Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62201) Integrale válasza BigBlackDog (#62200) üzenetére


Integrale
veterán

Szerintem kifejezetten gázak ezek az utólagos lábtérvilágítások, nem beszélve a márkajelzéses kilépőfényről.
Rajoskodni jó, pláne ha nem is megy a verda, de legalább látod az Adidast.

"Bad reklám is reklám too"

(#62202) -v- válasza Integrale (#62201) üzenetére


-v-
addikt

Ha megy a verda, akkor máris kevésbé gáz :F ;]
Amúgy is, egy jó neon kell alulra.

[ Szerkesztve ]

(#62203) motoflug válasza BigBlackDog (#62161) üzenetére


motoflug
őstag

Mas nevre, ertsd mondjuk szülők. Igazából nem tudom, hogy mi bajom lehet abból, ha két autó van a nevemen, mert családban maradna.

(#62204) Integrale válasza -v- (#62202) üzenetére


Integrale
veterán

Érted Te, hogy hogy értem. ;)

Általában az olyan autókon látsz hasonlókat, amik nem arra valóak, amire az aktuális tulaj elképzeli, ezért kellenek a mentálisan előhívható lovak, világító ablakmosó fúvóka, krómos élvédő, kazánlemez gumiszőnyeg, lángcsóvás kormányvédő, BMW emblémát lepisiló Suzukis kisfiú stb, ezek mind hoznak 5-5 lóerőt.

Két utcával lejjebb van egy Ignis, ráborult a homasita, és kötelességének érzi a tulaj, hogy lenyomjon mindenkit.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#62205) #03969024 válasza TheProb (#62197) üzenetére


#03969024
törölt tag

Akkor is nyikoroghat, ha keveset fékezel intenzíven. Óvatos használatnál "tükrösödik" a betét felülete.

(#62198) K Norbi Ezen a megnyilvánuláson miért is nem vagyok meglepve?

(#62206) -v- válasza Integrale (#62204) üzenetére


-v-
addikt

A trikó üléshuzat kimaradt, az már a stage 2? :D

(#62207) barnam_ válasza Magnum_ (#62196) üzenetére


barnam_
nagyúr

Drukkolok az ügy sikeres lezárásához! :K

Ma voltam az érintésmentes mosóban, szépen megszáradt a jó időben: [1][2][3][4]

Viszont durva, hogy hétfő 15:30-kor 4 autó állt előttem a sorban...

Persze a fényezés közel sem tökéletes, meg kormos a kipufogó is :DDD

(#62208) F_Zolee válasza Speeedfire (#62176) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ne aggódj ennyit. 5w40et neki azt csók.

(#62209) K Norbi válasza #03969024 (#62205) üzenetére


K Norbi
addikt

Ha fos akkor fos :U Rajtad kívül senki nem dicsérte.
Fűnyíróba való a.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62210) focvis válasza barnam_ (#62207) üzenetére


focvis
veterán

Patika a gép (a fotókon mindenképp). 👍 Következő topik talira hozd el! :)

[ Szerkesztve ]

(#62211) #03969024 válasza K Norbi (#62209) üzenetére


#03969024
törölt tag

Elmagyaráznád, hogy miért? Már tényleg kíváncsi lennék egy alapos, tényeken, tapasztalatokon alapuló véleményre, mert eddig csak az előítéleteket láttam!

(#62212) K Norbi válasza focvis (#62210) üzenetére


K Norbi
addikt

jáááj még hülye vagyok minnyá!! A GTI be miért nem MOL olajat öntöttél akkor?? ;]

(#62211) [link] lancerboy [link] :o

(#62200) BigBlackDog Golf 5 től rakják gyárilag, ahogy pl a passatba is és sok más modellbe.
Megvan a helye. :U

Tegyél bele és megtudod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#62213) szőröscica


szőröscica
addikt

Egyébként ha teljesíti az előírásokat, miért lenne rosszabb a MOL mint egy Castrol? [link]

Ennek millió approve-ja van, VW, BMW Longlife-04, MB, Porsche, stb.

(#62214) barnam_ válasza focvis (#62210) üzenetére


barnam_
nagyúr

Köszi! :R Szép, de azért jól áll neki a távolság. Kéne egy polírozás mindenképp, de a rozsdafoltokkal is foglakozni kellene - igénytelenség vagy sem, de a külsejére nem akarok túl sok pénzt költeni, mert úgyis beletolatnak, meghúzzák, megkarcolják, stb.
Akitől vettem a kocsit, nemrég vett egy W211 E220 CDI-t 2,5 millióért. Szép állapotban, ismerőstől, pöpec az egész... már nekiment valaki a jobb első ajtónak, persze cetlit sem hagyott.

