Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83851) Integrale válasza kory24 (#83850) üzenetére


Integrale
veterán

Nézd meg, hogy az izzó az belevaló-e, szerintem nem. Az Alfánál egyszer én sem figyeltem, és nem személyautó izzó került bele (12V), ilyen volt a fénye mint a tiednek.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#83852) kory24 válasza hacki87 (#83849) üzenetére


kory24
őstag

Akkor ez a kocsi éjjel nem használható?

(#83851) Integrale

Hogy nézzem meg?
Könnyen szét szedhető?

"Biztosítékok stb rendben vannak?"
Ezt, hogy tudom ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#83853) BigBlackDog válasza kory24 (#83850) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Hmm... Ez úgy tűnik, hogy üvegbúra. Szóval a mattulást kizárnám.Esetleg nem lehetséges, hogy a foncsorod megvakult (a fényes, tükrös felületkezelés lepattogzik belülről a paraboláról)? Ha belenézel (nappal, lekapcsolt lámpánál), akkor homogén a tükrös felület?

[ Szerkesztve ]

(#83854) EQMontoya válasza Richard! (#83824) üzenetére


EQMontoya
veterán

Legalább vilike ríl, nem fék! :)

Same rules apply!

(#83855) Integrale válasza kory24 (#83852) üzenetére


Integrale
veterán

Mivel világít, így a biztosíték jó, kiveszed az izzót a helyéről, és megnézed a rajta levő feliratokat.

"Bad reklám is reklám too"

(#83856) hacki87 válasza kory24 (#83852) üzenetére


hacki87
senior tag

Én megszoktam, hogy ennyit tud.

(#83857) kory24 válasza hacki87 (#83856) üzenetére


kory24
őstag

Jó, de így nem lehet vezetni, olyan mintha fel se lenne kapcsolva semmi...

Majd holnap nappal megnézem a foncsort.

(#83858) Integrale válasza kory24 (#83857) üzenetére


Integrale
veterán

Látszik a képeken is, ez kb helyzetjelző szint. :DDD

Arra még nem válaszoltál, hogy ha kívülről nézed az autót, bent ülve pedig valaki tekergeti a bajuszkapcsolót, történik bármi változás a lámpában?

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#83859) Mágus2 válasza kory24 (#83850) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Midkét tomptottat cseréld ki, ki vannak égve. :DDD

(#83860) kory24 válasza Integrale (#83858) üzenetére


kory24
őstag

nem történik semmi ha állítom a azt a kapcsolót.
0,1,2,3 állása van

(#83861) kory24 válasza Mágus2 (#83859) üzenetére


kory24
őstag

Igen?

És akkor ez, amit leljebb ajánlottak jobb lesz?

Osram Night Breaker Unlimited

Meg majd holnap nappal megnézem a foncsort vagy mit :)
ha azzal is baj van azt is lehet venni másikat? vagy csak bontóból?

(#83862) bitpork válasza kory24 (#83850) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mivel nappali most nincs, ezért nehéz megmondani h az búra a rossz vagy a foncsor.
A kocsi előtt milyen a vetített képe a lámpának ha egyáltalán látszik valami?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#83863) Integrale válasza kory24 (#83860) üzenetére


Integrale
veterán

Az a magasságállítás, pontosabban a fénykévének a magasságát állítja. A bajuszkapcsolót tekerd, első tekerés helyzetjelző, második tompított, meghúzod reflektor.
De nekem a közeli képeken a fénye is kevésnek tűnik, kb így világít egy helyzetjelző.

bitpork: üveg búrás, minimálisan tud mattulni, de ennyit nem fog a fényerőn.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#83864) kory24 válasza Integrale (#83863) üzenetére


kory24
őstag

ja az index kar a bajusz kapcsoló? :)

Kipróbáltam most úgy is

0 - ás ugye nem világít
1 - állás igen a helyzetjelző
2 - tompított (előre tolva így távolsági)

De hiába tekerem tompítottra, csak villan (gondolom vált) de ugyanolyan fénye van mint helyzetjelzőként.



(#83862) bitpork

Nemigazán jut el a fény a földig, tompított = helyzetjelzővel :(

[ Szerkesztve ]

(#83865) Integrale válasza kory24 (#83864) üzenetére


Integrale
veterán

Abban a pillanatban amikor áttekered, és írtad, hogy villan, de nem történik semmi, akkor nagyobb a fény? Tehát a villanás alatt azt érted, hogy a lámpa felvillan, de elhalványul?

