Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) rbalint88 válasza Magnum_ (#62347) üzenetére


rbalint88
addikt

egy ilyen lenne a tuti: [link] gyári sperr, kell neki egy chip és erősebb kuplung aztán lehet vele jaszkarizni :)

(#62352) EQMontoya válasza rbalint88 (#62351) üzenetére


EQMontoya
veterán

Meg egy csomag füldugó. ;]

Same rules apply!

(#62353) HoaryFox válasza K Norbi (#62305) üzenetére


HoaryFox
őstag

Sajnos nem része az autókezelésnek a tankolás :N Pedig kötelezővé tetetném, oké, nem nagy művelet, de pl. én oktatóm rendes volt és egyszer elmentünk tankolni, hogy "tankoltál már autóba? Nem Oké, akkor megmutatom"

(#62328) xeon.Szabi: Na, akkor már ezt is tudom :) Én is nézegetem anno ilyeneket, csak nálam több "hibalehetőség" is van, ugyanis igencsak domború a műszerfal teteje, ráadásul ilyen sűrű rücsis, meg sem maradna rajta semmi.

(#62340) Skillet:

;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#62354) Integrale válasza EQMontoya (#62352) üzenetére


Integrale
veterán

V6 kell.

Saint_: Vezérlés csere, mindennel együtt alsó hangon 120, olajak, szűrők, futóművet átnézni, ha abból jó minőséget akarsz (tartósat), akkor 200 felett van.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#62355) rbalint88 válasza Integrale (#62354) üzenetére


rbalint88
addikt

V6-nak szar a váltója (156 GTA és 147 GTA szintén ezzel van szerelve), a kettes fokozat megy tönkre benne. 80ezer km-től várható a hiba megjelenése, attól függően, mennyire bántották - nyilván azért vesz valaki 250 lovas autót, hogy lassan menjen vele :N

EQM: hallhatóan dízel, de nem alibizték el a kipuff megtervezését. majd megyünk egy kört, normális hangja van.
a nagyon csühögős dízel engem is zavar, de főleg bent nem zavaró.

(#62356) Integrale válasza rbalint88 (#62355) üzenetére


Integrale
veterán

Más áttételezésű a GT váltója, mint a GTA-ké. (1-es és a 3as egyezik csak)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#62357) EQMontoya válasza rbalint88 (#62355) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, értem én, de ez számomra is a lélektelen mennés. Nem megy rosszul, sőt, de élmény nincs sok benne.

A v6 tényleg szépen szól, mondjuk az a sejtésem, hogy ebben a bódéban eléggé orrnehéz, orrtolós lehet.

Same rules apply!

(#62358) BigBlackDog válasza pit stop (#62344) üzenetére


BigBlackDog
veterán

De, ott lenne annyi, ha jól rémlik. :) Csak május elejétől lesz aktuális.

(#62359) Skillet válasza EQMontoya (#62352) üzenetére


Skillet
addikt

Kb egy hete láttam a savoya parknál egy gyönyörű piros alfát közeledni... nem ismerem a márkát annyira, hogy tudjam, pontosan melyik típus, de nagyon szép darab volt.
Aztán csak jött egyre közelebb és közelebb, és szép lassan minden, amit az előző fél percben éreztem, szertefoszlott
KLA-KLA-KLA-KLA-KLA
:(

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#62360) szőröscica válasza Skillet (#62359) üzenetére


szőröscica
addikt

Az Alfa 159-nel es a Breranal kulonosen fajdalmas a klaklakla. :(

A csaladban tinedzser koromig csak benzines autok voltak (leszamitva nagyfater 2.3d kombi sierrajat, de az ugy volt feelinges, napfenytetovel es traktormotorral :D), dizellel nem is talalkoztam. Az elso elmenyem egy B5.5 Passat, majd egy Scenic 2 volt. Mindketszer nagyon meglepodtem, hogy olyan mintha teherautoban ulnek, pedig szalonautok voltak.

Vegul a csaladba is dizelek kerultek, es szep lassan hozzaszoktam, en is beletekertem 200 ezret kulonbozo autokba. De azert meg a hathengeres BMW-bol atulve egy G Astra taxiba is mindig meglepett, hogy milyen jo a benzinmotor. Most ujra az van, es imadom. Ha csak valami nagyon nagy gond nem tortenik, nem lesz tobbet dizelem.

