Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116851) gzbotii válasza máyköl (#116847) üzenetére


gzbotii
veterán

Jaja, nagyon jó a srác, főleg, hogy még hozzám képest is fiatal.
Nyilván nem kap új tesztautókat, de amik vannak nála azok mind érdekesek. Követem már egy ideje.
Mellesleg a videók vágása, a vagokepek is elég faszantosak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116852) focvis válasza szőröscica (#116850) üzenetére


focvis
veterán

Mennyivel magasabb így a fogyasztás? Amikor azonos méretű nyári és téli gumikat használtam, kb. fél litert dobott rajta a téli (mostanában nem dob, mert általában 1-2 collal kisebbek a téliek).

Az 5.9 annyira nem sok, annyit egy 1.4 TSI is kajál. :D

(#116853) szőröscica válasza focvis (#116852) üzenetére


szőröscica
addikt

Erzesre kb plusz fel liter, de nem mentem meg annyit, hogy ezt egyertelmuen ki tudjam jelenteni. Valoszinuleg kevesebb, mert a napi ingazasomban nem tapasztaltam egyertelmu hatotavcsokkenest (ez a mostani futeses idoszakban mar azt jelentene, hogy nem erek haza benzin nelkul).

Tavasszal kiderul, ha a 20-25 fokban nem tudom hozni a 80km-t egy toltessel, akkor nem lesz kerdes.

Viszont nagyon jok ezek az abroncsok, a felujitott M5-n kb. siri csendben utaztunk veluk.

[ Szerkesztve ]

(#116854) Doki16 válasza szőröscica (#116853) üzenetére


Doki16
addikt

Conti Sportcontact 3 volt a kocsin és az hangosabb volt mint a CC+. Nekem is nagyon bejön ez az abroncs. Legalább 4 évig hozzá se kell nyúlnom. Te majd akarod cserélgetni évente egyszer a hátsókat az elsővel?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#116855) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Mivel hétvégére már ígérgetnek negatív reggeli minimumokat, így lassan cserélném a szélvédőmosó lötyit. Kérdés, hogy téli szélvédőmosónak ki mit ajánl? Tavaly -40°C-os PRELIX téli szélvédőmosót használtam, ami nem jegesedett vissza és oldotta is a jeget valamennyire, de eléggé homályos volt a szélvédő a mosást követően. Szóval van valami jobb ajánlás, ami nem károsítja a fényszóróburát és a fényezést sem (fényszórómosó is van), nem fagy meg -25 foknál és használható is?

(#116856) tboldi válasza BigBlackDog (#116855) üzenetére


tboldi
nagyúr

Castrol Biofix, ha még kapsz valahol.

(#116857) focvis válasza BigBlackDog (#116855) üzenetére


focvis
veterán

Egyéb okokból is kifolyólag még sosem mattult be a fényszóróm. Általában a legjobb ár-érték arányú szélvédőmosó lötyit veszem, felesben hígítom - ha van kéznél akkor ioncserélt vízzel, ha nincs akkor csapvízzel. (Egyedül a Tesco Value márkát kerülöm, az egy száraz télen megcsiccsent a tartályban.) Ez így mínusz 10 fokig OK. Most az Aldiban vettem 300 Ft/ 2 literes kiszerelésben.

Hol lesz -25? :)

Szerk: Nagy hidegben (lásd idén március) nem hígítom, megy bele a -20-as.
Ha hígítom, teszek bele nyári szélvédőmosó koncentrátumot is.

[ Szerkesztve ]

(#116858) BigBlackDog válasza focvis (#116857) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Remélem, hogy -20 sem lesz, de nem akarok izgulni egy hideg téli estén, hogy szétfagy-é vagy nem reggelre. :DDD Szóval, ha -25 fokig OK, akkor az már jelentős mérési hiba esetén is megnyugtató érték.

(#116856) tboldi : Meglesem, hátha, de eddig inkább nem találtam.

[ Szerkesztve ]

(#116859) Johnny_vT válasza Magnum_ (#116834) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Ma reggel elgurult mellettem egy Focus II kabrió. Meglepődtem, hogy mennyire azonos a formája a te Astráddal. Aztán ábrándoztam egyet egy C70 T5-ön és beértem a dolgozóba :)

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#116860) barnam_ válasza Johnny_vT (#116859) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nekem is az jutott eszembe a kép láttán.

(#116861) Johnny_vT válasza barnam_ (#116860) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Lehet, hogy közös a tervező? :F
Viszont szerencsére ez egy szép forma így is úgy is, nem a szart másolták egymásról :D


[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#116862) SzlobiG válasza szőröscica (#116850) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát igen ott egy dízel kevesebbel beérte volna.

