Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186401) mezis válasza -v- (#186398) üzenetére


mezis
nagyúr

Van amikor olcsóbb autóban is együtt forog a kormánnyal a váltó... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#186402) #89309696 válasza ivana (#186400) üzenetére


#89309696
törölt tag

Valahogy a tengerentúlon mégis megoldották és nem volt minden kocsi V8-as.
Mi volt vele a baj? A 3 fokozat vagy, hogy nincs lockup? Ordít? Vagy az nincs ECU ami terhelési adatot küldene és egy visszaváltáshoz mindig parkettázni kell?
Ezek úgy 98-2000 körül megszűntek szóval tudtak volna csinálni és kellett is volna.

(#186403) Reggie0 válasza #89309696 (#186402) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont mindegyik legalabb 3 literes volt vagy tobb es ezzel van osszefuggesben.

(#186404) ivana válasza #89309696 (#186402) üzenetére


ivana
Ármester

Az, hogy annyira lomha, hogy használhatatlan. Golf 3-ról beszéltél az nem 2000 körüli autó. De amúgy meg a manuális váltó olcsóbb, könnyebb és működik. Itt legalább nem szokás vezetés közben zabálni mint amerikában.

Ha meg régi automata akkor igen legyen legalább egy 2.5 sor négy, de inkább V6 vagy V8 :))

(#186405) Reggie0 válasza ivana (#186404) üzenetére


Reggie0
félisten

Azert a manualis valto mar elegge nyugos, amikor csak par masodpercig tart az elso ket fokozat.

(#186406) simonjoe


simonjoe
senior tag

...vitat6atlan, h az automata váltó q..va kényelmes, és senki se mondja nekem, h a manuál váltogatás adja meg az autózás élményét. Szerintem azért egy korszerű új 9-10 sebességes automatával is lehet vigyorogni. Ennek ellenére én örülök, h kézi még az autóm. Pontosan azért mert nem hiszem, h egészséges egy motornak, h 1200-1500 körül már váltogat, főleg így hidegben. Persze ennek is megvan az oka, de nem a motor élettartamának a növelése a cél.

Joe

(#186407) stickermajom


stickermajom
addikt

Mondjon bárki bármit, a tolókerekes az igazi élmény, az összes többi csak bohóckodás. ;]

(#186408) MasterMark válasza simonjoe (#186406) üzenetére


MasterMark
titán

Attól függ hogy hol váltogat, hogy mennyire nyomod a gázpedált.

Switch Tax

(#186409) #89309696 válasza ivana (#186404) üzenetére


#89309696
törölt tag

Nem lomhább a mai városi forgalomnál, legfeljebb idegen meg idegesítő a viselkedése. Lomhaság ellen +200 köbcenti úgy van nagyjából egy szinten a kézivel.
90-ben meg pláne nem volt lomha az akkori Trabi, Lada, Wartyogó, Swift, Ikarus, Ifa ellenfelekkel szemben. Bőven itt lett volna az ideje akkor is már.
Mai szemmel persze, hogy lomha mikor minden 2 sec alatt 70-nel megy a városban.

(#186410) Reggie0 válasza MasterMark (#186408) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg attol is, hogy milyen hulye CO2 kibocsajtasi erteknek van prioritasa az elettartammal szemben.

(#186411) Biqci válasza -v- (#186398) üzenetére


Biqci
aktív tag

Basszus...
Nem veszek Porschet...
Marad a Ferka...
Vagy a Lambo...
:DDD

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#186412) #89309696 válasza stickermajom (#186407) üzenetére


#89309696
törölt tag

VÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍNYINYINYINYI ;]

(#186413) #89309696 válasza Reggie0 (#186410) üzenetére


#89309696
törölt tag

Sokkal jobban tudja, mint az ember kéziváltóval mikor ötödikben cammog és azt hiszi nem lesz baja, mert úgysincs terhelve (de terhelve van) mert ő egyenesen megy meg épp nem gyorsít. A váltó legalább kap az ECUtól terhelési adatokat, az ember füle meg semmit a bezajszigetelt motortérből. Nem az automata fogja kinyírni a motort abba biztos lehet mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#186414) grizlisandor válasza simonjoe (#186406) üzenetére


grizlisandor
addikt

Meg lehet azt is chippelni, hogy egészséges fordulaton tartsa a motort. :K

[ Szerkesztve ]

