Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82951) brumi1024 válasza bitpork (#82950) üzenetére


brumi1024
veterán

:DDD :DDD

(#82952) EQMontoya válasza focvis (#82941) üzenetére


EQMontoya
veterán

CX3 is kijön ennyiből.

Same rules apply!

(#82953) bajnokpityu válasza focvis (#82941) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha vitara gagyi, akkor scrosc is az. nekem pl gagyibbnak hat attól.1.4t nem vennék helyében napi 10km-re városba. necces gerinccel meg scoss is vitara is bukó.

5M és új kemény páros. 6.2től van sportage 1.6 szivóval használható felszereltséggel, ülésekkel. ülésre hárklis vagyok, LX premium, EXnek már jó az ülése.

EQMontoya: mazdát tizen évre?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#82954) -v- válasza focvis (#82941) üzenetére


-v-
addikt

[link] ?

(#82955) Speeedfire válasza -v- (#82954) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

~6m egy 11 éves autóért...annyiért már rendes kocsi lehet venni. Újat, vagy max pár éveset.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#82956) szőröscica válasza Speeedfire (#82955) üzenetére


szőröscica
addikt

De ki akar kólásflakonnyi hengerűrtartalmú, kólásflakon műanyagbelű, új vagy pár éves kocsikkal járni?

Az az X5 jó volt, nem zsákbamacska. Sokat fog enni? Igen. Sokba kerül majd fenntartani? Igen. Minden méter élmény lesz vele és ő lesz vele az utak császára? Igen.

(#82957) Integrale válasza Akos1994 (#82937) üzenetére


Integrale
veterán

Az 1.6 HDi nem szar, és köze sincs a Prince motorhoz. 1.6 HDi-nek a fő mumusa (főleg az erősebbiknek) az olajcsere eltolása, és a szűrők cseréje, illetve nem cserélése, turbó olajkörében is van egy kicsi szűrő, ha az olajat a gyári intervallum szerint cserélik, és a turbó kicsi szűrőjét nem cserélik/iktatják ki, akkor turbó kuka, majd az új turbó is. PSA (állítólag) kiadta a szervizeknek, hogy a szűrő minden károsodás nélkül eltávolítható a rendszerből.
A többi probléma, inkább használatból eredő dolog, mint a többi dízel esetében is, részecskeszűrő stb.

"Bad reklám is reklám too"

(#82958) Speeedfire válasza szőröscica (#82956) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

ő lesz vele az utak császára? Igen.
Ok. :DDD :R :U

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#82959) Magnum_ válasza focvis (#82941) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Kadjar?

I humbly and respectfully decline™

(#82960) bitpork válasza Speeedfire (#82958) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Maximálisan igazat szólt.
2 féle ember létezik. Az egyik mindent megmagyaráz, még azt is amit nem lehet. A másik meg soha semmit nem bán meg.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#82961) focvis válasza tboldi (#82947) üzenetére


focvis
veterán

Mokka jó ötlet, hétvégén megnézetek vele egyet.

brumi1024: igen, újat szeretne, a C-max-ot is újonnan kapta 13 éve.
220i GT- ez van,nagy a család (2 lány)

@EQM: CX3-at megnézem, de rohadni fog :/ ajánlottam Yarist, az kicsi neki.

@bajnokpityu: 5-öt mondott, nézett Kia/Hunyadit, azt mondta, hogy azokból drága a magas autó. Nekem tetszik a Vitara, de tényleg legagyizta. Józanul 2005-ben ültem utoljára Suzukiban, azóta 1x 1 Uberben, így nem tudom megítélni a mai modellek belsejét.

@vili: Suburbant lájkolom, az rendes autó, de kilóg az elképzelésből.

@Szent: franszia? :N

Hálásan köszönöm a további ötleteket, véleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#82962) Magnum_ válasza focvis (#82961) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Apunak Mokka van, tudod.
Nekem nem kene :(

I humbly and respectfully decline™

(#82963) focvis válasza Magnum_ (#82962) üzenetére


focvis
veterán

Mi a baj vele?

Made in Korea, tudom.

(#82964) Magnum_ válasza focvis (#82963) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem nem kenyelmes, a combtamaszos ules se benne.
Apam nem panaszkodik ra.

I humbly and respectfully decline™

(#82965) EQMontoya válasza focvis (#82961) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem ha itthon használja, és kap egy alvázvédelmet, nem fog.

