Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160901) Qru válasza sutszi (#160893) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

B oszloptól hátra körben (szűz telepítés) Skyfol HP Pro 05 ment fel (10 év gari). A napellenző csíkon még filózom. Best fólia telepítette (ismerősi ajánlásra mentem ide, tényleg jók).
Összesen 25k-t fizettem. Kép erre: [link]

Nyugi jövőre lesz majd alufelni is (már megvettem).

#nincsbennetarcsi

(#160902) tboldi válasza Qru (#160901) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jó lett. 👍

Ugyanez a művelet ugyanezzel a fóliával 43k* itt Mosonmagyaróváron. :D
Én amúgy elvetettem a csíkot, a Jazz-nél elég nagy területen pöttyözött az üveg a tükör mögött, hülyén nézne ki, ha nem tapadna meg.

*Kisautóra, az Imprezát már valószínű, hogy eggyel nagyobbnak veszik, ami nyilván egy fokkal nagyobb árat is jelent.

szerk.: Az az antenna mit vétett? :D

[ Szerkesztve ]

(#160903) focvis válasza tboldi (#160898) üzenetére


focvis
veterán

Most szerintem nem kihívás a parkolás & közlekedés Bp-en.

(#160904) Qru válasza tboldi (#160902) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszi! Szerencsére a pótféklámpa a hátsó spoilerben van így nem kellet belevágni a fóliába.

#nincsbennetarcsi

(#160905) barnam_ válasza Qru (#160892) üzenetére


barnam_
nagyúr

Fogyi: 7,31l, 336,9 ft/l (MOL kedvezménnyel). Előző tankolásom 03.07-én volt, ahhoz képest 32 ft-ot esett az ár.
Kipufogó kormos, de megint elfelejtettem fotózni :D
Autót mostam a Husztin 400 ft-ból, mert nem működött a pénzváltó. De így is OK sampon+foltmentes öblítéssel. Volt forgalom, láthatóan kihasználják az emberek a jó időt és a home office-t (ahogy én is :DDD ).

Lidl-ben kerestem lakatfogós multimétert, de nem volt már. Ha valaki esetleg lát még valahol BP-en, akkor szóljon :R

(#160906) tboldi válasza focvis (#160903) üzenetére


tboldi
nagyúr

A Dózsa György úton lenne - a cél, hogy minél kevesebbet kelljen cipelni, ha esetleg megvenném. :D

szerk.: Az sem baj, ha fizetős, fél, nagyon max. egy óránál többet úgy sem töltenék ott.

[ Szerkesztve ]

(#160907) rbalint88 válasza tboldi (#160906) üzenetére


rbalint88
addikt

Az kemeny golyokkal megvan veszvillogoval is a buszsavban ;]

(#160908) Reggie0 válasza j.bravo (#160860) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, becsapos, mert annak ellenere, hogy regi amcsi blokk, mar alubol van az utobbi generaciokban.

(#160909) j.bravo válasza rbalint88 (#160907) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem csak két tonna feletti SUV-val? :DD (esetleg full size sedan is játszik prémium márkákból)

Whatever.

(#160910) bandus válasza Qru (#160899) üzenetére


bandus
veterán

áh, köszi, reggel elvittem a biztonság kedvéért, hogy megkeressék a hibát, meg majd leműszakiztatják amikor tudják, és így a parkolással sincs most itthon gondom. szerintem a szerviz is felhalmoz annyi munkát, amennyit csak tud, mert ha be is kell zárniuk esetleg, a műhelyben akkor is el tudnak mókolni a kocsikon :K

hazafele azért nem éreztem magam a legnagyobb biztonségban a tömegközlekedésen :N

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#160911) Reggie0 válasza focvis (#160890) üzenetére


Reggie0
félisten

Prem dizel mennyi ott ilyenkor? En a lurdihoz szoktam atmenni pestre, de szivesebben maradnek itt budan.

(#160912) aero. válasza barnam_ (#160905) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Tegnap ez sikerült reptérre menet. 190km 110-zel, 50km 90-nel. Ilyen jóra nem számítottam. Visszafelé felment 7.1-re, de amúgy tökmindegy, mert általában 10,5-t eszik. :D (2.8 crd, 1840kg)

[ Szerkesztve ]

(#160913) Qru válasza tboldi (#160902) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gyarilag lehajthato. Nem szeretem felhajtani, igy kevesbe nez ki dodgem-nek az auto. :D
Amugy sem hallgatok radiot a kocsiban...

#nincsbennetarcsi

(#160914) tboldi válasza rbalint88 (#160907) üzenetére


tboldi
nagyúr

:D

(#160915) focvis válasza Reggie0 (#160911) üzenetére


focvis
veterán

Azt nem láttam, csak elsuhantam mellette.
Esetleg a holtankoljak.hu? Most be van lassulva. [link]

(#160916) Reggie0 válasza focvis (#160915) üzenetére


Reggie0
félisten

Abban nem biztok. Az utolso par alkalommal sosem volt annyi, mint amennyit ott irtak. De majd megnezem, mar eldontottem h oda elugrok.

