Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108151) liszi70 válasza zolee001 (#108148) üzenetére


liszi70
nagyúr

"egyesével "felcsatolni a mappákat..na nee"
Azt gondolod, ez akkora probléma? :) Abszolút nem, nincs több 2 percnél, ha az ember már tudja, mit kell csinálni. Nekem van a gépben egy torrent mappám meg 3 vinyóm, amit meg kell osztani. Ez 4x2 perc, de lehet, hogy sokat mondtam. :) És egyszer kell megcsinálni, mert utána a lejátszóban a Forrásoknál mindig ott lesz az ikon.

"ITT képekkel illusztrálva hogy hogyan kell egy Libraryba mappát beleeröszakolni és akkor egy helyen látszodik minden"
Oké, köszi, ezzel meg még egyszerűbb lehet a dolog, de nem biztos, hogy jobban járok, sem időben, sem formailag. Úgy értem, hogy a Forrásokban található külön ikonoknak is megvan az előnye, mert célirányosan arra kattintok távirányítóval, amit konkrétan el akarok érni, nem kell + 1-2 lépcsőt beiktatni.

"Elöbb végzi a kukában az a media izé mert feltalálodik vi uj codec amit a kütyü nem ismer és nem tudja lejátszani"
Lehet, de ezt már 5-6 éve is rebesgették, azóta sincs semmi ilyen jellegű probléma. :) Ha nem romlik el, én simán jósolok neki 10 évet, hogy használható lesz. (Ráadásul 2 db. van. :D )

[ Szerkesztve ]

(#108152) Geth válasza liszi70 (#108151) üzenetére


Geth
addikt

Azt gondolod, ez akkora probléma?
Ha Neked nem nagy meló, akkor örülj neki, kész vagy.
Ha meg több végpontnál kellene ezt eljátszani, akkor meg nyilván váltanál (vagy 2 napig csak megosztásokat csatolnál).
Nem kell túldimenzionálni.

Örülj neki ha nincs codec problémád, ritka az x265 only cucc, ha mégis belefutnál azt meg majd átkódolod, időd mint a tenger.

(#108153) rasotamas


rasotamas
veterán

Telepítésnél azért kért netkábelt a legújabb win 10 mert azt pipáltam be hogy később adom meg a termékkulcsot? Többen javasolták hogy netkábel nélkül telepítsem de kérte

https://tinyurl.com/rasoapro

(#108154) rasotamas válasza rasotamas (#108153) üzenetére


rasotamas
veterán

Egyébként hogy kell ezt a windows maga telepítget drivert önhatalmúlag dolgot kikapcsolni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#108155) Geth válasza rasotamas (#108154) üzenetére


Geth
addikt

Én úgy oldottam meg, hogy magam frissítgetem, így sose rak fel a Win helyettem valami random verziót a WU-ról.

(#108156) zolee001 válasza rasotamas (#108154) üzenetére


zolee001
őstag

Group policy--Computer Config-Admin Templates-Windows settings-Windows Update

(#108157) liszi70 válasza Geth (#108152) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha meg több végpontnál kellene ezt eljátszani, akkor meg nyilván váltanál (vagy 2 napig csak megosztásokat csatolnál)"
Két napot hogy érted? 2x24 óra vagy 2x8 óra munkaidő? Legyen 2x12, mert én sokat dolgozom. 24 óra az 1440 perc. Elosztom 8-al mert kb. annyi perc közvetlen elérési utat adni a 4 megosztott mappámnak. Az 180 végpont. Hát, az azért nem semmi, kérdés, hány végpont akarja nézni az én filmjeimet? :DDD

Bocs, nem tudtam kihagyni, értem miről beszélsz, de számomra és legtöbbünk számára ez a fajta professzionális felhasználás nem releváns. :R

A h265-től legkevésbé sem tartok, így van ahogy írod, kevés ami CSAK abban van. Sok-sok év, mire teljesen lecserélődik a filmanyag, ráadásul sok évig párhuzamosan futnak majd, arról nem is beszélve, hogy ki tudja, milyen új, forradalmi codec jön, ami okafogyottá teheti a h265-öt is.
Ami esetleg megváltoztathatja médialejátszó-igényemet, az, ha kényszerből tévét cserélnék valami 4k, hdr, stb-re. Jelenleg egy full hd 65"-os pana plazmám van, és amíg ez működik, vagy rentábilisan javítható, addig egészen biztosan nem lesz váltás! Remek, számomra majdnem hibátlan megjelenítő, jelenleg nagyon drágán kapnék olyat, amire esetleg lecserélném. :)