(#62361) -v- válasza szőröscica (#62360) üzenetére


-v-
addikt

A dizel szar.

(#62362) focvis válasza -v- (#62361) üzenetére


focvis
veterán

Cserébe hátba b@sz.

(#62363) BigBlackDog válasza focvis (#62362) üzenetére


BigBlackDog
veterán

(#62364) Magnum_ válasza focvis (#62362) üzenetére


Magnum_
nagyúr

smoke&csárm.

I humbly and respectfully decline™

(#62365) Tsebacsi válasza Magnum_ (#62364) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Csak a garázscsippelt és boyrészer dizlik ;)

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#62366) Magnum_ válasza Tsebacsi (#62365) üzenetére


Magnum_
nagyúr

elolvastam BBD által linkelt cikket. Ha ez átmenne a t. Házon (nem fog), akkor most az elkövetkező 4-5-6-7-8 évben SENKI se vegyen autót. Használja azt, ami van. Mert eladni úgysem fogja tudni :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#62367) z123456789


z123456789
addikt

Kedves angol honban élő testvéreim! :D (Aero, Snoopy, és aki még. :R )
13-at vagy 30-at mond a csóka?

(#62368) Magnum_ válasza z123456789 (#62367) üzenetére


Magnum_
nagyúr

thirty newtonmeters.

I humbly and respectfully decline™

(#62369) Tsebacsi válasza Magnum_ (#62366) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én aztat olvastam erről, hogy a keménykezű németek is csak az öregebb, szennyezőbb dízeleket tiltanák ki elsősorban. Hogy aztán mi lesz itt... Ha leviszik 100 Ft-al a benzin árát cserébe, akkor szarok bele és legyen megint benzin korszak.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#62370) BigBlackDog válasza Magnum_ (#62366) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mellesleg tegnap taxiztam egy Nissan Leaffel. Hát, érdekes kis autó. Elektromos vinnyogást nem nagyon lehetett hallani, nem is vágott hátba, de indulástól húzott rendesen.

(#62371) -v-


-v-
addikt

Persze, hogy nem vagott hatba a leaf, sporolnak ezerrel, hogy kevesebbet kelljen tolteni, futeni se nagyon futenek telen :D
Egy egyszer reszegen ejjel rabeszeltem az egyiket, hogy padlozgassuk mar a pirostol :D egy fiatal srac volt, nyomkoraszta kicsit, nagyon szepet startol allobol :K

[ Szerkesztve ]

(#62372) Jorus válasza -v- (#62371) üzenetére


Jorus
nagyúr

Troli is. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#62373) Kakaduku


Kakaduku
senior tag

Tudnátok abban segíteni, hogy a különböző folyadékokat milyen időközönként kell/kellene cserélni? Gondolok itt például a hűtőfolyadékra vagy fékfolyadékra stb.

(#62374) -v- válasza Jorus (#62372) üzenetére


-v-
addikt

Egy ilyen green go-s e-up focvagent is el akarok mar kotni kiprobalni :)

(#62375) Jorus válasza -v- (#62374) üzenetére


Jorus
nagyúr

I3-at próbáltam nemrég, az nagyon cuki kis dodzsemes minden tekintetben, és egész jól megy.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#62376) Qru válasza MunezXBK (#62333) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt is kiadós eső volt. Pedig tegnap este le akartam mosni de zárva volt a mosó. Már nem bánom mert nettó pénzkidobás lett volna a mosás. :D

Reggel fél 7-kor +6,5 fok volt itt... Komolyan gondolkozom, hogy jövő héten feldobom a nyári pacskerokat. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62377) Magnum_ válasza Qru (#62376) üzenetére


Magnum_
nagyúr

most ma elég cidri van amúgy, pont eszembe is jutott, hogy akkor megyünk felnit takarítani a hétvégén?
(írtam WA-n)

I humbly and respectfully decline™

(#62378) Qru válasza Magnum_ (#62377) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van függőben egy utam szombatra de megbesz.