Az itthoni Mazdák is azért rohadnak nagyon, mert a zöme német illetve osztrák import, ott meg sóznak, mint állat.
Faterom MX5-je magyar forgalomba helyezésű, 2003-as (asszem), csillaggarázsos. Egy pötty rozsda nincs rajta. Persze, nem is futott sokat, főleg nem télen, viszont végig magyar autó volt, szóval sokkal kevesebb sót látott, mint az import társak.
Fater szintén magyar forgalomba helyezésű 323-ját már kellett lakatolni (ajtók alja, sárvédőívek), de 16-17 éves volt ekkor az autó, volt benne 300e fölötti km. Ez is csillaggarázsos volt végig.

Szóval azért annyira nem rossz a helyzet, mint sokan mondják, csak sok a kintről behozott, ott már lehet, hogy tákoltan javított autó, és azok láttak mindent...

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#82966) addamka válasza Integrale (#82957) üzenetére


addamka
őstag

Tuti, hogy minden 1.6HDi 109LE/80KW-ban van turbó olajkörben szűrő?
Akartam cseréltetni márkaszervizben, azt mondták nincs benne, csak a 90 lovasban. C4, 2006, FAP mentes verzió.

[ Szerkesztve ]

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#82967) focvis válasza EQMontoya (#82965) üzenetére


focvis
veterán

A mostani C-Max is átlyukadt a 2 első sárvédő aljánál; haverom Mazda3-át 2x lakatolták. Átlag userek kezében így végzik ezek.
Vmi atombiztost lenne jó ajánlani neki. Csak tankolni kelljen + olajcsere. Plusz magasan üljön.

Esetleg Astra szóba jöhet - azt mondta - de szerinte az 7m (-> hülyeség); a Fordból már elege van; VW-t a szervizek zenés felára miatt nem ajánlok; latinból csak Ferka vagy kispók.

(#82968) Magnum_ válasza focvis (#82967) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szokja meg a vitarat.
Automataval 1.6B egesz jo felszereltseggel 5M alatti.

I humbly and respectfully decline™

(#82969) EQMontoya válasza focvis (#82967) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nemtom, valahogy nálam sem rohadnak az autók, pedig az IS is 16 lesz lassan, és általában kint áll. Hétköznap nap közben szokott az iroda alatt. Corollám se rohadt anno.

Ez viszont vicces :)

Same rules apply!

(#82970) focvis válasza EQMontoya (#82969) üzenetére


focvis
veterán

Nemrég mondta egy hozzáértő, hogy a poroltóban jellemzően krétapor vagy szódabikarbóna (?) van; a habbaloltóban pedig víz és mosópor vagy mosogatószer.

Még nézek vmi Nissant.

@Szent: A Vitaraval lepattantam.

(#82971) Integrale válasza EQMontoya (#82969) üzenetére


Integrale
veterán

A faggot és a wanker mint tag? :DDD

focvis: nem nátrium-hidroxid van a porral oltóban? A krétapor kálcium karbonát, vagy kálcium szulfát.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#82972) Palapo


Palapo
aktív tag

Sziasztok!

Többrétegű problémám van.

1. Van egy Peugeot 207-esem,ami 2007-es évjáratú és az alábbi probléma jött elő.
Egy ideje a középkonzolon az alábbi hibakódokat írja ki kissé idegesítő csipogással:
- Right hand brake light bulb faulty
- Foglamp bulb(s) faulty
- Right hand reversing lamp bulb faulty
- Direction indicator(s) faulty
Asszem ennyi.
Általában jobbra indexelésnél írta ki mindig valamelyiket,illetve sorba mindegyiket. Aztán már fékezésnél is előjöttek. Majd időnként random szerint is előjönnek,amikor csak szimplán megyek az úton. Természetesen minden izzóm működik, világít.
Kinek mi a javaslata? Azon túl,hogy vigyem el egy autóvillamossági szerelőhöz. Előtte tudok-e bármit is "javítani".

2. Ennél a Peugeot autómról korábban lelopták az éj leple alatt mindkettő külső visszapillantó tükröm burkolatát! A problémám az,hogy nem csak a színrefújt burkolatot lopták le,hanem az alatta lévő fekete vázburkolatot is,amit nem tudok beszerezni szinte sehol. Mindenhol azt a javaslatot kaptam,hogy vegyek bontóban egy pár komplett külső visszapillantót. Viszont darabját 15-20 ezer ft alatt sehol nem kaptam volna,így alsó hangon 30-40 ezer ft egy k*tsög miatt! :(
Van bárkinek ezzel kapcsolatban bármilyen javaslata?

