Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1262) premete válasza szabonagyur (#1260) üzenetére


premete
veterán

Köszi, valahol sejtettem, hogy inkább asztali gépen nyomatják, és a legnagyobb "probléma" a netplwiz, gpedit és a powercfg parancsok használata. :)
Azért pofátlanul kiírja már most, a preview is, ha valamit elqrtak, hogy fordulj a szolgáltatóhoz (lásd kép): mi a f@szt kérdezzek meg a vodafone-tól, azt, hogy szerintük is kókler a ms, és a w7 óta nem bír egy használható rendszert csinálni?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#1363) szabonagyur válasza osztszoroz (#1362) üzenetére


szabonagyur
félisten

A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#1870) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Olyan problémám lenne, hogy pár napja indításkor az automatikus bejelentkezés helyett az fogad, hogy helytelen felhasználónév vagy jelszó, és két kulcs van a képernyőn, és a 2.-ba került a hotmail-es cím, az elsőben a keresztnevem van, mint felhasználó, és ahhoz tényleg nem fogadja el a jelszót. Ha nyomok egy Esc-et, és vissza, akkor már csak a hotmail-es cím van ott.
A következőt csináltam, ami valszeg okozta: Megváltoztattam a számítógép nevét, kikapcsoltam, hogy ne figyelmeztessen, hogy pl. nincs biztonsági mentés (minden elől kivettem pipát), kikapcsoltam az indexelést és a defendert, és az UAC-t lehúztam teljesen, a D és E meghajtó betűjelét megcseréltem, és újraindítás után már nem lépett be automatikusan.
A felhasználó bejelentkezésnél a jelszóváltoztatásnál a hotmail-es e-mail van, aminek lennie kell. A felébresztésre ki van kapcsolva, hogy arra ne kérje, a képes és pin-es részt nem piszkáltam.
A netplwiz-nél pedig kétszer van a hotmail-es cím, és a monitoros ikonú admin-esre van bekapcsolva az automatikus bejelentkezés.

(#2522) Tournament válasza bzoley (#2521) üzenetére


Tournament
aktív tag

Ez a continuum menu ... amugy van új login screen is amit regbe lehet bekapcsolni , mert a régit nem fogják javítani a netplwiz bug-ját. Már a 9879 ota benne van csak senkit nem zavart :))

[ Szerkesztve ]

(#2867) Bodz válasza RootRulez (#2865) üzenetére


Bodz
nagyúr

Futtatásba (jobb klatty a start gombon, run) netplwiz, vedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#3060) pzstm válasza Mankó (#3059) üzenetére


pzstm
titán

netplwiz-t próbáltad? Meg nem neztem de szerintwm tuti mennie kell...

Start menube beirod es elinditod, onnan menni fog mar szerintem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3075) csixy válasza pzstm (#3060) üzenetére


csixy
addikt

A netplwiz működik,csak bekapcsoláskor így két pofám jelenik meg egymás mellett.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#5375) tatararpad válasza V.Stryker (#5374) üzenetére


tatararpad
őstag

netplwiz

(#5377) pzstm válasza V.Stryker (#5374) üzenetére


pzstm
titán

netplwiz-t megnyitod és onnan már menni fog szerintem ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#5378) V.Stryker válasza worxland (#5376) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszi mindenkinek.

Hiába a falba fejverés....ezt a netplwiz -t most látom először. :W :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9040) bzoley válasza justaview (#9037) üzenetére


bzoley
veterán

netplwiz

(#9046) premete válasza #22743424 (#9043) üzenetére


premete
veterán

Szerintem kár bonyolítani, a netplwiz futtatása elég, amit az előbb írtak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9063) justaview válasza bzoley (#9040) üzenetére


justaview
őstag

Végül a netplwiz-t próbáltam. Segített! :)

Köszönöm. :R

(#10258) Boonen007


Boonen007
őstag

Be vagyok jelentkezve Microsoft fiókba, a helyi fiókon nincs jelszó, netplwiz-es parancs után lévő ablakban kikapcsoltam a Windows bekapcsolásánál lévő jelszó kérést viszont valami hülyeséget talál bekapcsnál hibát ír ki és mégis kéri... Valaki találkozott ezzel?

(#10259) mate3553 :
Elég régóta nem... :) Meg mutatja a bejelentkezési képernyőn a helyi fiókot meg az MS fiókot is külön....

[ Szerkesztve ]

(#11508) mdraco válasza #65388800 (#11507) üzenetére


mdraco
őstag

run: netplwiz

Más 10240.16405 a legfrissebb verzió, viszont nálam 16392 a system information-ban...update nem kap egyebet. :D

[ Szerkesztve ]

(#12614) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Ma reggel telepített win10 után pár óra múlva ezt dobja ki, ha belepróbálok lépni rendszerrel kapcsolatos funkciókba:

Feltelepítés után próbáltam beállítani, hogy ne kérjen minden bekapcsolásnál jelszót, de nem akart működni netplwiz-ben...

