Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107151) hhgygy


hhgygy
senior tag

Akkor egyszerűen vedd le a kéket a grafikus kártya beállító alkalmazásával (ha van), pld. Intel graphics.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#107152) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Van olyan megoldás amivel egy programot kétszer lehet egyidőben futtatni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#107153) bazsi83vp válasza ddmb (#107149) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mivel az 1803 (home, pro kiadások) életciklusa ha jól tudom ~1 hónap múlva véget ér én most frissítenék és megerősítem Csicsó kollégát: 1903 alatt már jól operál a dolog.

(#107154) zolee001 válasza enginev3.0 (#107152) üzenetére


zolee001
őstag

Attül függ
Csinálsz egy másik user accountot majd az egyiket egyik userrel futtatod a másikat a másik userrel (run as parancs)
Mindez program függö

(#107155) enginev3.0 válasza zolee001 (#107154) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt a run as-t hogy kell pontosan beírni? Nem találom googleben

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#107156) enginev3.0 válasza zolee001 (#107154) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megtaláltam, shift+ jobb egér gomb az appra
WoW isten vagy :R

Még egy kérdés akkor, így hogy 2 felhasználói fiók van, meg lehet oldani, hogy mindig az egyikre jelentkezzen be fixszen?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#107157) Geth válasza enginev3.0 (#107156) üzenetére


Geth
addikt

Win + R, netplwiz, beállítod.

(#107158) Trade88


Trade88
tag

Sziasztok!
2 napja telepíttem fel a laptopomra a Windows 10-et, legfrissebb build.
Folyamatosan teker a háttèrben egy Microsoft register server nevű alkalmazás ès 50%-át megeszi a procimnak, ha bezárom nemsokára újra indul. Nèha csatlakoznak hozzá olyanok, hogy Windows szolgáltatások gazdafolyamata. 2-3 ugyan ilyen fut egyszerre.
Nem tudjátok mi ez ès hogyan tudnèk megszabadulni tőle?
Köszi előre is a segítsèget!

[ Szerkesztve ]

(#107159) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Véletlen kitöröltem a letöltések mappát a Dokumentumokból, hogyan tudnám visszahozni? :Y :DD

(#107160) enginev3.0 válasza Geth (#107157) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez a parancs már nem él

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#107161) Geth válasza enginev3.0 (#107160) üzenetére


Geth
addikt

Dehogynem, most ellenőriztem a kedvedért :)

(#107163) Armagedown válasza tomaszka88 (#107159) üzenetére


Armagedown
őstag

Ha merevlemezen vannak az adatok, akkor próbáld ki a Recuva nevü adatvisszaállító programot.
Ha ssd-t van, akkor az eltelt idővel arányosan csökken a sikeres visszaállítás esélye.
Ha pedig a lomtárban van, akkor egyszerűen vissza tudod állítani az adatokat onnan.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#107164) enginev3.0 válasza Geth (#107161) üzenetére


enginev3.0
félisten

Persze, ha rosszul írom be, akkor nem jó

Még egy kérdés:
Automatikus indításba is be tudok tenni úgy egy programot hogy az másik felhasználói név alatt fusson?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#107165) Geth válasza enginev3.0 (#107164) üzenetére


Geth
addikt

Task Schedulerrel biztosan.

(#107166) Aureal válasza bon (#107062) üzenetére


Aureal
senior tag

Oké, de pl. ez win7-nél is így működik/dött? :F

(#107167) Geth válasza Aureal (#107166) üzenetére


Geth
addikt

Win10-től kezdve Cumulative Update-k vannak, amik (a nevükkel összhangban) tartalmazzák a korábbi javításokat is.
Használj mindig friss telepítőt, így minimalizálhatod a letöltendő adatmennyiséget. Időnként van az adott buildből is új telepítő, de 1 hónap és máris elavult, ígyis úgyis le fog tölteni néhány MB-ot (a különbözetet; ezt ha jól tudom Express változatnak hívják).

