Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107051) Geth válasza liszi70 (#107050) üzenetére


Geth
addikt

Dehogy kell szerencse, ne írjunk már butaságot :N

(#107052) liszi70 válasza Geth (#107051) üzenetére


liszi70
nagyúr

Pedig határozottan ez a meglátásom (sőt, nem csak nekem), nagyban függ a konkrét hardver és szoftverkörnyezettől, hogy működik ez a rendszer. Ti is állandóan erről mantráztok, hogy ami nálam előjön, az másnál nem biztos, meg ami másnál előjött, az nálam nem biztos, stb. Persze a szerencsét ki lehet váltani állandóanezzelfoglalkozással. :D Biztos, hogy ára van a "nálamsohasemmihiba"-üdvözülésnek. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#107053) Geth válasza liszi70 (#107052) üzenetére


Geth
addikt

Vagy működik, vagy nem és akkor annak oka van. Semmi szerencse nincs a történetben, hiába látják mások is rosszul.
Nincs ára. Egyszer össze vannak szedve a jó driverek az adott géphez és ugyanazt az imaget rakom mindenhova. Gondolhatnád rosszul hogy végtelenül szerencsés vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#107054) liszi70 válasza Geth (#107053) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Vagy működik, vagy nem és akkor annak oka van."
Az, hogy annak oka van, az nyilvánvaló, hiszen a teremtő semmit nem tesz indok nélkül, mindennek oka van az univerzumban. :D A kérdés az, hogy egy bug milyen összetevők együttállásának hatására aktiválódik vagy nem aktiválódik egy adott rendszerben. És ez lehet szerencse kérdése, hogy X driverem van-e vagy Y, és Z vírusirtó fut-e vagy ZS. stb. stb. stb. :)

Szerk.:"Nincs ára. Egyszer össze vannak szedve a jó driverek az adott géphez és ugyanazt az imaget rakom mindenhova."
Látod, pontosan ez az ára. Ez egy szakmabelinek, pl. neked nyilván nem probléma, ezzel foglalkozol nap, mint nap. Nekünk erőn felüli, aránytalan időbefektetés ide elérni. De nem is akarunk szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#107055) Geth válasza liszi70 (#107054) üzenetére


Geth
addikt

Akkor Te bízd a szerencsére :)
Én cserélni szoktam pl. rossz drivert, nem imádkozni fortunához.

(#107056) karesz1978 válasza Attix82 (#39456) üzenetére


karesz1978
tag

Na senkinek nem oldódott meg? Én is ezzel küszködöm!
0x80240fff :-(

[ Szerkesztve ]

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#107057) veinert.zs


veinert.zs
csendes tag

Sziasztok! A win 10 úra telepítése után ütköztem ebbe a problémába. Kötetet kell választanom, de csak az 1. kötetről indul a rendszer. Nem volt cél párhuzamosan több oprendszer futtatása. Nincs is felrakva csak a rendszer meghajtójára. Új SSD beépítése után jelent meg ez a probléma. Hogy tudom ezt megszüntetni? Mi okozza?

(#107058) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Esetleg valaki hajtott már végre windows 7 ről windows 10 re migrálást teljesen automatikusan, vagy külső ingyenes programmal vagy bármilyen skriptel több gépen amik nincsenek domainben illetve internet kapcsolattal sem rendelkeznek?Ha esetleg igen kérhetek egy kis segítséget hogy mi az ami bevált és működik?A lényeg az lene h a programok mind megmaradjanak és w7 ről w10 re kéne migrálni ,egyenlőre ami működő koncepciót láttam hogy az elkészített iso-t kicsomagolva egy hálózati meghajtóra téve és a /setup /Auto Upgrade kapcsolóval meg is csinálja csak restart után még a sok hülye kérdést felteszi és ezekre nem találtam kapcsolót , esetleg valakinek van ötlete?Köszönöm.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#107059) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok Guruk!
Adott egy Dell laptop, melyet az intézményünk az EFOP pályázat keretében kapott.
A rendszerbe csak jelszóval lehet belépni, a Windows Hello tiltva van. Azure AD Join és az Intune alap a gépen. Lehet valahogy aktiválni a Windows Hellot (ujjlenyomat olvasót szeretnék használni) vagy ez így esélytelen?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#107060) UnSkilleD válasza Poo (#107058) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

https://www.windowsafg.com/index.html

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#107061) Csókolom válasza Poo (#107058) üzenetére


Csókolom
tag

vegyel egy eredeti win10 telepitö DVD-t az eBay-n, es eredeti win7 ratelepites utan minden migralni fog. En igy csinaltam.
Telepites utan meg megy az automatikus frissites, a telepitett DVD verziora! De jobb megoldas mert kevesebb adat letöltessel jar, DVD install utan rögtön a legujabb Windows 10-Update-Assistent -et letölteni. Akkor rögtön felfrissiti a legujabb win10 versiora: pl nalam a 1803-DVD-t 1903-ra.

