Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108601) Sub-ZeRo válasza adika4444 (#108600) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr


Ha az elsőt kikapcsolod?
Nekem most jól jött, mert 3 monitornál egy régebbi drivert raktam fel, ami jó is volt.
Az update-re érve már fel is ajánlotta az új amd display drivert és az eyefinity nem is ment olyan jó...
Rendszervissza állítás és ezt kikapcsoltam, és jó lett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#108602) hhgygy válasza pvt.peter (#108599) üzenetére


hhgygy
senior tag

Az enyém meg meglepően gyorsan felfrissült 😏

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#108603) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Én tegnap este raktam fel a kis alap notimra. Celeron, 4gb ram, SSD. Tiszta telepítés. A szokásos Lenovo programmal minden driver felment. Gyorsult a telepítés az biztos, pedig csak egy USB2.0-ás penről ment. Egyedül a hover idegesítő, na meg lenne sok vacak amit még kiszednék belőle, de pl tök jó, hogy mostmár a start menüből eleve meg a gépről is a sok hülyeséget el lehet távolítani.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#108604) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Kellene csinálnom egy Windows 10 Pro 64-bit -es rendszernél egy HDD -> SSD váltást. Mivel ez egy belakott rendszer azt szeretném megtudni mit ajánlotok a költözéshez? Ghost, vagy biztonsági mentés? Office+játékok vannak elsősorban.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#108605) Lauda válasza GrotESC (#108604) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az ingyenes macrium reflectet.

(#108606) jerry311


jerry311
nagyúr

Kis(?) segítségre lenne szükségem.
Fő téma: RDP.
Hangok lejátszása RDP-ben mindegy mire van állítva, akár kikapcsolva is lehet, az eredmény ugyanaz. Mindegy milyen távoli asztalhoz kapcsolódom.
Ha az RDP ablak aktív, akkor folyamatos magas frekvenciás zúgást ad a helyi PC hangszórója. Csak akkor ha az RDP ablak aktív, ha lerakom tálcára megszűnik a zúgás. Ha a helyi számítógépen lenémítom a hangokat, a zúgás akkor is marad.
Hol keressem a hibát, egyáltalán mi okozhatja?

(Mielőtt valaki kitalálja, hogy biztos a monitorom: nem, nem az. A zúgás megvan kikapcsolt monitornál is, viszont kikapcsolt hangszóróknál elnémul, akárcsak az összes hang.)

(#108607) Garsza


Garsza
veterán

Helló!
Kaptam egy Lenovo laptopot hogy csináljam meg.
Ahibajelenség az hogy Win10 frissítések telepítése után nem indul el a Windows.
Ha csinálok, visszaállítást akkor jó lessz. De mihelyst felrakja a frissítéseket a Win megint nem indul.
Mivel 5udom ezt a gondot kiküszöbölni? Van valami megoldás erre az újratelepítésen kívül?
Próbáltam már a helyreállítási menüből elindítani a CMD abból a ccleanert futtattam tisztítást indítottam de nem segített. A sima startup repair sem segít.

(#108608) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Gondolom arra továbbra sincs megoldás, hogy ez a f.talicska ne indítsa újra magát a legváratlanabb éjszaka közepette, ezzel megszakítva minden munkamenetet. :W

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#108609) adika4444 válasza Sub-ZeRo (#108601) üzenetére


adika4444
addikt

Ki fogom próbálni :)

üdv, adika4444

(#108610) zekk007 válasza karesz1978 (#107056) üzenetére


zekk007
aktív tag

(#108611) zolee001 válasza AssAssynn (#108608) üzenetére


zolee001
őstag

de van,active hours beállitásai valamint gp-ben kb 4-5 szabály adható meg a restartra valamint az értesitésekre

(#108612) jeni


jeni
félisten

A 1909 verzió milyen javításokat tartalmaz?

(#108613) jeni válasza Garsza (#108607) üzenetére


jeni
félisten

Csökkentett módban és csak egyesével frissíteni?
Ebből leszürhető melyikre hibázik!

(#108614) zolee001 válasza jeni (#108612) üzenetére


zolee001
őstag

Meglepö modon gugli 1/1 mivel a net tele van ezzel
[link]

(#108615) zolee001 válasza jeni (#108613) üzenetére


zolee001
őstag

Safe modban updatet telepiteni? érdekes

(#108617) jerry311 válasza AssAssynn (#108608) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szerezz SYSTEM jogosultságokat és tiltsd le a Újraindítás feladatokat a feladatkezelőben. PowerShell a barátod.

(#108618) King Unique válasza adika4444 (#108600) üzenetére


King Unique
titán

Ezek működő és kipróbált módszerek, vagyis egyrészt ha nálad nem működik, akkor lehet nem megfelelően állítottad be. Másrészt ott van a registry-s módszer is, ami megint működni szokott, de a beállítások érvénybe léptetéséhez nyilván kell egy restart, ami ha elmarad, akkor nem kell csodálkozni, ha mégsem jön össze a tiltás. Valamint a másik válaszban szemléltetve, hogy elvileg a gépházban is van lehetőség a WU speciális beállításainál az egyéb frissítések fogadás opció letiltásával.

