Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108651) Buckey válasza Geth (#108646) üzenetére


Buckey
senior tag

Ez az, amit én sem értek. Van, hogy az egyik géppel nincs semmi gond, majdnem észre sem veszem a frissítést, addig a másikkal meg szívok mint a torkosborz. Másik frissítésnél meg fordítva. Tegnap is, az egyik gépet lefrissítettem, erre nem látta a NAS-t, mára meg megjavult (fogalmam sincs mitől). Ma, hogy ma este se unatkozzam, lefrissítettem amit tegnap nem, erre újraindulás után fekete képernyő ikonokkal. Mivel volt már ilyen, sejtettem, hogy a Filmtekercs mappa üres, így könnyen megtaláltam a hibát. Ezen kívül más gondot nem vettem észre, még a NAS-t is azonnal látta (nem csak egy nap után).
Mindegy, már megszoktam (vagy inkább beletörődtem), hogy semmi sem megy olyan egyszerűen.

[ Szerkesztve ]

(#108652) TRob1 válasza Buckey (#108651) üzenetére


TRob1
veterán

Nálam meg olyan van h LG tv néha-néha nem látja a NAS-t. TV kikapcs, bekapcs és látja. De volt már olyan is h filmnézés közben "tűnt" el. Ki/Bekapcs akkor is megoldotta. Xar Win10! :D

¤ R'n'R ¤

(#108653) Buckey válasza TRob1 (#108652) üzenetére


Buckey
senior tag

Xar vagy nem xar, ezek a tények. Frissítés után szinte mindig valamit buherálni kell a win10-en, mert valami elállítódik. Érdekes, nem tudták megoldani, hogy a beállítások megmaradjanak.
Igaz, más az Android, IOS, de ott is egy frissítés után elállítódnának dolgok, akkor szép kis bírósági perek lennének (az USA-ban) és elég nagy sajtóvisszhangot kapna. De ez csak a windows, itt ez természetes. Meg a rendszergizdáknak is élni kell valamiből. ;]

(#108654) droti25 válasza King Unique (#108647) üzenetére


droti25
őstag

Köszi az infókat mindenkinek :R

(#108655) liszi70 válasza King Unique (#108642) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ok, tudom, hogy mit jelent az ikon, és a leírás alapján megnézem otthon, hogy konkrétan mi ébresztette a gépet. Csak arra voltam kíváncsi, hogy az update elvileg ébreszthet-e, hogy addig se fetrengjek kínok közt a bizonytalanságban. :D

(#108656) Kékes525


Kékes525
félisten

A magyar Windows 10 pro-ra a WU felajánlja az 1909-re frissítést valakinek? Nálam nem. Windows 10 Pro 64bit v1903 build 18362.476 -om van. Itt nem látom: A Windows 10 frissítési előzményei Az angolon már megjelent: [Windows 10 update history]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108657) Cs1csó válasza Kékes525 (#108656) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha csinálsz egy manuális keresést egy-két perc és felmászik, gyorsabban mint egy kumulatív update.

Sőt, kétszer is kell keresni mert első körben még a 1903-hoz fog kumulatív update jönni és ha ezután újraindítod a gépet és megint csinálsz egy manuális frissítés keresést fogja felajánlani a 1909-es build upgrade-et.

[ Szerkesztve ]

(#108658) TRob1 válasza Kékes525 (#108656) üzenetére


TRob1
veterán

Tegnap este óta erről megy a csevej, a képek linkelgetése... Amikből bőven kiderül.
De hogy konkrét is legyek: Igen. Sokaknak. (Sőt, asszem nem olvastam olyat még eddig hogy valakinek nem. Persze előfordulhat.)
Szerintem csak nem kerestél manuálisan, vagy az összegző után nem kerestél mégegyszer. De ott lesz az, ha minden oké a rendszereddel az MS szerint is.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#108659) cigam válasza Kékes525 (#108656) üzenetére


cigam
félisten

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108660) King Unique válasza Kékes525 (#108656) üzenetére


