Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108451) #86564352 válasza Abrion (#108449) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win + G és megjelenik az xbox game bar, ott ki tudod választani
Win + Alt + R a közvetlen parancs

(#108452) venom8888 válasza Bubisati (#108442) üzenetére


venom8888
őstag

Meg az hogy a pendrive ot nem ismeri fel egyuk bemenet sem,hatul sem, es elol sem. De az egér es a tobbi usb s cucc mukodik. Fel telepitettem az alaplap zsb driverer,akkor ha beledugtam a pendrive ot akkor pittyent hogy fel usmerte,de nem jelent meg meghajto. Es amikor kiguztam akkor is pittyent,higy le lett választva. De mefhajto nem jelenik meg.

(#108453) altrix18


altrix18
csendes tag

Szép estét kedves fórumozók!
A kérdésem nem otthoni használatra vonatkozik, de úgy gondolom ebben a topicban legaktuálisabb a kérdésem.
A problémám a következő:
Adott egy Windows Server 2008 R2 és egy hozzá tartozó, tartományba beléptetett Windows 10 1903 verziójú kliens. Az adott felhasználó (legyen példaxy) korábban egy régi Windows XP Professional kliensen jelentkezett be.
Példaxy nagyon minimális jogosultságokkal rendelkezik. Tulajdonképpen csak egy Internet Explorert futtathat semmi mást, az is elindul rögtön bejelentkezés után. Nincs Tálca helyi menü, nincs ez a gép elérés, nincs vezérlőpult és így tovább, csak egy böngészőablak, és ott sem módosíthat semmit a beállításokban.
Windows 10-en minden működött, a tartományba léptetés, jogosultságok kiolvasása és így tovább. Egyetlen problémám adódott. Ha rákattintok egy hivatkozásra az Internet Exploreren belül, akkor az ismert "A számítógépen lévő korlátozások miatt a művelet megszakadt." szöveg fogad. Ha helyi profillal jelentkezem be a gépbe nincs ez a probléma.
Ha visszakapcsolom a régi XP-s gépet és ugyanúgy belépek példaxy-nal nincs ez a probléma. Okozhatja a Windows Server 2008 R2 és a Windows 10 közötti kompatibilitási probléma ezt, vagy máshol kutakodjak? A szerver beállításokban nincs erre vonatkozó korlátozás engedélyezve. Előre is köszönöm a segítségeteket! Ha a kérdésemnek más topikban jobb helye lenne, akkor előre is köszönöm az áthelyezést!

Szép estét kívánok minden kedves tagnak!

(#108454) Bubisati válasza venom8888 (#108452) üzenetére


Bubisati
csendes tag

Ha jól értem akkor minden usb-s cucc működik, csak a pendrive nem. Ki kellene próbálni egy másikkal is. Esetleg nincs letitkosítva? Vagy még az eszközkezelőben kellene megnézni hogy ott látszik-e és csak nem kap betűjelet.

(#108455) venom8888 válasza Bubisati (#108454) üzenetére


venom8888
őstag

De mit kell neznem a kezeloben? Belementem hogy usb es volt benne vagy 10 usb s cucc. Mire menjek,mit keressek pontosan? Ha hazamegyek, csinalok telefonnan fotot rola. Amugy kiprobaltam masik usb vel is,es azt sem latja, azon van a windows,tehat evente 1x dugom bele,nem lehet rosz.

(#108456) Bubisati válasza venom8888 (#108452) üzenetére


Bubisati
csendes tag

Valahol itt gondoltam

(#108457) Bubisati


Bubisati
csendes tag

(#108458) Cs1csó válasza st3v3np3t3r (#108426) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem értem a háborgást: Win7 kulcsom nem fogadja el a tiszta Win10 telepítő, viszont 7ről 10re frissítve nincs gond,a 10generál egy másik kulcsot

Konkrét eset: notebook Windows 7-el, csináltam egy Windows 10-es telepítős pendrive-ot és feltelepítettem rá a Windows 10-et nem is írtam be kódot aktivált lett és kész.

Jellmezően a noteobook-okon nem továbbvihető licenc van, hanem géphez kötött tehát a Windows 10 is géphez kötött licenc-es lett. Hogy pontosan mi a kód vagy a licenc kulcs az lényegtelen, aktivált és kész.

(#108459) st3v3np3t3r válasza Cs1csó (#108458) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem mondtam hogy a laptopomhoz kapott kulcsot át akarom vinni másik laptopra...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#108460) Cs1csó válasza st3v3np3t3r (#108459) üzenetére


Cs1csó
félisten

Miért én ezt írtam volna? Egyszerűen ha van egy jogtiszta Windows 7-el működő eszközöd akkor sok esetben elég telepíteni rá akár tisztán a Windows 10-et és lesz egy aktivált Windows 10-ed.

