Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108351) King Unique válasza zozo1976 (#108327) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows alól nem megy a vírusirtás, a Defender offline vizsgálata sem, akkor meg lehet próbálni pendrive-ról bootolt live rendszer alól, szinte mindegyik antivírus szoftver készítőjének van ilyen megoldása.

Ha az újratelepítés mellett döntesz és Windows 10-zel előtelepített a laptop, akkor azoknál alapesetben szokott lenni recovery partíció [kép], azon van a gyári lemezkép, egyes modelleknél külön fizikai kapcsoló a visszaállításhoz [kép]. Valamint a Windowson belül is van lehetőség alaphelyzetbe állítani a gépet minden elem eltávolításával, sőt a gyári recovery partíció megléténél lesz egy 3. is, a factory reset a gyári állapotba.
Ha a klasszikus újratelepítés mellett döntesz és nem gond a rendszermeghajtó esetleges törlése, akkor ahhoz kell egy telepítési adathordozó (pendrive), arra kiírni a letöltött ISO-t, stb., vannak ehhez különféle leírások, segédletek. Példák: [link], [link]. Ez az előbbi módszernél adott esetben gyorsabb lehet, valamint naprakészebb rendszert eredményezhet, ha a gyári lemezkép egy régebbi Windows 10-verzióra állít vissza. Az aktiválás nem téma, az így is, úgy is rendben lesz. Előtelepített gépeknél BIOS OEM Key esetén alapértelmezetten az annak megfelelő kiadás kerül a telepítésnél kiválasztásra és telepítésre, majd később automatikusan aktiválódni fog a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#108352) cigam válasza Downsampling (#108334) üzenetére


cigam
félisten

- Kapcsold ki az SMB1-et a W10-ben.
- Intézőbe írd be a NAS nevét vagy IP címét ( \\NASneve )
- Mappold fel Z: meghajtónak, vagy a megosztásról készíts egy parancsikont az asztalra.
Így kikapcsolt SMB1-el is eléred. Nem tudom letesztelni, mert nincs smb1-es gépem.

Vagy ha ez nem működik, legalább készíts időnként offline mentést a fontos adatokról. (Nem csak a zsarolóvírusok miatt, hanem HW hiba/véletlen törlés miatt is tünhetnek el adatok a NAS-ról.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108353) Brekkk


Brekkk
senior tag

Eredeti WIN7 pro licensz van a HP gépemen.
Feltettem a WIN 10 pro-t és beírtam a WIN 7 pro kódját az aktiváláshoz.
A rendszer aktiválta a WIN 10-et a 7 kódjával.
Akkor ez most legális WIN 10 pro licensz lett?

(#108354) Cs1csó válasza Brekkk (#108353) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K
De tovább vinni erről a gépről már lehet macerás lenne a Windows 10-et.

(#108355) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Sziasztok

Vettem Win10 Pro retail kulcsot . Aktiválom - aktiválás folyamat lezajlik , Aktiválva és ezt a sorszámot adja be ellenőrzéskor, holott nem igazán ezt adtam meg , azaz nem ezt a kulcsot ! Ilyenkor mi van ? Vagy hol van elrejtve az igazi kulcs a rendszerben ?

Nekem is ezt adja rákereséskor:

Természetesen friss a telepítés:

[ Szerkesztve ]

(#108356) krealon válasza cigam (#108352) üzenetére


krealon
veterán

"- Kapcsold ki az SMB1-et a W10-ben.
- Intézőbe írd be a NAS nevét vagy IP címét ( \\NASneve )
- Mappold fel Z: meghajtónak, vagy a megosztásról készíts egy parancsikont az asztalra.
Így kikapcsolt SMB1-el is eléred. Nem tudom letesztelni, mert nincs smb1-es gépem."

Onnan indult ki a tema, hogy egy elavult ZyXEL NSA320s NAS-t kellene elerni, ami csak SMB v1-et tud.
Igy a javaslatod sajnos hasztalan. :(

(#108357) norti válasza _DiEGO_ (#108355) üzenetére


norti
addikt

Windows 10-en nem fogod látni a kulcsod, így tudod kinyerni az eredetit.