(#186415) Tsebacsi válasza #89309696 (#186413) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez nem igaz, esetleg a tényleg újabb, modernebb váltók talán. A Focus 6 sebességes hagyományosa képes 1500 körül nyünnyögtetni a motort enyhe emelkedőn is, herótom van tőle, ilyenkor vissza kell pöcköljek egyet és gázt adni, ha nem akarok megállni a közepén :D
Nem mindig csinálja, de amikor igen, az elég hervasztó.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#186416) -v- válasza simonjoe (#186406) üzenetére


-v-
addikt

és senki se mondja nekem, h a manuál váltogatás adja meg az autózás élményét

Azt vitán felül a tiszta kipufogó és az alacsony fogyasztás adja meg.

(#186417) -v- válasza Biqci (#186411) üzenetére


-v-
addikt

Vagy nem kell kanyarodni, az a legbiztosabb. Akkor nem zavarodik össze az ember, hol is vannak a váltófülek.

(#186418) Reggie0 válasza #89309696 (#186413) üzenetére


Reggie0
félisten

Marmint sokkal jobban tudhatna, ha az lenne a feladata. A CO2 kibocsajtas sokkal fontosabb parameter, mint az, hogy 10 vagy 12 evig mukodjon az auto. Azert ne legyunk naivak :)
Azert azt is tudhatna, hogy kis fordulatszamnal es igy kis gazaramlasnal lerakodik a korom, ahhoz kepest megis teli vagyunk szivosor-problemas autoval. De legalabb kevesebbet fogyaszt...

[ Szerkesztve ]

(#186419) forceberg válasza Reggie0 (#186418) üzenetére


forceberg
veterán

A kéziváltós autókban is szokott ugye lenni váltási asszisztens. Hát azt a részt én inkább kivágnám a kijelzőből, ahol az van... 1.5-ös dízelt másfél tonnás autóban max. 2000-ig engedné elpörgetni. Hülye ez teljesen? :D
Én meg úgy használom, hogy lehetőleg váltás után se essen 2000 alá, ha gyorsítok.
A kettőstömegűnek is biztos kényelmes 1300-1600-on járatni a motort. :N

Egy dologra mégis jó, pl. emelkedőn motorféknél jelez, hogy váltsak vissza.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#186420) Reggie0 válasza forceberg (#186419) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy van, az alacsony fordulatot nem szabad hagyni. Foleg hidegen. (Az en manualisom is jelzi a javasolt valtast, az tok hideg motornal 50-nel berakatna 4-esbe, hogy 1000-res fordulaton menjek).

(#186421) #89309696 válasza Reggie0 (#186418) üzenetére


#89309696
törölt tag

Váltót is lehet csippelni. A szívósor koksz lerakódik ötezres fordulatnál is, azon csak a szívószelepre fecskendezés segít, dízelnél meg semmi. Százezer Km-enként ki lehet bírni még egy atomdrága Novoth Tibis diószórást is, nemhogy a kézi kisúrolás árát.
Mai motort kinyírja minden ami a CO-val kapcsolatos, hiába forogna magasabb fordulaton, nem a váltó öli meg továbbra se.

Kéziváltó asszisztens egy faszság, ebben mindenki egyetért. 2200-nál váltanom kéne a TSI-vel. A váltója is olyan hosszú, hogy az ötödik az hatos. Nem is tudom már mikor váltottam fel vele ötödikbe utoljára. Hadd bőgjön a kis krva benzines ribnc. :D
Papíron 1500-nál tudja a max 175 Nm-t azért van ilyen buzira áttételezve.
Ez egyébként automatában se lenne megoldhatatlan, egy 104 lóerős ótvar motort lehet végig parkettázni mindenféle szabályszegés nélkül és akkor az sem fog 1500-on menni.

