Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#194451) Kickass válasza tboldi (#194447) üzenetére


Kickass
őstag

Nem fogalmaztam pontosan, ossz. 330km utazni egy foliazasert hulyeseg nem irracionalitas. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#194452) Tsebacsi válasza ngaba (#194444) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem vagyok én igényes, csak hülye :D
Az RS oktáv szerintem ultimate lenne, de asszony a Kodiak RS üléseit nem élvezte annyira, plusz a kemény futóműtől pont most akarok "menekülni". Ha meg RS, 2M drágább minimum, és még kéne bele egy állítható futómű hogy ne rázza ki a lelkem.
A minősége rendben volt, nekem elég. A Fordnál jobb!

A többenet, hogy a szar 1.0 hybrid 155LE Focus 10,8M És nincs más benzines bele, csak ez az 1.0 3 hengeres varrógép :C

#194448[vilike]: 1.6 szívó Focus? Haha... közlekedőedény.
1.8 Civic? Az UFO még oké, csak ordít, pörgetni kell, és már öregecske, jönnek majd ki rajta a futómű és elektromos hibák (nálam már volt 1-2).
Mazda? Csak az újak szuperek szerintem, de meg is kérik az árát, prémiumközeli szegmens lett...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#194453) xEon1337 válasza Tsebacsi (#194409) üzenetére


xEon1337
őstag

Hétvégén szigorúan tempomat 120 km/h-val (valós 117) tettük meg a Bp-Sopron-Bp útvonalat az 1.8 Hybrid Corollával, forgalom alig volt, kétszer 10 másodpercre gyorsítottam 130 fölé, így sikerült hozni végre egy 5,87-es kútnál mért fogyasztást, ez az eddigi legalacsonyabb ezzel a kocsival 6400 kilométeren. :D
Továbbra sem szeretem autópályán, derekamban késforgató érzés már Győr környékén (hiába a deréktámasz), üvegek papír vékonyak, ezért zene élvezhetetlen (mondjuk álló helyzetben is pocsék), beszélgetni párommal még csak-csak, de ha valaki hátul ül, akkor felejtős.
Ha Toyotát akarsz a hajtáslánc miatt, akkor az a nagy büdös helyzet, hogy Lexusnál nem szabad alább adni, különben csalódás lesz a vége.

Most megnéztem az új Peugeot 308-asról a fotókat, videókat, nagyon bejön. Következő céges kocsinak olyat kérek 2023-ban. :DDD

"Less but better" - Dieter Rams

(#194454) diegho válasza kisza25 (#194428) üzenetére


diegho
nagyúr

Jelenleg kevesebb időt töltök munkával, mint 5 éve, akkor jövök-megyek, amikor akarok. Nem a pénz motivált, hanem egyszerűen nem törődök bele a szarba. Miért dolgozzak keményen 8 órát és nélkülözzek, amikor laza meló mellett is lehet sokkal jobban keresni? Persze már nem élek a gyerekekkel, de a munkámnak semmi köze ehhez. Mióta itt dolgozom masszívan megváltozott az életem a jó irányba és ennél sokkal feljebb is van.

(#194455) nandow válasza Tsebacsi (#194452) üzenetére


nandow
aktív tag

Ha már szóba hoztad. Mazda 6 2.5-ös motorral? [link]
11M környékén már van Revolution Top, ami már nagyon jól felszerelt. (full alatt eggyel van)

(#194456) Tsebacsi válasza diegho (#194454) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elég magasra kell kerülni, hogy jó pénzért, nem beleszakadós melóval jöhess-mehess, amikor akarsz. Irigyellek érte, tényleg, de gondolom melód is volt benne bőven, hogy ide eljuss.
Sajnos van, hogy papírok és egyebek ellenére sem kerül ilyen pozícióba az ember. Nagyon kedves közös barátunk Cactussal (Fári) hiába végzett mérnök, és még hülye se volt szegény, 2 gyerekkel (lassan 3) megrekedt egy Balaton melletti kisvárosban az Asszonnyal és tűzijátékraktáros :W . Most nem kisebbíteni akarom, de a hálózati mérnök végzettségével 3x ennyit is kereshetne, csak épp...