(#107168) bon válasza Aureal (#107166) üzenetére


bon
őstag

Windows 7-nél nem így működött, de már nem is fog.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#107169) King Unique válasza Aureal (#107166) üzenetére


King Unique
titán

A W7 és W8.1 telepítők már nem frissülnek, azoknál egy clean install után viszonylag sok frissítést szed le és telepít a Windows Update, ami sokáig eltarthat. A Windows 10 ilyen téren annyiból előnyösebb, hogy annál leölthető mindig az aktuális verzió telepítője, aminek a naprakészre frissítése rendszerint hamarabb megvan, pláne ha nemrég jelent meg az adott verzió. Sőt, egy ideje szokása a Microsoftnak frissítésekkel integrált W10 telepítőket elérhetővő tenni, pl. a 1903-as verziónál az innen letölthető MCT nemrég frissült, már a 18362.418-as, vagyis a jelenleg aktuális buildet tölti le. Azaz azzal jelenleg naprakész rendszer telepíthető.

A kumulatív, valamint a különbözeti (expressz/delta) frissítéseket amúgy a Windows 10-nél vezették be, de visszamenőleg megkapták ezt a régebbi Windows 7, 8.1 rendszerek is, azoknál is már összegző frissítések vannak havonta. Tehát ez a része már a W7-nél is így működik.

[ Szerkesztve ]

(#107170) Formaster


Formaster
addikt

Ilyet még nem láttam :U Az Epson scannerem eddig tökéletesen működött, most scannelés után feldobja a mentés helyét, de nem a szokásos "tallózás" nézetben, hanem csak egy fájlkezelő ablakot, amiben ugye nincs mentés gomb :W Hogy tudom winben átállítani, hogy az adott program milyen ablakot dobjon fel? Tegnap még scanneltem tökéletesen, ma már nem tudok menteni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#107171) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok!

Pontos konfigot sajnos nem tudok hirtelen mondani, de egy Asus Vivobookot (vmi 2 magos lassú proci, 2 GB ram) főnököm régebben felfrissített W10-re W7-ről. Azóta használhatatlanná lassult a gép elmondása szerint.Mivel saját régi laptopommal is így jártam és egy Ubuntu orvosolta a problémám, gondoltam teszek egy próbát itt is ezzel.

Ha ellenőrzöm a Vivobookon, hogy MS fiókhoz van kötve a licensz, akkor utána nyugodtan letolhatom (L)Ubuntu telepítővel az egész gépet és bármikor szabadon visszarakhatom a w10-et, ha nem jönne be főnökömnek a dolog? Mivel csak netezik és szöveget szerkeszt, szerintem nem lesz gondja vele...
Illetve esetleg tudja valaki, hogy ennek az Asusnak speckó érintőképernyője van, azzal is lehet használni, ezt bukom valszeg?
Előre is köszi!

(#107172) Cs1csó válasza Orgi (#107171) üzenetére


Cs1csó
félisten

A géphez kötött licenc megmarad. Az érintőképernyő driver függő, ha van hozzá működhet, Linux alatt is.

(#107173) Dilikutya válasza Orgi (#107171) üzenetére


Dilikutya
félisten

Megmarad, a Windows 10-nek csak egyszer kell a kulcsot megadni, utána MS fiók nélkül is regisztrálja a hardvert, újratelepítésnél aktiválódik magától a Windows.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#107174) Orgi


Orgi
őstag

Köszönöm mindenkinek!

(#107175) movax válasza Formaster (#107170) üzenetére


movax
őstag

Gép újraindít, ha így sem okés, akkor Epson-driver reinstall.

(#107176) Voice24


Voice24
őstag

Pitiáner dolog miatt fordulok ide, de hátha van rá egyszerű megoldás.
Arról van szó, hogy nemrég tönkrement a vga-m, ami ezért cserélve lett. A "hatalmas" problémám az, hogy azóta gépindításkor, a bejelentkező képernyőn, amikor üdvözli a win10 a felhasználót, a korábban megszokott gyönyörű háttérképek helyett valami színes elmosódott pacát látok csak. Utána természetesen az asztal már normálisan jelenik meg, az általam beállított háttérképpel már nincs gond. Nyilván nem befolyásolja a dolog a használatot, de mégiscsak zavaró kicsit. Tudatosan nem állítottam el semmit, kicseréltem a vga-kat, meg amíg nem jött meg az új, engedélyezve volt az alaplapi.