A következő szabadtéri talira már mindenképp elmegyek :K Jövő héttől vége a home office-nak, úgyhogy Budához közel leszek napközben.

(#62215) #03969024 válasza K Norbi (#62212) üzenetére


#03969024
törölt tag

A linkelt hozzászólásokban hol vannak a tények, a tapasztalatok?
Tán azért "fos", mert nem reklámozzák? A MOLnak a kenőanyag-üzletág csak egy a sok közül, nem lenne érvágás neki, ha bezárná, míg aki csupán ebből él, annak a marketing(rizsa) létkérdés.
Miért csak én dicsérem? Tegye már fel a kezét az, aki 30 éve hivatásszerűen foglalkozik itt kenőanyagokkal!
Egyszerűen sok laikus úgy gondolja, hogy magyar="fos". Hoppá! A MOL az USA-ban bejegyzett cég...
Ja, és ennek a "fosnak" a flakonjában az van, ami rá van írva. Mivel "fos", nem hamisítják.

[ Szerkesztve ]

(#62216) focvis válasza K Norbi (#62212) üzenetére


focvis
veterán

Há' mer #csakakasztrol! :DDD

De ha hozzám vágna vki egy kanna MOL-t grátisz, megfelelő minősítéssel, akkor beleönteném simán. Más kérdés, hogy magamtól nem azt választom.

Onnan indultunk, hogy Kovácsroli fel akarja "javítani" a motorban levő MOL olajat, mert telebeszéltétek a fejét sületlenséggel.

(#62217) Qru válasza Brumi˘ (#62177) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Full alu a motor is, a hf is sőt még a hajtókar is. :D

Az a baj h nincs semmi részletes leírás a lötyin. Vmi oem promo cucc de akkor inkább nem rizikózom be.

#nincsbennetarcsi

(#62218) Speeedfire válasza F_Zolee (#62208) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Marad egy darabig az biztos. :)
Majd a szerelő megmondja, hogy mi a helyzet, ha viszem hozzá.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#62219) focvis válasza barnam_ (#62214) üzenetére


focvis
veterán

Szép, de azért jól áll neki a távolság

Akkor olyan, mint az enyém. Kell neki az 5 métér. :D

(#62220) Qru válasza barnam_ (#62214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem nem lett tökéletes, ilyen rózsaszín csíkok maradtak a fényezésen. A mosószert nem öblítette le rendesen. :(

#nincsbennetarcsi

(#62221) szőröscica válasza Qru (#62220) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez az érintésmentes mosó mennyire szedi le a "mély" koszt, amit a sima nagynyomásúval a kézimosóban nem tudok rendesen lemosni? Ez is úgy működik, mint az imo/benzinkút, adom a kezelőnek a lóvét, aztán irány a mosó?

(#62222) kisza25 válasza K Norbi (#62198) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én semmi értelmét nem látom :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#62223) -v- válasza szőröscica (#62213) üzenetére


-v-
addikt

(#62224) Integrale válasza -v- (#62223) üzenetére


Integrale
veterán

:DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#62225) tomcsi23 válasza -v- (#62223) üzenetére


tomcsi23
veterán

:C

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#62226) kovacsroli válasza focvis (#62216) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Jajj!! :)

"vagy felöntöm valami márkássabbal a mostanit ;] "

Ezt csak viccből írtam, nincs ekkora baj a fejemben! Elgondolkoztam a váltáson amikor olvastam, hogy "kocsi közelébe se", meg "krumpli sütésre jó", mert egy kicsit hipohonder vagyok autó téren, de aztán lancerboy - akaratlanul is - meggyőzőtt.

Olajjal és gumival aztán jó nagy floodot lehet indítani.

(#62223) [vilike] nincs több kérdésem... :C :R

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#62227) Tsebacsi válasza Magnum_ (#62154) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

16. kerület, újszász utca, reggel 7.15 és 3 fok! A 7-8 az nemistudom, valahol másutt esetleg.

(#62223) [vilike] : Atom! :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#62228) mikoljan


mikoljan
tag

Sziasztok,

Én inkább read-only módban vagyok, de most kérnék szépen egy kis tippet, tanácsot.
A délután a mellettem álló gázzal épített autó kigyulladt, majd berobbant. [link] [link]
Az autóm (Astra G) teljes jobb oldala megégett (fényezés, műanyagok, gumik, motortér elégett, leolvadt, plusz a vízkár).
Érdemes még a kárszakértő előtt biztonságos helyre helyezni az autót? Van olyan cég, aki viszi és telephelyre lerakja, amíg a papírmunkát elintézi az ember?