;]

(#116863) barnam_ válasza Johnny_vT (#116861) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a kategória mérete erősen behatárolja a formát, persze a csomagtartó és a rajta lévő hátsó lámpa nagyon hasonló. Szerintem az Opel harmonikusabban oldotta meg (kevésbé nagy a csomagtartó), de ahogy látom ott a tető három részből áll.

(#116864) szőröscica válasza Doki16 (#116854) üzenetére


szőröscica
addikt

Igen, fogom majd csereberelni neha.

Ma egy plugin Panamera mogott jottem a dugoban, alig latszott a zold rendszama, mert negy kipufogon keresztul gozolgott :D

(#116865) Magnum_


Magnum_
nagyúr

8ra vittem, kezdodott azzal, hogy ecuban mokoltak, zafirat irt ki. Carpass code elo, visszairas. Tetohiba gyorsan meg is lett a hiba. A kabelkoteg felet csereltek, a masik felet ganyoltak, szigszalaggal fogtak ossze, szaki kezeben is maradt. Ok, megcsinalja, az egeszet, rendesen. Vezerlest cserelsz? Persze. Van raktaron? Hooogyne, INA szett, conti hosszbordas. Tok jo aron :Y belefer ma? Bele. Feket is nezzuk. Elol cseres. Tudom. Van raktaron Zimmi tarcsa, textar betet. Belefer ma? Haaat family life. Plsplspls. Najo este 9korul. Ok. 100-110k a vege. Hibbatlan

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#116866) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Még jó, hogy skipeltem a logan mcv stapway-t



Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#116867) szőröscica válasza SzlobiG (#116862) üzenetére


szőröscica
addikt

Azert a 4 oranyi hataron araszolas egy dizel fogyijat is felnyomta volna. ;]

(#116868) barnam_ válasza Magnum_ (#116865) üzenetére


barnam_
nagyúr

100-110k a vege.

Alkatrész + munkadíj? Az nagyon jó ár...

(#116869) kisza25 válasza Johnny_vT (#116861) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Egyik emberke ilyennel jött hétvégén házatnézni ez is elég hasonló

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#116870) Magnum_ válasza barnam_ (#116868) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Persze, ezert kertem, hogy nyomjuk mar le ma. Ami visszamarad dec elejere: olajtomites, olajcsere, fekfolyadek. Az egy 50es kor lesz a tomites szett miatt, de kb kauffer ar es nem tesz ra.

I humbly and respectfully decline™

(#116871) stickermajom válasza BigBlackDog (#116858) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor csak én vagyok az, aki októberben szépen elkezdi adagolni a télit bele?
Most Prelixet vettem akcióban, mert az Auchanos marha büdös.

(#116872) MunezXBK válasza kisza25 (#116866) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezeket mind leírtuk neked akkor is, amikor erőltetted a Dacia vonalat.

(#116873) Qru válasza stickermajom (#116871) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hehe nekem a múlt téli adag ki sem fogyott, így legalább nem kell vacakolni a cserével. :D

#nincsbennetarcsi

(#116874) barnam_ válasza Magnum_ (#116870) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hová kell bele olajtömítés? Gondolom valami szimering, de így még nem hallottam :D

(#116875) MunezXBK válasza Qru (#116873) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Én megfürdettem vele a csajom is. Automata világítás, xenon...többit tudod. :D

(#116876) Qru válasza MunezXBK (#116875) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

ÖsszebaCCa az egész elejét Kormin is. Lámpa le, mosás lámpa vissza a metódusom (éjjel nyilván nem). :D

#nincsbennetarcsi

(#116877) SzlobiG válasza kisza25 (#116866) üzenetére


SzlobiG
félisten

Munkatársam decemberbe hozza el a szalonbol az asszem sima logan mcv lesz a legalapabb 1.0 szívó benzinnel, évek óta ezt hajtogatta, hogy egyszer fog venni egy új Daciat. Nem tudtuk meggyőzni, hogy ne tegye
:)

(#116878) máyköl válasza Magnum_ (#116865) üzenetére


máyköl
veterán

:Y
Szerelő kontakt van? :DDD

(#116879) Qru


Qru
MODERÁTOR

RR Cullinan - 2019 TC

Nem ezt törték meg hátulról (vagy a csak a teszt után). :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#116880) Johnny_vT válasza Qru (#116879) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Nagyon vártam a keretes írást, benne a fotóval :D

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#116881) Magnum_ válasza máyköl (#116878) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Csak benzines opel, semmi mas, jobbara astra TT. Igy is kell?