(#107062) bon válasza Aureal (#107027) üzenetére


bon
őstag

Mindig a legújabb telepítővel kell telepíteni, ez a magolás. Letölthet a Microsoft-tól.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#107063) Zafir78 válasza Zafir78 (#107037) üzenetére


Zafir78
tag

Erre valami megoldás? A 107029-ben, meg utána írtam a problémát. Win 7->Win 10 upgrade. Csak odáig jutott el a folyamat, hogy letöltötte a fájlokat.

[ Szerkesztve ]

(#107064) féldekás


féldekás
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap raktam össze az új gépemet, Win10 AIO csomaggal telepítettem fela Windows Enterprise-t.
Nagyon nehezen sikerült felrakni, csomó ideig töltött, párszor újrakezdtem resettel.
Most működik a gép, viszont elképesztően sok idő, mire bebootol, kb. fél óra.
A telepítésnél jelezte az SSD mellett a HDD-t is, viszont a fájlkezelő nem mutatja, csak a rendszerSSD-t.
Mi lehet az oka, hogy ennyire lassan bootol be, alapból ha betölt, utána fürge a rendszer.
A Boot Menüben, ha kiválasztom simán az SSD-t, akkor hibát dob ki, hogy restartoljam és válasszak másik opciót.
Boot menüben az ssd sorában ott kell lennie, hogy Boot manager és azzal az opcióval tölti be a rendszert.
Ez alapján tudtok valamit mondani?
A háttértárak konfigurálásánal mindent töröltem, formáztam, így SSD volt a 0. meghajtó, HDD az 1. meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#107065) Lauda válasza féldekás (#107064) üzenetére


Lauda
félisten

Kezd azzal, hogy a mct-al letöltöd a windowst és feltelepíted, befrissíted.

(#107066) féldekás válasza Lauda (#107065) üzenetére


féldekás
aktív tag

[link] Innen?
Itt is rofussal kell csinálnom egy pendrive-ot és azzal próbáljam újrarakni?

(#107067) bon válasza féldekás (#107064) üzenetére


bon
őstag

Talán nem tákolt aIo csomagot kellene használni és Enterprise-t.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#107068) Lauda válasza féldekás (#107066) üzenetére


Lauda
félisten

Igen!

Rufussal is csinálhatod, vagy mehet egyből pendrivera.

[ Szerkesztve ]

(#107069) Doky586 válasza féldekás (#107066) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#107070) Cs1csó válasza féldekás (#107064) üzenetére


Cs1csó
félisten

:O minek neked Enterprise és minek "AIO" (bármit is jelentsen) normális nettel (10Mbit le, az a minimum) egy MCT-vel letöltött Windows 10 1903-as verzió telepítés után kb. 6 frissítést talál kb. 500MB méretben ezeket letölti, telepíti és kész is naprakész a rendszer.

(#107071) CirrMee válasza féldekás (#107064) üzenetére


CirrMee
addikt

Egyszerűbb lenne a rendszergazda segítségét kérni, ha már egyszer olyan kiadást használsz, amit csak cégek/vállalatok szerezhetnek be.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#107072) zolee001 válasza Dolphine (#107059) üzenetére


zolee001
őstag

Az AAD-ban a megfelelö jogokkal biró user (ált admin) tudja aktiválni a kivánt policyt

(#107073) Cs1csó válasza CirrMee (#107071) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD

(#107074) Dolphine válasza zolee001 (#107072) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Távolról, vagy a gépen?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#107075) zolee001 válasza Dolphine (#107074) üzenetére


zolee001
őstag

Természetesen az Azure /Intune-ban már ha van hozzá jogod

(#107076) Dolphine válasza zolee001 (#107075) üzenetére


Dolphine
addikt

Segíts kérlek, hogy érem ezt el? :F
Erre gondolsz? Mert ide be tudtam lépni.

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#107077) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Valami miatt nem tudom frissiteni a windowst a win update-el. Nem akarja letolteni a frissítéseket :( Ezt irja jelenleg: 2019–02 Frissítés Windows 10 Version 1803 rendszerhez, x64-alapú rendszerek esetén (KB4346084) - Letöltés: 0% :(

Samsung Galaxy A55 5G

(#107078) Cs1csó válasza DrDobos (#107077) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szeretnéd upgrade-elni is a rendszered? Tehát átállni a 1903-ra? Töltsd le a frissítési segédet és az megcsinálja: [link]

(#107079) DrDobos válasza Cs1csó (#107078) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi :) Miért, van valami hátránya? Ill előnye az 1903-nak?

