Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62301) K Norbi


K Norbi
addikt

Egy jó Toyota [link] :K

(#62302) barnam_ válasza Qru (#62299) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megnéztem, van önrész mindhárom esetben.
10% és/vagy 100 ezer Ft

3x 58000 még mindig csak 175 ezer, annál még talán eurotax áron is többet ér. Kódom van a szerződésből, csak kéne tudni hozzá tartozó árat is.

Én kb. úgy nézem ezt, hogy egy váltózár beépítése 60 ezer ft, és ha ellopják az autót, akkor semmi nem marad utána. Viszont ha a casco-ból levonom a 100 ezret vagy 10%-ot, még mindig több marad.
Néztem ezt az Allianz bázis casco-t is, ez lopás + elemi kárra térít, azonban csak KGFB-vel együtt köthető, ami náluk 70+40 ezerre jött ki, ami több mint a mostani kötelező + a fullos casco.
Persze ez az egész csak spekuláció, amíg ajánlati státuszban van a szerződés, ha kitalálják, hogy ez nekik nem éri meg, akkor vissza az egész.

Parkolásra van biztosításom a köbe-nél :)

(#62303) Qru válasza barnam_ (#62302) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Generálisan csak a kármegelőzés miatti javítások nem önrészkötelesek. Minden másra van önrész.*
*: Egyedi ajánlat kérhető de ahhoz elég nagy halnak kell lenned hogy ne egy orbitális muhaha legyen a válasz.

Eurotax szabadon hozzáférhető (persze nem ingyen) szóval ha érdekel fizess vagy kérj meg vkit akinek van hozzáférése.

Nézd amit elakarnak vinni azt elviszik és kész. Akár hány váltózárad van meg rejtett kapcsolód. Max trélerre dobják és majd később elszórakoznak ezekkel.
Ami valid az a casco mert ott legalább valamennyit visszakapsz ha nem is a teljes értékét a kocsinak.
Esetleg Pajzs de az is csak azért ér vmit mert keresnek egy könnyebb prédát (már ha van, ha nincs akkor cseszheted).
Alaptézis: nincs ellophatatlan autó.

#nincsbennetarcsi

(#62304) dnelb válasza Qru (#62303) üzenetére


dnelb
veterán

*annyit tegyünk hozzá, lábon a pajzsost nem viszik sehova, szóval nem cseszheti. trailer az más kérdés. nekem a kov kocsimba is casco+pajzs kombo lesz

[ Szerkesztve ]

(#62306) Tsebacsi válasza K Norbi (#62305) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ilyennek ki adott jogsit? :F :W

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#62307) barnam_ válasza Qru (#62303) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor ennek utánajárok, vagy megkérdezem a biztosítót, hátha elárulják a biztosítási összeget.

Nézd amit elakarnak vinni azt elviszik és kész. Akár hány váltózárad van meg rejtett kapcsolód. Max trélerre dobják és majd később elszórakoznak ezekkel.
Ami valid az a casco mert ott legalább valamennyit visszakapsz ha nem is a teljes értékét a kocsinak.

Egyetértünk :K

(#62306) Tsebacsi: egyetértek a linken találhatóval, röhögés helyett segíthetett volna neki. Én mondjuk ezért nem szeretem a diszkont kutakat, a kúton lévő személyzet segítsége bármikor jól jöhet.
Jogsihoz nem kell tudni tankolni :)

(#62308) Qru válasza dnelb (#62304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sajnos már igen. :(
A rablásgátló funkciót kiherélték az új verzióban, tudni illik most már tilos menet közben blokkolni/leállítani a motort mert baleset veszélyes. Ezért ha a kocsit elrabolják csak ezt mondja hogy ejnye de nem csinál semmit.

mod:

És igen a bűnözőknek több joga van mint annak akit védeni kell(ene)... :(((

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62309) Snoop-y válasza barnam_ (#62307) üzenetére


Snoop-y
veterán

+1
Valoszinuleg dieselt akart tankolni a benzines verdaba.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#62310) Snoop-y válasza Qru (#62308) üzenetére


Snoop-y
veterán

Na innentol akkor mar nem sokat er...

Visszakapcsolni sajat felelossegre nem lehet valahogy? :B

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#62311) BigBlackDog válasza Snoop-y (#62310) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Gondolom nem, mert veszélyezteted a rabló testi épségét. ;] Az meg már aránytalan mértékű lenne -ismét csak próbálok más fejjel gondolkozni- az autó eltulajdonításhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#62312) K Norbi válasza barnam_ (#62307) üzenetére


K Norbi
addikt

Én először röhögtem volna, aztán ha jó napom van segítek neki. ;]
Bár ha egy fekete bombázó szerencsétlenkedik, akkor a szélvődön ugrok ki! És megyek segíteni :D :D
[link] :K :K

[ Szerkesztve ]

(#62313) Qru válasza Snoop-y (#62310) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem sajnos. Kvázi saját maguk herélték ki a jól kidolgozott rendszert (nem önszántukból).

