Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107901) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Akinek PCIe M.2 SSD van a gépjében , csakis GPT UEFI telepítést csináljon , ehhez BIOS-t is megfelelően ahhoz kell belőni! Modern BIOS már UEFI or Legacy módot tud , azaz érzékeli milyen telepítő USB-t használunk.
Legacy esetén USB Pendribe NTFS partíciós sémát használ
UEFI esetén USB Pendrive Fat32 -t.


(#107902) zolee001 válasza _DiEGO_ (#107888) üzenetére


zolee001
őstag

Max TE nem hallottál róla,ugyanis a Microsoft szóban forgó terékének csak a használati jogát fizeted meg a vásárláskor és az EULA leirja,hogy bármelynemü változtatás törvénybe ütközik
Ha csak az egykor nagysikeró termsrv.dll-t cseréli ki vki akkor az már hamis.az elöre telepitöbe ágyazott keyloggerröl már ne is beszéljünk

(#107903) _DiEGO_ válasza zolee001 (#107902) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Olvad el még 2x mit is írtam és értelmezd. mert amit most hadoválsz értelmezhetetlen .

forgó terékének :))mmi is akar ez lenni :FMiicrosoftot megsem említettem.

(#107904) Lauda válasza _DiEGO_ (#107888) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem itt nem az eredetiségéről és a legálisságáról volt szó, hanem a telepítő tartalmáról Attól, hogy nem aktiválom a wint telepítés után, még lehet hulladék, ha a telepítő hulladék volt például. Ezt még a hozzászóló is megjegyezte külön.

[ Szerkesztve ]

(#107905) Ricco_hun válasza _DiEGO_ (#107903) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi segítséget, tippeket. Tudom én is hogy megbízhatóak ezek a telepítők, nekem sem volt eddig bajom fatebringer munkáival. Előtte is az futott a gépen, hibátlanul települt. De ennél az október 23-ai kiadásnál valami lett. Vagy én kúrtam el valamit, de nem rémlik. Uefis az alaplap. A rufust alapbeállításon hagytam. Gpt uefi, fat32. A telepítő futott is rendesen. probléma akkor jelentkezett amikor először akartam hogy a friss win10-ről bootoljon. Újraindulás és ekkor átváltott alvó üzemmódba a monitor. 2 gépnél is, ugyanúgy ugyanakkor. Dvi-n Hdmi-n nem jön ki videójel. Ma már elegem van. Holnap még előkotrom a vga kimenetes karit. Megnézem azzal. Próbálom még a cmos resetet. Ha ezek sem, akkor elkönyvelem hogy vehetek új alaplapot, Másik esetben új alaplapot procit memóriat. :W :C

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107906) zolee001 válasza _DiEGO_ (#107903) üzenetére


zolee001
őstag

Hallottuk a véleményedet a kérdésröl,használd nyugodtan azokat a moddolt telepitöket ha neked az a bejövös
Nekem ne kapcsoljon ki/be semmit ilyen önlelölt torrenthuszár mert képes beeintegrálni egy frissitést (amit másnap lehet visszavon az MS) éppen elég az MS szarságaira figyelni

(#107907) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#107866) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

hogy kellesz megszüntetni a jelenlegi deszkáról az aktivációt,hogy tudjam újra aktiválni a megvásárolt kódot az új deszkán is?

(#107908) UnSkilleD válasza Ga3rieL (#107907) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

https://prohardver.hu/tema/windows_9_kodnev_threshold/hsz_107601-107601.html

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#107909) _DiEGO_ válasza Ricco_hun (#107905) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ennyi plusz van a v3-ban:

idézet:
Pont aznap este adott ki a Microsoft egy .NET Framework frissítést, amikor feltöltöttem a V2-es verziót. Ebben még nem volt benne az említett frissítés, de a V3-ban már benne van.
Egyébként továbbra sem áll szándékomban changelog-ot írni a verziókhoz, bármennyire szeretjük is olvasgatni őket. Az újabb verziókba az aktuális frissítések és az újabb driverek kerülnek csak. Ha valami komolyabb oka van, hogy újabb verziót töltök fel, arról tudni fogtok.