[ Szerkesztve ]

(#186422) Reggie0 válasza #89309696 (#186421) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem lennek abban olyan biztos, hogy a lerakodas merteke ugyanakkora.

[ Szerkesztve ]

(#186423) -v- válasza forceberg (#186419) üzenetére


-v-
addikt

váltási asszisztens

[link]

(#186424) forceberg válasza Reggie0 (#186420) üzenetére


forceberg
veterán

Hidegben még ráadásul üzemelt 4db fűtőgyertya a vízkörben. Úgy 400W / db. Azaz az autó hidegben olyan terhelést zúdít a generátorra(azaz önmagára, mivel a motor hajtja...), hogy csak na. 2,8 kW a generátor teljesítménye hidegindítás után. Ehhez nem kevés gázolajat kell elégetni...
Szerintem nem egészséges a 2,8kWattos generátor termelés a bemelegedés alatt.
2-t kikötöttem a 4-ből. (lehet, hogy még egy 3-at is kikötök) Így a maradék 2-vel nem melegedett érezhetően lassabban, de olyan 1700-1800Wattnál megállt a generátor. Érezhetően jobb elindulni a kocsival, nem kell akkora gáz, meg jobb érzésre. A jéghideg motort ennyivel is kevesebb fogja.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#186425) Reggie0 válasza forceberg (#186424) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem az semmi, a kasztni bemozgatasa sokkal nagyobb problema. Legalabb gyorsabban melegszik be a kocsi, mikozbne all a lampanal vagy egyenletesen halad. Az sem jo, ha tulkimeled a motort.

(#186426) #89309696 válasza Reggie0 (#186422) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ugyanannyit fizetsz 1 mili és 1 centi korom eltávolításáért is mikor kikarmolják belőle és mindegyikből ki kell karmolni.

(#186427) #89309696 válasza forceberg (#186424) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kösd vissza. Pont, hogy a több gázolaj, a terhelés, meg a villanyfűtés miatt melegszik be előbb.
De igazából tök mindegy, mert mindenki kidobálja az autóit 4x előbb, minthogy a hideg vagy a koksz miatt vállalhatatlanul tönkremenjen.
Túlápoljátok őket. A kipunak kell tisztának lennie mindig, mert az látszik, a szívósorkoksz meg a hordós henger meg nem látszik.

(#186428) simonjoe


simonjoe
senior tag

jó téma ez! :DD Akkor kézi vagy aut??? :C

Joe

(#186429) Integrale válasza #89309696 (#186421) üzenetére


Integrale
veterán

Magas fordulaton minimalis a lerakodas.

"Bad reklám is reklám too"

(#186430) Reggie0 válasza #89309696 (#186426) üzenetére


Reggie0
félisten

Persze, meg akkor is 400 forint a benzin, ha naponta vagy evente veszel 1 litert :)

(#186431) forceberg válasza Reggie0 (#186425) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet, hogy nem sok, de a 935-re emelt alapjáraton is kijön a 2,8kW. Simán észreveszed, hogy alig akar megindulni a kocsi. Nem túlkímélni akarom, hanem hidegen csak az terhelje, aminek kell.

(#186427) Fehér Farkas: dehogy kötöm, de én a gázolajat arra szeretném elhasználni, amire betankoltam a kocsiba: hő helyett mozgási energiára. Pont!
Ha meleget akarok bent, akkor bekapcsolom a fűtést, arra van egy másik elektromos fűtőradiátor a kocsiban :DD

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#186432) Reggie0 válasza forceberg (#186431) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha 10 masodperc alatt gyorsitasz 50-re, akkor az 16kW nagyjabol, a kozegellenallas es surlodas nelkul.

Mondjuk ez autofuggo is, az enyem eszre sem vesz 3kW-ot :)

Viszont amig nem melegszik be a motor tobbet fog fogyasztani es jobban is kopik. Szerintem olcsobb az uzemanyagot pazarolni, mert abbol konnyen kapsz a kuton, mig a motort nem csereled ki olyan konnyen es mosolyogva.