[ Szerkesztve ]

(#108158) rasotamas válasza Geth (#108155) üzenetére


rasotamas
veterán

és zolee001
oké, de install közben kérte a kábelt és már telepített is alap vezérlőket magának. Ezt hogy lehet meggátolni?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#108159) Geth válasza liszi70 (#108157) üzenetére


Geth
addikt

Mégis kihagyhattad volna, hiszen pontosan azt írtad amit én is, megosztás és codec témakörben is.
Long live smbv1, petya és wannacry! ;]

(#108160) zolee001 válasza rasotamas (#108158) üzenetére


zolee001
őstag

Igazából nem tudom mivel tölem nem igen kérnek a gépek semmilyen kábelt,az is igaz hogy ritkán látom a windows install vizuális élményeit amikor megy a csik vagy százalék

Letöltöd a gyártód oldaláról a megfelelö drivereket és egyesével instalálod (felülirod azt amit a WU felrakott)
Magam részéröl annak a hive vagyok,hogy a hardvergyártó csak tudja az általa gyártott hardver képességeit,tudását és annak megfelelöen irt hozzá drivert

(#108161) rasotamas válasza zolee001 (#108160) üzenetére


rasotamas
veterán

Az a poén, hogy a ROG fórumról kell összevadászni a legjobb drivereket mert a userek szedték csokorba, az asus sz*rik már az 5-6 éves csúcslapokra is (Rampage IV Black edition)
A hivatalos támogatott os listán nincs is rajta a win10, és a hivatalos win10 drivereknél alig van mit letölteni, töredéke a win7/8-nak.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#108162) Cs1csó válasza liszi70 (#108157) üzenetére


Cs1csó
félisten

65"-os FHD plazmáról csak ennél nagyobb (minimum 75") 4k OLED lehet minőségbeli ugrás/ vagy szint megtartás.

(#108163) Geth válasza rasotamas (#108161) üzenetére


Geth
addikt

Ez teljesen megszokott, mármint hogy a lapgyártó nem frissíti a termék letöltési oldalát.
Ezért érdemes külön MEI, NVMe, AHCI, stb. drivert az eredeti gyártótól beszerezni, ha lehet.
Aztán van olyan is, mint pl. a realtek hang, amihez van github repó (uad driverrel), ami hetente akár többször is frissül, a realtek oldalán több éves van kint, és erős a gyanúm hogy a lapgyártók oldala se sokkal frissebb.

[ Szerkesztve ]

(#108164) cigam


cigam
félisten

Egy nagyon fura problémába futottam. W10pro alatt leszinkronizáltattam a onerive-ot, hogy offline is elérhető legen. Majd átmásoltam egy külső merevlemezre.
Most jön a félelmetes rész!
Egy W8 image-et töltöttem vissza a gépre, és a külső merevlemezen egy régi állapotot mutat, nyoma sincs a onedrive tartalmaznak, pontosabban egy régebbi állapotot mutat ami még anno a W8-as rendszert használva volt. Lemezellenőrzés után, mert talál valami hibát, visszaáll a régi állapot! Eltűnik a onedrive mentés!
A lemeze egy mezei alaplemez, vagyis elméletileg teljesen független a számítógépen futó rendszertől.
Mitől lehet ez? (Reprodukálható, tegnap este majdnem éjfélig ezzel foglalkoztam)

A másik érthetetlen dolog, hogy a onedripe mappa W8 alatt csak részleges tartalmat mutat. Pl. egy VisualStudio forrásodnak nem látszanak a fájljai, csak a projekten bellüli pár mappát. Ha visszatöltöm a W10 image-et, akkor kb megvan minden, azt látom amit a WEB-es felületen.

Bár jó lenne tudni, hogy miért lett 1-1 mappából 2verzió (magic-Encore2 egy W8-as tablet), a gépen csak a "sima" verziókat látni.

