Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107801) zolee001 válasza Doky586 (#107799) üzenetére


zolee001
őstag

Vásárlás elött telejosda maximum
A VL licenszet lehet csekkolni vamnt nevü eszközzel ami szintén a VL siteról tölthetö
A maradéknak (oem,retail-nek pedig ott slmgr)
A letöltött imageket pedig power shellel lehet csekkolni ,hogy ugyan milyen csatorna,sku,nyelvet tartalmaz

(#107802) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Remélem, tudtok segíteni :)
Szóval. Adott egy 10 gépből álló hálózati környezet. 2 gépen win10, 8 gépen win 7. Mindegyik eredeti home verzió. Az egyik win 10-es gépen meg van osztva egy mappa, amire mindenki sima hálózati megosztással lát rá. Ezt mindegyik gépen beállítottam, hogy elérjék, a szokásos //gép neve/megosztott mappa
Win 7 alatt még volt otthoni csoportmegosztás vagy mi a neve, win 10 alól ezt már kiszedték.
A kérdésem.
1.
Lehet olyat csinálni, hogy ebben a megosztott mappában (több mappa van benne) beállítom, hogy ki, melyik mappához férhet hozzá?

2.
Lehet olyat, hogy a többi gépről, amikor ezt a megosztott mappát meg akarják nyitni, jelszót kérjen?

Előre is köszi mindenkinek a segítséget :)
Már az is nagy segítség lenne, ha jelszót tudnék beállítani csatlakozásnál, a mappahozzáférés másodlagos.

[ Szerkesztve ]

(#107803) zolee001 válasza Jack Oneill (#107802) üzenetére


zolee001
őstag

Mindkét kérdésedre a válasz :igen bár server nélküli workgroup környezetben nem irigyellek
Elsö dolog amit már nagyjából megcsináltál a hálózati megosztás illetve a jogai,innen már csak a megosztott mappá(k)nak az ntfs sharejeivel kell küzdened fölg,hogy egymásba nyilnak igy az irás-olvasás öröklödéseket is figyelembe kell venned userrenként

(#107804) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok...a jobb oldalrol beugro windows ablak letilthato, vagy kikapcsolhato valahol? Rohadt idegesito mikor az ember valamiért lapszéleken dolgozik es beugrál ez az ablak itt nekem állandóan.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#107805) JohnYBoVs válasza King Unique (#107791) üzenetére


JohnYBoVs
csendes tag

A Bejelentkezési lehetőségek alatt csak ilyen Windows Hello, biztonsági kulcs, Jelszó, képjelszó lehetőségek vannak, olyan nincs amit a képen látni. De Parancssorból sikerült megoldani, köszi a segítséget. :R (lejebb kellett volna görgessek a Google találatokban... :DDD )

(#107806) tixem


tixem
addikt

Köszi a segítséget mindenkinek, fel sem tűnt, hogy hibás :D

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#107807) Novver válasza Novver (#107796) üzenetére


Novver
senior tag

Közben nagy nehezen, és már én sem tudom hogy hogyan, sikeresen elindult hálózattal együtt a csökkentett mód, így be tudtam írni microsoft jelszavamat. Ez a része rendkívül szívás.
A megoldást az jelentette hogy kb huszadik alkalommal sikeresen elindította USB-ről hálózattal. Magáról az SSD-ről lehetetlen volt megoldanom. Hátha valakinek segít.
Legyen meg a microsoft jelszavad, és van remény :R

Life is a game... The game is my life!

(#107808) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

A gépemen a win 10 pro már két és fél éves, tele van szeméttel, felesleges programokkal, fájlokkal, tiszta rendszert szeretnék. Ha a gépházban alaphelyzetbe állítom az elégséges, letöröl mindent vagy csináljak egy telepítő pendrive-ot és úgy húzzam újra?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#107809) liszi70 válasza Valkűr (#107804) üzenetére


liszi70
nagyúr

"jobb oldalrol beugro windows ablak"
Milyen ablakról van szó? Tudsz dobni egy képet?

[ Szerkesztve ]

(#107810) King Unique válasza Valkűr (#107804) üzenetére


King Unique
titán

Nem teljesen világos mire célzol, de beugrani jobbról max. a műveletközpont ablaka szokott és egerészésnél az is csak akkor, ha a tálcán az ikonjára kattintanak. Ha annyira zavar, nem sikerül máshova kattintani, akkor eltávolítható a tálcáról az ikonja.

