Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81651) tboldi


tboldi
nagyúr

Beálltam én is a #bimmerkell-esek táborába, rögtön kettőt is vettem. :))
[kép]

(#81650) Jaffa75: Tényleg! Én az autót kerestem a vágóképeknél, de nem láttam. :D

[ Szerkesztve ]

(#81652) focvis válasza gzbotii (#81648) üzenetére


focvis
veterán

Mobilneted van? Waze van? Gondod nincs. :) (= nincs sok gondod)

@tboldi: a fehéret kérem 1:1 méretarányban. :D

[ Szerkesztve ]

(#81653) tboldi válasza focvis (#81652) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is elfogadnám, de csakis manuális váltóval. Marha jó volt ülni is benne a pozsonyi kiállításon. :P

[kép1] [kép2] - Nem, nem én ülök az autóban hosszú hajjal. :D

[ Szerkesztve ]

(#81654) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Szóval a fszkivan. REggel hatkor indulás BécsbA. M5ön elkap az eső. Kitart BécsbA-ig. Ott a parkoló-hotel reláció kb 200m , de ronggyá áztunk az esernyő ellenére. Visszaúton feszt ugyanúgy esett.
Iza nyomott egy pár másodperces videót a verbális bsztatás hatására, de csak a csendesebb pillanatban, mert különben úgy szorított minden kapaszkodót, hogy lehalt a keze. 100-110 között már a kocsi -a súlya ellenére- elkezdett minden irányba mocorogni. A kisebb súlyú gépek alig 70-80-nal mertek menni. 5 órát és pár évet vett el az életemből ez a szutyok idő.

tomcsi23: a lapátok viszont kiválóan vizsgáztak, megértek minden forintot :R

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81655) brumi1024 válasza bitpork (#81654) üzenetére


brumi1024
veterán

Bosoko?

(#81656) bitpork válasza brumi1024 (#81655) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

:K

MOD

Több helyen olyan esőfüggöny volt, hogy pl a szélerőművek első 2-4 méterét lehetett csak látni, de abból is csak a pályához legközelebb állót.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81657) Jaffa75 válasza bitpork (#81656) üzenetére


Jaffa75
őstag

de jó hogy nem ma mentünk... :Y :U

Asszem lett volna egy kis "úszkálás" a W204-gyel! :O

A lényeg hogy egyben megjártátok!! ;) :K

(#81658) gzbotii válasza focvis (#81652) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem szeretem ha a Waze navigal, isten háta mögötti kis falvakra terel a főútvonalról közepes forgalmnal...stb.
Trafit figyelni szoktam használni.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#81659) bitpork válasza Jaffa75 (#81657) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A sógorék természetesen egy sávra szűkítve várták a tőlünk kilépőket, volt vagy 15 perc mire egyesével sikerült átslisszolni :W Utána Bécsig volt 4-5 tereléses szűkítés. :U Úgy elkéstem mint a sicc :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81660) Tsebacsi válasza bitpork (#81659) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ott egy éve csinálják a pályát, azért van a szűkítés, már nem is vészes annyira, tavaly sokkal rosszabb volt, meg év eleje felé :P

A kilépés még fos tőlünk, de meg fog szűnni, bár ez már nem boldogít ha jól sejtem :)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#81661) gzbotii válasza bitpork (#81659) üzenetére


gzbotii
veterán

Egész Austria ilyen. Tavaly és tavalyelőtt is így mentünk végig. 40-100ig minden korlátozás van ott.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#81662) bitpork válasza Tsebacsi (#81660) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Már nem :B De kárpótol hogy óra szerint 130-klímával 10.3 ra jöttem ki úgy hogy BécsbA az átkozottul kevés parkolóhely miatt kalaf@száztam vagy 20 km-t (sok egyirányú és hát persze hogy a kellő iránytól csak elfelé visz :D ), és megetettem vagy 5 liter nyálat Teddyvel mire sikerült egy mélygarázst találnom a hotel Sacher-hez közel :(((

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81663) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Érdekes ez a google-maps. Votl ma egy M5-M3 végig köröm, térképen mutatta is szépen, hogy nem lehet M5-ről M0-ra felhajtani de mégsem vitt el másfele, hanem azt jelezte jó ez nekem így ahogy van...