I humbly and respectfully decline™

(#116882) máyköl válasza Magnum_ (#116881) üzenetére


máyköl
veterán

Így nem, de köszi! :R Vagy szerelőhöz vegyek autót? ;]

(#116883) Qru válasza máyköl (#116882) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amennyi pék van ebben az országban, lassan tényleg ott tartunk... :( :D

#nincsbennetarcsi

(#116884) MunezXBK válasza Qru (#116883) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Pont tegnap beszéltem a volt Audim tulajával, 6db szerelő látta és nem indul. Mind nem lehet blfsz.

De, mert tegnap elindult simán. :D

(#116885) barnam_ válasza Qru (#116883) üzenetére


barnam_
nagyúr

Amúgy nem hülyeség...
Persze ez inkább használt autókra állja meg a helyét.

(#116886) máyköl


máyköl
veterán

Srácok, milyen akku töltőt ajánlotok? Motor és autó akksiját is szeretném vele tölteni. Aldiban/Lidl -ben nem találtam ma, viszont s.o.s kellene egy töltő... (5-10k Ft környékén)

(#116887) stickermajom


stickermajom
addikt

[link]

5 év, 18 ezer km :D Ez az 1,2 TSI szívás, nem?

(#116888) ΞΔGLΞ válasza Qru (#116883) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Főleg, Baranyában. De inkább nem írok semmit.

-------------------
Ha esetleg ebben a megyében tud valaki, aki valóban megbízható és érti is amit csinál, az ne tartsa magában...

(#116889) Magnum_ válasza Qru (#116883) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ez sajna nem vicc. Tenyleg olyan hasznalt autot szabad venni, amire van "support", mert a szagszervizeket hagyjuk.

I humbly and respectfully decline™

(#116890) Qru válasza ΞΔGLΞ (#116888) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt Pesten még azért a rétegmárkákhoz is találni 1-1 jó szakit de vidéken gondolom mennyire siralmas lehet a helyzet. :(

#nincsbennetarcsi

(#116891) zoo8800 válasza stickermajom (#116887) üzenetére


zoo8800
veterán

A felsorolt extrák fele nincs benne. Kb. 99%, hogy nem Comfortline, hanem Trendline.
Ez a motor már nem a bajosabb fajtából való.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#116892) ΞΔGLΞ válasza Qru (#116890) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Igen, elég siralmas a helyzet. :/

(#116893) Magnum_ válasza máyköl (#116886) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ha eljossz erte a keruleten belul, kolcsonadom az enyemet SOS

I humbly and respectfully decline™

(#116894) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!!
Olyan kérdésem lenne, Balatonfüreden hajtottam a mol mellett és kb 63-65el mehettem, nem figyeltem pedig ezer éve itt közlekedem, fix trafi van kihelyezve kb 100 méterre lehettem. Várhatok majd csekket, vagy ezek a trafik kb milyen távolra látnak illetve be vannak állitva fix kmre? Valami olyasmit olvastam táblától 65km/h ha nincs átállítva. Köszönöm!

(#116895) gzbotii válasza Qru (#116890) üzenetére


gzbotii
veterán

Én meg azt tapasztaltam, így hét év (saját) autózás után, hogy vidéken könnyebb egy normális szerelőt találni, hacsak nem valami nagyon specifikus dologhoz kell (hybrid, Wankel, stb).
Nincs is annyi munkája, így sanszos, hogy nem kókánykodik annyit (mert több ideje van egy autóra), valamint egy kis közösségben hamar elmegy a híre, ha a használt olajat tölt bele és kitudódik - míg BPn max Google review és blogbejegyzés útján értesülsz sok esetben...

Szerintem,ebben is mint minden másban, könnyebb egy nagyvároson a sz@rt is eladni, mert nem tudhat mindenki mindenkiről, nagy számok törvénye alapján meg kerül mindig egy-két palimadár.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#116896) -v- válasza Bencus88 (#116894) üzenetére


-v-
addikt

68 .. az semmi nem lesz.

(#116897) Bencus88 válasza -v- (#116896) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Oh köszi egy picit megnyugodtan akkor, reméltem én is hogy picit több annyival biztos nem mentem

(#116898) Magnum_ válasza Bencus88 (#116897) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#116899) kisza25 válasza MunezXBK (#116872) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

És le is tettem róla :R
Amúgy akkor elkezdtem követni a fb csoportját és televolt ezzel hasonló problémákkal, el is engedtem a dolgot.
Mondjuk duster ettől kicsit jobb, ott sokkal kevesebb hibáról számoltak be.
A FIAT tipo kicsit gyanus, mert hyundai kia csoportban sokkal több hibával találkozok, mint ott, igaz csak 2016- tól van tipo.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#116900) Magnum_ válasza gzbotii (#116895) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Van ebben igazsag. Ugyanakkor Bp-en vannak szolgaltatasok (videken sokszor lfasz se van) es sok szolgaltatasban van ugyfelcentrikussag. De teny, hogy sok mindent videken intezek for dollar reasons.

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.