(#108461) st3v3np3t3r válasza Cs1csó (#108460) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez egy több mint 10 éves laptop... xp/vista/7 támogatással... nincs biosba égetve a licenc, tiszta telepítés után a 10 nem aktivált státuszú

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#108462) venom8888 válasza Bubisati (#108457) üzenetére


venom8888
őstag

Hooza dugtam a telefonomat a gephez fel ismeri. Hozza dugtam a Pendrivot a felesegem laptopjahoz,az fel ismeri. Tehat csak az en gepem nem ismeri fel. A lemezkezeloben nincs bbenne a pendrive,hiaba van bedugva. Ilyenkor mivan?

(#108463) King Unique válasza venom8888 (#108462) üzenetére


King Unique
titán

Lásd a korábbi válaszban leírtakat, amik közül több dolog továbbra sem ismert, tisztázott.

(#108464) venom8888 válasza King Unique (#108463) üzenetére


venom8888
őstag

Bele dugtam elolre, hatulra mindenhova, csak a pendrivot,semmi hoszabitto kabel nelkul. Ujra inditottam a gepet mar 1000x. Fel telepitettem az alaplapi USB drivert is. Ettol tobbet mar nem lehet, nem tudok mondani. Jah es par honapja mukodott ugyan ezzel a pendrive al.

[ Szerkesztve ]

(#108465) Bence942 válasza kidnou (#108448) üzenetére


Bence942
tag

én a pinkódot szeretném cserélni amivel belépek.

(#108466) kidnou válasza Bence942 (#108465) üzenetére


kidnou
senior tag

Ott van

(#108467) Sanyi.mTs válasza King Unique (#108307) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

köszi. egy HTPC-t akarok w7 helyett w10-el kipróbálni/használni.

Most jelenleg úgy van, hogy w7 telepítése és beállítása után létrehoztam egy admin-t, majd azt a felhasználót, amivel a telepítést végeztem (és a továbbiakban ezzel használjuk a gépet) lefokoztam usernak, hogy ne lehessen bármit feltelepíteni. Így telepítésekhez admin jelszót kér. Hasonlót szeretnék w10 alatt is.

Ami változni fog, hogy lesz O365 is használva. Ez az "új" felhasználó rendszer kicsit megbonyolítja nekem a dolgokat. Most nem tudom, hogy hogyan csináljam:
A) saját felhasználóm legyen az admin (amihez lenne az O365) és hozzak létre egy offline felhasználót, ami gép indításkor automatikusan bejelentkezik és ezt használnánk (ondrive, office, média lejátszás, böngészés, stb)
B) offline admin felhasználó legyen és a saját felhasználom csak "user" lesz, ami gép indításkor automatikusan bejelentkezik és ezzel használnánk mindent (ondrive, office, média lejátszás, böngészés, stb)

(#108468) zolee001 válasza Sanyi.mTs (#108467) üzenetére


zolee001
őstag

O365 telepitése a licenszelt accounttal történik (ezzel "fizeted ki") majd a többi hozzáadott o365 useredet a saját windows profiljában hozzáadod a kliensprogramokhoz (word,onedrive stb) saját emaijével amit létrehoztál nekik

(#108469) pcsabat


pcsabat
őstag

Sziasztok!

Alaplap, processzor és ram csere vátható a gépemben. Újra szeretném rakni a gépet (mint indokolt ilyen esetben). A windows jogtiszta, külön egyedileg vásárolt kulcs volt hozzá (ami már ki tudja, hol van fizikailag). A kérdés, hogy újra aktiválni kell a rendszert ha újrarakom, vagy elegendő csak a rendszerhez regisztrált e-mail címmel bejelentkeznem, vagy vegyem meg újra a win 10 licencet?

(#108470) Sub-ZeRo válasza pcsabat (#108469) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudod újraaktiválni, csak akkor, ha az MS ügyfélszolgálatot felhívod, hogy megdöglött a gép, van másik de van kulcsod. Csak hát oda kellene valami amivel tudod igazolni,.
Ha nincs, akkor inkább vegyél egy másikat, már pár ezerért kapsz egyet.
Én is vettem inkább. Azóta még vagy 4 gépre vettem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#108471) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Az eszközkezelőben észrevettem, egy sárga felkiáltójeles PCI eszközt, amire azt írja a rendszer, hogy nem talál hozzá drivert.