(#108358) Dragon3000 válasza krealon (#108356) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem hasztalan a javaslata, mert én is így használtam sokáig egy zyxel nsa325v2-t, ami jelenleg bátyámnál üzemel így. Hálózati meghajtónak felcsatolod, ahogy írták és kész is.
Jelenlegi nasom minden hdd-jét így érem el a gépemen.
PL (NAS_NEVE helyett a nas ip címe is jó):



Más eszközökkel is működik, ha így megadom az elérési útvonalat.

[ Szerkesztve ]

(#108359) cigam válasza krealon (#108356) üzenetére


cigam
félisten

Visszafelé nem kompatibilis?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108360) King Unique válasza Brekkk (#108353) üzenetére


King Unique
titán

Ez az ingyenes váltási lehetőség hivatalosan már rég megszűnt, de technikailag még mindig működhet és általában működik is, amiről korábban is cikkeztek. Ugyan a linkelt cikk végén van egy megjegyzés a hátáridőn túli frissítés elvi jogtisztaságára vonatkozóan, de egyrészt ha tartósan aktivált most a W10, akkor az a része rendben, másrészt ha a Microsoft továbbra is simán engedi, akkor az nem igazán a felhasználók hibája. Ha korábban, az ingyenes időszak alatt már történt azon a gépen sikeres W7 —► W10 upgrade és aktiválás Pro kiadásnál, akkor viszont az előbbi sem téma.

(#108355) _DiEGO_:
De hisz amit linkeltél, ott le van írva a lényeg, amiről itt a topikban is volt szó (példa). Azaz esetedben a mellékelt screenshotok alapján az általános kulcs, a Generic Key van bent a rendszerben. Amúgy meg sikeresen aktiválódott a W10, ismered a megadott termékkulcsot, akkor mi a gond? :D

(#108361) _DiEGO_ válasza norti (#108357) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Maga a kulcs természetesen előttem itt van , nemrég telepítettem , képen látható :K de miért nem azt mutatja/látni :F Miért nem azt olvassa ki AIDA64 is :F
B***Q - 3***J - J***2 - W***G - M***H

(#108362) _DiEGO_ válasza King Unique (#108360) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha ez így van rendben , akkor köszi hogy ez így van rendben, azaz így normális :))

A fa meg a szom is kivan akkor a MS -al :K

Köszi a helpet :R

(#108363) Doky586 válasza krealon (#108356) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én a (#108292) hsz alapján úgy értelmezem ezt a SMBv1 mizériát, hogy csak akkor fontos a tiltása az otthoni LAN-on ha legalább 2db windows gép van rajta. Mert csak win fertőz másik wint. Android telefonok és tabletek, linux NAS-ok nem hordoznak ezt kihasználó vírust és nem is fertőzhetőek meg..

Ha nem így van szóljatok..

[ Szerkesztve ]

(#108364) Geth válasza Doky586 (#108363) üzenetére


Geth
addikt

De pl. androidos telóról a Win-es gép(ek) már törhető(ek).
(A linken hozott példára elvileg van javítás, csak példaként hoztam fel, de a mondanivaló szerintem érthető: vannak befoltozatlan rések az SMBv1-en, akkor azt kihasználó kódot sokféle platformon elő lehet állítani.)
Egy a lényeg: ha SMBv1 van a hálózaton, nagyon körültekintően engedj be bármilyen eszközt a hálóra úgy, hogy elérhet SMBv1 klienst/szervert.

[ Szerkesztve ]

(#108365) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, nem tudom a legmegfelelőbb topicban teszem e fel a kérdést, de Win 7-en szeretnék mappákat megosztani úgy, hogy Win 10-ről is el tudjam érni. Na mármost ez sikerült is, de csak úgy működik, ha "mindenki"-vel megosztom a mappát (olvasás vagy írás is), de szeretnék valamivel biztonságosabb módszert találni, mivel néha megjelenik az az üzenet, hogy más felhasználó jelentkezett be a gépre, és kijelentkeztet, majd kéri, hogy jelentkezzek be, és kijelentkezteti a másik felhasználót...Valaki tényleg hozzáférhet ilyen mód a géphez? A wi-fihez csak a router alján lévő jelszóval tudok csatlakozni.