3. Ehhez az autóhoz szeretnék venni egy FM transzmittert. Kinek mi a javaslata,milyet vegyek? Feltétel,hogy ne recsegjen, szép legyen a hangja. Ha lehet,jó lenne a telót is kihangosítani vele. Első körben a Gogroove Flexsmart X2-öt néztem ki,csak hát 16-17ezer ft.... :U

4. Apósom sajnos elhalálozott 1 hónapja. A birtokában volt egy 2003-as Renault Thalia Oázis felszereltséggel, 1.4-es benzines motorral. Nagyon szép állapotú! Mindössze 67ezer km van benne!!!
Mennyiért tudnám eladni vagy esetleg érdemesebb lenne megtartani,mert úgyse kapunk érte sokat?

Így első körben ennyi lenne. :D
Ha esetleg rossz helyre írtam,akkor légyszi irányítsatok a megfelelő topicba.

Köszönöm! :R :R :R

Ha kell egy kis izgalom,játék,sport,stratégia akkor ezt ki kell próbálnod: http://www.powerplaymanager.com/r735324

(#82973) pit stop válasza focvis (#82961) üzenetére


pit stop
addikt

Amíg nem zártad ki franciát ajánlottam volna egy szívó motoros Cactust. Vidám, extrázva belefèr keretbe :)

Na de ha az nem Mitsubishi ASX? Szívó motorral kèrhető szintèn, és némi extrával talán a keretben van.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#82974) focvis válasza Integrale (#82971) üzenetére


focvis
veterán

A krétaporra biztosan emlékszem, hogy azt említette, a másik opció volt a szódabikarbóna vagy vmi hasonló. Én, magamtól vmi csodaszert vizionáltam eddig a poroltóba. :)

(#82973) pit stop: Az ASX atfutott már az agyamon. A turbó amúgy nem lesz probléma.
Eddigi alternatívák: ASX (ha belefér), Quashqai 1.2T, Astra K 1.4T, Mokka valami motorral, esetleg Golf / Jetta 1.4 TSI, talán-talán CX-3 1.6 (rozsdabarna!). Holnap előadom az öcsinek.

A Cactus tényleg vidám, de szvsz kicsi, foschcsi motor, és ízé... F. :R

[ Szerkesztve ]

(#82975) EQMontoya válasza focvis (#82974) üzenetére


EQMontoya
veterán

Rozsdabarna :DDD
Quashqai-tól félnék egy kicsit, francia technika házasítva egy japán autóval, ebből sok jó még nem sült ki.

Same rules apply!

(#82976) brumi1024 válasza focvis (#82974) üzenetére


brumi1024
veterán

Tartok tőle, hogy a Golf nem fog beleférni újonnan a keretbe, vagy nagyon fapadosan.

(#82977) EQMontoya válasza focvis (#82974) üzenetére


EQMontoya
veterán

Illetve, a SUV vonalon ugyan kicsivel 5 fölött van, de az új CHR valszeg egy elég használható technika.
Listaár 6M, de már a Toyota honlapon van 400e kedvezmény, biztos jön le belőle azon felül is.

Same rules apply!

(#82978) focvis válasza brumi1024 (#82976) üzenetére


focvis
veterán

Hát azért biztos van némi tartalék az 5 méteres határban. :) Jó barátom a nyáron vett G7 FL 1.6 TDI Comfortline-t (+ körbe radar, nagyobb rádió, metál, 115 le + AGR!!!), forgalomba helyezve kerek 6 m.

Mondtam az öcsinek, hogy az S-Crossnál nyugodtan tegyen hozzá 300-at egy szett rendes téli kerékre (buzi méret + TPMS, 17"); ezt Golfnál kihozom neki 100-120-ból (15").

@EQM:
ASX (ha belefér), Quashqai 1.2T, Astra K 1.4T, Mokka valami motorral, esetleg Golf / Jetta 1.4 TSI, talán-talán CX-3 1.6 (rozsdabarna!) + CHR.

[ Szerkesztve ]

(#82979) brumi1024 válasza focvis (#82978) üzenetére


brumi1024
veterán

Úgy lehet. Részemről +1 a Golfra (/Astra), szerintem jobb választás, ha nem kell a SUV forma.

[ Szerkesztve ]

(#82980) bitpork válasza Palapo (#82972) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://prohardver.hu/tema/peugeot_klub/friss.html

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#82981) molnarpeter válasza focvis (#82978) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

C-HR Hybrid kéne, ha nem lenne 8m :D Valami alig használt sem játszik? Tudna nyerni úgy nem is keveset.