Skillet: Gratula! Nem sokára hozhatod őt is az autós talira. :))

#nincsbennetarcsi

(#62379) z123456789 válasza Magnum_ (#62368) üzenetére


z123456789
addikt

:R

(#62380) dnelb válasza -v- (#62374) üzenetére


dnelb
veterán

na az hátbavág, 70ig nagyon megy :DDD

(#62381) Qru válasza -v- (#62371) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha már vellany: azért reggel fuldokoltam egy jó öt percet a röhögéstől amikor bekóstolt egy Auris HSD a lámpánál. Még csak arra se vettem a fáradtságot, hogy S-be áthúzzam az előválasztókart. :D

Amúgy power módban állóból egész jó (lett volna ha betapad a keskeny eco gumija) amíg nem tölt a turbó rendesen addig pariban van, legalábbis egy 1,8-as Prius meglepett így egyszer.

BBD: Ha már Kormi, beírtam a tábládba az rpm adatokat. Még a Fűnyíró adataival tartozom de majd azt is pótolom.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62382) Snoop-y válasza focvis (#62362) üzenetére


Snoop-y
veterán

Aha :P Es ez egeszen tart addig amig meddig is? ;] jol leforog hmm 4000-ig mondjuk?

Benzinesbol is lehet olyat venni ami letepi az arcod es cserebe nem krrr krrr krrr krrr KRRRRR hangja van :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#62383) Snoop-y válasza z123456789 (#62367) üzenetére


Snoop-y
veterán

En 30-at hallok. Azert megteveszto mert egy levegovel mondja a ket szot es ugye a NYuuuuuton bezavar a thirty utan

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#62384) lenko válasza Kakaduku (#62373) üzenetére


lenko
aktív tag

Az említetteket 2 évente. Van még a szervo, azt én 3-4 évente szoktam.(már ahol nem elektromos)

Az embereknek fáj az igazság!

(#62385) B-L-A-C-K válasza barnam_ (#62296) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A legnagyobb All-in csomag a maxi, és ott 2.3 millióig térít, amiből önrész is jön le.

Szerk: Közbe most nézem, beírtam egy régebbi típusú kis alfát, arra már tényleg nem hozta ki, szóval úgy látszik nem mindegyik kocsi kaphatja meg a lopásra is.

[ Szerkesztve ]

(#62386) focvis válasza Snoop-y (#62382) üzenetére


focvis
veterán

F@szsetudja, biztosan valami PSA vagy japó dízelförmedvényre gondolsz, ami 3500-nél megfullad, nem kell olyant venni. :N Az enyémben 4500-nél vált el az automata és ott bőven kajakból húz, manuálisan 5000-ig, ezt amúgy minden 16 szelepes 1.9JTD/JTDm/CDTI/TID/TTID tudja.

Persze benzinesből is lehet olyat venni ami megy, csak mégis nyuszi a többség, hogy olyant vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#62387) z123456789 válasza Snoop-y (#62383) üzenetére


z123456789
addikt

Nice, thanks. :DDD
30-ra tippeltem én is, már ha csak azt nézem, mekkora az a disznó terelő rúd, és hogy le van csavarva az aljára a limiter. :R

(#62388) Jorus válasza Qru (#62381) üzenetére


Jorus
nagyúr

Mögöttem ma egy szép fehér B8-as A4 mérgelődött az M0-on valamiért. Külsőben kamionok 90-nel, másfél méteres követési távolsággal, belsőben a többi autó 110-120-as utazóban, ez meg szegénykém ott jött a lökhárítómon valamiért. Ilyenkor sosem tudom, mi lenne az elvárt magatartás részemről, mivel külsőbe lehúzódni nem tudok, előttem egy sor autó, mellettem a szalagkorlát. :) Aztán amikor kihúzódtak az előttem levők, nagyon picire zsugorodott a tükörben - biztos már nem sietett annyira. :D

Megfigyeltem egyébként, hogy lassan az Octi lesz az új BMW, legalábbis ami a közúti agresszivitás-szintet illeti, ugyanis sokkal több agresszívan nyomuló Octit látok mostanság, mint amennyi BMW-st. :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#62390) Snoop-y válasza focvis (#62386) üzenetére