Fancy quote placeholder

(#108366) CirrMee válasza King Unique (#108360) üzenetére


CirrMee
addikt

Ugyan a linkelt cikk végén van egy megjegyzés a hátáridőn túli frissítés elvi jogtisztaságára vonatkozóan (...)
(...) a Microsofttól beszerzett (!!!!!!!!!) digitális licenc törvényi szempontból
nem lesz jogtiszta.

Hogyne. A licenc kezelője szándékosan illegálissá teszi. Jó kis mese habbal.
Hiába no, amióta egy mocskos pártpropaganda lett az a portál, minden értelmes újságíró elmenekült onnan, beleértve a tech rovatot is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#108367) King Unique válasza CirrMee (#108366) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom az megvan-e, hogy az ingyenes frissítési ajánlat hivatalosan határidőhöz volt kötve, ami az első fázisban 2016. július 29-én lejárt. Ez szerepel a hivatalos weboldalon is [kép]. Utána volt az akadálymentesítő technológiát használók számára további ingyenes váltási lehetőség eredetileg 2017. december 31-ig, ami végül 2018. január 16-ig lett kitolva. Utána viszont hivatalosan már végképp megszűnt az ingyenes váltási lehetőség és nem nagyon lehetett olyan hivatalos leírást találni és olvasni, ami a hátáridőn túli, újonnan indított (korábban meg nem szerzett digitális jogosultság) ingyenes váltás legalitását megerősítette volna. Vagy te talán tudsz ilyet mutatni??? Vagyis kérdéses lehet, hogy utána mennyire oké, még ha technikailag továbbra is működik. Aztán ha sikerült értelmezni a leírtakat, akkor abban a hozzászólásban az is szerepel, hogy technikailag továbbra is működhet/működik az ingyenes váltás, digitális licenc keretében aktivált lesz 7/8.1 —► 10 upgrade, kulcsos telepítés után a W10. Valamint ha a Microsoft továbbra is nyitva hagyja a kiskaput, akkor az az ő felelősségük és esetlegesen nem a felhasználókon kell utólag számon kérni.

[ Szerkesztve ]

(#108368) cigam válasza King Unique (#108367) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan. Anno végigsöpört az Interneten, hogy ingyenes lett az Adobe CS2, mivel szabadon letölthető, és aktiváló kulcsokkal együtt. Pedig ez nem igaz. Az Adobe leállította a CS2-t aktiváló szervert, és a legális licence-el rendelkezőknek tette elérhetővé ezt a megoldást, ha újratelepítésre kerülne a sor. Attól, hogy valami elérhető, működik, letölthető, még nem válik automatikusan legálissá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108369) trialboj


trialboj
őstag

Hello,

Most raktam új wint, a hivatalos oldalról töltöttem az appot, az csinálta az usb keyt, de az a problémám hogy "csak" 1903 as verziót rakott fel. Holott már elérhető az 1909 is, persze nem mindenkinek, de ha megkapnám mástól azt az iso-t akkor érdemesebb az 1909 verziót feltenni, még melegiben, és nem izgulni rajta egy ideig?

Kösz

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108370) King Unique válasza trialboj (#108369) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem meglepő, mivel az MCT mindig az aktuális, a nagyközönség számára publikus verziót tölti le, abból készít telepítési adathordozót, ami jelenleg a 1903-as verzió. A 1909 MSDN-en érhető el, illetve ha ahhoz nincsen hozzáférésed, akkor az ISO pl. innen, valamint az UUP / UUP dump forrásokból tölthető le. Vagy megvárod a növő hét keddet (12.), állítólag akkor jön összesítő frissítésként 1903-ra a 1909. Ahol a lényeg pont az, hogy ez csak egy kisebb frissítés lesz, nem a korábban megszokott nagyobb funkciófrissítés.