Mi ez a katyvasz?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108165) zolee001 válasza cigam (#108164) üzenetére


zolee001
őstag

A windows 8 támogatása pár éve megszünt beleértve a onedrive syncet is valamint Windows 8.1-en is van már vmi megszoritás talán a felefelé sync megszünt

(#108166) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok! Az mint jelent a win 10-ben,hogy választható frissítések érhetőek el? Mi a különbség ha felrakom és hogy mi ha nem? Lesz valami javulás ? Vagy olyan dolgot rak fel ami alapból nincs?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108167) adika4444 válasza Angel2014 (#108166) üzenetére


adika4444
addikt

Kicsit bétább mint a normál havi frissítések ;]
Viccen kívül ezekből több is lehet egy hónapban, és általában a kövi havi összegzőben bennevan amit tudnak, szóval ez amolyan gyorsabban hozza az újdonságot, nagyobb kockázattal.

üdv, adika4444

(#108168) dethroner


dethroner
veterán

Arra van lehetőség hogy egy alkalmazást hozzáadjak a jobb gombos kattintás menühöz?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108169) #86564352 válasza dethroner (#108168) üzenetére


#86564352
törölt tag

Registry szerkesztéssel: [link]

(#108170) krealon válasza cigam (#108164) üzenetére


krealon
veterán

"Majd átmásoltam egy külső merevlemezre.
Most jön a félelmetes rész!
Egy W8 image-et töltöttem vissza a gépre, és a külső merevlemezen egy régi állapotot mutat, "

Ki lett kapcsolva a hibernalas vagy a gyorsinditas mindket rendszeren?

(#108171) liszi70 válasza dethroner (#108168) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Arra van lehetőség hogy egy alkalmazást hozzáadjak a jobb gombos kattintás menühöz?"

Attól is függ, melyikhez, mert pl. a Küldés-be csak be kell tallózni a megfelelő alkalmazás parancsikonját.

(#108172) vlevi válasza liszi70 (#108171) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Attól is függ, melyikhez, "
Meg attól is,melyik jobb gombos menühöz.
Erre pont tegnap kellett rádöbbenjek.
Réges régen, W7 alatt (mindenjobbvót), nem volt külön UWP és régi felület. Most pl. a startmenü elemeinek a jobbegér menüpontja egy kis UWP semmiség, nem tudok azzal kezdeni semmit.
Ellenben egy régi startmenüben a jobbegér ugyanazt a menüt jelenített meg, mint amint a file intéző is.

És persze éppen emiatt a startmenü jobbegérmenüjében nem lesz küldés, másolás, satöbbbbiiii

(#108173) liszi70 válasza vlevi (#108172) üzenetére


liszi70
nagyúr

Igen, úgy tudom nem mindegy, hogy asztal, mappa, vagy fájl jobb gombos menüjéről van szó. Amit twofatcat linkelt, az az asztali jobb-gombos menüről szól, a többi gondolom tök máshol helyezkedik el a regeditben. Nekem registry-szerkesztést nem érne a dolog, de ami nekem fontos volt, a Küldés, azt anélkül is meg lehet oldani. :)

[ Szerkesztve ]

(#108174) cigam válasza krealon (#108170) üzenetére


cigam
félisten

Nem, gyári beállításokkal mennek. Erre én is gondoltam, hogy hátha a külső lemezt is "piszkos" állapotba hagyja, ezért úgy is tettem egy próbát, hogy elötte leválasztottam. Akkor csak lezárja/kiírja amit kell. Vagy nem?
Mondjuk az is érdekes, hogy a lemezkezelő az USB-s merevlemezt nem külső lemeznek írja mint egy pendrive-ot, hanem úgy jelenik meg mint a gépbe épített lemezek. Vagy ez normális, és csak a pendrive-ok esetén mutatja hogy ez egy külső eszköz?

zolee001
W8 alatt természetesen z uptodate W8.1 kiadást értettem. Erről hol lehet bővebbet olvasni?

