Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#194701) focvis válasza MC Pite (#194696) üzenetére


focvis
veterán

El tudom fogadni, hogy az átlagos magyar télben jobb a GoodYear 4S egy az Alpokba tervezett valódi évszakos guminál. Viszont ez esetben is ott motoszkálna a fejemben, mikor cseréljek már nyárira.

Holnap jó lenne autót porszívózni, ezt-azt kéne bütykölni, délelőtt halászlét főzök (= megpróbálom), délután eső lesz... Vasárnap kiderül.

(#194702) kisza25 válasza focvis (#194687) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem nyári van, mert ugye azzal adták az újat, ma szakadt a hó Kaposváron, szerencsére az insigniával voltunk :DDD

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194703) Tsebacsi válasza bandus (#194700) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Attól függ mire veszed. Sima magánszemély a 900k gyári engedményen felül kb. 450k-t kap még. A Skodanal.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#194704) brumi1024 válasza focvis (#194687) üzenetére


brumi1024
veterán

Kedden cseréltem. ;] Sajnáltam a téliket gyilkolni a jobb időben, ezt mondjuk kicsit árnyalta a mai szakaszos havazás az M3-on, de szerencsére “meleg” volt ahhoz hogy megmaradjon és elég kis szakaszon esett csak. Egy-két üres főutas fékpróba alapján jól fogott a GY SuperSport.

[ Szerkesztve ]

(#194705) Qru válasza focvis (#194701) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

De ez a 4S gumi lenyege, hogy nem kell cserelgetned evszakonkent. :D

#nincsbennetarcsi

(#194706) gzbotii


gzbotii
veterán

Első generációs Twingoban mennyit élményt ad a "kabrió" (harmonikatető)? :D
Vagy inkább az üvegtetős modellt?

Régen nevettem rajta, de most már annyira hülyefura és ritka az a forma, hogy már tetszik. Az, hogy van belőle olyan kivitel, aminek le lehet csapni a tetejét, meg kimondtam érdekessé teszi.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#194707) aero. válasza gzbotii (#194706) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Volt a családban sima tolótetős, de az is hatalmas, sokat ad az autóhoz, én szerettem. A 8 szelepessel jó is vezetni.

(#194708) K Norbi válasza Tsebacsi (#194662) üzenetére


K Norbi
addikt

Én mindig is mondtam..
Audi, Bmw, Merci.

itt kezdődik :DDD

(#194709) Snoop-y válasza gzbotii (#194706) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nekem Panda volt harmonika tetovel. Igazabol vicces de allandoan pecsenyere sultem benne. Ha meg nem sutott a nap akkor meg allandoan megfagytam. Igazabol magyar klimaba nem valo az ilyen auto.

A legjobb akkor ha felhos az eg es van kb 15-20 fok.

A panorama tetos Megane-t szerettuk nagyon. Ha lehet valasztani en inkabb a panoramara szavazok. Feny ugyanugy van. Ha akarod elhuzod ha akarod sima tetoablakkent funkcional ha akarod besotetited. :K

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#194710) Szoszo94 válasza Motion_Blur (#194615) üzenetére


Szoszo94
őstag

Melyik FL? Volt kettő is, ha a 2.gen-re gondolsz.
Nekem az FL ködlámpája (kerek) nem tetszik, a hátsó lámpa sem, illetve az első lámpa DRL-je sem jön be nekem - más autónál sem, ahol látni egyesével a ledeket. A tükörben lévő index viszont jöhetne :)

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#194711) Szoszo94 válasza Buster17 (#194640) üzenetére


Szoszo94
őstag

Lefele majd‘ egy ötszázast. 2*10500,- lett, 21420 helyett (vagy 460, franc emlékszik már, de 400 fölötti összeg volt).

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#194712) stickermajom válasza Buster17 (#194640) üzenetére


stickermajom
addikt

Egyiknél lefelé, másiknál fölfelé. Kb nullára jött így ki.

(#194713) MC Pite válasza focvis (#194701) üzenetére


MC Pite
veterán

Oké, hajtja az embert a nyári (általában szebb szett), de a télinél reszponzívabb, és tovább lehet fent. Október elején (fagy is, 25⁰ is van októberben mindig) felrakom április végén leveszem oszt joccakát.
Nokian, GY, Conti téliesebb 4S-ei tök jók télen, és a huszonx fokban nagyságrendekkel jobbak a télinél.
Kánikulában nem acélosak, de nem is elvárás nálam, arra ott a nyári.
Azboroszlánon egészévre vettem 4S-t, az középnyárias (közepes volt télen, kb ennyit vártam, második autón ez elég; cserébe melegben jobb mint a gyári nyárija).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#194714) sagesz93 válasza Tsebacsi (#194703) üzenetére


sagesz93
addikt

Egy jó camry nem jött szóba ? Vagy már kiesett? :)) [link]

(#194715) CactuS válasza sagesz93 (#194714) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Jó ötlet, ráadásul a fogyasztás parádés. :)

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#194716) kisza25 válasza sagesz93 (#194714) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kombi van belőle?