"Bad reklám is reklám too"

(#83866) Debilon válasza kory24 (#83864) üzenetére


Debilon
addikt

és ha el is indítod az autót? némelyik álló motorral csak helyzetjelzőn világít akárhova tekered

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#83867) kory24 válasza Integrale (#83865) üzenetére


kory24
őstag

Nem lesz nagyobb a fény, hanem csak mintha egy tizedmásodpercre ki lenne kapcsolva helyzetjelző majd vissza.

(#83866) Debilon

Azt most nem néztem, de szerintem akkor se erősebb fénye, mert szinte semmit nem láttam az úton.....

(#83868) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Tompított biztije nem égett ki?? Vagy ezt már néztétek? Csak beböfögtem, mert 5 perce azon röhögök, hogy brumi le akar engem beszélni a Fókáról, és hogy Vili buszán ma nem volt fake :DDD

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#83869) kory24 válasza Tsebacsi (#83868) üzenetére


kory24
őstag

Ha a tompított biztosítéka kiég attól ugyanúgy van helyzetjelző meg távolsági?
Illetve akkor tompítottra kapcsolva nem 0 fénynek kellene lennie?

Én nem értek sajnos hozzá.

A biztosítékot hol kell ellenőrizni? :)

(#83870) Integrale válasza kory24 (#83869) üzenetére


Integrale
veterán

Tompítottra kapcsolva továbbra is égve marad a helyzetjelző. Biztosítékokat a bal térdednél egy fiókos részen találod. Ott van egy 15 biztosítékból (vagy annyi foglalatból) álló biztosítéktábla, a 4-es (vízszintesen) a bal tompítotté, a 8-as pedig a jobb oldalié, illetve a fényszórómosóé és a magasságállításé is egyben.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#83871) kory24


kory24
őstag

Köszi, holnap megnézem a biztosítékot.
Hátha csak annyi baja van.

(#83872) tomcsi23 válasza kory24 (#83860) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez egy olyan lámpa lesz, ami csak nappal használható. :(

;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#83873) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó.

Mostanság erős késztetést érzek egy bizonyos márka birtoklása iránt.

Porsche... Régóta fertőz engem és mivel a Classic vonal irtózatosan drága, így a Boxster került látótérbe :D

Van valahol erre vonatkozó fórum?

/ Persze nem új ;]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83874) Tsebacsi válasza kory24 (#83871) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha ezt eddig nem mondta egyik okos se, akkor ne velük szereltesd a verdád :D

1. Égő rendben van-e
2. Bizti okés-e

Anno a segg autószerelők is ki akartak velem cseréltetni izzót, azt hoppá, csak a biztivel volt baj. Máskor meg nem tűnt fel nekik, hogy anno lehúztam a csatlakozót róla és elfelejtettem visszatenni. Azért ellenőrizd azt is, ha az se volt megnézve.

(#83873) Duliee: Ha ennyi felesleges pénzed van, inkább add Vilinek, hogy vehessen végre egy Model 3-at, azt majd mindig kölcsönkunyeráljuk tőle. Persze "teletankolva" kapja majd vissza :DDD

Szerintem felejtsd el a Porsche vonalat. Qru is körülszaglázta a témát, és úgy menekült, mink akit kergetnek. Irdatlan drága minden, kezdve a szervizt...

Magus: Semelyiken, nem is állítottuk. Attól még ki lehet égve mind a kettő :)) Pont annyi esély van rá, mint hogy mind a két égő ki legyen égve egyszerre...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#83875) Mágus2 válasza Tsebacsi (#83874) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

A két tompított melyik autóban van egy biztosítékon, csak mert én még olyan autót nem láttam. :U Bal és jobb külön van, biztonsági szempont. Ha ilyet láttok, gyújtsátok fel azt a japán szart.

Olyat már láttam, hogy mindkét H4-ben egyszerre égett ki a tompított itzzószál. Ha nincs is kiégve, de sokat világított, elég benne a szál és nem ad megfelelő fényt. Ne vezessétek félre, vagy cseréli a két izzót, vagy vegyen egy fehér botot, azzal tapogassa az utat.

[ Szerkesztve ]

(#83876) Graphics válasza Tsebacsi (#83874) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Boxster tán még élhető , Qru is Jazzt használ mint én :D

Vagy megalkuvás és második genes Jazz lesz. De abban nincs boogiee.

