Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108801) gg72 válasza adika4444 (#108800) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz, de itt felmerül két újabb kérdés:
- MCT is le tud tölteni education verziót, mint a rufus?
- a rufus GPT-s eszközt csinál (ami elvileg jobb), az MCT pedig MBR-t, vagy nem jól tudom?

(#108802) K Norbi válasza gg72 (#108801) üzenetére


K Norbi
addikt

Itt kitudod választani [link] :)

(#108803) gg72 válasza K Norbi (#108802) üzenetére


gg72
veterán

A Rufus-szal is ki tudtam, vagy ez így nem jó?
(Azt mondjuk nem értem, hogy miért NTFS-re formáz, FAT32 jobb lenne UEFI-hez, nem?)

(#108804) K Norbi válasza gg72 (#108803) üzenetére


K Norbi
addikt

Én e szerint csináltam [link]

(#108805) gg72 válasza K Norbi (#108804) üzenetére


gg72
veterán

OK, akkor látom nálad is NTFS-re formázta, de akkor így telepítésnél elvileg ki kell kapcsolni a Secure Boot-ot a bios-ban, habár itt visszaolvasva valaki azt mondja, hogy ez sem feltétlenül szükséges.
Érdekes ez a rufus, mert itt ugyanez a rufus verzió FAT32-re formázta a pent, lehet a win képfájl mérete volt más? [link]

(#108806) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok, utána olvastam itt a fórumban, de bevallom őszintén nem értem mi a probléma a korábban linkelt emag-os (software-codes) win 10 licencekkel. :B
valaki leírná nekem konyhanyelven miért ne vegyek a saját/nagyszülő(k) gépeire ilyen jóárasított licencet?
thx :R

(#108807) Doky586 válasza gg72 (#108801) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Rosszul tudod.
Az MCT tökéletes uefi-gpt telepítéshez is!
- Bootkor az UEFI: kezdetű pendriveot választod a bios gyors bootmenüben (F8, F11, F12). [kép] [kép]
Nem kell kikapcsolni a Secure Bootot se.

[ Szerkesztve ]

(#108808) gg72 válasza Doky586 (#108807) üzenetére


gg72
veterán

Kösz, olvastam a [leírásod] , de azért nem választanám az MCT-t, mert ahogy az eredeti bejegyzésemben is írtam, nekem Education verzió kell (tisztaszoftver program) és az MCT ezt nem kínálja fel, így marad a rufus.

(#108809) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#108793) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Hát ez sehogy se jó. :O

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#108810) Doky586 válasza gg72 (#108808) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az is onnan tölti ami a leírásomban szerepel az első letöltési linken. És a módszeremmel működik a secure boot is.

(#108811) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Tudna valaki dobni egy linket a 1909-es x64-es magyar win 10-hez, nem találok sehol. szeretnék a rufus-al csinálni egy bootolható eszközt.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#108812) gg72 válasza Doky586 (#108810) üzenetére


gg72
veterán

Én az első letöltési linken nem tudom kiválasztani az Education verziót. De szerintem működni fog ez a rufus-szal is.

(#108813) Iginotus válasza King Unique (#108797) üzenetére


Iginotus
őstag

Legális ebayen vettem a kódot...
Többszöri újraindítás volt.

A probléma megoldást meg nem próbáltam...

ha az sem segít Reinstall lesz. Nem PRÓ ra :)

Plug and Pray... :)

(#108814) Doky586 válasza gg72 (#108812) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pedig elég nehéz nem észrevenni.. :DDD [kép]

(#108815) Lenry válasza gg72 (#108812) üzenetére


Lenry
félisten

ott nem is tudod, mert egyféle telepítőt készít az MCT.
az, hogy Home, Edu, Pro, N vagy akármilyen verziót teszel fel, azt a telepítés elején választod ki

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#108816) zolee001 válasza gg72 (#108812) üzenetére


zolee001
őstag

Nem tudom miért ragaszkodsz az EDU verzióhoz,pedagogusoknak otthonra a Pro verzói van a tisztaszoftver programban,intézményi telepitésre adják az EDU-t aminek funkcioit tuti nem használjátok ki ellenben több a szivás vele