(#107811) Novver válasza petymeg (#107808) üzenetére


Novver
senior tag

Elméletileg ugyanaz az eredmény, viszont több ismerősnél is okozott problémákat.
Szerintem jobb a friss install mint ez az alaphelyzetezés.
Én személy szerint sosem csinálnám másképp, csak a saját megnyugtatásomra és az esetleges összeakadásokra való tekintettel. :R

Life is a game... The game is my life!

(#107812) King Unique válasza petymeg (#107808) üzenetére


King Unique
titán

Az gép alaphelyzetbe állítása is megfelel ilyen célra, annál is van lehetőség minden elem eltávolításara. Ahogyan külön bootolt telepítési adathordozóról (pendrive-ról) egy klasszikus újratelepítés szintén, ami akár gyorsabb is lehet. Ha nem okoz számodra gondot az utóbbi, akkor meg lehet próbálni azt is, amihez pl. ITT vannak instrukciók.

(#107813) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

A rendszerindítási hangot hogyan lehet az általam választottra beállítani ?

Üdv.

Astra

(#107814) Cs1csó válasza petymeg (#107808) üzenetére


Cs1csó
félisten

A folyamat nagyon lassú ezért ajánlott a friss telepítés. Főleg ha a 1903-as build gyorsan lejön a gépedre és van kéznél egy 8GB-os pendrive és simán átmásolod de használhatsz RUFUS-t is.

(#107815) adika4444 válasza AstraCDX (#107813) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A boot fájlt - ami a képet is tartalmazza - kell megbabrálni (nem javasolt).
Szóval nem egyszerű, mint régen...

üdv, adika4444

(#107816) Jack Oneill válasza zolee001 (#107803) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszi :) És akkor hogyan tovább? A célgépen fel kell vegyem userenként a többi gépet? És utána a jogoknál hozzáadogatni őket egyesével?

(#107817) zolee001 válasza Jack Oneill (#107816) üzenetére


zolee001
őstag

Gépet usernek az érdekes lenne
A network share mappá(k)ban kell játszanod az ntsf irás/olvasás engedélyezésével avagy tiltásával egyesével illetve még az öröklödési szabályokkal
Pl megosztod az Authenticated userekkel a szülömappát (ezzel a password kérés feltétel duplán is teljesült) majd legyártod az almappákat

Inkább userenként kellene a "server" gépen megosztott mappákat létrehozni egyenként full joggal ,felcsatolni neki a kliens gépére mint H meghajto a network sharet és egy "Shared" mappát amibe mindenki tud irni/olvasni

10 gépnél már érdemes lenne egy server oprendszeren elgondolkozni,az essentials 25 userig müködik és a nem vészes árban benne vannak a CAL licenszek is,10 usernek a megosztásai,jogai,vpn,stb valamint automatikusan lementi a klienseket

(#107818) Jack Oneill válasza zolee001 (#107817) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nagyon szepen koszonom, emesztem a dolgot es megprobalkozom majd ezekkel.

(#107819) zolee001 válasza Jack Oneill (#107818) üzenetére


zolee001
őstag

Azért elöbb modellezd le virtuális környezetben valamint magadnak adj mindenkihez full jogot mert a "jol beállitott" jogok esetében még az Administrator-nak sincs hozzáférése +ezeket a mappákat nem árt menteni/back upolni

(#107820) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Hello, sziasztok.

Az a gondom, hogy a win10-es notim állandóan "felébred" altatás után magától. Nem tudok rájönni mitől van ez. Mik a leggyakoribb kiváltó okok? :F

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#107821) liszi70 válasza AssAssynn (#107820) üzenetére


liszi70
nagyúr

Lehet, hogy a hálózati kártya ébreszt. Vezérlőpult/Eszközkezelő/Hálózati kártyák/Energiagazdálkodásnál pipa ki az ébresztés elől.