Utolsó 10 km volt exta szívás, többi tűrhető volt a szakadó eső ellenére is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#81664) tomcsi23 válasza bitpork (#81654) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, reméljük nem repül le. ;]

:R

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#81665) bitpork válasza tomcsi23 (#81664) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mán hogy repülne le?! :F A hátsót meg beleszabtuk :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81666) focvis válasza gzbotii (#81658) üzenetére


focvis
veterán

Állítsd be a navigációs menüben, hogy a leggyorsabb útvonalat keresse; így csak akkor visz alsóbbrendű utakra, ha gáz van a felsőbbrendűn.

(#81667) Jorus válasza bitpork (#81654) üzenetére


Jorus
nagyúr

Asszony tegnap éjjel jött haza Győrből, reggel nem győztem kimasszírozni a vállaiból és a trapézizomból a görcsöt, úgy szorította a kormányt a f*s nyomvályús M1-esen éjszaka a szakadó esőben. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#81668) bitpork válasza Jorus (#81667) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ja wazz, megáll benne a fosch wasser. Olyan mint a tükörjég. Iza is nyomta feszt a féket az anyós oldalon amikor megmozdult Teddy fara-orra :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81669) tboy93


tboy93
nagyúr

Na, tegnap kiegett a GE Megalight Ultra 120 (H4), folyamatos lampahasznalattal 1 ev 7 honapot birt, ami ~18.000 megtett km-t jelent.

[ Szerkesztve ]

(#81670) gzbotii válasza tboy93 (#81669) üzenetére


gzbotii
veterán

Én is attól foschok, hogy kieg valamelyik izzó..hozzáférni kész katasztrófa, nem a benzinkúton csereli Pistike kategória.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#81671) EQMontoya válasza gzbotii (#81670) üzenetére


EQMontoya
veterán

Vettél volna japánt, azt lehet szerelni. ;]

Same rules apply!

(#81672) bajnokpityu válasza tboy93 (#81669) üzenetére


bajnokpityu
félisten

én tegnap raktam be egy pár h7eset, 152e kmnél járok. csak, hogy történelmileg pontos infóm legyen :)
mivel egy óra szerelés, remélem tartós lesz...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81673) gzbotii válasza EQMontoya (#81671) üzenetére


gzbotii
veterán

Lehet szerelni?
Eddig nekem azt mondták, azt NEM KELL :O

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#81674) xEon1337 válasza tboy93 (#81669) üzenetére


xEon1337
őstag

Egy másik topikba írtam 1-2 hónapja, hogy nekem is kiégett 10 hónap és ~12.500 km non-stop használat után az egyik Philips X-treme Vision +130% H7-es izzóm. Mondjuk a Volvón 2 perc / oldal kicserélni, szóval nem nagy történet, de inkább vettem Osram Ultra Lifeot, akkora különbség szerintem nincs köztük, hogy megérje a felárat meg szinte csak nappal közlekedek.

"Less but better" - Dieter Rams

(#81675) tboldi válasza EQMontoya (#81671) üzenetére


tboldi
nagyúr

Kivéve a Honda Jazz-t. 3 órát szoptam a két fényszóró és a két helyzetjelző izzó cseréjével. :D

szerk.: Bezzeg apum WagonR-én 5-10 perc alatt megcsinálom ugyanezt.

[ Szerkesztve ]

(#81676) #94529552 válasza gzbotii (#81670) üzenetére


#94529552
törölt tag

Így valahogy.

(#81677) kisza25 válasza tboldi (#81675) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2006 SKODA fábián szó szerint 1 kézzel cseréltem izzót (mondjuk 6 év alatt vagy 10x, ette az izzókat), i30 nyújtott lámpái miatt még az aksit is ki kellett szerelnem, hogy hozzáférjek :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#81678) tboldi válasza kisza25 (#81677) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Jazz (GD, 2002-2008) esetében így néz ki:

Ez így leírva nem tűnik túl bonyolultnak, de a való életben nem ennyire ideális a helyzet. Nincs lapátkezem, de alig fér be oda, mozgástér szinte semmi, és eleve ilyen hülye kitekert pózban kell benyúlni. Plusz útban van mindenféle vezeték, meg a lehajtott dobbetét is folyamatosan vissza akarja nyerni a formáját.
Szerintem nőgyógyászoknak tervezték ezt az autót. ;]

[ Szerkesztve ]

(#81679) #94529552


#94529552
törölt tag

Egy megrögzött BMW-s.(Tc)

(#81680) xEon1337 válasza tboldi (#81678) üzenetére


xEon1337
őstag

Volvo:

;]

