Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#194051) Qru válasza kisza25 (#194041) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kompozas itt is vt Szantodnal: [kép]

#nincsbennetarcsi

(#194052) kisza25 válasza Qru (#194051) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én Keszthelynek mentem, amúgy percre ugyanannyi lett volna komppal.
Amúgy vicc, hogy mennyien voltak badacsonyban

[ Szerkesztve ]

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#194053) 6030D válasza MunezXBK (#194034) üzenetére


6030D
Ármester

Passz, ezt egy F10-ben próbáltuk nyáron, ott tényleg megszűnt a hideg a fűtés bekapcsolásával.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#194054) AMD Power válasza kisza25 (#194037) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon király! :C

Ettől függetlenül gondolom az okmányiroda fog küldeni egy papaírt is erről!?

Már nézem is! :K

[ Szerkesztve ]

(#194055) kisza25 válasza AMD Power (#194054) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Mikor megcsináltam ott a végén le lehetett tölteni

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#194056) diegho válasza kisza25 (#194050) üzenetére


diegho
nagyúr

Decemberben már 5 fölött volt a Tjet, ráadásul a Leont nagyon imádom, tágas, dinamikus, termeli az üzemanyagot és baromi jó vezetni. Az apró zörgéseket tavasszal megszüntetem. Ajtóban a hangszóró körüli keret cicereg hidegben, valamint az óracsoport borítás, ez mondjuk ideiglenesen megoldva. Kap egy 4 évszakos szettet, valamint egy mankókerék jön még a defektjavító helyett.

(#194057) oliwire válasza Qru (#192990) üzenetére


oliwire
őstag

Azt hiszem sikeres lett a kalibrálás.
A kalibrálás után most tankoltam vissza tele a tankot, és már a board computer mutat picivel többet, mint a tényleges fogyasztás.
7,27 a visszatankolás után a fogyasztás, és 7.4-et mutatott a computer.
1000-res értékről 900-ra tudtam levenni, 100-as értékekkel lehetett csak léptetni, de így sokkal közelebb van a valósághoz, és jobban szeretem, ha a computer kicsit többet mutat, mint a valóság, mint fordítva.
Ebben a fogyaszásban főként 60% országút volt, maradék város meg egy kis autópálya.

(#194058) bbubby00 válasza Snoop-y (#194007) üzenetére


bbubby00
őstag

Mindig van az a penz, amiert elado :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#194059) kisza25 válasza diegho (#194056) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Újat vettél vagy használtat, erről lemaradtam

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#194060) diegho válasza kisza25 (#194059) üzenetére


diegho
nagyúr

Használt. 2013/11, 1.4tsi 80k km-el 3,2-ért.

(#194061) Qtya123 válasza DeathAdder (#194015) üzenetére


Qtya123
őstag

Én a GS-t probléma és költségmentesebb autónak tartom, mint a Chryslert, igaz semmi tapasztalatom és nem is ismerek senkit, akinek 300C-je lenne. Abból indulok ki, hogy más típusú Chrysler tulajok azért találkoznak hibákkal.

Ahogy előttem is írták a GS motorja elnyűhetetlen. Egy nagyon precíz műszer. Azért abban az esetben, ha egy 16-17 éves GS-ről van szó bele lehet futni kopó alkatrészek miatti zsebbenyúlásokba, de mint minden autónál, itt is az számít, hogy volt-e gazdája az adott példánynak. Ha igen, akkor a rozsdára és az egyéb alkatrészek miatti költségekre nagy eséllyel nem kell túlzottan számítani.

Igaz nekem nem GS, hanem egy 2003-as IS van, de nem rohad. Ennek viszont több oka van. Egyrészt magyarországi forgalomba helyezésű, tehát nem a sz@rrá sózott német és osztrák utakat rótta, másrészt én mániákus kasztnimegóvó vagyok. Nekem 5 évente program a teljes karosszéria átnézés rozsda után kutatva és szintén 5 évente viszem alváz és üregvédelemre (eddig 2x volt, egyszer megvételkor és rá 5 évre újra). Most lesz nálam 7. éve, komolyabb nyűg nem volt vele, az alvázvédelmen kívül a legnagyobb összeg, amit költöttem rá az az első szélvédő csere és ezzel egybekötve a tető fényezése, illetve a vezérlés csere.

Ezen kívül az alját majdnem minden mosásnál alaposan lecsapatom, a tél után meg kap emelőn egy alapos alvázmosást mindig. Télen meg igyekszem nem használni akkor, amikor épp sós latyak van az utakon. Általában egy télen 2-3 nap az, amikor sós latyakkal találkozik. Így nem nehéz rozsdamentesen tartani.