(#108619) King Unique válasza AssAssynn (#108608) üzenetére


King Unique
titán

De, van bőven megoldás és beállítási lehetőség erre vonatkozóan, csak alkalmazni kellene tudni. Egyrészt ott a gépházban a 18 órás aktív időszak, ahol az időpont tetszőlegesen módosítható, beállítható. Másrészt egyéni újraindítási időpont is beállítható, amivel csaknem 1 hétig (!) lehet késleltetni az újraindítást. Harmadrészt ott a feladatütemező, csoportházirend, registry, lásd az alábbi leírásban szemléltetett egyéb módszereket.
+1: újraindítani a Windowst időben, ha olyan frissítés települt, ami azt igényli és a user nem konfigurálja, késlelteti az újraindítást. Mivel tegnap volt a havi patch kedd, ezért nem meglepő, ha jött összesítő frissítés + 1903-ra a 1909 Enablement Package, ami restartot igényelt. Ha éppen nem alkalmas a frissítés és amiatt az újraindítás, akkor meg van lehetőség átmenetileg szünteltetni a frissítést, plusz konfigurálni, ha az a cél, hogy ne legyen automatikus. Már ha éppen szükséges az adott frissítésnél, mert egyes összesítők (példa), meg a 1909 EP is csak választható frissítés (példa), ami nem töltődik le és nem települ automatikusan, max. ha a felhasználó kezdeményezi.

[ Szerkesztve ]

(#108620) movax


movax
őstag

Nem unjátok még? :U Váratlanul újraindul a gép, hogyan kell átklónozni a cuccot hddről ssd-re, hogy kell jelszó nélkül bejelentkezni, fostalicska windows stb. mintha évek óta ugyanazok a kérdések jönnének, mindig kezdjük elölről az egészet, de olvasni, tanulni meg senki nem akar...Elképesztő, hogy pár év alatt hová süllyedt ez a fórum.

(#108621) UnSkilleD válasza movax (#108620) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen elég unalmas, de hát ez van látod, ez a szint...

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#108622) hhgygy


hhgygy
senior tag

No, az 1909-es felment a 9 éves öreg Fujitsu masinára is, gond nélkül

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#108623) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Más lett a tálca színe a novemberi frissítés után. Nem tetszik.

Aquila non captat muscas.

(#108624) liszi70 válasza movax (#108620) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt kb. minden topikról elmondhatnád. A cserélődő olvasótábor miatt van, tök természetes. Egy újszülöttnek minden vicc új. :) A keresőt meg nem szívesen használjuk, ez is tény.

[ Szerkesztve ]

(#108625) Lauda válasza Hegyirabló (#108623) üzenetére


Lauda
félisten

Esetleg vedd ki az átlátszóságot. Mondjuk nálam pl nem változott a színe.

(#108626) Hegyirabló válasza Lauda (#108625) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nálam viszont igen. És nem is engedni visszaállítani.

Szerk: Na, végül csak sikerült, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#108629) Lauda válasza Hegyirabló (#108626) üzenetére


Lauda
félisten

Végülis mit állítottál, hogy ugyan olyan lett, mint a frissítés előtt? Hátha később másnak is előjön.

(#108630) liszi70 válasza King Unique (#108619) üzenetére


liszi70
nagyúr

Az automatikus újraindulás tiltásához nekem ezek közül a csoportházirendszerkesztős a legegyszerűbb.
Azt hogy lehet megoldani, hogy alvásból ne ébredjen fel a gép a frissítés miatt? Én nem bánom, ha telepít amikor gép előtt vagyok (csak ne induljon újra magától), de az nem tetszik, amikor éjszaka arra ébredek, hogy ő is ébren van. :D

[ Szerkesztve ]

(#108631) Hegyirabló válasza Lauda (#108629) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Amit Te írtál, átlátszóság. Valamiért bekapcsolt frissítés után, de ez legyen a legnagyobb baj.

Aquila non captat muscas.

(#108632) junior11 válasza movax (#108620) üzenetére


junior11
veterán

+1

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#108633) King Unique válasza liszi70 (#108630) üzenetére


King Unique
titán

Lehet több oka, többféle megoldása is, lásd az alábbi leírást.

(#108634) Cs1csó válasza TRob1 (#108576) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R tényleg néztem még tegnap a szövegezés még a májusi frissítést ír de az MCT már a 1909-est szedi le.

(#108636) jerry311 válasza movax (#108620) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy kis változatosság: [link] :))

(#108637) papi77 válasza movax (#108620) üzenetére


papi77
addikt

Gondolom nem mindig ugyanazok teszik fel ezeket a kérdéseket... :U

Az első: NOKIA 1611

(#108638) liszi70 válasza King Unique (#108633) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, te azt gondolod, hogy valami felébresztette, és utána kezdett el frissíteni? Én azt hittem, hogy a frissítés ébresztette fel. Kétszer is így jártam, éjszaka felébredt a gép, és mindkét alkalommal ott volt a frissítés-ikon a tálcán. A frissítés nem ébresztheti fel a gépet?