(#108817) Doky586 válasza gg72 (#108808) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ez pedig az MCT: Felkínálja! [kép]

(#108818) UnSkilleD válasza nyesix (#108806) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

nyugodtan vehetsz, én és még jópáran itt vettünk a software-codes-ról, senkinek sem volt vele semmi baja

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#108819) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Senki? Nem találok sehol, csak a mc-s verziós linket találtam. A hivatalos ms oldalon.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#108820) UnSkilleD válasza Winnie The P (#108819) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

https://tb.rg-adguard.net/dl.php?go=9df5e77b

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#108821) Lauda válasza Winnie The P (#108819) üzenetére


Lauda
félisten

A mct azt szedi le elvileg. [link]

(#108822) Crytek


Crytek
veterán

MS Store-os játékokhoz tud valaki olyan programot ami működik és fps-t ír ki esetleg képet is lop?

Next PC Upgrade: 2022

(#108823) kali válasza zolee001 (#108816) üzenetére


kali
legenda

Az intézményi az Enterprise verzió.
Maga az adott képfájl tartalmazza ugyan az Education verziót is (Pro_Ent_Edu), de kulcs hivatalosan az Enterprise verzióhoz kérhető és kapható: [link]
Pedagógusi és rendszergazdai otthoni valóban a Pro: [link]

gg72: Nem a legfrissebb Windows verzió sajnos az általad hivatkozott képfájl, hanem az eggyel korábbi.

[ Szerkesztve ]

(#108824) King Unique válasza gg72 (#108799) üzenetére


King Unique
titán

Ha M.2 PCIe SSD-re lesz telepítve a W10, akkor oda igen, UEFI-s telepítés javasolt és szükséges általában, de nem feltétlen minden esetben, lehet kivétel és működhet legacy/CSM alapon is (példa). De attól még nyilván nem muszáj az utóbbit erőltetni, modern hardver és OS párosításnál amúgy is az UEFI/GPT szerinti telepítés célszerű és javasolt.

A leírtak alapján a tisztaszoftveres ISO 1809-es, vagyis nem naprakész, jelenleg a 1909 az aktuális. De ha nagyon muszáj, akkor akár az előbbi is telepíthető, aminek az őszi Education és Enterpsiee kiadásoknál amúgy is 30 hónapos támogatási ideje van, vagyis még bőven támogatott. Ha az nem cél, akkor nyilván az aktuálisat érdemes letölteni és telepíteni, ami jelenleg a már említett 1909-es verzió.

Az ISO letöltéséhez és kiírásához használható a Rufus is, nem feltétlen létszükséglet az MCT, meg az előbbinek amúgy is lehetnek bizonyos előnyei (bővebben). Ha UEFI-s telepítőt akarsz készíteni, akkor értelemszerűen a GPT-UEFI séma szerinti kiírást kell választani. Esetedben azért ajánlott fel a program FAT32 helyett NTFS fájlrendszert, mert az ISO-ban az install.wim fájl mérete nagyobb 4 GB-nál. Ez a standard 1909-es ISO-nál is érvényes, amit a Microsofttól direktben lehet letölteni, valamint a Rufus is azt az ISO-t tölti le. Ha támogatja a gép UEFI-nél az NTFS fájlrendszerű telepítési adathordozót (pendrive), akkor nem gond ez sem, de ha nem akkor az UEFI-GPT megoldásnál szükség lehet a Secure Boot kikapcsolására. Vagy kiírás előtt darabolni az install.wim fájlt kisebb méretű install.swm fájlokra. Vagy az MCT-t használni, ami ESD ISO-t tölt le, ahol mind az ISO-fájl, mind az install.esd fájl mérete kisebb 4 GB-nál, vagyis nyilván nem gond a FAT32 fájlrendszer használata.
Arról itt a topikban már többször volt szó, hogy a Microsofttól letölthető képfájlok eleve univerzálisak, rendszerint többféle kiadást tartalmaznak, választható többek között Education is a telepítésnél. Ez világosan látszik az MCT-s ESD ISO-nál és a standard, consumer ISO-nál egyaránt. Vagyis nincs olyan, hogy külön Home, külön Pro, külön Education (ennél max. az oktatási), hanem egy ISO-n belül kiválasztható több közül a megfelelő kiadás. Tehát ez eleve nem téma. Ha az oktatási intézmény Education kiadáshoz biztosít hozzáférést, akkor nyilván azt kell telepíteni, nem pedig Pro-t. Ha Enterprise-hoz, akkor ahhoz viszont megfelelő ISO kell (pl. tisztaszoftveres, business), az MCT által letöltött oda nem jó, valamint a standard consumer változat sem, lásd az előbbi képeket lévő kiadáslistát mindkettőnél.