(#108371) tomcat78


tomcat78
őstag

Sziasztok!
Van egy kis gondom a géppel. néhány napja baszakszik a net a gépemen. Pl nem megy az onedrive alkalmazás, uplay kliens (oda pl böngészőből sem tudok fel lépni). Telóról, másik gépről minden ok ugyan azon a hálózaton. Túrtam a netet és a gépet, hogy mi lehet a gond. Ebbe botlottam: schannel error 36876. Ez valami tanusítvány probléma. Elvileg megoldást is találtam rá, de vagy azért, mert hülye vagyok, vagy azért, mert elég régi, nem sikerült orvosolni a dolgot. A régit úgy értem, hogy teljesen ugyanazok a lépések nem kivitelezhetőek, mert nem ugyanazokat a lehetőségeket kapom, mint a leírásban. A dolog lényege, hogy az elvileg lejárt tanusítványokat törölni kéne. Improvizáltam... :D De semmi nem változott. :W

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#108372) Geth válasza King Unique (#108370) üzenetére


Geth
addikt

Olyannyira kisebb frissítés lesz, hogy a 18362.3__ (a pontos build szám most nincs előttem) óta már lényegében a rendszer tartalmazza az új feature-öket, csak azok ki vannak kapcsolva (és ugyanazok a CU-k is jók mindkét buildre).
A különbség a 20 kilobyte-os KB4517245 Enablement Package, ezt telepítve (vagy .wim esetén integrálva) vált át 1903-ról 1909-re.

(#108373) xeon forever válasza Cs1csó (#108354) üzenetére


xeon forever
addikt

Nalam ilyen problema nem volt...Egyik rendszertakaritas alkalmaval egy aktivalt w10-el mentem korbe az osszes gepen, es mindegyikkel gond nelkul elindult telepitette az uj eszkozoket az, is egy w7 rol volt upgradelve. Sot probabol klonoztam is es egyszerre ment 2 geprol, igaz kb 2 orat gondoltam nem huzkodom az oroszlan bajszat...

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#108374) vlevi


vlevi
nagyúr

Csak érdekesség képpen kérdezem, hogy ezt a beállítást vajon hol lehet elérni az új gépházban?

(#108375) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Hogyan lehet kikapcsolni,hogy a win10 ne jegyezze meg az előzményeket pl mpc-hc-nál vagy jegyzettömbnél?(gondolom más program is megjegyzi,de ezeknél vettem észre...)

(#108376) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
egy régi laptopra szeretnék CPU hőmérséklet figyelő appot.

(#108377) bazsi83vp válasza cooi11 (#108376) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Mivel egyéb igények nem születtek vele kapcsolatban: például ezt nézd meg

(#108378) ToBeY válasza ToBeY (#108375) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Megtaláltam a megoldást!

(#108379) cooi11 válasza bazsi83vp (#108377) üzenetére


cooi11
senior tag

Ilyenre gondoltam.
Köszönöm szépen. :R

(#108380) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Windows 10 enterprise telepítése laptopokra, mennyire gyakori eset, hogy a rendszerhangok automatikusan kikapcsolva maradjanak? Illetve Windows frissítésnél, az 5.1 , 7.1 hangbeállítás elállítódik. Találkoztatok ilyen jelenséggel? Köszönöm

J.M.

(#108381) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Üdv.. adott egy laptop integrált Gobi2000 3G/GPS modemmel windows 10zel telepítve... beállítottam windows 10ben a hozzáférési pontot,de az istenért sem akar csatlakozni, mindig azt írja,hogy állítsak be hozzáférési pontot...pedig be van... a poén, hogy van egy gyári csatlakozás kezelő appja, azzal meg gond nélkül megy. A másik gondom, hogy ha bekapcsolom a laptopot, akkor nem érzékeli a sim kártyát se a win10 se a kezelő app, csak ha repülő módba kapcsolom és vissza, Nem hardver hiba, mert windows 7 alatt gond nélkül megy... valakinek valami ötlete?

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#108382) Downsampling válasza cigam (#108352) üzenetére


Downsampling
senior tag

Megpróbálom, de mivel nem igazán értek az ilyesmihez, kétséges a végeredmény.
Köszönöm.