Viszont vannak ismerősök, akiknek szintén van 2000-es évek eleji IS-e és sokaknak német/osztrák autóként kezdte, illetve nem tolják ezerrel az alvázvédelmet, alvázmosást, mint én. Közülük néhányuknál előfordul a rozsda, de nem vészesen. Tipikusan a kintről származó autóknál a hűtőt kezdte meg a rozsda, illetve a hátsó keréknél a küszöbnél indult meg, de nem vészesen, egyáltalán nem azt kell elképzelni, hogy levelesre rohadós területek lennének, nem csillió összeg a javításuk. Erősen korrodálttal egyszer találkoztam, de az a polc aljáról választott, 900ezer Ft-os elhanyagolt csapatós hülyegyerek autó volt.

Gyanítom, hogy rozsda ügyileg a hasonló évjáratú GS-ek esetében is kb ez a helyzet, bár abból csak egyet ismerek, az nem rohad. Viszont egy megkímélt és karbantartott GS430 esetében még 17 éves korában is igencsak a zsebbe kell nyúlni, meg egyre ritkább is.
Kedvcsinálóként egy szép GS: [link]

Amúgy a feleségemmel pont nemrég beszéltük mi is, hogy mikor eladjuk az IS-t, utána kicsit lehet kitekintünk egy amerikai V8-ra, mert én főleg, de az autók iránt abszolút nem érdeklődő feleségem is bele van szerelmesedve ezeknek a dögöknek a formájába és a hangjába. De ez tényleg csak kitekintés lenne, mert 2-3 év után eladnánk, pedig nagyon nem szoktunk ilyen rövid távon autót eladni.

Persze ezt majd még alaposan át kell gondolni. A Dodge Charger a kiszemelt, mert az klasszikus szedán forma és 4 ajtós. Nekem meg ez ilyen hülye becsípődés, hogy igazán csak a 4 ajtós szedánok tetszenek. Aztán persze lehet borul az egész, mert csak akkor áll ez a terv, ha ez a típus nem egy betegágy és nincs tele nyűgökkel. Még nem ástam bele magam, majd mikor aktuális lesz, de remélem nem rossz cucc, mert akkor zöld utat kaphat majd.

[ Szerkesztve ]

(#194062) Qru válasza kisza25 (#194052) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tihanyban akartunk megallni de pont akkor kezdett el szemerkelni igy nem alltunk meg vegul.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#194063) Qru válasza oliwire (#194057) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Na az jo, akkor sikeres vt a beavatkozas. :K

#nincsbennetarcsi

(#194064) kisza25 válasza Qru (#194062) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ja hogy ez mai kép, tegnap jó idő volt, meg is másztuk badacsonyt, most Blelle is szakad az eső

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#194065) Qru válasza kisza25 (#194064) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Penteki, ki akartam jarni a novemberi e10-et a tankbol. Nagyjabol sikerult is.

Az akksi miatt paraztam kicsit mert november ota csak 1x vt hasznalva az auto akkor se mentem tul sokat. Koszorulni nem kellett de azert erezhetoen gyengebben indult.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#194066) pècsimunkás válasza Qru (#194065) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Otthon miért szűnt meg az E5? Németországban van E5 és E10 is. Èn mondjuk E5- öt tankolok mindig, bár az E10 kicsit olcsóbb lenne, de az E5 szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#194067) kisza25 válasza pècsimunkás (#194066) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van e5 csak 98/ 100-as benzin formájában

Eladó: Xiaomi Redmi Note 10S 6/128Gb, független, DualSim, NFC, 33W töltő 39900Ft

(#194068) pècsimunkás válasza kisza25 (#194067) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Jó, ok, de itt van e5 95- ös is.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#194069) Qru válasza pècsimunkás (#194066) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert Nemetorszagban nem tetszett a polgaroknak, vt is kampany ellene anno, igy ott lett E5 95-os is. Meg a TC is irt cikket rola.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#194070) tboldi


tboldi
nagyúr

Meanwhile in Mosonmagyaróvár…
Mingyá’ meglesz az 500. :D

(#194071) Doki16 válasza tboldi (#194070) üzenetére


Doki16
addikt

Nálunk még van sima 95 benzin 400-ért :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#194072) Richard! válasza tboldi (#194070) üzenetére


Richard!
addikt

12 napja még 374,9-ért tankoltam, most Győrben is ennyi. Durva. De nyilván továbbra is 100-ast tankolunk, mert a bőrünk alatt is péz van. :K ;]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#194073) tboldi válasza Richard! (#194072) üzenetére


tboldi
nagyúr

A WagonR 95-ös V-Powert szokott kapni, de most ennek láttán azt mondta apum, legyen a puruttya.
De ja, a Jazz-be akkor is 100-as megy! :D