A legdurvább, hogy most megnéztem a W8.1-es tableten, és ott úgy látszanak a mappák, mint a WEB-es felületen. Van egy teleprompter-master, és egy teleprompter-master-magic-Encore2 mappa. Pedig tuti nem én hoztam létre. Melóba kellett menni, nem néztem bele a tartalmukba, nem hasonlítottam össze a két mappa tartalmát(a fájlok dátumait).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108175) King Unique válasza Angel2014 (#108166) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen azt, hogy választható, opcionális a telepítése, nem kötelező, a Windows Update csak akkor telepíti, ha a felhasználó külön kezdeményezi azt a letöltés és telepítés lehetőségre kattintva. Ha nem telepíted, akkor a soron következő standard patch kedden (hónap 2. keddje) kiadott összesítő frissítésnél is elvileg megkapja a rendszer a szükséges javításokat, fejlesztéseket. Amúgy ITT nyomon lehet követni, hogy melyik frissítés milyen javításokat tartalmaz az egyes Windows 10-verzióknál.

(#108174) cigam:
Ha szoftveresen megfelelően le lett választva az USB-s tárolóeszköz, akkor elvileg nem okozhat gondot a bekapcsolt gyorsindítás, amit a fórumtag volt szíves egy másik topikban részletezni.
Milyen lemeznek? :D Cserélhető lemez és helyi lemez megnevezés szokott lenni az ilyen USB-s tárolóeszközöknél, ahol az előbbiek jellemzően az egyes flash vackok (pendrive-ok, memóriakártyák), míg az utóbbiak a külső HDD és SSD meghajtók. Tehát ha a külső HDD esetedben helyi lemezként jelenik meg a Windowsban, az teljesen normális.

[ Szerkesztve ]

(#108176) dethroner válasza liszi70 (#108171) üzenetére


dethroner
veterán

Hogy világosabb legyen mire gondolok. Igen, Win7 alatt volt arra lehetőség hogy egy audio fájlra jobb gombbal kattintva a menüben megjelent a telepített spek program, amivel meg lehet vizslatni hogy milyen bitrátával lett tömörítve, vagy veszteségmentes a zene. És win10 esetében nem jelenik meg ez, annyit tudok hogy a társítással megkeresem a spek-et, de egyszerűbb volna a régi módszerrel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108177) krealon válasza cigam (#108174) üzenetére


krealon
veterán

"Erre én is gondoltam, hogy hátha a külső lemezt is "piszkos" állapotba hagyja, ezért úgy is tettem egy próbát, hogy elötte leválasztottam. Akkor csak lezárja/kiírja amit kell. Vagy nem?"

Amig nincs levalasztva a rendszerrol, addig minden tarolo piszkos allapotban marad, amin irasi gyorsitotarazas (write cache) van ervenyben (NTFS), fuggetlenul attol, hogy kulso vagy belso.

(#108178) liszi70 válasza dethroner (#108176) üzenetére


liszi70
nagyúr

Sajnos nem tudom, hogy a fájlok esetében hol vannak a jobbegér-menü registry bejegyzései, de azt tudom, hogy a Mediainfo progi beírja magát oda, és jobb gombbal elérhető. Én azt használom évek óta, minden media-fájlhoz jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#108179) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Volna egy rendszer gondom.
Laptopba betettem az eredeti NVMe SSD-t (más nem volt mellette, az 1TB HDD-t kihagytam) és BlueScreen fogadott "első" bekapcsolásra. Tegyem be mellé a "gyári" HDD-t is szerintetek?
Ha úgy sem indulna el, akkor valahogy helyre lehetne rakni "gyári" állapotára? :F :R

Kérésre csinálok képeket/videót és megosztom, úgy könnyebb :K
Ahogy elnéztem, ugyanazt produkálja mint 1903 és 1909 esetén, de azt 2TB NVMe -re tettem fel. Amúgy a 1809 a 2TB NVMe-n probléma nélkül megy.
A gyári NVMe-t (256GB) meg szeretném a gyári beállításokra vissza állítani, mert most kapcsoltam be először vele a gépet és mégis ba*ak*ik itt velem... :W /1.5 hónapos laptop/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#108180) cigam válasza King Unique (#108175) üzenetére


cigam
félisten

Jó, nézd el nekem, emlékezetből írtam, csak annyi rémlett hogy másképpen jelölte meg ... A linkelt hozzászólásban:
Megoldas 3:
Egyszer ujrinditod a gepet HDD kiszereles elott, igy a rairt adatok biztosan kiirasra kerulnek
Ez azért elég furán hangzik. Nem kikapcsoláskor írja ki az adatokat, hanem bekapcsoláskor?

krealon
Köszi a + infót. Ezentúl mégjobban figyelek, hogy ne csak újraindítsam/kikapcsoljam a gépet, hanem le is válasszam a külső eszközt. Sőt ezentúl megpróbálok csak NAS-t használni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108181) Rimuru


Rimuru
veterán

Hi.