[ Szerkesztve ]

(#108825) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Az utóbbi időben elég sokszor van az, hogy ismerősnek windows-t kell újratelepítenem.
Általában csak annyit értenek a számítógéphez, hogy tudnak netezni, meg felmásolni képeket. Azt nem mindig tudják, hogy mit hova másolnak és úgy adják oda nekem a gépet, hogy mentsek le róla mindent én.
Nem szeretnék olyanba belefutni, hogy valami adatot elveszítünk. Tudnátok nekem mondani valami olyan backup készítési módot ami kis méretű fájlt generál és később vissza tudom belőle állítani a fájlokat, ha valami nincsen meg?
Kicsit esélytelennek látom ezt, de ti hátha tudtok mondani valamit :)

köszönöm :R

(#108826) King Unique válasza smallmer (#108825) üzenetére


King Unique
titán

Egyrészt lehet rendszerszinten, a szükséges partíciókat kijelölni és lementeni egy képfájlba, amiből később 1:1-ben visszaállítható a korábbi állapot. Ez megoldható a Windows 10 beépített eszközével, valamint pl. a Macrium Reflect programmal szintén. Az pedig alap, hogy a mentés lehetőleg minimum másik partíción, sőt eleve inkább másik fizikai meghajtón legyen, ami ehet akár pl. USB HDD is.
Másrészt lehet fájlszintű mentést is készíteni a fontos adattokról lehetőleg ugyancsak másik fizikai meghajtóra, ami szintén megoldható a Windows 10 beépített eszközével, valamint külső programokkal egyaránt. Vagy akár manuálisan is, fájlkezelős másolással.

Az igazán biztos és a legjobb az, ha rendszeresen készül mentés, mind a Windowsról mind az egyéb, de fontos fájlokról. Az pedig alap, hogy a fontos adatokat eleve több helyen, több offline és/vagy online tárolón kell tartani. Szóval megmondod a kedves felhasználóknak, hogy ha nem akarnak adatvesztést, meg az általuk esetlegesen szétcseszett rendszert állandóan újratelepíteni, akkor lesznek szívesek rendszeresen menteni. Ha ez számukra nem opció, akkor alkalomszerűen megcsinálod te magad, esetleg beállítasz automatikus offline/online szinkronizálást, ilyen egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

(#108827) King Unique válasza Winnie The P (#108819) üzenetére


King Unique
titán

Ha a Microsoft weboldaláról MCT nélkül akarsz W10 ISO-t letölteni, akkor az itteni összefoglalóban is ott van a lírás, hogyan lehet ezt megoldani a böngészőben direkt módon. Másik lehetőség meg pl. a TechBench.

(#108828) Doky586 válasza smallmer (#108825) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmlyen program nem fogja megtalálni a "C:\pistabácsi\doksik\" mappát vagy a "c:\Program Files\évike játékai\mentések\" mappát dokumentum mentéshez.. :C

Szóval filekezelőben mindent kijelölsz (a windows könytár kivételével) és mentés..
Aztán majd törölgetsz belőle a felesleges hatalmas fileokat.

[ Szerkesztve ]

(#108829) Drag77 válasza smallmer (#108825) üzenetére


Drag77
senior tag

pl. ezzel :link

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#108830) kali válasza kali (#108823) üzenetére


kali
legenda

Jut eszembe, ha a mostani frissítést is nézem, akkor már nem csak eggyel.