(#108383) cigam válasza st3v3np3t3r (#108381) üzenetére


cigam
félisten

Kiesett a pikszisből, már nem támogatott, nincs hozzá új driver, ami illeszkedik a W10igényeihez. W7 a max amit támogat hivatalosan. Csak a szerencsén múlik, hogy működik-e:
WDI (WLAN Device Driver Interface) is the new universal WLAN driver model for Windows 10. WLAN device manufacturers can write a single WDI miniport driver that runs on all device platforms, and requires less code than the previous native WLAN driver model. All new WLAN features introduced in Windows 10 require WDI-based drivers.
Vendor-supplied native WLAN drivers continue to work in Windows 10, but functionality is limited to the version of Windows for which they were developed.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108384) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!
Van akinek ki van kapcsolva a Windows Update?
Milyen hátrányok, és előnyei vannak?

Visszaolvasva több a hátránya. ;]

[ Szerkesztve ]

(#108385) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Az asztali gépemen és a laptopomon is W10 van, ugyanazzal a microsoft accounttal vagyok mindkettőre bejelentkezve. A problémám az, hogy ha pl. laptopon áthelyezem a tálcát bal oldalra, akkor az aztali gépemen is átáll és fordítva. Hogy és hol lehet ezt kikapcsolni?

(#108386) cigam válasza K Norbi (#108384) üzenetére


cigam
félisten

Miért? Ki lehet kapcsolni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108387) zolee001 válasza icecave (#108385) üzenetére


zolee001
őstag

Settings-Accounts-Sync settings

(#108388) st3v3np3t3r válasza cigam (#108383) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem wlan eszközről van szó,hanem wwan
Sierra Wireless Gobi2000 HSUPA/NMEA GPS modul

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#108389) icecave válasza zolee001 (#108387) üzenetére


icecave
nagyúr

Meg is van, köszönöm, rossz helyen kerestem. :R

(#108390) klambi


klambi
addikt

Szevasztok!

Futott már bele, valaki olyanba, hogy se w10 se w8 se w7 nem akar felmenni e gy laptopra.
w10 volt fent de hdd-ssd csere lett. Valamint úgy kaptam, hogy már fagyott a rendszer töltésekor is és loop boot ot csinált. Ram test nem adott, hibát 2x is futott memtest, nem jelzett hibát.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#108391) K Norbi válasza cigam (#108386) üzenetére


K Norbi
addikt

Szerintem tuti ki.
Ez egy windows bármi megoldható. :D

Sajna én nem értek hozzá :(

(#108392) cigam válasza st3v3np3t3r (#108388) üzenetére


cigam
félisten

Nem mind1? Egy majdnem 10 éves kártyról van szó. Huncut gondolat sem volt a W10 (és annak driver modellje) Szerintem egyszerűen nem tudja kiszolgálni a W10-et.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108393) cigam válasza K Norbi (#108391) üzenetére


cigam
félisten

Természetesen, de nem egy kattintás a frissítéskezelőben, mint régen. Amúgy a javítás a hibás/sérülékeny programokat javítja ki cseréli le. Miért lenne jó ha ezeket letiltod?
(Most tekintsünk el attól a gyomorgörcstől hogy a következő frissítés mit fog elk..ni ;] )

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#108394) Csupingo válasza klambi (#108390) üzenetére


Csupingo
veterán

Secure boot kikapcsolást próbáltál már biosban? Legacy és uefi módban se települ?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#108395) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Erre van valami megoldás? Hogy ne menjen 100%-on állandóan a processzor?
Válaszokat előre is köszönöm! :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#108396) CirrMee válasza King Unique (#108367) üzenetére


CirrMee
addikt

Utána viszont hivatalosan már végképp megszűnt az ingyenes váltási lehetőség és nem nagyon lehetett olyan hivatalos leírást találni és olvasni, ami a hátáridőn túli, újonnan indított (korábban meg nem szerzett digitális jogosultság) ingyenes váltás legalitását megerősítette volna. Vagy te talán tudsz ilyet mutatni??? Vagyis kérdéses lehet, hogy utána mennyire oké, még ha technikailag továbbra is működik.