(#13239) atti1985


atti1985
csendes tag

Sziasztok!
Hogy lehet kikapcsolni, hogy ne kelljen mindig beírni a Microsoft fiók jelszót bejelentkezéskor hanem automatikusan menjen tovább?
Ezt a "netplwiz" dolgot már megcsináltam, de az sem jó.

(#13862) dergander válasza Joker88 (#13846) üzenetére


dergander
addikt

Írd be a futtatásba : netplwiz ,majd a felhasználónevednek az outlookos fiólneved..

(#14249) cattus válasza Joker88 (#14241) üzenetére


cattus
őstag

Windows gomb + R --> netplwiz

Jelenleg sehogy, majd későbbi update-ben benne lesz.

Egyből tudod telepíteni a 10-et (legegyszerűbb a Gépházból nyomni egy visszaállítást) és termékkulcsot se fog kérni.

Do the thing!

(#15852) shiftac válasza gabesz839 (#15850) üzenetére


shiftac
aktív tag

A sima bejelentkező jelszóra gondolsz?
Ha igen: Win+R beírod: netplwiz és enter és a Számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni, itt kiszeded a pipát.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#16418) XtremLor válasza Tiger. (#16412) üzenetére


XtremLor
őstag

Hasznalhato, persze az emberi tenyezo itt is bejatszik, ha odafigyelsz, es csak magad hasznalod nincs gond, gyerekek, es aberralt emberek ellen viszont nem eleg hatekony! :DDD

(#16415) Toby888 netplwiz pipat kiszed, jelszot beirod ketszer es tadam

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#16687) Sutee89 válasza Karcsi1001 (#16686) üzenetére


Sutee89
aktív tag

(#16898) pendre54 válasza Colos1 (#16893) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, de közben a neten rákeresve találtam egy másik megoldást, ami ugyan a win 8-hoz készült, kipróbáltam itt, és ezzel se kell már a jelszót megadni. Ezt az opciót, a futtatás ablakba beírt "netplwiz" paranccsal lehetett előhívni. Kérdésem, hogy az általad leírt módszer a tuti, vagy amit én mókoltam? Amennyiben a win 10-re írt módszer a biztosabb, akkor inkább azt lépem meg.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17191) Mate válasza Cry0 (#17190) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem csak áruházba vagy bejelentkezve. A képet is innen tudta, átszinkronizálta a régi gépről, mivel ott is online fiókot használtál.

Netplwiz-re keress rá és indítsd el. Ott be tudod állítani, hogy induláskor ne kérjen. Alvó állapotnál ilyenkor fog még kérni, azt pedig gépházban tudod kikapcsolni.

(#17924) #56474624 válasza csƵ (#17913) üzenetére


#56474624
törölt tag

win+R, netplwiz, ott ki lehet lőni

(#17928) #56474624 válasza Lefty (#17927) üzenetére


#56474624
törölt tag

VLC

(#17926) csƵ:

Nekem is volt ilyenem, valamit variáltam netplwiz-ben, hogy mikor kilövöm ezt az opciót és alkalmazom, akkor ugye mikor bejön az az ablak, ahol a jelszót meg kell adni kétszer, ott a felhasználónév a valami@valami2.com alakú legyen, talán úgy sikerült. De lehet töröltem az egyik felhasználót is, most nem emlékszem pontosan. Nekem az volt a gondom konkrétan, hogy a jelszót ugyanúgy kérte, de már kétszeresen ott voltam a bejelentkezésnél (míg előtte nem volt választási lehetőség).

[ Szerkesztve ]

(#17935) csƵ válasza #56474624 (#17928) üzenetére


csƵ
őstag

Nekem is ott van már 2 felhasználó nevem is a bejelentkezésnél, viszont most már a netplwiz sem jön be...

(#17941) #56474624 válasza csƵ (#17940) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor keress rá netplwiz-re, és futtasd rendszergazdaként. Ha úgy sem jön be, több tippem nincs. Nekem ilyen gondom azért nem volt. :U