(#107910) _DiEGO_ válasza zolee001 (#107906) üzenetére


_DiEGO_
őstag

HSZ -eiddel sokat segítettél Rico_hun problémáján . Grat te kis nethuszár.
Jóéjt .

(#107911) Ricco_hun válasza _DiEGO_ (#107909) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Én sem értem mi történt. Nem először telepítek win10-et Uefis gépre, Uefis rufus-szal készített telepítő pendrive-ról, több ssd-re is. Működtek, működnek. Egyszerűen nem értem most hol csúszott el a dolog. Egyedül a frissebb win10 telepítő csomag ami a közös pont.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107912) King Unique válasza _DiEGO_ (#107901) üzenetére


King Unique
titán

Igen, NVMe SSD-nél általában UEFI/GPT telepítést kell és érdemes csinálni, de hardvertől, SSD-től függően lehet kivétel, működhet BIOS/MBR módban is (példa).

A screenshotokon lévő beállítások és fájlrendszerek a Rufus esetében érvényesek CSM/UEFI mód szerint kiírva a telepítőt. Amúgy meg a FAT32 jó általánosan mindkettőhöz W10 telepítőknél, ahogyan hardvertől függően akár az NTFS is. Egyébként nem tudom milyen AIO ISO a példában lévő, de gondolom install.swm típusú lehet, mert az ilyeneknél az install.wim általában nagyobb 4 GB-nál és ezért nem opció a FAT32, ilyenkor UEFI módnál a Rufus is NTFS-t ajánl fel. Sőt, újabban a microsoftos forrásból letölthető 64 bites standard ISO-k is ilyenek. :D Ahogyan a 1909 szintén, de ott pl. a korábban linkelt MSDN ISO-knál van FAT32-höz való install.swm változat is, vagy akár utólag is megoldható a darabolás.

[ Szerkesztve ]

(#107913) Csupingo válasza Ricco_hun (#107905) üzenetére


Csupingo
veterán

Mindkettő gépben van dvga? Amelyikben az i5 2400 van, ott próbáltad az alaplapi videó kimeneteket is? Esetleg pont most ment tönkre a videókártya. Ez új win, amit még nem használtál ezeken a gépeken? Talán van benne valami, amit nem komáznak, esetleg régebbi változattal kéne próbálkozni, vagy legacy módban történő telepítéssel.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#107914) #93794560 válasza Ricco_hun (#107911) üzenetére


#93794560
törölt tag

Lehet, hogy épp egy hibás, azóta visszavont frissítés került bele telepítőbe. Ennek ez lehet a hátulütője. Az is a baj, egy-egy hibásnak jelölt frissítés nem minden gépen okoz gondokat. Ebből a szempontból én szerencsésnek mondhatom magam, mert amióta 10-est használok, egyszer sem futottam össze azokkal a hibajelenségekkel, amikkel sokan igen.

(#107915) jokeph válasza King Unique (#107912) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K
Olyannyira így van, hogy az összes M2 NVMe SSD-s gépem legacy módban fut. (Q67+E5-1650v2, Z170+i5-7600k, Z270+i3-7350k, cimboránál B365+i5-9400F). :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107916) Ga3rieL válasza UnSkilleD (#107908) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És ez ugye akkor működik ha retail kulcsom van, ugye?

(#107917) Deer76 válasza UnSkilleD (#107908) üzenetére


Deer76
aktív tag

Ha dobozos Win 8.1-ről lett ingyenesen frissítve Win 10-re a rendszer és hardvert cserélek, akkor is el kell ezt játszani?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#107918) Deer76 válasza Cs1csó (#107848) üzenetére


Deer76
aktív tag

Köszönöm. Majd tesztelgetem. Az SSD-től azért gyorsulást várok, a hozzáadott 250GB 2,5" notebook HDD azért elég lassú, viszont majd külső házba fog kerülni.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#107919) King Unique válasza jokeph (#107915) üzenetére