Mondjuk ezen nagyon nem is csodálkozok, mivel egyáltalán nincs is ilyen cucc a gépben. ;]
Az, hogy mióta lehet ott, fogalmam sincs, nem szoktam napi rendszerességgel vizslatni az eszközkezelőt főleg, ha amúgy meg minden rendben van.
Az egy szem VGA-val nincs probléma, a 3 db SSD, azok meg SATA-sok, szóval fogalmam sincs, hogy miként került oda. Eltávolítani el lehet, de géprestart után újra ott virít.
Mivel, ha minden igaz, ma jön az új 1909-es Win verzió, jó lenne ezt a kérdést addig megnyugtatóan rendezni, csak épp fogalmam sincs, hogy miként.
Megköszönném, ha volna valakinek valami használható ötlete.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#108472) pcsabat válasza pcsabat (#108469) üzenetére


pcsabat
őstag

Sub-ZeRo köszi a választ. A kulcsot közben már megtaláltam, lefotóztam régebben, de nyilván számla meg semmi egyéb nincs már meg mellé. Elég ócska megoldás ez a microsoft részéről, de valszeg az lesz, hogy megveszem újra.

[ Szerkesztve ]

(#108473) Lauda


Lauda
félisten

Mit gondoltok, jön ma nagyobb frissítés este?

(#108474) venom8888


venom8888
őstag

Meg talalta hogy Kingstone usb drive nem mukodik stb. Csinaltam egy hiba elharitast a pendrive on, es azt irta ki hogy, a hibaelharito nem tudta azonositani a problemat.

(#108475) steele80 válasza pcsabat (#108472) üzenetére


steele80
senior tag

Két lehetőséged van: 1 beírod a megtalált termékkulcsot és remélhetőleg aktiválni fogja. Ha nem, akkor jön a 2-es megoldás. Bejelentkezel a Microsoft fiókoddal amivel előtte használtad a rendszert és az aktiválás lapon a hibaelhárításra kattintasz. Ha az előző hardverhez használt kulcsod legális volt, akkor aktiválni fogja a rendszer. Ha egyik sem működik, akkor vegyél egy kulcsot.

(#108477) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Windows 7 esetén volt elehetőség liszensz kulcs nélkül telepíteni az OS-t. 30 napig lehetett használni kulcs nélkül, majd 2x30 napra ezt még ki lehetett tolni.
Windows 10 esetén mi a helyzet?

(#108479) liszi70 válasza Sanyi.mTs (#108477) üzenetére


liszi70
nagyúr

Úgy tudom, akármeddig használhatod, a külalakot érintő személyre szabás némi korlátozásával.

[ Szerkesztve ]

(#108480) Lauda válasza #40993792 (#108476) üzenetére


Lauda
félisten

Kíváncsian várom. :R

(#108481) pcsabat válasza steele80 (#108475) üzenetére


pcsabat
őstag

Szuper, köszi!

(#108482) Bubisati válasza venom8888 (#108464) üzenetére


Bubisati
csendes tag

Itt az én tudományom megállt, én talán megpróbálnám újratelepíteni a windows-t, ha van rá mód és lehetőség, az talán gyorsabban megvan mint a hibakeresés. Ha megoldódik a gond kérlek tedd közzé, kíváncsi vagyok.

(#108483) venom8888 válasza Bubisati (#108482) üzenetére


venom8888
őstag

Biztos nem fogom ujra telepiteni csak ezert. De mosr ra irtam egyik haveromra a Liverpooli egyetemen IT-s,kuldtem neki kepeket, meg latjuk o mit tud vele kezdeni. Addig is frissitem a windowst a legujabb verziora

[ Szerkesztve ]

(#108484) steele80 válasza venom8888 (#108483) üzenetére


steele80
senior tag

Szar a pendrive-od. Én is jártam már így. Egyik gépben egyáltalán nem működött a másikban meg működött.

(#108485) Lauda válasza steele80 (#108484) üzenetére


Lauda
félisten

A pendive ot nem ismeri fel a gepem, pedig mar volt benne, es a masik pendrive ot sem. Mit tegyek?

(#108486) Geth válasza pendre54 (#108471) üzenetére


Geth
addikt

Mondjuk ezen nagyon nem is csodálkozok, mivel egyáltalán nincs is ilyen cucc a gépben.
De van, ezért találja meg folyton :)

A Részletek fülön a hardver azonosítók (angolul Hardware Ids, talán a 3. tétel a listából) alól a leghosszabb változatot írd ide, az alapján be lehet azonosítani hogy mi ez és remélhetőleg drivert is lehet hozzá találni.

(#108473) Lauda:
Mivel update kedd van, ezért szinte biztos lesz nagyobb (kumulatív) frissítés.
Ha a 1909-et bekapcsoló Enablement Package-re gondolsz, ne aggódj, az méretre csak 20 KB körül van :P

[ Szerkesztve ]

(#108487) steele80 válasza Lauda (#108485) üzenetére


steele80
senior tag

Pedig a pendrive lesz a szar mint alább írta is a gép felismeri a hibát, de nem tudja javítani. Akkor fordul elő ez a hiba amikor a pendrive-ok működését az egyik gép itt feltehetően az "a feleségem laptopja" megváltoztatja. Abban működni fog a többiben nem. 1-2 éve futottam bele ebbe a hibába és addig jutottam, hogy módosul az USB2-3 kezelés a pendrive-ban. Mondjuk ennek igazolására meg kellene egy olyan pendrive-val próbálni a gépet ami nem járt a feleség laptopjában.