King Unique
titán

Ha 1903-ra telepítetted a KB4524570-es frissítést, azzal 18362.476 lett a buildszám. Ha megvolt az újraindítás, akkor választható frissítésként meg kell jelennie a 1909-es funkciófrissítésnek (példa), ami telepítése után 18363.476 lesz. Ha nálad nem, akkor lehet be van állítva a funkciófrissítések halasztása, vagy kompatibilitási gond miatt nem ajánlja fel, vagy egyéb ok (pl. elnézted). :D

Amúgy meg nem ebben a listában kell keresni, ez a KB4517245 számú mini frissítés, ami 1903-ban aktiválja a 1909-es funkciókat, átváltja a 1903-at 1909-re.

[ Szerkesztve ]

(#108661) Kékes525 válasza Cs1csó (#108657) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezek már többször megtörténtek, de csak az 1903-as frissült. Tegnap óta már sokszor nyomogattam a kumulatív update után, de csak az 1903-as frissült, meg a defender rendszeresen. Ezért is kérdezem.

(#108660) King Unique

Ezeket már tegnap megtettem. Kompatibilitási probléma lehet, mert nincs halasztásom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108662) Cs1csó válasza Kékes525 (#108661) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor nem marad más mint letölteni a FRISSÍTÉSI SEGÉD programot és azzal megnézni, hátha az engedi.

(#108663) Kékes525 válasza Cs1csó (#108662) üzenetére


Kékes525
félisten

Az mindent meghagy, mint a WU? Azaz nem nyúl hozzá jobban az adataimhoz, mint a WU?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108664) TRob1 válasza Kékes525 (#108663) üzenetére


TRob1
veterán

Igen, meghagy. (Illetve lesz majd kérdés, de alapból az van hogy marad minden)
Azzal ne foglalkozz hogy még Május-t ír, már az újra fog frissíteni.

¤ R'n'R ¤

(#108665) Kékes525 válasza Cs1csó (#108662) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#108664) TRob1


A frissítési segéd nem csinált semmit. :F :F :F Ezt töltöttem le a site-ról: Windows10Upgrade9252.exe

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108666) Cs1csó válasza Kékes525 (#108665) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet az még nem frissült, akkor várj még majd ezt is frissítik.

(#108667) Kékes525 válasza Cs1csó (#108666) üzenetére


Kékes525
félisten

Várok. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108668) King Unique válasza Kékes525 (#108661) üzenetére


King Unique
titán

Miket? :D
A screenshoton a gépházas névjegy látható, de az nem látszik, hogy a Windows Update mit mutat. Ha nálad tényleg nem ajánlja fel, akkor sincs gond, ráér még, meg a 1903-as verzió ugyanúgy támogatott.
Ha erővel upgrade-elni akarsz, akkor elvileg elég a KB4517245 telepítése, a WU is azt rakja fel. A frissítési segéd és az MCT a full 1909-es ISO-t lehúzza, aminek sok értelme lesz így. :D A beállítások, személyes fájlok, telepített programok megmaradnak, ez alap, pl. az MCT/ISO in-place upgrade használatánál is default az van bejelölve.

(#108669) Kékes525 válasza King Unique (#108668) üzenetére


Kékes525
félisten

Újraindítás után ismét megpróbáltam:

"Ha erővel upgrade-elni akarsz, akkor elvileg elég a KB4517245 telepítése, a WU is azt rakja fel."

Ezt a frissítést nem lehet letölteni, csak a WU ajánlja fel, már akinek. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108670) TRob1 válasza Cs1csó (#108666) üzenetére


TRob1
veterán

De az is frissült, ugyanis tegnap este ráeresztettem az asztalimra, hogy végre nekem is elbaxxa a Start-ban a bal ikonsort. :DDD

¤ R'n'R ¤

(#108671) Kékes525 válasza TRob1 (#108670) üzenetére


Kékes525
félisten

Mi történik a bal ikonsorral? Tudnál egy screenshotot adni?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108672) TRob1 válasza Kékes525 (#108671) üzenetére


TRob1
veterán

Ha ráállsz bármelyikre (Főkapcsoló, Gépház...stb), alapból kihozza ugyanazt, mint eddig ha rányomtál a fenti 3 csíkos "hamburger"/Kibontás ikonra.