King Unique
titán

Igen, pont ezért írtam. Aztán az mondjuk nem teljesen világos, hogy esetedben modern hardver + OS párosításnál minek állandóan a legacy módot erőltetni, de mindegy. :))

(#107920) Armagedown válasza Ricco_hun (#107911) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem biztos, hogy a Windows 10el van a gond.
Kellett-e frissíteni a bios-t, hogy támogassa a jelenlegi processzort?
A dual bios az oka, lehet, hogy valami hibát érzékelt és visszaállította az eredeti biost olyanra, ami még nem támogatja a jelenlegi processzort.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#107921) Bogyó bá' válasza King Unique (#107912) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mitől lesz ilyen káosz a lemezek sorszámmal való ellátásakor? A két középső az 2 db különböző Samsung NVMe SSD, telepítéskor a csak a Disk2 volt a gépben, miért nem Disk0 jelet kapott? Hol a Disk1? Hogyan lesz a legutoljára felcsatlakoztatott, öreg Sata HHD-m a Disk0? :F :Y Mitől lesz egy nem-rendszer HDD GPT vagy éppen nem az? Eskü semmit nem állítgattam, nem konvertáltam sohasem. (Konfig az adatlapomon...)


szerk: a gép a kezdetektől tökéletesen működik, csak mivel fogalmam sem volt hogy UEFI!GPT-ben volt-e telepítve, most kíváncsiságból ránéztem. Életemben először használtam a DISKPART parancsot.... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107922) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#107921) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez lemaradt: [kép]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107923) Ricco_hun válasza Armagedown (#107920) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Igen, ez magyarázat lenne az i3 9100f konfig behalására. De akkor meg mi magyarázza az i5 2400 konfig kifekvését? Mindkét gép ugyanannál a lépésnél térdelt le.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#107924) jokeph válasza King Unique (#107919) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nagyon egyszerű oka van. így szabadon tudom cserélgetni a rendszermeghajtóimat és a többi meghajtómat is (NTFS) a konfigok között, a SATA-s rendszermeghajtókat pedig áttehetem probléma nélkül egyik legacy BIOS-os kísérleti konfigból a másikba (s775, s1366).
A másik egyszerű oka, hogy tökéletesen működik így is, illetve nem használom ki az előnyeit. :) Éppen ezárt Fast Boot is disabled, nem vagyok türelmetlen. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107925) King Unique válasza Ga3rieL (#107907) üzenetére


King Unique
titán

Alapesetben úgy, amit a másik válaszban linkeltek. Viszont ha digitális licenc van az aktiválásnál és a hardverazonosítóhoz kötődik, akkor a licenc utána is ugyanúgy érvényes lesz (példa). A másik lehetőség az lehetne, hogy nem hardverazonosítóhoz, hanem Microsoft-fiókhoz kapcsolni a licencet, majd abba belépve az új gépen újraaktiválni a megfelelő eszközt kiválasztva.

(#107926) King Unique válasza jokeph (#107924) üzenetére


King Unique
titán

A rendszermeghajtó még reális lehet, ha legacy BIOS-os gépbe rakod át és ott is használni akarod újratelepítés nélkül. A többi meghajtó ha csak másodlagos, vagyis adatlemez, akkor azokat viszont nem érinti. Ha később esetleg váltanál, vagy már nem lehet CSM-et támogató alaplapot kapni, akkor meg ott az MBR2GPT. :D

(#107927) jokeph válasza King Unique (#107926) üzenetére


jokeph
nagyúr

Még vagy 5 évig nem lesz ilyen gond, a jelenlegi AM4-es és s1151v2-es új lapok is támogatják még a legacy módot. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107928) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Windows 10 Pro van jelenleg a gépemen és újra kell, hogy rakjam a rendszert. Még annak idején úgy aktiváltam, hogy a Win 7 volt fent és arról frissítettem Win 10-re. Hogyan tudom egy format C után újra felrakni az aktivált Win 10-emet?
Köszönöm előre is a segítséget!

(#107929) Zoz válasza fogirobi (#107928) üzenetére


Zoz
őstag

Felrakod, nem írsz be kulcsot, magától aktíválja magát az alaplap alapján, ennyi.