(#17946) pendre54 válasza csƵ (#17942) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Sajnos látom, hogy többeknek volt már gondja a Win 10 alatt a jelszokkal. Én Win 7-ről váltottam, ott semmilyen jelszót nem, használtam, mivel egyedül használom a gépet. Pár napja frissítettem, szerencsére a frissítés után se kért jelszót, de ez örömöm nagyon rövid ideig tartott. A mini asztalon lévő tök ismeretlen dolgokat próbáltam kinyomozni, hogy mik is azok, és az egyikhez kérte az outlook-os jelszavamat, amit én balga módon meg is adtam. A következő géprestartkor, meg már csak jelszóval engedett be.
Szerencsére ezzel a "netplwiz"-es paranccsal sikerült elérnem, hogy ne kérje, de cserébe megnőtt induláskor az asztalra eljutásig idő, illetve bizonyos mappákhoz nem férek hozzá, csak úgy, hogy minden egyes indításkor, a mappa biztonsági fülén teljes hozzáféréseket kell beállítani, ami azért egy kicsit idegesítő már.
Hozzányúlni ezen a jelszavas téren már nem merek semmihez nyúlni, nehogy még nagyobb gubanc legyen, mint nálad.
Minden esetre jó lenne, ha valaki, aki profi ezen a téren leírna jó pár ötletet a megoldásokat illetően.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#17950) rétisün válasza Kátai (#17943) üzenetére


rétisün
veterán

még a win8-nál linkelte/írta valaki, nálam működött:

Ehhez csak pár lépés szükséges. Nyomjuk meg a Windows + R billentyűkombinációt, aminek hatására előjön a Futtatás ablak.
Akár az Asztalon, akár a Modern UI-ban vagyunk, megnyílik a Futtatás. Írjuk be:
netplwiz, majd OK.

A megjelenő ablakban vegyük ki a pipát innen: "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni."

Ha kivettük a pipát, kattintsatok az OK gombra, ennek hatására felugrik egy újabb ablak,
ahol kétszer meg kell adni a jelenlegi jelszót, írjuk be és OK. Következő újraindításnál
már automatikusan bejelentkeztet a rendszer.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18017) etooo válasza csƵ (#17935) üzenetére


etooo
senior tag

Ha nem local acc-ot használsz belépésre, hanem MS acc-ot, akkor ellenőrizd, hogy netplwiz-ben amikor a jelszókérés kikapcsolása után kéri a jelszavad, akkor a felhasználónévnél az egész email címed szerepel-e, mert alapból csak a nick-et veszi át, a @-os részt már nem, úgy pedig nem működik, hanem az általad leírt hibát produkálja.

(#18181) csƵ


csƵ
őstag

Vissza lehet valahogy állítani a rendszergazdai jogot? Nekem valahogyan elvesződött.
A jelszó nélküli bejelentkezés maga a katasztrófa. 2 felhasználóm lett, törölni sem lehet. Önkényesen megtagadja a jelszavamat, így újat kellett igényelni a Microsofttól.
A netplwiz és sok más parancs nem működik, mivel elvesződött a rendszergazdai jogosultságom.

(#18255) gg72


gg72
veterán

Az mitől van, hogy már mindenféle módon kilőttem a tableten, hogy ne kérjen bejelentkezési jelszót (netplwiz parancssor is megvolt) és randomszerűen újra-újra kéri alvó állapotból való visszatéréskor... :F

(#18509) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok.
Olvastam,hogy Microsoft fiókkal nem lehet be állítani az automatikus bejelentkezést,mindig be kell írni a jelszót.
"netplwiz" dolgot próbáltam előtte mielőtt utána néztem,nem jött be.
Valóban nem lehet megoldani,akkor? Helyi fiókkal tudom,hogy automatikusan belép,de Microsoft..?

(#18517) gbela válasza Liliom86 (#18516) üzenetére


gbela
senior tag

Én is netplwiz-ben csináltam, pipa kivesz (figyelni kell h jó accnál vedd ki), kétszer jelszó, és loginnél nem kér többször. Más kérdés h lock screen-re ez nem vonatkozik, amikor a tabletem leraktam, 2perc mulva lock screen és kért jelszot mindig, ehhez külön az egész lockscreent ki kellett kapcsolnom.

(#18961) reset válasza ignisz (#18954) üzenetére


reset
senior tag

A parancssort kell futtatnod admin. módban... Ha beírod a topik keresőjébe a netplwiz szót, eljutsz a megoldáshoz.

(#18962) pendre54 válasza ignisz (#18954) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Ez valóban így van, én is kb. egy hete álltam át Win 7-ről, és az ismerkedés során, az egyik startmenüs programra voltam kíváncsi, és mivel kérte, megadtam az MS fiókom jelszavát - MS fiókom már a 7-es alatt is volt -, és onnantól kezdve jelszavát kért minden újraindításkor.
A megoldás: Windows gomb + R, a futtatás ablakba beírod "netplwiz", enter, és a megjelenő felhasználói fiókok ablakban, "A számítógép használatához jelszó és felhasználó nevet kell megadni." opció elől kiveszed a pipát. Leokézod, majd a felugró ablakban kétszer megadod a jelszavad, ismét OK, és kész is vagy.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19114) t72killer válasza #72042496 (#19110) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1. Az XP-vista-7-8-az se lehetett túlságosan átszabni, ez windows, adott GUI-val, nem linux, ahol kedvedre válogatsz az ablakkezelők között.