(#108831) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok
Iszonyatosan lassú valamiért a gépem. Egy Asus FX504GM laptopom van, i5ös processzorral, egy darab 8 gigás rammal, és egy HDD-vel, Windows10 Home edition, eredeti, nem lopott.
Tisztában vagyok vele, hogy kellene még 8 giga ram, meg egy SSD inkább. egyelőre nem tellik rá.
Ami számomra teljesen érthetetlen, hogy játékokat (Witcher3, Stellaris, Civ6, BF1, stb) hibátlanul elfuttat laggolás nélkül, tehát nyilván van benne kakaó. De amint csak simán böngészni szeretnék, vagy word/excel egyszerűen vállalhatatlanul belassul. Mintha valamiért a processzor le lenne korlátozva valamiért. És hiába tolom feljebb a minimum processzor teljesítményt, nem történik semmi. Van valami tippetek?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#108832) gg72 válasza King Unique (#108824) üzenetére


gg72
veterán

Kösz a kimerítő választ. Én tegnap azt a kepfajlt kaptam (+kulcsot), aminek a nevét linkeltem, ebben benne van az edu szó, vagyis gondolom ez educationt jelöl... Nem tudom, hogy a pro valtozathoz is elfogadja-e a kapott kulcsot, de megpróbálom akkor feltenni abból a legujabbat a rufus-szal, nem ragaszkodom az edu verzióhoz.

(#108833) Sziszifeca válasza Sziszifeca (#108793) üzenetére


Sziszifeca
őstag

Ujra raktam megint a wint. :U Lefrissitettem mindent. Ki is kapcsoltam a win updatet.
Egyenlőre most működik.. de jó lenne rájönni hogy mitől teszi le tálcára a játékot.. :F

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#108834) Cs1csó válasza oszi666 (#108831) üzenetére


Cs1csó
félisten

A neten SSD-vel árulva írják, és azt is, hogy nincs benne ODD. Ha van benne ODD akkor annak helyére vehetnél egy 240GB-os SSD-ét 9k-ért vagy 15k-ért egy 480GB-osat. De ha nincs benne ODD akkor amint lesz pénzed egy 480GB-oson már elfér a rendszer és pár fontosabb játék adatokat pedig egy külső HDD-én tárold.

Kezdésnek csinálnék egy mentést a mostani rendszerről pl. Macrium Reflect Free-vel majd csinálnék egy Windows újratelepítést lehetőleg a friss 1909-es build-del. Ezután teszteld a böngészést a játékot és ha jó akkor a korábbi Windows-ban volt a gond úgyhogy lakd be és használd az új rendszert.

Lehetőleg ne telepítgess - VGA, audio driver-ek kivételéve - külön driver-eket a Windows 10 telepíti ami neki kell, lehetőleg ne is mókolj semmit pl. az energiagazdálkodást sem kell piszkálni, az indexelést sem kell letiltani stb.

(#108835) oszi666 válasza Cs1csó (#108834) üzenetére


oszi666
őstag

Szia
jól látod, nincs benne ODD, viszont elvileg van egy szabad slot egy M2 ssd-nek majd olyat szeretnék venni előbb utóbb
köszi a tanácsokat, szerencsére fogalmam sincs hogyan lehet letiltani az indexelést. Annyit mókoltam, hogy a mininális processzor teljesítményt felvettem, de mivel nem történt semmi, inkább visszaállítottam mindent.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#108836) kali válasza gg72 (#108832) üzenetére


kali
legenda

A dashboard felületén olvashatod - a képfájl felett -, hogy milyen verzióhoz kaptál kulcsot, de már abból is tudnod kell, hogy az igénylékor melyik nyomtatványt töltötted ki és azon mit jelöl(het)tél be.
Az a két lehetőség van, amit korábban írtam, a verziók között pedig nincs átjárás a kulcsok tekintetében.

(#108837) Cs1csó válasza oszi666 (#108835) üzenetére


Cs1csó
félisten

Van bőven vita arról, hogy melyik M2-es jó vagy xar, de ahogy nézem konkrét példa: 7800 Forintért már van olyan M2-es 120GB-os SSD amire 5(!) év garancia van ennyi bőven elég. Karácsonyra lehet kapsz a Jézuskától :DDD

A RAM bővítéshez képest ez filléres kiadás.