Samsung Galaxy A55 5G

(#107080) King Unique válasza DrDobos (#107077) üzenetére


King Unique
titán

Ha egy újraindítás után is fennáll a probléma, akkor első körben meg lehetne próbálni pl. a hibaelhárítót, lásd egy másik válaszban leírtakat. Ha WU hibaelhárító nem oldja meg, akkor meg ennek mintájára ezt. Ahol a verziófrissítés esetedben is lassan aktuális lehet, ha Home/Pro kiadást használsz, mivel azok támogatása a 1803-as verziónál hamarosan megszűnik.

(#107081) zolee001 válasza Dolphine (#107076) üzenetére


zolee001
őstag

Igen ,ott de meglepödnék ha admin jogaid lennének amit le tudsz ellenörizni a nevedre kattintva az AAD-ban.
Az a cég/szervezet aki manageli a te géped is ,nekik van joguk modositani a beállitásokon

(#107082) féldekás


féldekás
aktív tag

Köszönöm, sikerült megcsinálnom a rendszert.
Az a probléma, hogy a HDD-t viszont nem érzékeli a gép, belepróbáltam egy másikat is, azt sem látja, áramellátást kapnak, és forognak is. Valószínűleg a sata(adatátviteli) kábel lehet a hibás, nem?

(#107083) Dolphine válasza zolee001 (#107081) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem látok a nevem mellett semmit. :F
Akkor valószínűleg csak a szervezet (jelen esetben a Klebelsberg Központ) tudná csak módosítani. :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#107084) Lauda válasza féldekás (#107082) üzenetére


Lauda
félisten

A bios sem látja?

(#107085) zolee001 válasza Dolphine (#107083) üzenetére


zolee001
őstag

Ja hogy tanár /diák elöfizu,akkor pláne csak az ottani adminok férnek hozzá

(#107086) Dolphine válasza zolee001 (#107085) üzenetére


Dolphine
addikt

Tanár :DDD
Nem igazán értem, hogy miért tiltották le a Windows Hellot. :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#107087) féldekás válasza Lauda (#107084) üzenetére


féldekás
aktív tag

Sajnos Bios sem látja, és megnéztem másik kábellel is, de semmi. Egyik winchesternél sem jó.
Az SSD az megy, azon van a rendszer.

(#107088) Doky586 válasza féldekás (#107087) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A cégeknél gyakori hogy a lemezt (ssd/hdd) ATA jelszóval levédik. Ilyen hdd-t normál asztali gépbe betéve ( aminek biosa nem kezeli ezen jelszót, nem tudja bekérni) még a bios se fogja kezelni..

(#107089) DrDobos válasza King Unique (#107080) üzenetére


DrDobos
őstag

A hibaelhárító elakad, és a diagnosztika inicializálásánal pörög már több mint fél órája.. :((( :U

Samsung Galaxy A55 5G

(#107090) King Unique válasza DrDobos (#107089) üzenetére


King Unique
titán

Abból is van a gázházban futtatható, meg a külön letölthető. Ha elsőre nem megy, akkor a Windows újraindítása után célszerű újrapróbálni. Ha úgy sem, akkor ott a másik megoldás, amiről és a frissítésekhez kapcsolódóan a SoftwareDistribution mappáról itt a topikban is volt szó többször.

(#107091) féldekás válasza Doky586 (#107088) üzenetére


féldekás
aktív tag

Ezek saját hdd-k, régebben teljesen jól ment mindkettő, most is menne.
Csak valami nem oké, ha egyik lemezt sem veszi be, és forog is, kábel is rendben van.

(#107092) TRob1 válasza King Unique (#107090) üzenetére


TRob1
veterán

gázház=Gépház? :)

¤ R'n'R ¤

(#107093) King Unique válasza TRob1 (#107092) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván az utóbbi, csak sikerült elírni. Amúgy fel sem tűnt, ez van ha egyszerre több topikba is írsz, félig máshol vagy. :D

Kösz az észrevételt! :R

(#107094) jozdavab


jozdavab
tag

Üdv, adottt laptop amin egyszercsak elhasalt a windows10, azóta nem bootol.
Hardverek végigtesztelve, hardvergond kizárva.

Újratelepíteni is próbáltam, de egyszerűen be se jön a setup felület.
Ubuntu alól viszont gond nélkül működik minden.