Hivatalosan nem. Nem hivatalosan biztos van rá mód. Elvégre a startstop is kiiktatható permanensen.

#nincsbennetarcsi

(#62314) Magnum_ válasza BigBlackDog (#62311) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ehh, nem.
De segitek ;]

A kozlekedes egyeb resztvevoit veszelyeztetheti.

Knorbi: csak a C+ lamyokat szereted? ;] (termeszetesen kosar meretre gondolok. Nem ;] )

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#62315) Snoop-y válasza Magnum_ (#62314) üzenetére


Snoop-y
veterán

D kosartol kezdodik az elet de inkabb E80 korul ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#62316) K Norbi válasza Magnum_ (#62314) üzenetére


K Norbi
addikt

Este minden disznó egyforma nem válogatok ;]

(#62317) Qru :D :D :C :R

[ Szerkesztve ]

(#62317) Qru válasza Magnum_ (#62314) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Beéri víknyabbakkal is: [link]

#nincsbennetarcsi

(#62318) EQMontoya válasza Qru (#62308) üzenetére


EQMontoya
veterán

Lásd a nőci, akit elővettek, amikért elütötte a motorosokat, akik elrabolták a táskáját.
Igennagyonélyentiszteltbíróság, mit kellett volna csinálnia? Mert az szerintem nem egy elfogadható álláspont, hogy álljon ott és nézze végig, ahogy eltűnnek a cuccával. A lóf@szt, ez a hozzáállás maximum tolvajkergetőket, magyar gárdát és hasonló idiótaságokat termel ki, ha nincs jogod törvényesen megvédeni a tulajdonod.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#62319) Qru válasza EQMontoya (#62318) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az önbíráskodás az más tészta azért... de itt nem erről van szó szvsz. De majd Szent megszakérti.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62320) dnelb válasza Qru (#62308) üzenetére


dnelb
veterán

indításgátló meg rablásgatlo 2 külön funkció. az 1.nel nem jár a motor, lophatatlan lábon. menet közbeni lopasrol eddig szó sem volt, nem értem minek keverted ide.

[ Szerkesztve ]

(#62321) Qru válasza dnelb (#62320) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez oké de ettől még él mit írtam, hogy ha kell nekik az autód akkor sz@rnak a Pajzsodra és elviszik Pajzsostul. Trélerrel vagy betesznek 4 görgőt a 4 kerék alá és elhúzzák.

A rablásgátló kiherélése csak extra infó volt. :K

#nincsbennetarcsi

(#62322) Magnum_ válasza Qru (#62319) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Egesz nap dolgoztattok ;]

De ha nem untat Titeket, akkor megszakerthetjuk.
Mit szeretnetek, kinek legyen igaza? Merre hajlitsuk a jogot?
Jo, neked lesz ;]
Csak befejezem az aktualus dolgom.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#62323) dnelb válasza Qru (#62321) üzenetére


dnelb
veterán

"annyit tegyünk hozzá, lábon a pajzsost nem viszik sehova, szóval nem cseszheti."
erre irtad hogy "sajnos már igen"

bocs de igy nagyon félrevezető voltál, jobb ezt tisztázni. Szerintem 4 milla alatti autoknál nem trélezgetnek, mert annyi van belőlük mint a szemét. Eddig az árszintig nekem megéri azt a 120k-t, nyugodtabban alszom. Azért a mai kucsnélkülis kocsik idejében elég ritka már a tréler, főleg hogy kb mindenki szarik a védelemre, max 1 rejtett kapcsoló amit fél perc áthidalni, vagy egy váltózár ami meg 2p, aztán ennyi...

(#62324) EQMontoya válasza dnelb (#62323) üzenetére


EQMontoya
veterán

Jah, nem, tényleg nem trailerezgetnek 4M alatt... :D Ja, vagy mégis. :)

Same rules apply!

(#62325) Magnum_ válasza Qru (#62319) üzenetére


Magnum_
nagyúr

igen, az.

EQ: Emlékszem az esetre. a birtokvédelem megilleti a birtokost a Ptk. szerint, 5:6. § [Önhatalom]
(1) A tilos önhatalom ellen a birtokos - a birtok (és itt nem egy telekre gondolunk-ez nyilván nem neked szól, hanem a köznyelv másként értelmezi a birtok szót) megvédéséhez szükséges mértékben - önhatalommal is felléphet.
de ugye ez átfordult önbíráskodásba.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#62326) dnelb válasza EQMontoya (#62324) üzenetére


dnelb
veterán

átlagos autókról beszéltem, nem olyanokról amikből 3db van az országban. direkt odaírtam basszus. ez nyilván megrendelésre ment.. itt meg nem véd meg semmi

[ Szerkesztve ]

(#62327) Qru válasza dnelb (#62323) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, mert ha más nem, lecsavar egy sallert amikor jár a motor és szimplán elhajt vele. Akkor nem lábon viszi el? Sztem igen.