(#108488) King Unique válasza venom8888 (#108464) üzenetére


King Unique
titán

Eszközkezelőben USB 3.X host controller letiltása - újraengedélyezése, hardverváltozások keresése, pendrive újracsatlakoztatása. Aztán látszik van Intel és ASMedia is, külön driver max. esetleg az utóbbihoz kellhet. Viszont hogy abból biztosan a megfelelő van-e telepítve, többi driver és összesítő frissítés rendben települt-e, az továbbra sem derül ki, ahogyan a 10 verziója sem ismert. Plusz ott a DT virtuális meghajtója, az esetleg nem-e kavar be, anélkül volt-e próbálva. Az "addig is frissitem a windowst a legujabb verziora" vajon az adott verzió naprakész állapotba hozását, vagy új funkciófrissítés, új verzió telepítését jelenti? Ha az előbbi, akkor eleve nem naprakész a rendszer, nincsen telepítve minden szükséges frissítés, pedig nem ártana, sőt eleve ezzel kellett volna kezdeni, mint már többször is említve volt. Aztán hogy helyi fiók / Microsoft-fiók, csak USB 3.X portokhoz csatlakoztatva nem ismeri fel a Windows a pendrive-okat, vagy USB 2.0 esetén is stb., szintén nem derültek ki. Továbbá ha állítólag pár hónapja még rendben működött a pendrive-ok kezelése, akkor azóta milyen változás történt a rendszerben, ami az ellenkezőjét kiválthatta.

Vannak általános leírások, megoldási javaslatok is ilyen problémákra, általánosan azokat lehet próbálgatni. Példák: [link], [link], [link], [link]. Másik lehetőség a clean install, ha esetleg mégis opció.

(#108489) venom8888:
Na tessék, eddig már kb. 3x írtam le, hogy a Windows Update, a szükséges frissítések telepítése legyen az első, de végül csak átment. :C

[ Szerkesztve ]

(#108489) venom8888


venom8888
őstag

Sikerult. Csinaltam egy nagy Windows updatet, es mukodik, nem tudom mi volt a baja,mert manualisan nem lehetett frissiteni a pendrivra vonatkozo illeszto programokat,de ez a nagy WIn update meg csinalta. Koszonom mindnekinek a turelmet,es a segito keszseget. :)

(#108490) Lauda válasza steele80 (#108487) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig a pendrive lesz a szar

Úgy néz ki mégsem.

(#108491) gthomma válasza Sanyi.mTs (#108477) üzenetére


gthomma
senior tag

slmgr -dlv
slmgr -rearm: visszaállítja a türelmi időt, ha még nem aktiváltuk volna a rendszert. Maximum 3-szori alkalom, tehát 120 nappal tolhatjuk ki a rendszer aktiválását, próbaverziós (90 napos) rendszer esetén csak 1x lehetséges a művelet, tehát 180 nap.

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#108495) liszi70 válasza gthomma (#108491) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Maximum 3-szori alkalom, tehát 120 nappal tolhatjuk ki a rendszer aktiválását, próbaverziós (90 napos) rendszer esetén csak 1x lehetséges a művelet, tehát 180 nap."

Utána következnek a kemény szankciók. Például nem tehetünk be háttérképet. :DDD (Természetesen az enyém aktiválva van, mielőtt még azzal vádolnátok, hogy önigazolásból poénkodom el a dolgot. :) )

(#108496) pendre54 válasza Geth (#108486) üzenetére


pendre54
addikt

No, ilyet mutat, de nekem ez kínai, abból is a kantoni nyelvjárás :D .

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#108498) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Meg tudnátok mondani hogyan távolítsam el, vagy megnézhessem mi foglalja a 160 gb-ot, amellett hogy kb. 100 gb a két telepített játékom? a programok telepítése törlése nem mutatja a maradék 60 gb-ot, a lemezkarbantartó, szintén nem.
[kép]

[kép]

Ezt találtam még, ami hasonlít a problémámra.

[ Szerkesztve ]

(#108499) Geth válasza pendre54 (#108496) üzenetére


Geth
addikt

VEN_10DE&DEV_1ADB
Ez valami NVIDIA cucc, gondolom Geforce van/volt a gépben, a driver ezen része viszont nem települt rendesen/stb.
Friss driver és DDU letölt, net kikapcs, safe mode, DDU clean, normál módban előre letöltött friss driver telepít, net visszakapcs és megoldódik :)

(#108500) Joker88


Joker88
őstag

hmm.hmmm...

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.