Azon gondolkozok, hogy mi van ha esetleg az mostani nagy évfordulós frissítés ölte meg, de úgy hogy helyreállni se tud belőle (telepítő lemezzel sem).

Mivel a Media creation tool al szedtem le az iso-t, amivel újra akartam telepíteni ezért a legújabb verziót próbálta felsetupolni, ami nem csoda így hogy nem működött.

A kérdésem az, hogy hogyan tudok (hiteles) forrásból, régebbi build számú windows 10 iso-t szerezni?

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#107095) #86564352 válasza jozdavab (#107094) üzenetére


#86564352
törölt tag

Innen: [link] (figyelmesen válaszd ki a szükséges kiadást és buildet, Microsoft szerverekről tölti)

(#107096) jozdavab válasza #86564352 (#107095) üzenetére


jozdavab
tag

Láttam a linket az összefoglalóban. A kérdésem, hogy ha microsoft szerverekről tölti, akkor miért van az összefoglalóba beírva hogy saját felelősségre?
Engem ez picit elijjesztett.

Az MCT-t semmiképp nem lehet rábíni hogy ne a legújabbat szedje le?

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#107097) #86564352 válasza jozdavab (#107096) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azt a topikgazdától kérdezd, lehet a másik heidoc link .exe tool miatt ha azt valaki eltérítené és kártevőt rakna a toolba.
Az Adguard Techbench oldal csak letöltési linket generál a Microsoft szerverről mi jöjjön le. Nem kell tőle félni, rendben van.
Aktuális MCT aktuális verziót készíti, az most neked nem jó ha nem 1903-at akarsz feltenni.

(#107098) jozdavab válasza #86564352 (#107097) üzenetére


jozdavab
tag

Rendben, köszi. Nekiugrottam, megpróbálni felrakni egy 1809 et.
(annál régebbi biztos nem volt a laptopon)

Nem jött össze. Ugyanaz a hibajelenség (windowsos töltő karika, végtelenítve, majd ~15 perc múlva kékhalál, semmitmondó üzenettel, ami disk hibára utal (a disk 100/100 hdd sentinel szerint, másik gépben beindul róla a win, illetve ha kicserélem a disket, másikra se megy fel a win10 ebben a laptopban)
Szóval a 10es nem települ. Semmilyen verzió. (Pedig eddig az volt rajta)

Közben viszont felhúztam rá egy 8.1-et. Próbálkozásképp. Az felment.(Bár ezt meg nem fogom tudni aktiválni, mert csak 10eshez van kulcsom és jogtiszta wint szeretnék)

Van akármi különbség a 8.1 és a 10 telepítési folyamata között, ami ekkora galibát okozhat?
Nekem már ötletem sincs mi a francért nem akar felkúszni semmilyen 10es.

Még jobb ötlet híján megpróbálhatom frissíteni a 8.1 et 10 re, de szerintem beledöglik...

[ Szerkesztve ]

Vulpes pilum mutat, non mores.

(#107099) #86564352 válasza jozdavab (#107098) üzenetére


#86564352
törölt tag

Másik flash drive-val is próbáld. Ami volt rajta 10 az melyik build volt? A laptoptól is függ mikori hardver, láttam már olyat 16XX build még simán, 18XX már nem. A 8.1-ről frissítés jó ötlet, nem kell a nyolcast aktiválni, csak ha a végén minden jó a 10 alatt beírod a kulcsod.

[ Szerkesztve ]

(#107100) jozdavab válasza #86564352 (#107099) üzenetére


jozdavab
tag

Az a baj hogy a buildra már nem emlékszem mi volt rajta. Szerintem 19xx valamelyik lehetett. Inkább az idei tavaszi. Ezért gondolom hogy most meg a szokásos őszire upgradelhatott, ami a galibát okozhatta.

Másik pendriveot próbáltam, az nem oldotta meg.
Illetve most a 1709 el is nekifutottam elsőre, az se volt jó. Végtelen töltő karika.
Annál régebbit már nagyon nem raknék fel... 1000% hogy nem ősöreg win volt rajta.
Meghát nem mai csirke a laptop, de azért ennél jobbnak kéne lennie a driver supportnak egy inspiron 3543-t.

Marad a 8.1-)10 upgrade.

De szerintem tuti az lesz hogy felmegy, aztán megakad a boot nál örök karikával ez is. Csak tudná a fene hogy miért.
(Egyszer kaptam egy ilyen hibaüzit, kékhaláltól: stop-code-driver-pnp-watchdog.
De okosabb nem lettem tőle)

Vulpes pilum mutat, non mores.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.