Ezt megint cáfolnám mert ez csak általánosságban igaz a tucat/tömeg modellekre. Egy ritka autó lehet piaci áron nem ér 4M-t de még a felét sem mégis a ritka/speckó alkatrészek miatt érdemes ellopni - akár trélerrel is.

Pajzs jó ezt nem kérdőjelezem meg de nem lesz tőle lophatatlan a kocsi. Lehet csökkenteni a lopás kockázatát (pajzs, ultrahangos medvecsapda, váltózár, rejtett kapcsoló, esernyőzár, stb) de ellophatatlanná tenni nem.

mod:

Látom Montoya beelőzött engem. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62328) xEon1337


xEon1337
őstag

Kértétek, hogy ha majd megérkezik aliexpressről a HUD tartó konzol, akkor számoljak be róla. Már hetekkel ezelőtt megjött, de csak most jutottam el az írásig. Ilyet rendeltem, így kell elképzelni:

Röviden: Pénzkidobás.

Hosszabban: A kidolgozása teljesen rendben van, ebbe nem tudok belekötni. Kétféleképpen lehet rögzíteni a műszerfalhoz, az egyik lehetőség egy szilikonos csúszásgátló lap, amit rá lehet ragasztani az aljára vagy a másik verzió, hogy a műszerfalra ragasztasz egy kis talpat, amire aztán gömbcsuklós megoldással tudod ezt a szerkezetet ráerősíteni. Mivel nem akartam a műszerfalat ilyen ragacsos szarral szétbarmolni, így a csúszásgátló lapot választottam. Ez autónként eltérhet, de én nem igazán találtam neki ideális helyzetet, ahol teljes biztonsággal ki merném jelenteni, hogy nem fog egy éles kanyarban elszállni a p*csába, csúszásgátlás ide vagy oda..
A másik probléma (ha még lenne is egy olyan helyzet, ahol stabilan megmarad), hogy a telefon képe sajnos nem csak ezen a felhajtható tükrös lapocskán, hanem a szélvédő egy magasabbra eső pontjáról is mindig visszaverődött. Talán mondanom sem kell, hogy mennyire zavaró sötétben, éppen szemmagasságban ez a tükröződés.
Harmadik gond, hogy ha nem is az egész konzol, de a telefon az tuti úgy elrepül róla, mint a huzat. Bármilyen tokot tettem a telefonomra, mindig lecsúszott az első körforgalomban.
Negyedik probléma, hogy az összes Androidra elérhető HUD szoftver egy szemét. Kipróbáltam sok félét, fizetősöket is persze virágboltból, de navigálásra alkalmatlanok. Egyedül a sebesség kijelzés, ami biztosan jól működik.

Verdikt: a gyári megoldásokat nem váltja ki. Ha erre vágysz, akkor egy takony szerű tényleg erős csúszásgátló cuccot kell beszerezni és simán a szélvédőre kell vetíteni a sebességet. Ha elég közel van az üveghez, akkor alul fog látszani és nem zavar a kilátásban, de jó eséllyel csak sötétben látszik rendesen.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#62329) dnelb válasza Qru (#62327) üzenetére


dnelb
veterán

A lényeg hogy amit ígérnek azt tudja, önerőből nem lehet elvinni :)

[ Szerkesztve ]

(#62330) Qru válasza dnelb (#62329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen és az összes más megoldáshoz képest ez az aminek még érdemi elrettentő ereje van. :K

#nincsbennetarcsi

(#62331) szőröscica válasza xEon1337 (#62328) üzenetére


szőröscica
addikt

Varhato volt, nem veletlenul kell speci szelvedo a meregdraga gyari cuccokhoz.

Egyebkent a HUD egy marha jo dolog, nekem van a BMW-ben, es tuti lesz a kovetkezo automban is. Nem gondoltam volna, hogy ennyire jo.

(#62332) xEon1337 válasza szőröscica (#62331) üzenetére


xEon1337
őstag

Amikor kipróbáltam az új S90/V90 Volvókat, akkor szerettem bele én is és utána kezdtem el kutakodni a neten ilyen utólagos megoldások után.
Olyan kényelmet ad, mint mondjuk egy automata váltó. Persze lehet nélküle élni, de minek? Az a néhány tized másodperc, amíg az ember szeme átfókuszál az útról a műszerfalra majd pedig vissza, az néha sokat számít.