[ Szerkesztve ]

(#107823) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

PS4 es kontrollerem használtam W10-el. DS4 szoftverrel.
Mivel nem valami jó a szoftver, az ott leírtak szerint töröltem.
Azóta viszont más Xbox 360 kontroller se jó.
/360 ként használja a ds4 a ps4 kontrollert/
Néha gondol egyet a kontroller és nem működik tovább /vezetékes xbox360 kontroller/
Hiába húzom ki, dugom máshova, csak villog a logo a kontrolleren.
Ha megpróbálom eltávolítani a kontrollert a beállításokban, kifagy az eltávolítás. A win10 működik, csak az eltávolító ablak van ott kifagyva.
Csakis a gép ujra indítása oldja meg a problémát.
Nincs kedvem ujra pakolni a w10 et.
Van valami megoldás erre?
Vagy talán az xbox360 kontroller driver rossz a win10 en?

(#107824) mutyi


mutyi
őstag

Van itt valaki, aki használ Azure-ban virtuális gépet?
Lenne 1-2 kérdésem, mert kicsit túl van bonyolítva és nem látok át mindent.

(#107825) zolee001 válasza mutyi (#107824) üzenetére


zolee001
őstag

Pl én

(#107826) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Sziasztok! Jelenleg a win10 egy sata3-as ssd-n van. Vettem egy m.2-es nvme ssd-t, alaplap tudja. Erre szeretnék win10-et telepíteni, de olyan problémába ütköztem, hogy amíg futtatom a telepítőt (vagy még előtte is a biosban) megjelenik az m2-es ssd bootolható, formázható szóval jónak tűnik minden. Pikk pakk felmegy pendrive-ról a win10, újraindul a gép, de nem a friss win10 fogad, hanem újra a telepítő, kezdené elölről a telepítést. Mondom mi a franc. Be biosba és már nem látszik az m2-es ssd. Rajta a win10, de eltűnik mint bootolható eszköz. Valaki találkozott már ilyennel? Megoldás? Ötletek? Az alaplap egy gigabyte b360 2019.03.14-ei bios-szal.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107827) Lauda válasza Ricco_hun (#107826) üzenetére


Lauda
félisten

Az első újraindulásnál húzd ki a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

(#107828) Ricco_hun válasza Lauda (#107827) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Újraindulás közben? Amúgy most ott tartok hogy egy másik fórumbeli utasítást követve, letiltottam a csm-et, lehúztam minden más meghajtót az alaplapról. Save&exit biosban és már a bios se jelenik meg. Vagyis lehet megjelenik, de nem látok semmit. Totál lehalt a gép. Na még így sem jártam. A monitor azt írja hogy no video input. Na innen most mit csináljak ha még a biost se látom mert hót fekete a monitor? :C Kellett nekem m.2 :)) Most visszaállítottam a kezdeti álapotokat, legalábbis hardveresen. Az m.2 ssd-t kivettem. De semmi. Bekapcsolom a gépet, meghajtók felpörögnek. A monitor teljesen fekete, egy ideig csinál valamit a gép aztán kikapcsol. :W

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107829) Lauda válasza Ricco_hun (#107828) üzenetére


Lauda
félisten

Igen. Azért indul megint a telepítő, mert a pendrive van beállítva elsődlegesnek. Ha azt kihúzod, akkor az ssd-ről kellene bootolnia.

Hát akkor ott valami más baj van, a win10-nek ehhez semmi köze.

(#107830) Cs1csó válasza Ricco_hun (#107828) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mikor eljut a telepítő ahhoz a részhez ahol felül 10-ről visszaszámol majd újraindul akkor amint fekete lesz a képernyő húzd ki a pendrive-ot még a BOOT folyamat előtt.

(#107831) Ricco_hun válasza Cs1csó (#107830) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Pls mondjatok valamit mert totál lehalt a gép. Bakapcsol, no video input, aztán ki is kapcsol. Most beletettem egy régebbi vga-t. Azzal is ugyanez. :W :W

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107832) AssAssynn válasza liszi70 (#107821) üzenetére


AssAssynn
őstag

Két laptop közül, ami ugyanezt csinálja, csak az egyiknél volt bent ott pipa, de az is az ethernetnél, ami nincs üzemben.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#107833) jokeph válasza Ricco_hun (#107831) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Ez a Gigabyte B360-as lapod van ?
Ha jól olvastam vissza, akkor ez UEFI/GPT telepítés ?
Biztos, hogy jó a telepítő, nem mókolt, nem sérült ? :U
Sosem volt gondom eddig M2-vel (NVMe), Q67, H/Z170/270, B365, B450, X370/470-es lapokban sem. (nem hiszem hogy számít bármit is, nekem minden gépen legacy módban megy).