(#107177) liszi70 válasza Voice24 (#107176) üzenetére


liszi70
nagyúr

Win+R beírni: gpedit.msc
Csoportházirend-szerkesztő / Számítógép konfigurációja / Felügyeleti sablonok / Rendszer / Bejelentkezés / Bejelentkezési háttér.....

(#107179) Voice24 válasza liszi70 (#107177) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi a gyors segítséget, műxik a dolog :)

(#107180) liszi70 válasza King Unique (#107144) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Az MCT egyébként tudtommal eleve FAT32-re formázza a pendrive-ot"

Hehe, és tényleg. :D Kipróbáltam. Szóval akkor a problémámat nem a fat32 okozta, pedig meg voltam róla győződve. :) Fogalmam sincs, mi lehetett akkor és ott a hibák oka, most 2x is simán végigment fat32-vel. Köszi az infót!

(#107141) Geth
"Ha közvetlenül NTFS-ről telepítettél sikeresen"
Hát nem, úgy látszik mégsem telepítettem ntfs-ről, csak azt hittem. :D

(#107146) Dragon3000
Oké, kösz, jó tudni! :)

[ Szerkesztve ]

(#107181) hape60


hape60
aktív tag

Adott egy Asrock N68-GS3 UCC alaplappal, 4GB RAM-mal rendelkező, nem mai gép. Win 7-el került hozzám, "rávarázsoltunk" egy WIN 10 pro-t. Egészen a 1803-ig hibátlanul működött, csak a bootolás volt nagyon lassú. Raktam bele egy WD Blue SSD-t, és ha már új, lecseréltem a legújabb 1903-ra a WIN10-et. Játékgép, nincs rajta szinte semmi más, így tiszta telepítéssel, 0-ról indítva tettem fel a WIN 10-et. Megy is, mint a rakéta, csak éppen teljesen bizonytalan időpontokban leáll kék képernyővel, hibaüzenet, újraindul. Nyilván így használhatatlan; mit tegyek vele? A drivereket már próbáltam cserélni. Tegyem vissza a 1803-at? Mi van a 1903-ban, amit ez az öreg gép már nem tud? HELP!

[ Szerkesztve ]

(#107182) Sub-ZeRo válasza hape60 (#107181) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Olyan proci lehet benne, ami a 1903-hoz nem jó. Nincs benne az az utasításkészlet, ami kell a windowshoz talán. Milyen proci van benne?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#107183) Dilikutya válasza hape60 (#107181) üzenetére


Dilikutya
félisten

Windows Update? Hátha jött valami patch, ami megoldja. Mert azt nem írtad, hogy ezen túl vagy-e már.

Sub-ZeRo: Az kizárt. Ha nem támogatott CPU van, akkor arra nem is települ.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#107184) hape60 válasza Dilikutya (#107183) üzenetére


hape60
aktív tag

Megvárom a mostani updatét, ha nem javul, visszamegy a 1803. Tkp ki kéne dobni ezt az öreg gépet, vagy a szokásos alaplap- proci-memória cserével felújítani, de az az igazság, hogy sajnálom rá a pénzt -meg van ezen kívül 2 komolyabb gép a házban...
A Sub-Zeronak írt válaszodat köszönöm. A proci AMD Athlon II. X2 250 AM3 foglalattal. Eddig ment..

[ Szerkesztve ]

(#107185) tibike8


tibike8
őstag

Nekem is hasonló gondom van a munkahelyi gépemmel. Ez a 1809-en van és a 1903 nem jött update-n keresztül meg frissítési segéddel elszáll a telepítés nem tudom már milyen hibával. A havi összesítők jönnek rá. Ez se mai gép. Egy Pentium G870 CPU van benne meg tettünk bele SSD-t. Ekkor lett tiszta telepítéssel felrakva az akkori legújabb 1809 és azóta ott is van. Ennek mi lehet az oka?

(#107186) Doky586 válasza hape60 (#107181) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2010-es évjárat. Max win7 driverek. Ez van.

(#107187) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv mindenkinek!
Win10 alatt hogy lehet megcsinálni, hogy XY fájlkiterjesztés egy olyan programmal nyíljon meg, ami nincs telepítve és konkrétan egy hálózati meghajtón található?

