Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160451) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

BUD parkoló visszatéríti a díjat, egy e-mailbe került, mindenki boldog :D

(#160452) Gaben92 válasza gzbotii (#160450) üzenetére


Gaben92
őstag

Az igen... :Y Valahogy bennem az van, hogy "nem EU úgyhogy útlevél kell".

"A személyi igazolványnak/útlevélnek az utazás utolsó napjáig kell érvényesnek lennie"
Ez viszont 100%, hogy nem így van. A norvég kormány szerint a tartózkodás utolsó napjától számított 3 hónapig kell érvényesnek lennie. Nekik elhiszem. A magyarnak azt se amit kérdez. :DDD

Viszont fejezzük abba mert szét lesz polírozva a kipunk a sok off miatt... :U

[ Szerkesztve ]

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#160453) gzbotii válasza Gaben92 (#160452) üzenetére


gzbotii
veterán

Ok. Szívesen.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#160454) barnam_ válasza focvis (#160436) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt mondjuk megértem.
M7 abszolút járható volt, Székesfehérvárig kicsit sűrű, Siófok után meg kvázi üres volt Balatonszentgyörgyig.

Topic taliban benne vagyok, amennyiben 100 fő alatt leszünk, és külföldi állampolgárral nem találkozhatok a munkahelyem szerint...

(#160455) kisza25 válasza barnam_ (#160454) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok, de nem foghatunk kezet, mert megtiltották központilag nálunk és puszi sincs ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#160456) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Miért van az, hogy a JSZP-n pár korábbi ismert autónál sehogyan sem jön ki a matek a tulajdonosok számát tekintve? Van olyan, hogy a kereskedő a nevére veszi és van olyan amikor nem veszi a nevére? Például kinéztünk egy autót, amit első tulajdonosként hirdet egy kereskedő, de a JSZP-n 2 tulajdonos szerepel, viszont nincsen eredetiségvizsgálata. Viszont a bátyám kereskedőnél vett egy első tulajdonos autót, de ott stimmelnek az értékek, csak 2 tulajdonos szerepel. Mi lehet ennek az oka? Bátyám esetében nem vette a nevére a kereskedő az autót, hanem megegyezett a korábbi tulajdonossal? A mi esetnünkben pedig tegyük fel be lett számítva az autó ezért a nevére kellett vennie a kereskedőnek?

Előre is köszönöm a válaszokat.
:R

(#160457) Integrale válasza molnarpeter (#160449) üzenetére


Integrale
veterán

A matrica nem passzol sajnos. Lehet kapni csak a muanyag betetet, 3e Ft korul vettem a Bravora en is.
Megfurtam a regit, alanyultam, lefeszitettem aztan felraktam FBS-sel az ujat.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#160458) molnarpeter válasza Willie (#160456) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Számold meg, hányszor volt eredetvizsga, az reális képet ad. A finanszírozó intézeteket is beleszámolja, így egy céges kocsi kereskedőnél már 3 tulajos lesz pl.

(#160459) molnarpeter válasza Integrale (#160457) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R tudsz linket adni esetleg, vagy simán gyári cuccként kapható? A hátsó matrica egész korrekt, picit kisebb, de így legalább jó felfekszik és idiotensicher :D 50 mm-es felnikupakot csak egyben találtam egyelőre, külön matricát nem nagyon (illetve EU-ban, nem kínai áron :DDD)

(#160460) Willie válasza molnarpeter (#160458) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm, ennél az első tulajos autónál 2 tulajdonost ír a rendszer, de nem volt erediségvizsgálata. Ez akkor mit is jelent pontosan?

(#160461) molnarpeter válasza Willie (#160460) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Legnagyobb valószínűsége annak van, hogy hitelre vette az első tulaj, mikor is lejárt a nevezett finanszírozás, akkor pedig a saját nevére vette (különben nem is tudná eladni) :R

[ Szerkesztve ]

(#160462) Magnum_


Magnum_
nagyúr

En is csak miattuk parazok, szinten 70.

I humbly and respectfully decline™

(#160463) Gombinyó válasza Willie (#160460) üzenetére


Gombinyó
őstag

Jó eséllyel az első tulaj a bank volt és amikor lejárt a lízing a második tulaj lett aki amúgy kihozta szalonból.

(#160464) rbalint88


rbalint88
addikt

Igazi pentek 13 a mai nap, egy defekttel sikerult megkoronazni a veget, ott rohadjon el a volvos, aki nem fert el a savjaban. Ahogy elhuztam a hatso mar szuk lett es kicsipte a padka, szerencsere mar a sarkon voltunk, igy csak 300m-t mentem defekttel, de az udvaron mar tok lapos volt es mivel az oldala serult, igy kuka a gumi :( legalabb hetfotol home office...