Audi 80-ast viszont nem akarom eladni ..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83877) Tsebacsi válasza Mágus2 (#83875) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Olasz autó ez, a Punto is ette az izzókat, pedig olyan okos rendszer volt benne, ha levetted a gyújtást kialudtak a fényszórók, a hülye németjapánok csak bimbammolnak :P
"vagy vegyen egy fehér botot, azzal tapogassa az utat." Jó ezen most sírtam picit :C

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#83878) Jorus válasza tomcsi23 (#83872) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van az a sztori a pici denevérről, Kikoról, aki fél a sötétben az is mien cuki már. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#83879) molnarpeter válasza Graphics (#83873) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Index fórumon van aktív topikja, igazából IMS bearing megelőző javítást érdemes belekalkulálni, meg soft top rendbehozatalt, esetleg hard top. Fenntartás sok tényezős játék, nyilván nem Trabant :D

Izzó témához: nem lehet, hogy fejjel lefelé van bent az égő? :DDD

(#83880) tomcsi23 válasza Jorus (#83878) üzenetére


tomcsi23
veterán

Zseblámpás denevér?! Keblemre! :DD :C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#83881) EQMontoya válasza Mágus2 (#83875) üzenetére


EQMontoya
veterán

Japán szarban is külön van, nyugi. Elég életveszélyes is, lenne, hogy ha egy bizti le tudná csapni a teljes világítást.

De ez amúgy is olasz szarnak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#83882) #94529552 válasza kory24 (#83836) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha 1,5 évig állt, akkor mielőtt rendszeresen használatba veszed, először egy szakműhelybe/szervizbe kellene vinni, ahol az egészet átnézik, a szükséges vétel utáni karbantartást megcsinálják, ami az összes folyadék, és szűrők, vezérműszíj cserével jár, + egyéb dolgok szükség szerint.
(Érdekes, hogy ezek a teendők még nincsenek benne a Milyen autót vegyek c. topik összefoglalóban sem.)

Ha csak tűzoltást akarsz, akkor egy olyan helyre viszed, ahol van fényszóró beállítást ellenőrző készülék, ahol rendbe teszik a világítást, beleértve a motoros magasság állítást is.

[ Szerkesztve ]

(#83883) MunezXBK válasza Jorus (#83878) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Oan.

(#83884) kory24 válasza #94529552 (#83882) üzenetére


kory24
őstag

Ezeket az eladó megtette.
Akksit is megmérette, olajszintek is beállítva, fagyálló stb.

Volt vele nemrég egy hosszabb utat (100km+), azelőtt elvitte szerelő, csak gondolom ez nappal nem tűnt fel nekik, ahogy eddig nekem sem....

Sőt még újra akarta festetni is, mert tetején lakkhibás, de mondta neki szerelő ha úgyis eladja nem éri meg festetni , nem hozza vissza árát.

De egyébként igen, tervben van egyébként is, hogy elvigyem egy átnézésre :)

(#83885) kory24


kory24
őstag

Biztosítékokkal minden rendben.
De azért kicseréltem a 2 felelőst, de nem változott helyzet....

Akkor valószínűleg az izzók égtek ki?
De, hogy mind2.

majd nemsoká megpróbálom kiszerelni őket, elvileg Fiat Brava-ból nem nehéz

(#83886) Qru válasza Graphics (#83873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tipikusan az a kategória amit nem megvenni drága... De járd körbe a témát ha nem kell egy teljes értékű autó (tehát nem baj ha nem fér be a család vagy egy zsák krumpli amit a piacon vettél) akkor azért vannak értelmes vételek. Alkatrész drága ha rutinos ebay-es vagy akkor azért egész jó áron tudsz szerezni hozzá ezt-azt ([link]).

Én nem mertem belevágni így vettem egy Imprezát helyette végül. Ahhoz is drága minden de legalább nem megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#83887) Graphics válasza Qru (#83886) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebay még oké, csak kérdés mi lehet a drága a 986-os szériában.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83888) -v- válasza Graphics (#83887) üzenetére


-v-
addikt

Totalcaron valamelyik arcnak volt boxster, írogatott is róla cikkeket, amíg el nem adta .. keress rá.

kérdés mi lehet a drága a 986-os szériában

Minden? :D meg még szerelni is, mert középmotoros.

[ Szerkesztve ]

(#83889) Graphics válasza -v- (#83888) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, azt olvasgattam én is.

De újraolvasom még :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83890) -v- válasza Graphics (#83889) üzenetére


-v-
addikt

Vágj bele! Valaki vegyen végre valami rendes autót ;]

max. beszopod és jövünk röhögni :DDD

(#83891) Graphics válasza -v- (#83890) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó ,akkor veszek SDI Jazz-t ;]

Amit olvastam a Boxster-ről, igazából nem volt nagy elrettentés.