(#82982) EQMontoya válasza focvis (#82978) üzenetére


EQMontoya
veterán

AGR?

Same rules apply!

(#82983) molnarpeter válasza EQMontoya (#82982) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ergonomikus ülés.

(#82984) Gergőke88 válasza focvis (#82974) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha már eddig is C-Max volt egy új C-max nem került szoba?
1.6 szivo de akar 1.0turbo is beleférhet az árba normálisan felszerelve.
Szerk.
Vagy akar az 1.5 turbo is.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#82985) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, remélem tudtok rajtam segíteni :D
Kb 2 hete kiborult 2liter benzin a csomagtartoba, és azóta az autó csak úgy ontja magából a benzinszagot.. Próbáltam eltuntetni klimatisztito "bomba"-val,szelloztetessel,karpittisztitassal(lidl-s spray), de csak enyhültek a szagok.
Van esetleg valami ötletetek, hogy tudom eltuntetni a benzinszagot?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#82986) lsc válasza promagus00 (#82985) üzenetére


lsc
nagyúr

Pakold ki teljesen és mosd ki samponnal, a filc burkolatokat is. A pótkerék alatt kell lennie dugóknak, ott kiengedheted a vizet.

Az élet kegyetlen .

(#82987) focvis válasza Gergőke88 (#82984) üzenetére


focvis
veterán

13 évig hajtotta a mostani C-Maxot, vmi mást szeretne, ezt mondta.

AGR = ergoaktiv ülés, masszázs funkcióval.

@MolnárPéter: nagyon picit használt talán.

[ Szerkesztve ]

(#82988) sasa134 válasza focvis (#82941) üzenetére


sasa134
addikt

Kia Stonic ,Seat Arona?

Avanti Roma

(#82989) promagus00 válasza lsc (#82986) üzenetére


promagus00
tag

Milyen samponnal?
Autó samponnal,vagy simával?

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#82990) Qru válasza EQMontoya (#82925) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyre több helyen tolódik ki a munkakezdés, nagyon sokan nem 8-ra járnak már. Főleg ha tényleg bevezetik, hogy az iskola se 8-kor kezdődjön...

7-kor van egy éles váltás, ha 7 előtt elindulok akkor gyorsan átérek a városon ha nem akkor meg cumizok.

#nincsbennetarcsi

(#82991) lsc válasza promagus00 (#82989) üzenetére


lsc
nagyúr

Autósamponnal.

Az élet kegyetlen .

(#82992) Termi16 válasza sasa134 (#82988) üzenetére


Termi16
őstag

A Stonic nekem is tetszik, kár, hogy nincs nagyobb motorral.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#82993) promagus00 válasza lsc (#82991) üzenetére


promagus00
tag

Van esetleg konkrét típus, amit te használtál már ilyen célra s bevalt? :R

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#82994) Peter.70


Peter.70
őstag

Ez azért már elég jó [link]

(#82995) brumi1024 válasza Peter.70 (#82994) üzenetére


brumi1024
veterán

Most belül lehet eljátszani, hogy találd ki mely modell lehetett a donor. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82996) EQMontoya válasza Peter.70 (#82994) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk egy ilyen szintű autóban a macphersont kicsit cikinek érzem.
Főleg, hogy a hátsókerekes elrendezés miatt hely van bőven az elejében...

Same rules apply!

(#82997) Qru válasza EQMontoya (#82996) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Valahol meg kell fogni a költségeket.

Btw akkor nem ez a te autód, hanem az RC. :))

#nincsbennetarcsi

(#82998) brumi1024 válasza Qru (#82997) üzenetére


brumi1024
veterán

Ez CVT-s? Az A4/A5, 3er/4er hasonló teljesítményű motorokkal jelentősen jobban mennek (100-ig 1,5 sec különbség pl).

(#82999) EQMontoya válasza Qru (#82997) üzenetére


EQMontoya
veterán

Az RC igazából inkább egy GT, mint egy sportgép.
Nagy is, nehéz is, nincs is kéziváltó...
Ebből aztán következik az is, hogy hiába a 240 lovas turbómotor hegynyi nyomatékkal, a sima 2 literes szívó gt86 jobbat megy százra.

Az orra egyébként nekem annyira nem adja, viszont oldalról tényleg baromi jól néz ki.

Same rules apply!

(#83000) lsc válasza promagus00 (#82993) üzenetére


lsc
nagyúr

Még nem öntöttem benzint a csomagtartóba, de mondjuk a karcher samponnal eddig nem volt gondom.

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.