#194453xEon1337: Volt egy olyan megérzésem, hogy a Toyota túl egyértelmű Bestof lenne. :U

#194455nandow: :R Qru lassan megszekszuál minket és elhajt a milyenautótvegyek-be.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#194457) Qru válasza nandow (#194455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez tetszik. :K

#nincsbennetarcsi

(#194458) Tsebacsi válasza nandow (#194455) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mintha asszonynak a Mazda se tetszett volna annyira :F :DDD Amúgy érdekes, mert bekonfigolva 12,6M az autó, ha még 1M-t engednek is, az is sok :(

Jóbarátom pont most mondja: 8 éves Touran, 4 tárcsa, betét, szűrők (olaj, váltóolaj, üzemanyag, pollen), vezérlés, akku (start-stop), klímafertőtlenítés összesen 500k :Y
Ebben benne van a hozom-viszem is mondjuk, de akkor is Bázzeg.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#194459) CactuS válasza Tsebacsi (#194452) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

plusz a kemény futóműtől pont most akarok "menekülni"

Ha egyszer összefutunk és nálam lesz a hörcsög, akkor elviszlek egy körre, hogy nagyobb legyen a tűrésed, Rob szerint lovaskocsi feeling. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#194460) tboy93 válasza Tsebacsi (#194458) üzenetére


tboy93
nagyúr

Munkatársamnak 90-ért cseréltek olajat + olajszűrőt VW márkaszervizben TRoc-on. :D Ebbe már a légszűrő, pollenszűrő csere nem fért bele.

[ Szerkesztve ]

(#194461) Tsebacsi válasza CactuS (#194459) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Áhh ami a Fókánál keményebb az már felejtős, ezek az utak tragikusak :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#194462) Qru válasza tboy93 (#194460) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Óó, nálunk a Passaton 1 db lengéscsillapítót cseréltek 100k-ért. Mondjuk annak is jár a herepacsi aki nem párban cserélteti...

#nincsbennetarcsi

(#194463) tboy93 válasza Tsebacsi (#194461) üzenetére


tboy93
nagyúr

Öcsém ült fel mögém a naked-re hétvégén, nem győzött kapaszkodni, törte a seggét a kemény futómű az enduroja után :D

Rohadtul nem volt kemény tél, de néhol olyan brutálisan megviselte az utakat, hogy hajam leteszem... Ilyen fél méteres kátyúkat kerülgettem bazi forgalmas utakon :(

[ Szerkesztve ]

(#194464) BigBlackDog válasza xEon1337 (#194453) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...hogy Lexusnál nem szabad alább adni..."

Pont erre jutottam én is a Toyotákat próbálgatva. :K

(#194465) pècsimunkás válasza tboy93 (#194460) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Toyotánál pollenszűrővel, légszűrővel, fékfolyadékkal 64 volt asszem januárban.
Csak olaj, olyan 30-35 körül van, ha minden igaz.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#194466) oliwire válasza Qru (#194462) üzenetére


oliwire
őstag

ja, hogy a 100k az 1 darabra vonatkozik? :Y
Párban ez a játék 200k?

(#194467) Qru válasza oliwire (#194466) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, 48k vt az 1 db csillapító a többi a munkadíj.

#nincsbennetarcsi

(#194468) bulikavagyok válasza kisza25 (#194359) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Visszatértél a Tipóra?! :B Szép autó, gratula!

[ Szerkesztve ]

(#194469) bulikavagyok válasza Tsebacsi (#194438) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Napok óta használt BMW-kkel szemezek, elég nagy választék van a hivatalos márkakereskedőknél a Premium Selection-ös autókból (2 év teljes körű gari). Plusz ezeknél az autóknál nagyon gyakori a 100.000km/5 év Service Inclusive szolgáltatás is - ami miatt jó eséllyel 2-3 évig a szervizköltségek miatt sem kell aggódnod ha ilyen autót veszel. Szerintem elég jó deal. :) Nézz szét a BMW Magyarország honlapján! És ha már BMW: az új hármas nem tetszik Nektek?

[ Szerkesztve ]

(#194470) oliwire válasza Qru (#194467) üzenetére


oliwire
őstag

Rá volt számolva rendesen arra az idő meg az óradíj akkor :U

(#194471) Tsebacsi válasza bulikavagyok (#194469) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:R De tetszik. :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#194472) Puma K válasza 6030D (#194445) üzenetére


Puma K
veterán

+ #194446 tboy93

Köszi szépen! :Y :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#194473) kisza25 válasza CactuS (#194459) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az ibiza is az volt, 2 bár alá engedtem a gumikat, hogy a töméseim a helyükön maradjanak :P
viszont most szoknom kell, hogy a kanyarokon nem tudok átmenni bármennyivel :P
bulikavagyok: igen, köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#194474) Zsombe válasza xEon1337 (#194453) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ha jól sejtem Neked kombi a Corolla ugye? Valószínűleg azért olyan zajos. Nekem a sedan executive VIP csomagban dupla ragasztott üveggel van ellátva, így egyáltalán nem zajos. :)
Anno TS-t próbáltam, annak tényleg nem olyan kényelmes az ülése. Még szerencse, hogy a sedanba normálisat raknak.
Egyébként csodálom nálad hogy olyan magas a fogyasztás. :F

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#194475) kisza25 válasza Zsombe (#194474) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én 5 ajtósban ültem, az is nagyon hangos volt

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#194476) Qru válasza oliwire (#194470) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bőven és ez egy 2008-as B6-os Passat volt, ami jó ha ér 2M-t. :D

#nincsbennetarcsi

(#194477) xEon1337 válasza Zsombe (#194474) üzenetére


xEon1337
őstag

Igen, TS.