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194717) BigBlackDog válasza sagesz93 (#194714) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem próbaúton csalódás volt (oké, sokat vártam tőle :D) . Kényelmes, komfortos jószág, jó a rugózása. Viszont Executive felszereltség melletti hangrendszer viszont eléggé gyenguci volt (a VIP csomagban lévő JBL gondolom jobban szól). És rögtön feltűnt páromnak és nekem is, hogy a külső zajok érezhetően beszivárognak az üvegeken keresztül. Valahogy a zajszigetelés nem volt túl kiemelkedő. Egy kategóriával lejjebb nem szóltam volna semmit, de azért többet vártam. Android Auto/Carplay ugye még mindig nincs benne (értékesítők szerint).

Motornak kellemes az ereje, szépen viszi a bódét, rugózás és kormány is nagyautósra van hangolva, nekem tetszet. Vezetni és ülni benne nagyon megnyugtató volt.

[ Szerkesztve ]

(#194718) CactuS válasza kisza25 (#194716) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Fotón igen. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#194719) kisza25 válasza CactuS (#194718) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itthon nem forgalmazták? mert én nem találtam :)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194720) Gombinyó válasza CactuS (#194718) üzenetére


Gombinyó
őstag

Camry trek? :DDD

(#194721) CactuS válasza BigBlackDog (#194717) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Camry csak a mérete alapján felsőbb kategóriás, árban ugye ~octavia, ha jobb kell, akkor lexus a megoldás sajnos. Ez az amcsiknál is csak egy sima sedan, semmi extra.

Egyébként P2nél a JBL hangszórók nagyon jók voltak, de a gyári JBL fejegységet kukazni kellett hozzá.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#194722) BigBlackDog válasza CactuS (#194721) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...az amcsiknál is csak egy sima sedan, semmi extra..."

Hát igen, ez nekem is már felmerült, de akkor nem alaptalanul. :D

(#194723) CactuS válasza kisza25 (#194719) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak fotón létezik, mivel USA modell volt eredetileg, így ebből nem terveztek kombit. Kint jobban megy a sedan. Régebbi camryből még volt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#194724) kisza25 válasza CactuS (#194723) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja csak mert szerintem neki kombi kell (Tsebacsi)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194725) CactuS válasza BigBlackDog (#194722) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Amit lehet kapni régebbi hybridet, az is ilyen. Még automata elektromos ablak sincs ha jól emlékszem. :D A mérete megtévesztő, meg nagyobb, mint a corolla, de ez sosem volt prémium autó, viszont én simán venném, főleg a "GR"-t:

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#194726) sagesz93 válasza kisza25 (#194724) üzenetére


sagesz93
addikt

Az 5ös bömbi sem volt kombi, azért gondoltam erre :K illetve árban közel van az oktávhoz, de közben mégsem egy Corolla, nagyobb motor, örök élet hibrid, nekem nagyon bejön. Pedig nem szeretem a szedánokat.

[ Szerkesztve ]

(#194727) focvis válasza focvis (#194701) üzenetére


focvis
veterán

A halászlét megfőztem, ettem már jobbat (pl. jó szívvel ajánlom a százhalombattai Harcsa Csárdát, ill. Apám is szuperül készíti). Elsőre vállalható, holnapra talán jobban összeérik, egy savanykás ízt hiányolok belőle. (Kisza esetleg?)

Momentán lusta vagyok a kerékcseréhez.

(#194728) MC Pite


MC Pite
veterán

Én csak a korábbi Camrykben ültem (korábbi) igénytelenketörökszedános Corolla szedánra nyomtak egy resize 112%-ot, és kész. Tesztek alapján nem választanám a mostani Corolla ellenében :N

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#194729) Qru válasza focvis (#194727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ráérsz a cserével. Inkább csapasd szét az ebédet egy pálesszel. :D

#nincsbennetarcsi

(#194730) CactuS válasza MC Pite (#194728) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A korábbi camry amerikai piacos volt, nem volt köze corollához/aurishoz. Ott szinte elvárás az igénytelen belső. :D De szerencsére rájöttek arra, amire a Ford is, pl: a mustang, explorer esetén.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#194731) kisza25 válasza focvis (#194727) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

milyen halból főzted?

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194732) focvis válasza Qru (#194729) üzenetére


focvis
veterán

Még kitalálom, agyas vagyok.
pálinka híján, gin tonickal tettem eleget felszólításodnak. Ezzel az a baj, hogy úgy tudom inni, mint a vizet. A (számomra tetsző) pálinka legalább karcol egy kicsit. :D

(#194733) Qru válasza focvis (#194732) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs itthon tonic, igy en maradok a portoinal.

#nincsbennetarcsi

(#194734) focvis válasza kisza25 (#194731) üzenetére


focvis
veterán

Ponty (+bolti halászlé sűrítmény, szép pirospaprika, némi csemege Pirosarany), előtte szalonna zsírban dinszteltem hagymát, arra a paprika, bele az apró haldarabok, megfőztem, turmix, majd a sűrítmény, végül a hal, amit előtte besóztam.