"Less but better" - Dieter Rams

(#81681) bajnokpityu válasza xEon1337 (#81680) üzenetére


bajnokpityu
félisten

vitarának mivel tök üres a motortere, ezért a lámpa mögött van cirka 40cm üres tér, ott nem para.
mondeon meg lököst tartó műanyag patenteket kivenni, lámpatestet kivenni, takarót kipattintani,amdj izzócsere. kvázi esélytelen éjjel kettőkor árokparton.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81682) zolynet válasza Jaffa75 (#81650) üzenetére


zolynet
addikt

Tényleg. :B
Azért egy Teslától egy szotyis 2:20-as kör....fogjuk a szar gumira, ilyenkor azt kell. :DDD
Nekem az FK2 2:14-2:15ös utcai gumis köre is karcsú volt anno M. Norbitól.

Life is too short to stay stock!

(#81683) Jaffa75 válasza zolynet (#81682) üzenetére


Jaffa75
őstag

Elhangzott, hogy a Tesla csak az első körön volt az igazi, elnyúltak a gumik meg a fék is... :U
Az előbbit megértem, odaégette Wéber Gabi csúnyán a téli gumikat! :DD

Igaz a Tesla nem is erre van kitalálva, hanem hosszabb utakra...

(#81684) tboldi válasza xEon1337 (#81680) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Volvo előrelátó volt. Tudta, hogy sűrűn kell majd cserélni az izzókat. :))

[ Szerkesztve ]

(#81685) Reaper válasza bitpork (#81654) üzenetére


Reaper
őstag

Mi most voltunk Horvátban, odafele is megvolt a szakadó eső, köd, meg éjszakai sötétség délben, de vissza, na az durva volt. A Rijeka melletti magas úton, ami az öbölben körbe megy, na ott kaptunk jégesőt, a fejünk fölött villámlott, azonnal dörgött, persze a jóféle fehér aszfalton mentünk, kb 40nel csorogtunk, de még besz*rni sem mertem. Utána természetesen már "csak" folyamatos vízfal Zagrebig, éjszaka, sokszor köddel párosítva, az ablaktörlő maxon is nagyon kevés volt. A Zagrebiek mentek mint a barom, de szerencsére mindenki más kultúráltan közlekedett, így lehetett "vonatozni" kb 80nal, máshogy kb esélytelen lett volna, végtelen hosszú volt az a szakasz, tuti én is öregedtem pár évet, és nagyon örülök, hogy vizen jól teljesítő gummákat vettem a Kiára, de az ablaktörlőket tuti cserélnem kell, mert most, hogy használtam őket, elkezdtek rendesen csíkozni.

(#81686) Peter.70


Peter.70
őstag

Egy kis érdekesség a gyári fogyasztási adatok valódiságáról. [link]

(#81687) Qru válasza bitpork (#81654) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ne is mondd az autós találkozóról hazafelé konkrétan 80-al jöttünk vissza Pestre az M7-en.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#81688) bitpork válasza Peter.70 (#81686) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez messze nem csak a mérési ciklus valószerűségéről szól. Hanem Ferencről, aki olyan sötét hülye hogy egy b@szott nagy kocsit vesz kis motorral turbósítva 180 LE-re mert kell, ÉS még a kedvező fogyasztást is elvárja :W
Értem én , meg minden. De aki hülye, az hülye.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81689) lenko válasza bitpork (#81688) üzenetére


lenko
aktív tag

Pont annyit evett, mint egy haver LS460-asa. (4.6 V8) :DD

Az embereknek fáj az igazság!

(#81690) EQMontoya válasza bitpork (#81688) üzenetére


EQMontoya
veterán

Azért no, ne sarkítsunk már ekkorát!
Ferencnek tökéletesen igaza van. Azt mindenki tudja, hogy az autók 30%-kal többel esznek, mint ami rá van írva a sajtóanyagra. De a 90% többlet tényleg durva egy kicsit.
Az azért mégiscsak egy vicc, hogy egy 180 lovas, modern, turbós benzines ennyit zabál, hát ennyiből egy 3 literes sorhattal eljárt volna, még kevesebből is. Az meg azért erősebb lenne valamivel.
Szerintem ha 7.9 helyett 10-et evett volna, pont leszarja, kb. az a realitás. De a 14 liter vicc ilyen teljesítmény mellett.

Same rules apply!