¤ R'n'R ¤

(#108673) Cs1csó válasza TRob1 (#108670) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 Kékes525 Mit rontott el a Start menüben? (már korábban is olvastam most már érdekel)

És ez miért gond? Valamiben akadályoz? (szerintem is egy fölösleges változtatás)

[ Szerkesztve ]

(#108674) Dumi86 válasza Cs1csó (#108673) üzenetére


Dumi86
senior tag

Azon kevesek közé tartozok úgy néz ki akinek ez tetszik :) Szerintem vagányul néz ki és aki esetleg nem tudja melyik ikon mit jelent annak így látszik szövegesen is(merthogy biztos vannak ilyenek is akik nem biztos hogy ikonról tudják mi micsoda).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#108675) Cs1csó válasza Dumi86 (#108674) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez igaz, de ha a felül lévő részre kattintott az ember vagy felé vitte az egeret akkor úgy tudom megjelent. Amúgy ez is egy olyan változtatás ami engem hidegen hagy, megszokom és kész.

(#108676) King Unique válasza Kékes525 (#108669) üzenetére


King Unique
titán

Ha nagyon kell, akkor az előzőleg linkelt oldalról le lehet tölteni. De lehet inkább nem kellene erőltetni, ha nálad a WU jelenleg nem ajánlja fel.

(#108677) Kékes525


Kékes525
félisten

A MediaCreationTool a Windows (rendszer) egyéni beállításait is meghagyja az alkalmazások és az adatokon kívül?

(#108676) King Unique

Köszi a linket. Lehet, hogy megpróbálom, véd a Macrium.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108678) xeon forever válasza Buckey (#108653) üzenetére


xeon forever
addikt

Tenyleg nem ertem ezeket a dolgokat, mert nalam soha semmi sem allitodik el update n* eseten sem. Valoszinu az admin fiok ami miatt, de tenyleg nem ertem, hogy a home usereken kivul mas miert nem kapcsolja be az administrator fiokot egybol telepites utan...
Azt meg vegkepp nem ertem, hogy aZ ms miert erolteti ezt az update utani atallitast mielott kerdezne a home userektol, ha tenyleg van ilyen...@en tenyleg soha ilyennel nem talakoztam @ true admin fiokkal.

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#108679) xeon forever válasza Kékes525 (#108677) üzenetére


xeon forever
addikt

Nalam mindig minen ugy maradt. Utoljara 1806-1903 frissites volt es semmi nem valtozott.
Sample@

A tobbi account amit hasznalok pedig itt van tiltva local loginra:

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#108680) Bogyó bá' válasza Dumi86 (#108674) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

+1
De hát muszáj szidni a Windowst …… :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#108681) Lauda válasza Kékes525 (#108677) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem a dell audiót kellett újra beállítani, mondjuk azt sem értem miért. Ezen kívül minden ugyan úgy maradt.

szerk: ez nem a mostani frissítésre vonatkozik. Egyszer megakadtak a frissítéseim és a microsofttól letöltött friss telepítővel befrissítettem a rendszert. Akkor kellett belőni újra a dell audiót. Azóta minden frissítés szépen települ. A mostaninál semmit sem kellett beállítanom újra, maradt minden a régi.