[ Szerkesztve ]

(#186433) rbalint88 válasza simonjoe (#186428) üzenetére


rbalint88
addikt

attól függ, mire? ha nem kell gyakran városi (dugó!!!) forgalomban járni, akkor kézi. városban meg avtomaty.

(#186434) #89309696 válasza simonjoe (#186428) üzenetére


#89309696
törölt tag

A fele ökörködés, nem kell komolyan venni. Csak azért van nézeteltérés, mert a topikhoz hűen a legtöbben autófanatikusok, én meg pont leszarom mi van az autómmal amit már 9 hónapja más hajt. :D 3 havonta, ha nem voltam lusta megnéztem van-e benne egyáltalán olaj. Utálom a kéziváltót, szóval felőlem akármilyen károkat csinálhat benne akármilyen automata, akkor se fog érdekelni, csak ne legyen 3 pedál benne.
Jó hát én tipikus villanyautós fityma vagyok, nekem nem is szabadna másba ülnöm. Engem lehet utálni, mint Handrást.
Meg persze könnyen beszélek én, aki nem kíváncsi a világra, tehát elvan évi 3000Km futással amit minden roncs kibír 10 éven át is.
:D

Tavasszal amúgy nagy olajcsere lesz, mert a Stift eléri az egy évet, a Lada a másfél évet, a Kangoo meg a két évet (durrpofon, ejnyebejnye).
És mindegyik Total longlife olajat fog kapni, mert sose tartom be a csereperiódusokat (döglustaság az oka).
1. mert az Elf nálam bevált a Rönóval és mindenbe is azt rakok azóta
2. Elfből nincs longlife, szóval a Totalt veszem aki csinálja az Elfet is, mert abból van
3. Ilyen korú és egyszerű felépítésű autóknál leszarom a specifikációkat, márkás legyen meg a viszkozitása stimmeljen, a többi betűszám felesleges hablaty.

:D

[ Szerkesztve ]

(#186435) tboldi válasza #89309696 (#186434) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem is értem, egyáltalán mit keresel ebben a topikban ilyen hozzáállással. ;] :P

(#186436) Richard! válasza simonjoe (#186428) üzenetére


Richard!
addikt

Nálam egyértelműen automata. Gyűlölöm a kézit. Még így 5 évnyi manuálozás után is úgy érzem, hogy suta vagyok. :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#186437) tboldi válasza Richard! (#186436) üzenetére


tboldi
nagyúr

Részemről meg csak manuális. Bármennyire is perverz dolog, én imádok kapcsolgatni, városban is. :)
Sőt, a gyógytornászom egyszer azt mondta, hogy jót is tesz a sérült a lábamnak a sok kuplungolás. :D

(#186438) #89309696 válasza tboldi (#186435) üzenetére


#89309696
törölt tag

Igazából csak reális vagyok, magamhoz mérve. Mivel én nem megyek sokat, gyakorlatilag nem kell foglalkoznom mi van az autóval, így is állok hozzá.
Nektek akik mennek egy évben húszezret ez nem járja, mert lerohadna a kocsi alattatok 1-2-3 év alatt ilyen hozzáállással amit én csinálok.

Ha nekem kéne ennyit mennem akkor én se így állnék hozzá, rákényszerülnék. De ekkor sem feltétlenül, csupán pénz kérdése. Ha ki tudok fizetni pluszban diószórást, meg hengerfej síkolásokat, turbókat, pont ugyanúgy kenném neki a hideg dízelt, ahogy most.
A céges autókat meg azért szarhatom le, mert a főnököm nálam 10x trehányabb autós téren.