(#160917) sutszi válasza Qru (#160901) üzenetére


sutszi
veterán

Jól néz ki nagyon. És árban sem rossznak. Mennyi ideig tartott? Ezt belülre vagy kívülre teszik amúgy?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160918) Pttypang válasza focvis (#160915) üzenetére


Pttypang
veterán

A kozeli kuton nem is stimmelnek az elerheto uzamanyagok, az araik se. Listazas se ment nekem soha.

Valamit rosszul csinalok? Chrome, firefox meg edge volt probalva, de a listas nezetnel sehogy se sikerult bp-n kivul masra szurnom, hiaba volt az url szerint filterezve.

Everybody lies.

(#160919) Qru válasza sutszi (#160917) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A külső oldalán vágják méretre de belülre ragasztják fel, nem megbontásos technikával (nekem ez fontos volt pl, ne zörögjön aztán az ajtókárpit). Szóval kívülről mosható bátran illetve az ablakfűtés is használható.
Kb 1 óra a telepítés és 30 perc a száradás. Aztán lehet menni utadra de összesen egy hét a teljes száradás. Addig nem ajánlott lehúzni pl az ablakokat meg belülről matatni az üvegeket (nehogy elcsússzon a fólia).
Az általános gari 5 év ha regisztrálsz akkor 10 év. A műbizonylatot ott helyben kiállítják.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#160920) sutszi válasza Qru (#160919) üzenetére


sutszi
veterán

:R

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160921) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Most bejelentették a hiteltartozás felfüggesztését, azaz az autó finanszírozást se kéne fizessem decemberig vagy hogy van ez? Lehet ez alól kibújni, nem akarnék "csúszni" az egésszel majd egy évet?!

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#160922) grizlisandor válasza Tsebacsi (#160921) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálunk meg a jövő hónapban futna ki a hitel, remélem azt még levonják és végre megszabadulunk a hiteltől...

(#160923) stickermajom válasza Tsebacsi (#160921) üzenetére


stickermajom
addikt

Én remélem, hogy megy tovább minden. Se az autót, se a házat nem akarom halasztani.

(#160924) Magnum_ válasza stickermajom (#160923) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Szerintem igenyelni kell majd a halasztast, de holnap derul ki, ha kozzeteszikna reszletszabalyozast.

I humbly and respectfully decline™

(#160925) Qru válasza Tsebacsi (#160921) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet, tovább fizeted mint normál esetben és kész.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#160926) Jorus


Jorus
nagyúr

Most, hogy a lejáró műszakik továbbra is érvényesek maradnak a veszélyhelyzet elmúltát követő 15 napig az azt jelenti, hogy ha mondjuk június 7-én vége a veszélyhelyzetnek, akkor az összes, addig felhalmozódott plusz egyébként is időszerű műszaki vizsgát június 22-ig le kellene zavarnia az állomásoknak? A Subi májusban menne.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#160927) Kickass válasza Magnum_ (#160924) üzenetére


Kickass
őstag

Ez itt nagyon Off, de meglepődnék ha így lenne. Mennek majd a népek a bankba igényelni a halasztást?

(#160928) focvis válasza Pttypang (#160918) üzenetére


focvis
veterán

Eléggé rapszódikusan működik; amikor OK, akkor telefonon Chrome-mal, PC-n Firefoxszal matatok vele.
Engedd esetleg a helymeghatározást. Jobb ötletem nincs.
Waze is tudja, de ott is kérdés, mennyire friss az infó.

@Reggie: Asszem munkanapokon 10 és 16 óra között akciós; az Egér úton pedig 14 és 18 között.
Legközelebb én is prémiumot teszek bele, ki tudja mikor autózunk. Jelenleg csurrig van, csak villany.

(#160929) Qru válasza Jorus (#160926) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen de sztem lesz egy 30 napos hosszabbítás emiatt. Én elvinném még most ha belefér.

Műszaki vizsga: nem kötelező, mégis csinálják - TC

#nincsbennetarcsi

(#160930) Magnum_ válasza Qru (#160929) üzenetére


Magnum_
nagyúr

En is elvinnem amugy.

I humbly and respectfully decline™

(#160931) Jorus válasza Qru (#160929) üzenetére


Jorus
nagyúr

Megkérdem a vizsgahelyet, hogy mi a stájsz. Mondjuk, ha a héten jön a lakhelyelhagyási, akkor mindegy.
Szerk.: ja, nem jó, még nem cseréltettem ki a szélvédőt :D

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#160932) Qru válasza Jorus (#160931) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezen a héten még nem hiszem, hogy meglépik de ugye bármikor elrendelhető. Szóval hajrá.

#nincsbennetarcsi

(#160933) dj79 válasza Qru (#160932) üzenetére


dj79
senior tag

20-a áfabefizetés ;], azt megvárják.