Nem bugot de nagyon zavaro UX kerdest hol lehet jelenti MS fele? (konkretan errol van szo, de akkor lehet hozzacsapnek meg par tucatot :DDD)

Vigyázat, csalok!

(#108182) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. olyan kérdésem lenne hogy adott egy gép, aminek a hálózati forgalma igen magas lett ,megnézve az adatforgalmat a redszer használja a legtöbbet. Szeretném megtudni hogyan tudnám ezt visszamenőleg megnézni részletesen mik vannak a "rendszer" címszó alatt. Win dart esetleg tud ilyet?

(#108183) Geth válasza liszi70 (#108178) üzenetére


Geth
addikt

+1 MediaInfo, Far manager alá pluginként.

(#108184) King Unique válasza cigam (#108180) üzenetére


King Unique
titán

Ha be van kapcsolva a gyorsindítás, akkor nem csinál a Windows 10 teljes leállítást, max. ha a shiftes módszerrel van leállítva. Viszont az újraindítás független ettől, az bekapcsolt állapotban is újraindítás marad, akkor biztosan kiíródnak a háttértárra a memóriában tárolt adatok. Az USB-s tárolóknál egyébként alapértelmezetten rendszerint nincsen bekapcsolva Windowson az írási gyorsítótárazás, gyors eltávolításra vannak optimalizálva. Viszont biztonságosan leválasztani az előbbiektől függetlenül is javasolt, nehogy kellemetlen meglepi (pl. NTFS —► RAW) legyen a vége.

(#108182) bb.bocs:
Windowson belül is van lehetőség monitorozni az internetes adatforgalmat. Legtöbbet jellemzően a böngészők, torrent stb. zabálnak a letöltéseknél, maga a rendszer normál esetben max. csak ezek után jön. Egyébként ha a mobilnet miatt kérdezed, akkor beállítható a gépházban forgalmi díjas kapcsolat, valamint adatkorlát megadására is van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#108185) dethroner válasza liszi70 (#108178) üzenetére


dethroner
veterán

Mediainfo-t én is használtam korábban, filmekhez tök hasznos, de audio fájl esetében nem megbízható, becsapható. Ha egy mp3 fájlt hazug módon flac-ra konvertálnak, az elveszített minőséget nem lehet ugye visszanyerni, de a mediainfo flac-nak, veszteségmentes állománynak fogja mutatni. De a Spek faszán megmutatja hogy valójában milyen a minőség. Ezért erre a célra ez a legjobb célszerszám :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#108186) krealon válasza cigam (#108180) üzenetére


krealon
veterán

"Ez azért elég furán hangzik. Nem kikapcsoláskor írja ki az adatokat, hanem bekapcsoláskor?"

:) Kikapcsolaskor irja ki az adatokat.
Gyorsinditas eseten a leallitas nem a hagyomanyos leallitas, hanem hibernalas (marmint a kernelmag hibernalasa, de akkor sem igazi leallitas).

Ujrainditaskor szabalyosan leall a rendszer es kozben minden memoriaban tarolt adatot kiir a lemezre. Ezert szuletett a 3-ik megoldas.

(#108187) Angel2014 válasza MaxxDamage (#108179) üzenetére


Angel2014
addikt

Biost nézd meg miben indult hdd-vel! Ahci vagy ide? Ha idében abban tudok segíteni hogy AHCI legyen és ne legy bluescreen. Nem biztos,hogy a win csinálja.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108188) bb.bocs válasza King Unique (#108184) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem, de a gond az hogy a monitorozásnál látom azt a csodás összefoglalót hogy pl a rendszer fogyasztott egy hónap alatt 20 gigát mondjuk :D azt szeretném jobban kibontani, melyik rendszeralkalmazás, melyik update mennyit... stb stb. a lényeg az lenne hogy az e havit szeretném részletezni,és csak a "rendszer" részét.