[ Szerkesztve ]

(#194074) tomcsi23 válasza tboldi (#194070) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vépóva dízel már talán több is ott, nem?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#194075) tboldi válasza tomcsi23 (#194074) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom, nem néztem, az a hátsó oszlopoknál van csak a 100-as benya helyén. :B

[ Szerkesztve ]

(#194076) Richard! válasza tomcsi23 (#194074) üzenetére


Richard!
addikt

Nálunk 482,9 a póveres gázos olaj.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#194077) DeathAdder válasza Qtya123 (#194061) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nyilván nem arra számítok, hogy egy tizenéves autóra nulla pénzt kell majd költeni, és fél-1 millát bármikor rá lehet locsolni ezekre is, főleg kezdetben, csak ne rendszeresen :P Bódéval viszont lehet foglalkozni ha nem elhanyagoltan, szétrohadtan veszem, csak a motor, váltó ne legyen betegágy, amibe folyamatosan a pénzt kell locsolni, és lerohad az út szélén, mert arra háklis vagyok :)

Chrysler onnan jött, hogy haverom munkatársa jó lakmuszpapírja hogy mik váltak be nála, és mik nagyon nem. Meglepő módon Grand csirkében levő hemi nagyon jól teljesített nála, nyilván szervizben mindent megadott neki, de rendszeresen használta, még tengerre is járt vele, rengeteg métert beletett, és soha semmi gondja nem volt vele, és ahogy olvasom mások sem panaszkodnak rájuk, ellenben pl. a w211 E500-as mercivel, amivel akármit csinált orrán száján dőlt az olaj mindig.

Ezért szimpatikus a Chrysler is (meg mert már két Voyagerem is volt ebből a korból, amik elég jól beváltak), na de biztosan nem olyan precízre hangolt műszer mint a GS430, épp tegnap néztem újra meg a kopasz videóját, amit linkeltél, neki is nagyon tetszik :)

Haverom IS200-a is szuper jó autó, de neki is már kellett foglalkozni a rohadással, nagyjából azért tudom mostmár, hogy mit érdemes nézni, szóval köszi, tényleg :)

(#194078) Qru válasza Richard! (#194076) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az szep, 430-ert tankoltam a puruttya gazolajat.

#nincsbennetarcsi

(#194079) grizlisandor válasza tboldi (#194070) üzenetére


grizlisandor
addikt

Még jó, hogy a negyedikén teletankoltam 461,9 Ft/L MaxxMotion 100plus benzinnel Pirosat. :D
Lassan megnézem mit szól E10-hez. ;]

(#194080) Snoop-y válasza bbubby00 (#194058) üzenetére


Snoop-y
veterán

SR20 DET Rulez :R

Lehet, hogy egyszer sor kerul ra mondjuk nalam nem maradna gyari az biztos ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#194081) zsoika


zsoika
addikt

Van itt v.ki Ford c-max plug in hybriddel? :R

[ Szerkesztve ]

(#194082) AMD Power válasza tboldi (#194070) üzenetére


AMD Power
titán

Gyönyörű! :( Már itt az Auchannál is kúszik felfelé rendesen. :W

(#194083) Qru válasza AMD Power (#194082) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kalaszi az egyik legdragabb Auchan, Budaorson 399 vt meg csak.

#nincsbennetarcsi

(#194084) Doki16 válasza zsoika (#194081) üzenetére


Doki16
addikt

Nekem nem az van, de valamennyire ismerem őket. De úgy inkább behatóbban a plugineket.
Hátha tudok segíteni.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#194085) bulikavagyok válasza Qru (#194012) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

OK, megtörtént. :)

Tsebacsi: A héten megnéztem ezt az autót a debreceni BMW kereskedésben, kívülről eléggé visszafogott, de a belseje nagyon tetszik. Annak ellenére, h full koszosan árulják. Nem tudom, h kinek akarják így eladni? :F Egyébként ilyen világos szőnyeggel nem nagyon merném bevállalni. Igazából csak azért néztem meg, mert épp arra jártam, és korábban még nem ültem ilyen autóban. Azt mondjuk nem értem, h miért nem gyártják zongoralakk panelek nélkül ezt az autót?! Audi A6 ugyanez.

MunezXBK: Köszi, megnéztem!