Hardveres rész: Benn van az M2 a helyén (miféle is).
SATA portok közül melyik van használva ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107834) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ez a legjobb fórum erre, de hátha tudtok segíteni.
Adott egy Acer One 522 netbook legális Win 10-zel. (Az ingyenes átálláskor váltottam Win 7 Starterről.) Proc: AMD C-50 2x1Ghz Bulldozer, Radeon 6250, jelenleg 2GB RAM, de 4GB lesz benne szerintem és 120GB SSD. Melyek kis erőforrás igényű programok (pl. böngésző (Edge?), vírusírtó (Defender?) illetve valami office program)? Steam megy rajta és kis igényű játékokkal nincs gond, 1280x720 felbontású kijelzőn mennek a youtube videók is.
Köszi.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#107835) Cs1csó válasza Deer76 (#107834) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az SSD miatt maradhat a Defender de ha van kedved tesztelgetni akkor ezeket kipróbálhatod:
- Kaspersky Security Cloud Free (telepítésnél a marketing célú harmadik féllel való megosztást ne engedélyezd utasítsd el telepítés után a Kaspersky Secure Connection-t kapcsold ki vagy töröld a programok és szolgáltatások közül a beállításokban van még pár dolog amin lehet finomhangolni)
- Avast Free (telepítésnél válaszd a minimális módot ekkor csak 3 modult telepít)
- Bitdefender Free (látszatra lehet sok memóriát fog de a gépet nem lassítja)

Böngésző:
A kérdés, melyik CPU+VGA párost szereti jobban próbáld ki a Firefox-ot vagy valamelyik Chrome alternatívát pl. a Brave, Vivaldi, Opera (talán a Chrome-nál fürgébbek)

Irodai programnak szerintem 2 alternatíva van:
- fizetős: MS Office (hogy 365 vagy másik az már a te igényedre van bízva)
- ingyenes: LibreOffice

(#107836) Ricco_hun válasza jokeph (#107833) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Ez van igen, csak microatx-es. A telepítő pendrive eddig megbízható volt. Ez az m2 kavart be most az egész gépnek. Megölte a pcie sávokat vagy mi a brontért ment el egyik újraindításról a másikra a video jel? Próbáltam úgyis hogy lehúztam mindent csak az m2 volt benne (ekkor történt a lehalás), aztán kivettem az m2-t, vissza minden az eredetire. Ugyanaz. Gép bekapcs, no video input, kb 1 perc után ki is kapcsol magától. Ilyet még nem b*sztam hogy a biosig se jutok el. Annyi módosítást csináltam hogy valami csm-et letiltottam, save&exit és utána már sötétség.

szerk: adata gammix s11 pro 512gb. Mondom faszán látta a bios még telepítés előtt. Felment rá a win10, utána már nem látta a bios. Majd amikor ezt próbáltam megoldani jött a lehalás része.

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107837) Cs1csó válasza Ricco_hun (#107836) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, én csinálnék egy új telepítőt uefi-et RUFUS-szal egy másik gépen ebben a gépben pedig - a csatlakozók ellenőrzése után meg hogy jól van e betéve a meghajtó stb. - pedig egy bios alapra állítást és újra nekifutnék.

(#107838) Ricco_hun válasza Cs1csó (#107837) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

De hogy allítsam alapra a biost úgy hogy nincs kép a monitoron?

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107839) jokeph válasza Ricco_hun (#107836) üzenetére


jokeph
nagyúr

Akkor ez a pontos típus, igaz ? :U
A meglévő telepítő melyik Build ?

(#107840) csicso82: +1, mivel kép sincsen, itt nagyon elmászott valami, kell az a BIOS reset, e mikéntjét jobb megnézni a manuálban. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107840) Cs1csó válasza Ricco_hun (#107838) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha ki tudnád venni az alaplapi elemet az is megoldja, áramtalanítás, elem kivétel várni egy kicsit visszatenni. Lehet itt már a távsegítség nem megy és valami hozzáértő kezei közé kellene adni a gépet.