(#194735) -v- válasza focvis (#194734) üzenetére


-v-
addikt

(#194736) kisza25 válasza focvis (#194734) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A halászlét is kb mindenki másképpen főzi.
szalonnát nem szoktam bele rakni, viszont paradicsomot meg paprikát, hegyes erős paprikát, fokhagymát viszont igen
Én alapból vízbe rakom fel (rövid lében), ponty feje farka, keszeg, harcsa, harcsacsont, ezeket darabolva.
karikára: hagyma, paprika, hegyes erős, paradicsom,
fűszer: só, fűszerpaprikát meg olajba kikeverem és úgy rakom bele, 2-3 órát főzöm, én passzírozni szoktam.
Ez az alap (Ha nagyon turbózni szeretnéd, akkor ebbe az alapba rakd bele a vett sűrítményt, esetleg halászlé kockát) és ebbe szoktam belefőzni a harcsa kockát, ponty patkót, ikrát és a tejet.
Én enyhén csípősre szoktam és amikor kész, akkor rak bele magának aki akar még hegyes erős karikát, vagy szárított cseresznye paprikát
Van aki meg az egészet az elején kicsit össze pirítja, majd fűszerpaprika és úgy rakja bele a vizet, de 1000 féle képpen lehet csinálni, azért is kedvelt verseny alap

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194737) Gergőke88 válasza focvis (#194732) üzenetére


Gergőke88
addikt

Milyen gin és milyen tonic?
Egyik kedvenc

(#194738) focvis válasza -v- (#194735) üzenetére


focvis
veterán

Vilike, ezt fogom beszerelni [kép] , majd visszaküldöm ha nem jön be. Csak a kedvedért! :D

Kisza: köszönöm a receptet! :R Ennyire komolynak nem gondolom, hogy neki merek állni. Színre nem lett rossz szvsz [kép] .

Gergőke: A feleségem a hipszter, én a kicsit karcos pálinkára esküszöm [kép]🥂.

(#194739) BigBlackDog válasza focvis (#194738) üzenetére


BigBlackDog
veterán

A második képet megnyitva hirtelen azt hittem, hogy szervófolyadék-csere volt. :DDD Aztán visszaolvastam az előzményeket.

(#194740) pècsimunkás válasza focvis (#194727) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Egy kis házi volt a főzéshez?

Szerk.: közben olvastam...
Szomorú... az én házim is elfogyott, .amióta vissza jöttem :(
A gin tonic- ot valóban úgy lehet inni, mint vizet, vagy üdítőt :D
Én most alszok egyet, aztán darts és sör :D
Van 3 láda söröm :DD

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#194741) tomcsi23 válasza focvis (#194738) üzenetére


tomcsi23
veterán

ezt fogom beszerelni

Hát ez szerintem túl erős lesz. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#194742) -v- válasza tomcsi23 (#194741) üzenetére


-v-
addikt

Visszaküldés lesz ebből :(

(#194743) MC Pite


MC Pite
veterán

focvis, box? Hogyhogy?

Nálunk épp nagy pelyhekben esik a hó (bár 5⁰ van) :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#194744) focvis válasza pècsimunkás (#194740) üzenetére


focvis
veterán

Múlt héten szereztem zalai házit, 2 litert, de nem valami jól sikerült anyag. Kiönteni persze nem fogom. Az "szokásos" forrásnak kifogyott a készlete, rossz volt a tavalyi gyümölcstermés, várni kell nyár végéig.

Box: majd kiderül. Mindenki nyugodjon meg, az eBay-ről jött, PayPallal fizettem -> 30 napig ingyenesen küldhetem vissza. :D + Akciós volt.

: Pár perce szállingózott, közben napsütés, +6 fok Celsius.

(#194745) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Na ma is az északi part útjait koptattam, lassan meg lesz az 1000 km, már kezd hasonlítani a motor hangja az előzőre, de még nem az igazi, mondjuk az is a 3000- es olajcsere után változott

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194746) Qru válasza kisza25 (#194745) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kollegam allitotta, hogy halkabb lett a Skoda is az olajcsere utan. Nekem nem tunt fel, inkabb csak az hogy ha bemelegszik akkor rezonal valami a motorrer felol, elol.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#194747) kisza25 válasza Qru (#194746) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem az első csere után halkabb lett, a második csere után nem volt változás, de állítólag akkor van benne jó olaj, ha az elejétől, a végéig ugyanolyan hangja van.
Az előző tipo-nál a szalon tulajdonos testvérpárral tök sokat beszélgettem, azt mondták, hogy a legelső olaj az másabb, egy vékonyabb olaj a bejáratáshoz, azért is kell 3ekm-nél ledobni

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#194748) -v- válasza focvis (#194744) üzenetére


-v-
addikt

Na beraktad? Szar? Visszaküldöd?

(#194749) Qru válasza kisza25 (#194747) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt az elso olajcsere 26.5k km-nel volt. De akkor jo az olaj mert a hangja ugyanolyan kele-kele tdi. :D

#nincsbennetarcsi

(#194750) Gombinyó válasza Qru (#194746) üzenetére


Gombinyó
őstag

Lehet a tiédben nem cserélték csak számlázták. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.