(#160465) Willie válasza molnarpeter (#160461) üzenetére


Willie
őstag

(#160461) molnarpeter és (#160463) Gombinyó :

Köszönöm szépen, erre nem is gondoltam. De azt nem kellene látnom valamilyen formában a JSZP felületén? Egyik kollégám 1 éve vett egy autót hitelre, lekértem a rendszámát és ott ezt látom:

szerk.: A tulajdonosok száma jelenleg 1, ha lejár a hitel, akkor ez az üzenet el fog tűnni és a tulajdonosok száma kettőre változik?

[ Szerkesztve ]

(#160466) Qru válasza Willie (#160465) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igan akkor 2-re változik, mert jelenleg a bank az autó tulajdonosa. Ha kifizeti akkor kerül az ő nevére ami ugye tulajdonos váltást jelent, hiába van végig ugyanannál az embernél az adott autó.

#nincsbennetarcsi

(#160467) Willie válasza Qru (#160466) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm! :R

(#160468) molnarpeter válasza rbalint88 (#160464) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Céhes?

(#160469) rbalint88 válasza molnarpeter (#160468) üzenetére


rbalint88
addikt

jah. Bridgestone LM005 van rajta, 27k/db.

(#160470) sutszi válasza rbalint88 (#160464) üzenetére


sutszi
veterán

Részvét. Vásárolni gurultunk el ma pár helyre. Rosszabb mint Karácsony előtt. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160471) rbalint88 válasza sutszi (#160470) üzenetére


rbalint88
addikt

Köszi! mi csak Lidl-t és Aldit néztük meg, de hús nem volt egyikben sem. remélem holnap a piacon azért lesz... :U
meg vannak bolondulva az emberek teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#160472) stickermajom válasza rbalint88 (#160471) üzenetére


stickermajom
addikt

Szerencsére magasnyomásút hagytak, mert mindenki a húsra ment. :D Meg is van a hétvégi program: nyári gumi felkerül, téli szett kap egy alapos mosást. Úgyse tudunk mászkálni.

(#160473) gzbotii válasza tboldi (#160435) üzenetére


gzbotii
veterán

Főnökömnek Cayman van, mentünk vele, volt nálunk is, 3.5 órás utat 2.5 alatt abszolválta :D
Annak a beltere nagyon puruttya volt, meg is lepődtem, egy C Corsa szintje kb.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#160474) sutszi válasza stickermajom (#160472) üzenetére


sutszi
veterán

Ezek szerint sikerült megvenni? :D Na, ez jó hír. Örülök. :C

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160475) stickermajom válasza sutszi (#160474) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, köszönöm a tippet! :R

(#160476) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Adott ez. A 4-es főút, ami Google nem fizetősnek ír, Waze annak. Össze vissza van építve és bólyázva, a végén vettem észre a pálya vége táblát, elején nem tudom volt e. Nem volt matricám, mert ugye Google szerint nem kell. Most meg fognak büntetni? 1 óra után már hiába vennék matricát?

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#160477) fant0mi válasza Dinter (#160476) üzenetére


fant0mi
addikt

Ferihegytol Ulloig fizetos csak.

A Waze-ben jol van, hidd el.

[ Szerkesztve ]

(#160478) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Piros jelzett, hogy éhes, mondom nem tankolom tele, mert lesz az üzemanyag még olcsóbb is. Kapott 10 liter 100-as benzin a MOL-nál, 400,90 Ft/L (mínusz) Forensis kártya. A jövőhétre talán elég lesz, addigra úgy is megint olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#160479) MunezXBK válasza grizlisandor (#160478) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Aral 102-t tankolok, most 1.48-ért osztották és péntek este drágább.

(#160480) 6030D válasza grizlisandor (#160478) üzenetére


6030D
Ármester

Tegnap Vácon már hármassal kezdődött, talán 396 Ft volt.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#160481) Biqci válasza MunezXBK (#160479) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nálunk az Aral még mindig 1,60, a V-Power Racing kerül 1,48-ba. De a dízel már beesett 1,10 alá. Pont most láttam

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#160482) CactuS válasza stickermajom (#160475) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Melyikben sikerült venni és mennyiért? Én az újságokban nem láttam a nagynyomásút sehol. Lehet kéne venni egyet, hogy ne mindig a szomszéd cuccát kunyizzam el. :D

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#160483) MunezXBK válasza Biqci (#160481) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te merre vagy?