(#107841) Ricco_hun válasza jokeph (#107839) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Igen. Ez a pontos típus.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107842) Ricco_hun válasza jokeph (#107839) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

A manual annyit ír, hogy mivel dualbios-os, ezért ha valami gebasz van a main bios-szal automatikusan betölti a backup biost.
Most így fejből nem vágom a buildet. A legújabb fatebringer telepítő (október 23). Eddig nem volt gondom vele. Itt sem hiszem hogy a telepítő a ludas.

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107843) liszi70 válasza Cs1csó (#107830) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mikor eljut a telepítő ahhoz a részhez ahol felül 10-ről visszaszámol majd újraindul akkor amint fekete lesz a képernyő húzd ki a pendrive-ot még a BOOT folyamat előtt."

Már én is jártam úgy, hogy a telepítés után újraindult a telepítő. :D Az a baj, nem mindig ülök ott végig a telepítésnél, tehát van, hogy nem is látom ezt a visszaszámolást. :) Ilyen esetben egyébként mit kell tenni? Ki lehet húzni a pent akkor is, amikor már újraindult?

[ Szerkesztve ]

(#107844) jokeph válasza liszi70 (#107843) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt könnyű kiküszöbölni. Még telepítés elkezdése előtt a célmaghajtót kell beállítani elsődleges boot eszközként, a forrás meghajtót (pendrive, ODD) pedig gyorsmenüből kiválasztod a telepítés indításához.
Ahogy az első kör lezajlik, már szükségtelen hogy a forrás meghajtó legyen a az elsődleges boot eszköz. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107845) jokeph válasza Ricco_hun (#107842) üzenetére


jokeph
nagyúr

Azért szerintem csak próbáld meg egy MS 1903/1909-es ISO-ból csinálni egyet, a fatebringer moddolt telepítő. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107846) liszi70 válasza jokeph (#107844) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a forrás meghajtót (pendrive, ODD) pedig gyorsmenüből kiválasztod a telepítés indításához"

Pontosan ezt szoktam csinálni, bekapcsoláskor az F8-al a gyors boot-menüből választom ki (régebben dvd-t) ma már a pendrive-ot. Elsődlegesnek mindig a rendszer-meghajtó van beállítva a biosban, sosem volt más. Ennek ellenére amióta pendrive-al telepítek, a végén valamiért mégiscsak újraindul a telepítő. :) Vagy a pen miatt ilyenkor elállítódik a bios, és megváltozik a bootsorrend? :F

[ Szerkesztve ]

(#107847) Deer76 válasza Cs1csó (#107835) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszi szépen. Egy E7500, 2GB PC-re tettem Avast AV-t, az eléggé lefogta, míg a Kaspersky free nem (Win 7 van rajta).

Libreoffice-t használom máshol, csak gondoltam hátha van kisebb nála.

A böngészőt majd kipróbálom. Androidon pl Operát, míg más gépen Firefoxot használok, Chrome-ot nem szeretem.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#107848) Cs1csó válasza Deer76 (#107847) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az oprendszer is számít, Windows 10-esen lehet jobb az Avast Free.

A LibreOffice a legjobb MS Office alternatíva, ezért nem ajánlottam mást. Azt, hogy van e nála "könnyebb" kisebb rendszerterhelésű azt nem tudom. Itt egy lista a LibreOffice alternatívákról amik ingyenesek és Windows-ra is van verziójuk: [link]

(#107849) Doky586 válasza Ricco_hun (#107836) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges tiltogatni bármit a biosban.
Bios(cmos) reset:
- 220 as kábel kihúz
- alaplapi elem kivétel fél percre (vagy jumpert áttesz majd vissza)

Javasolt minden lemez lehúzása. Monitoron a bemenetválasztó állást figyelni ha nincs jel. Ezután a biosnak be kell jönnie. Ha nem jön be akkor valamit tönkretettél.

Telepítéshez csak eredeti microsoftos iso-t javaslok, telepítés módja az aláírásomban. (Ennél még az előbbi "újraindítás után is a telepítő fogad" sem léphet fel)

[ Szerkesztve ]

(#107850) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Helló!

[Erről az oldalról tud valaki valamit?] Nyugodt szívvel lehet innen W10 bármilyen kulcsot vásárolni? Csillag szerinti értékelése az 5-ből 4és fél. Valaki valami hasznos infót róla? Előre is köszi a segítő infót mindenkinek. :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.