[ Szerkesztve ]

(#194086) Qru válasza bulikavagyok (#194085) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Felesegem baratnoje csapatja ilyen 335i-vel, abban is vilagos szonyeg van, en konkretan nem mertem cipoben beleulni. :D

#nincsbennetarcsi

(#194087) Peter.70 válasza Qru (#194086) üzenetére


Peter.70
őstag

Akkor be sem ültél, vagy le vetted előtte a cipődet? :D ;]

(#194088) Ádám16


Ádám16
addikt

Egy darabig elengedem az E5-öt asszem, pedig "nem szabadna". Szerintem tényleg elmegy 500ig néhány helyen a 100as benga. :F

(#194089) brumi1024 válasza bulikavagyok (#194085) üzenetére


brumi1024
veterán

Van zongoralakk nélküli belsővel, csak feláras.

(#194090) bbubby00 válasza Snoop-y (#194080) üzenetére


bbubby00
őstag

Ez annyira gyari, h nem szabad elrontani, abbol van eleg :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#194091) AMD Power válasza Qru (#194083) üzenetére


AMD Power
titán

Ami nekem még kőzel lenne az a Dunakeszi Auchan. Az még drágább! :)

(#194092) -v- válasza Ádám16 (#194088) üzenetére


-v-
addikt

Miért nem szabadna ?
Az auchan 95 is E5 igazából [link]

[ Szerkesztve ]

(#194093) bulikavagyok válasza Qru (#194086) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én eléggé rend és tisztaságmániás vagyok, ezért legszívesebben levenném a cipőmet mielőtt beülök egy ilyen autóba. :D

brumi1024: Megnéztem már kb 100 ilyen autót a hahun és a mobilén, de még nem láttam olyat amiben ne lett volna egy csomó zongoralakk elem. :B Középen a szellőzőnyílások körül, a klíma és az audiovezérlő körüli rész és talán a váltó mellett is - ezek a részek szerintem minden általam nézett ötösben zongoralakkosak voltak.

[ Szerkesztve ]

(#194094) Qru válasza Peter.70 (#194087) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Háát, őőő... Bunkó BMW-s lettem én is egy kicsit. [kép]

#nincsbennetarcsi

(#194095) BigBlackDog válasza bulikavagyok (#194085) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Világos szőnyeg miatt nem félnék. S60-ban hetente-kéthetente volt porszívózás, meg vizes ronggyal át voltak törölve. Kora tavasszal, és ősszel pedig alapos mosás, kefélés majd kárpittisztító géppel átmentem rajtuk. Így eléggé újszerűek maradtak. Persze, egy feketén azért kevésbé látszik a fű/olaj, de a világos nagyon kellemes szemnek (legalábbis az enyémnek).

Mondjuk én vagyok annyira körülményes, hogy bevásárlásnál komolyabb útra viszek váltócipőt is, hogy a vezetős "pacsker" csak tiszta helyen járjon. :D

[ Szerkesztve ]

(#194096) Qru válasza bulikavagyok (#194093) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére nekem fekete a szőnyeg a világos kárpit mellé az azért úgy sokkal kevésbé kényes.

#nincsbennetarcsi

(#194097) brumi1024 válasza bulikavagyok (#194093) üzenetére


brumi1024
veterán

Sajnos a klíma körül marad (elképzelhető, hogy individuallal lehet valamit alkotni), de a nagyon nagy részét le lehet cserélni matt fára/alu hexagon mintára.

[ Szerkesztve ]

(#194098) rbalint88 válasza bulikavagyok (#194085) üzenetére


rbalint88
addikt

Meg Rotalla gumival :W Alkudj bele egy normalis abroncsot, mert ez ciki... amugy elegge tiptop gep :K nekem kifejezetten szimpi, hogy nem mpackettes fekete pusztito, hanem visszafogott, elegans szinu. Ugyse sportauto, nem kell ra “böse optik” :R

ja vilagos szonegtol nem kell felni, konnyen tisztan tarthato, ha jo minosegu. Feketen is latszik a kosz ugyanugy, ezoval csak az lesz mas, hogy itt sotetebb a kosz a szonyegnel, nem vilagosabb :DDD

[ Szerkesztve ]

(#194099) bitpork válasza rbalint88 (#194098) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Spec engem a műsz@rfalra foschott tablet jobban idegesít mint egy amúgy típusengedélyes de nóném gumi.
Mi a fszért kell már lassan minden gyártónak ilyen pöts módon igénytelenül odabszni ?!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#194100) brumi1024 válasza rbalint88 (#194098) üzenetére


brumi1024
veterán

Amugy 22k km-t futott autón miért van Rotalla gumi? Mondjuk olcsó, találtam ebben a méretben 19k-ért. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.