(#108189) cigam válasza krealon (#108186) üzenetére


cigam
félisten

Akkor végképp nem értem, hiszen mindég újraindítást választottam, mert pendrive-ról akartam indítani a lemezkép visszatöltő programot.
Csak kísérlet képpen egy alkalommal, "miva, ha..." próbaképpen választottam a leállítást.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108190) Csokishurka


Csokishurka
őstag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy fájl amit nem szeretném hogy írásvédett legyen, de akárhányszor kiveszem a pipát a kövi újraindításnál vissza vált írásvédettre. Ez miért van? :R

"Megtanulta (millió lélekváltó árán): akinek minden a vállán nyugszik, nem nyugszik senki vállán."

(#108191) Cs1csó válasza Csokishurka (#108190) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia én nem vagyok ezeknek a jogosultságoknak a nagy tudora, de ha nem valami bizalmas dologról van szó akkor megadhatnád a program nevét aminek ez a része, a helyét ahol ez a fájl található, esetleg milyen felhasználói fiókod van, melyik Windows 10 kiadás, van e több felhasználó a gépen. Kapásból ezek jutottak eszembe lehet nem kell minden infó de biztos segíteni fog.

(#108192) krealon válasza cigam (#108189) üzenetére


krealon
veterán

" újraindítást választottam, mert pendrive-ról akartam indítani a lemezkép visszatöltő programot."

Az a baj, hogy meg a lemezkep keszitese elott kellett volna eljatszani az ujrainditas / levalasztas kort.

A lemezkepben benne van a hibernacios fajl is. Ez okozza a problemat.

(#108193) valakky


valakky
aktív tag

olyan kérdésem lenne, hogy a tevékenységelőzményeket, office megnyitott/rögzített fájlokat lehet-e esetleg menteni offline egy másik gépre? nekem ez nem működik sajnos, hiába állítgattam be mindenfélét, nem látszik az asztali gépen amit a laposon nyitogatok meg.

[ Szerkesztve ]

(#108194) MaxxDamage válasza Angel2014 (#108187) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Elvileg bárm van a laposba helyezve, automatán beállítja (ahogy lennie kell, elsődleges boot,), restartolja, stb.
Most bedobtam a HDD-t is mellé. Gyári OS a gyári SSD-n is csak úgy van mint az általam betett új (azonos NVMe csatis) SSD-n :F
Teszek egy próbát ezzel...hátha.

Bár már meg is van... Nem jártam sikerrel.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#108195) Angel2014 válasza MaxxDamage (#108194) üzenetére


Angel2014
addikt

Biosba lépj be azt mutasd hogy van beállítva a lemez vezérlő.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108196) MaxxDamage válasza Angel2014 (#108187) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

SSD a fő indító, azon van (gyárilag) az OS és BIOS így néz ki:
Settings/General/Boot Sequence/UEFI: BC501 NVMe SK hynix 256GB, Partition 1

Boot List Option UEFI van kijelölve

Settings/System Configuration/Sata Operation/AHCI
*.* /Drives/Sata-0 , Sata-1 , M.2 PCIe SSD-0

Szóval BIOS-t nézve minden rendben.

Secure Boot Enable
Ez nem kavarhat be? :F

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#108197) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

Az alábbi problémám adódott.
Táp és videókártya csere történt nálam és azóta a játékok elindítása után kb 15 percenként letesz a tálcára. Visszakattintok akkor megy tovább de azért így nagyon gáz. Néha benchmark alatt is.

Szerintetek ez mitől lehet. Annyit teszteltem és úgy nem tesz le, hogy a játékot nem teljes képernyőben hanem keret nélküli ablakos módban játszom.

Újra húzzam a windowst? Én valami beállításra gyanalszom.
Válaszokat előre is köszönöm

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#108198) Angel2014 válasza MaxxDamage (#108196) üzenetére


Angel2014
addikt

uefi mellé jó ha van. Esetleg próbáld kikapcsolni és legacyba indítani.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#108199) cigam válasza krealon (#108192) üzenetére


cigam
félisten

Ahaaa... Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108200) MaxxDamage válasza Angel2014 (#108198) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közbe észre vettem, hogy nem a gyári 1TB HDD-t tettem be az SSD mellé :D
Most megpróbálom újra a gyári lemezkép vissza állítását (SupportAssist OS Recovery-vel) hátha... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.