[ Szerkesztve ]

(#108682) xeon forever válasza Lauda (#108681) üzenetére


xeon forever
addikt

Vannak meg erdekes dolgok. Nalam az is maradt...@T5810 confignal volt upgrade a regi rendszerrol.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#108683) TRob1 válasza Dumi86 (#108674) üzenetére


TRob1
veterán

Nehogy azt higgyétek hogy engem zavar (kb. egy emberke van itt akit minden egyes UI elem és módosítás zavar)... pont az zavart h szept óta használtam a 1909-et, és ugye nekem nem volt ez vmiért. De már van. :D

(#108678) xeon forever :
Nálam sem szokott csak úgy elállítgatni semmit egy frissítés. Pedig még sosem volt újratelepítés az asztalimon mióta létezik a win10. (Már lehet h ráférne, nem mintha vmi baja lenne... se nem lassult (sőőőőt...) és se nem hízott különösebben. Pedig volt alaplap majd procc csere is, meg vidkari is plusz plusz ram... igaz, nem egy időben)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#108684) Buckey válasza xeon forever (#108678) üzenetére


Buckey
senior tag

Én sem értem, akkor ezek szerint csakis nálam van a gond, mindenki másnál semmi hiba sem szokott előfordulni.
Akkor ismét eljutottunk oda, ahova mindig eljutunk egy ilyen fórumon.
Ha valamit csak egy ember jelez, kérdez, esetleg nem tetszik neki valami, akkor az a balf@sz és ilyen nincs, csak a hangok mondják a fejében.
Mindegy, a lényeg, hogy a windows szép, a windows hibátlan, és ez a tökéletes rendszer.
Részemről téma lezárva, ezek után csak dicsérni jövök ide (ha lesz rá okom).

És mégegyszer köszönöm a segítséget, aki próbált segíteni. :R

(#108685) Geth válasza Kékes525 (#108669) üzenetére


Geth
addikt

(#108686) xeon forever válasza Buckey (#108684) üzenetére


xeon forever
addikt

Ezt pont nem allitottam. Inkabb az elozo hsz-ben az ms-t szapultam...ha visszaolvasod es ertelmezed, kb mintha elvarna, hogy minden user rendszergazda legyen...\\ en csak azokhoz inteztem a hozzaszolast akik minimum pro verzioval rendelkeznek es nem pro modjara hasznaljak, mivel a pro szoban benne van az ertelme is.

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#108687) Kékes525 válasza King Unique (#108676) üzenetére


Kékes525
félisten

Problem solved. A linkelt oldal alapján. :))

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#108688) Buckey válasza xeon forever (#108686) üzenetére


Buckey
senior tag

Akkor elnézést kérek, félreértettelek.
Én pro verziót használok, rendszergazdi is vagyok, két gépet ugyan olyan beállításokkal használok, mégis, frissítések után egyszer egyikben nem jó valami, máskor a másikon. Kisebb-nagyobb hibák elő szoktak jönni, a többségét kérdezés nélkül megoldom, kivéve ha már semmi nem jut az eszembe és a neten sem találok rá megoldást. Oké, nem egyforma a két gép, de mindkettő Intel.
Amúgy a cégnél is tapasztaltam, hogy a rendszergazdák minden frissítéskor tépik a hajukat, mert a fizikailag is egyforma gépeken is előjönnek különböző anomáliák.
Mindegy, hagyjuk az egészet.
Ez a windows, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#108689) King Unique válasza Kékes525 (#108687) üzenetére


King Unique
titán

:C

Jó ez az új módszer az őszi verzióknál, a tavasziba a havi CU-kkal belepakolják az új funkciókat, majd egy ilyen kis frissítés aktiválja és átvált az új verzióra. Viszont a 20H1-re váltás már nem lesz elintézhető ennyivel, ott a régi módszer, teljes build upgrade lesz, ha minden igaz, vagy ki tudja. :D

(#108690) movax válasza TRob1 (#108652) üzenetére


movax
őstag

Az LG tévék hajlamosak megfeledkezni a hálózatról, ilyenkor be kell menni a menüjébe és a Network menüben meg kell nézetni vele a hálózat állapotát, ezután látja. :) De nyilván rohadék win10. :)

(#108691) zolee001 válasza xeon forever (#108679) üzenetére


zolee001
őstag

Biztosan okos ötlet ezt propagálni ide?
Gyalogjuzerként is xarrá konfigurálják agyatlan modon a rendszert aztán meg megy a sirás hogy rossz a windows,a bult in adminnál már csak a local system lenne jobb,pont ma hirdette itt valami sületlen file saját használatba vételre

Imhol,WU auto restart ellenszere:
"Szerezz SYSTEM jogosultságokat és tiltsd le a Újraindítás feladatokat a feladatkezelőben. PowerShell a barátod."