Már megbocsáss, de ha jogi környezetben jártas vagy, akkor tudhatnád, hogy ha a licenc kezelője barmol el valamit egy legális példánnyal, akkor azért a felhasználót nem hibáztathatja senki. Pláne, ha szándékosan hagyja az upgrade -t. Aztán lehet folytatni a sort azzal, hogy nem csak mezei felhasználók lépnek feljebb azóta is, hanem magán és állami cégek, intézmények, szóval lassan a fél ország illegális lenne.

Szóval ne gyere azzal a mesével, hogy a világ egyik legnagyobb szoftver fejlesztője elfelejtette, hogy már nem kellene engedni az ingyenes upgrade -t.

Nincs kedvem sokat keresgélni, szóval megállok az első találatnál (PCGuru):
(...) Nyitva maradt viszont egy lehetőség. Ehhez nem kell mást tennünk, mint felmenni a Microsoft ’Accessibility’ oldalára és bepipálni a jelölőnégyzetet, miszerint használunk kisegítő lehetőségeket, melyeket alapból látás, vagy egyéb, permanens sérüléssel, hátránnyal küzdő embereknek találtak ki. De ide sorolható például a billentyűzet gombkombinációk használata, melyet azért nem kevesen használnak. Viszont hogy ez mennyire etikus, azt mindenki döntse el maga, minden esetre a Microsoft sem igyekszik nagyon tenni ellene, hiszen így még többen válthatnak ingyenesen Windows 10-re. Viszont a határidő szerint ennek is vége lesz 2017 december 31-én.
De nincs ok aggodalomra, még ezután is lehetséges lesz, hogy az eredeti Windows 7 és 8.1 példányunkat frissítsük. Ehhez nem kell más, mint egy eredeti termékkulcs. Hogy ennek a határideje mikor jár le, arról egyelőre nem beszéltek a vállalat munkatársai. Így vagy úgy, de lassan megéri Windows 10-re váltani, hiszen a folyamatos frissítés naprakészen tartja operációs rendszerünket, és javítja a védelmét olyan komolyabb támadásokkal szemben, mint a mostanság népszerű, rosszindulatú zsarolóprogramok."

Gyönyörűen kivehető, hogy a m$ szerint szándékosan nincs zárva a kapu.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#108397) st3v3np3t3r válasza cigam (#108392) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

de a gyári kezelő appal meg jó? csatlakozik? egyedül a win10 saját kapcsolatkezelőjével nem?! :DDD érdekes, hogy driver hibára gondolsz :DDD

Másik gondom...
Microsoft Visual C++ Runtime Library
Runtime Error!
Program: blabla bla....
van néhány app ami ezzel a hibával indul
Jelenleg a Half-Life2 nem hajlandó működni rendesen

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#108398) Cs1csó válasza st3v3np3t3r (#108397) üzenetére


Cs1csó
félisten

Friss Windows telepítés után ezt szoktam először telepíteni: MultiPack Visual C++ Installer
a 2.4-es verziót Windows 10-re.

(#108399) st3v3np3t3r válasza Cs1csó (#108398) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem friss telepítés...
licencelt(eredeti) win7pro-t frissítettem MCT-vel Win10re

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#108400) cigam válasza st3v3np3t3r (#108397) üzenetére


cigam
félisten

Nem hiba inkább csak nem készítették fel arra, hogy miként kezeli (hogyan áll szóba)az eszközökkel a W10. Namost az lenne meglepő, hogy a saját programja nem lenne képes kezelni(szót érteni vele).
A drivereknek is fejlődni, alkalmazkodni kell a Windows különböző verzióihoz. Az nem elég hogy anno készítettünk egyet és az majd a következő kiadásokon is működni fog. Azt folyamatosan fejleszteni (kellene) hogy az új kiadások elvárásaihoz igazodjon. Általában A Windows-ok visszafelé kompatibilisek egy bizonyos mértékig. De ez nem jelenti azt, hogy minden előző generációs programmal együttműködik. Pl. ma már megköveteli hogy digitálisan aláírt hitelesített legyen.Lehet csak bekapcsolni nem tudja, nem fut le az eszköz inicializálása, amit a gyári program meg tud oldani, és onnantól kezdve már tudja használni kommunikálni a kártyával. N+1 oka lehet miért nem működik, de ez egy logikus magyarázat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.