...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#107545) zolee001 válasza AsakuraDave (#107543) üzenetére


zolee001
őstag

Helyesen pedig ugy csináljuk,hogy kilistázzuk a kivánt felhasználót és ésszel átadjuk neki a jogokat beleértve a mappa öröklödési szabályait vagy éppen elelnkezöleg
Egy-egy pipa rossz használata ott akár windows reinstallt is eredményezhet

(#107546) AsakuraDave válasza Anonymus23 (#107544) üzenetére


AsakuraDave
őstag


Vonalak mellett végig kattingatsz a "neveken" és beállítod alul bekarikazott részt hogy mindenen pipa legyen, nekem csak igy sikerült.
Nem tudom miért de nincs több felhasználó csak adtam egy nevet a win10 install alatt, nem jelentkeztem be microfosba, de olyan mintha nem én lennék a rendszergazda hanem egy 3rd party valaki aki nem is létezik illetve maga a rendszer a rendszergazda :DDD

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#107547) zolee001 válasza Anonymus23 (#107544) üzenetére


zolee001
őstag

Igy igaz mert a kollega által javasolt felületen meg sem jelennek azok a jogok valamint a mappa tulajdonosa a te esetedben a "system nevü user" és nem te,igy nagyon helyesen nincs jogod törölni amig át nem ruházod magadra a jogokat

(#107548) Anonymus23 válasza AsakuraDave (#107546) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mindnek van teljes hozzáférés, mégsem lehet törölni a maradék fájlokat...

;) - The Power of the Light Side

(#107549) Anonymus23 válasza zolee001 (#107547) üzenetére


Anonymus23
veterán

De elvileg már én vagyok a tulajdonos, mivel a teljes mappához adtam hozzáférést, illetve a tulajdnos is már én vagyok, azt átállítottam már korábban, akkor tudtam törölni a csökkentett módban egy részét.

;) - The Power of the Light Side

(#107550) zolee001 válasza Anonymus23 (#107549) üzenetére


zolee001
őstag

Ha a rendszer is ugy látja h te vagy a tulajdonos akkor simán törölheted

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.