Lehet valami gebasz van a rendszerrel egy tiszta rendszer sok problémát felold, de ha mégsem ez a gond akkor sem vesztettél sokat mert akár a mentésből a régi rendszert is vissza tudod állítani és nem kell a nulláról indulni.

(#108838) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!
Az emag-on nézem , hogy vannak elég olcsó Windows 10-ek azokat meg szabad venni, elvégre lesz róla számla lehet reklamálni ha valami baj van.

(#108839) King Unique válasza gg72 (#108832) üzenetére


King Unique
titán

Azt neki/nektek kell tudni, hogy milyen kiadáshoz lett igényelve a licenc, termékkulcs és értelemszerűen azt kellene telepíteni. Az adott kulcs pedig nyilván egy adott kiadáshoz használható csak, tehát az Education kiadáshoz való nem lesz jó a Pro kiadáshoz, ami fordítva szintén igaz. Ha naprakész verzió (1909) telepítése a cél, akkor pedig lásd az előző válaszban leírtakat, jó a letöltéshez + kiíráshoz az MCT (kivétel pl. Enterprise, Pro Education kiadás), valamint a Rufus egyaránt.

(#108840) Lauda válasza Kommy (#108838) üzenetére


Lauda
félisten

Van olcsóbb is, keress rá a hozzászólásaimra. Onnét vettek többen is.

(#108841) csaba1203


csaba1203
addikt

Sziasztok!
Asszony gépén induláskor kék halál és inaccesible boot device üzenet fogad.
Minden felkínált lehetőséget végigpróbáltam már a javításoktól a rendszer visszaállításig de nem tud bebootolni a gép.
Legutoljára az alaphelyzetbe állítást javasolta,mint megoldást.
Kérdésem az lenne ha az első opciót választom mi fog megmaradni a gépén?
Mentése nincs semmiről szeretné a dokumentumait fotókat stb lementeni.
Mik a lehetőségeim?

(#108842) Cs1csó válasza csaba1203 (#108841) üzenetére


Cs1csó
félisten

az alaphelyzetbe állításnak két módja is van ezt elvileg fel kell, hogy kínálja:
1. megmaradnak a személyes fájlok (a programok ekkor is törlődnek ha jól tudom)
2. mindent töröl és a rendszer kb. olyan lesz mint egy friss telepítés után

(#108843) Lenry válasza csaba1203 (#108841) üzenetére


Lenry
félisten

első körben pl csinálsz egy pendrive-ról bootoló Ubuntut vagy bármely tetszőleges live Linuxot, elindítod, és azzal lemented a mentendőt.
a legtöbb Linux ismeri az NTFS fájlrendszert, meg a Samba megosztást, úgyhogy pl hálózaton át tudod másolni egy másik gépre, vagy meghajtóra

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#108844) King Unique válasza csaba1203 (#108841) üzenetére


King Unique
titán

Az alaphelyzetbe állításnál, ha itt az első opciót, vagyis a fájlok megtartását választod, akkor a személyes fájlok értelemszerűen megmaradnak, csak a programok, beállítások lesznek eltávolítva. Ha ezen leíás alapján minden elem eltávolítását választod, akkor kerülnek beállítástól függően megsemmisítésre a személyes fájlok is.

Ha nincsen mentés semmiről (nagy hiba...), akkor előtte biztos ami biztos le lehetne menteni egy pendrive-ról bootolt Linux Live / WinPE rendszer alól a fájlokat egy másik (!) fizikai lemezre.
Utána megpróbálni az általános módszereket a hiba javításhoz, ami + eddig próbáltak ha nem hoznak eredményt, akkor marad a reinstall tiszta (teljes törlés) telepítéssel, vagy esetleg rátelepítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#108845) gg72 válasza King Unique (#108839) üzenetére


gg72
veterán

"Windows 10 Professional" szerepel a kapott igazoláson a termékkulcsnál. Csak a letöltött képfájl nevében szerepel az "edu" szócska, ez tévesztett meg, elnézést mindenkitől... :B Most rufus-szal telepítek majd, azzal csináltam meg elsőre a pendriveot, nem akarom újra az MCT-vel.