(#107930) King Unique válasza fogirobi (#107928) üzenetére


King Unique
titán

Ha korábban sikeres upgrade és aktiválás történt W7-ről W10-re, akkor újratelepíted a W10 megfelelő kiadását (Pro) és automatikusan aktiválódik, ennyi. Ezt a telepítő is írja az aktiválásnál.

(#107927) jokeph:
Az komoly, mert korábban még arról volt szó, hogy nem sokáig lesz már legacy támogatás.

(#107931) fogirobi


fogirobi
senior tag

Azóta új alaplapom van :(

(#107932) Zoz válasza fogirobi (#107931) üzenetére


Zoz
őstag

És amikor kicserélted az alaplapot, akkor hogyan őrizted meg az aktivált állapotot?

(#107933) King Unique válasza Bogyó bá' (#107921) üzenetére


King Unique
titán

Ha lehúztad a meghajtókat és utána esetleg másik portra csatlakoztattad vissza, vagy a BIOS-ban megváltozott a meghajtólista, akkor annyira nem meglepő. Amúgy meg lásd az ennél leírtakat.
Az MBR/GPT sémát egyrészt rendszermeghajtónál a telepítés típusa (CSM/UEFI), adatlemeznél meg te magad határozod meg attól függően, hogy a lemezkezelőben mire inicializálod. De az előbbi az utóbbinál is számíthat, attól függően lehet alapértelmezetten bejelölve az MBR/GPT. Másrészt a lemez kapacitása, 2 TB felett és 512e szektorméretnél GPT kell, igaz lehet MBR-re is, max. nem lesz használható a 2 TB feletti lemezterület. :D

(#107934) tirszin válasza fogirobi (#107931) üzenetére


tirszin
senior tag

Ha most aktivált ezzel az új alaplapoddal is, akkor az újratelepítés után is aktiválódni fog.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#107935) jokeph válasza King Unique (#107930) üzenetére


jokeph
nagyúr

Várjuk ki a végét. :) Jelenleg ezt csak az Intel "erőlteti". (nemrég viszatértem a "sötét" oldalra. :D).
A teljes átállás azért nem fájdalommentes, és kell még pár év szerintem (a jelenleg is használt aktív legacy módot igénylő szoftverek miatt).
Jelenleg az UEFI Class 2-nél vagyunk, ez tökéletes megoldás - az user választhat - egyelőre a gyártók felvállalták a többlet munkát, inkább a gyártókon múlik, hogy meddig hajlandóak a dupla tesztelésbe energiát és időt fektetni.
Az UEFI-ben egy dolog nem tetszik nagyon, hogy futó OS alól rongyosra lehet moddolni...

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107936) fogirobi válasza Zoz (#107932) üzenetére


fogirobi
senior tag

Nem tudom, azt sem tudtam, hogy alaplaphoz van aktiválva. Használtan vettem a lapot, lehet az eladónál aktiválva volt?

(#107937) Bogyó bá' válasza King Unique (#107933) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Köszönöm, holnap utánanézek. Nincs semmi gond csak kíváncsivá tett a dolog. Tavaly vett új cuccok, gyári BIOS beállításokkal.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#107938) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Amúgy ha akár most megveszem a W10 Pro retail kulcsot,akkor pár hónap múlva is kéne tudnom aktiválni, az új deszkán a rendszert az innen vásárolt kulccsal?

(#107939) Doky586 válasza jokeph (#107935) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"(a jelenleg is használt aktív legacy módot igénylő szoftverek miatt)"

Mondanál pár példát hogy melyik program nem fut uefi módú windowson? :F

(#107940) jokeph válasza Doky586 (#107939) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ezt a lehetőséget a linkelt PH!-s cikkből szemléztem ki (már bánom, hogy nem jelöltem meg a forrást előbb :D). Van egy sejtésem, hogy a mezei userek jó részét ez nem érinti, inkább vállalati szoftverekről lehet szó. :U
De majd csak olvassa olyan is aki jobban képben van a vállalati szférában.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#107941) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Vajon miért futhat 4-5 percenként a háttérben a "Microsoft szoftvervédelmi platform szolgáltatás" ? (sppsvc.exe) 4-5 percenként elindul és kb 1 percig fut, lekötve ezzel a a CPU kihasználtságának a 8-10%-át. (10 magos cpu) Pár napja figyeltem fel erre. A win10 egy jó pár éves telepítés. Újra fogom rakni mindenképpen, de azért érdekelne az említett dolog háttere.