2. Miért, xp-nél se emlékszem jelszó nélküli opcióra. netplwiz, beállít, csókolom.

3. Na ez a modern-régi skizofrénia velem is a falat mászatja, főleg, h a modern szabásmintával elég nehezen barátkozom.

4. +1. főleg, h alkalmasint át kell ugrani a klasszikus vezérlőpultba.

5. ("Groove music...") - najó, az ilyen sz@rokat még a telepítőből is kiszedtem. Winamp?

6. Edge = alfa 3-as szint, majd beta 2 táján visszatérünk a témára (pl ha már lesznek bővítmények)

7. Noigen, marad a skizofrénia (új és régi egymáson)

8. Akkor dobsz igazi hátast, amikor szembejön egy hibaüzi:) ("baj történt" + semmilyen kód:DDD).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19127) Sdi válasza t72killer (#19114) üzenetére


Sdi
addikt

"2. Miért, xp-nél se emlékszem jelszó nélküli opcióra. netplwiz, beállít, csókolom." :F

Sosem használtam jelszót, sem XP, sem Vista, sem Win7 alatt, miért is kell ezt erőltetni ?
Az insider verzióm most is csak jelszóval működik, a Win7-ről frissített szerencsére átvette annak a beállításait, így nem kér.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#19240) lanw válasza Toby888 (#19239) üzenetére


lanw
aktív tag

#1363:A rendszer minden egyes bejelentkezéskor jelszót kér, hogyan tudom ezt kikapcsolni?

Nyisd meg a futtatást és írd be, hogy "netplwiz", a megjelenő ablakban vedd ki a pipát a "A számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni" jelölőnégyzetből majd kattints az OK gombra és add meg a bejelentkezéshez használt felhasználónevet/e-mail címet és jelszót.

|Asus Z790| i7-13700k|Arctic freezer 360|32gb ddr4|RTX 4070|- To be or not To be

(#19820) norti válasza dudo (#19814) üzenetére


norti
addikt

netplwiz http://unlockforus.blogspot.hu/2008/01/netplwiz-advanced-user-accounts-control.html

(Speciális/Advanced fülön a Ctrl+Alt+Del beállítás kell neked szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#20839) dokee78


dokee78
félisten

Windows 7-nél be volt állítva,hogy rendszer indításnál nem kért jelszót.
Viszont,ha Win+L kombinációval lezártam akkor már kérte a jelszót.
Ezt úgy értem el,hogy netplwiz és kivettem a pipát az indítási jelszó elől.
Lehet nem pont ez volt a neve,de így csináltam.

Itt helyi fióknál nem tudok jelszót beállítani?
Csak a Microsoft accounthoz,mert akkor gép indításnál is be kell írni a jelszót.

Más:
Meg lehet oldani egyszerűen,hogy a programok kerete ne fehér legyen?

(#20910) Döglött Róka válasza dokee78 (#20839) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Helyi fioknal tudsz ugyanugy jelszot allitani netplwiz-el. Live account eseten meg a require sign in-t lehet allitani ha nem akarsz jelszavazni, igaz akko a boot-nal meg keri.

Feher keret alatt mit ertesz? Elso blikkre a shadows under windows-t kapcsolnam ki System - Advanced - Performance alatt.

@unravel: Nahat, most ujat irtal :Y

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#20924) worxland válasza Döglött Róka (#20910) üzenetére


worxland
addikt

Live account-ra is jó a netplwiz. Az egyik Win10-es gépemen az van és működik az auto-logon.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#21574) raidx válasza Bali27 (#21566) üzenetére


raidx
őstag

A beépített lehetőség: netplwiz indítása, pipa ki, alkalmaz, jelszót beír, OK.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#22353) tatararpad válasza Lacee1986 (#22352) üzenetére


tatararpad
őstag

netplwiz

(#22642) Gabás válasza net91 (#22641) üzenetére


Gabás
addikt

Nem erősködött, csak javasolta. Futtatás: netplwiz

[ Szerkesztve ]

(#22691) #22743424 válasza raidx (#22688) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én semmi ilyesmit nem tapasztalok! Insideres vagy?

net91 netplwiz youtobe

[ Szerkesztve ]

(#23274) BiP válasza klepto (#23272) üzenetére


BiP
nagyúr

Itt a fórumban kb. 100 hsz-enként elhangzik a megoldás. netplwiz -re keress rá.
De itt egy Win7-es cikk a témában (millió van a neten, ez egy random választott), Win10-en ugyanúgy kell beállítani.
És pluszban egy magyar cikk, hogy szó ne érje a ház elejét.

[ Szerkesztve ]

(#23518) t72killer válasza baboss (#23514) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint ne kérjen jelszót? Netplwiz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.