Több gépre szeretném kiterjeszteni. Nálam beheggesztettem kézzel, de nem jó:
Dism /Online /Export-DefaultAppAssociations:"akármi.xml" egyik kívánt sora:
<Association Identifier=".jpg" ProgId="Applications\i_view64.exe" ApplicationName="IrfanView 64-bit" />
Azaz se elérési út, se semmi., pedig ez se a helyi gépre mutat.
WTF? Gugliban konkrétan semmit se találok erről...

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#107188) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Van a lapimon egy Windows 10 pro v 1903 rendszer és alkalmanként elveszti a hálózat bekapcsolását. Vagyis tallózásnál a hálózatban keresés után kiírja, hogy nincs bekapcsolva a hálózat keresési lehetőség. Mi a franctól lehet ez?
Válaszokat előre is :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#107189) tomama


tomama
aktív tag

Sziasztok!
Win 10-en mi foghatja vissza a net sebességét?500-as net van,és csak 50-et lehet mérni lan-on.Wi-fi-n megvan az 500.
Köszi!

(#107190) #73959936 válasza tomama (#107189) üzenetére


#73959936
törölt tag

vírus :DD

(#107191) tomaszka88 válasza Armagedown (#107163) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszi a válaszokat! Köszi Zsolt_72-nek is.
Szóval megpróbálom a Recuvát, mert sajnos a lomtárból is törölve lett. :Y :DDD

(#107192) VGYke válasza VGYke (#106987) üzenetére


VGYke
addikt

Ha még nem lett volna porondon: v1909 ami októberi frissítés volt, November 2019 Update lett.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#107193) Cs1csó válasza VGYke (#107192) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nemsokára majd a fa alá tesszük karácsonykor.

(#107194) VGYke válasza Lauda (#107022) üzenetére


VGYke
addikt

Köszi, a "nagyító" részletes keresés részét tudom használni vagy 10 éve, de azt hittem eltűnt a kérdésem, ezért nem találom. Pedig nem tűnt el, csak másik fórumba tettem fel :W
Azért belinkelem ide a kérdést és választ, mert hát ha valakinek hasznos. Probléma: CPU 100%-on pörög, ha kell, ha nem. Win10 beállítás megoldás!

csicso82 : csak nem, mert új PC-re csak update után letölthető win-t szeretnék telepíteni ami nem azzal kezd hogy nagy (kis) frissít és nem jó lenne várni karácsonyig :O

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#107195) csixy válasza tibike8 (#107185) üzenetére


csixy
addikt

Nekem is kellene egy hp 250G1-re 32 bit home 1903-as frissítés de tök üres a letöltő mappa , nem szed le az update semmit se ez ügyben, pedig kínálja az update , hogy tegyem fel, de mindig elszáll a frissítés.

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#107196) Cs1csó válasza VGYke (#107194) üzenetére


Cs1csó
félisten

Jelenleg a 1903 V2 a legfrissebb, ha nem teszel fel egy 1909-es Insider build-et ami kvázi már kész van ha pár héten belül teríteni szeretnék.

(#107197) csixy válasza Cs1csó (#107196) üzenetére


csixy
addikt

Most szedem le a v2-es magyar 32 bites iso fájlt ennek az oldalnak a leírása alapján [link] aztán megpróbálom a bemountolt iso fájlból telepíteni a frissítést.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#107198) Cs1csó válasza csixy (#107197) üzenetére


Cs1csó
félisten

Most már MCT-vel is ezt lehet szedni. Amúgy én sem rajongok az MCT-ért kicsit szemetel, de persze ki lehet törölni de ha úgyis azt a rendszert telepítem újra akkor nem is gond.

(#107199) csixy válasza Cs1csó (#107198) üzenetére


csixy
addikt

MCT-vel már a múltkor leszedtem, de lehet, hogy az még az előző verzió volt és azt in-place upgrade elindítva ugyanaz lett a vége, hogy valamiket hiányolt a finishnél és dolgavégezetlenül kiszállt. A frissítési segédet is próbáltam előtte, de az sem jött be. Most a v2-es jön , ezt még megpróbálom.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#107200) Geth válasza Cs1csó (#107196) üzenetére


Geth
addikt

Az nem a legfrissebb, csak majdnem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.