(#108637) papi77 "Gondolom nem mindig ugyanazok teszik fel ezeket a kérdéseket..."
Ugyanezt írtam, cserélődő olvasótábor. Ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#108639) Buckey


Buckey
senior tag

Üdv.!
Tegnap, frissítés után nem tudtam elérni a NAS-t (Qnap TS-228), még nem is látta a friss novemberi windows. Mindent átnéztem, amihez köze lett volna, vírusirtót, tűzfalat kikapcsoltam,összehasonlítottam a másik, nem frissített géppel, újraindítottam is párszor, a NAS beállításait is átnéztem, újraindítottam, hátha, de semmi.
Erre, most, ma bekapcsolom a gépet, és mintha semmi sem történt volna, minden a régi, minden úgy működik, mint frissítés előtt.
Nem értem. :F
Nem történt sehol semmi frissítés, semmi változtatás, és csak úgy megjavult. :F :Y
Fura ez a win10. :W

[ Szerkesztve ]

(#108640) adika4444 válasza King Unique (#108618) üzenetére


adika4444
addikt

Ki fogom próbálni. Lehet, hogy a reboot maradt le. Az biztos, hogy régen jó volt, és rebootoltam. Amikor tapasztaltam, hogy hibázik valszeg lemaradt a reboot, azóta meg nem volt szükségem a feature-re. Ha újrahúzom a gépet, mindenképp figyelni fogok rá, hogy a Registry módosítása után toljak egy rebootot, remélem, így ténylegesen menni fog. Köszi!

Többször felmerült már részemről, de nem kaptam választ. Arra nincs valami ötleted, hogy mi lehet annak az oka, hogy a WinSCP, és a Totalcmd kicsit döcögősebben tölt be Windows 10-en mint Win7 alatt? Friss install, MCT-s telepítővel, mindkét program a gyártói oldalról szedve. Nem kiugróan sok, csak a Winscp-nek olyan cammogósan jön be az ablaka, és ilyen a Totalcmd is... Több gépen is tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#108641) Lalikiraly válasza Buckey (#108639) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ezt nálunk otthon is csinálja hogy vagy tudom tallózni a servert, vagy nem. Már rég feladtam. Egyik gép látja, a másik nem és hasonlók.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#108642) King Unique válasza liszi70 (#108638) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastad a leírást, amit linkeltem? :D Ott szerepel, hogyan lehet megnézni mi ébresztette fel - amiről itt a topikban is volt szó többször -, a Windows Update mellett még milyen okok lehetnek, hogyan lehet egyik-másiknál letiltani az ébresztést, stb. Arról pedig már korábban volt szó, hogy az alábbi ikon akkor jelenik meg a tálcán, ha a frissítések telepítése után restart kell.

(#108643) Buckey válasza Lalikiraly (#108641) üzenetére


Buckey
senior tag

Én, ha feladom, akkor megyek Linuxra. Az sem 100%, de ott ha valami működik, akkor az működik!
Azért egy frissítés után az ember mindent átnéz, minden jónak tűnik, ugyan azok a beállítások megvannak, és mégsem jó, majd magától megjavul, hát, nem tudom mit mondjak (csúnyát itt nem akarok).
Az előbb a másik gép is lefrissült, ott a háttérképek tűntek el. :((( :DD Mondjuk visszamásoltam őket, de akkor is, ez már milyen. :DDD
De legalább egy évben van minimum két izgalmas nap a windows miatt. :DD :W

(#108644) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Melyik torrent klienst érdemes, célszerű használni Windows 10 alatt?

(#108645) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Itt a listában ez az 1970-es dátummal rendelkező frissítés ez mi lehet? :DD
[kép]

(#108646) Geth válasza Buckey (#108643) üzenetére


Geth
addikt

Tökfura, itt is lefrissültek a masinériák, és elsőre fel se tűnt hogy volt update, annyira eseménytelen volt.
Háttérképek, qnap nas, minden ok, semmi izgalom.

(#108647) King Unique válasza droti25 (#108644) üzenetére


King Unique
titán

Azt, ami a többi Windowsnál, azaz pl. qBittorrent, azt az itteni Bittorrent topikban is favorizálják.

(#108648) UnSkilleD válasza droti25 (#108644) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

qbittorrent

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#108649) Cs1csó válasza droti25 (#108644) üzenetére


Cs1csó
félisten

Qbittorrent
- reklámmentes
- nyílt forráskódú
- magyar nyelv
- van 64 bites verzió
- aktívan fejlesztik

A beállításaival kapcsolatban érdemes ellátogatni a Bittorrent topikba.

(#108650) cigam válasza Geth (#108516) üzenetére


cigam
félisten

Köszi a kiigazítást, nem olvastam/nem értelmeztem jól a válaszod. Eddig meg voltam róla győződve, hogy visszafelé kompatibilisek.
Ugyanakkor egy bónusz kérdés: Ha csak az ügyfelet kapcsolja be, de a kiszolgálót nem, akkor mi van?
Eléri a az 1.0-ás klienst, de a saját megosztásai az adott verziónak megfelelő (SMB3) verzióval teszi meg?
Mert akkor a szelektív bekapcsolás biztonságos(abb) megoldás.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.