Kép1
Kép2
Kép3

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#62229) barnam_ válasza Qru (#62220) üzenetére


barnam_
nagyúr

Melyik programot választottad?

(#62221) joamilestoné: itt minden infót megtalálsz.
Én azért szeretem, mert nem olyan mint a gépi -> nem karcol, és nem kell a kézi mosóval bohóckodni.
Nekem eddig a legextrémebb ami volt, az a rászáradt madárkaki, amit a kézivel is csak nagyon nehezen tudsz leszedni. Ez leszedte :)

(#62230) focvis válasza mikoljan (#62228) üzenetére


focvis
veterán

Szia!

Autómentő beszállítja biztonságos helyre, de ez pénzbe kerül. Az autód sajnos (gazdasági) totálkáros, a biztosító vélhetően kifizeti a szállítás és tárolás díját.

(#62231) EQMontoya válasza focvis (#62230) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nemnem, ez sajnos bonyolultabb.
Saint, erősíts meg kérlek, de szerintem ilyen esetben a kfb nem fizet, mivel nem üzem közben, hanem álló, lezárt autóban keletkezett a tűz, így a jármű műszaki állapotáért annak tulajdonosa felel.
Szóval tippre ez a kárigény csak polgári peres úton érvényesíthető, ha az illető nem fizet.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#62232) mikoljan válasza focvis (#62230) üzenetére


mikoljan
tag

Köszi szépen!
Nem tudom, hogy a biztosító mennyire hepcózna, ha mozgatva lett a jármű, bár a szitu sajnos adott.

Szerk:
Céges autóm, casco is van rá kötve

[ Szerkesztve ]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#62233) B-L-A-C-K válasza mikoljan (#62228) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez kemény, sajnálom...

(#62234) mikoljan válasza B-L-A-C-K (#62233) üzenetére


mikoljan
tag

Köszi!
Az ideg ver, mert napi szinten használtam az autót.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#62235) focvis válasza mikoljan (#62232) üzenetére


focvis
veterán

Rendőr volt? Ha igen, akkor szvsz mozgatható; a további károkat szeretnéd enyhíteni megelőzni. (Pl. kifosztják az autót.)

EQM amúgy jól mondja, én is ezen gondolkoztam a hsz. írása után, hogy nem a sofőr okozta a kárt. Mondjuk a casco fizet, de akkor a bónusz és az önrész ugrik, még eleve kevesebbet fizet, mint a valós károd.

Szerk.: A tűzoltók biztos adtak vmi jegyzőkönyvet.

[ Szerkesztve ]

(#62236) mikoljan válasza focvis (#62235) üzenetére


mikoljan
tag

Igen, pl. ne lopják el, le a mozgatható dolgokat.

A rendőrök, tűzoltók felvették az adataimat, és a többi károsultakét is. Senkitől nem kaptam semmit, a tűzoltó annyit mondott, hogy 4-5 nap múlva a helyi tü. parancsnokságon érdeklődjek a jegyzőköny felől.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#62237) bandus válasza Magnum_ (#61816) üzenetére


bandus
veterán

hétvégén mész? a kocsit benyomom az imóba, az nem érdekel, de a bringához kellene egy kézi mosó :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62238) molnarpeter válasza kovacsroli (#62226) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha egy milliárd körüli árbevételű cégnek megfelel a MOL, nem értem én sem, mikor az előírásokat is teljesíti. Persze, nem über-mega legjobb olaj, de amit kell, teljesíti, utcán használt utcai motorba pedig nincs sok szükség másra. Szvsz a legtöbbet az árt a MOL olajok hírnevének, hogy kúton drágán lehet hozzájutni, miközben kiskerben kifejezetten olcsó a hazai finomító (alapolaj és adalékok import, de itt "keverik össze") és csomagoló üzem miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#62239) Magnum_ válasza EQMontoya (#62231) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A felvetés jó, így írja a KGFB törvény: a gépjármű üzemeltetése során okozott károk fedezetére
Na most ez ugye nem túl egzakt. Elolvastam a Mabisz honlapját: Erre vonatkozóan a bíróságok ítélkezési gyakorlata alakítja a biztosítótársaságok kárrendezési gyakorlatát. Általában elmondható, hogy a parkoló gépjármű által okozott károk nem térülnek a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás terhére, mivel ezeket nem tekintik üzemeltetés során keletkezett kárnak, éppen a veszélyes üzem lényegét adó járó motor hiánya miatt.