Úgy tudtam, hogy a szedánban az ülés ugyan az, csak a rögzítése miatt magasabban van 1-2 centivel. Az mondjuk meglepett, hogy az Executive+VIP-be normálisabb üveg került. :U

A fogyasztás azért is ilyen magas, mivel november másodikán kaptam, szóval eddig csak hidegben használtam. Reggel-este 7-7 kilométer a munkábajárás, be sem tud melegedni a motor, ezen kívül meg autópálya, ahol hozzászoktam a 150-hez a korábbi dízellel és az ennek nagyon nem fekszik. Azóta már kezdek visszavenni a sebességből, mert szétrobban a fejem, de nehéz. Plusz ugye céges tankolókártya.. :D Szóval engem csak elvi szinten zavar a fogyasztás, ennél egy akármilyen új dízellel jobbat hozok.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#194478) Kickass


Kickass
őstag

Btw, hetfotol ujra lesz Parkside akkus utvecsavarozo. En tuti beszerzek egyet, igy nem Robot kell hivjam, ha valami zseni legkulccsal megint racibalja a kerekcsavarokat. :D

(#194479) oliwire válasza Qru (#194476) üzenetére


oliwire
őstag

Az újabbaknál még drágább? :DDD :Y

(#194480) stickermajom válasza Kickass (#194478) üzenetére


stickermajom
addikt

Hálózatról működő nincs? Azt az akksisat TC tesztelte anno, nem tűnt nagy eresztésnek. A 220-asról el tudom hinni, hogy ~300Nm körül nyit.

(#194481) tboldi válasza stickermajom (#194480) üzenetére


tboldi
nagyúr

A 220-asról el tudom hinni, hogy ~300Nm körül nyit.

Yep, nekem van, megerősítem. :K

(#194482) MC Pite válasza bulikavagyok (#194469) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem kell aggódni a szervizköltségek miatt, hisz fixen tudja az ember, hogy magasak lesznek - már az időszakos szervizeké is? :)
Legalábbis legtöbb helyen a garikiterjesztés az átkúráslehúzás gyakorlatilag, amikor 20Ft anyagköltségű fél órás munkára 70-80ezreket kérnek el. ilyen árképzéssel megéri nekik h a odaviszi az ember, de egy átlag(os fenntartási költségű) autónál nem biztos hogy ér ennyit.

Az hogy az F30as tapasztalataim olyanok, hogy... szóval röviden nincs olyan olcsó ár, amiért érdekelne; az már más kérdés. Utódjában nem ültem, de E46, E90 és F30 eléggé egy tendenciát mutatott, így engem annyira nem is érdekel már (E91 és F31 egy darabig érdekelt).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#194483) Kickass válasza stickermajom (#194480) üzenetére


Kickass
őstag

Nincs, de az autosimogatos tesztbol ugy remlik hogy az akkus se rossz, mintha remlene vmi hogy nem mindegy milyen fejjel hasznaljak, na majd megnezem megegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#194484) bulikavagyok válasza MC Pite (#194482) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A garancia kiterjesztésnek semmi köze ehhez! :N A BMW Service Inclusive Plus szolgáltatás lényege az, h ne fizess semmit az időszakos szervizekért (5 év/100.000 kilométerig). A "sima" Service Inclusive (ami a legtöbb használt autóhoz jár) ezeket tartalmazza ingyenesen: "Motorolaj-szerviz, ideértve az utántöltést is * Járműátvizsgálás a hivatalos BMW szervizprotokollnak megfelelően * Légszűrőszerviz * Üzemanyagszűrő-szerviz (dízel járművek esetében) * Mikroszűrő-szerviz * Gyújtógyertya-szerviz (benzines járművek esetében) * Fékfolyadék-szerviz"

[ Szerkesztve ]

(#194485) molnarpeter válasza Kickass (#194478) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Főnök, venni kell egy méter 1" vascsövet, onnantól kezdve nem pofázik vissza egyik csavar sem ;]

(#194486) #89309696 válasza molnarpeter (#194485) üzenetére


#89309696
törölt tag

A csavar nyakban díjazni szokta. ;]