(#108846) King Unique válasza gg72 (#108845) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az bizonyára Pro kiadáshoz való, vagyis értelemszerűen azt kellene telepíteni. Attól, hogy a képfájl nevében szerepel az "Edu" megnevezés, még tartalmazhat akár többféle kiadást is, lásd az előzőek szerint az általános Windows 10 képfájlok esetét. De ha csak Education only, akkor az a Pro kiadás telepítéséhez nyilván nem lesz jó. Meg a korábbi hozzászólásod alapján amúgy is N-es kiadás, amivel sok esetben úgyis csak a szívás szokott lenni, utólag kénytelen a user a normális használathoz telepíteni az MFP-t, szóval már csak ezért is jobb, ha azt hanyagolod. :D Ha esetleg N-es kiadáshoz való a licenc, akkor az szép, akkor viszont olyat kell telepíteni, a normálhoz (nem N-es) nem jó. De talán csak nem, ITT is a standard Pro szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#108847) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Na erre kinek van ötlete.
Rá engedtem a frissítést az otthoni gépekre erre jókora anomáliába futottam. A régi LGA775-ős gépekre pik-pak felment a 1909 az ujj Ryzen-ekre meg még le sem tölti. 18362.476 bulild-re frissít de a verzió száma marad 1903.

(#108848) csaba1203 válasza King Unique (#108844) üzenetére


csaba1203
addikt

Ebben vagyok bizonytalan,hogy ez mit is takar?
Vannak fenn tananyagok,médiatartalmak,egyebek ezek,akkor megmaradnak?
Köszönöm a többi hozzászólást is! :R

(#108849) #86564352 válasza csaba1203 (#108841) üzenetére


#86564352
törölt tag

Miután a többiek által írt Linux flashdrive-ról bootolva megtörtént az adatok lementése, aztán a Windows alaphelyzetbe állítása adatok megtartásával, na ezután a működő rendszeren beállítani a biztonsági mentést. Az az adat ami csak egy helyen van, az szinte nincs is. Külső HDD-re és felhőbe, minimum két helyen legyen meg minden!
Heti szinten találkozni ezzel elveszett, ellopták, elromlott, vírusos lett a számítógép, kiégett a lakás. Fél életük az okostelefonon természetesen fotó backup nélkül...

C:\Users\AsszonyNeve profilmappában lévő adatok megmaradnak, tehát az alapértelmezett Képek, Dokumentumok, Asztal stb. személyes mappák cuccai. Ha esetleg C:\ gyökerében hozott létre valamit az is. AppData nem, Program Files, Windows mappa sem, viszont átlaguser ilyen helyekre valószínűleg nem mentett semmit, csak az alapértelmezett user profilba, a személyes mappákba. Az alaphelyzetbe állítás során az új rendszeren keletkezik egy Windows.old nevű mappa is, ebbe lesz a maradék itt még lehet kutakodni ha esetleg rendszermappába is mentett valamit véletlenül, aztán idővel törlődni fog magától.

[ Szerkesztve ]

(#108850) King Unique válasza csaba1203 (#108848) üzenetére


King Unique
titán

Le van írva az előző válaszban, + szemléltetve külön, hogy mikor törlődnek a személyes fájlok és mikor nem. Ha ITT az 1. opciót (fájlok megtartása) választod, akkor értelemszerűen nem. Ha biztosra akarsz menni, + amúgy sem árt egy mentés alapon hozzákezdeni, akkor előtte lemented az adatokat pl. egy pendrive-ról bootolt live rendszerrel. A Linux esetében meg nem véletlenül linkeltem az alábbi blogbejegyzést, mert ha a W10-bél be volt kapcsolva a gyorsindítás, úgy lett leállítva, akkor alapesetben a Linux nem fog tudni hozzáférni (hibaüzenetet dob a felcsatolásnál) az inkonzisztens állapotban lévő lemezhez, rendszerpartícióhoz (C), max. külön beállítás után pl. read-only módban.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.