Ez nem jelenti azt, hogy a vétlen károsult kára ne térülhetne meg valamilyen módon. Amennyiben ugyanis a gépjármű tulajdonosának, üzembentartójának, vezetőjének felelőssége bebizonyosodik (pl. nem rögzítette az elvárható módon a gépjárművet, nem kellő gondossággal járt el az ajtó kinyitása során), akkor az általános felelősségi szabályok alapján követelhető tőle a kár megtérítése, végső esetben jogi úton.

A cikk szerint szerelés közben történt a tüzijáték. Érted, a lakótelep parkolójában a többi autó mellett szereli.
Én elsőkörben a biztosítóra IS lőnék, nagyobb eséllyel erre fog hivatkozni és nem fizetni, de mondom, ez nem túl egzakt, be kell jelenteni a kárt a károkozó biztosítójához azért.
viszont a biztosító akár fizet, akár nem, én lőnék a tulajdonosra is.
Lakótelep tömött parkolójában, autók mellett állva nekiáll gázos autót szerelni. Ez még egyszerűbb kártérítési eset jogi szempontból az enyémnél.

viszont mikoljant nagyon sajnálom. ez nettó kibaszás. a g astra jó autó, de a picai ára már bőven 7számjegy alatti. de lehet, hogy neki sokkal többet ért, mert ismeri az állapotát, stbstb. a bíróság is sajnos csak a piaci értékét fogja nézni.

I humbly and respectfully decline™

(#62240) Magnum_ válasza Tsebacsi (#62227) üzenetére


Magnum_
nagyúr

8.5fok, reggel.6.03, belvaros.
En mar csak zakot vettem, kabatokat elraktam.

Ja es 125.000km pont :-)

I humbly and respectfully decline™

(#62241) B-L-A-C-K válasza Magnum_ (#62240) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

III. ker 5:30 9 fok.

Nekem meg még ~100km és 160e. :)

(#62242) Gergőke88 válasza rbalint88 (#62060) üzenetére


Gergőke88
addikt

Noh végül egész jó árakat adtak. [link]
Tetszik is a gyári élőben se gaz ezzel a mérettel.

(#62243) bandus válasza B-L-A-C-K (#62241) üzenetére


bandus
veterán

Nekem mult heten lepte at :) at egy eve vettem 104 k-val :D mikori az auto?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#62244) B-L-A-C-K válasza bandus (#62243) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Akkor mész vele rendesen. 2010.7hó vége.

(#62245) rbalint88 válasza Gergőke88 (#62242) üzenetére


rbalint88
addikt

Jaja, az korrekt. Gyaribol jo a kicsi is, de utangyartottbol kell a nagyobb, ugy adja ki szemre. Volvonal (V60) maradt 17" a teli-nyari, egyszeruen nem erte volna meg a 16"

(#62246) tboldi válasza Magnum_ (#62240) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én is kerekítettem tegnap este. :))

[kép]

(#62247) BigBlackDog válasza tboldi (#62246) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na, majd ~600 km után próbálok én is figyelni, hogy meglegyen képen, amikor átfordul 43e km-re. ;]

Ja, a hőmérséklet 7.5 fok volt 6 óra magasságában.

[ Szerkesztve ]

(#62248) mycso válasza B-L-A-C-K (#62241) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Nekem is nemrég volt 160k km.
Illetve itt reggel (hajnalban) -1 volt, 6 körül már 3fok.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#62249) barnam_ válasza mikoljan (#62228) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tegnap hallottam a robbanást, az ablakok is berezegtek az utcában.
Később lementem megnézni mi történt, azt láttam, hogy a piros autó teljesen kiégett, de az Astranak csak az elejét láttam megégve. Sajnálom :(
Ez totálkár, én nem is nagyon mozgatnám, majd csak ha a biztosító fizetett. Ha esetleg a csomagtartóban van valami érték, azt kiszedném. Amúgy ha pl. a másik autósnak van lakásbiztosítása, azokban szokott lenni felelősség biztosítás is, ilyen esetben fizethet a biztosító. Vagy casco, de abba ugye önrészt kell vállalni.

Hogy gyulladhatott ki a piros Seat?
És a sárga taxi? A videón jobbra látható a tűztől, de az autó bal oldala van megégve/olvadva.

(#62250) Tsebacsi válasza Magnum_ (#62240) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Reggel 8 fok volt nálunk is, de könyörgöm, még csak március 1-je van. Nemsokára megint lemegy 6 fokra, és még ezen kívül 2 lehűlés van jósolva áprilisig. Igaz, az én télimnek ez az utolsó szezonja, utána kuka, mert nulla tapadása van már kb.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.