"Less but better" - Dieter Rams

(#62333) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

A tegnapi autómosás örömére, ma egész nap ömlött az eső. :DD

(#62334) molnarpeter válasza lenko (#62295) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vicces, de általában mikor nyomok zárolajzó spray-t a zárakba, utána egy darabig mindig szokott akadni :D Gondolom a piszok megindulhat ilyenkor :F

(#62335) barnam_ válasza MunezXBK (#62333) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát hogy azért ne legyen annyira jó február végén a 20 fok ;]

(#62334) molnarpeter: így én is jártam egyszer, fura volt. De korábban nyomtam már bele egyszer (ugyanolyat), azzal nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#62336) K Norbi


K Norbi
addikt

(#62337) motoflug


motoflug
őstag

Ha egy autot lekerdeztem online rendszam alapjan es nem all korozes alatt, ill. forgalomban van, attol meg lehet galiba ha megveszem? Eredetiség vizsgán elhasalhat?

(#62338) barnam_ válasza motoflug (#62337) üzenetére


barnam_
nagyúr

Persze, a lekérdező sem garancia semmire.

Ahogy az eredetiségvizsga sem.

De ne parázz. ;)
Ha lekérdezted, és nincsenek furcsa számok (csökkenő km), s elvitted hozzáértő szervizbe átvizsgáltatni, kicsi a valószínűsége, hogy nagy baj legyen.

(#62339) Magnum_ válasza motoflug (#62337) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Galiba mindig lehet.
Ha spanyol rendszamos ferrarit akarnak eladni, akkor gyanakodj :D

I humbly and respectfully decline™

(#62340) Skillet


Skillet
addikt

Ezer éve... :))

Először is, KATT
múltkor leparkoltam a fabory csavarbolt elé, mikor kijottem, ez fogadott. Levert a víz. Így sikerült parkolni. :Y
Szerencsére maradt egy csöpp hely... de nem, hogy az enyém, de a fiam gyíkja sem fért volna be a vas és a fal közé.

Az autó rég nem volt lemosva, picit már retkes volt
KATT
KATT
Szóval ma lecsutakoltam kicsit

A gyerek meg már 4.5 hónapos. Jó arc ;]
Kis antikrisztus :DDD
KATT a sörös korsó szélét nyalogatja rendesen, de anyja multivitamin üccsijét eltolta magától :DD
KATT
A karja olyan, mint a svárceneggernek, az ökle meg mint a bászpenszernek. :C
Ezek mennek :R

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#62341) MunezXBK válasza Skillet (#62340) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Gyárilag piros a felni?

(#62342) focvis válasza Skillet (#62340) üzenetére


focvis
veterán

Tökös kiscsávó! :))

Az első lámpa feletti horpadásra nem emlékeztem.

(#62343) Magnum_


Magnum_
nagyúr

kicsit túl fényes a bőr a kormányon, de mi a buktató? azon túl, hogy alfa?

I humbly and respectfully decline™

(#62344) pit stop válasza BigBlackDog (#62270) üzenetére


pit stop
addikt

Mkb végül nem volt jó? Te kérdezted azt hiszem

Krisztián: Trélerhez: Fél éve haver 8gen szimpla Civicjére nem sajnálták. Ha jól tudom 4 milla alatt van.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#62345) Integrale válasza Magnum_ (#62343) üzenetére


Integrale
veterán

JTS :N Selespeed :N Kettő együtt. :(

1.8, V6, vagy JTD. :K

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#62346) Tsebacsi válasza Skillet (#62340) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A kicsi atom jó arc ;) A verda még mindig gyönyörű. :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#62347) Magnum_ válasza Integrale (#62345) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tehát ez pl jobb, mert 1.8?
ennek mondjuk csak elég a szokásos vásárláskori szerviz és elvileg nagy baja nem lehet?
(csak kérdezem ám)

I humbly and respectfully decline™

(#62348) B-L-A-C-K válasza Skillet (#62340) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én ide raktam be a régi cégest egyszer ~15 perc alatt...:)

Illetve a kocsid nagyon szép. ;) A gyerkőc meg főleg, nekünk is ~2 hónapos a baba...:)

(#62349) Skillet válasza MunezXBK (#62341) üzenetére


Skillet
addikt

Nem. Tavaly lett felújítva... cirka 3 hónapig matizzal jártam :DD
Élmény volt.... visszaszálni a galantba :DDD

(#62342) focvis
Az már nagyon régi eset. Amikor egy részeg nő beletolatott a parkoló autómba, aztán elhajtott, de volt szemtanú... A lökhárító cserélve lett, a géptetőn meg a mai napig agyalok, hogy ez maradjon, csak javítás/fényezés, vagy frászliftes géptető legyen.

Törpieknek :R

(#62348) B-L-A-C-K
Kocsim? :Y helyesen: autóm :K
A kocsi az lovas, zsúr, toló, bevásárló, baba stb stb :P

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#62350) B-L-A-C-K válasza Skillet (#62349) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem a tiéd vagy mi?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.