(#160934) Jorus válasza Qru (#160932) üzenetére


Jorus
nagyúr

Á, ezen a héten biztos nem lesz időm, elhagyjuk a p*csünket annyi meló van. Majd ha levonult a pandémia, szép kényibe megoldom nyáron/ősszel, a másik 2 kocsin van műszaki.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#160935) focvis


focvis
veterán

Tegnap végre megérkezett a helyi adó ("hurrá"); az autóra 47 XXX Ft az adó, fizetendő 0 Ft. Érdekes logika.
Cserébe 74 XXX Ft a kommunális és az építmény adóm. A kerület jól járt.

(#160936) Qru válasza Jorus (#160934) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szerencsére nekem őszig oké a műszaki.

focvis: Nekem még most sem jött mega csekk. Írtam nekik emailt pár napja, hogy wtf de természetesen nem válaszoltak.

#nincsbennetarcsi

(#160937) focvis válasza Qru (#160936) üzenetére


focvis
veterán

Szokatlan küldemény volt: nagy C4-es boríték (olyan mint az A4-es lap), tértivevényesen.
Máskor mintha normál levélküldemény lett volna, közepes borítékban. Valamit újítottak, és balul sült el? Ki tudja.

(#160938) Qru válasza focvis (#160937) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen ide is sima levélként szokott jönni a gj. adó.

#nincsbennetarcsi

(#160939) máyköl válasza focvis (#160937) üzenetére


máyköl
veterán

Nekunk is igy (nem csoda, ugyanoda tartozunk). -postastol kesz vagyok mar, ujabban raallt hogy be sem kopog vagy csenget, automatikusan bedobja a postaladaba a level ertesitot, pedig itthon vagyunk mindketten egesz nap. Posta pedig nem a kozelben van, autoba kell hozza ulni- Ami meglepett hogy qr kodos csekk is volt mellekelve, ez pozitiv, nem kell utalgatni.

[ Szerkesztve ]

(#160940) sutszi válasza máyköl (#160939) üzenetére


sutszi
veterán

Én pénteken 13-án délután vettem ki a postaládából. Erre ráírják, hogy 16-ig lehet befizetni... :DDD
Jólvan akkor... hétfőn a QR kóddal SmartBankkal kb 2 perc volt. Meglepődtem, hogy hiba nélkül bement.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160941) focvis válasza máyköl (#160939) üzenetére


focvis
veterán

Nálunk is ez a szokása, hogy csak bedobja az értesítést. Most kivételesen csengetett, a feleségem itthon volt.
(Nekem el van mentve a számlaszám, ma letudtam.)

Más: Retro Derrick megy a Jocky TV-n. :DDD Jó az 1976-os müncheni géppark. 👍
Biztonsági övet senki nem kapcsol, ellenben a cigi lóg a szájukból.

[ Szerkesztve ]

(#160942) dj79 válasza sutszi (#160940) üzenetére


dj79
senior tag

Ma jött meg a boríték, tegnapelőtt fizetési határidővel...

(#160943) Qru válasza máyköl (#160939) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Másik kerület de nálunk is ezt nyomja a postás.

#nincsbennetarcsi

(#160944) tboldi


tboldi
nagyúr

Na, jó, egy másik kerület Dózsa György utcájáról van szó, családi ház, nem lesz gond a parkolás. :D

(#160945) cappa72


cappa72
nagyúr

Kipuff:
bal

jobb

Egyébként meg... EcoBoost hűtőfolyadékos miafene

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#160946) Qru válasza cappa72 (#160945) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Figyelgesd azért a szintet. :K

#nincsbennetarcsi

(#160947) cappa72 válasza Qru (#160946) üzenetére


cappa72
nagyúr

Úgy lesz... nem hagyom abba (szerk) a fotózást, nem szeretnék motort cseréltetni (most nem Ts-sel írtam)
Mivel még mindig nem értek az autókhoz, ezért a félig vagy jobbára ismert hibákra igyekszem odafigyelni, szeretnék ennek a dögnek is gondos gazdája lenni.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#160948) barnam_ válasza aero. (#160912) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem is akkor fogyaszt 7 alatt, ha 110 körül megyek.
De persze a crd sokkal modernebb, mint az előkamrás dízel.
A 10 liter azért reális, 400 kg-val nehezebb a 124-es Mercinél.

(#160949) Qru válasza kisza25 (#160872) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

E38 750i amit volt is szerencsém vezetni. Nem tudni hány lóerős, chippelve van (így vette a jelenlegi tulaj) de padon nem járt mióta nála van. Hát azért a V12 az azért odaver...
A másdik legerősebb amit vezettem az meg egy E46 330Ci.
Tudom, nem jó arcokkal haverkodom. :D

#nincsbennetarcsi

(#160950) Tsebacsi válasza cappa72 (#160947) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hehe ugye csak óvatosan a humorral ;) :DDD ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.