(#81691) Jaffa75 válasza Peter.70 (#81686) üzenetére


Jaffa75
őstag

Na akkor Tsebácsi is kezdhet rettegni a Fóka miatt! :DD :DDD fogyasztási oldalról cseberből vederbe?? :U

(#81692) Qru válasza EQMontoya (#81690) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha oda-oda léptem az 1,8 tsi alattam bekért városban 12 liter lazán. :K És akkor nem nyeleztem csak dinamikusan közlekedtem de ez a 14 liter azért durva...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#81693) tboy93 válasza EQMontoya (#81690) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

Azon azért meglepődtem, hogy megnyerte a pert.

(#81694) bajnokpityu válasza bitpork (#81688) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igy igy. vagy csak szimplán b*sztak rendesen megcisnálni a térképet 2000es fordulat fölött (végülis miért ne tették volna, 2000fölött nemigen jár ciklus szerint)

érdekes a tc által szidott 1.8tsi 1200/1300kilós oktávban tényleg eljárt 7.5ös átlaggal, 200lóval... a negativ rekordot anya csinálta vele, 4.8. 200lóval,bazeg..

egyébként nem arra volt kihegyezve a per, hogy 2x annyit eszik valóságban, mint papiron, hanem, hogy padon se tudta megközeliteni az elvileg 1x már laborban kimért fogyit.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#81695) Tsebacsi válasza Jaffa75 (#81691) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nono, azért ez a cikk egy kirívó példáról beszél. Nekem egy 1.5-ös turbós fókám lesz, ami kb. annyit fog enni, mint a civic. Ez eddig tény. Cserébe kényelmesebb, modernebb, jobb autót kapok automatával, szavam se lesz. Másrészről ékes példa öregem mercije (annyit emlegetem már hogy csuklik szegény biztos :P):

- 2700 ccm dízel, városban 10-12 körül van max, öreg azért hajtja néha, de automata, megölni nem lehet.
- Nincs benne részecskeszűrő vagy egyéb hülyeség, ami meghalljon, csak a fék meg a váltó :P
- Autópályán min. 130-al haladva, néha odalépve 5-6 liter körül eszik (beszarás)

Ma ilyen autó nincs, mert a DPF tönkre megy, sokba kerül javítani, vagy pedig irreálisan sokat esznek valamiért, bár nem nagyon írják a dízeles kollégák, hogy pályán haladva mennyit eszik a szekerük.

És én döntően városozok, szóval nem lennék vele beljebb, ráadásul akkora batár, hogy parkolni is nehéz vele.

Következtetés: Fóka a király! :C

Már csak kb. 1-1,5 hónap... francba de sok :O

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#81696) tboy93 válasza Tsebacsi (#81695) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tényleg, a civic elment már? Vagy azt csak utána adod el?

(#81697) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#81695) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Fóka a király!"

A 3F (= Ford, Focus, Fóka) az rossz. ;] Mikor válsz meg a Civictől?

[ Szerkesztve ]

(#81698) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mint írottam volt értem én, gőzgép.
Ferenc esete egyedülálló mert bebizonyosodott hogy a kocsival baj van (nem). Ferenc esete azért is egyedülálló, mert idehaza mindenki tisztában van az üzemeltetés és a fizika lapvető, autózást érintő szabályaival (nem).
Onnantól h le lett írva, miszerint elég erős és elég takarékos, hiteltelen Ferenc nyávogása. A lovak zabbal mennek. És itt van az amit más sokszor beszéltünk: nagy motort kell venni ha teljesítmény kell.

MOD

(#81695) Tsebacsi: nekem 130 (óra szerint) 10 liter magassága. Mondjuk ha szembe fúj a szél könnyen ugrik 1 litert :DDD

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#81699) lenko válasza EQMontoya (#81690) üzenetére


lenko
aktív tag

Mondom egy 4.6 V8 kajál ugyanennyit...

Az embereknek fáj az igazság!

(#81700) EQMontoya válasza bitpork (#81698) üzenetére


EQMontoya
veterán

Komolyan, ne légy már ennyire csőlátású, kérlek!

A lovak zabbal mennek. És itt van az amit más sokszor beszéltünk: nagy motort kell venni ha teljesítmény kell.

Igen, ez igaz. De az nem normális, hogy egy downsizing kisturbó többet zabál adott teljesítmény mellett, mint egy korábbi szívó.
Igen, a lovak zabbal mennek, de talán egy turbósított kávédarálótól elvárható, hogy ne egyen annyit, mint egy v8, ha már nem is megy úgy. :)
Azt a részét meg teljesen figyelmen kívül hagyod, hogy laboratóriumi körülmények között is 20+%-ra voltak a gyár által megadott adatoktól.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.