Hétvégén megyek élménynapos vezetésre , ott egy 911 lesz terítéken, az a baj, az csak el fog lökni a lejtőn... :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83892) Tsebacsi válasza Graphics (#83891) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem szabad engedni a sötét oldal csábításának. Vilinek is a valódi avatárja maga Darth Vödör, most csak inkognítóban van :P ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#83893) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok, múltkor valaki keresett refraktometert. Itt most van elfogadható áron. Tudom Kínából pár forinttal olcsóbb, de erre nem kell várni. [link]

(#83894) Qru válasza Graphics (#83887) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vili irja a tutit: minden. Jó a szűrő meg az olaj maga nem de a szerelés és egyéb alkatrészek... Amíg csak olajat meg szűrőt kell cserélni addig oké de ha van bármi egyéb az szopacs. Középmotoros és atomjaira kell szedni mindent körülötte, hogy hozzáférj rendesen és akkor is szűk szerelőalagutakon keresztül kell műtened. Már pedig ilyenkor ha nem akarsz szívni irány a szerviz ahol a rezsióraszámláló gyorsabban pörög majd mint egy kompresszorral hajtott rulettkerék.

Na már most egy ilyen idős autónál azért márt jönnek a bajok, nem azért mert szar hanem mert az idő vasfoga még egy Boxtert sem kímél, főleg amit rendeltetésszerűen használtak (halmozottan hátrányos ha a kiváló hazai utakon). Lengőkarok, féltengelyek, lengéscsillapítók, kormányösszekötő, hűtő lyukadás, generátor és ez még mindig csak a jéghegy csúcsa kb.
Arról nem is beszélve, hogy nézzél rá egy szett új garnitúra sportos abroncsot. Még ha csak egy belépő szintet is célzol meg az is eléggé zsebbenyúlós lesz. Célozzuk be a prémium alját azzal nem esel le az útról az első kanyarban a Pilisben de nem is a legdrágább. Gyors gúglizás biztos van olcsóbb csak a miheztartás végett:

Előre a 205/50R17: Hankook K117 Ventus S1 Evo2- 30,2K/db
Hátra a 255/40R17: Hankook K117 Ventus S1 Evo2 - 37,8K/db
És ha mondjuk rendeltetésszerűen használod két nyarat ha kibír. Ha keveset mész akkor esetleg hármat... :U És ez még nagyon nem a PilotSport szint.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#83895) Mágus2 válasza Qru (#83894) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Én meg azt mondom merjen ilyet venni. Most, amíg még van. Ne legyen már Vili, neki nem kell autó, ezért mindenkit lebeszél. Ha ez lenne az álmom, biztosan vennék egyet. :K

Mindegyik autóval van szívás, de nem mndegyik ad mellé élményt. Itt azért legalább kapsz valamit a szívásért cserébe.

(#83896) Graphics válasza Qru (#83894) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nos igen, sajnos mérlegelnem kell, az Audit sem használom... Viszont majd ha 40 körül leszek, akkor tuti nem lesz még ennyi időm se.

Vagy a másik opció, hogy nézek egy 2.8 V6-os Audi 80 Cabriót... Viszont az csak egy lesz a sok közül... Ott már nehezebb szép állapotot találni.

Egy Boxster, nos nekem már a Porsche, ha már 1967-es 911-re nincs pénzem :D , de még egy 912-re sem

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83897) Qru válasza Mágus2 (#83895) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Örülnék ha venne egyet, még úgy sem ültem Porkéban, csak felkészítem a várható költség vonzatára a dolognak, nehogy úgy járjon mint a szomszéd gyerek. Megvette a hőn áhított E46-ot aztán kb egy éve ott rohad a kertben mert megvenni volt zsé de üzemben tartani már nincs...

mod:

Duliee: Audi 80 Cabrio? Inkább a Porke. Felejtsd el amit írtam, vegyél egyet. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#83898) Graphics válasza Qru (#83897) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Audi már van, igaz egy Sedan TDI, és ezzel elégedett is vagyok, habár mindig lenne rá mit költeni, de így is 90%-ban gyári állapotú

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#83899) Magnum_ válasza Graphics (#83896) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kabrio kell, vagy porsche?
vagy a kettő együtt?

I humbly and respectfully decline™

(#83900) Graphics válasza Magnum_ (#83899) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem feltétlen kéne Cabrio, inkább Porsche kéne, de a Boxster a legolcsóbb Porsche, és ez viszont "Cabrio".

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.