[ Szerkesztve ]

(#108692) xeon forever válasza zolee001 (#108691) üzenetére


xeon forever
addikt

Most pro vagy user?
Userek(Win 10 Home) ne is probalkozannak ezzel mert nem is tudnak.
Pro userek akik nem egy rendszergazda felugyelete ala tartoznak es pro-k azoknak meg siman ajanlom, viszont azoknak sem ajanlom akik megvettek a pro-t es rohadtul nem ertenek hozza(igazabol azok nem is pro-k)...Max kiserletezhetnek vele, de a sajat felelossegukre.

@"Szerezz SYSTEM jogosultságokat és tiltsd le a Újraindítás feladatokat a feladatkezelőben. PowerShell a barátod."
MODE FOCKER kb...

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#108693) Buckey válasza zolee001 (#108691) üzenetére


Buckey
senior tag

Bocs, hogy belevau, de nekem gyári eredeti a Win10 PRO, amit a beállításokban be lehet állítani, csak annyit állítok (nem mintha nem tudnék belenyúlni valamilyen szinten, de nem teszem, mert feleslegesen szívatnám magam, mint pl. a tegnapi eset is mutatja, hogy még gyári rendszernél is előfordul valami, nem hogy a mókoltnál). Ráadásul semmilyen külső registry és más "takarító" programokat sem használok, hogy az befolyásolná a rendszert. Jellemzően a tavaszi-őszi frissítések után szoktak kisebb-nagyobb beállítási gondok lenni (hálózati hibák, új képernyő illesztőprogram nem jó, háttérkép megváltozik/eltűnik), amiket már kisújjból megoldok (de a tegnapi más volt, mert minden beállítás stimmelt).

[ Szerkesztve ]

(#108694) zolee001 válasza xeon forever (#108692) üzenetére


zolee001
őstag

Teljesen egyetértek az érveléseddel,de szájhagyomány illetve itt a forumon kerül propagálásra a hülyeség mint láthatod
Neked gondolom nem kell magyarázni ,hogy miért került letiltásra a built is Admin account,pont az ilyen userek védelmében
Attol hogy valaki Pro rendszert futtat vagy ugye az itt igen népszerü Ent vagy LTSC-t még világa nincs,hogy miket nyomkod

(#108695) xeon forever válasza zolee001 (#108694) üzenetére


xeon forever
addikt

Elvileg es gyakorlatilag is mindenki a sajat karan tanul, meg az MS is. :DDD
Ja es igen 2001-a gyartasi evem@admin.... :) Szoval talalkoztam eleg birkaval....

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#108696) Geth


Geth
addikt

Kiváncsi vagyok még hány embernek tűnik fel hogy nem állítódott el semmi, mire rájönnek hogy ez nem egy rendes build upgrade volt...

(#108697) zolee001 válasza xeon forever (#108695) üzenetére


zolee001
őstag

NEm,az MS a felhasználók kárán

(#108698) Geth válasza xeon forever (#108692) üzenetére


Geth
addikt

Built-in admin használatánál nagyobb hülyeséget már rég nem olvastam.
Gondolom linuxon is hasít a root account.
Bármilyen elindított process bármit megtehet.
Security Heaven, 2019.

(#108699) zolee001 válasza Buckey (#108693) üzenetére


zolee001
őstag

Ezek nem a te saraid,nagyszámban elöfordul másoknál is, hardware/software környezettöl függetlenül

(#108700) zolee001 válasza Geth (#108698) üzenetére


zolee001
őstag

Naná hogy menö,felhasznév root password toor

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.