Snoop-y
veterán

kajakból húz, manuálisan 5000-ig ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#62391) Snoop-y válasza Jorus (#62388) üzenetére


Snoop-y
veterán

Octavia es Passat = sales/manager auto nem csoda hogy a 99% -uk ugy kozlekedik mint egy taho paraszt...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#62392) focvis válasza Snoop-y (#62390) üzenetére


focvis
veterán

Gyere el topiktalira, megmutatom. ;]
Aero el bírt jönni. Kb. minden hónapban van, ne keress kifogást. :N

[ Szerkesztve ]

(#62393) Snoop-y válasza focvis (#62392) üzenetére


Snoop-y
veterán

Elhiszem. Lehet ha megint Mo-n jarok elmegyek es akkor megnezzuk ;)

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#62394) lenko válasza Snoop-y (#62391) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem is nagyon tudják elviselni(ez a faj alapból ideges valamiért), hogy a sz*r 140-170 lovas dízlijükkel nem tudnak mindenkit leelőzni. :D A gázpedál garantáltan a tűzfalon át van nyomva náluk.
Ma reggel is volt rá példa(octavia volt)....Remélem egyszercsak láthatóan fel is robban majd a feje az ilyen állatoknak. :D

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#62395) -v- válasza Snoop-y (#62393) üzenetére


-v-
addikt

Hozzad el a funyirot is, ha addigra meglesz.

(#62396) z123456789 válasza lenko (#62394) üzenetére


z123456789
addikt

Abszolút.
Nálam a lista:
-octavia (érdekes módon a Superb nem annyira vészes)
-passat
-bmw
Ők azok, akiknek a nagy többsége mindig mindenkinél 1-gyel jobban siet. :D
A suzukisok meg az autós társadalom szúnyogjai. :DDD
Természetesen mindenhol vannak kivételek. Nekem is van Passatos haverom, aki kamionozik, és abszolút nem siet sehova, és rohadt előzékeny, mármint segítőkész. :DDD Unokatesómnak tipik oktija van, és azon kívül, hogy úgy vezet mint egy 70 éves kuplunggyilkos mamika, semmi taplóság nincs a stílusában. BMW-seket nem ismerek, nincs annyi pénzem, hogy abban a körben mozogjak. :D Suzukisokon belül sem azokra gondolok, akik a megfontoltság miatt vettek Suzukit, és nem pedig azért, hogy ha éhen halnak is, de lesz egy templomba járós autójuk hitelre eeehozva'. (Ez most puncs volt az itteni Suzi fanoknak ám. :K MotionBlur, Tboldi, Kornél. ;) )

[ Szerkesztve ]

(#62397) tboldi válasza z123456789 (#62396) üzenetére


tboldi
nagyúr

;)

A Suzuki-fanságról jut eszembe: maximálisan meg vagyok elégedve a Jazzel, sokkal jobb autó, mint a WagonR, ennek ellenére mégis a Suzukit szeretem jobban, leginkább érzelmi okokból. Ez a családunk első (és eddigi egyetlen) új autója, még 8 évesen (2004-ben) én választottam ki a színét, ezen tanultam meg vezetni... :B

[ Szerkesztve ]

(#62398) K Norbi


K Norbi
addikt

;] ;]

(#62399) Qru válasza Jorus (#62388) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az tuti. :D Autópályán engem is állandóan betalálnak a területi képviselős 1.6 TDI/1.4 TSI Oktávokkal... :N
Azokat még Bubival is lenyomom nem hogy Kormival. :D

Még ha az erősebb TDI volt 190 lóval akkor sem volt esélye ellened.

Mondjuk ma én is elvéreztem már 1x. Megpróbáltam lenyomni egy Bimmert. Aztán amikor utolértem a kövi lámpánál akkor láttam meg az 530xD feliratot... :DDD

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#62400) Snoop-y válasza -v- (#62395) üzenetére


Snoop-y
veterán

Mindenkeppen. Valoszinuleg becsig vonattal megyunk (kocsit fel lehet ra pakolni) es majd onnan tovabb kocsival ;]

mod: kiszamoltam igy olcsobb mint vegigcsapatni fel europan :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.