(#160484) focvis válasza grizlisandor (#160478) üzenetére


focvis
veterán

Skacok!
Nem csak klópapírból kell ám betárazni ha eluralkodik a jön az "Armageddon" fíling. Mindig legyen tele a tank! (Hátha jön a felvásárlási hiszti.) Nem vicc. :N

Tegnap rettenetesen szétittam a májamat, agyamat, még 1x utoljára a kocsmazárlat előtt. Imádom az ilyen másnapokat. :DDD

(#160485) cappa72 válasza focvis (#160484) üzenetére


cappa72
nagyúr

Másnap kell újra berúgni. A qrvák vérét is meg lehet inni... ;]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#160486) Biqci válasza MunezXBK (#160483) üzenetére


Biqci
aktív tag

A hegy túloldalán :) Strassburgtól nem messze, de még a német oldalon. Itt még nincs annyi beteg mint odaát... :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#160487) sutszi válasza CactuS (#160482) üzenetére


sutszi
veterán

Huszit úti Lidlben volt több darab. 35-ért. Újságban nem volt, csak arra jártunk miközben a világvégére készültünk...akkor láttam.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160488) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

W12-es Phaeton fenntartása 4 év alatt, márkaszervizben. Hát, ilyenem sem lesz. :DDD

[link]
[link] - akit csak az összeg érdekel, CHF-ben.
[link] - aztán azért vészesebb gondja nem is volt

[ Szerkesztve ]

(#160489) gzbotii válasza aero. (#160488) üzenetére


gzbotii
veterán

Mondjuk a 4.524CHF-es lengéscsillapító csere azért vicc. Egy borsodi sufni-műhely ezt mennyiért cserélte volna? :DDD
Másik, hogy márkaszervizbe hordta, ha jól értem. Pedig gari már nem volt rajta (nincs időm megnézni a teljes videót)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#160490) focvis válasza cappa72 (#160485) üzenetére


focvis
veterán

👍🍻

#madmax csomagtartó, a kanna üres:
alt="" title=""

BTW: a helyi Prímában voltam, semmi roham, mindenki nyugodt. :)

[ Szerkesztve ]

(#160491) barnam_ válasza focvis (#160490) üzenetére


barnam_
nagyúr

3 decis sör... :(

(#160492) Doki16 válasza barnam_ (#160491) üzenetére


Doki16
addikt

És még így is csak éppen befért :D ;]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#160493) gzbotii válasza focvis (#160490) üzenetére


gzbotii
veterán

Itt egy ilyen van. Mondjuk, ez járványtól függetlenül. Én is a sör miatt aggódom, mert ha nem lehet menni semerre, azért valamivel el kell tölteni az időt. :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#160494) Richard! válasza Biqci (#160481) üzenetére


Richard!
addikt

A "pánik" előtt ~1,58-1,65-ért tankoltam a 100-ast. Nem annyira durva a helyzet áresés terén, mint Magyarországon.
Ingolstadt:

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#160495) MunezXBK válasza focvis (#160490) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Regensburg, budipapír részleg. :D

(#160496) dj79 válasza focvis (#160490) üzenetére


dj79
senior tag

Shotgun, zewa nem volt akciós? :D

(#160497) focvis válasza gzbotii (#160493) üzenetére


focvis
veterán

Ide érzem az illatát. :))

Majd szervezünk online topiktalit. Ja! Igazából most is azt tartunk.

@ Aggregátor: A 0,33-as májerebb, a 0,5-ös picivel gazdaságosabb. Ha jobban megnézed, vettem egy ilyent, egy olyant.

Zewat nem néztem; shotgun nem volt...

[ Szerkesztve ]

(#160498) grizlisandor válasza focvis (#160484) üzenetére


grizlisandor
addikt

Vidéken kicsit más a helyzet, szerencsére.
16:00 után voltam tankolni, az fő műsoridőnek számít, egy elég forgalmas kúton, üres volt a kút, míg tankoltam, induláskor futott be 2 autó tankolni. Normál esetben minden kútoszlopnál áll legalább egy autó.

Ma a Spar-ban, az élesztőért habzott a nyuggerek szája, hogy mi az, hogy nincs a polcon. :DDD

(#160495) MunezXBK: Az igen... :U

(#160499) Jorus válasza MunezXBK (#160495) üzenetére


Jorus
nagyúr

Demé pont budipapír? Remek helyettesítő termékei vannak. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#160500) Gaben92 válasza barnam_ (#160491) üzenetére


Gaben92
őstag

Én is akkor kezdtem el igazán értékelni mikor ide költöztem. Szaunába rohadt hasznos mert nincs ideje megmelegedni, hamarabb elfogy. :B

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.