Az emberek változatosak. Hogy miért vagyok ilyen, egyrészt nálam huszadrangú helyen van egy autó, nálatok meg az első ötben, én nem vagyok az autós típusú fiatal, jogsit is 27 évesen csináltam meg azt is kényszerből, pedig az ára már 17 évesen a kezembe volt (kezembe nyomták amit vissza is utasítottam). Másrészt bár egyáltalán nem vagyok öreg, mégis felfogom, hogy nem élek örökké és rohadtul nem pazarolok aggódási energiát arra, hogy a motor szívósorába most mennyi koksz lehet vagy mennyit koptattam a turbótengelyen, mert negyed vízhőmutatóval elküldtem neki négyezerig a dízelt egy Ifa előzésénél és az olaj is másfél éves és még csak nem is belevaló és jajj bejött egy csomó hidegporlasztásból eredő dízelszag az ablakon, jó maszív torokkarcolóan büdös nitrogénekben gazdag a hidegen ocsmány porlasztási képtől. Nem tetszett neki. Nekem se tetszik sok minden. Ez csak egy tárgy én meg egy élőlény vagyok családdal, barátokkal, érzésekkel.

Ez a vége viszont annyira buzis lett, hogy attól tartok elkezdem a féket is használni szóval be is fejezem.

;]

[ Szerkesztve ]

(#186439) Integrale válasza #89309696 (#186438) üzenetére


Integrale
veterán

Ez inkább igényesség kérdése. Ha nem az enyém, arra pedig pláne jobban figyelek.

"Bad reklám is reklám too"

(#186440) ngaba válasza simonjoe (#186428) üzenetére


ngaba
aktív tag

Kézi.

(#186441) Reggie0 válasza #89309696 (#186438) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk ha vigyazol a targyakra, akkor tobb penz marad az elolenyekre :)

(#186442) tboldi válasza #89309696 (#186438) üzenetére


tboldi
nagyúr

Beértem volna annyival is, hogy “hát azt én sem”. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#186443) Biqci válasza -v- (#186417) üzenetére


Biqci
aktív tag

Problem solved :D
Amúgy nem zavarnak össze, mert behúzom D-be, oszt csináljon amit akar. Az a dolga... :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#186444) focvis válasza Biqci (#186443) üzenetére


focvis
veterán

Meglátásom szerint azok akarnak folyton kézzel kapcsolgatni egy automatát, akik nem ismerik, nem próbálták.

Röviden: nem arra való. Talán egy Ferrari más.

[ Szerkesztve ]

(#186445) simonjoe


simonjoe
senior tag

Én azt gondolom, h mindenképpen jó-jobb vezetéskényelmi szempontból az automata. Azt viszont kifejezetten sajnálom, h Greta Thunberg és a fogyasztói társadalom ebben erősen negatív tényező.

Joe

(#186446) Dorian válasza simonjoe (#186445) üzenetére


Dorian
félisten

Nem az van, hogy az automata többet eszik?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186447) Tsebacsi válasza Dorian (#186446) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Már nem annyira :U :N

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#186448) Biqci válasza focvis (#186444) üzenetére


Biqci
aktív tag

Így igaz. Én sem használom a kézi módját, csak kivételes esetekben pl. ha azt akarom, hogy ha nagyon hideg van, hamarabb bemelegedjen a motor és hamarabb nyomja a meleget. 50-nél már felrakja 5.be 1100/perc kb a fordulatszám, ami alig több mint az alapjárat. Ha kézzel lejjebb kapcsolok és 2000 körül tartom, akkor sokkal hamarabb bemelegszik. Nem szeretek fázni. De az esetek 99%-ában csak automatán használom. És ahogy már említettem, sportolni sem való...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#186449) Dluinet válasza Dorian (#186446) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vannak automaták amik kisebb fogyasztást tudnak, mint kézi válással

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#186450) 6030D válasza focvis (#186444) üzenetére


6030D
Ármester

Vagy nem vezettek még jót. Nekem a 8-as ZF nagyon tetszik a BMW-kben (nagy dízellel), egyszer vezettem valami legerősebb Mondeot, abban is jó volt, viszont a Fókában nem. Tanulástól függetlenül. Az biztos, hogy ha vesz valaki, akkor csak úgy, hogy kipróbálja tetszik-e az adott autóban/motorral/hangolással. Ez nyilván csak az új, rendelős autóra érvényes, használtat mindenki kipróbálja.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.