(#194487) Mr X válasza stickermajom (#194480) üzenetére


Mr X
veterán

Milwaukee-t kell venni, az 400Nm felett tud, mondjuk nem is annyiba kerül. :D

(#194488) ivana válasza molnarpeter (#194485) üzenetére


ivana
Ármester

Berohadt csavar esetén soha sem szabad az egekbe növelni az erőkart, mert a csavar vége nem arra van tervezve. Melegítés, ütés (akár a kulcsra), csavar fejének befele ütögetése stb. a megoldás. Kivéve, ha annyira bevan rohadva, hogy a másik lehetőség lefúrni, akkor mindent be kell vetni ;]

(#194489) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Utolsó eskü! 1.6 Vitara AllGrip fogyi chiptuning után.

[Után]
[Előtt]

(#194490) molnarpeter válasza ivana (#194488) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Eredeti probléma túlhúzott kerékcsavar volt, arra értettem, hogy fölös ennyit kiadni szerintem :R Ha rendszeres használat van, szereléstől szezononként kerékcseréig, akkor persze kijöhet a matek.

(#194491) Paxker315


Paxker315
addikt

Kuvikfalvából (Tepreszen) valaki?

Azaz, debrecenben jó karosszériást-fényezőt ismer valaki? Két elemről lenne szó, első-hátsó műanyag lökös. Ha olcsón megoldható, gatyába rázatnám őket, két elemnél ilyen ~90k körüli összegre tippelek. Bár mindenképp csak személyes felmérés után tudnának ajánlatot adni, az biztos.

Valakinek tapasztalata, kik dolgoznak jó minőségben és emberi áron ebben a falvacskában? :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#194492) ivana válasza molnarpeter (#194490) üzenetére


ivana
Ármester

Megoldás, hogy normális gumishoz kell járni aki nem bikázza rá légkulccsal. :U Én is akarok venni amúgy, de nekem arra kéne, hogy kicseréljem a hátsó lengőkar csapágyazását, mert az tuti be van rohadva, mint az állat.

(#194493) cappa72 válasza molnarpeter (#194485) üzenetére


cappa72
nagyúr

Azt hittem először, hogy a szerelőt akarod vele kupán veretni... aztán rájöttem, hogy én is így lazítom a csavarokat. :DDD Bele a kulcsba a "hosszabbító" (nálam ez egy építhezésnél használt tőcsavar vagy mi...), oszt' adj neki!
Igaz, a ráhúzást (már) nyomatékkulcs segítségével oldom meg.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#194494) AMD Power


AMD Power
titán

Előre leszögezem senkit nem szeretnék megbántani.... :R

De mostanában csak én érzem azt ,hogy sok Skodás kicsit meghülyült? Néha úgy mennek és viselkednek az utakon mint egy pár prémium autót vezető , aki azt hiszi övé a világ. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#194495) -v- válasza AMD Power (#194494) üzenetére


-v-
addikt

Én megbántódtam :(((

(#194496) stickermajom válasza AMD Power (#194494) üzenetére


stickermajom
addikt

Minden közepesen sikeres területi képviselő Octaviaval jár már, és ez meg is látszik.

(#194497) AMD Power válasza stickermajom (#194496) üzenetére


AMD Power
titán

Én is főleg erre gondoltam. Valami eszméletlen néha milyen tempóban/agresszivitással vezetnek.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#194498) cappa72 válasza AMD Power (#194494) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valahol jogos, mindegyik Passat-ban érzi magát, ami már prémium (gondolják).
Amúgy egyre lejjebb megy a kivagyiság az utakon. 3-5 éves autóknál rettentő sok a "mindenkimástudja,hogyÉNmerreakarokmenni,ésÉNmitakarokcsinálni, csakÉNvagyokazútonakinekmindentszabad"
(akinek meg narancssárga fény világít a fejéből, az méginkább)

De lehet a covid-19 hatási is.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#194499) Snoop-y válasza AMD Power (#194494) üzenetére


Snoop-y
veterán

Sztereotipia:

Skoda, Passat autokat altalaban valami teruleti kepviselo/ugynok vezeti aki gyoker modon kozlekedik hiszen o hordozza a hatan az egesz ceget es mindenki neki koszonheti a joletet.

Nalunk (svajc) a vezetni nem tudo nyuggerek illetve a munkasok(ezermester AG) autoja ------> faszul vezetnek egyik azert mert mar nem emlekszik a szabalyokra masik meg azert mert nem erdeklik a szabalyok :DDD

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#194500) BigBlackDog válasza -v- (#194495) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ne bánkodj, úgyis nemsokára cseréled az X5 M Competition-re, nem?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.