szerk: nagyjából utána olvastam, újra telepítés javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#107942) MaxxDamage válasza Ga3rieL (#107938) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt bármikor, bármilyen gépen (egyszerre csak 1 gépen persze) kell tudni használni... "átvihető" másik gépre, azért Retail és nem OEM. :)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#107943) fogirobi válasza tirszin (#107934) üzenetére


fogirobi
senior tag

Oké, köszi!

USB-ről raknám újra, honnan tudom leszedni? :D

(#107944) MaxxDamage válasza fogirobi (#107943) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

pl. (?) :) [link]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#107945) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van a C meghajtón kettő rejtett könyvtár:
$WINDOWS.~BT\ 30 094,4 M 2019.08.29 17:20 --h-
$Windows.~WS\ 379,6 k 2019.05.28 21:43 --h-
Ezek törölhetőek?

üdv
szabi

(#107946) twollah1976


twollah1976
őstag

Abba a problemaba utkoztem, hogy a Windows Update feldobja a 1903-as frissites (2019 May Update), elkezd molyolni a frissites, majd 0xc1900223 hibaval leall az egesz.

Probaltam a hivatalos MS fele kulonallo Windows frissitesi seged programot, ott jo par ujraindulas utan kidobott egy hibauzenetet a rendszer es visszaallt a 1809 Build 17763.832-re.
Leszedtem az emlitett oldalrol a masik telepito programot amivel ISO-t, stb lehet kesziteni, elinditottam, molyolt a rendszer, ujraindult, majd ujra a fentebb emlitett hibauzenettel leallt a frissites es visszaallt az eddig a hasznalt rendszerre, 1809 Build 17763.832 x64 jogtiszta dobozos licensz, nem innen onnan olcson megvett, hanem a hivatalos magyarorszagi MS boltban vasarolt kulcs.

Kinomban elinditottam a Windows update hibakereso programjat (wu10.diagcab), az sem talalt semmi hibat.

A neten olvashato vajakolos modszerekkel nem probalkoztam, nem sok kedvem van a mukodo rendszert leolni.

Tobb kerdesem is lenne:
- mi a megoldas a problemara?
- hagyjam a fenebe az egeszet?
- varjam meg a 2019 november update-et?
- ne piszkaljam, amikor eljar felette az ido frissitsem az aktualis verziora? Bar lehet, hogy addigra uj rendszer meghajto lesz a gepben, akkor meg mar az uj Windows 10 lesz felrakva.

Az az erdekes az egeszben, hogy VirtualBox alatt csont nelkul felment a 1903-as rendszer.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#107947) MaxxDamage válasza twollah1976 (#107946) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is így jártam, mindent megpróbáltam és hagytam a fenébe.
1903 és 1909 telepítés is volt külön, de nem volt stabil (lehet valami driver inkompatibilitás miatt) és vissza tértem 1809-re. Ez megy gond nélkül, így használom ezt.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#107948) Cs1csó válasza twollah1976 (#107946) üzenetére


Cs1csó
félisten

Töltsd le és futtast az MS Frissítési segédjét: [link]

(#107949) -szabi- válasza -szabi- (#107945) üzenetére


-szabi-
őstag

Lefuttattam a "cleanmgr"-t, rendszerfájlok törlése módban.
Felszabadított pár GB helyet, de "$WINDOWS.~BT" 30GB mérettel még mindig ott van.
Manuálisan törölhető?

(#107950) zolee001 válasza -szabi- (#107949) üzenetére


zolee001
őstag

Törölhetö,az már egy letöltött Windows image
Amennyiben nem akarsz upgradelni arra a verzióra de a cleanmgr-nek is kellett volna törölnie

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.